Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II - Strona 80 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-11-24, 19:10   #2371
SweetDreamer
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 933
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

zmieniaj lekarza.
chociaz oczywiscie jest szansa ze to nie pcos.
kocha a masz jakies objawy..? jak wyglada Twoje usg ?


Cytat:
Napisane przez organizm Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo! Jednostki już dopisałam. Na moich wynikach norma prolaktyny jest do 23,3.
Niestety tak mi się wydawało, że to może być PCO. Lekarka jednak powiedziała że wg to nie jest.. zadowolona z niej nie jestem, tak czy siak chciałam szukać innego lekarza.. Przepisała mi luteinę od 16 - 25d.c.
SweetDreamer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-25, 07:46   #2372
organizm
Zakorzenienie
 
Avatar organizm
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 000
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez SweetDreamer Pokaż wiadomość
zmieniaj lekarza.
chociaz oczywiscie jest szansa ze to nie pcos.
kocha a masz jakies objawy..? jak wyglada Twoje usg ?
Jestem właśnie w trakcie poszukiwań
U lekarki najbardziej martwi mnie to, że komentowała tylko androgeny, że są niskie więc to nie jest pcos.. nie wspomniała o reszcie która wcale nie jest w porządku..
Objawy.. długie i nieregularne cykle, trądzik, wypadające włosy.. na usg pęcherzyki na jajnikach i jeden jajnik powiększony.
__________________
"If you think you can, you can.
If you think you can't, you are right."
/Mary Kay Ash/

organizm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-25, 08:13   #2373
_cherry_
Rozeznanie
 
Avatar _cherry_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 830
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez organizm Pokaż wiadomość
Jestem właśnie w trakcie poszukiwań
U lekarki najbardziej martwi mnie to, że komentowała tylko androgeny, że są niskie więc to nie jest pcos.. nie wspomniała o reszcie która wcale nie jest w porządku..
Objawy.. długie i nieregularne cykle, trądzik, wypadające włosy.. na usg pęcherzyki na jajnikach i jeden jajnik powiększony.
Trądzik masz pewnie przez prolaktynę, bo może dawać taki objawy. Zaleciła Ci ta Twoja lekarz jakieś leczenie?
_cherry_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-25, 11:17   #2374
SweetDreamer
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 933
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

to moim zdaniem niestety pcos masz, choć lekarzem nie jestem. Idź do dobrego ginekologa wszystko wyjasnić w 100% .

Cytat:
Napisane przez organizm Pokaż wiadomość
Jestem właśnie w trakcie poszukiwań
U lekarki najbardziej martwi mnie to, że komentowała tylko androgeny, że są niskie więc to nie jest pcos.. nie wspomniała o reszcie która wcale nie jest w porządku..
Objawy.. długie i nieregularne cykle, trądzik, wypadające włosy.. na usg pęcherzyki na jajnikach i jeden jajnik powiększony.
SweetDreamer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-25, 14:30   #2375
organizm
Zakorzenienie
 
Avatar organizm
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 000
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Dziękuję Wam serdecznie za wszystkie odpowiedzi

Cytat:
Napisane przez _cherry_ Pokaż wiadomość
Trądzik masz pewnie przez prolaktynę, bo może dawać taki objawy. Zaleciła Ci ta Twoja lekarz jakieś leczenie?
Luteina 16-25 d.c. Nie wiedziałam że prolaktyna może powodować trądzik

Cytat:
Napisane przez SweetDreamer Pokaż wiadomość
to moim zdaniem niestety pcos masz, choć lekarzem nie jestem. Idź do dobrego ginekologa wszystko wyjasnić w 100% .
Niestety wszystko na to wskazuje.. muszę poszukać kogoś dobrego.
__________________
"If you think you can, you can.
If you think you can't, you are right."
/Mary Kay Ash/

organizm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-26, 04:44   #2376
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez _cherry_ Pokaż wiadomość
Trądzik masz pewnie przez prolaktynę, bo może dawać taki objawy. Zaleciła Ci ta Twoja lekarz jakieś leczenie?
Dokładnie tak. Zreszta tradzik mozna mieć po prostu uwarynkowany wiekiem i genetyką. Zaburzenia cyklu masz bo masz za mało progesteronu a jego ma sz za mał bo pewnie nie ma owulacji. Nadmiar prolaktyny może byc choroba sama w sobie nie zwiazana z PCOS, za to żeby stwierdzic PCOS trzeba cos udowodnić - albo tę hiperandrogenemie (dokładniejsza diagnostyka) i obraz policystycznych jajników (konkrety: ile pęcherzyków, jakiej wielkości, objętośc jajników, wymiary, więcej niz jedno badanie i nie na tabletkach anty) albo brak owulacji brak pecherzyka dominującego w kolejnych cyklach niskie steżenia P (ale jednorazowe badanie nic nie mówi bo każdej kobiecie może sie zdarzyć dopiero badanie + wywiad potwierdzający objawy uprawdopodabnia diagnozę)
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-26, 09:55   #2377
kropaa
Raczkowanie
 
