Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2 - Strona 68 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-16, 20:03   #2011
yaheira
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 701
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez ButterBear Pokaż wiadomość
Dlaczego?
Co to znaczy, że to mit?
Chodziło mi o to, że jeśli dziecko nie ma alergii to można jeść wszystko, oczywiście najlepiej zdrowo, bo kp jest obciążające dla organizmu (i uważałabym też na tłuszcze trans, które przenikają do mleka).
bo słyszałam różne teorie.np że jak się będzie piło coś gazowanego to dziecko będzie mieć kolki a przecież mleko tworzy się z krwi a nie treści żołądka
Jeśli dziecko ma alergie to wtedy rzeczywiście trzeba unikać danych produktów.
yaheira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-16, 20:10   #2012
ButterBear
Zakorzenienie
 
Avatar ButterBear
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 060
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez yaheira Pokaż wiadomość
Chodziło mi o to, że jeśli dziecko nie ma alergii to można jeść wszystko, oczywiście najlepiej zdrowo, bo kp jest obciążające dla organizmu (i uważałabym też na tłuszcze trans, które przenikają do mleka).
bo słyszałam różne teorie.np że jak się będzie piło coś gazowanego to dziecko będzie mieć kolki a przecież mleko tworzy się z krwi a nie treści żołądka
Jeśli dziecko ma alergie to wtedy rzeczywiście trzeba unikać danych produktów.
To ja za bardzo nie rozumiem, że mit. Nie mit, tylko zależy to od dziecka, a produkty uczulające są zazwyczaj te same. Więc, jak maluch ma alergię, to właśnie jest dieta matki karmiącej

Może i z tym gazowanym to głupota, ale ja zauważyłam, że jak piję gazowane, to moja córka ma wzdęcia.
I oczywiście, że bąbelki same w sobie nie przenikają do mleka, ale ta substancja, które je wytwarzają już tak.
__________________

Hania


Edytowane przez ButterBear
Czas edycji: 2014-12-16 o 20:12
ButterBear jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-16, 20:38   #2013
pati1078
Rozeznanie
 
Avatar pati1078
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 838
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez TheFall Pokaż wiadomość
Pisałam już, myślałam, że młody już kupę zrobił, podnoszę mu nóżki żeby powycierać no i ciśnieni uszło...
Ale polecam, zostawiłam ją na kilka godzin na twarzy i od razu 5 lat mniej. Agata może i na pocące się stopy w lecie pomoże



Haha niezle opatentuj to


Cytat:
Napisane przez motylek_555 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mozecie polecic jakas aplikacje dot. aktywnosci dziecka (sen, pory jedzenia, zabawa itp.)
Ja uzywam:
Baby daybook




Cytat:
Napisane przez TheFall Pokaż wiadomość
Teraz próbki mamy z marchewką to nawet jako samoopalacz możesz zastosować.

A nie Agata? Oj to musiałam pomylić z Zaczarowaną.
W zimie jak znalazl






Cytat:
Napisane przez ButterBear Pokaż wiadomość
To ja za bardzo nie rozumiem, że mit. Nie mit, tylko zależy to od dziecka, a produkty uczulające są zazwyczaj te same. Więc, jak maluch ma alergię, to właśnie jest dieta matki karmiącej

Może i z tym gazowanym to głupota, ale ja zauważyłam, że jak piję gazowane, to moja córka ma wzdęcia.
I oczywiście, że bąbelki same w sobie nie przenikają do mleka, ale ta substancja, które je wytwarzają już tak.
O ja to juz nie pamietam jak cos gazowane smakuje
pati1078 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-16, 20:45   #2014
yaheira
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 701
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez ButterBear Pokaż wiadomość
To ja za bardzo nie rozumiem, że mit. Nie mit, tylko zależy to od dziecka, a produkty uczulające są zazwyczaj te same. Więc, jak maluch ma alergię, to właśnie jest dieta matki karmiącej

Może i z tym gazowanym to głupota, ale ja zauważyłam, że jak piję gazowane, to moja córka ma wzdęcia.
I oczywiście, że bąbelki same w sobie nie przenikają do mleka, ale ta substancja, które je wytwarzają już tak.
Dlatego należy próbować jeść wszystko i obserwować dziecko, a nie powinno być tak, że pediatra na samym początku mi mówi co mogę jeść a czego nie
no i te pytania rodziny co ja mogę jeść skoro karmie


Nazwa dieta matki karmiącej sugeruje, że powinny przestrzegać jej wszystkie mamy kp.

