Br±z ZIMNY czy POPIELATY. czê¶æ II - w±tek zbiorczy. - Strona 58 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2012-03-09, 21:37   #1711
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez caate Poka¿ wiadomo¶æ
Zyta dalas czadu
to by³oby na tyle...
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-09, 22:26   #1712
claudiiin
Zadomowienie
 
Avatar claudiiin
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Pzñ
Wiadomo¶ci: 1 005
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Dzieki za odpowiedz dziewczyny Jestescie nieocenione
__________________
Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery

CG i olejowanie od listopada 2011 + walka z wypadaniem, zapuszczanie grzywy, powrót do naturalek...
claudiiin jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-10, 06:48   #1713
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomo¶ci: 4 232
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Dziewczyny, a skoro zamierzam Iraz po d³u¿szej przerwie przyciemniæ w³osy- nie mogê Goldwella po³ozyæ od razu na ca³e w³osy?
__________________
Nie odpowiadam w w±tku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-10, 08:34   #1714
_Nelly_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomo¶ci: 89
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

dziêkuje Zyta za odpowied¼
_Nelly_ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-10, 12:48   #1715
xxblondynaxx
Przyczajenie
 
Avatar xxblondynaxx
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomo¶ci: 12
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
Robiê babci w³osy na kolor 8.3 ju¿ z 1,5 roku (siwe80% wiec mieszam 8.0 i 8.3 pó³ na pó³ - na 6%) i za ka¿dym razem najpierw nak³adam farbe na suche w³osy na odrost trzymamy 22-25 minut, nak³adam jak najszybciej na d³ugo¶æ, trzymamy 5 minut , po czym nad wann± zwil¿amy mocno ciep³± wod± tak± ¿eby siê nie poparzyæ, zmalaksowaæ, czyli spieniæ, potrzymaæ z 5 minut, chodzi o to, ¿eby równomiernie siê farba rozprowadzi³a. Tak samo u fryzjera robi siê odrost i od¶wie¿a kolor

---------- Dopisano o 16:55 ---------- Poprzedni post napisano o 16:37 ----------



¦liczny ten 7.22 ale widzê, ¿e ciê¿ko go znale¼æ, bo go wycofali?
Mo¿esz sobie zrobiæ pigmentacje, ale wg mnie to tak jak farbowanie siwych w³osów w 50% które s± puste wiêc mo¿esz wymieszaæ od razu pó³ czê¶ci natury 7.0 i 1 czê¶æ tej 7.22 i farbowaæ jak zwykle bez pigmentacji.
Ale nie wiem, teraz co z oxy, bo siwe siê robi na 6%, ale 6% rozja¶ni i wyrudzi Ci naturalny odrost, wiêc lepiej rób na 3% i sprawdzaj nasycenie po danym czasie przecieraj±c pasemko wacikiem . Wielokrotne farbowanie na 3% powinno siê w koñcu utrwaliæ i wej¶æ we w³os tak jak szamponetka (choæ szamponetki s± chyba na 2% oxy)
Dziekuje po raz kolejny za wypowiedz ) Dobrze czyli zrobiê tak jak mówisz w przysz³ym tygodniu zdam relacje i wkleje fotki : ). Co do 7,22 to faktycznie troche sie natrudzi³am ¿eby go znalezc by³am w 3 hurtowniach fryzjerskich i nigdzie go nie by³o a¿ wkoñcu znalaz³am na allegro mam nadzieje,¿e to nie jaka¶ podróba . Mog³aby¶ mi przypomnieæ jak z 6 % oxy zrobiæ 3 % ? Bo szukam i nie moge znalezc . Przelaæ po prostu po³owe butelki i dolaæ wody ??
xxblondynaxx jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-10, 16:10   #1716
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomo¶ci: 4 232
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

W ulotce TC pisze, ¿eby przy Iszym farbowaniu na³o¿yæ farbê na 20 minut na odrosty i 10 minut na resztê. Martwiê siê czy nie wyjdzie mi ciemny czubek i koñce jak mam... Czy w ci±gu 10 minut farba ''z³apie''?
__________________
Nie odpowiadam w w±tku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-10, 17:50   #1717
Symetria
Rozeznanie
 
Avatar Symetria
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomo¶ci: 717
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

I nadal nie wiem co zrobic z Diacolorem, na farbowanie wybieram sie za jakies 2 tygodnie, bo kolor sie powoli wyp³ukuje. (O tyle dobry jest ten Diacolor "¿el koloryzujacy", ¿e równomiernie sie wyp³ukuje i nie ma granicy odrostu..)
Jedyne co mnie martwi to to, ¿e pod slonce moje wlosy ciemny blond7- wygladaja jak RUDO-Z£OTE Jestem za³amana! Ok, od zawsze (jak jeszcze mia³am swój kolor 8/7 ) by³ refleks ale teraz po to farbowa³am ¿eby wyrównaæ kolor i ¿eby nie by³o rudo¶ci


Mysle ze za 2-3 tyg max kolor sie wymyje i nie wiem czy klasc 7 znowu? To jest zwyk³a 7. czyli natura.

Ogladalam to 6 i jednak jest za ciemna.. A znowu jak mi fryzierka pomiesza to wyjdzie mi jakas rudosc? Moze polozyc 7 z nizsza woda?
Ta 7 jest najbardziej zblizona do mojego naturalnego koloru wlosow, jakby baza zosta³a a 7 pokryla te jasno-zólte pasma od s³oñca ktore mialam.

