Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :) - Strona 130 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-11-16, 18:16   #3871
Irmusia81
Zakorzenienie
 
Avatar Irmusia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 283
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

Cytat:
Napisane przez marijka0085 Pokaż wiadomość
Przepraszam ale nie nadrobię. Dziś rano pełny sukces ! Poród SN i bez nacięcia krocza. Wspaniała położna, anioł nie kobieta.
Na szybko pisze u nas dobrze, malutka jest malutka 2670g, 50 cm. Taki mały smerfik.
Polecam zzo, bez tego masakra i ból nie do przeżycia.
Ja padam marzę o śnię więc wybaczcie jak więcej dziś nie napiszę.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Serdeczne gratulacje! Witamy panienke na świecie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Irmusia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-16, 18:23   #3872
kamaska
Rozeznanie
 
Avatar kamaska
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: południe Polski
Wiadomości: 902
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

Gratulacje! Odpoczywajcie, cie$zcie $ię $obą. Buziaki dla całej rodzinki! Ale $uper!
kamaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-16, 18:28   #3873
paulinunia
Zakorzenienie
 
Avatar paulinunia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ł.
Wiadomości: 10 270
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

Cytat:
Napisane przez marijka0085 Pokaż wiadomość
Przepraszam ale nie nadrobię. Dziś rano pełny sukces ! Poród SN i bez nacięcia krocza. Wspaniała położna, anioł nie kobieta.
Na szybko pisze u nas dobrze, malutka jest malutka 2670g, 50 cm. Taki mały smerfik.
Polecam zzo, bez tego masakra i ból nie do przeżycia.
Ja padam marzę o śnię więc wybaczcie jak więcej dziś nie napiszę.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O matkooo aż mnie dreszcze przeszły! Gratulacje


Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 20:28 ---------- Poprzedni post napisano o 20:27 ----------

Cytat:
Napisane przez krasulka7399 Pokaż wiadomość
Powiem Ci, ze ta szuflada trochę płytka i pampersy wejdą, ale chyba wyjęte. Ja chyba będę tam wkładać kocyki itp. A pampersy do komody. Niestety nie mamy pokoju dla bobaska wiec będzie z nami. Póki się nie urodził, łóżeczko będzie stało tak a po urodzeniu w druga stronę żeby łatwiej było wyjmować do karmienia. Załącznik 7648310


Wyprasowałam w końcu ciuszki i ładnie ułożyłam w komodzie. Kilka rzeczy wypiorę ręcznie i będzie po sprawie


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O szkoda ale zawsze na coś się przyda

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka
__________________
PM'17


paulinunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-16, 18:30   #3874
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

Teraz stres i nauka obsługi noworodka. Jednak teorią a praktyką to dwie różne sprawy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-16, 18:37   #3875
LolaMontez
Wtajemniczenie
 
Avatar LolaMontez
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 433
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

Cytat:
Napisane przez marijka0085 Pokaż wiadomość
Przepraszam ale nie nadrobię. Dziś rano pełny sukces ! Poród SN i bez nacięcia krocza. Wspaniała położna, anioł nie kobieta.
Na szybko pisze u nas dobrze, malutka jest malutka 2670g, 50 cm. Taki mały smerfik.
Polecam zzo, bez tego masakra i ból nie do przeżycia.
Ja padam marzę o śnię więc wybaczcie jak więcej dziś nie napiszę.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Hurrrrraaaaaa! Gratulacje! Fajnie że bez naciecia i ze znieczuleniem! Tak powinno być! cieszcie się sobą i odpoczywajcie, kawał dobrej roboty za Wami


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Na ziemi pojawił się cud...
LolaMontez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-16, 18:40   #3876
aronia123
Raczkowanie
 
Avatar aronia123
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 196
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

Cytat:
Napisane przez marijka0085 Pokaż wiadomość
Przepraszam ale nie nadrobię. Dziś rano pełny sukces ! Poród SN i bez nacięcia krocza. Wspaniała położna, anioł nie kobieta.
Na szybko pisze u nas dobrze, malutka jest malutka 2670g, 50 cm. Taki mały smerfik.
Polecam zzo, bez tego masakra i ból nie do przeżycia.
Ja padam marzę o śnię więc wybaczcie jak więcej dziś nie napiszę.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratuluję super, że poszło bez komplikacji, koniecznie pokaż fotkę maleńkiej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aronia123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-16, 18:57   #3877
karolinka_87
Rozeznanie
 
Avatar karolinka_87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 796
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

Cytat:
Napisane przez marijka0085 Pokaż wiadomość
Teraz stres i nauka obsługi noworodka. Jednak teorią a praktyką to dwie różne sprawy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Gratulacje
Już się nie mogłam doczekać kiedy napiszesz ze Malutka już na świecie i ze wszystko jest w porządku
Cudownie, ale się cieszę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
karolinka_87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-11-16, 18:58   #3878
Irmusia81
Zakorzenienie
 
