Antybiotyki w ciąży??? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-30, 17:29   #31
pcynesia
Rozeznanie
 
Avatar pcynesia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Sallins, Co. Kildare, Irlandia
Wiadomości: 977
Dot.: Antybiotyki w ciąży???

Zgadzam sie. Ja zaraz po wejsciu do gabinetu lekarskiego powiedzialam o ciazy i po zbadaniu lekarka przepisala antybiotyk. Mialam pewne obawy z poczatku ale pozniej jeszcze radzilam sie znajomej, ktora jest pielegniarka, i powiedziala, ze w 1 trymestrze faktycznie antybiotyk jest niebezpieczny ale pozniej juz lepiej sie szybciej wyleczyc niz kaszlec, kichac i prychac przez 3 tygodnie.
pcynesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-30, 19:19   #32
annarice85
Raczkowanie
 
Avatar annarice85
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 46
Dot.: Antybiotyki w ciąży???

no ja wiem tylko jedno...ze moja malutka siostrzyczka nie mialaby teraz tak kruchych i odmineralizowanych zebow, gdyby nie to ze we mnie zawsze wpakowywali anybiotyk i tak samo w nia. A efekt jest teraz taki ze przechodzimy przeziebienia dwa razy dluzej bo slabo czymkolwiek się to zwalcza . Nie wiedzialam ze są badania ktorymi można by sprawdzic czy silniejsze leki są konieczne.chyba bede teraz o to pytac, bo az dziwne ,ze przez caly ten czas nigdy nie padly slowa jak "wymaz z gardła".

Edytowane przez annarice85
Czas edycji: 2009-09-30 o 19:20
annarice85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-30, 19:39   #33
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Antybiotyki w ciąży???

od 1,5 miesiąca jadę na antybiotykach bo przypałętały mi się e.coli w moczu
duomox nie pomógł, pozniej brałam furagin, nie pomogł, teraz dostałam mocny Keflex jak on nie pomoże to się chyba
mam nadzieję, ze dzidziuś nie cierpi przez tetablety ale innego wyjścia nie ma bo bakterii duzo
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-02, 09:05   #34
Malina_88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 35
Dot.: Antybiotyki w ciąży???

Ja co roku choruje na zapalenie oskrzeli i nie ważne czy jest lato czy zima...miałam jednak nadzieję że w ciąży jakoś tego unikne, ale niestety... w 5 mies.też zachorowałam. Poszłam do ginekologa przepisała mi antybiotyk Zinnat i skierowała do ośrodka zdrowia gdzie pani doktor dodała mi jeszcze inne leki w tym augumentin,który jest również antybiotykiem... Jednak bałam się zażywać tych leków i leczyłam się domowymi sposobami... Gorące mleko z czosnkiem(i nie prawda że czosnek szkodzi) z łyżeczką masła jest wredne ale naprwdę pomaga a na katar kilka kropel miętowych na łyżkę,podpalałam czekałam aż wygasnie ogień i wąchałam... to naprawdę działa...
Malina_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-02, 13:53   #35
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Antybiotyki w ciąży???

Cytat:
Napisane przez Malina_88 Pokaż wiadomość
Ja co roku choruje na zapalenie oskrzeli i nie ważne czy jest lato czy zima...miałam jednak nadzieję że w ciąży jakoś tego unikne, ale niestety... w 5 mies.też zachorowałam. Poszłam do ginekologa przepisała mi antybiotyk Zinnat i skierowała do ośrodka zdrowia gdzie pani doktor dodała mi jeszcze inne leki w tym augumentin,który jest również antybiotykiem... Jednak bałam się zażywać tych leków i leczyłam się domowymi sposobami... Gorące mleko z czosnkiem(i nie prawda że czosnek szkodzi) z łyżeczką masła jest wredne ale naprwdę pomaga a na katar kilka kropel miętowych na łyżkę,podpalałam czekałam aż wygasnie ogień i wąchałam... to naprawdę działa...
Współczuję zapalenia oskrzeli, bo skądś to znam, tylko u mnie nie pomogłyby domowe sposoby... Domowymi to raczej bym się tylko zapalenia płuc doczekała... U mnie tylko mega mocne sterydy pomagają...
Ale skoro masz to co roku, to może na tle astmatycznym?
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-02, 20:34   #36
Malina_88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 35
Dot.: Antybiotyki w ciąży???

