sześćdziesiątki z plusem - Strona 118 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-08-25, 22:47   #3511
sr.johanna
Zadomowienie
 
Avatar sr.johanna
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Lüdenscheid
Wiadomości: 1 204
GG do sr.johanna
Dot.: sześćdziesiątki z plusem

Cytat:
Napisane przez Sabbath Pokaż wiadomość
O rany! Nie! Dziewczyny, NIE JESTEM W CIĄŻY!!!!!!

Przynajmniej mam nadzieję. Życzyłabym sobie tego tak samo, jak pozostałych wymienionych w tym poście "błogosławieństw". Czyli wcale.

Dziękuję bardzo za khe khe... życzenia pomyślności, ale jeśli tylko mi się uda, to nie skorzystam.


Poziomko - wszystkiego najsłodszego i poziomkowego!
Sabbath..jestes wspaniala.....
sr.johanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-25, 23:14   #3512
SzpiegZKrainyDeszczowców
Zakorzenienie
 
Avatar SzpiegZKrainyDeszczowców
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 656
Dot.: sześćdziesiątki z plusem

Cytat:
Napisane przez Sabbath Pokaż wiadomość
O rany! Nie! Dziewczyny, NIE JESTEM W CIĄŻY!!!!!!

Przynajmniej mam nadzieję. Życzyłabym sobie tego tak samo, jak pozostałych wymienionych w tym poście "błogosławieństw". Czyli wcale.

Dziękuję bardzo za khe khe... życzenia pomyślności, ale jeśli tylko mi się uda, to nie skorzystam.


Poziomko - wszystkiego najsłodszego i poziomkowego!
A mi sie @ spoznia...
__________________
handmade

-A ty kto?
-Dobra wróżka.
-Z siekierą?
-A widzisz jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

SzpiegZKrainyDeszczowców jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-26, 07:54   #3513
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: sześćdziesiątki z plusem

Sabbath, energicznie wyjaśniłaś sprawę...

Dzisiaj samopoczucie fizyczne mam podłe, a muszę w dalszym ciągu udzielać się towarzysko- urodziny i zwiedzanie nowo kupionego mieszkania (nie mojego, dla jasności).
Pozdrawiam
Kota jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-26, 08:15   #3514
taka taka
Zakorzenienie
 
Avatar taka taka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 085
Dot.: sześćdziesiątki z plusem

miłego dnia życzę Wszystkim

Koto, bądź dzielna

co do Sabbath to tak myślałam

Poziomko
taka taka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-26, 09:51   #3515
starsza pani
Zadomowienie
 
Avatar starsza pani
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 353
Dot.: sześćdziesiątki z plusem

Cytat:
Napisane przez Sabbath Pokaż wiadomość
O rany! Nie! Dziewczyny, NIE JESTEM W CIĄŻY!!!!!!

Przynajmniej mam nadzieję. Życzyłabym sobie tego tak samo, jak pozostałych wymienionych w tym poście "błogosławieństw". Czyli wcale.
I TAK WŁAŚNIE RODZI SIĘ PLOTKA.CZYŻ BYM BYŁA ZAŁOŻYCIELKĄ WIZAŻOWEGO "PUDELKA"?

Cytat:
Napisane przez SzpiegZKrainyDeszczowców Pokaż wiadomość
A mi sie @ spoznia...
Kontynuując: "Proszę o wyłączność dla naszego pisma".Nie,żartuję,nigdy nie bawilam się w plotki a na starość mnie dopadło?
__________________
Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie.
starsza pani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-26, 10:06   #3516
Sabbath
Wiedźma
 
Avatar Sabbath
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 12 013
Dot.: sześćdziesiątki z plusem

Cytat:
Napisane przez starsza pani Pokaż wiadomość
I TAK WŁAŚNIE RODZI SIĘ PLOTKA.CZYŻ BYM BYŁA ZAŁOŻYCIELKĄ WIZAŻOWEGO "PUDELKA"?
Łaaaa! STARSZA PANI ZAKŁADA PUDELKA! (cokolwiek to znaczy brzmi czadowo!)

Danusiu, jak mawiał mój ojciec: nia ma problema.

