Marcowe Mamy 2024 - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-08-30, 22:16   #391
motyczkam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 225
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
A to ja lubię glukozę cytrynową i dobrze się czuję podczas tych badań, bardziej nie lubię pobierania krwi
Szczerze mówiąc trochę dziwne podejście. Nawet Polskie Towarzystwo Ginekologów i Polozników zaleca więcej rzeczy do suplementacji niż sam kwas foliowy - DHA, jod i witaminę D. To jest totalne minimum. Poza tym jak masz ciążę wysokiego ryzyka to też powinnaś mieć dodatkowe wsparcie, tak mi się przynajmniej wydaje... U mnie ryzyko było przez wysoką insulinę i brałam cały 1 trymestr oprócz suplementu z kwasem foliowym i powyższym składnikami dodatkowo Duphaston i mioinozytol. Oprócz tego też probiotyk i globulki dopochwowo aby ograniczyć ryzyko zakażeń, wszystko z zaleceń lekarza.
Też mi coś tu śmierdzi. Ja bym zmieniła lekarza. Wszędzie trąbią właśnie o tym minimum o którym piszesz.

Nimfa, a chociaż badałaś sobie poziom wit D?

Ja też już po prenatalnych. Wszystko ok.
motyczkam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-30, 22:20   #392
wredna_loszka
Rozeznanie
 
Avatar wredna_loszka
 
Zarejestrowany: 2021-08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 557
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Coś w tym jest. Mój endo nawet pytal, co suplementuje, bo że w ciąży trzeba jod i chciał mi przepisać dawkę. Biorę pregne bez żelaza i w sumie spoko, bo wszystko w jednej tabletce

Ja nie wiem co z glukozą, boje się jej. Nie wiem, co wyjdzie i czy sensownie, bo od lat węgle na poziomie 50g dziennie, unikanie cukru jak się da 🤷🏻☠♀️ boje się że taka dawka glukozy mnie zabije albo zrobi giga hiperglikemię 🤪

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:20 ---------- Poprzedni post napisano o 22:19 ----------

Super!!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wredna_loszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-30, 23:18   #393
wredna_loszka
Rozeznanie
 
Avatar wredna_loszka
 
Zarejestrowany: 2021-08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 557
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Dziewczyny, a jak u was z kosmetykami? Wiem, że retinolu nie można, ale czy jest jakaś strona godna zaufania, gdzie można sprawdzić substancje w kremie?
Używam Loreal revitalift filler spf 50 na bazie kwasu hialuronowego i tak się zastanawiam, czy ze składem wszystko ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wredna_loszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-31, 08:14   #394
motyczkam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 225
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Na KWC można sprawdzić poszczególne składniki czy są ok w ciąży. Na pewno phenoxyethanol jest odradzany ale ciężko znaleźć coś bez tego. Jeszcze polecam srokao nawet jak nie dla siebie to dla dziecka.
motyczkam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-31, 08:32   #395
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez wredna_loszka Pokaż wiadomość
Coś w tym jest. Mój endo nawet pytal, co suplementuje, bo że w ciąży trzeba jod i chciał mi przepisać dawkę. Biorę pregne bez żelaza i w sumie spoko, bo wszystko w jednej tabletce

Ja nie wiem co z glukozą, boje się jej. Nie wiem, co wyjdzie i czy sensownie, bo od lat węgle na poziomie 50g dziennie, unikanie cukru jak się da boje się że taka dawka glukozy mnie zabije albo zrobi giga hiperglikemię

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:20 ---------- Poprzedni post napisano o 22:19 ----------

Super!!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie, jak są jakiekolwiek problemy z tarczycą to trzeba uzgodnić suplementację jodu z lekarzem. Pozostałe rzeczy można śmiało brać, bo prawda jest taka, że witaminy D w Polsce nie da się dostarczyć spacerując w lecie po słońcu i większość Polaków ma niedobory, a w ciąży jest na nią większe zapotrzebowanie. DHA wpływa korzystnie na rozwój płodu, a też większość ludzi w diecie nie przemyci odpowiednich ilości tego składnika.

U mnie są już wyniki morfologii i moczu, wyszła mi trochę niska hemoglobina, więc pewnie żelazo spada przez ciąże. Ja to pół życia mam problemy z anemią, ale do tej pory było dobrze. Ciekawe co lekarz powie.

