Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6 - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-10-23, 20:50   #31
Le La
Zadomowienie
 
Avatar Le La
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Pl
Wiadomości: 1 285
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Cytat:
Napisane przez iwantyou99 Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o cesarkę to rana ciągnie ciezko sie wyprostować tylko pamiętajcie ze ja miałam ciecie od pępka w dół. Dziewczyny z poprzecznych cięciem lepiej sie poruszały.
Powiem z doświadczenia ze warto mieć ze sobą np ibuprom ja w drugiej dobie przestałam brać środki szpitalne bo mnie tlumily a ibuprom dawał radę. Jeśli chodzi o podkłady to ja korzystałam ze szpitalnych. I powiem wam szczerze ze mimo ze sa badziewne to spisały sie super. Laktacje uruchamiam coś tam leci. Trafiłam na fajna polozna laktacujna i powiedziała wprost ze dieta laktacujna to mit. Jedyna ważna kwestia to picie dużej ilości płynów. Ale powiem Wam szczerze ze gdyby nie sytuacja to bym nie karmiła. Bo ściąganiu pokarmu po jakimś czasie dostaje takiego kopa hormonalnego ze mam ochotę skoczyć z okna. I wiem od innych mam ze maja podobnie.
Warto mieć ze sobą zapas mokrych chusteczek nie tylko dla malucha ale dla siebie bo fajnie odświeżają.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Kochana przepraszam za pytanie, ale powiedz, jesli mozesz, skad wiedzialas, ze dzieje sie cos zlego??? Maly sie nie ruszal przez cala dobe, czy czulas mniej ruchow?? Bo u mnie to roznie wlasnie z tym czuciem ruchow jest i sie zaczynam stresowac. W jeden dzien rusza sie duzo, mocno i czesto a w nastepny slabiej.... Bede Ci bardzo wdzieczna za odpowiedz
Le La jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-23, 20:53   #32
iwantyou99
Zadomowienie
 
Avatar iwantyou99
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 775
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Cytat:
Napisane przez Le La Pokaż wiadomość
Kochana przepraszam za pytanie, ale powiedz, jesli mozesz, skad wiedzialas, ze dzieje sie cos zlego??? Maly sie nie ruszal przez cala dobe, czy czulas mniej ruchow?? Bo u mnie to roznie wlasnie z tym czuciem ruchow jest i sie zaczynam stresowac. W jeden dzien rusza sie duzo, mocno i czesto a w nastepny slabiej.... Bede Ci bardzo wdzieczna za odpowiedz
Wiesz co nie ruszał sie jakies 14 h od 16:30 w piątek do 4 rano. O 4:30 juz byliśmy na IP i dobrze ze nie czekałam bo koło 6 mały żonę zaczął balować wiec pewnie gdyby to było w domu to bym poprostu na IP nie pojechała.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
iwantyou99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-23, 20:56   #33
Le La
Zadomowienie
 
Avatar Le La
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Pl
Wiadomości: 1 285
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Cytat:
Napisane przez isia4891 Pokaż wiadomość
Hej byłam w sr ale chodzę do innego szpitala niż chce rodzic, bo tam jest bezpłatnie, ają nie chce rodzinnego. Wiecie jest fajnego w tym szpitalu, ze można oddać krew pepowinowa do publicznego banku, czyli pomaga się chorym przy okazji porodu.
4 szpitale w PL to maja tylko.
Po 2 godz od wypicia glukozy mam 122 wynik.
Toxo ujemny..to dobrze chyba?
Ale niski poziom wszelkich krwinek mam.
Mnie też glowa bolała po glukozie drzemkę musiałam zaliczyć.
Iwanty 3 mamy kciuki dalej.
U mnie w mieście są 3 szpitale i prywatn klinika. Ja rodze w szpitalu, w którym pracuje mój lekarz prowadzący.
Perfuzja wczoraj w tv pokazywali ten dom narodzin, ty chyba tam będziesz rodziła?
A powiedz mi, gdzie jest prywatna klinka? W CK, czy okolice?
A jak toxo ujemny to jest ok
Le La jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-23, 20:58   #34
_Kluska_
Zakorzenienie
 
Avatar _Kluska_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 6 369
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Jestem i ja
Iwantyou cieszę się, że maluch taki silny
__________________
24.09.2011

II kreski - 09.05.2013

23.12.2013 o godz. 2:35 urodziła się Hania



Pyza dorasta
_Kluska_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-23, 20:59   #35
Le La
Zadomowienie
 