Cytat:
Napisane przez sr.johanna
Sabbath..jestes wspaniala.....
Joasiu - wkrótce przekonasz się, że jestem... wspaniała inaczej. I w podobny sposób urodziwa, wyrafinowana i stylowa. INACZEJ.
Sabbath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-26, 10:17   #3517
SzpiegZKrainyDeszczowców
Zakorzenienie
 
Avatar SzpiegZKrainyDeszczowców
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 656
Dot.: sześćdziesiątki z plusem

Cytat:
Napisane przez starsza pani Pokaż wiadomość
I TAK WŁAŚNIE RODZI SIĘ PLOTKA.CZYŻ BYM BYŁA ZAŁOŻYCIELKĄ WIZAŻOWEGO "PUDELKA"?


Kontynuując: "Proszę o wyłączność dla naszego pisma".Nie,żartuję,nigdy nie bawilam się w plotki a na starość mnie dopadło?
E, w moim wypadku to nieciążowe zaburzenia hormonalne.
Ale mama mama chyba z radosci malo sie nie posikala jak zobaczyla opakowanie po tescie na wierzchu, samego testu z wynikiem negatywnym nie znalazla. Dopiero po moim przyjsciu sie dowiedziala ze na szczescie negatywny (Swoja droga musialabym byc wiatropylna zeby byl pozytywny, albo musialabym przespac sie z MacGyverem, ale kto wie? Moze jednak plemniczki maja nibynozki? :p )

Zycie jest okrutne. Wszyscy by sie cieszyli z poztywnego wyniku. Mama, tata, TZ.
I tu jest cos co mnie bardzo ciekawi.
Czy moja mama z racji, ze mnie urodzila, ma prawo do namawiania mnie na posiadanie potomka? Az tak intensywnego, ze wczoraj probowala wmowic mi ze prezerwatywy szkodza, ze ja na pewno schudlam od odstawienia tabletek (od kwietnia 10kg, z rozm 54 do 48/50, tabletek nie biore od czerwca) i ze nie moge do nich wrocic (co z tego ze znowu mam okresowe rewelacje), az tak ze wmawia mi ze na pewno po ciazy pieknie schudne oraz wynormuja mi sie wszystkie hormony lacznie z tarczyca (moze kobiece hormony, ale tarczyca to guzik prawda, ciaza nie przekona mojego organizmu do nieprodukowania przeciwcial). Czy to ze moja mama mnie urodzila, ofiarowala mi 23 chromosomy, 50% genow upowaznia do cholery jasnej do twierdzenia ze najlepsza jest "antykoncepcja naturalna" oraz do decydowania o mojej macicy? Ja juz nie mam sily. Im blizej 14 wrzesnia tym wieksze trucie.
I nic. Nawet moje najbardziej wredne i bezczelne teksty juz nic nie daja. A zawsze to byl najlepszy sposob.
Czy trucie jest intensywne? Tak. Kazda rozmowa, lacznie z ta pt. "Co kupic na obiad" konczy sie "Ciaza ci pomoze, ciaza jest super, na pewno pokochasz dziecko, na pewno masz instynkt macierzynski, wydziedziczymy cie jesli adoptujesz, ciaza to lek na cale zlo, ja ci dziecko pomoge wychowac, ja ci je wrecz wychowam".
Zaczynam sie czuc z tym juz conajmniej niekomfortowo....
__________________
handmade

-A ty kto?
-Dobra wróżka.
-Z siekierą?
-A widzisz jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

SzpiegZKrainyDeszczowców jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-08-26, 11:26   #3518
starsza pani
Zadomowienie
 
Avatar starsza pani
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 353
Dot.: sześćdziesiątki z plusem

Szpiegu,nie wyobrażam sobie żebym mogła wchodzić w tak intymną sferę życia mego dziecka czy mojej synowej. To jest sprawa Twoja i TŻ-ta.
Jesteś młodą ale już dorosłą osobą.Powinnaś to uzmyslowić Rodzicom w spokojnej,dobrze przygotowanej rozmowie. Piszesz: Ja juz nie mam sily. Im blizej 14 wrzesnia tym wieksze trucie. I nic. Nawet moje najbardziej wredne i bezczelne teksty juz nic nie daja. A zawsze to byl najlepszy sposób.
Bo to nie jest żaden sposób tylko zwykła pyskówka,której uważam nie powinno być między dzieckiem i matką.
Nawiasem mówiąc jakie znaczenie ma tu data 14 wrzesień?
Z tego co piszesz widać,że Mama bardzo,bardzo Cię kocha,ale to nie upoważnia Jej aż do takiej ingerencji w Twoje sprawy osobiste i traktowania jak małą dziewczynkę,którą trzeba prowadzić za rączkę.
__________________
Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie.

