Marcowe Mamy 2024 - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-08-23, 17:19   #331
lilianna90
Kocia i psia mama :)
 
Avatar lilianna90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 653
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez _Melodia_ Pokaż wiadomość
Mnie z damskich podobają się: Konstancja, Ida, Rozalia, Jaśmina, Stefania i Luiza <3
Z męskich bierzemy pod uwagę jeszcze: Teodor, Fryderyk... Radzimir mi się podoba ale nie ma międzynarodowego odpowiednika więc trochę się stopuje
Jednak nic mnie nie powaliło na kolana...
Konstancja, Stefania i Teodor miałam na liście w pierwszej ciąży
Z Konstancją miałam problem ze zdrobnieniami
lilianna90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-23, 18:26   #332
wredna_loszka
Rozeznanie
 
Avatar wredna_loszka
 
Zarejestrowany: 2021-08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 557
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Nie no nie ma mowy o podróżowaniu w czasie L4. Jedyne co to chce chodzić na zajęcia dla ciężarnych na basenie, ale to też forma zalecenia od lekarza. I tak na razie się tak czuję, że wyjście z psem czy do sklepu to wyczyn wczoraj miałam też nocny dyżur i niestety koło 5 złapały mnie wymioty razy 3 mimo brania xonvea
W piątek mam badania mocz morfologia i TSH. Mam nadzieję, że TSH zostało zbite. Martwię się tym też :/

Ja dla chłopaka mam Mieszko, Kostek lub Tomek
Dla dziewczyny miałam Idę (niestety kuzynka już dała tak córce na imię), Iga (niestety koleżanka bliska już tak dała), zawsze podobało mi się Laura, ale znowu Tż zna jedna Laurę i jej nie znosi 🤣 więc na razie zostaje dla mnie Sara, Tż podoba się Jagoda lub Oliwia/Liwia.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wredna_loszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-23, 18:33   #333
lilianna90
Kocia i psia mama :)
 
Avatar lilianna90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 653
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez wredna_loszka Pokaż wiadomość
Nie no nie ma mowy o podróżowaniu w czasie L4. Jedyne co to chce chodzić na zajęcia dla ciężarnych na basenie, ale to też forma zalecenia od lekarza. I tak na razie się tak czuję, że wyjście z psem czy do sklepu to wyczyn wczoraj miałam też nocny dyżur i niestety koło 5 złapały mnie wymioty razy 3 mimo brania xonvea
W piątek mam badania mocz morfologia i TSH. Mam nadzieję, że TSH zostało zbite. Martwię się tym też :/

Ja dla chłopaka mam Mieszko, Kostek lub Tomek
Dla dziewczyny miałam Idę (niestety kuzynka już dała tak córce na imię), Iga (niestety koleżanka bliska już tak dała), zawsze podobało mi się Laura, ale znowu Tż zna jedna Laurę i jej nie znosi 🤣 więc na razie zostaje dla mnie Sara, Tż podoba się Jagoda lub Oliwia/Liwia.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi TsH maksymalnie skończyło do 2.3. Ob3cnie odebrałam z tamtego tygodnia wyniki i mam już 1.5 wiec super a jakie leki przyjmujesz i w jakiej dawce?
lilianna90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-23, 18:36   #334
wredna_loszka
Rozeznanie
 
Avatar wredna_loszka
 
Zarejestrowany: 2021-08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 557
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez lilianna90 Pokaż wiadomość
Mi TsH maksymalnie skończyło do 2.3. Ob3cnie odebrałam z tamtego tygodnia wyniki i mam już 1.5 wiec super a jakie leki przyjmujesz i w jakiej dawce?
Też bym tak chciała pierwszy wynik gdy tylko zrobiłam test 1,73, a kolejny 2,34 :/ biorę obecnie 50g tirosint sol

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wredna_loszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-23, 21:55   #335
lilianna90
Kocia i psia mama :)
 
Avatar lilianna90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 653
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez wredna_loszka Pokaż wiadomość
Też bym tak chciała pierwszy wynik gdy tylko zrobiłam test 1,73, a kolejny 2,34 :/ biorę obecnie 50g tirosint sol

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja biorę euthyrox czy jak.to tam się pisze. Przed ciąża brałam 50. Po.zajsciu w ciążę miałam.od razu zalecenie.od endo że 2x w tygodniu przyjąć dwie 50. A w pozostałe dni 50 standardowo.
Przed ciążą też miałaś taką dawkę?