Czytalam o mixtonach itd... Ale jestem zielona i boje sie tego robic sama w domu, ew w salonie.. Ale znowu co powiedziec tej fryzierce..
Chcia³abym och³odzic TO co mam teraz na glowie bez zmiany koloru- moze jakism tonerem nie wiem? Nie zniose fioletowych, opalizujacych czy rudych refleksów
Kompletnie nie wiem co dalej

((((((((((((((

tak to teraz wyglada
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 201203102341.jpg (11,2 KB, 40 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 201203102347.jpg (8,7 KB, 56 za³adowañ)

Edytowane przez Symetria
Czas edycji: 2012-03-10 o 18:26
Symetria jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2012-03-10, 18:34   #1718
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Symetria Poka¿ wiadomo¶æ
I nadal nie wiem co zrobic z Diacolorem, na farbowanie wybieram sie za jakies 2 tygodnie, bo kolor sie powoli wyp³ukuje. (O tyle dobry jest ten Diacolor "¿el koloryzujacy", ¿e równomiernie sie wyp³ukuje i nie ma granicy odrostu..)
Jedyne co mnie martwi to to, ¿e pod slonce moje wlosy ciemny blond7- wygladaja jak RUDO-Z£OTE Jestem za³amana! Ok, od zawsze (jak jeszcze mia³am swój kolor 8/7 ) by³ refleks ale teraz po to farbowa³am ¿eby wyrównaæ kolor i ¿eby nie by³o rudo¶ci


Mysle ze za 2-3 tyg max kolor sie wymyje i nie wiem czy klasc 7 znowu? To jest zwyk³a 7. czyli natura.

Ogladalam to 6 i jednak jest za ciemna.. A znowu jak mi fryzierka pomiesza to wyjdzie mi jakas rudosc? Moze polozyc 7 z nizsza woda?
Ta 7 jest najbardziej zblizona do mojego naturalnego koloru wlosow, jakby baza zosta³a a 7 pokryla te jasno-zólte pasma od s³oñca ktore mialam.

Czytalam o mixtonach itd... Ale jestem zielona i boje sie tego robic sama w domu, ew w salonie.. Ale znowu co powiedziec tej fryzierce..
Chcia³abym och³odzic TO co mam teraz na glowie bez zmiany koloru- moze jakism tonerem nie wiem? Nie zniose fioletowych, opalizujacych czy rudych refleksów
Kompletnie nie wiem co dalej

((((((((((((((

tak to teraz wyglada
Jak p³o¿ysz na takie w³osy naturê czyi 7.0 to ona ma w równych cze¶ciach wszystkie 3 podstawowe kolory i refleks zostanie niezmieniony, tylko g³êbszy kolor bêdzie. Trzeba zneutralizowaæ niechciany refleks przez odpowiedzi± farbê. Przyciemnia sie na 3%, ale fryzjerzy chyba na 6% robi±, zreszt± powiedz, ¿e nie chcesz, ¿eby Ci wyp³ukiwa³y siê na rudo, przecie¿ fryzjerka powinna siê znaæ. A na rudo-z³ote refleksy potrzebujesz niebieski(popiel)-fioletowy(opal,per³a) np 7.12 lub 7AV 7AP
Z mixami to nie wiem, czy fioletowy i niebieski nie bêd± za ciemne i mog± Ci przyciemniæ o 1 poziom czyli do 6, a to ju¿ b. ciemne.
Tonery szary i fioletowy jest raczej do blondu i poziomów powy¿ej 9 to nie wiem, czy po zmieszaniu z poziomem 7 dadz± radê.

---------- Dopisano o 19:34 ---------- Poprzedni post napisano o 19:28 ----------

Cytat:
Napisane przez xxblondynaxx Poka¿ wiadomo¶æ
Dziekuje po raz kolejny za wypowiedz ) Dobrze czyli zrobiê tak jak mówisz w przysz³ym tygodniu zdam relacje i wkleje fotki : ). Co do 7,22 to faktycznie troche sie natrudzi³am ¿eby go znalezc by³am w 3 hurtowniach fryzjerskich i nigdzie go nie by³o a¿ wkoñcu znalaz³am na allegro mam nadzieje,¿e to nie jaka¶ podróba . Mog³aby¶ mi przypomnieæ jak z 6 % oxy zrobiæ 3 % ? Bo szukam i nie moge znalezc . Przelaæ po prostu po³owe butelki i dolaæ wody ??
Tak, ¿eby otrzymaæ 3% z 6% mieszasz 1cz. oxy 6% z 1cz. z wod± Mam nadziejê, ¿e efekt bêdzie zadowalaj±cy
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-10, 18:38   #1719
Symetria
Rozeznanie
 
Avatar Symetria
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomo¶ci: 717
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Tak, czyta³am o tych farbach, ale Diacolor nie ma u siebie nic takiego
Jest 7.13 (pierwszy od lewej) Miodowy naturalny, ale znowu on chyba bedzie jasniejszy
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg diacolor.jpg (63,8 KB, 26 za³adowañ)

Edytowane przez Symetria
Czas edycji: 2012-03-10 o 18:40
Symetria jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-10, 18:40   #1720
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Sovilo Poka¿ wiadomo¶æ
W ulotce TC pisze, ¿eby przy Iszym farbowaniu na³o¿yæ farbê na 20 minut na odrosty i 10 minut na resztê. Martwiê siê czy nie wyjdzie mi ciemny czubek i koñce jak mam... Czy w ci±gu 10 minut farba ''z³apie''?
My¶lê, ¿e oni mieli na my¶li, ¿e przy pierwszym farbowaniu i dodatkowo farbowanie naturalnych w³osów. Zerknij jeszcze, mo¿e maj± tam napisane ak postêpowaæ w przypadku farbowania odrostów i raczej do tego siê dostosuj.....kurcze, chocia¿ nie wiem tak na prawdê. W pdf-ach goldwell northamerica (wygooogluj) s± instruktarze jak nak³adaæ, i w poszczególnych wariantach, naturalki i wcze¶niej farbowane, niestety gdzie¶ je kiedy¶ wyrzuci³am z kompa przez przypadek

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2012-03-10 o 18:42
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-10, 18:51   #1721
Symetria
Rozeznanie
 
