zaczesywanie włosów do tyłu, a gęste, sztywne włosy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Forum dla osób, które interesują się stylizacją fryzur oraz stylingiem. Chcesz pogłębić swoją wiedzę, podzielić się doświadczeniem? To miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-17, 11:34   #1
satch
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3

zaczesywanie włosów do tyłu, a gęste, sztywne włosy


Witam,

Przez 2 lata zapuszczałem włosy i teraz mam je takie dość długie (do ramion), ale nie leżą mi one zbytnio i chciałbym je przyciąć na coś takiego: fryzury.info/fryzury/fryzury-meskie-1687.jpg Boję się tylko, że moge mieć problemy z ułożeniem (a bardziej z utrzymaniem przez cały dzień) takiej fryzury, ponieważ mam dość gęste i sztywne włosy. Pamiętam, że gdy miałem nieco krótsze włosy niż teraz (choć nie tak krótkie jak pan na tym zdjeciu) - grzywkę tak do wysokości ust - to używając żelu Taft Extreme Gel MegaStrong nie mogłem jej zaczesać do tyłu. Trzymała się na początku ale potem włosy nie dość, że szybko opadały na dół to przede wszystkim zlepialy się i wyglądały brzydko. Chciałbym obciąć się na taką fryzurę jaką podałem w linku, ale jednak z uwagi na to, że zapuszczałem włosy 2 lata, a nie lubię mieć bardzo krótkich włosów czyli nie chce ich ścinać całkowicie, boję się ich obciąć nie będąc przekonanym do tego, że będę mógł je ułożyć tak jak bym chciał.

Chciałem się spytac: czy może mi ktoś poradzić czy można mieć taką fryzurę pomimo gęstych i sztywnych włosów; czy są jakieś dobre preparaty, ktore będą potrafiły utrzymać taką fryzurę cały dzień, ale żeby moje włosy nie wyglądały na zlepione i mokre (od razu mówię, że nigdy nie używałem niczego poza żelem, więc wszelkie propozycje innych produktów mile widziane - byleby działały)?

Edytowane przez satch
Czas edycji: 2010-04-17 o 11:41
satch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 16:45   #2
Avari
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 461
Dot.: zaczesywanie włosów do tyłu, a gęste, sztywne włosy

dziś są takie specyfiki, że praktycznie ułożysz każdą fryzurę. Pytanie czy chce Ci się codziennie męczyć z układaniem włosów? Bo wraz z ilością stylizacji musisz odpowiednio zwiększyć ilość pielęgnacji. Jeśli masz proste sztywne włosy to może warto dobrać fryzurę, która podkreśli właśnie te atuty, a nie upierać się przy fryzurze dla włosów cienkich i kręconych?

Z Twojego opisu myślę, że może warto przyjrzeć się fryzurom Azjatów, którzy mają podobny rodzaj włosów i układają z nich mega fryzury
Avari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 20:00   #3
satch
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3
Dot.: zaczesywanie włosów do tyłu, a gęste, sztywne włosy

http://www.cosmoty.de/frisuren/gesch...M%E4nner/2107/ a coś takiego? bo ogólnie chodzi mi o utrzymanie mniej więcej takiej długości włosów, ale nie chciałbym przeżywać znowu katuszy z grzywką na twarzy jak wtedy gdy zapuszczałem włosy, teraz spinam włosy gumką i takie zaczesane do tyłu sądzę że by mi pasowały. W sumie to nie bardzo się orientuję we fryzurach Azjatow, więc nei wiem co masz na myśli a odnośnie męczenia się codziennego z włosami sądze, że bym nie miał z tym problemów.
satch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 16:05   #4
Avari
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 461
Dot.: zaczesywanie włosów do tyłu, a gęste, sztywne włosy

o fajna fryzurka. Tylko znowu raczej dla cienkich włosów.
Do tego typu fryzury potrzebujesz żelu, jeśli Taft się nie sprawdził to spróbuj innych marek. I nakładaj pasmami, nie tylko na samym przodzie, bo wtedy ta warstwa musi utrzymać też te włosy z tyłu, dawaj żel też na dalsze partie włosów (na czubku głowy, nie z tyłu głowy).
Włosy Azjatów są sztywne i proste, dlatego polecam Ci zobaczyć jak oni układają włosy.
Avari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fryzury i styling


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:03.