Avatar Le La
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Pl
Wiadomości: 1 285
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Cytat:
Napisane przez iwantyou99 Pokaż wiadomość
Wiesz co nie ruszał sie jakies 14 h od 16:30 w piątek do 4 rano. O 4:30 juz byliśmy na IP i dobrze ze nie czekałam bo koło 6 mały żonę zaczął balować wiec pewnie gdyby to było w domu to bym poprostu na IP nie pojechała.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Dzieki za odp. Kurcze naprawde podziwiam Cie za intuicje, bo ja nie wiem czy bym tak szybko zareagowala
Az sie sama boje, jak o tym pomysle.....
Le La jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-23, 21:01   #36
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Cytat:
Napisane przez iwantyou99 Pokaż wiadomość
Wiesz co nie ruszał sie jakies 14 h od 16:30 w piątek do 4 rano. O 4:30 juz byliśmy na IP i dobrze ze nie czekałam bo koło 6 mały żonę zaczął balować wiec pewnie gdyby to było w domu to bym poprostu na IP nie pojechała.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Doczytałam w tamtej części, że to prawdopodobnie przez małowodzie. Ale przecież są kobiety, które mają mało wód (np. moja mama miała mało wód) i mimo to ciąża przebiega pomyślnie Jakie miałaś badania robione, co wykluczyli?

Strasznie skomplikowane to wszystko.



Ja w niedziele podłapałam schizę, bo dziecko ruszało się inaczej niż zwykle - zawsze przerwy miał maksymalnie godzinne, noo z haczkiem małym i jak się ruszał to intensywnie, a w niedziele przerwy były około 2 godzinne a ruchy takie smętne, tylko lekkie smyranie. Pod wieczór pojechalismy na IP, wszystko wyszło w porządku, ale zostałam na obserwację i wyszłam dzisiaj.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie

Edytowane przez Hosenka*
Czas edycji: 2013-10-23 o 21:02
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-23, 21:04   #37
iwantyou99
Zadomowienie
 
Avatar iwantyou99
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 775
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Cytat:
Napisane przez Le La Pokaż wiadomość
Dzieki za odp. Kurcze naprawde podziwiam Cie za intuicje, bo ja nie wiem czy bym tak szybko zareagowala
Az sie sama boje, jak o tym pomysle.....
Myśle ze naprawdę każda z Was to poczuje. Moj mały tez miał słabsze dni wcześniej a teraz poprostu wiedziałam ze coś jest nie tak. Nie umiem wam tego opisać. Mam nadzieje ze nigdy sie nie przekonacie. I bądźcie spokojne to ważne.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
iwantyou99 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-23, 21:05   #38
Sheperdess
Rozeznanie
 
Avatar Sheperdess
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 760
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Cytat:
Napisane przez _Shiloh_ Pokaż wiadomość
gosia: ręka boli bardziej, jakby rwał mnie mięsień , temperatura w normie

Sheperdess: jak u Ciebie było po szczepieniu?
Ręka bolała mnie kilka dni, tak jakbym się mocno uderzyła w mięsień i była wokół wkłucia lekko spuchnięta. Najgorzej było pierwszej nocy i następnego dnia. Żadnej gorączki ani osłabienia nie miałam.
__________________
Adaś - 28.12.2013
Sheperdess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-23, 21:05   #39
perfuzja
Zakorzenienie
 