Avatar Symetria
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomo¶ci: 717
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Zyta A jak po prostu poczekam az diacolor do zera sie zmyje to ten refleks zniknie?
Nie wiem co robic, w palecie nie widze zadnego odcienia pasujacego pod 7.12 ((((
a nie chce farbowac trwa³a farb±
Symetria jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-10, 19:04   #1722
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Symetria Poka¿ wiadomo¶æ
Tak, czyta³am o tych farbach, ale Diacolor nie ma u siebie nic takiego
Jest 7.13 (pierwszy od lewej) Miodowy naturalny, ale znowu on chyba bedzie jasniejszy
Ten 7,13 to nie dla Ciebie, bo 3 to z³oto, wiêc nic Ci nie pomo¿e. Googlowa³±m 7.12 ale cholerka ciê¿ko rzeczywi¶cie co¶ znale¼æ, Pomimo trudno¶ci fryzjerka powinna Ci na³o¿yæ niebiesko fioletowy na poziomie 7...ale dodaje po raz setny....to na moje oko i wiedzê ...a ja fryzjerk± nie jestem
a jak sobie zrobisz na 3% to Ci siê zmyje, bo szamponetki na 2% robi±....refleks siê nie zmyje, mo¿e jedynie wyp³owieæ ;(

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2012-03-10 o 19:05
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-10, 19:16   #1723
Symetria
Rozeznanie
 
Avatar Symetria
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomo¶ci: 717
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
Ten 7,13 to nie dla Ciebie, bo 3 to z³oto, wiêc nic Ci nie pomo¿e. Googlowa³±m 7.12 ale cholerka ciê¿ko rzeczywi¶cie co¶ znale¼æ, Pomimo trudno¶ci fryzjerka powinna Ci na³o¿yæ niebiesko fioletowy na poziomie 7...ale dodaje po raz setny....to na moje oko i wiedzê ...a ja fryzjerk± nie jestem
a jak sobie zrobisz na 3% to Ci siê zmyje, bo szamponetki na 2% robi±....refleks siê nie zmyje, mo¿e jedynie wyp³owieæ ;(
Aha...................... .
Czyli diacolor, który mia³ mi sie zmyc po 28 myciach ..................

(i jak pierwszy raz farbowalam to po 20 myciach zmy³ siê znacznie...........
ale to byla zima wiec nie zwracalm uwage na refleks w sloncu wiec nie wiem jak jest.................)

to RUDY refleks bedzie??????



omg wlasnie sie za³ama³am ;(((((((((((((((((((((((( ((((((((((((((((((((((((( ((((((((((((((((((((((((( ((((((

Edytowane przez Symetria
Czas edycji: 2012-03-10 o 19:19
Symetria jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-11, 11:56   #1724
liliana27
Raczkowanie
 
Avatar liliana27
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 95
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

okej, okej - zgodnie z zamiarem po 4 tyg podesz³am ponownie do kolejnego farbowania.

zyta82 - kochana moja zgodnie z instrukcjami zakupi³am kolorek 7A (Goldwell Topchic oczywi¶cie), utleniacz 3% (ca³a butla - z grubej rury), a ¿eby ju¿ w ogóle mieæ pewno¶æ, ¿e nastanie 'zima' dorzuci³am 4 cm A-mixa

Efekt - ch³odno jest, niestety pod ¶wiec±cym coraz mocniej s³oñcem nadal widzê rudo¶ci. Ewidentnie mam jak±¶ nierówno¶æ na g³owie, poniewa¿ na górze w³oski mam ciemniejsze ni¿ na ca³o¶ci - nie mam pojêcia dlaczego

I szczerze powiem, ¿e jak dla mnie jest za ciemno, muszê teraz poczekaæ parêna¶cie myæ (ostro jadê Nizoralem co drugie/trzecie mycie ), ¿eby kolor siê wyp³uka³, bo jednak z racji lata wola³abym zaszczepiæ na swojej g³owie ja¶niejsz± barwê.

Zytu¶ potrzebujê porady, bo szczerze powiem, ¿e nastêpnym razem jak kolor siê spierze, chcia³abym podej¶æ do farby na poziomie 8 - my¶la³am o odcieniu 8AS, 8SB, 8NP. Powiedz kochana masz jakie¶ info na temat koloryzacji tymi kolorami. Czy mogê koloryzacji dokonaæ na utleniaczu 3%? Na fryzjerzy.com znalaz³am takie oto info co by potwierdza³o, ze 'trójeczka' siê nada (cholera mam ca³± litrow± butlê ):

"3% do farbowania ton w ton oraz o odcieñ ja¶niej
6% do rozja¶niania o 2-3 tony
9% do rozja¶niania o 3-4 tony
12% nie polecam ze wzglêdu na za szybkie rozja¶nianie kolor bêdzie ³adnie to ujmuj±c z³oty,ale ,mo¿na przy ciemnych w³osach zastosowaæ 10,5% "



P.S. zdjêcia obecnego efektu wrzucê jutro, albo wieczorkiem, bo po¿yczy³am komu¶ aparat.

... ³ojesusku, czasem to sobie my¶lê, ¿e jakbym wiedzia³a ile bêdzie problemów z tym ciemnym blondem, to chyba nie zdecydowa³abym siê na zmianê koloru
__________________
"Ratuj±c jednego zwierzaka nie zmienisz ¶wiata, ale mo¿esz ca³y ¶wiat zmieniæ dla niego"
liliana27 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-11, 12:08   #1725
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez liliana27 Poka¿ wiadomo¶æ
okej, okej - zgodnie z zamiarem po 4 tyg podesz³am ponownie do kolejnego farbowania.

zyta82 - kochana moja zgodnie z instrukcjami zakupi³am kolorek 7A (Goldwell Topchic oczywi¶cie), utleniacz 3% (ca³a butla - z grubej rury), a ¿eby ju¿ w ogóle mieæ pewno¶æ, ¿e nastanie 'zima' dorzuci³am 4 cm A-mixa

Efekt - ch³odno jest, niestety pod ¶wiec±cym coraz mocniej s³oñcem nadal widzê rudo¶ci. Ewidentnie mam jak±¶ nierówno¶æ na g³owie, poniewa¿ na górze w³oski mam ciemniejsze ni¿ na ca³o¶ci - nie mam pojêcia dlaczego

I szczerze powiem, ¿e jak dla mnie jest za ciemno, muszê teraz poczekaæ parêna¶cie myæ (ostro jadê Nizoralem co drugie/trzecie mycie ), ¿eby kolor siê wyp³uka³, bo jednak z racji lata wola³abym zaszczepiæ na swojej g³owie ja¶niejsz± barwê.