---------- Dopisano o 22:55 ---------- Poprzedni post napisano o 22:54 ----------

Poza tym te wyniki o których piszesz są dobre! Do.2,5 jest norma tak mi endokrynolog rozpisała.
lilianna90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 01:09   #336
wredna_loszka
Rozeznanie
 
Avatar wredna_loszka
 
Zarejestrowany: 2021-08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 557
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez lilianna90 Pokaż wiadomość
Ja biorę euthyrox czy jak.to tam się pisze. Przed ciąża brałam 50. Po.zajsciu w ciążę miałam.od razu zalecenie.od endo że 2x w tygodniu przyjąć dwie 50. A w pozostałe dni 50 standardowo.
Przed ciążą też miałaś taką dawkę?

---------- Dopisano o 22:55 ---------- Poprzedni post napisano o 22:54 ----------

Poza tym te wyniki o których piszesz są dobre! Do.2,5 jest norma tak mi endokrynolog rozpisała.
Przed ciążą brałam 25 dawkę. Właśnie te normy są różne i trochę się balam, ale lekarz uspokoił mnie, że powód do zmartwienia to byłoby TSH np. Powyżej 8. Mam jeszcze kontrolę u Endo 15 września. Mam nadzieję, że będzie oscylowało koło 2, żebym była spokojniejsza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wredna_loszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 08:18   #337
aleksandra_nie_ola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 117
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Melduję się po prenatalnych, po których jestem o wiele spokojniejsza. Ryzyko trisomii wyszło bardzo niskie, obraz w USG prawidłowy no i mamy na 70% dziewczynkę (o której marzę )
wczoraj moja teściowa miała urodziny i chcieliśmy z tej okazji od razu poinformować ją o ciąży, niestety się nie udało bo cała rodzina się zjechała i już nie było jak, ale pewnie przy najbliższej okazji nadrobimy
aleksandra_nie_ola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-08-24, 08:20   #338
Marysiapew
Raczkowanie
 
Avatar Marysiapew
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 36
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez aleksandra_nie_ola Pokaż wiadomość
Melduję się po prenatalnych, po których jestem o wiele spokojniejsza. Ryzyko trisomii wyszło bardzo niskie, obraz w USG prawidłowy no i mamy na 70% dziewczynkę (o której marzę )
wczoraj moja teściowa miała urodziny i chcieliśmy z tej okazji od razu poinformować ją o ciąży, niestety się nie udało bo cała rodzina się zjechała i już nie było jak, ale pewnie przy najbliższej okazji nadrobimy

W którym tc ? Ja mam prenatalne 12+5tc i mam nadzieje, że będzie cokolwiek widać jaka płeć


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Marysiapew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 08:33   #339
aleksandra_nie_ola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 117
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez Marysiapew Pokaż wiadomość
W którym tc ? Ja mam prenatalne 12+5tc i mam nadzieje, że będzie cokolwiek widać jaka płeć