Edytowane przez starsza pani
Czas edycji: 2007-08-26 o 18:47
starsza pani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-26, 12:03   #3519
Teje
Rozeznanie
 
Avatar Teje
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 901
Dot.: sześćdziesiątki z plusem

Szpiegu, świetnie Cie rozumiem. Naprawdę. Przez całe zycie słyszałam od mojej mamy, że koniecznie musze natychmiast miec dziecko ( te rozmowy były prowadzone nawet wtedy, kiedy jeszcze nie mialam, męża, ba, nawet wtedy, kiedy z nikim się nie spotykałam! - hmm, widocznie wiatroplyna powinnam być) Potem było jęczenie, że moi bracia is iostra już wszyscy mają dzieci, a starszy brat nawet czwórkę. świetnie. Gratuluje mu i podziwiam. Obecnie jesteśmy na etapie "Masz 42 lata, to juz naprawdę jest czas na dziecko!". Czasem mam dość. Bo jakkolwiek bym mamie nie tłumaczyła, do niej to nie dociera. A najlepsze, że qw mojej rodzinie menopauza wypada zazwyczja bardzo późno. Więc mam jeszcze gwarantowane tak z 15 lat takich dyskusji...
Teje jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-26, 12:15   #3520
SzpiegZKrainyDeszczowców
Zakorzenienie
 
Avatar SzpiegZKrainyDeszczowców
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 656
Dot.: sześćdziesiątki z plusem

14 wrzesien - moje urodziny, po ktorych za pewne zacznie swoje wywody nawet przez telefon gdy dzwonie z prosba zeby cos kupili bo cos sie skonczylo.
Jezeli chodzi o pyskowki, spokojne rozmowy nie pomagaja, wrecz 'zaogniaja' atmosfere. Bo mama widzac że jestem spokojna, uwaza ze sie z nia zgadzam. Przez pewien czas odpowiadanie "predzej sie wysterylizuje niz zajde w ciaze w ciagu najblizszych 5ciu lat" pomagalo. A teraz? Teraz sie oburza "Nawet tak nie zartuj". I wielkie fochy, ze wole adoptowac dziecko lacznie z grozbami ze wtedy to mnie wydziedzicza i nie beda sie do mnie przyznawac.
Czy traktuje mnie jak swoja mala dziewczynke? Nie wiem. Nigdy mnie tak nie traktowala. Zawsze mnie rzucala na gleboka wode. Zawsze zajmowalam sie domem i bylam za niego odpowiedzialna. Mama mi nigdy nie podawala obiadkow pod nos, wiele razy gdy bylam juz zdolna jezdzic sama komunikacja miejska zalatwialam jej wiele spraw na miescie. A chyba swojej malej ukochanej corci sie na miasto nie puszcza?
Nie wiem czy jej nagla (doslownie) chec opieki nad moja macica i moimi jajeczkami nie jest spowodowana tym ze zaczyna czuc sie staro i boi sie ze sie nie doczeka wnukow.
Jezeli chodzi o tate, to rozumiem jego leki. Marzy mu sie przedluzenie nazwiska, bo niestety dzieci mojego brata beda mialy nazwisko jego dziewczyny. A on sie panicznie boi ze takie fajne nazwisko zginie.
Najgorsze jest to ze nie rozumieja ze dziecko moze mi zaszkodzic. W przypadku tych zaburzen hormonalnych moge urodzic dziecko z kretynizmem. O ile w ogole uda mi sie zajsc w ciaze.
I juz nie rozumieja że znalazlam szkole ktora moge skonczyc ekspresowo i w maju zdac mature. Ale zeby to zrobic musze sie uczyc sama 7 dni w tygodniu. 24h. Wg nich sobie poradze noszac pod sercem brzdaca i uczac sie do egzaminow i matury. A juz na pewno poradze sobie jak pojde na studia :/ Naprawde zalezy mi na odzyskaniu lat nauki ktore stracilam przez szpitale. Ktore dziecko by chcialo miec mame zestresowana, z kiepska praca, ktora musi sie uczyc ciagle i nie poswieca mu czasu? Zadne.