Zytu¶ potrzebujê porady, bo szczerze powiem, ¿e nastêpnym razem jak kolor siê spierze, chcia³abym podej¶æ do farby na poziomie 8 - my¶la³am o odcieniu 8AS, 8SB, 8NP. Powiedz kochana masz jakie¶ info na temat koloryzacji tymi kolorami. Czy mogê koloryzacji dokonaæ na utleniaczu 3%? Na fryzjerzy.com znalaz³am takie oto info co by potwierdza³o, ze 'trójeczka' siê nada (cholera mam ca³± litrow± butlê ):

"3% do farbowania ton w ton oraz o odcieñ ja¶niej
6% do rozja¶niania o 2-3 tony
9% do rozja¶niania o 3-4 tony
12% nie polecam ze wzglêdu na za szybkie rozja¶nianie kolor bêdzie ³adnie to ujmuj±c z³oty,ale ,mo¿na przy ciemnych w³osach zastosowaæ 10,5% "



P.S. zdjêcia obecnego efektu wrzucê jutro, albo wieczorkiem, bo po¿yczy³am komu¶ aparat.

... ³ojesusku, czasem to sobie my¶lê, ¿e jakbym wiedzia³a ile bêdzie problemów z tym ciemnym blondem, to chyba nie zdecydowa³abym siê na zmianê koloru
nie wiem jak ciemne s± Twoje w³osy, ale mam nadziejê, ¿e siê wyp³ucz± i bêdzie mo¿na zrobiæ co¶ ja¶niejszego ...bo wiesz, ¿e z rozja¶nieniem za ciemnych to nie jest tak ³atwo, dlatego najpierw pierwszy raz farbowaæ ja¶niejszym, a dopiero pó¼niej przyciemniaæ, bo odwrotnie mo¿e to byæ trudne (k±piel rozja¶niaj±ca mo¿e da³aby radê).
Wklej jeszcze fotkê tego na co masz ochotêz tym poziomem 8!
Mo¿e wysz³y za ciemne, bo za du¿o mixa? ..i czekam na fotki.
Nie wiem, jako¶ ta podzia³ka %oxy mi nie pasi...
A ta butla to Ci pójdzie, nie martw siê

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2012-03-11 o 12:10
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-11, 12:16   #1726
Symetria
Rozeznanie
 
Avatar Symetria
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomo¶ci: 717
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Dzieiejsze zdjêcie w s³oñcu.

Chyba spanikowa³am wczoraj..
Chyba nie ma rudo¶ci, tylko ten mój standardowy z³oty refleks przebija spod Diacoloru.
Jak mialam nie farbowane w³osy to tez on by³, ale na jasnych mniej sie wyró¿nia³ chyba..

A drugie zdjêcie w sztucznym swietle w domu.
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 201203112421.jpg (23,4 KB, 77 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 20120309_141645.jpg (14,4 KB, 75 za³adowañ)

Edytowane przez Symetria
Czas edycji: 2012-03-11 o 12:17
Symetria jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-11, 12:17   #1727
caate
Zakorzenienie
 
Avatar caate
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wroc³aw ;)
Wiadomo¶ci: 6 993
GG do caate
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Symetria Poka¿ wiadomo¶æ
Aha...................... .
Czyli diacolor, który mia³ mi sie zmyc po 28 myciach ..................

(i jak pierwszy raz farbowalam to po 20 myciach zmy³ siê znacznie...........
ale to byla zima wiec nie zwracalm uwage na refleks w sloncu wiec nie wiem jak jest.................)

to RUDY refleks bedzie??????



omg wlasnie sie za³ama³am ;(((((((((((((((((((((((( ((((((((((((((((((((((((( ((((((((((((((((((((((((( ((((((
ja Ci radze znalezc dobrego fryzjera i zaufac jemu, bo z Twoimi rozterkami to Ty sie tylko nakrecasz. Rudy jest trudnym kolorem do wybicia, sama z nim walcze od roku i co miesiac testuje cos nowego. Niestety wlosy to nie kolejna para butow, czy nowa torebka gdzie kolory wybieramy sobie same.
czasami potrzeba DUZO czasu i CIERPLIWOSCI.

edit: tak spanikowalas. wg mnie jest znosnie i nie rudo

Cytat:
Napisane przez liliana27 Poka¿ wiadomo¶æ
okej, okej - zgodnie z zamiarem po 4 tyg podesz³am ponownie do kolejnego farbowania.

zyta82 - kochana moja zgodnie z instrukcjami zakupi³am kolorek 7A (Goldwell Topchic oczywi¶cie), utleniacz 3% (ca³a butla - z grubej rury), a ¿eby ju¿ w ogóle mieæ pewno¶æ, ¿e nastanie 'zima' dorzuci³am 4 cm A-mixa

Efekt - ch³odno jest, niestety pod ¶wiec±cym coraz mocniej s³oñcem nadal widzê rudo¶ci. Ewidentnie mam jak±¶ nierówno¶æ na g³owie, poniewa¿ na górze w³oski mam ciemniejsze ni¿ na ca³o¶ci - nie mam pojêcia dlaczego

I szczerze powiem, ¿e jak dla mnie jest za ciemno, muszê teraz poczekaæ parêna¶cie myæ (ostro jadê Nizoralem co drugie/trzecie mycie ), ¿eby kolor siê wyp³uka³, bo jednak z racji lata wola³abym zaszczepiæ na swojej g³owie ja¶niejsz± barwê.

Zytu¶ potrzebujê porady, bo szczerze powiem, ¿e nastêpnym razem jak kolor siê spierze, chcia³abym podej¶æ do farby na poziomie 8 - my¶la³am o odcieniu 8AS, 8SB, 8NP. Powiedz kochana masz jakie¶ info na temat koloryzacji tymi kolorami. Czy mogê koloryzacji dokonaæ na utleniaczu 3%? Na fryzjerzy.com znalaz³am takie oto info co by potwierdza³o, ze 'trójeczka' siê nada (cholera mam ca³± litrow± butlê ):

"3% do farbowania ton w ton oraz o odcieñ ja¶niej
6% do rozja¶niania o 2-3 tony
9% do rozja¶niania o 3-4 tony
12% nie polecam ze wzglêdu na za szybkie rozja¶nianie kolor bêdzie ³adnie to ujmuj±c z³oty,ale ,mo¿na przy ciemnych w³osach zastosowaæ 10,5% "



P.S. zdjêcia obecnego efektu wrzucê jutro, albo wieczorkiem, bo po¿yczy³am komu¶ aparat.