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wg miesiączki byłam wczoraj własnie 12+5 tc, ale usg skorygowało na 13+0 i tym samym mam nową datę porodu wyznaczoną na 28.02, (wcześniej 01.03.)
aleksandra_nie_ola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 08:39   #340
_Melodia_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 113
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez aleksandra_nie_ola Pokaż wiadomość
Melduję się po prenatalnych, po których jestem o wiele spokojniejsza. Ryzyko trisomii wyszło bardzo niskie, obraz w USG prawidłowy no i mamy na 70% dziewczynkę (o której marzę )
wczoraj moja teściowa miała urodziny i chcieliśmy z tej okazji od razu poinformować ją o ciąży, niestety się nie udało bo cała rodzina się zjechała i już nie było jak, ale pewnie przy najbliższej okazji nadrobimy
Gratuluję zdrowej córeczki!
My w następny weekend będziemy informować moją część rodziny o ciąży
Pochwale się - wczoraj już kupiliśmy wózek, szybko ale była okazja a to model o którym śniłam
Chyba Wam nie opowiadałam jeszcze, że kilka lat temu na osiedlu na spacerze aż się odwróciłam za tym wózkiem. Powiedziałam wtedy TŻ, że więcej dzieci nie planuję ale dla takiego wózka może nawet byłabym skłonna rozważyć tę opcję... także wyjścia nie było i nawet nie oglądałam innych
_Melodia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 08:43   #341
aleksandra_nie_ola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 117
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez _Melodia_ Pokaż wiadomość
Gratuluję zdrowej córeczki!
My w następny weekend będziemy informować moją część rodziny o ciąży
Pochwale się - wczoraj już kupiliśmy wózek, szybko ale była okazja a to model o którym śniłam
Chyba Wam nie opowiadałam jeszcze, że kilka lat temu na osiedlu na spacerze aż się odwróciłam za tym wózkiem. Powiedziałam wtedy TŻ, że więcej dzieci nie planuję ale dla takiego wózka może nawet byłabym skłonna rozważyć tę opcję... także wyjścia nie było i nawet nie oglądałam innych
Dziękuję <3
A powiesz co to za model wózka który kupiłaś?
aleksandra_nie_ola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-08-24, 09:46   #342
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez aleksandra_nie_ola Pokaż wiadomość
Melduję się po prenatalnych, po których jestem o wiele spokojniejsza. Ryzyko trisomii wyszło bardzo niskie, obraz w USG prawidłowy no i mamy na 70% dziewczynkę (o której marzę )

wczoraj moja teściowa miała urodziny i chcieliśmy z tej okazji od razu poinformować ją o ciąży, niestety się nie udało bo cała rodzina się zjechała i już nie było jak, ale pewnie przy najbliższej okazji nadrobimy
Super, fajnie że wszystko w porządku

---------- Dopisano o 09:46 ---------- Poprzedni post napisano o 09:46 ----------

Cytat:
Napisane przez aleksandra_nie_ola Pokaż wiadomość
Dziękuję <3

A powiesz co to za model wózka który kupiłaś?
Też jestem ciekawa co to za wózek, obstawiam że Cybex Priam w jakiejś konkretnej wersji kolorystycznej
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 09:55   #343
_Melodia_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 113
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Super, fajnie że wszystko w porządku

---------- Dopisano o 09:46 ---------- Poprzedni post napisano o 09:46 ----------

Też jestem ciekawa co to za wózek, obstawiam że Cybex Priam w jakiejś konkretnej wersji kolorystycznej
Taaaaak! hahahah skąd wiedziałaś? wersja bird of paradise
Po prostu uwielbiam te liście monstery i papugę!
_Melodia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 09:57   #344
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez _Melodia_ Pokaż wiadomość
Taaaaak! hahahah skąd wiedziałaś? wersja bird of paradise

Po prostu uwielbiam te liście monstery i papugę!
Piękne są te wózki, mi podoba się Jewels of Nature
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 10:09   #345
lilianna90
Kocia i psia mama :)
 
Avatar lilianna90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 653
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez _Melodia_ Pokaż wiadomość
Taaaaak! hahahah skąd wiedziałaś? wersja bird of paradise
Po prostu uwielbiam te liście monstery i papugę!
To te co kosztują tyle że mój chłop prawie padł na zawał jak zobaczył cenę?


Ja standardowo jak i w pierwszej ciąży planuje zakupić używany wózek na olxie za max 700 zł i w jakimś 7 czy 8 miesiącu życia dzieciaka go sprzedać i przesiąść się na wygodną i dobrą spacerówkę też z olxa

Spacerówkę wiem już jaka na pewno kupie, poprzednia była fajna ale nie do końca byłam z niej zadowolona więc sprzedałam. Została mi po synu tylko spacerówka typu parasolka która jest świetna
Moim zdaniem szkoda kasy na drogie wózki. Zwłaszcza te pierwsze z gondola. Chyba, że miałabym kasy jak Lewandowski to wtedy to wiadomo można najdroższe kupować

Z mojego doświadczenia na czym na pewno nie oszczędzać
- materac do łóżeczka
- DOBBRY fotelik!!!
- dodatkowe szczepienia

---------- Dopisano o 11:09 ---------- Poprzedni post napisano o 11:06 ----------