Teje. W moim wypadku jest tak, ze jezeli jej teraz ulegne to nie dosc ze podczas ciazy na bank bede sie zle odzywiac i palic jak smok w zwiazku ze stresami (ciaza, szkola, praca) to znowu mam zle ustawione hormony wiec jak w banku mam problemy z dzieckiem. Juz teraz przez to jak sie odzywiam i ze mam nieustawione hormony pozegnalam sie z miesiaczka.
Nie dociera do moich rodzicow ze owszem, z wielka checia, ale nie moge. To jest zbyt duze ryzyko.
I w sumie tez przez to (hormony) panikuje przed mozliwa wpadka.
Moj brat nie ma dzieci, on i jego dziewczyna w pewnym sensie sie do tego nie nadaja (typ karierowiczow i egoistow, nawet ich pies cierpi).
A kiedy cale trucie sie zaczelo? Gdy w domu pojawil sie Bounty. A byly na poczatku zarty "Od tego psa wolelibysmy wnuka".
I chyba sie pochlastam jesli bedzie mi tak truc do menopauzy. 30 lat trucia? Dajcie mi sznurek.

Ja naprawde wole dac rodzine jakiemus niechcianemu maluchowi, niz powolywac na swiat mozliwie ciezko chore dziecko.
__________________
handmade

-A ty kto?
-Dobra wróżka.
-Z siekierą?
-A widzisz jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

SzpiegZKrainyDeszczowców jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-26, 13:28   #3521
taka taka
Zakorzenienie
 
Avatar taka taka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 085
Dot.: sześćdziesiątki z plusem

Szpiegu, decyzja o tym, czy chcesz mieć dziecko,i czy chcesz je urodzić, czy adoptować, należy tylko do Ciebie i Twojego partnera bezdyskusyjnie


ja mam dziś następny cudowny dzień, trochę pracuję i w związku z tym siedzę przy komputerze, ale zaraz czeka mnie pyszny obiad z M
o właśnie wszedł do domu
taka taka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-26, 18:40   #3522
starsza pani
Zadomowienie
 
Avatar starsza pani
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 353
Dot.: sześćdziesiątki z plusem

Cytat:
Napisane przez taka taka Pokaż wiadomość
zaraz czeka mnie pyszny obiad z M
o właśnie wszedł do domu
Proszę o szczegółowe wprowadzenie w te pyszności.Nie mam zupełnie pomyslunku co robić na obiady.Na kolacje zresztą też.Śniadania stereotypowe,do znudzenia to samo:ser biały,pomidory,jajka (2xw tyg.), rzodkiewki,miód,dżem.
__________________
Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie.
starsza pani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-26, 19:37   #3523
SzpiegZKrainyDeszczowców
Zakorzenienie
 
Avatar SzpiegZKrainyDeszczowców
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 656
Dot.: sześćdziesiątki z plusem

Cytat:
Napisane przez starsza pani Pokaż wiadomość
Proszę o szczegółowe wprowadzenie w te pyszności.Nie mam zupełnie pomyslunku co robić na obiady.Na kolacje zresztą też.Śniadania stereotypowe,do znudzenia to samo:ser biały,pomidory,jajka (2xw tyg.), rzodkiewki,miód,dżem.
Wpadne jutro na sniadanko do Ciebie
Kanapki z bialym serkiem i pomidorem
A do tego rzodkiewka
A druga kanapka bialy serek i dzem
__________________
handmade

-A ty kto?
-Dobra wróżka.
-Z siekierą?
-A widzisz jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

SzpiegZKrainyDeszczowców jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-26, 20:13   #3524
taka taka
Zakorzenienie
 
Avatar taka taka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 085
Dot.: sześćdziesiątki z plusem

