Chore dziąsła - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-04, 14:45   #1
landryna90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 42
Exclamation

Chore dziąsła


Witam, od jakiegoś czasu mam problem z dziąsłami, mianowicie są strasznie opuchnięte, krwawią i "odchodzą" od zębów. Zaliczyłam już mnóstwo dentystów i periodontologów zapewniając mnie, że to nie jest paradontoza. Chciałabym się zapytać czy znacie jakieś sprawdzone płyny do płukania jamy ustnej, które mogę używać codziennie. Zaznaczam, że już używałam Eludril, Elmex, mnóstwo płukanek ziołowych (brzydko barwią zęby ) najbardziej zależy mi na tym aby był z jednej strony delikatny i żeby jakoś koił podrażnione dziąsła. Z góry dziękuję za odpowiedzi!

p.s. nie opieram się na innych osobach z chorobą dziąseł, gdyż każdy przypadek jest indywidualny
landryna90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-04, 14:51   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Chore dziąsła

Dziwne, że żaden z dentystów nic nie zaproponował.
Ja uzywam pasty i płukanki Lacalut Aktiv i płuczę jame ustna szałwią.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-04, 17:24   #3
landryna90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 42
Dot.: Chore dziąsła

Również używam pasty Lacalut, a jedyne co mi kazali to płukać Eurudilem, który można stosować nie dłużej niż 10 dni, a chciałabym jakiś sprawdzony płyn do płukania na codzień
landryna90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-04, 17:56   #4
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Chore dziąsła

Od dłuższego czasu mam ten sam problem. Dentyści zalecają myć zęby pastą Lacalut, płukać roztworem wody utlenionej, ale minęły prawie 2 miesiące, a efektów nie widać, dziąsła nadal krwawią i są opuchnięte, choć na pewno już w mniejszym stopniu.
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-04, 19:10   #5
landryna90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 42
Dot.: Chore dziąsła

Polecam zrobić scalling albo kiertaż. Ja ostatnio miałam robiony dwa razy scallinig, na kiertaż się zapisałam. Wiem, że muszę bardziej dbać o higienę i powiem Ci to samo co mi mówią. Szorować i jeszcze raz szorować (tylko nie za mocno i kolistymi ruchami) bo jak jedzenie zostaje pod rozpulchnionymi dziąsłami to one nie będą się goić i koło zamknięte. Wypróbowałam już wiele rzeczy ale pomagają na krótką metę kończy mi się płyn Elmex i szukam czegoś sprawdzonego specjalnie do dziąseł
landryna90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-04, 19:18   #6
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Chore dziąsła

Zęby myję dokładnie, stosuję nici dentystyczne, więc to na pewno nie brak higieny jest powodem.
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-04, 19:39   #7
landryna90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 42
Dot.: Chore dziąsła

a wiesz, że nicią dentystyczną można sobie krzywdę zrobić? Z początku używałam tak jak zwykle, dopiero jak dostałam opiernicz od dentysty, że mam używać nici baaardzo delikatnie przy krwawiących dziąsłach, a poza tym szczotkowanie i nić nie daje Ci gwarancji 100% higieny, zawsze jakieś tam bakterie zostają i przez to dziąsła też nie chcą się goić... A poza tym każdy periodontolog mówi co innego. Nawet jeżeli nie jest u Ciebie też paradontoza to powodem może być kamień nazebny
landryna90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-04, 20:21   #8
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Chore dziąsła

Byłam u dentysty, zęby mam wyleczone i wyczyszczone, mam na tym punkcie hopla. Nici używam bardzo delikatnie, wiem że potrafią podrażnić. Płuczę zęby po każdym posiłku, nawet wodą. Dlatego nie rozumiem dlaczego dziąsła ciągle krwawią.
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-04, 22:01   #9
landryna90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 42
Dot.: Chore dziąsła

Doskonale Cię rozumiem, dentysta polecił mi tabletki Red code i co dziwne po myciu zębów (wydawało mi się, że są wyczyszczone elegancko) okazało się, że jednak przy linii dziąseł dalej coś siedzi :/ nie da się naprawdę idealnie wyczyścić zębów aby wcale nie mieć odrobiny osadu samemu. Takie jest moje zdanie. A jeszcze jedno, nie masz może problemów ze stawami? Bo z tego co mi się o uszy obiło, przy reumatoidalnym zapaleniu stawów od razu są problemy właśnie z dziąsłami
landryna90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-04, 22:39   #10
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Chore dziąsła

Mam problem z prawym stawem, przeskakuje mi i to od kilku lat. Naprawdę mogą od tego krwawić dziąsła? Teraz mi dałaś do myślenia...
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-04, 23:16   #11
landryna90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 42
Dot.: Chore dziąsła