Avatar perfuzja
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 11 672
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Cytat:
Napisane przez isia4891 Pokaż wiadomość
Hej byłam w sr ale chodzę do innego szpitala niż chce rodzic, bo tam jest bezpłatnie, ają nie chce rodzinnego. Wiecie jest fajnego w tym szpitalu, ze można oddać krew pepowinowa do publicznego banku, czyli pomaga się chorym przy okazji porodu.
4 szpitale w PL to maja tylko.
Po 2 godz od wypicia glukozy mam 122 wynik.
Toxo ujemny..to dobrze chyba?
Ale niski poziom wszelkich krwinek mam.
Mnie też glowa bolała po glukozie drzemkę musiałam zaliczyć.
Iwanty 3 mamy kciuki dalej.
U mnie w mieście są 3 szpitale i prywatn klinika. Ja rodze w szpitalu, w którym pracuje mój lekarz prowadzący.
Perfuzja wczoraj w tv pokazywali ten dom narodzin, ty chyba tam będziesz rodziła?
za wyniki tokso i glukozy.
Planuje Dom Narodzin, o ile tylko Mlody raczy się obrócić
__________________
perfuzja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-23, 21:09   #40
em ma
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1 905
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Cytat:
Napisane przez iwantyou99 Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o cesarkę to rana ciągnie ciezko sie wyprostować tylko pamiętajcie ze ja miałam ciecie od pępka w dół. Dziewczyny z poprzecznych cięciem lepiej sie poruszały.
Powiem z doświadczenia ze warto mieć ze sobą np ibuprom ja w drugiej dobie przestałam brać środki szpitalne bo mnie tlumily a ibuprom dawał radę. Jeśli chodzi o podkłady to ja korzystałam ze szpitalnych. I powiem wam szczerze ze mimo ze sa badziewne to spisały sie super. Laktacje uruchamiam coś tam leci. Trafiłam na fajna polozna laktacujna i powiedziała wprost ze dieta laktacujna to mit. Jedyna ważna kwestia to picie dużej ilości płynów. Ale powiem Wam szczerze ze gdyby nie sytuacja to bym nie karmiła. Bo ściąganiu pokarmu po jakimś czasie dostaje takiego kopa hormonalnego ze mam ochotę skoczyć z okna. I wiem od innych mam ze maja podobnie.
Warto mieć ze sobą zapas mokrych chusteczek nie tylko dla malucha ale dla siebie bo fajnie odświeżają. .
Cieszę się, że mały silny
Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Ja w niedziele podłapałam schizę, bo dziecko ruszało się inaczej niż zwykle - zawsze przerwy miał maksymalnie godzinne, noo z haczkiem małym i jak się ruszał to intensywnie, a w niedziele przerwy były około 2 godzinne a ruchy takie smętne, tylko lekkie smyranie. Pod wieczór pojechalismy na IP, wszystko wyszło w porządku, ale zostałam na obserwację i wyszłam dzisiaj.
Najważniejsze że wszystko ok

---------- Dopisano o 22:09 ---------- Poprzedni post napisano o 22:08 ----------

Cytat:
Napisane przez perfuzja Pokaż wiadomość
Planuje Dom Narodzin, o ile tylko Mlody raczy się obrócić
To jednak się nie obrócił? Bo pamiętam, że pisałaś, że jakoś inaczej już czujesz ruchy.
__________________
em ma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-23, 21:10   #41
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Ja też miałam taką przerwę w ruchach małego i się martwiłam, ale czasami to przez ułożenie. Po prostu dziecko śpi i mu wygodnie jest. No i dodatkowym faktem jest to, że ok 30 tc ruchy mogą być rzadsze bo maluch ma mało miejsca.
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-23, 21:14   #42
em ma
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1 905
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Cytat:
Napisane przez _Shiloh_ Pokaż wiadomość
Ja też miałam taką przerwę w ruchach małego i się martwiłam, ale czasami to przez ułożenie. Po prostu dziecko śpi i mu wygodnie jest. No i dodatkowym faktem jest to, że ok 30 tc ruchy mogą być rzadsze bo maluch ma mało miejsca.
U mnie zdecydowanie są rzadsze. Ale z reguły Dorotka jest aktywna o podobnych porach.

---------- Dopisano o 22:14 ---------- Poprzedni post napisano o 22:12 ----------

Ja uciekam spać!
Jutro pewnie zajrzę dopiero jak wrócę od lekarza. Trzymajcie się
__________________
em ma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-23, 21:15   #43
iwantyou99
Zadomowienie
 
Avatar iwantyou99
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 775
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość

Doczytałam w tamtej części, że to prawdopodobnie przez małowodzie. Ale przecież są kobiety, które mają mało wód (np. moja mama miała mało wód) i mimo to ciąża przebiega pomyślnie Jakie miałaś badania robione, co wykluczyli?

Strasznie skomplikowane to wszystko.



Ja w niedziele podłapałam schizę, bo dziecko ruszało się inaczej niż zwykle - zawsze przerwy miał maksymalnie godzinne, noo z haczkiem małym i jak się ruszał to intensywnie, a w niedziele przerwy były około 2 godzinne a ruchy takie smętne, tylko lekkie smyranie. Pod wieczór pojechalismy na IP, wszystko wyszło w porządku, ale zostałam na obserwację i wyszłam dzisiaj.
Wody miałam 3,8 norma od 8. Nie było na co czekać. Pytanie tylko gdzie sa te wody.




Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
iwantyou99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-23, 21:17   #44
sharey
Raczkowanie
 
Avatar sharey
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 274
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

iwantyou bardzo się cieszę, że wszystko układa się coraz lepiej z Maluszkiem czas szybko leci i za niedługo będziesz brać małego mężczyznę do domku

hosenka to dobrze że wszystko w porządku

a ja robię "małe" zakupy na allegro które wciągnęły mnie już na 3 godziny
sharey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-23, 21:17   #45
perfuzja
Zakorzenienie
 
Avatar perfuzja
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 11 672
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Cytat:
Napisane przez em ma Pokaż wiadomość
Cieszę się, że mały silny

Najważniejsze że wszystko ok

---------- Dopisano o 22:09 ---------- Poprzedni post napisano o 22:08 ----------


To jednak się nie obrócił? Bo pamiętam, że pisałaś, że jakoś inaczej już czujesz ruchy.
Czkawkę czułam inaczej Ale chyba jednak się przechwalilam, bo to co napiera na moje prawe zebro to chyba musi byc główka
We wtorek usg, to przekonamy się.
__________________
perfuzja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-23, 21:23   #46
bella7
Zakorzenienie
 
Avatar bella7
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 5 507
GG do bella7
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Perfuzja obróci się mojej kuzynce obróciła się córka na dwa tygodnie przed tp. A mojej cioci na tydzień przed, tyle że ciotka ciężko tego fikolka wniosła-zemdlała.
__________________
Lenka i Lilianka 26.04.2011r.
Miłosz 19.01.2014r.
bella7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-23, 21:31   #47
perfuzja
Zakorzenienie
 
Avatar perfuzja
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 11 672
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Cytat:
Napisane przez bella7 Pokaż wiadomość
Perfuzja obróci się mojej kuzynce obróciła się córka na dwa tygodnie przed tp. A mojej cioci na tydzień przed, tyle że ciotka ciężko tego fikolka wniosła-zemdlała.
Wlasnie tak się zastanawiam: czy jesli się nie obroci powiedzmy do tego 36 tygodnia to dać się umówić na cesarkę na zimno czy jednak czekać na akcję porodową? Pewnie lepiej byłoby czekać, ale z drugiej strony jesli dojadę do szpitala z rozkręconą akcją i każą mi rodzic posladkowo? Chociaż chyba nie każą i dadzą priorytet do sali operacyjnej, co?
__________________
perfuzja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-23, 21:34   #48
sweet_vintage
Rozeznanie
 
Avatar sweet_vintage
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 572
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Królową Nilu, a moze jesteśmy z tego samego miasta? Bo opis szpitala kropka w kropkę jak u mnie




Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
od 29.01.2014 jestem mamą!

mój blog ciążowo-dzieciowy www.inspiracjemamy.blogsp ot.com

instynkt macierzyński jest przereklamowany.... http://www.inspiracjemamy.blogspot.c...nski-jest.html
sweet_vintage jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-23, 21:34   #49
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Cytat:
Napisane przez em ma Pokaż wiadomość
U mnie zdecydowanie są rzadsze. Ale z reguły Dorotka jest aktywna o podobnych porach.
U mnie też tak to wygląda. Tzn zawsze miewałam też dluższe przerwy,ale teraz już te pory aktywności są mniej więcej stałe. Na bank niepokoiłabym się gdyby nie ruszał się w nocy,bo wtedy jest bardzo aktywny.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-23, 21:37   #50
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Tez bym się martwiła gdyby nie ruszał się w nocy i nad ranem bo to są jego pory aktywności, czasem tak daje czadu, że spać nie mogę
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-23, 21:40   #51
bella7
Zakorzenienie
 
Avatar bella7
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 5 507
GG do bella7
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Cytat:
Napisane przez perfuzja Pokaż wiadomość
Wlasnie tak się zastanawiam: czy jesli się nie obroci powiedzmy do tego 36 tygodnia to dać się umówić na cesarkę na zimno czy jednak czekać na akcję porodową? Pewnie lepiej byłoby czekać, ale z drugiej strony jesli dojadę do szpitala z rozkręconą akcją i każą mi rodzic posladkowo? Chociaż chyba nie każą i dadzą priorytet do sali operacyjnej, co?
nie wiem,ale babka która miała wskazania ze względu na wzrok czekali do akcji porodowej, bo lepiej dla dziecka. Zależy od szpitala. Ale życzę Ci by się Mały Joachim odwrócił bo cc to nic fajnego,a po za tym jak pokazywali ten dom narodzin-no super to wyglądało.
__________________
Lenka i Lilianka 26.04.2011r.
Miłosz 19.01.2014r.
bella7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-23, 21:45   #52
Sheperdess
Rozeznanie
 