Edytowane przez yaheira
Czas edycji: 2014-12-16 o 20:53
yaheira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-16, 20:50   #2015
Gatita
Raczkowanie
 
Avatar Gatita
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 268
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
W ogóle powiem wam że od kiedy jest kasza i warzywa młody zaczął się zaokraglac

I juz co drugi posiłek jest mm. Cyce przestały mi tak mega puchnac i boleć. Jeszcze może ze dwa tygodnie o skończymy kp.
ooo To ja muszę spróbować podtuczyć mojego... nastraszyła mnie ostatnio ta lekarka...
Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
A do mnie nic z hippa nie przyszło
do mnie też nic nie przyszło...
Gatita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-16, 20:52   #2016
zVenus
Zakorzenienie
 
Avatar zVenus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 723
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

a ja dostałam, a ja dostałam paczke z hippa
wyciągnęłam z niej słoiczek i łyżeczkę a poza tym nie wiem co tam było jeszcze
a zapisałam się już dość dawno
zVenus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-16, 21:05   #2017
yaheira
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 701
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Gatita Pokaż wiadomość
ooo To ja muszę spróbować podtuczyć mojego... nastraszyła mnie ostatnio ta lekarka...


do mnie też nic nie przyszło...
ile ważył synek (najnizsza waga) jak się urodził i ile ma teraz?
w 2 trymestrze przyrosty nieco zwalniaja
yaheira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-16, 21:08   #2018
zuken
Zakorzenienie
 
Avatar zuken
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: gdzieś tam ;]
Wiadomości: 11 075
GG do zuken
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Venus to przegladnij jeszcze raz bo w srodku sa kupony na znizki do Rossmana i jeszcze jeden kupon na druga taka paczuszke za 1 grosik do odebrania w Rossie

---------- Dopisano o 22:08 ---------- Poprzedni post napisano o 22:05 ----------

Gatita a ile wazy synek i czemu sie przejelas?

Mela tez wedlug mojej pediatry wazy za malo ale mi to wisi, wazne ze miesci sie w siatce, je tyle ile potrzebuje, nie mam zamiaru jej "tluczyc"
zuken jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-16, 21:20   #2019
motylek_555
Raczkowanie
 
Avatar motylek_555
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 218
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez yaheira Pokaż wiadomość
Chodziło mi o to, że jeśli dziecko nie ma alergii to można jeść wszystko, oczywiście najlepiej zdrowo, bo kp jest obciążające dla organizmu (i uważałabym też na tłuszcze trans, które przenikają do mleka).
bo słyszałam różne teorie.np że jak się będzie piło coś gazowanego to dziecko będzie mieć kolki a przecież mleko tworzy się z krwi a nie treści żołądka
Jeśli dziecko ma alergie to wtedy rzeczywiście trzeba unikać danych produktów.
Niby masz racje, ale osobiscie wole nie sprawdzac na co moje dziecko ma alergie i nie narazac jej na jakies dolegliwosci, a przy okazji, jak juz pisalam, sama zdrowo sie odzywiam
Cytat:
Napisane przez magie_mg Pokaż wiadomość
Baby ESP zdecydowanie polecam, używam tego od początku

---------- Dopisano o 20:49 ---------- Poprzedni post napisano o 20:45 ----------



Dzięki za namiary na chusty
Jest w tym co piszesz odnośnie glutenu trochę racji, muszę skonsultować się w takim razie z innym pediatra.
Dzieki
Cytat:
Napisane przez pati1078 Pokaż wiadomość
Haha niezle opatentuj to