Avatar Irmusia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 283
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

Cytat:
Napisane przez marijka0085 Pokaż wiadomość
Teraz stres i nauka obsługi noworodka. Jednak teorią a praktyką to dwie różne sprawy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Spokojnie. Wszystkiego się nauczysz cieszcie się sobą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Irmusia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-16, 19:20   #3879
koziemleko
Zakorzenienie
 
Avatar koziemleko
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 3 061
GG do koziemleko
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

Marijka gratuluje. Jest nasz pierwszy maluszek
koziemleko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-16, 19:26   #3880
Aleksandriiia
Wtajemniczenie
 
Avatar Aleksandriiia
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 169
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

Marijka gratulacje pierwszy grudniowy bobas

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka
__________________

Głusi nie gęsi, swój język mają

Denko??? (48)
d/s - 24
b/s - 2
próbki/saszetki - 4
szampony - 9
wcierki - 4
serum - 2
oleje - 3
Aleksandriiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-16, 20:17   #3881
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

Marijka gratulacje!!! Dużo zdrówka dla Was

Trzeba zaktualizować pierwszy post o rozpakowane mamusie

W szufladzie mojego łóżeczka pampersy normalnie się mieszczą ☺ jutro nadrobię Was ☺

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-11-16, 20:24   #3882
2Tusiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 453
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

Dziewczyny ale sie wkurzylam!
Zamowilam ze sklepu mega urwis wozek z fotelikiem. Przyszedl dzis do mnie i co sie okazalo? inny wozek. Bardzo podobny do tego ktory zamowilam, ale nie ten co zamowilam i mam w zamowieniu. Na ich paragonie jest ten ktory przyszedl. W dodatku chcialam go zlozyc zanim sie ogarnelam, ze to zly wozek bo wyglada bardzo podobnie i sie okazalo, ze nie ma tych bolcow z tyly do podpiecia kol. W dodatku fotelik przyslali dobry (chociaz tyle) tylko adaptery nie do cybexa a do maxi cosi. Przypomne, ze mieszkam w uk

---------- Dopisano o 22:24 ---------- Poprzedni post napisano o 22:20 ----------

Cytat:
Napisane przez marijka0085 Pokaż wiadomość
Przepraszam ale nie nadrobię. Dziś rano pełny sukces ! Poród SN i bez nacięcia krocza. Wspaniała położna, anioł nie kobieta.
Na szybko pisze u nas dobrze, malutka jest malutka 2670g, 50 cm. Taki mały smerfik.
Polecam zzo, bez tego masakra i ból nie do przeżycia.
Ja padam marzę o śnię więc wybaczcie jak więcej dziś nie napiszę.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale super! Gratulacje

---------- Dopisano o 22:24 ---------- Poprzedni post napisano o 22:24 ----------


Edytowane przez 2Tusiak
Czas edycji: 2018-11-16 o 20:26
2Tusiak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-16, 20:27   #3883
Irmusia81
Zakorzenienie
 
Avatar Irmusia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 283
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

Cytat:
Napisane przez 2Tusiak Pokaż wiadomość
Dziewczyny ale sie wkurzylam!
Zamowilam ze sklepu mega urwis wozek z fotelikiem. Przyszedl dzis do mnie i co sie okazalo? inny wozek. Bardzo podobny do tego ktory zamowilam, ale nie ten co zamowilam i mam w zamowieniu. Na ich paragonie jest ten ktory przyszedl. W dodatku chcialam go zlozyc zanim sie ogarnelam, ze to zly wozek bo wyglada bardzo podobnie i sie okazalo, ze nie ma tych bolcow z tyly do podpiecia kol. W dodatku fotelik przyslali dobry (chociaz tyle) tylko adaptery nie do cybexa a do maxi cosi. Przypomne, ze mieszkam w uk

---------- Dopisano o 22:24 ---------- Poprzedni post napisano o 22:20 ----------



Ale super! Gratulacje

---------- Dopisano o 22:24 ---------- Poprzedni post napisano o 22:24 ----------

O kurcze, nie dziwię się że się wkurzylas... Kontaktowałas się ze sklepem? Ile potrwa odkrecenie tego?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Irmusia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-16, 20:30   #3884
xPsychox
Rozeznanie
 
Avatar xPsychox
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Nowa Ruda
Wiadomości: 538
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

Cytat:
Napisane przez Nemmireth_ Pokaż wiadomość
Marijka gratulacje!!! Dużo zdrówka dla Was

