Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III - Strona 139 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-01-31, 19:37   #4141
magnesita
Zadomowienie
 
Avatar magnesita
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 660
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Nie martw się ja też nie. Nawet nie wiedziałam, że stosuje się glinki na biust Nie karmię już kilka miesięcy, wszystko wróciło do normy. Niestety/stety ostatnio straciłam kilka kilogramów i wiadomo najwięcej traci się w biuście. Dlatego też kupiłam specyfik Phenome. Zobaczymy.
Jeśli już tak szczerze opowiadacie o swoich wymiarach, noszę 65g, czasami 70g. Uwielbiam staniki Ewy Michalak
No to cale szczęście że sama nie jestem w swej niewiedzy

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Siedzenie w domu w bamboszach i sweterku z herbatką i nie wychylanie nosa poza
A tak serio, to tłuściochy sa najlepsze, ja nie używam z obawy przed zapchaniem, ale też nie wychodze z domu na taki mróz, jedynie na chwilę do auta. A na spacery jak jest nieco mniej mrozu. wybieram sie jednak niedlugo w bieszczady i nie mam pojęcia czym tą moją buzię smarowac, jak pójdziemy z synem np na sanki. Tam cały czas jest tak mroźno. Zastanawiam sie nad zakupem olejku emu lub czegoś lanolinowego.
Nie wiem czy wiesz ale dzisiaj było tam -30
__________________
Radości życia rodzinnego,są najpiękniejsze na świecie, a radość, jakiej rodzice doświadczają na widok swych dzieci, jest najświętsza.
Johann Heinrich Pestalozzi

Spełniona w związku.Szczęśliwa w życiu.
magnesita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-31, 19:37   #4142
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Ja siebie też zacytuję, bo w sumie edytowałam post, i może jednak się znajdzie jakaś dobra dusza
odpisałam Ci kilka postów wczesniej
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-31, 19:44   #4143
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Tylko ja boję się wysuszenia. W duecie z glinką Logony to chyba będzie glinkowy przesyt...?
Może być rzeczywiście za dużo tych glinek.
Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Serio przepraszam, nie doczytałam To nie jest moja wiedza, znalazłam ją w internecie kiedyś

Ojaa gdzie mogę znaleźć taki kodzik?

Korah a lanolinka czysta to chyba w kremie do sutków jest z Babydream, prawda?
http://www.rossnet.pl/4poryroku
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-31, 19:53   #4144
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Ja tez teraz mam ferie, wiec uskuteczniam tą metodę. Nie żal Ci biednych emu?
Ojej, no włazi na sumienie człowiekowi. Ale wszystko mnie zapycha, już sama niewiem.

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny. Popróbuję. Maseczkę tylko u mnie
Problem w tym, że dzisiaj byliśmy bardzo krótko na mrozie - dojście do samochodu Tomcia wysmarowałam najpierw kremem Hipp na niepogodę, później jeszcze balsamem. Ja miałam tylko balsam. Mój mąż co na nas spojrzy, to się śmieje. Rzeczywiście wyglądamy "zdrowo". Nie wiem jak chronić synka i siebie bo mamy skórę bardzo wrażliwą, alergiczną.
A moze to ten Hipp podraznia? Mojego syna Hipp uczulał

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Korah a lanolinka czysta to chyba w kremie do sutków jest z Babydream, prawda?
Nie wiem, tzn jak czysta Aż rzucę okiem

No rzeczywiście fajny składzik, ale to mnie zapcha przy codziennym stosowaniu, coś jednoskladnikowego bym wolała i niedrogiego.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2012-01-31 o 19:55
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-31, 19:53   #4145
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Ja Ci niestety nic nie poradzę, bo mojej mamy nie da się nawrócić. Za to Ty mi napisz, jakie mydełko masz i jak się sprawuje, bo kiedyś pisałaś, że masz któreś Alep.
Stosuję Alep 40% to mniej śmierdzące Ale szczerze mówiąc niewiele mogę Ci póki co powiedzieć. Ładnie oczyszcza, troszkę ściąga, jak to wszystkie mydła, czy ma jakiś och-aśny wpływ na cerę to nie wiem, bo jednocześnie zaczęłam używać glinki , i odstawiłam oleje.