Ja uzywam:
Baby daybook





W zimie jak znalazl








O ja to juz nie pamietam jak cos gazowane smakuje
Dzieki

Edytowane przez motylek_555
Czas edycji: 2014-12-16 o 21:22
motylek_555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-16, 21:42   #2020
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez motylek_555 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mozecie polecic jakas aplikacje dot. aktywnosci dziecka (sen, pory jedzenia, zabawa itp.)
Ja używam Dziennik Maluszka
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-16, 21:43   #2021
Gatita
Raczkowanie
 
Avatar Gatita
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 268
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez yaheira Pokaż wiadomość
ile ważył synek (najnizsza waga) jak się urodził i ile ma teraz?
w 2 trymestrze przyrosty nieco zwalniaja
Wazył 3,055 kg najmniej (urodził się z wagą 3,270). Na początku przebierał super, w pierwszym miesiącu ponad 1,200 przybrał i był powyżej 50 centyla, a potem mocno zwolnił, zwłaszcza ostatnie miesiąc, może półtora miesiąca, i spada w centylach. Ostatnio (9 grudnia) ważył 6,500 kg, i był w okolicach 10 centyla. Kazała nam się lekarka pojawić na początku stycznia, i mówi, że może będzie trzeba jakieś dodatkowe badania robić... W sumie to wolałabym go chyba już przebadać i wiedzieć niż żyć w niepewności...
Gatita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-16, 21:50   #2022
yaheira
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 701
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez motylek_555 Pokaż wiadomość
Niby masz racje, ale osobiscie wole nie sprawdzac na co moje dziecko ma alergie i nie narazac jej na jakies dolegliwosci, a przy okazji, jak juz pisalam, sama zdrowo sie odzywiam
Jeśli dla ciebie taka dieta jest ok, to w porządku
Ja po prostu pisze z własnego doświadczenia, gdy po ciężkim porodzie i początkowych problemach z karmieniem lekarka mi dała spis co mogę jeść to pobladłam, ale całe szczęście poczytałam fora eksperckie nt kp i mi się sporo rozjaśniło.
yaheira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-16, 21:51   #2023
Gatita
Raczkowanie
 
Avatar Gatita
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 268
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
Venus to przegladnij jeszcze raz bo w srodku sa kupony na znizki do Rossmana i jeszcze jeden kupon na druga taka paczuszke za 1 grosik do odebrania w Rossie

---------- Dopisano o 22:08 ---------- Poprzedni post napisano o 22:05 ----------

Gatita a ile wazy synek i czemu sie przejelas?

Mela tez wedlug mojej pediatry wazy za malo ale mi to wisi, wazne ze miesci sie w siatce, je tyle ile potrzebuje, nie mam zamiaru jej "tluczyc"
Właśnie u nas problem jest w tym, że spada w siatce... jakby od początku był drobny, to raczej nie myślałabym o podkarmianiu...

A jeszcze jak mi wszyscy wmawiali, że nie mam mleka to się mega stresowałam, czy się najada, ale ostatecznie dalej kp i widzę, że nawet nie zjada wszystkiego. No ale nie wiem co z tym spadaniem w siatce...
Gatita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-16, 21:57   #2024
zuken
Zakorzenienie
 
Avatar zuken
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: gdzieś tam ;]
Wiadomości: 11 075
GG do zuken
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Gatita ale w sumie jak urodzil sie troche ponad 3 kg to przeciez drobny a jego waga urodzeniowa to ktory centyl? Powinnas chyba do tego porownywac.
Mela wazyla 2900 jak sie urodzila a teraz 5,5 kg takze wiesz i tez spadla chyba w siatce, chociaz nie jestem pewna bo przyznam ze ani razu do niej nie zagladalam chyba
zuken jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-16, 22:01   #2025
h4linka
Zadomowienie
 