Trzeba zaktualizować pierwszy post o rozpakowane mamusie

W szufladzie mojego łóżeczka pampersy normalnie się mieszczą ☺ jutro nadrobię Was ☺

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Jutro usiądę na spokojnie do laptopa i jakoś ładnie ułoże pierwszą stronę


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
20.12.2018 - Marcel
xPsychox jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-16, 20:39   #3885
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

Cytat:
Napisane przez marijka0085 Pokaż wiadomość
Przepraszam ale nie nadrobię. Dziś rano pełny sukces ! Poród SN i bez nacięcia krocza. Wspaniała położna, anioł nie kobieta.
Na szybko pisze u nas dobrze, malutka jest malutka 2670g, 50 cm. Taki mały smerfik.
Polecam zzo, bez tego masakra i ból nie do przeżycia.
Ja padam marzę o śnię więc wybaczcie jak więcej dziś nie napiszę.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratuluje zdrówka dla Ciebie i malyszka. Mamy pierwszego grudniowego bobasa ciekawe która będzie następna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-16, 20:43   #3886
2Tusiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 453
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

Cytat:
Napisane przez Irmusia81 Pokaż wiadomość
O kurcze, nie dziwię się że się wkurzylas... Kontaktowałas się ze sklepem? Ile potrwa odkrecenie tego?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Irmusia81Dopiero go otworzylam, a taka bylam podekscytowana Jeszcze sie z nimi nie kontaktowalam. Jutro to zrobie, ale z tego co wiem to w weekendy zamkniete, bo zanim kupilam to chcialam sie skontaktowac i weekend nikt nie odbieral. Najbardziej sie zastanawiam, czy zrobili to specjalnie czy przez pomylke. Na moim paragonie jest expander storm kolor navy a na ich riko sigma kolor denim. To sa bardzo podobne wozki, kolor identyczny, tylko ten riko jest tanszy. Kurde dlugo czekalam na przesylke. Sama nie wiem co to bedzie.
2Tusiak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-16, 20:46   #3887
LolaMontez
Wtajemniczenie
 
Avatar LolaMontez
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 433
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

Chce się z Wami podzielić czymś co dziś usłyszałam i bardzo mnie to zdzwiło zaciekawiło...
Dodatkowe zajęcia ze szkoły rodzenia, dziś wizyta logopedy no i tak położna co zawsze.
Logopeda mówiła, że dzieci które mają obniżone napięcie mięśniowe mają większe problemy z mówie iem no i powiedziała ze ostatnimi czasy (kilka lat) baaaardzo sie nasiliło takie obniżone napięcie u dzieci co potwierdziła położna. Lekarze próbują dojść do tego dlaczego tak sie dzieje no i zwalają na nospe, wiecie że Polska jest jednym z bardzo niewielu krajów które przepisują nospe w ciąży


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Na ziemi pojawił się cud...
LolaMontez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-16, 20:54   #3888
Irmusia81
Zakorzenienie
 
Avatar Irmusia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 283
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

Cytat:
Napisane przez LolaMontez Pokaż wiadomość
Chce się z Wami podzielić czymś co dziś usłyszałam i bardzo mnie to zdzwiło zaciekawiło...
Dodatkowe zajęcia ze szkoły rodzenia, dziś wizyta logopedy no i tak położna co zawsze.
Logopeda mówiła, że dzieci które mają obniżone napięcie mięśniowe mają większe problemy z mówie iem no i powiedziała ze ostatnimi czasy (kilka lat) baaaardzo sie nasiliło takie obniżone napięcie u dzieci co potwierdziła położna. Lekarze próbują dojść do tego dlaczego tak sie dzieje no i zwalają na nospe, wiecie że Polska jest jednym z bardzo niewielu krajów które przepisują nospe w ciąży


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja o tym wiem od pierwszej ciąży. Rozmawiałam o tym wtedy z lekarzem. I gin powiedziała że jej zdaniem trzebaby całą ciążę brać nospe w maksymalnej dawce żeby coś się miało zadziac. Na wszelki wypadek poleciła mi jednak buscopan zamiennie z nospa.
Brałam tych leków na prawdę sporo zwłaszcza w pierwszej ciąży a z synem było wszystko ok. I mówić też zaczął szybko.
W obecnej ciąży brałam stosunkowo niedużo. Teraz częściej mi się zdarza ale też rzadko w maksymalnej dawce.
No i ostatnia rzecz którą wtedy powiedział mi lekarz : zdecydowanie bardziej boimy się poronienia czy przedwczesnego porodu niż potencjalnego obniżenia napięcia mięśniowego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:54 ---------- Poprzedni post napisano o 22:53 ----------