Za to wyników glukozy po obciążeniu nie mam i nie wiem o co chodzi, czemu to tak długo trwa.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-31, 09:20   #396
Gumisiowy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 598
Dot.: Marcowe Mamy 2024

A u mnie dziś 10 tydzień, jestem w szoku jak to szybko leci I faktycznie jakby mniejsze nudności są. Ale apetyt wciąż słaby.
A wy jak się czujecie?
Ile kg już macie na +?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Gumisiowy
Czas edycji: 2023-08-31 o 09:24
Gumisiowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-31, 09:33   #397
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez Gumisiowy Pokaż wiadomość
A u mnie dziś 10 tydzień, jestem w szoku jak to szybko leci I faktycznie jakby mniejsze nudności są. Ale apetyt wciąż słaby.
A wy jak się czujecie?
Ile kg już macie na +?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W 1 trymestrze przytyłam 2 kg, teraz schudłam 2 kg, więc ważę tyle, do przed ciążą, ale brzuch już coraz bardziej mi widać
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-08-31, 09:42   #398
Marysiapew
Raczkowanie
 
Avatar Marysiapew
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 36
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez Gumisiowy Pokaż wiadomość
A u mnie dziś 10 tydzień, jestem w szoku jak to szybko leci I faktycznie jakby mniejsze nudności są. Ale apetyt wciąż słaby.
A wy jak się czujecie?
Ile kg już macie na +?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja od 6 tc czuje się tragicznie, teraz jestem 11+3 i tracę nadzieję, że cokolwiek się zmieni… jeżeli chodzi o kg to od początku ciąży jestem aż 3,5 kg na + boję się co będzie później haha


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Marysiapew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-31, 10:00   #399
motyczkam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 225
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Ja poprzednio przytyłam 25 kg. Teraz jestem w 13tc i póki co mam 0,5kg na plusie.
motyczkam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-31, 10:01   #400
Marysiapew
Raczkowanie
 
Avatar Marysiapew
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 36
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez motyczkam Pokaż wiadomość
Ja poprzednio przytyłam 25 kg. Teraz jestem w 13tc i póki co mam 0,5kg na plusie.

Łooo kurczę jakbym przytyła 25kg to chyba bym oszalała 🫣
Ale teraz zazdroszczę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Marysiapew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-31, 10:45   #401
motyczkam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 225
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez Marysiapew Pokaż wiadomość
Łooo kurczę jakbym przytyła 25kg to chyba bym oszalała 🫣
Ale teraz zazdroszczę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Strasznie mi waga szalała mimo że jadłam tak jak zwykle. Całe szczęście potem to wszystko zeszło i wróciłam do starej wagi.
motyczkam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-08-31, 10:57   #402
Gumisiowy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 598
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Ja teraz ważę 8 kg mniej niż na początku pierwszej ciąży. Bardzo chciałabym przytyć tylko tyle ile to konieczne, bo w pierwszej przytyłam 28 kg. Ale to była moja wina bo pod koniec ciąży żarłam bez opamiętania. Później to zrzuciłam ale to jak bolał kręgosłup, puchły mi nogi i ogólnie fatalnie się czułam to nie chcę powtórki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gumisiowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-31, 11:03   #403
wredna_loszka
Rozeznanie
 
Avatar wredna_loszka
 
Zarejestrowany: 2021-08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 557
Dot.: Marcowe Mamy 2024

U mnie 11tc i w sumie chyba na zero. Raz 1kg na plus raz 1kg na minus, zależy od wzdęcia aczkolwiek jak dużo spaceruje to czuję się jakbym ważyła już 30kg więcej

U mnie żelazo w normie, dlatego dostałam zalecenie żeby go nie suplementować.

Jestem kolejny dzień na urlopie, jeszcze nie wymiotowałam tutaj, więc mi służy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wredna_loszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-31, 11:20   #404
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez wredna_loszka Pokaż wiadomość
U mnie 11tc i w sumie chyba na zero. Raz 1kg na plus raz 1kg na minus, zależy od wzdęcia aczkolwiek jak dużo spaceruje to czuję się jakbym ważyła już 30kg więcej

U mnie żelazo w normie, dlatego dostałam zalecenie żeby go nie suplementować.

Jestem kolejny dzień na urlopie, jeszcze nie wymiotowałam tutaj, więc mi służy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A gdzie spędzasz urlop?
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-31, 14:17   #405
wredna_loszka
Rozeznanie
 
Avatar wredna_loszka
 
Zarejestrowany: 2021-08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 557
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
A gdzie spędzasz urlop?
Portofino 🥰
Pochwaliłam i to by było na tyle. Boje się, że dopadło mnie zapalenie pęcherza. Bosko 🥲 podobno urofuraginy nie można w 1 trymestrze...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wredna_loszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-31, 15:42   #406
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez wredna_loszka Pokaż wiadomość
Portofino
Pochwaliłam i to by było na tyle. Boje się, że dopadło mnie zapalenie pęcherza. Bosko 🥲 podobno urofuraginy nie można w 1 trymestrze...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Piękne miejsce, jest na mojej liście do odwiedzenia.

