CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M! - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-07-11, 17:45   #91
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-11, 18:35   #92
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 980
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Może autorka wątku chce coś takiego budować, to wtedy jestem w stanie uwierzyć, że może 150tys wystarczy, ale trzeba kasę wyłożyć na raz, a nie budować się 5 lat.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-12, 09:22   #93
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

nie stać mnie na mieszkanie to wybuduje domek. tia, a potem stoją takie pustostany i wiatr w nich hula. albo w ogóle gołe fundamenty trawą zarastają, a gdzieniegdzie jeszcze udało się i drzwi i okna wstawić, ale to by było na tyle. i tak stoi to wszystko i niszczeje, czekając nie wiadomo na co. no cóż, widocznie niektórzy muszą się przekonać na własnej skórze, jak tak naprawdę wygląda budowa tego wymarzonego, ukochanego domku...
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-12, 15:27   #94
isabel_g
Przyczajenie
 
Avatar isabel_g
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 21
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

smutne, ze procz jakichs dziwnych insynuacji i straszenia mnie skarbowka, zadnych pomocnych odpowiedzi. Okropne jestescie, teraz juz wiem na pewno ze bede omijala wizaz z daleka, bo tu sam jad. Szkoda czasu marnowac.
A dom i tak wybuduje.
Kiscie sie dalej we wlasnym sosie, milego dnia
isabel_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-12, 15:40   #95
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Cytat:
Napisane przez isabel_g Pokaż wiadomość
smutne, ze procz jakichs dziwnych insynuacji i straszenia mnie skarbowka, zadnych pomocnych odpowiedzi. Okropne jestescie, teraz juz wiem na pewno ze bede omijala wizaz z daleka, bo tu sam jad. Szkoda czasu marnowac.
A dom i tak wybuduje.
Kiscie sie dalej we wlasnym sosie, milego dnia
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-12, 16:40   #96
Devon_rose
Zakorzenienie
 
Avatar Devon_rose
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 710
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Powodzenia w budowie domu.
Obyś do emerytury zdążyła go wykończyć ;-)
__________________

Zwierzak to nie rzecz, nie kupuj go na prezent !
Devon_rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-12, 18:49   #97
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Cytat:
Napisane przez Devon_rose Pokaż wiadomość
Powodzenia w budowie domu.
Obyś do emerytury zdążyła go wykończyć ;-)
Zapisze dzieciom za dożywotnią opiekę, oczywiście pieterko będzie do wykończenia, bo braknie funduszy


Autorko - mój dziadek budował dom tak, jak ty, przez kilka lat, bo powoli, pinionszków brakuje, jak będzie to się dobuduje. Dziadek 5 lat temu umarł, dom stoi, na dole przegnite deski, u góry surowa wylewka schody lity beton, żadnych płytek. Dom tak z 10 lat stoi (przedtem też tak stał, ale były małe remonty). I teraz gdybym chciała tam zamieszkać, to taniej wyszloby zburzyć i wybudować nowy, niż remontować obecny.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-07-13, 13:12   #98
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Boże laski ale może wybudować mały domek nie bedzie kosztował tyle co hacjenda na wypasie. może też pomoże jej rodzina z robocizną , co też jest istotne.

autorko, dobrze że masz checi, plany, optymizm.
tylko skoro zamierzasz budować się po kawałku kilka lat, więc nie jest to takie super pilne, w sensie i tak musisz gdzieś mieszkać póki co (nie wiem, u rodziców ?) to zamiast pchać się w kredyt dziś , odkłądaj sobie kasę i startuj z budową za kilka lat?
z pieniędzmi dom wybudujesz w parę miesięcy.

bo wydźwiek 1 posta jest taki: bierzesz kredyt na mieszkanie bo mieszkać gdzieś musisz i po co płacić za wynajem to już wolisz płacić ratę za kredyt. masz zobowiązanie ale i mieszkasz ''na swoim''
a potem: no w sumie mało ciekawie z tymi mieszkaniami, to się pobudujesz, w 1 roku fundamenty , w drugim coś tam, w trzecim czy w jedenastym skonczysz
po co od razu chcesz brac kredyt ? tego trochę nie rozumiem.