Avatar kropaa
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 251
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Dziewczyny muszę wam polecić bo nie wiem czy byłyście w tym wątku >> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=571906
Od prawie miesiąca pije drożdże i na prawdę za uwarzyłam że włosy mi dużo mnie wypadają. Nie będe zachwalać bo każda musi sama spróbować ale cera też mi się poprawia, przy okazji zapuszczam włosy i po drożdżach mają one "rosnąć jak na drożdżach" 7 grudnia będę mierzyć ile mi urosły. Smak jest obrzydliwy ale czego się nie robi . Też widzę że mi się bardziej błyszczą aczkolwiek to nie musi być zasługa tylko drożdży bo jeszcze nakładam olej i farbuje henną. Na prawde polecam bo drożdże kosztują 1,50zł a mi pomogły w przeciwieństwie do drogich preparatów.
kropaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-26, 19:05   #2378
Maggie Brown
Raczkowanie
 
Avatar Maggie Brown
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 95
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Cześć
Mam 18 lat i PCO zdiagnozowane w czerwcu. Chciałabym się Was poradzić, bo do ginekologa jestem umówiona dopiero na styczeń. Podczas pierwszego badania miałam bardzo powiększone jajniki, mnóstwo pęcherzyków w nich, podwyższone poziomy hormonów. Od lipca biorę Diane35, aktualnie 6 opakowanie zaczynam. Miałam wcześniej duże problemy z trądzikiem, ale jak zaczęłam brać tabletki, to naraz mi wyskoczyło tyle pryszczy, ile przez cały rok nie miałam, a po każdej zostawała paskudna blizna. We wrześniu poszłam do dermatolog, która dobrała mi (wreszcie) odpowiednią kurację. Niedługo później byłam u pani ginekolog, która była mocno zaskoczona fatalnym stanem mojej cery. Jajniki miałam już idealne, wyniki hormonów też (za wyjątkiem prolaktyny - prawie 60 przy normie 23) ale przez ten trądzik kazała mi brać Dianę jeszcze przez 3 miesiące. Na prolaktynę miałam zrobić pole widzenia - wynik dobry - a później zacząć brać Bromergon dwa razy po pół tabletki. Brałam tylko raz, bo powodował okropny bół głowy, ale w ciągu miesiąca prolaktyna spadła mi do 19. Teraz biorę 1/4 tabletki, bo mam mnóstwo innych, ważniejszych leków.
Cały ten mój wywód zmierza do jednego pytania: czy jak już wszystko będzie dobrze (bo cera mi się bardzo poprawiła, tylko nie wiem przez co - kuracji od dermatologa czy przez tabletki) to ginekolog każe mi odstawić Dianę? Czy da mi jakieś inne hormony? Chodzi o to, że dermatolog zaproponowała mi peelingi, które mają przyśpieszyć likwidację blizn, a jest to dość kosztowna sprawa. Jeśli odstawię hormony to chyba nie ma sensu tego robić, bo jest duża szansa, że trądzik powróci (przynajmniej tak mi powiedziała ginekolog)?
Może moje pytanie jest głupie, ale byłam już na jednym peelingu i zdziałał naprawdę bardzo dużo... I nie wiem, czy inwestować w kolejne skoro jak odstawię tabletki, to trądzik wróci
Z góry dziękuję za odpowiedzi
__________________
Matura 2012

Próbuję się ogarnąć...
Maggie Brown jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-26, 21:19   #2379
rinco
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 949
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Maggie Brown moim zdaniem jeśli masz zdiagnozowane PCO to lekarz tego tak nie zostawi, tylko prawdopodobnie przepisze Ci dalej Diane albo jakieś inne tabsy i pewnie też Bromergon. PCO niestety nie da się całkowicie wyleczyć, natomiast trzeba go "podleczać", bo nieleczone będzie miało mnóstwo różnych konsekwencji jeśli chodzi o Twoje zdrowie.
rinco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-27, 17:41   #2380
estea
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

cześć,
po wczorajszej wizycie u lekarza mam niemały mętlik w głowie. Miałam robiene USG z którego wynika, że:
jajniki obustronnie o budowie pęcherzykowej, pęcherzyki do 6mm średnicy obwodowo i wymiarach P: 23 x 40 mm, L 25x42 mm. Obraz może odpowidać PCOS.