... ³ojesusku, czasem to sobie my¶lê, ¿e jakbym wiedzia³a ile bêdzie problemów z tym ciemnym blondem, to chyba nie zdecydowa³abym siê na zmianê koloru
wiem, ze pytasz sie Zyty ale ja bym zostala przy tej oxy3%, jest lagodniejsza i jak cos szybciej sie spluka. oxy6% uwielbiaja rudziec.
mysle, czy nie warto by bylo zrobic u Ciebie kapieli rozjasniajacej, skoro chcesz dojsc do poziomu 8, a jestes na 7 to juz jest bliziutko.
w zaleznosci jaki teraz masz kolor/refleks wybieralabym pomiedzy 8SB a 8NP, takze fotki koniecznie

edit:
Zyta jednak szybsza byla, zanim ja pomyslalam co odpisac
__________________
blog
GoCranberry, peeling do cia³a z mas³em Shea i sol± z Bochni
Makija¿owe TORTury!
Perfekcyjny demakija¿, ekstremalna ³agodno¶æ dla oczu z p³ynem L'Oreal

Edytowane przez caate
Czas edycji: 2012-03-11 o 12:21
caate jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-11, 13:21   #1728
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Symetria Poka¿ wiadomo¶æ
Dzieiejsze zdjêcie w s³oñcu.

Chyba spanikowa³am wczoraj..
Chyba nie ma rudo¶ci, tylko ten mój standardowy z³oty refleks przebija spod Diacoloru.
Jak mialam nie farbowane w³osy to tez on by³, ale na jasnych mniej sie wyró¿nia³ chyba..

A drugie zdjêcie w sztucznym swietle w domu.
no to tak jest jak wieczorem siê fotki i bez s³oneczka robi
Na moje oko masz w³osy na poziomie 7 wygl±daj±ce w s³oñcu baaaardzo naturalnie, z delikatnym wg mnie z³otym refleksem, ale ja sama mam na naturalkach taki refleks, co ja bym da³a, ¿eby mieæ taki kolor jak Twój , bo w³a¶nie mam takie naturalki.
Je¶li przeszkadza Ci za ciemny kolor poczekaj a¿ siê trochê wyp³ucze, je¶li jeszcze bêdzie za ciemno zrobisz k±piel rozja¶niaj±c±, powinna sobie poradziæ i rozja¶niæ.
A jak baaaardzo przeszkadza Ci z³oto to mo¿esz próbowaæ u¿ywaæ p³ukanki fioletowej, lub szamponu (ja genicjan± kiedy¶ neutralizowa³am ¿ó³te pasemka (1kropelk± na miskê wody- tyko uwaga...baaardzo brudzi)
A jak chcesz farbê, czy toner to szukaj fioletu/opalu/per³y....moja wiedza tutaj siê niestety koñczy, bo sama na poziomie 7/8 chcê sobie zneutralizowaæ rudy i z³oty i nie wiem co mam pocz±æ, bo niebieski i fiolet za mocny na mój poziom i nie chcê chodziæ z niebieskimi w³osami ( a nie jestem pewna, czy szary lub srebrny mix sobie poradzi), wiêc sobie rosn± i rosn±...ju¿ ponad 1,5 roku
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-11, 13:28   #1729
liliana27
Raczkowanie
 
Avatar liliana27
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 95
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

ju¿ mam aparat i dosta³am siê do zrobionych wcze¶niej zdjêæ

a wiêc zdjêcia s± robione w ¶wietle dziennym (fotka druga jest w ostrym s³onecznym - jak widaæ zalatuje rudym ), wydaje mi siê zreszt±, ¿e w rzeczywisto¶ci s± troszkê ciemniejsze ni¿ na fotkach, ale mo¿e to ju¿ moja paranoja.

pierwsza fotka i druga robiona po pierwszym myciu - by³o do¶æ równo - jeszcze

nastêpne fotki to ju¿ po kilku myciach i tu ju¿ wychodz± nierówno¶ci, ewidentnie widaæ, ¿e góra jest ciemniejsza. Mam nieodparte wra¿enie, ¿e tylko ten dó³ siê wyp³ukuje

a wiêc wrzucam foty i czekam na opinie

p.s. wiem, ¿e dla wielu z was ten kolor wcale nie jest jako¶ wyj±tkowo ciemny - ale mimo wszystko, to troszkê dla mnie za ciemno, my¶la³am, ¿e poziom 7 jest troszkê ja¶niejszy.
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_7409.jpg (87,9 KB, 77 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg IMG_7411.jpg (79,6 KB, 81 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg IMG_7537.jpg (58,7 KB, 77 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg IMG_7538.jpg (112,1 KB, 34 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg IMG_7539.jpg (66,9 KB, 64 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg IMG_7540.jpg (65,2 KB, 35 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg IMG_7541.jpg (60,0 KB, 69 za³adowañ)
__________________
"Ratuj±c jednego zwierzaka nie zmienisz ¶wiata, ale mo¿esz ca³y ¶wiat zmieniæ dla niego"
liliana27 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-11, 13:41   #1730
Symetria
Rozeznanie
 