---------- Dopisano o 14:12 ---------- Poprzedni post napisano o 14:09 ----------

Cytat:
Autorko - mój dziadek budował dom tak, jak ty, przez kilka lat, bo powoli, pinionszków brakuje, jak będzie to się dobuduje. Dziadek 5 lat temu umarł, dom stoi, na dole przegnite deski, u góry surowa wylewka schody lity beton, żadnych płytek. Dom tak z 10 lat stoi (przedtem też tak stał, ale były małe remonty). I teraz gdybym chciała tam zamieszkać, to taniej wyszloby zburzyć i wybudować nowy, niż remontować obecny.
nie wiem co za technologia budowania; nie, niekoniecznie taniej będzie wyburzyć i od nowa lać fundamenty i stawiać mury oraz kłaść dach i stawiać więźbę, można ściany wytynkować po paru latach i zrobić podłogi, i nie, budynek nie umrze od tego.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-13, 13:21   #99
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Boże laski ale może wybudować mały domek nie bedzie kosztował tyle co hacjenda na wypasie. może też pomoże jej rodzina z robocizną , co też jest istotne.

autorko, dobrze że masz checi, plany, optymizm.
tylko skoro zamierzasz budować się po kawałku kilka lat, więc nie jest to takie super pilne, w sensie i tak musisz gdzieś mieszkać póki co (nie wiem, u rodziców ?) to zamiast pchać się w kredyt dziś , odkłądaj sobie kasę i startuj z budową za kilka lat?
z pieniędzmi dom wybudujesz w parę miesięcy.

bo wydźwiek 1 posta jest taki: bierzesz kredyt na mieszkanie bo mieszkać gdzieś musisz i po co płacić za wynajem to już wolisz płacić ratę za kredyt. masz zobowiązanie ale i mieszkasz ''na swoim''
a potem: no w sumie mało ciekawie z tymi mieszkaniami, to się pobudujesz, w 1 roku fundamenty , w drugim coś tam, w trzecim czy w jedenastym skonczysz
po co od razu chcesz brac kredyt ? tego trochę nie rozumiem.

---------- Dopisano o 14:12 ---------- Poprzedni post napisano o 14:09 ----------

nie wiem co za technologia budowania; nie, niekoniecznie taniej będzie wyburzyć i od nowa lać fundamenty i stawiać mury oraz kłaść dach i stawiać więźbę, można ściany wytynkować po paru latach i zrobić podłogi, i nie, budynek nie umrze od tego.
Zaufaj mi, że akurat w moim przypadku taniej by wyszło burzyć i budować od nowa

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-13, 15:43   #100
isabel_g
Przyczajenie
 
Avatar isabel_g
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 21
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Boże laski ale może wybudować mały domek nie bedzie kosztował tyle co hacjenda na wypasie. może też pomoże jej rodzina z robocizną , co też jest istotne.

autorko, dobrze że masz checi, plany, optymizm.
tylko skoro zamierzasz budować się po kawałku kilka lat, więc nie jest to takie super pilne, w sensie i tak musisz gdzieś mieszkać póki co (nie wiem, u rodziców ?) to zamiast pchać się w kredyt dziś , odkłądaj sobie kasę i startuj z budową za kilka lat?
z pieniędzmi dom wybudujesz w parę miesięcy.

bo wydźwiek 1 posta jest taki: bierzesz kredyt na mieszkanie bo mieszkać gdzieś musisz i po co płacić za wynajem to już wolisz płacić ratę za kredyt. masz zobowiązanie ale i mieszkasz ''na swoim''
a potem: no w sumie mało ciekawie z tymi mieszkaniami, to się pobudujesz, w 1 roku fundamenty , w drugim coś tam, w trzecim czy w jedenastym skonczysz
po co od razu chcesz brac kredyt ? tego trochę nie rozumiem.

---------- Dopisano o 14:12 ---------- Poprzedni post napisano o 14:09 ----------

nie wiem co za technologia budowania; nie, niekoniecznie taniej będzie wyburzyć i od nowa lać fundamenty i stawiać mury oraz kłaść dach i stawiać więźbę, można ściany wytynkować po paru latach i zrobić podłogi, i nie, budynek nie umrze od tego.
Tak, rozumiem ze chaos powstal z mojej wypowiedzi, po prostu nie prostowalam niektorych kwestii, bo tu i tak dziewczyny wiedza lepiej
Chcialam zmienic prace, co wiazaloby sie z tym, ze nie bede miala gdzie mieszkac, teraz mieszkam w sluzbowym mieszkaniu i skoro budowa, to postanowilam zostac tu jeszcze 2-3 lata ze wzgledu na zarobki, pomimo ze nie jest to praca moich marzen.. Moje stanowisko tylko ladnie sie nazywa, nic wiecej
Kalkuluje i skoro i tak musze tu dalej pracowac, to wole zaczac budowe domu za jakis rok, i moze w 5 lat miec stan do wprowadzenia...niz kupowac juz teraz mieszkanie, przeprowadzac sie i zarabiac automatycznie mniej na poczatku.
Poczytalam o kredytach wiecej i jesli udaloby mi sie bez niego, wybudowac maly domek, to byloby swietnie.
Plusem zaczecia juz teraz (formalnosci) i rozpoczecia budowy za rok ,jest to ze gdy juz wejde w temat, latwiej bedzie mi oszacowac ile w rzeczywistosci funduszy potrzebuje
isabel_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-13, 18:22   #101
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Gdybyś chciała jednak myśleć o kredycie (nawet za te kilka lat) to pamiętaj, że przy "świeżej" umowie o pracę jest z tym nieco trudniej.
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-13, 19:46   #102
rukolka
Zakorzenienie
 