Cytat:
Napisane przez aleksandra_nie_ola Pokaż wiadomość
Melduję się po prenatalnych, po których jestem o wiele spokojniejsza. Ryzyko trisomii wyszło bardzo niskie, obraz w USG prawidłowy no i mamy na 70% dziewczynkę (o której marzę )
wczoraj moja teściowa miała urodziny i chcieliśmy z tej okazji od razu poinformować ją o ciąży, niestety się nie udało bo cała rodzina się zjechała i już nie było jak, ale pewnie przy najbliższej okazji nadrobimy
Gratuluje! Ja nie ludze się, że coś będzie widać na prenatalnych, poprzednio dowiedziałam się chyba w 18 tygodniu z tego co pamiętam.
Ale super, że Ty wiesz, może to też zależy jak się dziecior ułoży
lilianna90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 10:58   #346
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Marcowe Mamy 2024

To ja płeć poznałam po teście Nifty już w 10 tygodniu, ale na prenatalnych też już było pięknie widać i potwierdziło się to samo.

Co do wózków to ja mam plan kupić 2w1 nowy, we wtorek jedziemy do takiej fajnej firmy Przetestuj Wózki, gdzie można pojeździć po różnych powierzchniach i wszystko posprawdzać. Mam wytypowane kilka modeli, które mają dobre opinie co do spacerówek. Używanego nie szukam z kilku powodów. Po pierwsze, to będzie na 99% moje ostatnie dziecko, nie chcę wózka po kimś, pieniędzy na nowy mi nie szkoda. Po drugie, jak sobie pomyślę o jeżdżeniu po ludziach i oglądaniu wózków to robi mi się słabo, szkoda czasu i energii na takie coś. A kupowanie bez oglądania to nie dla mnie za duże ryzyko. Po trzecie, ciężko kupić tylko gondolę (nową), teraz wszędzie są te zestawy, więc trochę jestem skazana na 2w1.

Fotelikiem samochodowym zajmuje się TZ, ale tu jest o tyle komplikacja, że jeszcze nie mamy samochodu Już ponad rok żyjemy bez auta, przyzwyczailiśmy się, ale teraz przez dziecko trzeba w końcu coś kupić. I TZ tak wybiera już od kilku miesięcy i sam nie wie co chce, więc coś czuję, że z jego podejściem to samochód kupi na kilka dni przed porodem, a fotelik jak będę leżeć w szpitalu a że ja się nie znam to zostawiam te tematy tylko jemu, mi wystarczy, że mam na głowie jakieś ubranka, kocyki i inne pierdoły. Swoją drogą strasznie dużo jest tego wszystkiego, ja się czuję przerażona na myśl o kompletowaniu wyprawki.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 11:34   #347
Gumisiowy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 598
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Ha! A ja mam jeszcze wózek po starszaku i sobie bardzo chwale wózki 3w1 i na dużych pompowanych kołach.

Ubranka też mam, nawet nie będę nic kupować, jak będzie inna płeć bo tego mam 5 kartonów do rozmiaru 92, nawet zostało mi 300 wkładek laktacyjnych.
W sumie dla drugiego dziecka to kupię tylko pampersy i sobie kilka rzeczy higienicznych do szpitala bo wszystko mam, nawet mam koszule do porodu i do karmienia nowe i nowy becik w folii.
W pierwszej ciąży mnie poniosło z zakupami a później nie chciało mi się tego sprzedawać to teraz jak znalazł i wykorzystam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gumisiowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 11:47   #348
wredna_loszka
Rozeznanie
 
Avatar wredna_loszka
 
Zarejestrowany: 2021-08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 557
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Ja o zakupach będę myśleć po prenatalnych, jak usłyszę, że jest wszystko ok
Teraz jeszcze się nie wkręcam, nie czytam, bo się boje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wredna_loszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 11:54   #349
_Melodia_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 113
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Piękne są te wózki, mi podoba się Jewels of Nature
Taaaaak też jest ładny, ale troche bardziej stonowany


Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
To ja płeć poznałam po teście Nifty już w 10 tygodniu, ale na prenatalnych też już było pięknie widać i potwierdziło się to samo.