Cytat:
Napisane przez 2Tusiak Pokaż wiadomość
Irmusia81Dopiero go otworzylam, a taka bylam podekscytowana Jeszcze sie z nimi nie kontaktowalam. Jutro to zrobie, ale z tego co wiem to w weekendy zamkniete, bo zanim kupilam to chcialam sie skontaktowac i weekend nikt nie odbieral. Najbardziej sie zastanawiam, czy zrobili to specjalnie czy przez pomylke. Na moim paragonie jest expander storm kolor navy a na ich riko sigma kolor denim. To sa bardzo podobne wozki, kolor identyczny, tylko ten riko jest tanszy. Kurde dlugo czekalam na przesylke. Sama nie wiem co to bedzie.
Mam nadzieję że w poniedziałek ci się uda. Miejmy nadzieję że to pomyłka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Irmusia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-16, 21:02   #3889
nikkita
Raczkowanie
 
Avatar nikkita
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 376
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

Cytat:
Napisane przez LolaMontez Pokaż wiadomość
Chce się z Wami podzielić czymś co dziś usłyszałam i bardzo mnie to zdzwiło zaciekawiło...
Dodatkowe zajęcia ze szkoły rodzenia, dziś wizyta logopedy no i tak położna co zawsze.
Logopeda mówiła, że dzieci które mają obniżone napięcie mięśniowe mają większe problemy z mówie iem no i powiedziała ze ostatnimi czasy (kilka lat) baaaardzo sie nasiliło takie obniżone napięcie u dzieci co potwierdziła położna. Lekarze próbują dojść do tego dlaczego tak sie dzieje no i zwalają na nospe, wiecie że Polska jest jednym z bardzo niewielu krajów które przepisują nospe w ciąży


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Fajnie, że się podzieliłaś taką informacją . Z tego co słyszałam to u nas często lekarze i położne zalecają nospe w ciąży. Ja akurat nigdy za nią nie przepadałam, bo nie specjalnie mi pomagała. Póki co w ciąży nie wzięłam ani razu.
Cytat:
Napisane przez 2Tusiak Pokaż wiadomość
Irmusia81Dopiero go otworzylam, a taka bylam podekscytowana Jeszcze sie z nimi nie kontaktowalam. Jutro to zrobie, ale z tego co wiem to w weekendy zamkniete, bo zanim kupilam to chcialam sie skontaktowac i weekend nikt nie odbieral. Najbardziej sie zastanawiam, czy zrobili to specjalnie czy przez pomylke. Na moim paragonie jest expander storm kolor navy a na ich riko sigma kolor denim. To sa bardzo podobne wozki, kolor identyczny, tylko ten riko jest tanszy. Kurde dlugo czekalam na przesylke. Sama nie wiem co to bedzie.
O kurde, ale pech ;/. Przy takich dalekich przesyłkach powinni bardzo dokładnie sprawdzać czy wszystko się zgadza.. Dobrze, że chociaż fotelik jest w porządku, przynajmniej będzie mniej odsyłania. Mam nadzieję, że jakoś sprawnie to pójdzie i postarają się zrekompensować swój błąd.

My odbieraliśmy wózek z fotelikiem wczoraj i nawet w sklepie przy nas kobitka sprawdzała czy w kartonie jest na pewno to co ma być i w dobrym kolorze, żeby później nie było niespodzianki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Klarcia
nikkita jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-11-16, 21:02   #3890
LolaMontez
Wtajemniczenie
 
Avatar LolaMontez
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 433
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

Cytat:
Napisane przez Irmusia81 Pokaż wiadomość
Ja o tym wiem od pierwszej ciąży. Rozmawiałam o tym wtedy z lekarzem. I gin powiedziała że jej zdaniem trzebaby całą ciążę brać nospe w maksymalnej dawce żeby coś się miało zadziac. Na wszelki wypadek poleciła mi jednak buscopan zamiennie z nospa.
Brałam tych leków na prawdę sporo zwłaszcza w pierwszej ciąży a z synem było wszystko ok. I mówić też zaczął szybko.
W obecnej ciąży brałam stosunkowo niedużo. Teraz częściej mi się zdarza ale też rzadko w maksymalnej dawce.
No i ostatnia rzecz którą wtedy powiedział mi lekarz : zdecydowanie bardziej boimy się poronienia czy przedwczesnego porodu niż potencjalnego obniżenia napięcia mięśniowego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:54 ---------- Poprzedni post napisano o 22:53 ----------

Mam nadzieję że w poniedziałek ci się uda. Miejmy nadzieję że to pomyłka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Wiadomo ze poronienie gorsze niż napięcie ale dużo lekarzy przepisuje profilaktycznie. Ja mialam pierwszą ciąże zagrożoną, od 5 miesiąca skurcze ale nospy nie dostałam. Wiadomo kiedy trzeba to trzeba.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Na ziemi pojawił się cud...
LolaMontez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-16, 21:07   #3891
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