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość


Na rozszerzone pory warto spróbowac tonik octowy, w malym stężeniu na początek (1:6).
Ja mam ostatnio krem safea regenerujący - jest świetny, bardzo fajnie odżywia a to chyba jest to, czego dojrzała cera potrzebuje jest z arganem i takimi tam..... To najbardziej odzywczy krem jaki miałam. Warto też poogladac kremy liftingujące, bo na przeciwzmarszczkowe to chyba juz dla mamy za późno (bez obrazy) - coś wygładzającego zmarszczki i napinającego bardziej .
Kobieto!!!! Nie wytrzymam - prosze Cię napisz co jest na Twoim avku, bo ja nie moge dojść i chyba mnie cos trafi
Przeciwzmarszczkowe, liftingujące, dla mnie to wszystko to jedno i to samo szczerze mówiąc A z naturalnych mają jakieś lifitngujące?
A może koncentrat AMB by się sprawdził Ktoś chyba pisał, że on też zmniejsza pory.

Sorki, umknął mi Twój post Haha, szczerze mówiąc jest to jeden z emotikonów, które były używane na forum, na którym kiedyś się udzielałam Strasznie mi się podobają, więc je sobie pozapisywałam.
Nie mam pojęcia kto może być ich twórcą.

Edytowane przez Ishani
Czas edycji: 2012-01-31 o 19:54
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-31, 19:59   #4146
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez magnesita Pokaż wiadomość
No to cale szczęście że sama nie jestem w swej niewiedzy


Nie wiem czy wiesz ale dzisiaj było tam -30
No własnie wiem, a to ponoć u nich dopiero lekki mrozik

---------- Dopisano o 20:59 ---------- Poprzedni post napisano o 20:57 ----------

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Ja siebie też zacytuję, bo w sumie edytowałam post, i może jednak się znajdzie jakaś dobra dusza
Do dojrzalej i niedrogo to ma alverde niezłe kremiki i nawet serum olejkowe, zerknij na allegro bo dokladnych nazw nie pamiętam.
a z droższych to na pewno AMB teraz mi świta.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-31, 20:01   #4147
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Stosuję Alep 40% to mniej śmierdzące Ale szczerze mówiąc niewiele mogę Ci póki co powiedzieć. Ładnie oczyszcza, troszkę ściąga, jak to wszystkie mydła, czy ma jakiś och-aśny wpływ na cerę to nie wiem, bo jednocześnie zaczęłam używać glinki , i odstawiłam oleje.



Przeciwzmarszczkowe, liftingujące, dla mnie to wszystko to jedno i to samo szczerze mówiąc A z naturalnych mają jakieś lifitngujące?
A może koncentrat AMB by się sprawdził Ktoś chyba pisał, że on też zmniejsza pory.

Sorki, umknął mi Twój post Haha, szczerze mówiąc jest to jeden z emotikonów, które były używane na forum, na którym kiedyś się udzielałam Strasznie mi się podobają, więc je sobie pozapisywałam.
Nie mam pojęcia kto może być ich twórcą.
ale mi chodzi o to co na tym obrazku jest?
Musiałabys poszperac po sklepach i w opisach kremów popatrzec, które są dobrze dla cery dojrzałej i mają działanie liftingujące ( ja za pare lat dopiero zaczne takich szukac ). Jak cos mi wpadnie w oko to dam znaka.
Koncentrat amb jest dobry dla każdej skóry
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-31, 20:05   #4148
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 801
GG do caameroon
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Witam Was moje kochane normalne inaczej
Jak zobaczyłam ile dzisiaj naskrobałyście to prawie zawału dostałam a potem zagrożenie się powtórzyło jak Was nadrabiałam- ze śmiechu

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
e tam nie ma co pamiętać Napiszę Ci później.
Moje włosy po oleju, bez odżywki wyglądają ciut lepoej, ale i tak słabo. Odżywka jest konieczna. Szczególnie po tej stronie gdzie jest grzywka i gdzie mam bardziej wycieniowane włosy.
Ale fajnie, że Ci służy niekremowanie się A rano bez kremu wyjść na podwórko? Nie wyobrażam sobie! Szczególnie, że teraz tak zimno i wietrznie, trzeba czymś chronić cerę.
Na te gąbeczki dziś patrzyłam z myślą o zmywaniu glinek, ale w końcu nie zdecydowałam się. Może następnym razem. Powiesz jak u Ciebie się sprawdzają
To napisz mi koniecznie bo aż jestem ciekawa.
Teraz rano zupełnie bez kremiku byłoby ciężko.. skóra jest jednak troche podsuszona a jeśli chodzi o zimno, to ja tylko siup z domku do samochodu i tak w kółko
Gąbeczki warto kupić. Są delikatne, mięciutkie, nie trą skóry a jednak jest po niej taka gładziutka jak po peelingu.

