Okres, którego nie ma - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-28, 18:22   #1
zmieszany_facet
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 588

Okres, którego nie ma


Zastanwiam się nad jedna rzeczą, moja dziewczyna w tym miesiacu nie miała okresu. Okres ma nieregularny, ale z reguły występuje w połowie miesiąca plus/minus kilka dni. Natomiast w tym miesiącu zaczeła miec jakies objawy około tydzień temu- twardsze piersi, delikatne bóle piersi przy naciśnięciu, wielki apetyt... i objawy minęły a okresu jak nie było tak nie ma. Poiwedziała mi, że u niej to się czasami zdarza. Przyznam, że to mnie zadziwiło. Od kiedy jesteśmy razem zdarzyło się to po raz pierwszy, a poprzednie partnerki nigdy nie miały czegoś takiego. Czy któas z użytkowniczek ma albo słyszała o tak przemijającym okresie? Przyznam, że bardzo zaciekiwała mnie ta sytuacja.

Może to mieć podłoże zmiany jakie ostatnio zaszły? Od miesiaca jest za oceanem, trochę stresu było przy tym wylocie,ale nie wiem czy w tym mozna doszukiwac się przyczyn
zmieszany_facet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 18:30   #2
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Okres, którego nie ma

Cytat:
Napisane przez zmieszany_facet Pokaż wiadomość
Zastanwiam się nad jedna rzeczą, moja dziewczyna w tym miesiacu nie miała okresu. Okres ma nieregularny, ale z reguły występuje w połowie miesiąca plus/minus kilka dni. Natomiast w tym miesiącu zaczeła miec jakies objawy około tydzień temu- twardsze piersi, delikatne bóle piersi przy naciśnięciu, wielki apetyt... i objawy minęły a okresu jak nie było tak nie ma. Poiwedziała mi, że u niej to się czasami zdarza. Przyznam, że to mnie zadziwiło. Od kiedy jesteśmy razem zdarzyło się to po raz pierwszy, a poprzednie partnerki nigdy nie miały czegoś takiego. Czy któas z użytkowniczek ma albo słyszała o tak przemijającym okresie? Przyznam, że bardzo zaciekiwała mnie ta sytuacja.

Może to mieć podłoże zmiany jakie ostatnio zaszły? Od miesiaca jest za oceanem, trochę stresu było przy tym wylocie,ale nie wiem czy w tym mozna doszukiwac się przyczyn
Co do pogrubionego to jak najbardziej-stres,podróż, zmiana klimatu,może być przyczyną opóźnienia miesiączki. Podobnie jak np choroba czy przyjmowanie jakichś leków.
Skoro twierdzisz,że dziewczyna ma nieregularne cykle to być może nie ma w tym głębszej przyczyny. Była z tym u lekarza kiedykolwiek?
Pytasz bo niepokoisz się o zdrowie partnerki, czy zastanawiasz się nad możliwością ewentualnej ciąży? Jeśli to drugie-polecam zrobić test.
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 18:33   #3
zmieszany_facet
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 588
Dot.: Okres, którego nie ma

Bardziej dlatego, że martwię się o jej zdrowie i samo zjawisko mnie wręcz zainteresowało, bo po raz pierwszy z czyms takim sie zetknąłem. Ciąża jest niemożliwa, ostatnio kochaliśmy się przed jej poprzednim okresem, który normalnie nadszedł. Teraz jest za oceanem, więc z prostej przyczyny nie bylismy w stanie się kochać

Nie wiem czy była z ta przypadłością kiedys u ginekologa. Powiedziała mi tylko, że nie ma czym się przejmować, bo czasami tak juz ma- objawy miesiaczki są, utrzymują sie parę dni a krwawienia nie ma

Edytowane przez zmieszany_facet
Czas edycji: 2013-07-28 o 18:35
zmieszany_facet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 19:39   #4
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Okres, którego nie ma

Dziwacznie brzmia Twoje posty. Jak sie dziewczyna martwi to niech idzie do lekarza. Co to za zachowanie? Wchodzisz na babskie forum i dyskutujesz o okresie swojej dziewczyny? Czy tylko dla mnie to dziwne?