Avatar rukolka
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 3 184
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Cytat:
Napisane przez kisielova Pokaż wiadomość
Gdybyś chciała jednak myśleć o kredycie (nawet za te kilka lat) to pamiętaj, że przy "świeżej" umowie o pracę jest z tym nieco trudniej.
A jak to jest jeśli zaraz po zaciągnieciu kredytu zmieni się pracę i ze "starej" umowy na czas nieokreślony zrobi się umowa na okres próbny? Bank może wtedy jeszcze coś zmienić, czy jeśli kredyt został już przyznany to na takich warunkach musi zostać?
rukolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-13, 20:47   #103
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Cytat:
Napisane przez rukolka Pokaż wiadomość
A jak to jest jeśli zaraz po zaciągnieciu kredytu zmieni się pracę i ze "starej" umowy na czas nieokreślony zrobi się umowa na okres próbny? Bank może wtedy jeszcze coś zmienić, czy jeśli kredyt został już przyznany to na takich warunkach musi zostać?
Zależy od warunków banku. Czasami umowa jest skonstruowana tak, że musisz zgłaszać każdą zmianę pracy. Jednak częściej bywa, że banku to nie obchodzi, wystarczy aby wynagrodzenie wpływało na konto, z którego pobierana jest rata i tyle.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-13, 20:49   #104
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Cytat:
Napisane przez rukolka Pokaż wiadomość
A jak to jest jeśli zaraz po zaciągnieciu kredytu zmieni się pracę i ze "starej" umowy na czas nieokreślony zrobi się umowa na okres próbny? Bank może wtedy jeszcze coś zmienić, czy jeśli kredyt został już przyznany to na takich warunkach musi zostać?
Jak bank "widzi", że spłaca regularnie kredyt, to się raczej nieodezwie. Poza tym nie zawsze ma się wpływ wynagrodzenia do tego banku, więc może nawet nie wiedzieć, że zmieniłaś pracę.
Gorzej jeżeli miałaś np. niższa marże, bo deklarowalas wpływ wynagrodzenia na określonym poziomie do ich banku. I nagle tego wpływu zabraknie, to może się odezwać i zwiększyć marze/poprosić o przedstawienie dokumentów itp. Wszystko ma się zapisane w umowie, trzeba czytać, bo warunki w różnych bankach mogą być różne. Trzeba wiedzieć na co się z bankiem "umawiasz".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-13, 20:57   #105
rukolka
Zakorzenienie
 
Avatar rukolka
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 3 184
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Jak bank "widzi", że spłaca regularnie kredyt, to się raczej nieodezwie. Poza tym nie zawsze ma się wpływ wynagrodzenia do tego banku, więc może nawet nie wiedzieć, że zmieniłaś pracę.
Gorzej jeżeli miałaś np. niższa marże, bo deklarowalas wpływ wynagrodzenia na określonym poziomie do ich banku. I nagle tego wpływu zabraknie, to może się odezwać i zwiększyć marze/poprosić o przedstawienie dokumentów itp. Wszystko ma się zapisane w umowie, trzeba czytać, bo warunki w różnych bankach mogą być różne. Trzeba wiedzieć na co się z bankiem "umawiasz".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zakładam oczywiście, że po zmianie pracy wynagrodzenie by wzrosło lub co najmniej pozostało na tym samym poziomie. Chodzi tylko o typ umowy.
rukolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-13, 21:04   #106
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Cytat:
Napisane przez rukolka Pokaż wiadomość
Zakładam oczywiście, że po zmianie pracy wynagrodzenie by wzrosło lub co najmniej pozostało na tym samym poziomie. Chodzi tylko o typ umowy.
No to nie ma szans, by bank się dowiedział. Chyba, że mu sama powiesz, ale raczej takiego obowiązku nie będziesz miała. Ręki jednak nie daję, że jakis bank może zobowiązać kredytobiorce do poinformowania o zmianie warunków zatrudnienia.
Sa pewnie też w hipotecznych zapisy, że bank ma prawo wezwać do sprawdzenia sytuacji kredytowej, ale to się stosuje wtedy, gdy ma się podstawy do podejrzeń o pogorszeniu zdolności kredytowej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-14, 09:06   #107
rukolka
Zakorzenienie
 