Cytat:
Napisane przez magnesita Pokaż wiadomość
Dziękuję a powiedz użyłaś na noc którego toniku?
Ja na noc używam albo hydrolatu oczarowego albo tego toniku z YR- on ładnie nawilża (choć u mnie nie nadaje się na dzień pod makijaż bo pozostawia taka warstewke) ale serio podoba Ci się jego zapach?

Cytat:
Napisane przez Paulina1000 Pokaż wiadomość
Moje małe zakupy:
1. Mgiełka Phenome
2. Szampon Hipp
4. Maseczka Dermaglin
5. Krem na dzień AA Wrażliwa Natura (czy ktoś go ma? Używam go jakiś czas i sama nie wiem co myśleć, niby jest ok... a na KWC prawie same zachwyty)
6. Krem do rąk Anne Lind (Anne Marie Borlind)- prezent od Mamy chłopaka (jest kochana, zawsze o mnie pamięta, jak gdzieś wyjeżdża to i ja dostaje jakiś drobiazg)
Piękne zakupy!

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
A te gąbeczki to dopiero po paru użyciach się robią fajne, delikatne, jak je bedziesz czyścić, to złóż na pół i szoruj, tak jak pranie w rękach, ale nie mocno, bo wtedy szybko sie potargają Mnie one zastępują peeling bardzo często, używam ze wszystkim ,mleczko, mydło, toniki
Dzięki za rade! Mam te same gąbeczki co Ty, tzn. te z Calypso Fajne są a powiedz mi jaka jest "żywotność" takiej gąbeczki"?

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
To i ja przedstawię swoje zakupy Phenome.

2 mgiełki (jedna dla mamy)
mleczko do demakijażu
rozgrzewający krem do rąk
małe opakowanie regulującego żelu do mycia twarzy
Jakie cuda I jak to pięknie razem wygląda.. no za buteleczki powinni odstać medal!

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
edit. Wklejam Wam, co Klolcia zdobyła dla mnie w Phenome. (mam nadzieję, że nie ma nic przeciwko użyciu jej zdjęcia) Oj jak zazdroszczę dziewczyną, które mają sklepy z takimi cudeńkami w pobliżu.
I znowu

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Ja bym się bardzo kulturalnie i z najwyższą atencją zapytała czy chce w ryja

W mojej rodzinie po ciąży panuje tendencja odwrotna. A że ja już mam czym oddychać, to wiesz boję się, że będę miała gruchające cycki. Że jak je oswobodzę ze stanika to one gruch o ziemię
Dlatego je ujędrniam zaciekle.
Po za tym 2 rozmiary ale jeden super Tosiak!

---------- Dopisano o 15:33 ---------- Poprzedni post napisano o 15:32 ----------

A właśnie znalazłam takie cuś:
Mamy dla Was wspaniałą wiadomość! Podkłady mineralne Lily Lolo zostały przebadane pod kątem ochrony przed promieniami słonecznymi i oficjalnie uzyskały certyfikat potwierdzający takie właściwości.
Otrzymały ocenę SPF 15, czyli podkłady mineralne Lily Lolo nie tylko pielęgnują Waszą skórę ale też chronią ją przed słońcem!
Po 1.
Po 2.
Po 3. Jupiii!! Co za wspaniała wiadomość!! Kocham minerałki LL No dobra, fakt mogłyby lepiej kryć ale jak mi się kiedyś przez przypadek wypięknieje ( marzenia) to będą idealne Kolor też trafił mi się idealny. Jakby go dla mnie zrobili- Popcorn

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Jak czasem widzę dziewczyny w ekstremalnie grubej tapecie, to się zastanawiam czy kiedyś którejś mąż po zobaczeniu jej bez makijkażu nie wystąpi o unieważnienie małżeństwa z powodu zatajenia tożsamości.
umre z Wami! To było świetne!