Cytat:
Napisane przez KarmazynowyKamyk Pokaż wiadomość
Współczuję zapalenia oskrzeli, bo skądś to znam, tylko u mnie nie pomogłyby domowe sposoby... Domowymi to raczej bym się tylko zapalenia płuc doczekała... U mnie tylko mega mocne sterydy pomagają...
Ale skoro masz to co roku, to może na tle astmatycznym?
Bo ja wiem... mając 11 lat zachorowałam na zapalenie płuc 3 tyg.leżałam w szpiatlu i od tej pory choruje co roku na oskrzela...mam tylko nadzieję że moja córcia tego po mnie nie odziedziczy
Malina_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-03, 18:33   #37
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Antybiotyki w ciąży???

Cytat:
Napisane przez Malina_88 Pokaż wiadomość
Bo ja wiem... mając 11 lat zachorowałam na zapalenie płuc 3 tyg.leżałam w szpiatlu i od tej pory choruje co roku na oskrzela...mam tylko nadzieję że moja córcia tego po mnie nie odziedziczy
Ja chorowałam po kilka razy w roku na zapalenie oskrzeli, teraz odpukać już kilka ładnych lat mnie nie dopadło... Ale ja się leczę już lata całe na astmę. Początkowo brałam końskie dawki leków, teraz minimalne...
Proponuję Ci wybrać się do dobrego lekarza, alergologa, pulmonologa...
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-06, 09:24   #38
Jil Sander
Raczkowanie
 
Avatar Jil Sander
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 106
Dot.: Antybiotyki w ciąży???

W czwartym miesiącu ciąży przypałętała mi się infekcja gardła. Trafiłam, więc do lekarza. Dostałam homeopatię i - gdyby nic się nie poprawiało - antybiotyk: Bioparox. Bałam się strasznie tego antybiotyku, jednak nie obyło się bez niego. Koniec końców gardło zostało wyleczone, a mój ginekolog i tak mi powiedział, że lepiej zażyć antybiotyk, niż pozwolić działać infekcji.
__________________
"W życiu zawsze wszystko jest po coś." - Beata Tyszkiewicz
Jil Sander jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-13, 23:13   #39
JamaJeczKa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 105
GG do JamaJeczKa
Dot.: Antybiotyki w ciąży???

też biorę bioparox,zapalenie gardla mnie złapało:/ a 2 tyg temu byłam przeziębiona i przerażona tym że musze brac tyle leków
podobno bioparox nie wchłania sie do krwi i nie ma wpływu na maleństwo
JamaJeczKa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 06:30   #40
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Antybiotyki w ciąży???

Cytat:
Napisane przez JamaJeczKa Pokaż wiadomość
też biorę bioparox,zapalenie gardla mnie złapało:/ a 2 tyg temu byłam przeziębiona i przerażona tym że musze brac tyle leków
podobno bioparox nie wchłania sie do krwi i nie ma wpływu na maleństwo
To tak jak ja. Tyle że ja jestem w I trymestrze, kiedy to nie wolno nic, tylko oddychać.

Bioparox nie wchłania się do krwi, nawet producent zaznaczył to na ulotce.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 11:25   #41
JamaJeczKa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 105
GG do JamaJeczKa
Dot.: Antybiotyki w ciąży???

będzie dobrze rzeczywiście lepiej jest szybko zaleczyć infekcje
ale maleństwo chroni też łożysko..trzeba być dobrej myśli
trzymam kciuki za zdrówko mamuś i maleństw
JamaJeczKa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-21, 11:22   #42
Ataraksja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 16
Dot.: Antybiotyki w ciąży???

Hum... Ja od poniedziałku leczę się domowymi sposobami, wczoraj byłam u lekarza na nocnym dyżurze, bo już było paskudnie i dał mi inhalacje, jakiś lek homeopatyczny (znaczy ten to na gardło dała mi aptekarka, brr...) i sól fizjologiczną do nosa w sprayu. Mam jeszcze jutro iść do mojej lekarki i tak mi coś więcej powie, bo lekarz przez 15min zastanawiał się czy dać mi antybiotyk. Obawiam się, że to się tak skończy, bo czuję się coraz gorzej :/
Ataraksja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:38.