Co do wózków to ja mam plan kupić 2w1 nowy, we wtorek jedziemy do takiej fajnej firmy Przetestuj Wózki, gdzie można pojeździć po różnych powierzchniach i wszystko posprawdzać. Mam wytypowane kilka modeli, które mają dobre opinie co do spacerówek. Używanego nie szukam z kilku powodów. Po pierwsze, to będzie na 99% moje ostatnie dziecko, nie chcę wózka po kimś, pieniędzy na nowy mi nie szkoda. Po drugie, jak sobie pomyślę o jeżdżeniu po ludziach i oglądaniu wózków to robi mi się słabo, szkoda czasu i energii na takie coś. A kupowanie bez oglądania to nie dla mnie za duże ryzyko. Po trzecie, ciężko kupić tylko gondolę (nową), teraz wszędzie są te zestawy, więc trochę jestem skazana na 2w1.

Fotelikiem samochodowym zajmuje się TZ, ale tu jest o tyle komplikacja, że jeszcze nie mamy samochodu Już ponad rok żyjemy bez auta, przyzwyczailiśmy się, ale teraz przez dziecko trzeba w końcu coś kupić. I TZ tak wybiera już od kilku miesięcy i sam nie wie co chce, więc coś czuję, że z jego podejściem to samochód kupi na kilka dni przed porodem, a fotelik jak będę leżeć w szpitalu a że ja się nie znam to zostawiam te tematy tylko jemu, mi wystarczy, że mam na głowie jakieś ubranka, kocyki i inne pierdoły. Swoją drogą strasznie dużo jest tego wszystkiego, ja się czuję przerażona na myśl o kompletowaniu wyprawki.
To my kupimy fotelik też po Nowy Roku pewnie dopiero... możliwe że TŻ będzie zmieniał pracę w między czasie więc dostanie inny służbowy samochód. My będziemy wozić 3 foteliki więc zapowiedział że jak coś z małą kanapą z tyłu mu zaproponują to zamieni to na leasing auta większego, ale to jeszcze sporo czasu zanim nam się to wyjaśni ostatecznie i też wychodzę z założenia że to męskie tematy i ja zadbam tylko o adaptery do stelazu żeby można było wpiąć fotelik do niego i tylko tyle mnie interesuje w tym temacie
_Melodia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-08-24, 12:25   #350
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez _Melodia_ Pokaż wiadomość
Taaaaak też jest ładny, ale troche bardziej stonowany









To my kupimy fotelik też po Nowy Roku pewnie dopiero... możliwe że TŻ będzie zmieniał pracę w między czasie więc dostanie inny służbowy samochód. My będziemy wozić 3 foteliki więc zapowiedział że jak coś z małą kanapą z tyłu mu zaproponują to zamieni to na leasing auta większego, ale to jeszcze sporo czasu zanim nam się to wyjaśni ostatecznie i też wychodzę z założenia że to męskie tematy i ja zadbam tylko o adaptery do stelazu żeby można było wpiąć fotelik do niego i tylko tyle mnie interesuje w tym temacie
To mnie też tylko tyle interesuje
Teraz mam też na głowie pokoik dziecięcy, ogólnie wiem, że na początku dziecko będzie z nami w sypialni w dostawce, ale wiem też, że jak teraz nie ogarniemy tego pokoju to później będzie jeszcze ciężej to zrobić. Więc ogląda tapety, meble, dodatki, pierdółki i co chwilę zmieniam koncepcję
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 12:30   #351
wredna_loszka
Rozeznanie
 
Avatar wredna_loszka
 
Zarejestrowany: 2021-08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 557
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Mnie jest trochę smutno, bo potencjalny pokój dla dziecka był przez 2 lata moim pokojem to było moje biuro, czytelnia a teraz muszę się ewakuować pokój też jest przygotowany chyba na chlopca lub marynarza - jest biało-niebieski

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wredna_loszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 12:31   #352
motyczkam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 225
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Ja też wszystko jeszcze po starszym dziecku mam. Nic nie sprzedawałam (chyba jakieś przeczucie miałam &#128514. A że kupowałam też neutralne kolory ubranek to teraz też bez względu na płeć się wszystko przyda 😆. Fotelik jest, wózek jest. Tym razem bez szału zakupowego bo wtedy to faktycznie zaszalałam i sporo rzeczy nawet nie użyłam. Ale kto wie, może teraz się przydadzą 😂
motyczkam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 12:46   #353
lilianna90
Kocia i psia mama :)
 
Avatar lilianna90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 653
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Tez mam mnóstwo ubranek po synu. Prawie wszystko używane z lumpów, olxa, vinted lub od koleżanki.
Pieluchy tetrowe, kocyki, pierwsze zabawki. Rożka na pewno nie mam.
Łóżeczko materac, przewijak też mam ale jie wiem czy będą się nadawać, pewnie w październiku albo listopadzie wszystko trafi do domu i będę sprawdzać.