Tusiak masakra mieli zamówienie i dali co innego? I jeszcze na paragonie wpisali inaczej. Co za sklep dzwon jutro, jak nie mają czynne, to niestety dopiero w poniedziałek. I oni powinni pokryć koszty zwrotu i kolejnej wysyłki. Zadzwoń, zobacz co powiedzą. Mam nadzieje ze ładnie ogarna temat i szybko wysla drugi wózek. Współczuję



Tez słyszałam o tej nospie, ale ile w tym prawdy to nie wiem. Ja wzięłam chyba ze 2 tabletki nospy przez całą ciążę wiec chyba nie zaszkodzą ☺

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-16, 21:13   #3892
krasulka7399
Zakorzenienie
 
Avatar krasulka7399
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 6 920
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

Cytat:
Napisane przez 2Tusiak Pokaż wiadomość
Dziewczyny ale sie wkurzylam!
Zamowilam ze sklepu mega urwis wozek z fotelikiem. Przyszedl dzis do mnie i co sie okazalo? inny wozek. Bardzo podobny do tego ktory zamowilam, ale nie ten co zamowilam i mam w zamowieniu. Na ich paragonie jest ten ktory przyszedl. W dodatku chcialam go zlozyc zanim sie ogarnelam, ze to zly wozek bo wyglada bardzo podobnie i sie okazalo, ze nie ma tych bolcow z tyly do podpiecia kol. W dodatku fotelik przyslali dobry (chociaz tyle) tylko adaptery nie do cybexa a do maxi cosi. Przypomne, ze mieszkam w uk

---------- Dopisano o 22:24 ---------- Poprzedni post napisano o 22:20 ----------



Ale super! Gratulacje

---------- Dopisano o 22:24 ---------- Poprzedni post napisano o 22:24 ----------


Współczuje, tez bym się wkurzyła na Twoim miejscu. Powinni wymienić i to z przesyłka na ich koszt.
Cytat:
Napisane przez LolaMontez Pokaż wiadomość
Chce się z Wami podzielić czymś co dziś usłyszałam i bardzo mnie to zdzwiło zaciekawiło...
Dodatkowe zajęcia ze szkoły rodzenia, dziś wizyta logopedy no i tak położna co zawsze.
Logopeda mówiła, że dzieci które mają obniżone napięcie mięśniowe mają większe problemy z mówie iem no i powiedziała ze ostatnimi czasy (kilka lat) baaaardzo sie nasiliło takie obniżone napięcie u dzieci co potwierdziła położna. Lekarze próbują dojść do tego dlaczego tak sie dzieje no i zwalają na nospe, wiecie że Polska jest jednym z bardzo niewielu krajów które przepisują nospe w ciąży


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Oooo, nie wiedziałam o tym. Ja wzielam kilka i to w szpitalu, sama z siebie nigdy. Mam nadzieję, ze nie zaszkodziły. W ogóle dziwiłam się, ze tyle osób „je” no spę skoro w ulotce jest, że w ciąży nie można.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
krasulka7399 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-16, 21:34   #3893
juli_juli_a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 422
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

Cytat:
Napisane przez marijka0085 Pokaż wiadomość
Przepraszam ale nie nadrobię. Dziś rano pełny sukces ! Poród SN i bez nacięcia krocza. Wspaniała położna, anioł nie kobieta.
Na szybko pisze u nas dobrze, malutka jest malutka 2670g, 50 cm. Taki mały smerfik.
Polecam zzo, bez tego masakra i ból nie do przeżycia.
Ja padam marzę o śnię więc wybaczcie jak więcej dziś nie napiszę.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Cudownie! Gratulacje Dumne ciotki wizazowe witają na świecie!
juli_juli_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-16, 21:46   #3894
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

Ja też brałam nospe ale przez krótki czas przez tą moją skracającą szyjke i rozwarcie. Teraz biore tylko magnez i luteine bo w szpitalu zalecili. We wtorek mam wizyte u gin i zobaczymy co powie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-16, 21:48   #3895
LustForLife
Zadomowienie
 
Avatar LustForLife
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 085
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

Cytat:
Napisane przez marijka0085 Pokaż wiadomość
Przepraszam ale nie nadrobię. Dziś rano pełny sukces ! Poród SN i bez nacięcia krocza. Wspaniała położna, anioł nie kobieta.
Na szybko pisze u nas dobrze, malutka jest malutka 2670g, 50 cm. Taki mały smerfik.
Polecam zzo, bez tego masakra i ból nie do przeżycia.
Ja padam marzę o śnię więc wybaczcie jak więcej dziś nie napiszę.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

GRATUUUULAAACJE !!! Ale super !