---------- Dopisano o 20:39 ---------- Poprzedni post napisano o 20:38 ----------

Cytat:
Napisane przez zmieszany_facet Pokaż wiadomość
Nie wiem czy była z ta przypadłością kiedys u ginekologa. Powiedziała mi tylko, że nie ma czym się przejmować, bo czasami tak juz ma- objawy miesiaczki są, utrzymują sie parę dni a krwawienia nie ma
Nie wiesz czy u lekarza byla. Zapytac nie masz ochoty. Z obcymi babami o jej okresie jednak juz ochote dyskutowac masz.
Nie masz swojego zycia, ze glowe zaprzata Ci okres Twojej partnerki?

Cytat:
Napisane przez zmieszany_facet Pokaż wiadomość
Od kiedy jesteśmy razem zdarzyło się to po raz pierwszy, a poprzednie partnerki nigdy nie miały czegoś takiego.
Jakies dzienniczki porownawcze prowadzisz?
Jak czytam Twoje posty to od razu Bufallo Bill z "Milczenia owiec" mi sie przypomina.

Edytowane przez 4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Czas edycji: 2013-07-28 o 19:42
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 19:42   #5
Marbella85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 158
Dot.: Okres, którego nie ma

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;41992843]Dziwacznie brzmia Twoje posty. Jak sie dziewczyna martwi to niech idzie do lekarza. Co to za zachowanie? Wchodzisz na babskie forum i dyskutujesz o okresie swojej dziewczyny? Czy tylko dla mnie to dziwne?

---------- Dopisano o 20:39 ---------- Poprzedni post napisano o 20:38 ----------



Nie wiesz czy u lekarza byla. Zapytac nie masz ochoty. Z obcymi babami o jej okresie jednak juz ochote dyskutowac masz.
Nie masz swojego zycia, ze glowe zaprzata Ci okres Twojej partnerki?[/QUOTE]

Nie wiedzę nic dziwnego w tym, że interesuje się zdrowiem swojej dziewczyny.

Autorze: obstawiam zmianę miejsca, stres związany z podróżą, aklimatyzacją w nowym miejscu.
Marbella85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 20:12   #6
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Okres, którego nie ma

Cytat:
Napisane przez Marbella85 Pokaż wiadomość
Nie wiedzę nic dziwnego w tym, że interesuje się zdrowiem swojej dziewczyny.
Gdzie tu zainteresowanie? On nawet nie wie, czy u ginekologa byla.
Jakby sie interesowal, to by poprosil ja, aby poszla, bo sie martwi. Zamiast tego zaklada watek. Nienormalne dla mnie jest dyskutowanie o sprawach zdrowotnych, do tego tak bardzo intymnych z obcymi ludzmi. Nienormalne.


Jak Twoj facet za 20 lat bedzie mial problemy z oddawaniem moczu to zalozysz temat na meskim forum i napiszesz, ze Twoim poprzednim partnerom sie to nie zdarzalo, czy pojdziesz z chlopem do lekarza?
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 20:52   #7
Marbella85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 158
Dot.: Okres, którego nie ma

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;41993342]Gdzie tu zainteresowanie? On nawet nie wie, czy u ginekologa byla.
Jakby sie interesowal, to by poprosil ja, aby poszla, bo sie martwi. Zamiast tego zaklada watek. Nienormalne dla mnie jest dyskutowanie o sprawach zdrowotnych, do tego tak bardzo intymnych z obcymi ludzmi. Nienormalne.

Bez przesady. Fakt nie wie, czy u ginekologa była, ale chyba zapytanie na forum nie jest niczym złym. Nie podaje tutaj żadnych jej danych personalnych. Mało to takich wątków było, najczęściej pisały dziewczyny jak były zmartwione jakimiś objawami u swoich facetów. Czepianie się i tyle. EOT.