Co do zapalenia pęcherza to pij dużo wody i kup sobie coś z żurawiną, powinno pomóc. To się często zdarza w ciąży.

Moje wyniki glukozy w końcu przyszły, nie mam cukrzycy ciążowej, meeeega się cieszę!
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-31, 16:49   #407
lilianna90
Kocia i psia mama :)
 
Avatar lilianna90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 653
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez wredna_loszka Pokaż wiadomość
Portofino 🥰
Pochwaliłam i to by było na tyle. Boje się, że dopadło mnie zapalenie pęcherza. Bosko 🥲 podobno urofuraginy nie można w 1 trymestrze...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Podwójna dwaka witam c czyli jakieś 400 mg na dzień. Plus są nawet takie soki żurawinowe w aptece lub tabletki z żurawiną. Ostatnio wszystko to brałam.
lilianna90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-31, 17:03   #408
wredna_loszka
Rozeznanie
 
Avatar wredna_loszka
 
Zarejestrowany: 2021-08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 557
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Dziękuję dziewczyny ️ dam znać czy pomogło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wredna_loszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-31, 18:25   #409
Nimfa20Melman
Rozeznanie
 
Avatar Nimfa20Melman
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Jelenia Góra/Montaña de Ciervos
Wiadomości: 971
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
A to ja lubię glukozę cytrynową i dobrze się czuję podczas tych badań, bardziej nie lubię pobierania krwi
Szczerze mówiąc trochę dziwne podejście. Nawet Polskie Towarzystwo Ginekologów i Polozników zaleca więcej rzeczy do suplementacji niż sam kwas foliowy - DHA, jod i witaminę D. To jest totalne minimum. Poza tym jak masz ciążę wysokiego ryzyka to też powinnaś mieć dodatkowe wsparcie, tak mi się przynajmniej wydaje... U mnie ryzyko było przez wysoką insulinę i brałam cały 1 trymestr oprócz suplementu z kwasem foliowym i powyższym składnikami dodatkowo Duphaston i mioinozytol. Oprócz tego też probiotyk i globulki dopochwowo aby ograniczyć ryzyko zakażeń, wszystko z zaleceń lekarza.
Cytat:
Napisane przez motyczkam Pokaż wiadomość
Też mi coś tu śmierdzi. Ja bym zmieniła lekarza. Wszędzie trąbią właśnie o tym minimum o którym piszesz.

Nimfa, a chociaż badałaś sobie poziom wit D?

Ja też już po prenatalnych. Wszystko ok.
Lekarz mówił o kwasie, ale ja kupiłam w aptece kwas + coś tam jeszcze, muszę na opakowanie zerknąć.

Nie, nie badałam. Tydzień temu robiłam badania z krwi, ale nie mogę wejść na wyniki, możliwe, że jeszcze nie ma? Poczekam jeszcze do tygodnia.

Zobaczę co powie na kolejnej wizycie.
Nimfa20Melman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-08-31, 19:11   #410
motyczkam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 225
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez Nimfa20Melman Pokaż wiadomość
Lekarz mówił o kwasie, ale ja kupiłam w aptece kwas + coś tam jeszcze, muszę na opakowanie zerknąć.

Nie, nie badałam. Tydzień temu robiłam badania z krwi, ale nie mogę wejść na wyniki, możliwe, że jeszcze nie ma? Poczekam jeszcze do tygodnia.

Zobaczę co powie na kolejnej wizycie.
Mi gin kazała już na pierwszej wizycie zbadać poziom wit d.
O rany długo każą Ci czekać. Ja bym chyba dziurę w podłodze wydreptała 😂 zwykle tego samego dnia powinny być.
motyczkam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-31, 21:31   #411
wredna_loszka
Rozeznanie
 
Avatar wredna_loszka
 
Zarejestrowany: 2021-08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 557
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez Nimfa20Melman Pokaż wiadomość
Lekarz mówił o kwasie, ale ja kupiłam w aptece kwas + coś tam jeszcze, muszę na opakowanie zerknąć.

Nie, nie badałam. Tydzień temu robiłam badania z krwi, ale nie mogę wejść na wyniki, możliwe, że jeszcze nie ma? Poczekam jeszcze do tygodnia.