Cytat:
Napisane przez LolaMontez Pokaż wiadomość
Chce się z Wami podzielić czymś co dziś usłyszałam i bardzo mnie to zdzwiło zaciekawiło...
Dodatkowe zajęcia ze szkoły rodzenia, dziś wizyta logopedy no i tak położna co zawsze.
Logopeda mówiła, że dzieci które mają obniżone napięcie mięśniowe mają większe problemy z mówie iem no i powiedziała ze ostatnimi czasy (kilka lat) baaaardzo sie nasiliło takie obniżone napięcie u dzieci co potwierdziła położna. Lekarze próbują dojść do tego dlaczego tak sie dzieje no i zwalają na nospe, wiecie że Polska jest jednym z bardzo niewielu krajów które przepisują nospe w ciąży


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
No właśnie ja wielokrotnie miałam zalecaną no-spę i to przez różnych lekarzy i też ciągle miałam wątpliwości, nie zawsze brałam. Teraz biorę 3 razy dziennie, bo już i na maksa twardniał brzuch i bolał. Moja gin twierdzi, że jakby co to mogę nawet zwiększyć dawkę :O, ale chyba odstawię na własną rękę. Tym bardziej, że zawsze jestem po niej zamulona. Na bolesne okresy też mi nie pomagała, wręcz przeciwnie. Co do napięcia mięśniowego to dziecko kuzynki i znajomej mają a żadna z nich no-spy nie łykała. Ponoć dużo dzieci teraz to ma, ale z czego to wynika, to chyba nikt na 100% nie wie.
LustForLife jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-16, 22:40   #3896
2Tusiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 453
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

Cytat:
Napisane przez Irmusia81 Pokaż wiadomość
[/COLOR]Mam nadzieję że w poniedziałek ci się uda. Miejmy nadzieję że to pomyłka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez nikkita Pokaż wiadomość
O kurde, ale pech ;/. Przy takich dalekich przesyłkach powinni bardzo dokładnie sprawdzać czy wszystko się zgadza.. Dobrze, że chociaż fotelik jest w porządku, przynajmniej będzie mniej odsyłania. Mam nadzieję, że jakoś sprawnie to pójdzie i postarają się zrekompensować swój błąd.

My odbieraliśmy wózek z fotelikiem wczoraj i nawet w sklepie przy nas kobitka sprawdzała czy w kartonie jest na pewno to co ma być i w dobrym kolorze, żeby później nie było niespodzianki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez Nemmireth_ Pokaż wiadomość
Tusiak masakra mieli zamówienie i dali co innego? I jeszcze na paragonie wpisali inaczej. Co za sklep dzwon jutro, jak nie mają czynne, to niestety dopiero w poniedziałek. I oni powinni pokryć koszty zwrotu i kolejnej wysyłki. Zadzwoń, zobacz co powiedzą. Mam nadzieje ze ładnie ogarna temat i szybko wysla drugi wózek. Współczuję
Ano u mnie na zamowieniu jest ten wozek ktory chcialam i fotelik i kwota zaplaty jaka byla jak zamawialam, a u nich na paragonie jest ten drugi wozek i dobry fotelik i kwota ta sama, a na ich stronie ten wozek co mi przyszedl jest tanszy o 200zl. Niby nie duzo, ale troche to dziwne. W dodatku ten wozek co przyslali nie ma tych bolcow do zamontowania tylnych kolek. Teraz sie boje, ze jak beda chcieli zeby im ten wozek odeslac, to zanim zamowia kuriera i dojdzie przesylka (normalnie idzie tydzien) i potem oni wysla tamten to ja juz dawno urodze i zostane bez wozka
Bede jutro ich bombardowac, a jak nie to poniedzialek rano linia bedzie czerwona!

---------- Dopisano o 00:40 ---------- Poprzedni post napisano o 00:28 ----------

W sprawie nospy, to ja nie wiedzialam, ale ja nie bralam w ciazy nic poza renni kilka razy jak mnie refluks budzil. Ja mam swoje szamanskie metody na bole i dosc wysoki prog bolowy. Co innego jak ktos mial zalecenia od lekarza, bo ciaza zagrozona tu juz trzeba sluchac.
2Tusiak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-16, 23:31   #3897
kamaska
Rozeznanie
 
Avatar kamaska
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: południe Polski
Wiadomości: 902
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