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Próbowałaś Warm Peach? On wydaje mi się taki neutralny z żółtym pigmentem. Miałam próbkę od Cameronika, cudnie wygląda na mojej buzi. Na pewno go kupię.
Ciesze się strasznie, że kolorek Ci się spodobał. To jednak Warm Peach.
__________________
Nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach! Zajrzyj

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "
caameroon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-31, 20:05   #4149
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
ale mi chodzi o to co na tym obrazku jest?
Musiałabys poszperac po sklepach i w opisach kremów popatrzec, które są dobrze dla cery dojrzałej i mają działanie liftingujące ( ja za pare lat dopiero zaczne takich szukac ). Jak cos mi wpadnie w oko to dam znaka.
Koncentrat amb jest dobry dla każdej skóry
Anula to są tzw. onions jakiegoś bodajże japońskiego twórcy. Swojego czasu miałam ich od groma na kompie.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-31, 20:12   #4150
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Anula to są tzw. onions jakiegoś bodajże japońskiego twórcy. Swojego czasu miałam ich od groma na kompie.
teraz rozumiem - dzięki
bo ja zawzięcie doszukiwałam się czegoś konkretnego i znajomego na tym rysunku...... spokoju mi to nie dawało!
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-31, 20:15   #4151
magnesita
Zadomowienie
 
Avatar magnesita
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 660
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość
W


Ja na noc używam albo hydrolatu oczarowego albo tego toniku z YR- on ładnie nawilża (choć u mnie nie nadaje się na dzień pod makijaż bo pozostawia taka warstewke) ale serio podoba Ci się jego zapach?
A mogę ten tonik nałożyć np. 2 godziny po nałożeniu glyco A?Wiesz co cofam to że mi się zapach podobawąchałam przez zakrętkę i mi się wydawało że ten tonik lawendą pachnie ale później odkręciłam butelkę i to nie są żadne lawendy!
__________________
Radości życia rodzinnego,są najpiękniejsze na świecie, a radość, jakiej rodzice doświadczają na widok swych dzieci, jest najświętsza.
Johann Heinrich Pestalozzi

Spełniona w związku.Szczęśliwa w życiu.
magnesita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-31, 20:18   #4152
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Anula to są tzw. onions jakiegoś bodajże japońskiego twórcy. Swojego czasu miałam ich od groma na kompie.
O nie, teraz z kolei mi nie da spokoju, póki tego twórcy nie znajdę
Świetne są

A żeby nie było tak nie na temat..yy..ukręciłam sobie tonik. Chociaż nie wiem czy tu się ktoś oprócz mnie bawi w takie rzeczy. Ma być łagodząco-gojąco-nawilżający ^^ Mam nadzieję, że się udał jak trzeba
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-31, 20:26   #4153
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość

bardzo dobre kojarzysz - marchewa jest boska! Ale nie jest taka stricte oczyszczająca - owszem makijaz świetnie zmyje, ale cery nie oczyszcza. Z alep premium zapachowych mialam tylko jasminowe - nie podobało mi sie, wole tradycyjny zapach alep. 70% bardzo fajne
W jaśminowym nie odpowiadał Ci zapach czy też działanie? Przejdę się do helfy i powącham tą mandarynkę i marchewkę.

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ojej, no włazi na sumienie człowiekowi. Ale wszystko mnie zapycha, już sama niewiem.
Żebyście widziały moją minę, kiedy pierwszy raz przeczytałam, że olej emu faktycznie jest z EMU.

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Stosuję Alep 40% to mniej śmierdzące Ale szczerze mówiąc niewiele mogę Ci póki co powiedzieć. Ładnie oczyszcza, troszkę ściąga, jak to wszystkie mydła, czy ma jakiś och-aśny wpływ na cerę to nie wiem, bo jednocześnie zaczęłam używać glinki , i odstawiłam oleje.
Rozumiem, dzięki.

