Praca w fundacji- proszę o opinie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-21, 19:27   #1
omines
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: to tu... to tam... :P
Wiadomości: 101

Praca w fundacji- proszę o opinie


Dziś dzwonił do mnie Pan z fundacji Dziewczynka z zapałkami- Łódź. Jakiś czas temu wysłałam im swoje CV, ponieważ szukali animatorów, a ja studiuję właśnie profilaktykę i animację.
Powiedzcie proszę, czy któraś z Was miała do czynienia z tą fundacją? Jak wygląda praca, wynagrodzenie za nią?
omines jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-22, 21:19   #2
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Praca w fundacji- proszę o opinie

Cytat:
Napisane przez omines Pokaż wiadomość
Dziś dzwonił do mnie Pan z fundacji Dziewczynka z zapałkami- Łódź. Jakiś czas temu wysłałam im swoje CV, ponieważ szukali animatorów, a ja studiuję właśnie profilaktykę i animację.
Powiedzcie proszę, czy któraś z Was miała do czynienia z tą fundacją? Jak wygląda praca, wynagrodzenie za nią?
Tego raczej nikt Ci nie powie, oprócz pracodawcy.
Jedyna praca animatora z jaką się spotkałam to animator zabaw dla dzieci. Organizacja czasu wolnego, prowadzenie zabaw itp. Skoro to fundacja pomocy dzieciom, może chodzi o coś takiego na organizowanych spotkaniach? Najlepiej zapytaj u źródła, przecież pracodawca nie spojrzy na Ciebie krzywym okiem, jeśli zapytasz o wynagrodzenie, wymiar pracy, rodzaj umowy, zakres obowiązków.
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-23, 10:21   #3
titina
Zakorzenienie
 
Avatar titina
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 398
Dot.: Praca w fundacji- proszę o opinie

Cytat:
Napisane przez omines Pokaż wiadomość
Dziś dzwonił do mnie Pan z fundacji Dziewczynka z zapałkami- Łódź. Jakiś czas temu wysłałam im swoje CV, ponieważ szukali animatorów, a ja studiuję właśnie profilaktykę i animację.
Powiedzcie proszę, czy któraś z Was miała do czynienia z tą fundacją? Jak wygląda praca, wynagrodzenie za nią?

Moim zdaniem praca w fundacji odbywa się najczęściej na zasadzie wolontariatu - nie jest płatna.
__________________



I spent my whole childhood wishing I was older. Now I'm older, it sucks.


titina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-23, 16:33   #4
omines
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: to tu... to tam... :P
Wiadomości: 101
Dot.: Praca w fundacji- proszę o opinie

Cytat:
Napisane przez titina Pokaż wiadomość
Moim zdaniem praca w fundacji odbywa się najczęściej na zasadzie wolontariatu - nie jest płatna.
To zależy jako kto pracujesz
Są wolontariusze, którzy robią swoje za darmo ale animatorzy normalnie zarabiają. Tyle, że pewnie są to groszowe sprawy Dlatego chciałam dowiedzieć się czegoś więcej przed spotkaniem w fundacji.
omines jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-27, 18:09   #5
Sophie86
Zadomowienie
 
Avatar Sophie86
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 437
Dot.: Praca w fundacji- proszę o opinie

Ja miałam do czynienia z inną fundacją jako pracownik, sporo moich znajomych pracuje lub pracowało w III sektorze, więc może napiszę dla przybliżenia jak wygląda sprawa. Niestety praca w organizacjach pozarządowych to zazwyczaj groszowe sprawy. Dla przykładu stawka na moim stanowisku wynosiła na pocz. 6 zł na rękę, na samym końcu 8 zł. W normalnych firmach powinna wynosić powyżej 15 zł. Chociaż najbardziej bym się martwiła ew. nadgodzinami - niestety w wielu fundacjach jest pewnego rodzaju presja, żeby pracować po godzinach. Mało osób, wiele obowiązków, szczytne cele...
Póki nie masz na utrzymaniu rodziny, popracować można przez pół roku, rok nawet za niską stawkę. Możesz się sporo nauczyć, zwłaszcza jeśli to praca w zawodzie.
__________________

Once I wanted to be the greatest

Sophie86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 20:01   #6
psycho1989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3
Dot.: Praca w fundacji- proszę o opinie

Do mnie również dzwonił wczoraj pan z fundacji, jestem umówiona na rozmowę na jutro Kiedyś pracowałam dla fundacji Dziewczynka z Zapałkami, jednak była to praca jedynie na wakacje i nie byłam wtedy pełnoletnia... Moje wynagrodzenie było koszmarne, no ale dla 17 latki wystarczyło na swoje wydatki. Teraz studiuję Etnologię, kierunek zupełnie nie związany z pracą z dziećmi, jednak jestem w takiej sytuacji że chwytam się każdej weekendowej pracy x)
psycho1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:38.