Zastanawiam się czy jest możliwość, że to jednak nie PCOS czy raczej to już pewne. Lekarz powiedział, że mam przyjść na wizyte dopiero po nowym roku, więc do tego czasu będę pewnie nieustanie myslała na ten temat.
Za wszystkie porady i sugestie będę wdzięczna
estea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-27, 18:41   #2381
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Jeśli nie miałaś robionych badań hormonalnych to nie można jednoznacznie stwierdzić, ze masz PCO.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-27, 19:38   #2382
estea
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez mezaga Pokaż wiadomość
Jeśli nie miałaś robionych badań hormonalnych to nie można jednoznacznie stwierdzić, ze masz PCO.
USG, testosteron i androstendion robione rok temu - wszystko było w normie. Poziom prolaktyny sprawdzany w zeszłym miesiącu także w normie. Zastanawia mnie fakt, dlaczego lekarz kazał przyjść dopiero za ponad miesiąc. Jest szansa, że coś może się zmienić do tego czasu czy raczej te pęcherzyki samoistnie nie znikają?
estea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-27, 19:48   #2383
_cherry_
Rozeznanie
 
Avatar _cherry_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 830
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez estea Pokaż wiadomość
USG, testosteron i androstendion robione rok temu - wszystko było w normie. Poziom prolaktyny sprawdzany w zeszłym miesiącu także w normie. Zastanawia mnie fakt, dlaczego lekarz kazał przyjść dopiero za ponad miesiąc. Jest szansa, że coś może się zmienić do tego czasu czy raczej te pęcherzyki samoistnie nie znikają?
A LH, FSH? Masz jakieś objawy wskazujące na pco (nieregularne miesiączki, owłosienie, trądzik, tłustą cerę)?
_cherry_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-27, 20:45   #2384
estea
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez _cherry_ Pokaż wiadomość
A LH, FSH? Masz jakieś objawy wskazujące na pco (nieregularne miesiączki, owłosienie, trądzik, tłustą cerę)?
LH i FSH nie. Długości poszczególnych cykli nie różnią się o więcej niż 3-4 dni. Mam problemy z cerą, nie jest to jakiś ogromny trądzik, ale ja problem widzę (stąd wcześniejsze badania testosteronu i androstendionu). Co do owłosienia - raczej więcej niż przeciętna kobieta.
No tak, teraz rozumiem, że jednak niestety mogę mieć problem.
estea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-28, 01:23   #2385
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez estea Pokaż wiadomość
USG, testosteron i androstendion robione rok temu - wszystko było w normie. Poziom prolaktyny sprawdzany w zeszłym miesiącu także w normie. Zastanawia mnie fakt, dlaczego lekarz kazał przyjść dopiero za ponad miesiąc. Jest szansa, że coś może się zmienić do tego czasu czy raczej te pęcherzyki samoistnie nie znikają?
Może to byc tylko przejściowy obraz, poza tym policystyczne jajniki bez innych objawów jeszcze nie stanowią choroby zwanej PCOS, jesli w ogóle stanowia jakis problem zdrowotny.
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-28, 08:20   #2386
_cherry_
Rozeznanie
 
Avatar _cherry_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 830
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Estea, powinnaś jeszcze zrobić LH i FSH w 2-5 dc, bo po tym też można pco m.in. poznać.