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Anula to są tzw. onions jakiegoś bodajże japońskiego twórcy. Swojego czasu miałam ich od groma na kompie.
To chłopki-cebulki? Tego to się nie domyśliłam.
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-31, 20:29   #4154
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cameron - warm peach super Dziękuję Ci bardzo

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
O nie, teraz z kolei mi nie da spokoju, póki tego twórcy nie znajdę
Świetne są

A żeby nie było tak nie na temat..yy..ukręciłam sobie tonik. Chociaż nie wiem czy tu się ktoś oprócz mnie bawi w takie rzeczy. Ma być łagodząco-gojąco-nawilżający ^^ Mam nadzieję, że się udał jak trzeba
Z jakimi składnikami?
Auraria kręci sobie sama kosmetyki
Ja tylko tonik z kwasem migdałowym.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-31, 20:30   #4155
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
W jaśminowym nie odpowiadał Ci zapach czy też działanie? Przejdę się do helfy i powącham tą mandarynkę i marchewkę.
ani jedno ani drugie nie zrobiło na mnie wrazenia. wolę te zwykłe alep.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-31, 20:35   #4156
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 801
GG do caameroon
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez magnesita Pokaż wiadomość
A mogę ten tonik nałożyć np. 2 godziny po nałożeniu glyco A?Wiesz co cofam to że mi się zapach podobawąchałam przez zakrętkę i mi się wydawało że ten tonik lawendą pachnie ale później odkręciłam butelkę i to nie są żadne lawendy!
Hm.. dobre pytanie, wiesz, ja go zawsze tak stosowałam, że na początku nakładałam krem i zostawiałam na 15 min, potem 20 min i tak zwiększałam czas a potem zmywałam, potem zostawiałam już na całą noc i nic więcej nie nakładałam. 2 razy dziennie, w sensie i na dzień i na noc to może być już za dużo ale to jest tylko moja opinia.
A już zaczynałam Ci zazdrościć węchu W sensie, że nawet takie zapaszki lawendowo interpretuje

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
A żeby nie było tak nie na temat..yy..ukręciłam sobie tonik. Chociaż nie wiem czy tu się ktoś oprócz mnie bawi w takie rzeczy. Ma być łagodząco-gojąco-nawilżający ^^ Mam nadzieję, że się udał jak trzeba
O, a jak to zrobiłaś? Jakiś przepis?

---------- Dopisano o 22:35 ---------- Poprzedni post napisano o 22:34 ----------

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Cameron - warm peach super Dziękuję Ci bardzo
Ciesze się bardzo, że próbeczka się przydała
__________________
Nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach! Zajrzyj

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "
caameroon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-31, 20:38   #4157
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość
Gąbeczki warto kupić. Są delikatne, mięciutkie, nie trą skóry a jednak jest po niej taka gładziutka jak po peelingu.

Dzięki za rade! Mam te same gąbeczki co Ty, tzn. te z Calypso Fajne są a powiedz mi jaka jest "żywotność" takiej gąbeczki"?.
Przy codziennym stosowaniu mnie starcza jedna gabeczka na miesiąc, potem, zaczyna się już zużywać, dziurawić i w ogóle robić be, wtedy ją wyrzucam, ale dużo zależy od sposobu jej mycia, jak będziesz zbyt intensywnie ją czyścić i szorowac, to szybciej sie zniszczy, wystarczy codziennie delikatnie ją mydełkiem pomasować, spłukać, wycisnąć i gotowe

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Żebyście widziały moją minę, kiedy pierwszy raz przeczytałam, że olej emu faktycznie jest z EMU.

Ja tak samo
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-31, 20:39   #4158
marcelinka12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 688
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Cameron - warm peach super Dziękuję Ci bardzo


Z jakimi składnikami?
Auraria kręci sobie sama kosmetyki
Ja tylko tonik z kwasem migdałowym.
a gdzie zamawiasz skladniki do toniku ??? trudno to ukrecic ??
marcelinka12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-31, 20:44   #4159
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 801
GG do caameroon
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Przy codziennym stosowaniu mnie starcza jedna gabeczka na miesiąc, potem, zaczyna się już zużywać, dziurawić i w ogóle robić be, wtedy ją wyrzucam, ale dużo zależy od sposobu jej mycia, jak będziesz zbyt intensywnie ją czyścić i szorowac, to szybciej sie zniszczy, wystarczy codziennie delikatnie ją mydełkiem pomasować, spłukać, wycisnąć i gotowe
Dzięki Będę dla niej delikatna
__________________
Nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach! Zajrzyj