Avatar h4linka
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 510
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Jak ja bym chciała żeby mój klocuch ważył 5,5
h4linka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-16, 22:02   #2026
yaheira
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 701
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Gatita Pokaż wiadomość
Wazył 3,055 kg najmniej (urodził się z wagą 3,270). Na początku przebierał super, w pierwszym miesiącu ponad 1,200 przybrał i był powyżej 50 centyla, a potem mocno zwolnił, zwłaszcza ostatnie miesiąc, może półtora miesiąca, i spada w centylach. Ostatnio (9 grudnia) ważył 6,500 kg, i był w okolicach 10 centyla. Kazała nam się lekarka pojawić na początku stycznia, i mówi, że może będzie trzeba jakieś dodatkowe badania robić... W sumie to wolałabym go chyba już przebadać i wiedzieć niż żyć w niepewności...
ten 10 centyl to na pewno jest siatka dla dzieci kp?
ja korzystam z siatek WHO: http://www.who.int/childgrowth/en/

tutaj jest dla chłopców:
http://www.who.int/childgrowth/stand...tiles.pdf?ua=1

nie wiem kiedy sie urodził twój dzieciaczek, 9 grudnia miał pewnie skończony 4 miesiąc? to wg tabelki jest na 25 centylu i na początku też był na 25. Także nie martw się na zapas i pamiętaj, że dzieci przybierają skokowo.

Na pewno warto monitorować sytuację, ale się nie martw a jak będziesz rozszerzać, to pamiętaj, że marchewka jest mniej kaloryczna niz mleko, wiec jak chcesz żeby przybierał to podstawą powinno być mleko, ewentualnie jakies kaszki wprowadź.


aa i mój z wagą 3190 (ur. 6.08), miał 6 kilo jakoś pod koniec listopada i mój pediatra mówi, że jest super

Edytowane przez yaheira
Czas edycji: 2014-12-16 o 23:10
yaheira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 08:53   #2027
motylek_555
Raczkowanie
 
Avatar motylek_555
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 218
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
Ja używam Dziennik Maluszka
Dzieki
Cytat:
Napisane przez yaheira Pokaż wiadomość
Jeśli dla ciebie taka dieta jest ok, to w porządku
Ja po prostu pisze z własnego doświadczenia, gdy po ciężkim porodzie i początkowych problemach z karmieniem lekarka mi dała spis co mogę jeść to pobladłam, ale całe szczęście poczytałam fora eksperckie nt kp i mi się sporo rozjaśniło.
Na moje pytanie o diete pediatra odpowiedzial :jesc wszystko w granicach rozsadku poza pieprzem i czosnkiem, bo one ponoc bardzo zmieniaja smak mleka. Moja dieta, jak juz wspomnialam, wynikla z brzuszkowych problemow dziecka.

Moja Milenka (ur.15 sierpnia) miala wage urodzenioaa 3300, przy wyjsciu ze szpitala 3070, 14 listopada wazyla 5600, pani doktor nie skomentowala wagi, musze zajrzec do przychodni i zwazyc Mala ile przybrala przez ten miesiac
motylek_555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 08:58   #2028
TheFall
Zadomowienie
 
Avatar TheFall
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 453
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
Venus to przegladnij jeszcze raz bo w srodku sa kupony na znizki do Rossmana i jeszcze jeden kupon na druga taka paczuszke za 1 grosik do odebrania w Rossie

---------- Dopisano o 22:08 ---------- Poprzedni post napisano o 22:05 ----------

Gatita a ile wazy synek i czemu sie przejelas?

Mela tez wedlug mojej pediatry wazy za malo ale mi to wisi, wazne ze miesci sie w siatce, je tyle ile potrzebuje, nie mam zamiaru jej "tluczyc"
Mój mąż to była taka bida chodząca. Ma 3 lata młodszego brata a na zdjęciach z dzieciństwa wyglądają na równolatków. Masz rację, nie ma co panikować. Ale jakby lekarz jakieś badania zlecił to lepiej zrobić, zawsze to prześwietlą dziecko na wylot.

Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
Jak ja bym chciała żeby mój klocuch ważył 5,5
Prawda! 2 dni temu podnosiłam młodego i naciągnęłam jakiś mięsień z boku... boli tragicznie a dzieciaka ogarnąć trzeba.
__________________
Ślubowanie
Kubuś
Madzia
TheFall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 10:02   #2029
Gatita
Raczkowanie
 
Avatar Gatita
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 268
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
Gatita ale w sumie jak urodzil sie troche ponad 3 kg to przeciez drobny a jego waga urodzeniowa to ktory centyl? Powinnas chyba do tego porownywac.
Mela wazyla 2900 jak sie urodzila a teraz 5,5 kg takze wiesz i tez spadla chyba w siatce, chociaz nie jestem pewna bo przyznam ze ani razu do niej nie zagladalam chyba
Heh Mnie nastraszyła lekarka trochę. Bo wg tej siatki, którą miała to spadł z ponad 50 na 10 :/
Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
Jak ja bym chciała żeby mój klocuch ważył 5,5
hehe a ile waży?
Cytat:
Napisane przez yaheira Pokaż wiadomość
ten 10 centyl to na pewno jest siatka dla dzieci kp?
ja korzystam z siatek WHO: http://www.who.int/childgrowth/en/

tutaj jest dla chłopców:
http://www.who.int/childgrowth/stand...tiles.pdf?ua=1

nie wiem kiedy sie urodził twój dzieciaczek, 9 grudnia miał pewnie skończony 4 miesiąc? to wg tabelki jest na 25 centylu i na początku też był na 25. Także nie martw się na zapas i pamiętaj, że dzieci przybierają skokowo.

Na pewno warto monitorować sytuację, ale się nie martw a jak będziesz rozszerzać, to pamiętaj, że marchewka jest mniej kaloryczna niz mleko, wiec jak chcesz żeby przybierał to podstawą powinno być mleko, ewentualnie jakies kaszki wprowadź.


aa i mój z wagą 3190 (ur. 6.08), miał 6 kilo jakoś pod koniec listopada i mój pediatra mówi, że jest super
Dzięki Nie wiedziałam, że są inne siatki dla dzieci karmionych mm i kp.
To jak sprawdziłam na tej siatce wagę urodzeniową to jest między 9 a 25 centylem, i na teraz tak samo (na 7 grudnia skończył 19 tygodni). Miał szybki skok na początku i wyskoczył ponad 50 centyl w pierwszym miesiącu, ale teraz jest jak przy urodzeniu. Jak przybiera 100 g tygodniowo to chyba nie jest źle.
Cytat:
Napisane przez TheFall Pokaż wiadomość
Mój mąż to była taka bida chodząca. Ma 3 lata młodszego brata a na zdjęciach z dzieciństwa wyglądają na równolatków. Masz rację, nie ma co panikować. Ale jakby lekarz jakieś badania zlecił to lepiej zrobić, zawsze to prześwietlą dziecko na wylot.



Prawda! 2 dni temu podnosiłam młodego i naciągnęłam jakiś mięsień z boku... boli tragicznie a dzieciaka ogarnąć trzeba.
No właśnie lekarka powiedziała, że zobaczymy i będziemy badać w styczniu. I trochę tak czekam w zawieszeniu. No ale wg tych siatek kp jest ok

---------- Dopisano o 11:02 ---------- Poprzedni post napisano o 11:00 ----------

TheFall, a jak teraz mąż? Dalej taki drobny?
Gatita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-17, 10:10   #2030
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez motylek_555 Pokaż wiadomość
Dzieki

Na moje pytanie o diete pediatra odpowiedzial :jesc wszystko w granicach rozsadku poza pieprzem i czosnkiem, bo one ponoc bardzo zmieniaja smak mleka. Moja dieta, jak juz wspomnialam, wynikla z brzuszkowych problemow dziecka.