Dziewczyny mam pytanie trochę z innej beczki Chodzi o prolaktynę, czy jak raz ją robiłam i była w normie, bliżej dolnej granicy niż górnej, a mam objawy jak przy podwyższonej prolaktynie, to warto raz jeszcze robić badanie? Mogła mi się ona tak jednorazowo obniżyć?
Androgeny już mam w normie a przetłuszczanie cery i włosów takie samo :/
_cherry_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-28, 15:25   #2387
fifulcia
Raczkowanie
 
Avatar fifulcia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Moje Niebo
Wiadomości: 97
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Witajcie dziewczyny, mam do Was ogromna prosbe, czy ktoras z Was moglaby polecic konkretnego,dobrego ginekologa-endokrynologa z Trojmiasta lub z Warszawy, ktory zajmuje sie leczeniem PCO(u ktorego Wy sie leczycie i jestescie zadowolone z efektów)? Zalezy mi na dokladnej diagnozie( zlecenie odpowiednich badan) i leczeniu skutkow, ale nie mysle narazie o ciąży, dziekuje bardzo z gory
__________________
Najpiękniejsze chwile w życiu często przychodzą niezapowiedziane...

http://www.slubnezakupy.pl/s05102013020105.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/xi7i6fc.png
fifulcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-28, 18:28   #2388
87anam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 55
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

hej dziewczyny
za tydzień mam wizytę u lekarza, jestem bardzo szczęśliwa ale z drugiej strony boję się co on mi powiem mam nadzieję że nie będzie mi kazał robić jeszcze raz hsg
dziewczyny mam pytanie czy przy staraniach się o dzidzie z pco zawsze robią laparoskopie?
87anam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-28, 19:01   #2389
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Nie zawsze.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-28, 19:27   #2390
cherrypassion21
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 234
Wyślij wiadomość przez Yahoo do cherrypassion21
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Hej;]
Chyba znalazłam dobry watek;] Yhym no to mam pewien problemod jakiegoś roku wypadają mi włosy... stosowałam Loxon5% przez jakieś 4 msc teraz mam alpicort od jakiś też 4 msc z różnym stosowaniem (zalecanym) w między czasie miałam różne płyny do nacierania włosów i oczywiście tabletki...(tyle tego było że nie pamietam ... teraz mam vitapil) każdy z tych środków [omagał ale na krótka mete... W tym momencie dale mi wypadaja ale nie jakoś przerażająco dużo... robiłam TSH i morfologie i niby wszytko ok moja dermatolog zasugerował wizyte u ginekologa (mozliwośc kolistych jajników) pytałam o to endokrynolog stwierdziła ze narzie nie ma takiej potrzeby (mam nieregularny cykl średnio co 2 msc, lat 17), bo do 18 roku żyia cykl powinien sie uregulować .... Że wizyta u ginekologa bd stresująca i wgl i ma racje bo boje sie ak cholera!(pierwsza wizyta) Dodam ze mam trądzik, nie jakiś potworny ale mam skóra mieszana. Nie wiem czy mam isc do tego ginekologa...Jak myslicie... szczerze mówiąć te objawy pasują do tej choroby... nie wime co mam myśleć...pomocy
cherrypassion21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-28, 20:05   #2391
engy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 13
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Witam
Jutro wybieram sie do szpitala w Katowicach Ligocie mam podejrzenie pcos , jest może ktoś kto tam był jak tam jest . Gdy wrócę podzielę się zdobytymi wiadomościami. Póki co moje hormony robią co chcą ehh mam nadzieje że coś sie rozjaśni .

---------- Dopisano o 21:05 ---------- Poprzedni post napisano o 21:02 ----------

Cytat:
Napisane przez engy Pokaż wiadomość
Witam
Jutro wybieram sie do szpitala w Katowicach Ligocie mam podejrzenie pcos , jest może ktoś kto tam był jak tam jest . Gdy wrócę podzielę się zdobytymi wiadomościami. Póki co moje hormony robią co chcą ehh mam nadzieje że coś sie rozjaśni .
Zapomniałam dodać że mam też hashimoto
engy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-29, 13:49   #2392
cysiaa1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 246
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Witam wybieram się w lutym do ginekologa-endokrynologa i chciałam sobie przed zrobić badania hormonalne (DHEA-S, TSH, prolaktynę i LH , FSH ,testosteron,progesteron) . W jakim dniu cyklu należy takie badania wykonać?
cysiaa1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-29, 14:00   #2393
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