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;41993342]
Jak Twoj facet za 20 lat bedzie mial problemy z oddawaniem moczu to zalozysz temat na meskim forum i napiszesz, ze Twoim poprzednim partnerom sie to nie zdarzalo, czy pojdziesz z chlopem do lekarza?[/QUOTE]
pytanie irrelewantne w moim przypadku.

EOT.
Marbella85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-28, 21:50   #8
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Okres, którego nie ma

To się może zdarzać, nabiera wody przez co biust taki jest. Coś z hormonami nie tak. To też może być zasługa temperatury. Mi się ostatnio cykl skrócił o prawie tydzień z tego gorąca.
Za zanik okresu się uznaje chyba jego brak przez trzy miesiące dopiero.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 22:35   #9
Clemence
Zakorzenienie
 
Avatar Clemence
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Thessaloniki! Greece
Wiadomości: 5 383
Dot.: Okres, którego nie ma

Cytat:
Napisane przez zmieszany_facet Pokaż wiadomość
Zastanwiam się nad jedna rzeczą, moja dziewczyna w tym miesiacu nie miała okresu. Okres ma nieregularny, ale z reguły występuje w połowie miesiąca plus/minus kilka dni. Natomiast w tym miesiącu zaczeła miec jakies objawy około tydzień temu- twardsze piersi, delikatne bóle piersi przy naciśnięciu, wielki apetyt... i objawy minęły a okresu jak nie było tak nie ma. Poiwedziała mi, że u niej to się czasami zdarza. Przyznam, że to mnie zadziwiło. Od kiedy jesteśmy razem zdarzyło się to po raz pierwszy, a poprzednie partnerki nigdy nie miały czegoś takiego. Czy któas z użytkowniczek ma albo słyszała o tak przemijającym okresie? Przyznam, że bardzo zaciekiwała mnie ta sytuacja.

Może to mieć podłoże zmiany jakie ostatnio zaszły? Od miesiaca jest za oceanem, trochę stresu było przy tym wylocie,ale nie wiem czy w tym mozna doszukiwac się przyczyn
Pierwsze slysze,zeby nie miec okresu i traktować to jako normę..
ja bym poszla do innego lekarza:P
__________________
>
and I'm like... and I'm like... and I'm like...


'But know this...I'm only judged by one Power, and I serve HIM.. !

<3
Clemence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 10:44   #10
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Okres, którego nie ma

Cytat:
Napisane przez zmieszany_facet Pokaż wiadomość
Zastanwiam się nad jedna rzeczą, moja dziewczyna w tym miesiacu nie miała okresu.
Rozumiem, że martwisz się o swoją dziewczynę, ale zamiast pisać po babskich forach powinieneś nakłonić ją, żeby poszła do lekarza, jak już wróci do kraju. Każda kobieta powinna regularnie chodzić na badanie podwozia, a nie tylko wtedy, gdy występują problemy.
Cytat:
Napisane przez zmieszany_facet Pokaż wiadomość
Okres ma nieregularny, ale z reguły występuje w połowie miesiąca plus/minus kilka dni.
Czyli JEST regularny...
Cykle rzadko wynoszą 28 dni z krwawieniem co do godziny, lekarze nazywają regularnymi także cykle z kilkudniowymi wahaniami.
Cytat:
Napisane przez zmieszany_facet Pokaż wiadomość
Natomiast w tym miesiącu zaczeła miec jakies objawy około tydzień temu- twardsze piersi, delikatne bóle piersi przy naciśnięciu, wielki apetyt... i objawy minęły a okresu jak nie było tak nie ma. Poiwedziała mi, że u niej to się czasami zdarza. Przyznam, że to mnie zadziwiło.
Widzisz, jak niełatwo być kobietą?