---------- Dopisano o 13:45 ---------- Poprzedni post napisano o 13:45 ----------

Nawet gdzieś krzesełko do rozszerzania diety z Ikei mam i podnóżek do niego o I wanienki na pewno nie mam bo sprzedalam

---------- Dopisano o 13:46 ---------- Poprzedni post napisano o 13:45 ----------

Nawet gdzieś krzesełko do rozszerzania diety z Ikei mam i podnóżek do niego o I wanienki na pewno nie mam bo sprzedalam
lilianna90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 13:03   #354
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez wredna_loszka Pokaż wiadomość
Mnie jest trochę smutno, bo potencjalny pokój dla dziecka był przez 2 lata moim pokojem to było moje biuro, czytelnia a teraz muszę się ewakuować pokój też jest przygotowany chyba na chlopca lub marynarza - jest biało-niebieski

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas jest właśnie taki problem, że teraz ten pokój to biuro do pracy zdalnej. Ale robimy póki co tak, że na jednej ścianie stanie łóżeczko, komoda z przewijakiem, a na drugiej zostanie biurko i duża szafa. Póki dziecko małe to i tak tego pokoju nie potrzebuje, a TZ musi gdzieś pracować.

Najbardziej mi szkoda, że zniknie moje miejsce na pranie i prasowanie, bo obecnie w tym pokoju stała deska, stacja pary i suszarka na ubrania.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-25, 13:21   #355
wredna_loszka
Rozeznanie
 
Avatar wredna_loszka
 
Zarejestrowany: 2021-08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 557
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Kurde dzisiaj tak mnie rwą pachwiny, że masakra. Jeszcze na bieliźnie pojawiła mi się jasnobrązowa plamka, niewielka bo mniejsza od jednogroszówki, ale trochę panikuję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wredna_loszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-25, 13:37   #356
_Melodia_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 113
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
U nas jest właśnie taki problem, że teraz ten pokój to biuro do pracy zdalnej. Ale robimy póki co tak, że na jednej ścianie stanie łóżeczko, komoda z przewijakiem, a na drugiej zostanie biurko i duża szafa. Póki dziecko małe to i tak tego pokoju nie potrzebuje, a TZ musi gdzieś pracować.

Najbardziej mi szkoda, że zniknie moje miejsce na pranie i prasowanie, bo obecnie w tym pokoju stała deska, stacja pary i suszarka na ubrania.
My mamy suszarke bebnowa i to jest game changer nie wala mi się nigdzie pranie a jak ciepłe poskładam to nie jest wygniecione na tyle że nie prasuje już wcale. Tylko TŻ meczy sie ze swoimi koszulami
Cytat:
Napisane przez wredna_loszka Pokaż wiadomość
Kurde dzisiaj tak mnie rwą pachwiny, że masakra. Jeszcze na bieliźnie pojawiła mi się jasnobrązowa plamka, niewielka bo mniejsza od jednogroszówki, ale trochę panikuję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
to moze byc implementacja, dopóki to jest plamienie a nie krwawienie to bez paniki, ale mimo wszystko umówiłabym się na wizyte zeby na fotelu mnie ginekolog obejrzał. Jakby się coś tfu tfu rozwineło to prosto na IP.