Cytat:
Napisane przez starsza pani Pokaż wiadomość
Proszę o szczegółowe wprowadzenie w te pyszności.Nie mam zupełnie pomyslunku co robić na obiady.Na kolacje zresztą też.Śniadania stereotypowe,do znudzenia to samo:ser biały,pomidory,jajka (2xw tyg.), rzodkiewki,miód,dżem.
teraz mój M chce zrzucić parę kilogramów, więc jemy ciągle to samo: sałaty z czymś w postaci białka(pieczona ryba, kura, tuńczyk z puszki, omlet lub gotowane jajka, sery przeróżne od białego do różnych śmierdziuchów), z warzywami surowymi lub pieczonymi; cukinie, kabaczki, papryka, pieczarki, ogórki, pomidory świeże i suszone, avokado, pieczony czosnek....do tego jakiś sos, np z oliwy, cytryny, miodu i czosnku + prażone pestki dyni, słonecznika, sezamu
i tak codziennie na obiad i na kolację
teraz zrezygnowaliśmy z makaronu, bo normalnie prawie codziennie moja rodzina je makarony, nasz ulubiony, to taki ubogiz oliwą, czosnkiem, chili i natką pietruszki

śniadania jemy razem tylko czasem, od święta, w tygodniu każdy z nas wstaje o innej godzinie i nigdy nie ma na to czasu



dziś była sałata lodowa z avokado, pomidorami i grilowanymi filetami z piersi kurczaka i sałatka z grilowanej cukini z jogurtem, czosnkiem i prażonymi pestkami słonecznika
to grilowanie odbyło się na takiej patelni w paski

teraz powinien zacząć się ruch w wątku, jest o jedzeniu

taka taka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-26, 20:14   #3525
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: sześćdziesiątki z plusem

Jedzenie- dzisiaj jadłam kurczaka w musztardzie, ciasto z warstwicą bitej śmietany...ech...
Kota jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-26, 20:18   #3526
taka taka
Zakorzenienie
 
Avatar taka taka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 085
Dot.: sześćdziesiątki z plusem

Cytat:
Napisane przez Kota Pokaż wiadomość
Jedzenie- dzisiaj jadłam kurczaka w musztardzie, ciasto z warstwicą bitej śmietany...ech...
a nie mówiłam?!

a jak zacznie się mowa o perfumach, to jeszcze może się zdarzyć, że pojawi się Sabbath
taka taka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-26, 20:25   #3527
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: sześćdziesiątki z plusem

Cytat:
Napisane przez taka taka Pokaż wiadomość
a nie mówiłam?!

a jak zacznie się mowa o perfumach, to jeszcze może się zdarzyć, że pojawi się Sabbath
Nie widziałam, Taka, Twojego smacznego posta, napisałam o jedzeniu pod wpływem śniadania Starszej Pani i Szpiega
Kota jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-26, 20:37   #3528
taka taka
Zakorzenienie
 
Avatar taka taka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 085
Dot.: sześćdziesiątki z plusem

Ciebie można zwabić jeszcze na kilka innych tematów
chyba trzeba się spotkać
taka taka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-26, 20:43   #3529
Toogra
Zadomowienie
 
Avatar Toogra
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 197
Dot.: sześćdziesiątki z plusem

Witam ja dzisiejszy dzien spedziłam w domku,,,mam do jutra wolne uff.Troche zdrowie mi szwankuje ale musze się trzymac jakos.Do tego mama mi zwaliła jak zwykle swoje sprawy na glowe.Zdarzyła się dziwna historia ,dostała list od adwokata w Niemczech zawiadamiający o jakis sprawach spadkowych,od nieznanej dalekiej krewnej.Za pomoca slownika w necie probowałam co nieco zrozumiec,,ale niestety nie jest to łatwa sprawa ,a za tydzien trzeba dac jakoms odpowiedz.szukałam jakiegos tłumacza,,ale ceny na dziendobry są takie ,ze lepiej nie mowic.Doradzam mamie aby dac sobie spokoj i zrezygnowac,,ale Ona jest uparta i mowi,,ze to moze jakas szansa dla mnie i syna.Sama nie wiem co z tym zrobic...moze ktoras z Was zna dobrze język niemiecki
Szpiegu Ja takze mam urodziny we wrzesniu tylko 26
St.Pani cieszę się,że są tacy specjalisci jak Prof Nawrocik))
Takusia masz mnie na sumieniu.....narobiłas mi smaku na jedzonko.
Kota cieszę się,że tak miło i roznorodnie spedzasz czas)
Carola fajne to mieszkano w Gruzji,,,ale i tak Ci nie zazdroszcze tej sytuacji ..uwazaj na siebie.
Poziomce szczescia szczescia...............
Toogra jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-26, 20:57   #3530
starsza pani
Zadomowienie
 
Avatar starsza pani
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 353
Dot.: sześćdziesiątki z plusem