Ciekawe info z tą nospa, aż sobie poszukam jutro badań na ten temat. 😃 ja trochę jej brałam, może z jedno opakowanie forte, ale akurat nie mam zamiaru rezygnować jeśli będę jej potrzebowała. Dzisiaj rano umarlabym bez niej, takie miałam przeboje. Co do ulotki, na ulotkach wiekszosci leków pisze że nie wolno, ale w profesjonalnej charakterystyce produktu już są inne informacje, dlatego ja sie nie dziwie i nie krytykowalabym, ze dziewczyny biora rozne leki, ktorych niby nie wolno. Ja tez bralam w tej ciazy rozne takie leki bo czasem trzeba bylo. Producenci lekow w ulotkach sie zabezpieczaja przed pozwami, w charakterystyce produktu leczniczego pisza rzetelnie co mozna a co nie i tym sie przede wszystkim ma kierowac lekarz, a nie ulotką dlatego czesto zalecaja cos czego wg ulotki nie wolno. Tak samo jest z lekami dla dzieci. co do zaburzeń napięcia mięśniowego u dzieci, zarówno wzmożone jak i obniżone- obecnie sprawa dość powszechna, ale myślę że jest tyle różnych czynników które mogą na to wpływać że nie można wszystkiego zwalac na nospe. Miałam pacjentke z maksymalnie obniżonym napięciem, teraz ma 2 latka i zaczyna siadać, nie mówi, słabo polyka. Cała ciąża bez leków, bez żadnych powikłań, urodzona bez komplikacji, w drugiej dobie totalnie wiotka i się zaczęły schody. Do tej pory nie wiadomo skąd takie zaburzenia napięcia u niej, żadna choroba jej nie wyszła mimo że pdzebadana była na wszystko co możliwe. Prawdopodobnie w trakcie ciąży doszło do jakiegoś niedotlenienia, ale kiedy i dlaczego nie wiadomo. Niestety wielu rzeczy nie da się wyjaśnić. 🙁 no i zalecenia się zmieniają z postępem, kiedyś mówili że dobrze czasem jak sobie kobieta w ciąży wypije kieliszek czerwonego wina "na anemie", teraz wiadomo że nawet najmniejszy promil alkoholu może wywołać fas. Może kiedyś się okaże że faktycznie coś z tą nospa jest na rzeczy, ale ja bym nie panikowala na wyrost. Nie da się wszystkiego przewidzieć i uchronić przed każdym powiklaniem. Co się stało to się nie odstanie. Obecnie nawet powietrze nas zabija a jednak wszyscy nim oddychamy 🙂 dobranoc 😘
kamaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-16, 23:39   #3898
Anaitis
Rozeznanie
 
Avatar Anaitis
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Z fantasmagorycznych stanów mojej świadości.
Wiadomości: 561
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

Marijkaa gratulacje ogromne !!! Witamy na świecie, dużo zdrowka dla was !!


A wam dziewczyny mega dzieki za wsparcie, jakos się trzymamy jeszcze, jednak chciałabym dotrwać do tego grudnia, ale brzuch mam tak juz wielki i ociężały, że to poezja. Powoli was tutaj nadrabiam i widzę, że przygotowania trwają. Ja juz wszystko gotowe,w sumie to teraz odwalam takie wiecie, generalne porządki zeby chyba zabić czas

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Anaitis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-17, 00:20   #3899
juli_juli_a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 422
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

Słyszałam o nospie, choć nie wiem czy to już potwierdzona teoria. Tak na logikę i mój chłopski, niemedyczny rozum to może mieć sens. Skoro nospa to lek rozkurczowy to znaczy ze rozluźnia mięśnie, przede wszystkim mieśnie kobiety, ale tez tez może to może wpłynąć na kształtowanie sie mięśni dziecka.
Ja w każdym razie unikałam (brałam raz, jakoś w połowie ciąży jak dziwne skurcze miałam), teraz mi często brzuch twardnieje, ale bez skurczy, wiec nie biore profilaktyczne. Choć na pewno jakby było ryzyko poronienia czy porodu przedwczesnego to brałabym. Tu nie mam wątpliwości ze nawet jakby to miało oznaczać obniżone napięcie (które nie musi wystąpić po nospie) to i tak mniejsze zło.