Avatar Sheperdess
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 760
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Cytat:
Napisane przez bella7 Pokaż wiadomość
Perfuzja obróci się mojej kuzynce obróciła się córka na dwa tygodnie przed tp. A mojej cioci na tydzień przed, tyle że ciotka ciężko tego fikolka wniosła-zemdlała.
Jeju, czemu zemdlała? Takie to było bolesne?

Cytat:
Napisane przez perfuzja Pokaż wiadomość
Wlasnie tak się zastanawiam: czy jesli się nie obroci powiedzmy do tego 36 tygodnia to dać się umówić na cesarkę na zimno czy jednak czekać na akcję porodową? Pewnie lepiej byłoby czekać, ale z drugiej strony jesli dojadę do szpitala z rozkręconą akcją i każą mi rodzic posladkowo? Chociaż chyba nie każą i dadzą priorytet do sali operacyjnej, co?
Słyszałam o czymś takim, jak próba ręcznego odwrócenia dziecka w położeniu pośladkowym, ale nie wszyscy lekarze się tego podejmują.
__________________
Adaś - 28.12.2013
Sheperdess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-23, 21:47   #53
selena85
Wtajemniczenie
 
Avatar selena85
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 077
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Cytat:
Napisane przez iwantyou99 Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o cesarkę to rana ciągnie ciezko sie wyprostować tylko pamiętajcie ze ja miałam ciecie od pępka w dół. Dziewczyny z poprzecznych cięciem lepiej sie poruszały.
Powiem z doświadczenia ze warto mieć ze sobą np ibuprom ja w drugiej dobie przestałam brać środki szpitalne bo mnie tlumily a ibuprom dawał radę. Jeśli chodzi o podkłady to ja korzystałam ze szpitalnych. I powiem wam szczerze ze mimo ze sa badziewne to spisały sie super. Laktacje uruchamiam coś tam leci. Trafiłam na fajna polozna laktacujna i powiedziała wprost ze dieta laktacujna to mit. Jedyna ważna kwestia to picie dużej ilości płynów. Ale powiem Wam szczerze ze gdyby nie sytuacja to bym nie karmiła. Bo ściąganiu pokarmu po jakimś czasie dostaje takiego kopa hormonalnego ze mam ochotę skoczyć z okna. I wiem od innych mam ze maja podobnie.
Warto mieć ze sobą zapas mokrych chusteczek nie tylko dla malucha ale dla siebie bo fajnie odświeżają.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Kochana a powiedz jak to jest z miesiączka po cc? Leci coś z dróg rodnych czy jak to jest?
__________________
"Jak wychować szczęśliwe dziecko" John Medina
"Mamo, Tato co Ty na to? 1,2,3" Paweł Zawitkowski
"Język Niemowląt" Tracy Hogg, Melinda Blau
http://suwaczki.slub-wesele.pl/20140129744753.html
selena85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-23, 21:47   #54
malaMigotkAaa
Zakorzenienie
 
Avatar malaMigotkAaa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 3 979
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Witam w 6 czesci,

Iwontyou dobrze ze sie odzywasz i.piszesz co i jak. Caly czas z tz trzymamy za was kciuki

Ja niewiem jak z obracaniem sie, ale wczesniej czkawke czulam w innym miejscu, teraz jakby w kroku przezlo mi przez mysl czy sie nie obrocil? zastanawiam sie czy poczuje to obracanie sie? czy dzieci obracaja sie na raz dwa i hop czy powolutku?






Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
wymiana
malaMigotkAaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-23, 21:50   #55
perfuzja
Zakorzenienie
 
Avatar perfuzja
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 11 672
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Cytat:
Napisane przez bella7 Pokaż wiadomość
nie wiem,ale babka która miała wskazania ze względu na wzrok czekali do akcji porodowej, bo lepiej dla dziecka. Zależy od szpitala. Ale życzę Ci by się Mały Joachim odwrócił bo cc to nic fajnego,a po za tym jak pokazywali ten dom narodzin-no super to wyglądało.
Bo właśnie trochę się na niego nastawilam

---------- Dopisano o 22:50 ---------- Poprzedni post napisano o 22:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Sheperdess Pokaż wiadomość
Jeju, czemu zemdlała? Takie to było bolesne?