Cytat:
Napisane przez taka taka Pokaż wiadomość
teraz powinien zacząć się ruch w wątku, jest o jedzeniu

U nas na kolację pozostałość z wczorajszego obiadu.Ponieważ potrawy w mojej zeszytowej książce kucharskiej mają nazwy od imion autorek przepisów więc dzisiaj jedliśmy MAKARON Z SOSEM BEATY:
1.Oliwą zakryć dno patelni,podgrzać mocno.
2.1/4 kg mielonego z indyka podsmażyć krótko.
3. 2 średnie cebule pokroić drobno,podsmażyc do zarumienienia.
4.do mięsa dodać cebulkę,5 dużych pomidorów,2 duże ząbki czosnku,oregano,majeranek ,kolendrę,sol,pieprz.
5.Poddusić to wszystko razem.
6.Dodać kilka oliwek,wymieszać z ugotowanym makaronem i świeżą bazylią.

Wychodzi z tego porcja na pułk wojska.
Szpiegu,serek z rzodkiewka jak najbardziej,zapraszam.Mog ę jeszcze dorzucić małe co nie co.

Toogra,zwróć się do Luby.Wydaje mi się ,że zajmuje się tłumaczeniami.Z pewnych znanych mi względów przestała się na tym wątku udzielać ale dobrze wiemy jak jest uczynna i na pewno Ci pomoże.Jeśli nie masz adresu poczty mailowej mogę podać w PW.
__________________
Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie.

Edytowane przez starsza pani
Czas edycji: 2007-08-26 o 21:15 Powód: Do Toogry
starsza pani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-26, 21:11   #3531
Alketa
Rozeznanie
 
Avatar Alketa
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 799
Dot.: sześćdziesiątki z plusem

Poziomko

CUDOWNEGO ŻYCIA WE DWOJE

PROMYKÓW SŁONECZKA NA CODZIEŃ
WIATRU WIEJĄCEGO ZAWSZE W PLECY

KOCHANIA DO GROBOWEJ DESKI
CZYLI WSZYSTKIEGO NAJ NA NOWEJ DRODZE ŻYCIA:
__________________
Nigdy nie możesz zająć się ważnymi sprawami, bo zawsze są jeszcze pilniejsze.
Alketa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-26, 21:18   #3532
starsza pani
Zadomowienie
 
Avatar starsza pani
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 353
Dot.: sześćdziesiątki z plusem

Widzę Alketko, że i na ściągniecie Ciebie znalazła Taka sposób.
__________________
Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie.
starsza pani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-26, 21:21   #3533
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: sześćdziesiątki z plusem

Widziałam 10 ostatnich minut filmu Dama Kameliowa- w zadziwiającej włoskiej wersji, bohaterka była jakaś dziwnie jaszczurcza, z ustami z silikonem...

Togra, trzymaj się w niedalekiej Gdyni, niemieckiego nie znam, może rzeczywiście jak jest szansa na Wizażu to spróbuj to zobaczyć, co to za sprawa.
Mam znajomych świetnie znających niemiecki, mieszkają w Niemczech, można by im było przesłać, ale teraz wyjechali.

Spotkania- Taka, myślę że wszystko do zrobienia- w stolicy przeciez bywam czasami. Mówiąc szczerze bardzo bym chciała.
Toogra, tez coś wykombinujmy.
Kota jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-26, 21:28   #3534
starsza pani
Zadomowienie
 
Avatar starsza pani
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 353
Dot.: sześćdziesiątki z plusem

Cytat:
Napisane przez Kota Pokaż wiadomość
Spotkania- Taka, myślę że wszystko do zrobienia- w stolicy przeciez bywam czasami. Mówiąc szczerze bardzo bym chciała.
Halo!!!!Ja też mieszkam w Warszawie.
__________________
Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie.
starsza pani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-26, 21:29   #3535
Teje
Rozeznanie
 
Avatar Teje
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 901
Dot.: sześćdziesiątki z plusem

Serek z rzodkiewką , pomidowy, jajka - no to mi apetytu narobiłyście... Chyba mam pomysł na jutzrejsze śniadanko... Chociaż ostatnio po prsotu się zakochałam w avokado i jemy je już niemalże na każdy posiłek ( a tak przy okazji, jeżeli macie jakieś przepisy na potrawy z tego warzywka, to z przyjemnością poczytam - przydałoby się jakoś sobie urozmaicić posiłki...