Avatar Symetria
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomo¶ci: 717
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
no to tak jest jak wieczorem siê fotki i bez s³oneczka robi
Na moje oko masz w³osy na poziomie 7 wygl±daj±ce w s³oñcu baaaardzo naturalnie, z delikatnym wg mnie z³otym refleksem, ale ja sama mam na naturalkach taki refleks, co ja bym da³a, ¿eby mieæ taki kolor jak Twój , bo w³a¶nie mam takie naturalki.
Je¶li przeszkadza Ci za ciemny kolor poczekaj a¿ siê trochê wyp³ucze, je¶li jeszcze bêdzie za ciemno zrobisz k±piel rozja¶niaj±c±, powinna sobie poradziæ i rozja¶niæ.
A jak baaaardzo przeszkadza Ci z³oto to mo¿esz próbowaæ u¿ywaæ p³ukanki fioletowej, lub szamponu (ja genicjan± kiedy¶ neutralizowa³am ¿ó³te pasemka (1kropelk± na miskê wody- tyko uwaga...baaardzo brudzi)
A jak chcesz farbê, czy toner to szukaj fioletu/opalu/per³y....moja wiedza tutaj siê niestety koñczy, bo sama na poziomie 7/8 chcê sobie zneutralizowaæ rudy i z³oty i nie wiem co mam pocz±æ, bo niebieski i fiolet za mocny na mój poziom i nie chcê chodziæ z niebieskimi w³osami ( a nie jestem pewna, czy szary lub srebrny mix sobie poradzi), wiêc sobie rosn± i rosn±...ju¿ ponad 1,5 roku
Bardzo dziekuje ci za odpowiedz
No ten kolor nawet mi sie podoba, chociaz on z blondem nawet ciemnym chyba nie ma za wiele wspolnego ewentualnie z jasnym brazem. Mama mowi, ze to jasny braz wlasnie Tego refleksu to chyba zadna farba mi nie zakryje bo mam go od dziecka, a diacolor w koncu mocna farb± nie jest
Dopiero jakies 10 myæ wiec kolor sie jeszcze trzyma zobaczymy co bedzie za nast 10 i jak on sie bedzie wyplukiwa³. I zdecyduje czy zostac przy moich naturalnych czy znowu daæ 7 A o p³ukanke chyba zapytam ta fryzierke, w miare rozgarniêt± sie wydawa³a
Lato idzie i troce zateskni³am za swoimi jasniejszymi wlosami wtedy to by³o poziom 8/7 teraz to sama 7 jak ja tak panikuje przy Daicolorze to nie wiem co by by³o jakbym zrobila trwa³a farb±
Niby 23 lata ale...Chyba nie doroslam do farbowania "na serio"


od sooty siedze nad tymi wlosami i placze, ze mam rude, ze jakas "inna farba", ze nigdy sie nie zmyje, ze po co farbowalam itd..


lilianna27: ale masz swietnie sciete wlosy!





A! Jeszcze mam pytanie o ten szampon z Joanny do w³osów blond: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...-i-siwych.html - zniweluje mi ten z³oty odcieñ NIE rozja¶niaj±c przy tym w³osów?
Bo kolor jest ok ale ten POBLASK móg³by byæ ch³odniejszy.
Moja mama farbuje w³osy (ciemny blond) na miodowy blond poziom 9 i ladnie jej niweluje ten zó³ty refleks, ale nie wiem jak bêdzie u mnie na ciemniejszych w³osach
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 201203112437.jpg (76,2 KB, 34 za³adowañ)

Edytowane przez Symetria
Czas edycji: 2012-03-11 o 14:28
Symetria jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-11, 13:58   #1731
liliana27
Raczkowanie
 
Avatar liliana27
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 95
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Symetria Poka¿ wiadomo¶æ

lilianna27: ale masz swietnie sciete wlosy!
dziêkujê
__________________
"Ratuj±c jednego zwierzaka nie zmienisz ¶wiata, ale mo¿esz ca³y ¶wiat zmieniæ dla niego"
liliana27 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-11, 14:51   #1732
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomo¶ci: 2 345
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez liliana27 Poka¿ wiadomo¶æ
ju¿ mam aparat i dosta³am siê do zrobionych wcze¶niej zdjêæ

a wiêc zdjêcia s± robione w ¶wietle dziennym (fotka druga jest w ostrym s³onecznym - jak widaæ zalatuje rudym ), wydaje mi siê zreszt±, ¿e w rzeczywisto¶ci s± troszkê ciemniejsze ni¿ na fotkach, ale mo¿e to ju¿ moja paranoja.

pierwsza fotka i druga robiona po pierwszym myciu - by³o do¶æ równo - jeszcze

nastêpne fotki to ju¿ po kilku myciach i tu ju¿ wychodz± nierówno¶ci, ewidentnie widaæ, ¿e góra jest ciemniejsza. Mam nieodparte wra¿enie, ¿e tylko ten dó³ siê wyp³ukuje

a wiêc wrzucam foty i czekam na opinie

p.s. wiem, ¿e dla wielu z was ten kolor wcale nie jest jako¶ wyj±tkowo ciemny - ale mimo wszystko, to troszkê dla mnie za ciemno, my¶la³am, ¿e poziom 7 jest troszkê ja¶niejszy.
fajna fryzurka a ja nie wiem, czy to mój komputer, czy co, ale widzê u Ciebie sporo fioletu, jakim kolorem robi³a¶ w³osy?
__________________


endorfina123 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-11, 17:00   #1733
liliana27
Raczkowanie
 
Avatar liliana27
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 95
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez endorfina123 Poka¿ wiadomo¶æ
fajna fryzurka a ja nie wiem, czy to mój komputer, czy co, ale widzê u Ciebie sporo fioletu, jakim kolorem robi³a¶ w³osy?

thx

fiolet? oj to nowo¶æ, bo albo ja jestem daltonistk± albo co¶ mo¿e faktycznie z ustawieniami monitora. Powiem ci szczerze, ¿e fioletu (mimo ró¿nych innych odcieni) to jeszcze na swojej g³owie nie widzia³am. A co do farbowania, to tak jak pisa³am wcze¶niej teraz robi³am 7A i dorzuci³am A-mixa (4cm) na 3% utleniaczu (wszystko Goldwella).