A ogólnie co do dolegliwości ciążowych to u mnie zaczęły sie niedawno, jak mi tak brzuch wystrzelił (wcześniej, tak do 32/33 tc, brzuch miałam raczej niewielki). Nie licząc początków to pózniej śmigałam, a teraz w pracy cieżko wysiedzieć, to meczy, costam boli.
W ogóle moj gin prowadzący na każdej wizycie pyta (czasem po kilka razy) czy coś boli, coś niepokoi, coś chce wiedzieć itp. Swoją droga, jeden z bardziej troskliwych lekarzy jakich spotkałam. Do tej pory raczej nie marudziłam dużo (chyba ), a teraz miałam rozmowę:
- boli mnie coś pod piersią, jakby zebra drętwieją
- a to normalne
- coś w pachwinie, szczególnie jak sie obracam, albo dużo chodzę
- a to tez normalne w ciąży
- no i brzuch czasem boli jak przy okresie
- niestety tez standard
- budzę sie z bolącym i trochę niesprawnym nadgarstkiem
- to zespół cieśni nadgarstka, zdarza sie w ciąży, minie, to kwestia obrzęków
- a właśnie, mam takie obrzęki ze czasem noszenie skarpetek „boli”, puchne strasznie, wszystko uwiera
- jedna z częstszych dolegliwości ciazowych
- a przełyk od zgagi to już mam wrażenie jakbym miała konkretnie „przepalony”
- oj niestety to wiele ciężarnych dotyka
- to chyba nie mam więcej pytań
Ciaza to taki piękny stan, mówili;P

A jeszcze na dokładkę odliczam nie tylko do porodu, ale tez do końca połogu. Wtedy skończą sie boje zastrzyki z heparyny.

Dwa dni temu zrobiłam sobie zastrzyk w krwiaka (:sciana, nie widzę już brzucha „od spodu” a tam sie najczęściej wbijam i generalnie wbiłam sie w najgorsze miejsce. Sporo mam siniaków ale jeszcze trochę jest miejsc na wbicia Teraz będę robić chyba przy lustrze te zastrzyki
Wczoraj z kolei 3 razy sie wbijalam, bo tak 2 razy bolało ze dałam rady wstrzyknąć. Nie wiem o co chodzi, trafiałam w nerwy chyba, ale pierwszy raz aż tak bolało, a przecież robię te zastrzyki codziennie od kwietnia i wiele razy robiłam przed ciaza. Dziś już spoko, to jest wszystko do przeżycia, ale i tak nie mogę doczekać kiedy sie to skończy.
juli_juli_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-17, 04:44   #3900
krasulka7399
Zakorzenienie
 
Avatar krasulka7399
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 6 920
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

Cytat:
Napisane przez kamaska Pokaż wiadomość
Ciekawe info z tą nospa, aż sobie poszukam jutro badań na ten temat. ja trochę jej brałam, może z jedno opakowanie forte, ale akurat nie mam zamiaru rezygnować jeśli będę jej potrzebowała. Dzisiaj rano umarlabym bez niej, takie miałam przeboje. Co do ulotki, na ulotkach wiekszosci leków pisze że nie wolno, ale w profesjonalnej charakterystyce produktu już są inne informacje, dlatego ja sie nie dziwie i nie krytykowalabym, ze dziewczyny biora rozne leki, ktorych niby nie wolno. Ja tez bralam w tej ciazy rozne takie leki bo czasem trzeba bylo. Producenci lekow w ulotkach sie zabezpieczaja przed pozwami, w charakterystyce produktu leczniczego pisza rzetelnie co mozna a co nie i tym sie przede wszystkim ma kierowac lekarz, a nie ulotką dlatego czesto zalecaja cos czego wg ulotki nie wolno. Tak samo jest z lekami dla dzieci. co do zaburzeń napięcia mięśniowego u dzieci, zarówno wzmożone jak i obniżone- obecnie sprawa dość powszechna, ale myślę że jest tyle różnych czynników które mogą na to wpływać że nie można wszystkiego zwalac na nospe. Miałam pacjentke z maksymalnie obniżonym napięciem, teraz ma 2 latka i zaczyna siadać, nie mówi, słabo polyka. Cała ciąża bez leków, bez żadnych powikłań, urodzona bez komplikacji, w drugiej dobie totalnie wiotka i się zaczęły schody. Do tej pory nie wiadomo skąd takie zaburzenia napięcia u niej, żadna choroba jej nie wyszła mimo że pdzebadana była na wszystko co możliwe. Prawdopodobnie w trakcie ciąży doszło do jakiegoś niedotlenienia, ale kiedy i dlaczego nie wiadomo. Niestety wielu rzeczy nie da się wyjaśnić. no i zalecenia się zmieniają z postępem, kiedyś mówili że dobrze czasem jak sobie kobieta w ciąży wypije kieliszek czerwonego wina "na anemie", teraz wiadomo że nawet najmniejszy promil alkoholu może wywołać fas. Może kiedyś się okaże że faktycznie coś z tą nospa jest na rzeczy, ale ja bym nie panikowala na wyrost. Nie da się wszystkiego przewidzieć i uchronić przed każdym powiklaniem. Co się stało to się nie odstanie. Obecnie nawet powietrze nas zabija a jednak wszyscy nim oddychamy dobranoc

A masz możliwość sprawdzenia w profesjonalnej charakterystyce czy można ranigast?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
krasulka7399 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-12-03 10:28:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:02.