Zobaczę co powie na kolejnej wizycie.
Wyniki powinny być tego samego dnia, najpóźniej kolejnego. Tydzień to kurde trochę za długo



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wredna_loszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-02, 13:31   #412
Gumisiowy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 598
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez Nimfa20Melman Pokaż wiadomość
Lekarz mówił o kwasie, ale ja kupiłam w aptece kwas + coś tam jeszcze, muszę na opakowanie zerknąć.

Nie, nie badałam. Tydzień temu robiłam badania z krwi, ale nie mogę wejść na wyniki, możliwe, że jeszcze nie ma? Poczekam jeszcze do tygodnia.

Zobaczę co powie na kolejnej wizycie.
Ja też biorę tylko b9 i d3 i na razie nic więcej, czasem magnez+b6 w razie potrzeby. Ja kupię dopiero zestaw witamin na drugi trymestr i do końca tylko nie wiem czy coś z żelazem czy na początek bez a później z. W pierwszej ciąży miałam anemię i to żelazo leciało... Później musiałam osobno dokupować żelazo i trochę bez sensu, dodatkowy koszt, skoro miałabym to w witaminach ciążowych już. Tylko teraz dietę mam inną i bardziej zwracam uwagę na to żeby produkty były bogate w żelazo właśnie, nawet teraz jajka wcinam i mięso, szpinak, buraki... aż czasem się zastanawiam czy z dzieckiem jest ok skoro mam na to ochotę. W pierwszej ciąży nie mogłam na to nawet spojrzeć i tak przez całe 9 mscy.


A Ty robiłaś pappe czy zwykłą morfologię? Tydzień to bardzo długo, u mnie zwykle wyniki są jeszcze tego samego dnia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gumisiowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-02, 15:42   #413
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez Gumisiowy Pokaż wiadomość
Ja też biorę tylko b9 i d3 i na razie nic więcej, czasem magnez+b6 w razie potrzeby. Ja kupię dopiero zestaw witamin na drugi trymestr i do końca tylko nie wiem czy coś z żelazem czy na początek bez a później z. W pierwszej ciąży miałam anemię i to żelazo leciało... Później musiałam osobno dokupować żelazo i trochę bez sensu, dodatkowy koszt, skoro miałabym to w witaminach ciążowych już. Tylko teraz dietę mam inną i bardziej zwracam uwagę na to żeby produkty były bogate w żelazo właśnie, nawet teraz jajka wcinam i mięso, szpinak, buraki... aż czasem się zastanawiam czy z dzieckiem jest ok skoro mam na to ochotę. W pierwszej ciąży nie mogłam na to nawet spojrzeć i tak przez całe 9 mscy.


A Ty robiłaś pappe czy zwykłą morfologię? Tydzień to bardzo długo, u mnie zwykle wyniki są jeszcze tego samego dnia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeśli nie ma wskazań to żelaza się nie suplementuje na zapas, bo jest toksyczne. Branie żelaza przed 16 tc może powodować nawet poronienie. Suplementuje się tylko i wyłącznie jak są niedobory, wtedy korzyści z jego zażywania przewyższają ryzyka. Mnóstwo środków na 2 trymestr ma żelazo w składzie.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-02, 15:50   #414
wredna_loszka
Rozeznanie
 
Avatar wredna_loszka
 
Zarejestrowany: 2021-08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 557
Dot.: Marcowe Mamy 2024

W sumie ja na papp-a na wyniki czekałam jeden dzień, mimo że podane było że może być nawet do 6 dni. Więc na zwykłą morfologię to naprawdę bardzo dluuuuugoooo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wredna_loszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-02, 17:41   #415
Gumisiowy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 598
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Jeśli nie ma wskazań to żelaza się nie suplementuje na zapas, bo jest toksyczne. Branie żelaza przed 16 tc może powodować nawet poronienie. Suplementuje się tylko i wyłącznie jak są niedobory, wtedy korzyści z jego zażywania przewyższają ryzyka. Mnóstwo środków na 2 trymestr ma żelazo w składzie.
Tak, tak zgadza się wszystko co napisałaś, u mnie na razie żelazo w normie, ciekawe czy teraz uda mi się utrzymać dobry poziom dietą czy raczej poleci, zobaczymy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:41 ---------- Poprzedni post napisano o 16:03 ----------

