politechnika- średnia ocen - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-18, 13:14   #1
Rafal29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 2

politechnika- średnia ocen


Jestem nowy na forum więc chciałbym się przywitać- Cześć .
Mam nadzieję, że nie narażam się Wam- paniom tym wtargnięciem faceta na forum Przechodząc do tematu- w przyszłym roku będę zdawał maturę z matematyki i fizyki na poziomie rozszerzonym (jestem po klasie humanistycznej); następnie mam zamiar rozpocząć studia na kierunku informatyka/fizyka techniczna. I tu nasuwa się moja prośba do wszystkich pan- czy z Waszego doświadczenia ciężko jest utrzymać średnią ocen ok 4.0/4.2 ?
Dodam, że nie jestem jakoś super zdolny, ale nie boję się ciężkiej pracy i zrobię wszystko, aby oceny oceny były jak najlepsze

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Rafal29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-18, 13:50   #2
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: politechnika- średnia ocen

Chodzi ci zapewne o średnią na studiach? Wiesz, to zależy od twoich zdolności, włożonej pracy, czy dana tematyka cię interesuje, a czasami po prostu od tego czy "chodzisz" za prowadzącym i od jego dobrej woli. Ogólnie nie jest to jakoś bardzo proste ale do zrobienia. Pytanie dosyć trudne, ciężko na nie jednoznacznie odpowiedzieć.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-18, 20:31   #3
kaja_92
Wtajemniczenie
 
Avatar kaja_92
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 691
Dot.: politechnika- średnia ocen

Chyba dużo zależy od kierunku ale też grupy. U mnie widać wyraźną różnicę w zależności od prowadzących. Są gr w których średnia 4.5 jest nie do przekroczenia, a są grupy w których ponad pół grupy ma 4.5. Więc zależy.
Czy jest trudno? Znowu zależy- od kierunku, tego, ile poświęcasz czasu na dane przedmioty, ile musisz poświęcić żeby w ogóle coś zrobić-zrozumieć, a ile żeby to dopracować. Sporo zależy od szczęścia.
Ale z własnego doświadczenia- jest to możliwe- sama mam średnią ok. 4,4 z toku studiów a też jestem po humanie
__________________
Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać.
kaja_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-19, 22:10   #4
Rekombinantka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 133
Dot.: politechnika- średnia ocen

To wszystko zależy od poziomu kierunku i uczelni. U mnie pierwsze dwa lata są bardzo przesiewowe (odpada połowa kierunku), a średnią ocen powyżej 4.0 osiąga baaardzo ścisłe grono
No ale przy odpowiedniej ilości pracy idzie to osiągnąć.
__________________
Studentka!

"Odważny, to nie ten kto się nie boi, ale ten który wie, że istnieją rzeczy ważniejsze niż strach."
Rekombinantka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 01:22   #5
schoonheid
Raczkowanie
 
Avatar schoonheid
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 94
Dot.: politechnika- średnia ocen

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na Twoje pytania, ale myślę, że jeżeli po humanistycznej wybierasz się na studia techniczne to w jakimś stopniu Cię to interesuje, dzięki czemu nauka nie będzie dla Ciebie taka straszna. Jeżeli dołożysz do tego chęci i trochę pracy na pewno sobie poradzisz i średnia, o której wspomniałeś nie będzie dla Ciebie problemem I dodam jeszcze, że w liceum też byłam w klasie humanistyczno-prawniczej i w październiku rozpoczynam ostatni rok studiów technicznych (budownictwo) i na średnią nie narzekam
schoonheid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 14:04   #6
pollis
Przyczajenie
 
Avatar pollis
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 10
Dot.: politechnika- średnia ocen

Nie jest łatwo, ale da się zrobić;-) wszystko zależy od prowadzącego, miałam takiego który miał w zwyczaju zwłaszcza na pierwszym roku stawiać 2/2/3 co skutecznie obniża średnią ale inny za chodzenie stawia 5. Trzeba też pamiętać że srednia tutaj liczy się srednia ważona, czyli ocena razy punkty ECTS. Ocena ocenie nie równa. Jednak jak interesuje cię to co robisz to dasz radę

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Nikt nie komplikuje nam życia bardziej niż my sami ...
pollis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-22, 01:03   #7
alice333
Rozeznanie
 
Avatar alice333
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 885
Dot.: politechnika- średnia ocen

Cytat:
Napisane przez Rafal29 Pokaż wiadomość
Jestem nowy na forum więc chciałbym się przywitać- Cześć .
Mam nadzieję, że nie narażam się Wam- paniom tym wtargnięciem faceta na forum Przechodząc do tematu- w przyszłym roku będę zdawał maturę z matematyki i fizyki na poziomie rozszerzonym (jestem po klasie humanistycznej); następnie mam zamiar rozpocząć studia na kierunku informatyka/fizyka techniczna. I tu nasuwa się moja prośba do wszystkich pan- czy z Waszego doświadczenia ciężko jest utrzymać średnią ocen ok 4.0/4.2 ?
Dodam, że nie jestem jakoś super zdolny, ale nie boję się ciężkiej pracy i zrobię wszystko, aby oceny oceny były jak najlepsze

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Ciężko przed studiami określić jaka będzie średnia. Ja przed rozpoczęciem swoich myślałam, że ciężko o taką średnią a teraz mam spokojnie za tok studiów wyższą (ponad 4,5 i studiuję właśnie fizykę). U nas na roku trochę jest takich średni, najczęściej te oscylujące wokół takiego wyniku mają osoby bardzo zainteresowane swoim kierunkiem i według mnie to podstawa by osiągać dobre wyniki to lubić to czego się uczy.
alice333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-22, 09:19   #8
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: politechnika- średnia ocen

Cytat:
Napisane przez alice333 Pokaż wiadomość
Ciężko przed studiami określić jaka będzie średnia. Ja przed rozpoczęciem swoich myślałam, że ciężko o taką średnią a teraz mam spokojnie za tok studiów wyższą (ponad 4,5 i studiuję właśnie fizykę). U nas na roku trochę jest takich średni, najczęściej te oscylujące wokół takiego wyniku mają osoby bardzo zainteresowane swoim kierunkiem i według mnie to podstawa by osiągać dobre wyniki to lubić to czego się uczy.
Dokładnie. U nas na matematyce jest podobnie, najwyższe oceny mają ci, którzy są zainteresowani przedmiotem. Trzeba jednak brać pod uwagę, że matematyka, fizyka to bardzo konkretne kierunki. Jak studiowałam na politechnice (wydział mechaniczny) to rozrzut przedmiotów był znacznie większy i ciężko interesować się wszystkim czym się uczysz.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-23, 16:17   #9
Rafal29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 2
Dot.: politechnika- średnia ocen

Cytat:
Napisane przez alice333 Pokaż wiadomość
Ciężko przed studiami określić jaka będzie średnia. Ja przed rozpoczęciem swoich myślałam, że ciężko o taką średnią a teraz mam spokojnie za tok studiów wyższą (ponad 4,5 i studiuję właśnie fizykę). U nas na roku trochę jest takich średni, najczęściej te oscylujące wokół takiego wyniku mają osoby bardzo zainteresowane swoim kierunkiem i według mnie to podstawa by osiągać dobre wyniki to lubić to czego się uczy.
Wielkie dzięki za wszystkie wskazówki.
Alice, mogłabyś mi powiedzieć gdzie studiujesz i na jakim wydziale
Pozdrawiam
Rafal29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-23 17:17:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:15.