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "
caameroon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-31, 20:46   #4160
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
A moze to ten Hipp podraznia? Mojego syna Hipp uczulał
To już sprawdziłam. Hipp bardzo dobrze się u nas sprawdza. Balsam nie zawiera wody, więc idealny na mróz. Teoretycznie

W czwartek, kiedy będzie najgorzej, jedziemy na 19 do dentysty. Nie wiem co już nałożyć na tą pucatą buzię.
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-31, 21:02   #4161
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez marcelinka12 Pokaż wiadomość
a gdzie zamawiasz skladniki do toniku ??? trudno to ukrecic ??
Na zsk, mazidłach. Bardzo łatwo. Ale kwasy to nie jest zabawa hop siup! Trzeba dużo wiedzieć, dlatego odsyłam na wątek o kwasie migdałowym. Jest bardzo dobrze uporządkowane i większość informacji jest w pierwszym poście. Jak to wszystko przeczytasz i nadal będziesz miała wątpliwości to zapraszam na PW
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-31, 21:07   #4162
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość


Z jakimi składnikami?
Auraria kręci sobie sama kosmetyki
Ja tylko tonik z kwasem migdałowym.
Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość



O, a jak to zrobiłaś? Jakiś przepis?
;o O kurczę, a ja sądziłam, że w ogóle Was nie zainteresuję
Tonik w sumie prościutki w przygotowaniu. Oczar+kw. hialuronowy+pantenol+algi (tylko tu był problem, bo okazało się, że są w formie gluta)+odrobina NMF+ekstrakt z kasztanowca(ponoć super na gaszenie buraka)
Składniki specjalnie dobrałam takie, że ma uspokajać, nawilżać, a jednocześnie nie ma bata, żeby mnie zapchał.

Edytowane przez Ishani
Czas edycji: 2012-01-31 o 21:09
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-31, 21:10   #4163
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
;o O kurczę, a ja sądziłam, że w ogóle Was nie zainteresuję
Tonik w sumie prościutki w przygotowaniu. Oczar+kw. hialuronowy+pantenol+algi (tylko tu był problem, bo okazało się, że są w formie gluta)+odrobina NMF+ekstrakt z kasztanowca(ponoć super na gaszenie buraka)
Składniki specjalnie dobrałam takie, że ma uspokajać, nawilżać, a jednocześnie nie ma bata, żeby mnie zapchał.
Ciekawy Na pewno dobrze robi podrażnionej buzi. Robisz małe porcje na tydzien - dwa?
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-31, 21:32   #4164
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
;o O kurczę, a ja sądziłam, że w ogóle Was nie zainteresuję
Tonik w sumie prościutki w przygotowaniu. Oczar+kw. hialuronowy+pantenol+algi (tylko tu był problem, bo okazało się, że są w formie gluta)+odrobina NMF+ekstrakt z kasztanowca(ponoć super na gaszenie buraka)
Składniki specjalnie dobrałam takie, że ma uspokajać, nawilżać, a jednocześnie nie ma bata, żeby mnie zapchał.
Fajnie wygląda ten tonik. W ogóle zainteresował mnie ten ekstrakt z kasztanowca i widzę, że ma super działanie m.in. na cerę naczynkową. I jest na sińce pod oczami! A dzisiaj ktoś o to pytał.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2012-01-31 o 21:33
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-31, 21:39   #4165
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Ciekawy Na pewno dobrze robi podrażnionej buzi. Robisz małe porcje na tydzien - dwa?
Teraz zrobiłam niecałe 100ml Zobaczę na ile mi to starczy, bo w sumie nie wiem ile na tydzień schodzi.

