lepsze kosmetyki fryzjerskie czy bardziej naturalne ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-05, 07:34   #1
madziula240295
Wtajemniczenie
 
Avatar madziula240295
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 271

lepsze kosmetyki fryzjerskie czy bardziej naturalne ?


Witam Drogie Wizażanki. Szukałam wszędzie odpowiedzi na moje pytanie ,ale niestety nie znalazłam więc piszę tutaj. Chciałabym odżywić włosy ponieważ są mocno zniszczone robię to maskami fryzjerskimi , ale nie widzę wielkich efektów . Czytałam ze te kosmetyki są ponapychane silikonami i tak naprawdę nie robią nic pożytecznego. Czy to prawda ? Lepiej używać takiego np. Biovaxu ? Zawsze myślałam,że jeśli są one droższe to dlatego że naprawdę odżywiają i nie wiem teraz czy jest sens przepłacać. Z góry dziękuje za odpowiedzi
__________________
zapraszam na wymianę


https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post76243851
madziula240295 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-05, 12:27   #2
d3cf6193653186a4c77432cb2a71eec9d8d01e8d_63b3705ea84bc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 169
Dot.: lepsze kosmetyki fryzjerskie czy bardziej naturalne ?

ja używam olejku arganowego ze sklepu fryzjerskiego Orofluido, świetnie zabezpiecza końcówki, włosy są po nim lśniące i gładkie. Polecił mi go moj fryzjer, kosztuje ok 80zl ale buteleczka jest spora i mam ją już ponad rok. Poza tym używałam jedwabiu do włosów równiez ze sklepu fryzjerskiego. Ogólnie ja polecam olejki bo widać znaczną poprawę w kondycji włosów, odżywek raczej nie używam, jak już to maski z Biowaxu. Dobre jest tez serum do włosów z wit a i e, zdaje się też było z biowaxu, nie jest drogie a widac poprawę.
d3cf6193653186a4c77432cb2a71eec9d8d01e8d_63b3705ea84bc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-05, 12:30   #3
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: lepsze kosmetyki fryzjerskie czy bardziej naturalne ?

Kosmetyki fryzjerskie zazwyczaj są przeładowane . Od czasu do czasu- fajnie. Lepsze jednak w codziennej pielęgnacji są lżejsze, odpowiednio dobrane produkty.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-05, 17:41   #4
Moniaszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 318
Dot.: lepsze kosmetyki fryzjerskie czy bardziej naturalne ?

Z tym przeładowaniem nie do końca się zgodzę. Odkąd używam profesjonalnych kosmetyków znacznie widzę poprawę w kondycji moich sianowatych włosów, pomimo katowania ich farbami. Nie można wrzucać kosmetyków w jeden wór, są zarówno z tych droższych jak i tych tańszych i lepsze i gorsze. Olejki jak najbardziej, jedwab już niekoniecznie według mnie. Do maski dodać trochę olejku arganowego, rycynowego- pół godziny pod czepkiem i ręcznikiem- też super efekt.
Moniaszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-05, 19:16   #5
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: lepsze kosmetyki fryzjerskie czy bardziej naturalne ?

Może Twoje włosy to lubią akurat- niektóre tak mają. Moje też, ale na krótką metę.

Wysłane poprzez Sony Xperia J- jak Julia.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-05, 20:03   #6
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: lepsze kosmetyki fryzjerskie czy bardziej naturalne ?

Cytat:
Napisane przez madziula240295 Pokaż wiadomość
Witam Drogie Wizażanki. Szukałam wszędzie odpowiedzi na moje pytanie ,ale niestety nie znalazłam więc piszę tutaj. Chciałabym odżywić włosy ponieważ są mocno zniszczone robię to maskami fryzjerskimi , ale nie widzę wielkich efektów . Czytałam ze te kosmetyki są ponapychane silikonami i tak naprawdę nie robią nic pożytecznego. Czy to prawda ? Lepiej używać takiego np. Biovaxu ? Zawsze myślałam,że jeśli są one droższe to dlatego że naprawdę odżywiają i nie wiem teraz czy jest sens przepłacać. Z góry dziękuje za odpowiedzi
To bzdura, wystarczy sobie przejrzeć składy kosmetyków profesjonalnych, ogromna ich ilość jest bez silikonów. Podział na kosmetyki fryzjerskie i niefryzjerskie jest sztywny i bezsensowny, niektóre fryzjerskie są bowiem dostępne w drogeriach (Kallos, Matrix, ProSalon, L'oreal). Poza tym wśród typowo fryzjerskich produktów także są naturalne serie, np L'oreal Serie Nature, Arganikare.

Chyba nikt nie sądzi, że włosy są na tyle inteligentne, że rozróżniają maskę ze sklepu fryzjerskiego od tej z Rossmana? Pielęgnację dobiera się obserwując jak włosy reagują na konkretny produkt/skład a nie ze względu na rynek, na który jest kosmetyk przeznaczony.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-11, 08:42   #7
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: lepsze kosmetyki fryzjerskie czy bardziej naturalne ?

Cytat:
Napisane przez madziula240295 Pokaż wiadomość
Witam Drogie Wizażanki. Szukałam wszędzie odpowiedzi na moje pytanie ,ale niestety nie znalazłam więc piszę tutaj. Chciałabym odżywić włosy ponieważ są mocno zniszczone robię to maskami fryzjerskimi , ale nie widzę wielkich efektów . Czytałam ze te kosmetyki są ponapychane silikonami i tak naprawdę nie robią nic pożytecznego. Czy to prawda ? Lepiej używać takiego np. Biovaxu ? Zawsze myślałam,że jeśli są one droższe to dlatego że naprawdę odżywiają i nie wiem teraz czy jest sens przepłacać. Z góry dziękuje za odpowiedzi
To, czy jest coś sygnowane jako "fryzjerskie i profesjonalne" czy jako "proekoorganic" nie ma znaczenia. Ważne jak działa na Twoje włosy . Pytanie tylko, ile kosmetyków już przetestowałaś.

Prawdopodobnie po prostu nie trafiłaś jeszcze na swój święty Graal
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-14, 07:09   #8
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: lepsze kosmetyki fryzjerskie czy bardziej naturalne ?

Jak prawi kascysko mogłaś jeszcze nie trafić na swój idealny kosmetyk/zestaw

Kosmetyki profesjonalne to dość ogólne określenie. Są wśród nich takie które rzeczywiście mogę dzięki składnikom zdziałać dużo, a są także takie które raczej nadają się do już zdrowych włosów lub ich skład jest mało adekwatny do metki profesjonalności i regeneracji.

Próbuj dalej, ale ja osobiście stawiałabym na coś nie-profesjonalnego z prostej przyczyny, że jest to tańsze. Ot taki np. wymieniany tu Biovax. W promocji za 12-13 zł
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-14 08:09:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:34.