DHEA-S (co do tego nie mam 100% pewności), TSH, prolaktynę i LH , FSH ,testosteron w 3 dc a progesteron 7-8 dni po domniemanej owulacji.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-29, 14:18   #2394
cysiaa1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 246
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Wybieram się do endokrynologa gdyż mam wieczny problem z nieregularnym okresem, trądzikiem i nadmiernym owłosieniem...:/ już jestem tym wszystkim zmęczona i chce wiedzieć czemu tak jest . Jak tam czytam te forum zaczynam się martwić czy nie mam PCO ( na badaniu ginekolog mi mowiła ze mam powiększone jajniki czy to tez jest objawem ten choroby?).
cysiaa1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-29, 14:21   #2395
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Może być.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-29, 15:41   #2396
cherrypassion21
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 234
Wyślij wiadomość przez Yahoo do cherrypassion21
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez cherrypassion21 Pokaż wiadomość
Hej;]
Chyba znalazłam dobry watek;] Yhym no to mam pewien problemod jakiegoś roku wypadają mi włosy... stosowałam Loxon5% przez jakieś 4 msc teraz mam alpicort od jakiś też 4 msc z różnym stosowaniem (zalecanym) w między czasie miałam różne płyny do nacierania włosów i oczywiście tabletki...(tyle tego było że nie pamietam ... teraz mam vitapil) każdy z tych środków [omagał ale na krótka mete... W tym momencie dale mi wypadaja ale nie jakoś przerażająco dużo... robiłam TSH i morfologie i niby wszytko ok moja dermatolog zasugerował wizyte u ginekologa (mozliwośc kolistych jajników) pytałam o to endokrynolog stwierdziła ze narzie nie ma takiej potrzeby (mam nieregularny cykl średnio co 2 msc, lat 17), bo do 18 roku żyia cykl powinien sie uregulować .... Że wizyta u ginekologa bd stresująca i wgl i ma racje bo boje sie ak cholera!(pierwsza wizyta) Dodam ze mam trądzik, nie jakiś potworny ale mam skóra mieszana. Nie wiem czy mam isc do tego ginekologa...Jak myslicie... szczerze mówiąć te objawy pasują do tej choroby... nie wime co mam myśleć...pomocy
.
cherrypassion21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-29, 16:34   #2397
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Po pierwsze Twoja wiadomość jest tak zamotana, że ciężko z niej coś wyczytać. Używaj proszę znaków przestankowych. Po drugie jeśli masz problemy to leć do gina. A że wizyta stresująca - na to nic się nie poradzi. Każda z nas kiedyś musiała to przejść.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-29, 19:42   #2398
_cherry_
Rozeznanie
 
Avatar _cherry_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 830
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

cherrypassion21

Wizyta u ginekologa nie jest niczym strasznym- nie boli, nikt na Ciebie nie krzyczy ani nie bije Miesiączka co dwa miesiące powinna Cię już dawno skłonić do wizyty u ginekologa. Na oko i po wyglądzie zewn nikt nie jest w stanie Ci powiedzieć co jest przyczyną tych zaburzeń, najpierw ginekolog i badania a dopiero potem gdybanie co to może być.
_cherry_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-30, 12:21   #2399
LadyM25
Raczkowanie
 
Avatar LadyM25
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 241
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Mój trzeci cykl z CLO i nic... A wszystko przebiegało jak trzeba... Może rzeczywiście mam problem z wrogim śluzem ?? Myślę, że w takim wypadku pomogła by inseminacja. Jeżeli chodzi o drożność jajowodów to mój gin powiedział że nie ma sensu go robić, jeżeli nie miałam "tam" zadnej operacji, bo odkąd on przeprowadza laparoskopie, ileśtam zabiegów na dzień to jeszcze nie trafiła mu się pacjentka z niedroznością w takim wypadku...
Mój TŻ miał robione badanie nasienia i wszystko było Ok - normozospermia.
Co gorsze ostatnio zaczęłam tyć... :/ - boję się że moje PCO się pogłębia, w ciągu miesiąca przytyłam ok. 3 kg i waga nadal nie spada.... Rollergirl - widziałam ze Tobie udało się schudnąć fajnie - na jakiej byłaś diecie ?? Bo jeśli chodzi o south beach to raczej nie wytrwam, to samo Dukan
LadyM25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-30, 16:16   #2400
_cherry_
Rozeznanie
 
Avatar _cherry_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 830
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Lady, ja polecam dietę montignaca. Polega na jedzeniu produktów o niskim ig, prosta, nie chodzisz głodna. Ja ją stosowałam ze względu na moją insulinooporność ale tak wychudłam że zaczęłam jeść normalnie

U mnie stuknęły trzy miesiące z glucophage, co prawda testosteron niższy co mnie cieszy...ale... cykl ciągle nieregularny :/ WTF!?
_cherry_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-28 20:39:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:59.