Tak czy siak chêtnie wys³ucham porad jak wszystko rozja¶niæ do zimnego poziomu 8 i przede wszystkim równomiernie. We wcze¶niejszych postach pisa³am z zapytaniami o kilka odcieni z poziomu ósmego, bo nie chcê nastêpnych awarii, a do tego chcia³abym robiæ koloryzacje na 3% utleniaczu - bo ma wieeeelk± butlê.
__________________
"Ratuj±c jednego zwierzaka nie zmienisz ¶wiata, ale mo¿esz ca³y ¶wiat zmieniæ dla niego"
liliana27 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-11, 17:03   #1734
Symetria
Rozeznanie
 
Avatar Symetria
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomo¶ci: 717
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

wiecie co tak czytam i czytam wizaz.... i chyba to by³ drugi i ost raz w zyciu jak farbowalam w³osy. Tyle z tym problemów.. Zastanawiam sie czy po no hm 30 myciach ten Diacolor mi sie naprawde zmyje w zupe³no¶ci do naturalnego koloru...
Symetria jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-11, 20:36   #1735
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Symetria Poka¿ wiadomo¶æ
wiecie co tak czytam i czytam wizaz.... i chyba to by³ drugi i ost raz w zyciu jak farbowalam w³osy. Tyle z tym problemów.. Zastanawiam sie czy po no hm 30 myciach ten Diacolor mi sie naprawde zmyje w zupe³no¶ci do naturalnego koloru...
Próbuj, mo¿e siê sp³ucze,ale czytam, ¿e robi siê go na 2,7% wiêc oblepia w³os, ale mo¿e za d³ugo przetrzymany mo¿e otworzyæ ³uski i wej¶æ we w³os rozpocz±æ proces rozja¶niania
mo¿esz jeszcze nastêpnym spróbowaæ jaki¶ .02 z tej samej palety...

p.s. w³a¶nie dlatego, ¿e denerwuje mnie ci±g³e farbowanie i szukanie odcieni i ci±g³y odrost...wracam do naturalnych po 10 latach pasemek ..ale nie wiem, czy mi nie odstrzel co¶ i znów ich nie zrobê...ale teraz krucho z kas±, wiêc ekonomicznie jest mieæ naturalki..
A mówiê Ci kup za ok. 3 z³ fiolet genicjany w aptece i zrób p³ukankê..tylko ostro¿nie w ³azience, ¿eby nie mieæ wszêdzie fioletu. zmywa siê nawet dobrze z wanny zmywaczem, ale ze skóry nie zejdzie za ¿aden skarb, wiêc ostro¿nie.....a ja zrezygnowa³±m z jakiegokolwiek filetowego szamponu, bo nie mia³am po nim efektu, bo szampon siê sp³ukuje, potem nak³ada od¿ywkê i znów sp³ukuje, a p³ukankê robisz ju¿ po sp³ukaniu od¿ywki.

---------- Dopisano o 21:36 ---------- Poprzedni post napisano o 21:24 ----------

Cytat:
Napisane przez liliana27 Poka¿ wiadomo¶æ
ju¿ mam aparat i dosta³am siê do zrobionych wcze¶niej zdjêæ

a wiêc zdjêcia s± robione w ¶wietle dziennym (fotka druga jest w ostrym s³onecznym - jak widaæ zalatuje rudym ), wydaje mi siê zreszt±, ¿e w rzeczywisto¶ci s± troszkê ciemniejsze ni¿ na fotkach, ale mo¿e to ju¿ moja paranoja.

pierwsza fotka i druga robiona po pierwszym myciu - by³o do¶æ równo - jeszcze

nastêpne fotki to ju¿ po kilku myciach i tu ju¿ wychodz± nierówno¶ci, ewidentnie widaæ, ¿e góra jest ciemniejsza. Mam nieodparte wra¿enie, ¿e tylko ten dó³ siê wyp³ukuje

a wiêc wrzucam foty i czekam na opinie

p.s. wiem, ¿e dla wielu z was ten kolor wcale nie jest jako¶ wyj±tkowo ciemny - ale mimo wszystko, to troszkê dla mnie za ciemno, my¶la³am, ¿e poziom 7 jest troszkê ja¶niejszy.
baaardzo ³adny kolor...widzê, ¿e ju¿ chyba same sukcesy ju¿ bêd±, bo na dobrym tropie jeste¶my.
Jeszcze siê wyp³ucz±, a jak nie to te¿ sobie k±piel rzja¶niaj±c± zrób.
A koñcówki s± zawsze abrdziej porowate i maj± pootwierane ³uski najpierw wychodz± czarne, a potem szybko siê wyp³ukuj±.
ja po ka¿dym farbowaniu i myciu..jak nie zapomnê...zakwaszam w³osy ³y¿k± octu, lub soku z cytryny w misce wody, powoduje to zamkniêcie ³usek i uwiêzienie barwnika w strukturz w³osa.
Z kolejnym farbowaniem na 3% powinno siê coraz bardziej utrwalaæ

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2012-10-09 o 18:22
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-11, 20:51   #1736
liliana27
Raczkowanie
 
Avatar liliana27
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 95
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ


baaardzo ³adny kolor...widzê, ¿e ju¿ chyba same sukcesy ju¿ bêd±, bo na dobrym tropie jeste¶my.
Jeszcze siê wyp³ucz±, a jak nie to te¿ sobie k±piel rzja¶niaj±c± zrób.
A koñcówki s± zawsze abrdziej porowate i maj± pootwierane ³uski najpierw wychodz± czarne, a potem szybko siê wyp³ukuj±.
ja po ka¿dym farbowaniu i myciu..jak nie zapomnê...zakwaszam w³osy ³y¿k± octu, lub soku z cytryny w misce wody, powoduje to zamkniêcie ³usek i uwiêzienie barwnika w strukturz w³osa.
Z kolejnym farbowaniem na 3% powinno siê coraz bardziej utrwalaæ
no ale ja chcê ja¶niejszy kolor . On w rzeczywisto¶ci jest wydaje mi siê jeszcze ciemniejszy ni¿ na fotkach

dlatego w³a¶nie nie wiem, czy jak siê wyp³ucz± mogê farbn±æ kolorkiem z poziomu 8 - konkretnie chodzi mi chyba najbardziej o kolor 8sb (fotka poni¿ej. Ten kolor by³by chyba zdecydowanie najbli¿ej oczekiwanego przeze mnie efektu

