Kuracja potrądzikowa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-23, 20:15   #1
agdam
Raczkowanie
 
Avatar agdam
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 59
Exclamation

Kuracja potrądzikowa


Witam!

Prawdopodobnie powtórzę się z wątkiem, więc z góry przepraszam.

Dawno, dawno temu przeprowadzałam na twarzy kurację trądzikową lekami przepisanymi przez dermatologa. Skutek tej kuracji jest taki, że trądzik jak miałam, tak mam nadal, do dermatologów się zraziłam, a skóra stała się niesamowicie świecąca. Da się ją jakoś przywrócić do normy albo chociaż zmniejszyć ową świetlistość?
agdam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-24, 13:24   #2
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Kuracja potrądzikowa

Może dermatolog przepisał Ci kosmetyki wysuszające. A skoro masz skórę mieszaną czy tlustą gdy skóra została nadmiernie wysuszona zaczęła produkować jeszcze więcej sebum. Proponuję przerzucić się na jak najdelikatniejszy żel do mycia twarzy (nie taki z drogerii nawet do skóry wrażliwej bo one mają za dużo różnych świństw) np żel z rosmana do kąpieli dla niemowląt (poczytaj na KWC) lub coś z serii aptecznych ale droższych. Do tego woda termalna zamiast toniku i krem bardzo delikatny nawilżająco matujący. Uważam że im prościej tym lepiej A dermatolodzy w wielu przypadkach niszczą skorę (oczywiście nie wie wszystkich)

Dodam jeszcze że na pojedyńcze krostki wysuszająco stosuje paste cynkową (ok. 2zł działa o wiele lepiej niż nie jeden krem punktowy kilkanaście razy droższy)
I moją ulubioną amrką jest seria accos z apteki (Kwc) ale musisz sama już przetestować na sobie Cena też jest zachęcająca;P

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2011-03-24 o 13:27
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-24, 16:28   #3
agdam
Raczkowanie
 
Avatar agdam
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 59
Dot.: Kuracja potrądzikowa

dzięki za odpowiedź
agdam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:06.