Jak trafiłam do kliniki stomatologicznej to pierwsze pytanie periodontologa po tym jak mi zajrzał w buzię, to czy leczę się na jakieś choroby. I faktycznie możesz nawet sobie w necie wyczytać, przykładowo wrzucam linka ale jest tego mnóstwo w sieci:
http://www.naukawpolsce.pap.pl/aktua...ch-na-rzs.html
landryna90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-04, 23:25   #12
Sherminka
Zadomowienie
 
Avatar Sherminka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 1 164
Dot.: Chore dziąsła

Radzę udać się do specjalisty w dziedzinie periodontologii. Ja od dziecka miałam regularne wizyty u dentysty i przez te wszystkie lata żaden dentysta nie raczył mnie poinformować, że mam chore dziąsła, nic nie poradził ani nie zasygnalizował problemu. Dopiero po latach, gdy już stałam się dorosła i zmądrzałam, sama zauważyłam mój problem. Nie krwawią mi generalnie dziąsła (chyba,że zacznę z nimi majstrować), ale są opuchnięte, porobiły się w niektórych miejscach tak zaczerwienione, że prawie bordowe. Do tego odchodzą mi od zębów. Od kilku lat mam nienaganną higienę, sytuacja na froncie na szczęście nie pogarsza się (albo nie na tyle żebym zauważyła...), ale moje dziąsła są ewidentnie chore! Widocznie przyczyna nie została wyleczona, jedynie zaleczona.

Polecam Corsodyl do płukania, jest okropny w smaku ale ma świetne działanie. Należy tylko pamiętać, żeby robić przerwy w stosowaniu, bo stosowany np miesiąc bez przerwy przebarwia zęby (nie doświadczyłam, ale podziękuję). Pasta oczywiście Paradontax - przy przewlekłych schorzeniach żaden lacalut mi nie pomaga...
Sherminka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-05, 09:57   #13
landryna90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 42
Dot.: Chore dziąsła

jestem pod opieką periodontologa już od dłuższego czasu, używam od jakiegoś czasu lacalut i zauważyłam lekką poprawę. Mam tylko takie jedno miejsce które za chiny ludowe nie chce się goić jak reszta ładnie przygasa...
landryna90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-05, 14:57   #14
nieznaj0ma
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5
Dot.: Chore dziąsła

Polecam Tantum Verde w sprayu. Po kilku dniach pryskania po zaczerwienionych i bolących podczas szczotkowania dziąsłach nie było śladu . Nic innego mi nie pomagało, a często zdarzała mi się choroba dziąseł spowodowana głównie noszeniem aparatu stałego.
nieznaj0ma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-05, 19:09   #15
landryna90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 42
Dot.: Chore dziąsła

wiesz myślę, że Tantum Verde to może tylko powierzchownie zaleczyć objawy, ale nie wyleczy przyczyny
landryna90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-09, 12:19   #16
Aiji_
Raczkowanie
 
Avatar Aiji_
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 135
Dot.: Chore dziąsła

A nie masz problemów z nieprawidłowym zgryzem w tym miejscu? Bo jeśli zęby nieprawidłowo nachodzą na dziąsła to je urażają i może stąd to krwawienie...?
Aiji_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-19, 15:14   #17
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Chore dziąsła

No cóż, poradziłam sobie z problemem, przynajmniej tak to oceniam na tę chwilę: płukanką z szałwi. Dziąsła nie są już opuchnięte, a krwawienie ustąpiło, odczuwam tylko delikatny ból, gdy mocniej przycisnę szczoteczkę do zębów, czyli na pewno jeszcze są podrażnione. Na razie pozostaje przy tym sposobie.
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-22, 13:04   #18
Katarzyncia23
Raczkowanie
 
Avatar Katarzyncia23
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 275
Dot.: Chore dziąsła

Możliwe, że masz problem z ustawieniem zębów i to powoduje dolegliwości. Jeżeli twierdzisz, że higiena jamy ustnej w twoim przypadku jest wzorowa to jest to jedna z możliwych opcji. Skonsultuj się z ortodontą. Z doświadczenia wiem, że złe ustawienie zębów pociąga za sobą konsekwencje w postaci problemów periodontologicznych.
Katarzyncia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-23, 19:32   #19
landryna90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 42
Dot.: Chore dziąsła

Górne zęby mam tak proste jakbym miała sztuczną szczękę (chyba jedyna pozytywna zaleta w moim wyglądzie) ale niestety już na dole mam faktycznie przednie zęby nachodzące na siebie. A to właśnie z górnymi dziąsłami mam problem, jakby to chodziło o zgryz to w moim przypadku jest nielogiczne, że krwawią mi właśnie górne jak są idealnie proste.
landryna90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-01, 11:29   #20
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Chore dziąsła

Dziewczyny, u mnie krwawiące dziąsła były objawem chorej nerki. Jeśli długotrwale zmagacie z tym problemem, a żadne preparaty nie działają, zbadajcie się!
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-01 12:29:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:19.