Ogólnie na fb widziałam, z tego co pisały dziewczyny, że niektórzy lekarze żadnych witamin nie zalecają brać i ciekawi mnie z czego to wynika, wiecie coś na ten temat? Są jakieś badania?
W 1 trymestrze no to dziecko jest małe i czerpie jeszcze z jakichś zapasów mamy, ale później dzidziutek rośnie i więcej "wyciąga", a samych dha czy witaminy d to mało kto ma nadmiar... w naszym klimacie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gumisiowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-02, 18:50   #416
Nimfa20Melman
Rozeznanie
 
Avatar Nimfa20Melman
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Jelenia Góra/Montaña de Ciervos
Wiadomości: 971
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez motyczkam Pokaż wiadomość
Mi gin kazała już na pierwszej wizycie zbadać poziom wit d.
O rany długo każą Ci czekać. Ja bym chyba dziurę w podłodze wydreptała 😂 zwykle tego samego dnia powinny być.
Cytat:
Napisane przez wredna_loszka Pokaż wiadomość
Wyniki powinny być tego samego dnia, najpóźniej kolejnego. Tydzień to kurde trochę za długo
Cytat:
Napisane przez Gumisiowy Pokaż wiadomość


A Ty robiłaś pappe czy zwykłą morfologię? Tydzień to bardzo długo, u mnie zwykle wyniki są jeszcze tego samego dnia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zrobiłam zdj. skierowania i mam badania zwykłe. Też mi się wydaje, że za długo. Zadzwonię w poniedziałek do laboratorium i się dopytam.
Nimfa20Melman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-02, 19:19   #417
aleksandra_nie_ola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 117
Dot.: Marcowe Mamy 2024

A my kupiliśmy dzisiaj wózek
U nas w mieście likwidują jeden sklep z rzeczami dla dzieci i dorwaliśmy nowy wózek w dobrej cenie 2w1, więc mam nadzieję, że jako spacerówka też nam posłuży.
aleksandra_nie_ola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-02, 19:40   #418
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez Gumisiowy Pokaż wiadomość
Tak, tak zgadza się wszystko co napisałaś, u mnie na razie żelazo w normie, ciekawe czy teraz uda mi się utrzymać dobry poziom dietą czy raczej poleci, zobaczymy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:41 ---------- Poprzedni post napisano o 16:03 ----------

Ogólnie na fb widziałam, z tego co pisały dziewczyny, że niektórzy lekarze żadnych witamin nie zalecają brać i ciekawi mnie z czego to wynika, wiecie coś na ten temat? Są jakieś badania?
W 1 trymestrze no to dziecko jest małe i czerpie jeszcze z jakichś zapasów mamy, ale później dzidziutek rośnie i więcej "wyciąga", a samych dha czy witaminy d to mało kto ma nadmiar... w naszym klimacie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Są badania, które mówią, że trzeba brać minimum kwas foliowy i to nawet w trakcie starań o dziecko. A w ciąży to już w ogóle must have, obowiązkowo. Niedobory są bardzo szkodliwe.
Cytat:
Napisane przez aleksandra_nie_ola Pokaż wiadomość
A my kupiliśmy dzisiaj wózek
U nas w mieście likwidują jeden sklep z rzeczami dla dzieci i dorwaliśmy nowy wózek w dobrej cenie 2w1, więc mam nadzieję, że jako spacerówka też nam posłuży.
Jaki wózek?
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-02, 19:46   #419
aleksandra_nie_ola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 117
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Jaki wózek?
Cavoe Axo Style La Rose

Dziewczyny, nie jestem pewna, ale chyba załapałam infekcję intymną. Wizytę u gina mam w środę, przeczekać, czy coś szybciej się skonsultować? Oczywiście naczytałam się, że w ciąży taka infekcja może zaszkodzić maluchowi i w sumie nie wiem.
aleksandra_nie_ola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-02, 19:54   #420
Gumisiowy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 598
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez aleksandra_nie_ola Pokaż wiadomość
Cavoe Axo Style La Rose

Dziewczyny, nie jestem pewna, ale chyba załapałam infekcję intymną. Wizytę u gina mam w środę, przeczekać, czy coś szybciej się skonsultować? Oczywiście naczytałam się, że w ciąży taka infekcja może zaszkodzić maluchowi i w sumie nie wiem.
Lepiej jak najwcześniej, bardzo dokuczliwa infekcja?

Fajnie nowiutki wózek. I jaki ładny w różyczki!




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:54 ---------- Poprzedni post napisano o 18:53 ----------

Ja się cieszyłam, że już mi lepiej a znowu mnie nudności złapały, kiedy to minie w końcu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Gumisiowy
Czas edycji: 2023-09-02 o 19:56
Gumisiowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-12-23 00:09:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:23.