Toogra, ja znam dośc dobrze niemiecki ( a mój TŻ jeszcze lepiej) jeśli chcesz. to mi go wyślij mailem, to Ci przynajmniej napiszę , o co chodzi.
Teje jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-26, 21:38   #3536
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: sześćdziesiątki z plusem

Cytat:
Napisane przez starsza pani Pokaż wiadomość
Halo!!!!Ja też mieszkam w Warszawie.
Wiem, wiem, tak sobie pomyśliwuję, że wykorzystam tę wiedzę

Cytat:
Napisane przez Teje Pokaż wiadomość
Serek z rzodkiewką , pomidowy, jajka - no to mi apetytu narobiłyście... Chyba mam pomysł na jutzrejsze śniadanko... Chociaż ostatnio po prsotu się zakochałam w avokado i jemy je już niemalże na każdy posiłek ( a tak przy okazji, jeżeli macie jakieś przepisy na potrawy z tego warzywka, to z przyjemnością poczytam - przydałoby się jakoś sobie urozmaicić posiłki...

.
Co do śniadania, to od siedmiu lat jem zawsze to samo- płatki czekoladowe Chocopic, zmieszane ze zwykłymi kukurydzianymi, zalane letnim mlekiem i koniec.
Nie nudzi mi się. Co więcej- gdy czasami gdzieś zjem jakieś kanapki- to czuję się dziwnie- jakby śniadania nie było...
Kota jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-26, 21:40   #3537
Alketa
Rozeznanie
 
Avatar Alketa
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 799
Dot.: sześćdziesiątki z plusem

Witam
Mnie Danusiu nie trzeba ściągać ,ja z ogromną przyjemnością Was czytam.
Czasami nie nadążam i nie wiem czy wtrącać swoje trzy grosze?
Dziewczyny wszystkie jesteście kochane i uwielbiam Was czytać,siedzę sobie jak myszka ciszka, tak cichutko i czytam,czy coś w tym złego??????
Pozdrawiam cieplutko,dobrej nocy życzę.
Bardzo miłego tygodnia!!!!!:bou nce:
__________________
Nigdy nie możesz zająć się ważnymi sprawami, bo zawsze są jeszcze pilniejsze.
Alketa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-26, 21:40   #3538
Teje
Rozeznanie
 
Avatar Teje
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 901
Dot.: sześćdziesiątki z plusem

haha..Ale ja mleczka nie mogę pić... Więc płatki raczej odpadają..
Teje jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-26, 21:41   #3539
sr.johanna
Zadomowienie
 
Avatar sr.johanna
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Lüdenscheid
Wiadomości: 1 204
GG do sr.johanna
Dot.: sześćdziesiątki z plusem

Tez znam niemiecki....mieszkam przeciez tutaj.....Toogra wykorzystaj szanse....
Wszystkie tutaj was
A o jedzeniu to nie ze mna...ja na diecie...schudlam juz...5 kg.
sr.johanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-26, 21:52   #3540
starsza pani
Zadomowienie
 
Avatar starsza pani
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 353
Dot.: sześćdziesiątki z plusem

Cytat:
Napisane przez Teje Pokaż wiadomość
ostatnio po prostu się zakochałam w avokado i jemy je już niemalże na każdy posiłek ( a tak przy okazji, jeżeli macie jakieś przepisy na potrawy z tego warzywka, to z przyjemnością poczytam - przydałoby się jakoś sobie urozmaicić posiłki...
Sprowokowałaś mnie tym pytaniem ,zajrzałam do wątku Moje gotowanie i jutro robię na kolację sałatkę z avokado+paluszki krabowe+mango+majonezu ociupinka.

Cytat:
Napisane przez Alketa Pokaż wiadomość
Witam

Dziewczyny wszystkie jesteście kochane i uwielbiam Was czytać,siedzę sobie jak myszka ciszka, tak cichutko i czytam,czy coś w tym złego??????
Bardzo złego.Tylko czytać? A pisać?

Cytat:
Napisane przez sr.johanna Pokaż wiadomość
A o jedzeniu to nie ze mna...ja na diecie...schudlam juz...5 kg.
Proszę o przepis na chudniecie.Też 5 kg mam za dużo.
__________________
Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie.
starsza pani jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:22.