Powiedz mi jeszcze proszê, jak najlepiej wtedy farbowaæ w³osy. Najpierw odrosty, czy najpierw ca³o¶æ - a mo¿e od razu na ca³y ³ebek
Wiesz to bêdzie de facto rozja¶nienie o jeden poziom niby, wiêc w tê stronê to ju¿ nie ma pewno¶ci co do poprawno¶ci dzia³añ - a chcia³abym, ¿eby kolor by³ równy ... w miarê mo¿liwo¶ci coraz bardziej

ehhhh
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg Goldwell-Topchic-8SB-silver-blonde-60-ml.png.jpg (10,3 KB, 35 za³adowañ)
__________________
"Ratuj±c jednego zwierzaka nie zmienisz ¶wiata, ale mo¿esz ca³y ¶wiat zmieniæ dla niego"
liliana27 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-11, 21:16   #1737
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez liliana27 Poka¿ wiadomo¶æ
no ale ja chcê ja¶niejszy kolor . On w rzeczywisto¶ci jest wydaje mi siê jeszcze ciemniejszy ni¿ na fotkach

dlatego w³a¶nie nie wiem, czy jak siê wyp³ucz± mogê farbn±æ kolorkiem z poziomu 8 - konkretnie chodzi mi chyba najbardziej o kolor 8sb (fotka poni¿ej. Ten kolor by³by chyba zdecydowanie najbli¿ej oczekiwanego przeze mnie efektu

Powiedz mi jeszcze proszê, jak najlepiej wtedy farbowaæ w³osy. Najpierw odrosty, czy najpierw ca³o¶æ - a mo¿e od razu na ca³y ³ebek
Wiesz to bêdzie de facto rozja¶nienie o jeden poziom niby, wiêc w tê stronê to ju¿ nie ma pewno¶ci co do poprawno¶ci dzia³añ - a chcia³abym, ¿eby kolor by³ równy ... w miarê mo¿liwo¶ci coraz bardziej

ehhhh
Farba farby nie rozjasni!!! i aby na³o¿yæ kolor 8 na odrosty musisz najpierw poczekaæ ¿eby siê wyp³uka³y na d³ugo¶ci lub zrobiæ k±piel rozja¶niaj±c±, o 1 poziom powinna spokojnie rozja¶niæ, tylko, ¿e mog± byæ szorstkie w³osy, wiêc zakwasiæ trzeba po k±pieli.
A naturalne masz w³a¶nie takie na poziomie 8 jak wklei³a¶"próbkê" ni¿ej, czy trzeba bêdzie rozja¶niæ? Przepraszam, ¿e pytam, ale nie ogarniam bez cofania siê wstecz wszystkich "Waszych g³ów"
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-11, 21:50   #1738
liliana27
Raczkowanie
 
Avatar liliana27
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 95
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
Farba farby nie rozjasni!!! i aby na³o¿yæ kolor 8 na odrosty musisz najpierw poczekaæ ¿eby siê wyp³uka³y na d³ugo¶ci lub zrobiæ k±piel rozja¶niaj±c±, o 1 poziom powinna spokojnie rozja¶niæ, tylko, ¿e mog± byæ szorstkie w³osy, wiêc zakwasiæ trzeba po k±pieli.
A naturalne masz w³a¶nie takie na poziomie 8 jak wklei³a¶"próbkê" ni¿ej, czy trzeba bêdzie rozja¶niæ? Przepraszam, ¿e pytam, ale nie ogarniam bez cofania siê wstecz wszystkich "Waszych g³ów"
oj tam, oj tam no problemo - w sumie by³oby to dziwne, gdyby¶ je wszystkie 'ogarnia³a'

zyto moja droga, moje naturalne - dawno nie widziane, bo jak tylko pojawia siê odrost od razu jadê z farb± - wydaje mi siê, ¿e mog± byæ kapkê ciemniejsze ni¿ za³±czona próbka ( nawet nie wiem, czy gdzie¶ posiadam jakiekolwiek zdjêcia w moich naturalnych, ¿ebym mog³a stwierdziæ jakie by³y na d³ugo¶ci) . Choæ szczerze nie wiem czego siê spodziewaæ po farbie Goldwell, bo jak na razie okazuje siê, ¿e one wszystkie wychodz± ciemniej ni¿ na próbnikach.

No ale przyjmijmy, ¿e s± ciemniejsze - jakie¿ to dodatkowe komplikacje spowoduje, bo jak pytasz, to czujê, ¿e na pewno s±

A co do k±pieli rozja¶niaj±cej to nigdy czego¶ takiego nie robi³am, nie wiem co to, z czym to siê je - rzuæ mi proszê jakim¶ has³em a poszperam po necie, co by ciê nie 'gwa³ciæ' kolejnymi pytaniami
__________________
"Ratuj±c jednego zwierzaka nie zmienisz ¶wiata, ale mo¿esz ca³y ¶wiat zmieniæ dla niego"
liliana27 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-12, 06:17   #1739
Symetria
Rozeznanie
 
Avatar Symetria
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomo¶ci: 717
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Zyta: on nie by³a za d³ugo przetrzymany bo zawsze trzyma³a mi go rowne 20 min ((( Boze jestem przerazona ze mi to nie zejdzie, albo jak zejdzie to bede mniala jakies inne wlosy! no ale dwa razy w zyciu tylko farbowalam!
Symetria jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-12, 12:48   #1740
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomo¶ci: 2 345
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Symetria Poka¿ wiadomo¶æ
wiecie co tak czytam i czytam wizaz.... i chyba to by³ drugi i ost raz w zyciu jak farbowalam w³osy. Tyle z tym problemów.. Zastanawiam sie czy po no hm 30 myciach ten Diacolor mi sie naprawde zmyje w zupe³no¶ci do naturalnego koloru...
farba chyba nigdy nie zmywa siê do naturalnego koloru. sama od dawna nak³adam jedn± farbê na wodzie 3%, wiêc bardziej w sumie tonujê, ani¿eli farbujê i o ile wyp³ukuje siê szybko, to mój odrost jest zdecydowanie ch³odniejszy. nie rzuca siê to w oczy, ale jak siê przyjrzeæ uwa¿nie, w dobrym ¶wietle, to ró¿nica jest.
__________________


endorfina123 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2020-05-25 17:22:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:38.