Moja Milenka (ur.15 sierpnia) miala wage urodzenioaa 3300, przy wyjsciu ze szpitala 3070, 14 listopada wazyla 5600, pani doktor nie skomentowala wagi, musze zajrzec do przychodni i zwazyc Mala ile przybrala przez ten miesiac
Moja uwielbia mleko po czosnku!! ;-)
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 10:16   #2031
h4linka
Zadomowienie
 
Avatar h4linka
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 510
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Gatita no 7 to już na spokojnie. Pewnie z jakimś haczykiem
h4linka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 10:51   #2032
cabonkaa
Raczkowanie
 
Avatar cabonkaa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 120
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cześć, faktycznie nie szalejecie z postami myślałam że będę miała problem nadrobić a tu chwila i już. Brakuje czasu ostatnio żeby się poudzielać.
Lidia ostatnie 2-3 dni jest skrzecząca, poleży chwile i zaczyna jęczeć, wezmę ją na ręce koniecznie pionowo to się cieszy. Chyba się sprawdza teoria skoków rozwojowych bo w tym czasie zaczęła podciągać główkę jak siedzi(leżąc) w bujaczku, łapie rączkami nogi (też są mokre czasem i pachną cudnie ) i coraz częściej udaje mi się ją rozśmieszyć do tego wczoraj po raz pierwszy miała mało mleka na noc i musiałam dorabiać, dobiłyśmy do 180 wieczorem i w nocy
W dodatku mam jeszcze jedno dziecko w domu...mieliśmy znajomemu zawieść szczeniaka od brata mego, ale tż się żal go zrobiło i uszczęśliwił nim żone. Także adoptowałam szczenię
cabonkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 11:02   #2033
zuken
Zakorzenienie
 
Avatar zuken
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: gdzieś tam ;]
Wiadomości: 11 075
GG do zuken
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Ja tam zawsze bylam chodzacym okruszkiem, zawsze w ksiazeczce mam napisane ponizej 3 centyla rajstopy musialam nosic na szelkach bo mi spadaly i co? Teraz mam kilka kg nadwagi:P
zuken jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 11:17   #2034
niki19
Zadomowienie
 
Avatar niki19
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: świetokrzyskie
Wiadomości: 1 331
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
Ja tam zawsze bylam chodzacym okruszkiem, zawsze w ksiazeczce mam napisane ponizej 3 centyla rajstopy musialam nosic na szelkach bo mi spadaly i co? Teraz mam kilka kg nadwagi:P
wyobraziłam to sobie hehe
__________________

niki19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 11:27   #2035
yaheira
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 701
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez cabonkaa Pokaż wiadomość
W dodatku mam jeszcze jedno dziecko w domu...mieliśmy znajomemu zawieść szczeniaka od brata mego, ale tż się żal go zrobiło i uszczęśliwił nim żone. Także adoptowałam szczenię
ale super, bedzie dorastał razem z Lidią
yaheira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 11:27   #2036
motylek_555
Raczkowanie
 
Avatar motylek_555
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 218
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
Moja uwielbia mleko po czosnku!! ;-)
O prosze

Cytat:
Napisane przez cabonkaa Pokaż wiadomość
Cześć, faktycznie nie szalejecie z postami myślałam że będę miała problem nadrobić a tu chwila i już. Brakuje czasu ostatnio żeby się poudzielać.
Lidia ostatnie 2-3 dni jest skrzecząca, poleży chwile i zaczyna jęczeć, wezmę ją na ręce koniecznie pionowo to się cieszy. Chyba się sprawdza teoria skoków rozwojowych bo w tym czasie zaczęła podciągać główkę jak siedzi(leżąc) w bujaczku, łapie rączkami nogi (też są mokre czasem i pachną cudnie : ) i coraz częściej udaje mi się ją rozśmieszyć do tego wczoraj po raz pierwszy miała mało mleka na noc i musiałam dorabiać, dobiłyśmy do 180 wieczorem i w nocy
W dodatku mam jeszcze jedno dziecko w domu...mieliśmy znajomemu zawieść szczeniaka od brata mego, ale tż się żal go zrobiło i uszczęśliwił nim żone. Także adoptowałam szczenię
O tak, ja twierdze (po zachowaniu mojego dziecka) ze skoki rozwojowe jak najbardziej istnieja