Słyszałam o czymś takim, jak próba ręcznego odwrócenia dziecka w położeniu pośladkowym, ale nie wszyscy lekarze się tego podejmują.
Czytałam o tym, ale to podobno niebezpieczne jest
Bo moze się okazać, ze dziecko ma za krótką pępowinę, zeby się obrócić i zmuszanie do obrotu moze spowodować tragedię
Pogadam o tym z lekarką na następnej wizycie, jesli Maly cały czas bedzie niechętny do współpracy.
__________________
perfuzja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-23, 21:50   #56
malaMigotkAaa
Zakorzenienie
 
Avatar malaMigotkAaa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 3 979
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Kurcze ja oszaleje z tym cukrem przez przypadek zmierzylam po 55 min, wynik 121,norma 120. Nie dawalo.mi to spokoju za 10 min zmierzylam znow - 110. Powinn.odczekac 1h. Osobiscie bardziej wiarygodny jest dla mnie 2 wynik dobrze ze ide do diabetologa w piatek.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
wymiana
malaMigotkAaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-23, 21:50   #57
iwantyou99
Zadomowienie
 
Avatar iwantyou99
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 775
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Cytat:
Napisane przez selena85 Pokaż wiadomość
Kochana a powiedz jak to jest z miesiączka po cc? Leci coś z dróg rodnych czy jak to jest?
Normalnie masz krwawienie oczyszczające. Nie ma dużej różnicy miedzy oczyszczaniem sie z odchodów po cc a po naturalnym.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
iwantyou99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-23, 21:52   #58
bella7
Zakorzenienie
 
Avatar bella7
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 5 507
GG do bella7
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Sherpedess tak z boku,taki ponad 3 kilogramowy bobas.

Perfuzja to
__________________
Lenka i Lilianka 26.04.2011r.
Miłosz 19.01.2014r.
bella7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-23, 21:56   #59
pilotka86
Rozeznanie
 
Avatar pilotka86
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 998
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Cytat:
Napisane przez cayenneOna
o dzieki, ze sie odezwalas, bo ja czekam na te Wasze wpisy jak na zbawienie. Przeanalizowalam wszystko, co napisalas, i w zasadzie wszystko to jest w KAZDYM szpitalu na kase chorych. Jedyne roznice to wlasnie:
- wyglad sal
- porod w wodzie
-oddzialy dzieciece neonatologii itp

wychodzi na to, o ile dobrze rozumuje, ze choc zakladam, ze u mnie wszystko bedzie dobrze, to jednak wazna jest dla mnie opieka dzieciakow w razie W, by zdecydowac sie na szpital z takim oddzialem oraz by byla wanna, gdybym jednak zdecydowala sie na sn?
To musze niestety pognac meza pare razy do szpitala i zmierzyc mu czas, bo ten akurat jest najdalej
To macie naprawdę super
I wcale nie dziwię się a wręcz bardzo ZAZDROSZCZĘ iż Niemki w ciąży mają problemy typu "czy w tym szpitalu podają świeżo wyciskane soki" . Marzę o tym, żeby u nas tak było.. One są po prostu przyzwyczajone do pewnego standardu, dla nas to mega wysoki poziom - dla nich norma. To jest dopiero smutne. Do tego ta koszmarna mentalność, że ma boleć że ma cierpieć a moja macica tak naprawdę nie jest moja.
Dla mnie było bardzo ważne aby był dobry odział dla dzieci w razie W, karetka albo blisko inny szpital specjalistyczny, bo hmmm chcę mieć pewność że przygotowałam dla dziecka wszystko, że będzie miało najlepszą opiekę. Ja jestem gruboskórna i hmm zahartowana na szpitalne traktowanie i warunki, zniosę wiele ale dziecko to co innego. Też zakładam, że wszystko będzie dobrze.... ale wolę się chociaż troszkę zabezpieczyć, bo później wyrzuty sumienia nie dały by mi żyć.
Największym minusem szpitala gdzie planuję rozwiązanie jest brak specjalistycznych odziałów dla dorosłych, bo to szpital typowo ginekologiczno-połóżniczy. Mają tylko okulistykę, chirurgię i urologię no i mały oiom. Na szczęście jest ten specjalistyczny obok także tym się nie martwię
Co do porodów w wodzie, na odziale jest jedna wanna i jak jest wolna to można rodzić, jak zajęta to wiadomo lipa. Sale poporodowe przypominają raczej pokoje, z początku były 2 osobowe, ale wraz z wzrostem popularności zrobili 3 i nawet 4 osobowe, trochę polecieli masówką, ale jak dla mnie to i tak są komfortowe warunki w porównaniu do reszty porodówek w woj, bo każda pacjentka może sobie ustawić parawan za którym nic nie widać. No i jest łazienka w pokojach a nie na korytarzu.