Mnie wczoraj po treningu bolała jedna pachwina... dziś rano też ciągle coś pobolewało, miałam nadzieję ćwiczyć do końca września bez zmian, ale chyba w następny czwartek ostatni raz pójdę już ehhh.
A z newsów to pokazał mi się 2 dni temu brzuch

Edytowane przez _Melodia_
Czas edycji: 2023-08-25 o 13:39
_Melodia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-25, 13:39   #357
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Też mamy suszarkę, ale ja w niej wszystkiego nie suszę, więc suszarka na pranie ciągle w użyciu
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-25, 14:39   #358
Nimfa20Melman
Rozeznanie
 
Avatar Nimfa20Melman
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Jelenia Góra/Montaña de Ciervos
Wiadomości: 971
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez _Melodia_ Pokaż wiadomość
Także dzieje sie ehhhh, trzymajcie proszę kciuki żeby podobne ataki juz się nie zdarzyły.
Współczuję, naprawdę

---------- Dopisano o 14:39 ---------- Poprzedni post napisano o 14:33 ----------

Cytat:
Napisane przez wredna_loszka Pokaż wiadomość
Ja powiem w pracy po prenatalnych. Mam urlop od 1 do 17 września, badania mam 13ego. Wtedy dam znać i z końcem września znikam na L4. Pracuje systemem 12h, nie ma możliwości skrócenia godzin, więc nie mam ochoty np. Zmieniać projektu i się stresować nowym zespołem czy obowiązkami
Ja też mam 13 września kolejną wizytę I zwolnienie właśnie do 12 czy 13.
Nimfa20Melman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-25, 14:57   #359
wredna_loszka
Rozeznanie
 
Avatar wredna_loszka
 
Zarejestrowany: 2021-08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 557
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Ja wrzucam wszystko do suszarki 🤡 pomijam tylko moje ubrania z lnu


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:56 ---------- Poprzedni post napisano o 14:54 ----------

Cytat:
Napisane przez _Melodia_ Pokaż wiadomość
My mamy suszarke bebnowa i to jest game changer nie wala mi się nigdzie pranie a jak ciepłe poskładam to nie jest wygniecione na tyle że nie prasuje już wcale. Tylko TŻ meczy sie ze swoimi koszulami


to moze byc implementacja, dopóki to jest plamienie a nie krwawienie to bez paniki, ale mimo wszystko umówiłabym się na wizyte zeby na fotelu mnie ginekolog obejrzał. Jakby się coś tfu tfu rozwineło to prosto na IP.

Mnie wczoraj po treningu bolała jedna pachwina... dziś rano też ciągle coś pobolewało, miałam nadzieję ćwiczyć do końca września bez zmian, ale chyba w następny czwartek ostatni raz pójdę już ehhh.
A z newsów to pokazał mi się 2 dni temu brzuch
A implementacja nie powinna być wcześniej? W sensie jakieś ok 2 tyg od owulacji, gdy doszło do zapłodnienia?

Będę się obserwować. Mój lekarz jest teraz na urlopie do 3 muszę dać radę


Dziewczyny! Odebrałam wynik TSH jupiii spadło, było 3,4 teraz jest 1,8

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:57 ---------- Poprzedni post napisano o 14:56 ----------

Co do brzucha.... Jak na mój czas to mam bardzo duży ️ ukrywam go pod koszulkami oversize itp ale jak ubiorę jakieś sukienki to dramat....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wredna_loszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-25, 15:00   #360
Nimfa20Melman
Rozeznanie
 
Avatar Nimfa20Melman
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Jelenia Góra/Montaña de Ciervos
Wiadomości: 971
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez wredna_loszka Pokaż wiadomość
L4 raczej u mnie jest nieuniknione. Lekarz już dwa razy chciał mi je wypisać, ale jeszcze walczę, bo nie chciałam zostawiać zespołu w gorącym okresie urlopowym (byłby problem z dyżurami nocnymi itp). Miałam iść od 3 września, ale postanowiłam dokulać się do prenatalnych, bo one będą kluczowe.
Kontroli się nie boję, bo nie zamierzam korzystać ze zwolnienia niezgodnie z zaleceniami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak się dobrze czujesz, ale pamiętaj o dziecku i sobie. Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie nikt tego by nie docenił

Na dniach dowiedziałam się, że mają rozwalić moją brygadę, ludzi przypisali na zmiany + nocki, bo nie ma komu pracować. Niestety, tak zarządza nasza 'góra', więc nie wiem czego się spodziewali... ?


Jejku, zjadłam dzisiaj parę pomidorków koktajlowych z ogródka... Właśnie wróciłam z WC Dobrze, że WC mam blisko wanny. 2 w 1
Nimfa20Melman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-12-23 00:09:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:19.