Ludzie mam problem! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-04, 21:28   #1
xafrox
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5

Ludzie mam problem!


Witam! Jestem nowy na tym forum i niestety mój pierwszy post będzie dotyczył poważnego problemu...mojego poważnego problemu jakim są jakieś takie małe czerwone plamki na twarzy na których po chwili schodzi skóra i zostają potem ranki które się trudno goją, pojawiły się po moim przyjeżdzie z górskich wojaży w Karpaczu, mama mówiła ze to może być jakieś uczulenie na nagietek który zawarty jest w maści scaldex z wit.A którą smarowałem twarz tylko że ostatni i w sumie pierwszy raz używale mojej jakieś 2 tyg. temu...chłolera mnie bierze jak to jeszcze okrutnie swędzi nic tylko sie drapać i drapać!!! łapy sobie utne albo zwiąże inaczej sam sobie krzywde zrobie pomocna mam nadzieje bedzie fotka którą dodaje..pzodrawiam

http://img148.imageshack.us/my.php?i...mgp2856ho1.jpg
xafrox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-05, 11:58   #2
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Ludzie mam problem!

Xafox, wygląda to dosyć powaznie. Tomoze byc uczulenie na nagietek, ale zastanawia mnie fakt, ze nie uzywasz masci od2 tygodni, a podraznienie nadal sie utrzymuje. Obawiam sie ze bedziesz musial odwiedzic dermatologa, i staraj sie tego nie drapac!
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-05, 13:25   #3
xafrox
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5
Dot.: Ludzie mam problem!

to znaczy maści nie używałem od 2 tyg. ale samo uczulenie mi wyskoczyło przed 4 dniami gdzieś więc to jakaś opóźniona reakcja na ten nagietek może....hmmm lekarz jak na razie mi przepisał metronidazol sam myślę nad robioną maścią o takim składzie
Metronidazoli tbl V
Ketokonazoli tbl V
Acidi salicylini 0,5
Pasta Zinci ad 50,0
to przepis jakieś typiary z forum podobno bardzo dobrze pomaga ale ja nie wiem czy to mi pomoże , ale niech mnie ktoś uspokoi i niech napisze że to nie ŁZS czy inne świnstwo które bedzię utrzymywać sie może przez pare lat...żaden badziew nie będzie robił spustoszenia na mojej paszczy trza walczyć!!
xafrox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-05, 13:55   #4
aggness
Raczkowanie
 
Avatar aggness
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 90
Dot.: Ludzie mam problem!

Jak patrze na to zdjecie to wydaje mi sie że miałam coś identycznego niedawno pod pachą i było to chyba uczulenie na dezodorant. Takie coś utrzymywało sie około tydzien i zaczeło znikać. Rzeczywiście bardzo swedziało ale teraz juz nie mam po tym śladu.
aggness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-06, 13:40   #5
xafrox
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5
Dot.: Ludzie mam problem!

chcialbym wam pokazać jeszcze jedno zdjęcie na łapie mi wyskoczyło następne takie gownienko tutaj juz bardziej z bliska wiec moze cos wam wiecej powie co mi sie przytrafiło za cholerstwo, chcailem jeszcze napisać że właśnie takie same punkciki mam na twarzy skory odchodzi i coś się zaczyna sączyć i wogóle tak nieciekawie wygląda jak na razie smaruje metronidazolem i vitellą ale wizyta u dermatologia mnie chyba jednak czeka....oh życie...

http://img230.imageshack.us/my.php?i...1062290ty1.jpg

http://img252.imageshack.us/my.php?i...1062289kb9.jpg
xafrox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-12, 20:36   #6
xafrox
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5
Dot.: Ludzie mam problem!

i co nikt nie wie co to może być? dodać musze ze na początku pod skora zbiera się jakaś wydzielina skóra pęka i zostaje ranka taka właśnie jak na pierwszych fotkach na twarzy...lekarz mi zapisał dalacin t plus jeszcze smarować maścia antygrzybiczną czy jakoś tak
xafrox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:17.