Ona lepiej zna swój organizm niż Ty, więc czemu jej nie wierzysz, że to nic strasznego, czemu Cię to dziwi? Nieregularności cyklu mogą się zdarzać i dopóki nie zabezpieczacie się przed ciążą metodą naturalną, nie musisz panikować. Na wydzielanie hormonów ma wpływ dieta, stres, klimat, uprawianie sportu itp. Jedne organizmy są bardziej wrażliwe na zmiany, inne mniej. Niestety, to nie działa tak jak opisują na lekcjach biologii :/

Twoja dziewczyna powinna zgłosić odstępstwa od normy ginekologowi na wizycie, ale jeśli regularnie się bada, robi cytologię i USG, nie ma nietypowego bólu, plamień, smrodku czy innych niekomfortowych dolegliwości, lekarze jej nie pomogą. Usłyszy, że "taka uroda" albo "przepiszę pani pigułki antykoncepcyjne na uregulowanie okresu". Badania hormonalne są płatne, więc wątpię, czy będzie jej się chciało w nie "bawić", jeśli ma regularne cykle i w zasadzie na nic nie narzeka. Mnie lekarze wysłali na badania hormonalne dopiero, gdy nie miałam okresu przez 3 miesiące...
Cytat:
Napisane przez zmieszany_facet Pokaż wiadomość
Od kiedy jesteśmy razem zdarzyło się to po raz pierwszy, a poprzednie partnerki nigdy nie miały czegoś takiego.
Bywa...
Cytat:
Napisane przez zmieszany_facet Pokaż wiadomość
Czy któas z użytkowniczek ma albo słyszała o tak przemijającym okresie? Przyznam, że bardzo zaciekiwała mnie ta sytuacja.
Tak. Zdarza mi się, że w lecie lub przebywając dłuższy czas w podobnej grupie kobiet zmienia mi się cykl (nie jestem samicą alfa ). Może się to objawiać w opisany przez Ciebie sposób, czyli okresowo-ciążowe objawy, brak lub plamienie zamiast okresu, przesunięcie normalnego krwawienia nawet i o 2 tygodnie. Późniejsze cykle są już prawidłowe.
Cytat:
Napisane przez zmieszany_facet Pokaż wiadomość
Od miesiaca jest za oceanem, trochę stresu było przy tym wylocie,ale nie wiem czy w tym mozna doszukiwac się przyczyn
Jak najbardziej może być to przyczyna, ale nie musi. To sprawa do przedyskutowania między nią a jej lekarzem. Tobie pozostaje trzymanie kciuków, by wszystko było ok
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.

Edytowane przez Malla
Czas edycji: 2013-07-29 o 10:57
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 19:16   #11
dziennikarka93
Raczkowanie
 
Avatar dziennikarka93
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Zielona Góra i okolice
Wiadomości: 136
Dot.: Okres, którego nie ma

Cytat:
Napisane przez zmieszany_facet Pokaż wiadomość
Zastanwiam się nad jedna rzeczą, moja dziewczyna w tym miesiacu nie miała okresu. Okres ma nieregularny, ale z reguły występuje w połowie miesiąca plus/minus kilka dni. Natomiast w tym miesiącu zaczeła miec jakies objawy około tydzień temu- twardsze piersi, delikatne bóle piersi przy naciśnięciu, wielki apetyt... i objawy minęły a okresu jak nie było tak nie ma. Poiwedziała mi, że u niej to się czasami zdarza. Przyznam, że to mnie zadziwiło. Od kiedy jesteśmy razem zdarzyło się to po raz pierwszy, a poprzednie partnerki nigdy nie miały czegoś takiego. Czy któas z użytkowniczek ma albo słyszała o tak przemijającym okresie? Przyznam, że bardzo zaciekiwała mnie ta sytuacja.

Może to mieć podłoże zmiany jakie ostatnio zaszły? Od miesiaca jest za oceanem, trochę stresu było przy tym wylocie,ale nie wiem czy w tym mozna doszukiwac się przyczyn
Miałam podobną sytuację. Niech Twoja dziewczyna pójdzie do ginekologa. Oczywiście, spóźniająca się miesiączka może być spowodowana stresem i zmianą klimatu (to jest normalne), albo może to być spowodowane problemami z hormonami. Ja dostałam tabletki, brałam jakiś czas i przeszło. Nikt tutaj nie jest Bogiem i nie powie Ci, co dolega Twojej dziewczynie. Ginekolog na pewno powie wam coś więcej
__________________
dziennikarka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:09.