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Fajnie wygląda ten tonik. W ogóle zainteresował mnie ten ekstrakt z kasztanowca i widzę, że ma super działanie m.in. na cerę naczynkową. I jest na sińce pod oczami! A dzisiaj ktoś o to pytał.
Hehe, ktoś Ja właśnie mam naczynkową, ale na sińce że ekstrakt pomoże, to się nie łudze :c

Btw jak potrzebny mi jakiś składnik do nowej formulacji, ale nie jestem pewna czy się sprawdzi,to zawsze proszę o próbkę, i zawsze mi na parę porcji starcza ^^ Tak właśnie zrobiłam z kasztanowcem, i zaoszczędzilam pare groszy :3

Edytowane przez Ishani
Czas edycji: 2012-01-31 o 21:42
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-31, 21:50   #4166
auraria
Rozeznanie
 
Avatar auraria
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 539
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Co do LL to bardzo się cieszę uwielbiam te minerałki i cały czas stosuję.

Ponieważ od jakiegoś czasu włosy odżywiam olejami i jestem zachwycona sesą poszłam dalej i własnie dziś przyjechała do mnie Heenara niedługo testy.

Przed mrozami, a wlaściwie przed szokami gwałtownej zmiany temperatur chroni mnie 15% krem z ceramidami. Skutecznie.

Fajnie zmniejsza pory tonik 5% (później mozna zwiększyć) z kw. glikolowym.

Toniki to bardzo prosta rzecz bierzemy hydrolat (najlepiej rózany buforuje ph) i dodajemy co chcemy musi tylko rozpuszczac sie w wodzie i spełniac nasze oczekiwania tzn. dodajemy składniki na nasze problemy, a własciwie aby ich nie było. Zaczynamy od jednego patrzymy jak działa (ilość sugerowana w opisie produktu) następnie możemy sie pokusic o dodanie drugiej pozycji i cały czas obserwujemy swoją skóre i jej reakcję. Wtedy dowiemy się co możemy stosować, a co niekoniecznie no i mamy idealny dla nas przepis, na koniec oczywiście.
Tylko pierwsza rzecz ustalamy co taki tonik ma nam dać i do tego konsekwentnie dążymy - super sprawa takie robienie unikalnej rzeczy specjalnie dla nas z zawartościa składników które powoduję że na sklepowych półkach taki tonik kosztowałby np.150,-, a krem np. 400,-. Polecam fajna jazda tylko duuuużo czasu wymaga na początek.
auraria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-31, 22:34   #4167
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Ja tak teraz z innej beczki. Ponieważ z założenia klub Gayenki miał być dla wszystkich z tego wątku, ale to się nie udało, proponuję założenie nowego klubu dla wszystkich, w którym kazda znajdzie swoje miejsce i wreszcie bedziemy mogły do woli offtopować. Potrzebuję tylko chętnych, wiec proszę zgłaszajcie się do mnie
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-31, 22:37   #4168
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja tak teraz z innej beczki. Ponieważ z założenia klub Gayenki miał być dla wszystkich z tego wątku, ale to się nie udało, proponuję założenie nowego klubu dla wszystkich, w którym kazda znajdzie swoje miejsce i wreszcie bedziemy mogły do woli offtopować. Potrzebuję tylko chętnych, wiec proszę zgłaszajcie się do mnie
Ale w sumie wątek plotkowy całkiem nieźle prosperuje
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-31, 22:41   #4169
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja tak teraz z innej beczki. Ponieważ z założenia klub Gayenki miał być dla wszystkich z tego wątku, ale to się nie udało, proponuję założenie nowego klubu dla wszystkich, w którym kazda znajdzie swoje miejsce i wreszcie bedziemy mogły do woli offtopować. Potrzebuję tylko chętnych, wiec proszę zgłaszajcie się do mnie
Dziewczyny czy ja was za każdym razem muszę prosić o pisanie, że to nie jest mój klub?
Do offtopowania został założony wątek offtopowo-plotkowy
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=589001

Moim zdaniem całkiem fajnie się rozkręca
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...




Edytowane przez gayenka
Czas edycji: 2012-01-31 o 22:42
gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-31, 22:47   #4170
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy ja was za każdym razem muszę prosić o pisanie, że to nie jest mój klub?
Do offtopowania został założony wątek offtopowo-plotkowy
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=589001

Moim zdaniem całkiem fajnie się rozkręca

Ale czy masz coś przeciwko drugiemu klubowi? Zapraszam i Ciebie

---------- Dopisano o 23:47 ---------- Poprzedni post napisano o 23:45 ----------

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Ale w sumie wątek plotkowy całkiem nieźle prosperuje
Mimo wszystko jest to wątek publiczny
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:32.