Co to za szczeniaczek?
Ogolnie mam dosyc psow, choc sama nie mam, za to wszyscy sasiedzi na ulicy maja po 2 i notorycznie jestem przez nie budzona o roznych porach, czasem 1, 3 w nocy, a ok. 6 rano prawie codziennie.W dodatku teraz szczekanie zaczyna przeszkadzac Milence :/
Ale i tak bedac ostatnio na spacerze znalazlam potraconego, zakrwawionego kundelka ze zlamana noga i przez godzine chodzilam jak domokrazca szukajac jego wlasciciela
Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
Ja tam zawsze bylam chodzacym okruszkiem, zawsze w ksiazeczce mam napisane ponizej 3 centyla rajstopy musialam nosic na szelkach bo mi spadaly i co? Teraz mam kilka kg nadwagi
Hahaha rajstopy na szelkach
motylek_555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 11:42   #2037
zuken
Zakorzenienie
 
Avatar zuken
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: gdzieś tam ;]
Wiadomości: 11 075
GG do zuken
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

No masakra dodam jeszcze ze szelki mialam kolorowe, cos jak tecza:P i do tego na przyklad czerwone takie gruuubeee welniane rajtopy:P albo rozowe, albo niebieskie:p ogolnie mialam cala szafe rajstop chyba haha
zuken jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 11:48   #2038
h4linka
Zadomowienie
 
Avatar h4linka
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 510
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Zuken niezła stylówa

Przyszła paczka z hippa!
h4linka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 12:00   #2039
TheFall
Zadomowienie
 
Avatar TheFall
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 453
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Gatita Pokaż wiadomość
Heh Mnie nastraszyła lekarka trochę. Bo wg tej siatki, którą miała to spadł z ponad 50 na 10 :/

hehe a ile waży?

Dzięki Nie wiedziałam, że są inne siatki dla dzieci karmionych mm i kp.
To jak sprawdziłam na tej siatce wagę urodzeniową to jest między 9 a 25 centylem, i na teraz tak samo (na 7 grudnia skończył 19 tygodni). Miał szybki skok na początku i wyskoczył ponad 50 centyl w pierwszym miesiącu, ale teraz jest jak przy urodzeniu. Jak przybiera 100 g tygodniowo to chyba nie jest źle.

No właśnie lekarka powiedziała, że zobaczymy i będziemy badać w styczniu. I trochę tak czekam w zawieszeniu. No ale wg tych siatek kp jest ok

---------- Dopisano o 11:02 ---------- Poprzedni post napisano o 11:00 ----------

TheFall, a jak teraz mąż? Dalej taki drobny?
Jest niski raczej bo ma tylko 173 cm, ale już nie taki drobny. Dokarmiłam go po ślubie


Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
Ja tam zawsze bylam chodzacym okruszkiem, zawsze w ksiazeczce mam napisane ponizej 3 centyla rajstopy musialam nosic na szelkach bo mi spadaly i co? Teraz mam kilka kg nadwagi:P
Ha ha zuken, nie protestowałaś z tymi szelkami? Trzeba było gumkę w rajtuzach na supełek zrobić i by były ok.
__________________
Ślubowanie
Kubuś
Madzia
TheFall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 14:04   #2040
kasiuulad
Raczkowanie
 
Avatar kasiuulad
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 219
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

A ja jeszcze nie dostałam paczki z hippa ... ale za to brat przywiózł mi dzisiaj kilka paczek pampersów z Norwegii a akurat konczyly mi się wiec pora odpowiednia, tylko ze czesc to takie pieluchmajtki, ciekawe jak się będzie je zakladalo...
kasiuulad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-30 20:52:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:04.