Tak piszecie o tej wymianie garderoby... ja się do tego szykuję tzn do uporządkowania/wyrzucenia/sprzedania wszystkich ubrań w których nie chodzę (chociaż jest ich mało) plus ogromną ilość innych pierdół które zagracają pół domu i są przenoszone z miejsca na miejsce
milka-pilka za podejście do minimalizmu! Ja od lat próbuję się go nauczyć i są małe sukcesy chociaż więcje porażek
apropo.... jak Ci się nosi Uggsy? Faktycznie są warte swojej ceny?


patrycjja za udaną wizytę!
vacuity gratuluję wizyty!
Amberella super że wszystko ok!

Cytat:
Napisane przez senira666
u mnie w ogóle jest dziwnie bo była porodówka z super opiniami w zrobili tam remont za ponad 10mln zl i sprzet był i wszystko... to miasto zamknęło bo inne szpitale miały puste miejsca... jak dla mnie to pytanie - kto na tym zarobił...
najprawdopodobniej wszyscy zainteresowani po trochu
Porodówka (prywatna?) zapewne zrobiła niezłą konkurencję dla reszty, więc zaczął się czarny pr i tak myślę, że nie dostali kontraktu z funduszem "dzięki" naciskom, znajomością dyrektorów pozostałych szpitali i w takich okolicznościach porodówka zakończyła swój krótki żywot, bo mało osób stać żeby opłacić poród prywatnie.

Cytat:
Napisane przez senira666
tylko że tam jedynie opinie dobrą ma chirurgia mózgu (uciekła mi nazwa )
neurochirurgia

Cytat:
Napisane przez iwantyou99
Cześć dziewczyny. Jak sie czujecie? Mam nadzieje ze wszystkie Krzywe cukru wyszły dobrze i ze badania usg rownież. Ja juz jestem w domu wiec jak któraś ma jakies pytania odnosnie wrażeń po cc czy tego co sie przydaje to piszcie w wiadomości prywatnej bo pewnie ciezko mi bedzie was czytać na bierzaco.
Jeśli chodzi o jakies info o przyczynach to wiemy napewno ze miałam malowodzie. Powstało w ciagu 13 dni bo tyle czasu było miedzy moim ostatnim usg a cc. Problem polega tylko na tym ze nie wiadomo gdzie sie wody podziały dlatego ze mi sie nic nie saczylo. Najprawdopodobniej zawiniły moje nerki " doładowanie" przez ten okropny monural ba bakterie. Wiecej informacji bede miała za 10 dni po wizycie u lekarza który mnie otwierał.
Z dobrych wieści: Domi stracił tylko 80g do 4 doby wiec super. Oddycha samodzielnie. No i terAz hit! Oddał w nocy smolke! Siedem razy i jeszcze większy hit! Strawił pierwsze 3 ml jedzonka!! Ma koło siebie dwie bliźniaczki i nie moze sie biedak zdecydować ktora wsiąść sobie za narzeczona!

brawo dla Dominika!
miałaś wcześniej jakieś kłopoty z nerkami??? pytam, bo lekarz na ostatniej wizycie robił mi usg nerek i mówił, że mam zastoje żeby dużo pić i dużo sikać a nie mogę się zmusić do picia
pilotka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-23, 22:08   #60
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Cytat:
Napisane przez Sheperdess Pokaż wiadomość
Słyszałam o czymś takim, jak próba ręcznego odwrócenia dziecka w położeniu pośladkowym, ale nie wszyscy lekarze się tego podejmują.
Eryk dosyć późno się ułożył prawidłowo i właśnie też położna wspominała mi,żebym wstępnie przemyślała czy chcę,żeby próbowali go ręcznie odwracać.


Widziałyście chrzest małego księcia?
A jaką ma kiecę
http://www.se.pl/rozrywka/plotki/roz...ja_361800.html
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:16.