Avatar rukolka
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 3 184
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

A jeszcze jedno pytanie - w jakim miesiącu (okresie) najlepiej kupować mieszkanie, tak żeby załapać się na mdm?
rukolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-14, 09:14   #108
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Cytat:
Napisane przez rukolka Pokaż wiadomość
A jeszcze jedno pytanie - w jakim miesiącu (okresie) najlepiej kupować mieszkanie, tak żeby załapać się na mdm?
Jak tylko rusza MDM
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-14, 09:27   #109
rukolka
Zakorzenienie
 
Avatar rukolka
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 3 184
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Przeczytałam teraz, że w 2018 roku mdm będzie wygaszany. Czyli szanse już chyba marne.
rukolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-14, 09:33   #110
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Tak, to będzie ostatnia tura MDM
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-14, 14:33   #111
Micraell
Zakorzenienie
 
Avatar Micraell
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 760
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Cytat:
Napisane przez isabel_g Pokaż wiadomość
Tak, rozumiem ze chaos powstal z mojej wypowiedzi, po prostu nie prostowalam niektorych kwestii, bo tu i tak dziewczyny wiedza lepiej
Chcialam zmienic prace, co wiazaloby sie z tym, ze nie bede miala gdzie mieszkac, teraz mieszkam w sluzbowym mieszkaniu i skoro budowa, to postanowilam zostac tu jeszcze 2-3 lata ze wzgledu na zarobki, pomimo ze nie jest to praca moich marzen.. Moje stanowisko tylko ladnie sie nazywa, nic wiecej
Kalkuluje i skoro i tak musze tu dalej pracowac, to wole zaczac budowe domu za jakis rok, i moze w 5 lat miec stan do wprowadzenia...niz kupowac juz teraz mieszkanie, przeprowadzac sie i zarabiac automatycznie mniej na poczatku.
Poczytalam o kredytach wiecej i jesli udaloby mi sie bez niego, wybudowac maly domek, to byloby swietnie.
Plusem zaczecia juz teraz (formalnosci) i rozpoczecia budowy za rok ,jest to ze gdy juz wejde w temat, latwiej bedzie mi oszacowac ile w rzeczywistosci funduszy potrzebuje
No dobrze, ale poszłaś w końcu do jakiegoś doradcy zapytać jakie masz teraz opcje i czy w ogóle szanse na kredyt? Bo gdybanie i marzenia są fajne, ale sporo osób tutaj się wypowiadających jednak jakieś doświadczenie kredytami, mieszkaniami i domami miało, nikt tu nie napisał nic z czystej złośliwości. Po prostu podchodzimy do tematu trochę bardziej realistycznie niż Ty, która w tym jesteś chyba naładowana endorfinami z myśli, że będziesz mieć domek. Mieszkanie wyszłoby Ci lepiej niż ten domek, bo z budową domu jest trudniej i drożej. Nie wiem w jakim mieście mieszkać ale może mieszkanie 100 m2 wyjdzie Ci znacznie taniej niż 90m2 domek - a unikniesz problemów z budową i potem ogarnianiem domku. Jeśli to nie jest jakieś Twoje marzenie - bo z pierwszego postu nie wynika, by mieszkanie Ci bardzo przeszkadzało to może się jednak zastanów jeszcze raz nad tym.
__________________

"Well, I guess it would be nice, if I could touch your body, you know not everybody, has got a body like you."

~George Michael

Micraell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-14, 16:44   #112
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Jak ma się działkę to jednak budowa domu wychodzi taniej niż kupno mieszkania. Oczywiście to zależy od lokalizacji, ale w miejscach, które ja ogarniam cenowo, dom to porównywalny albo niższy koszt.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-14, 17:36   #113
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Cytat:
Napisane przez rukolka Pokaż wiadomość
A jeszcze jedno pytanie - w jakim miesiącu (okresie) najlepiej kupować mieszkanie, tak żeby załapać się na mdm?
Mdm ostatni raz będzie w 2018.
Na chwilę obecną niektóre banki przyjmują wnioski z dodatkowej, sierpniowej tury.
Wnioski na mdm 2018 będą przyjmowane od stycznia, więc najlepiej mieć w grudniu komplet dokumentów i podpisana umowę przedwstępna tak, żeby zaraz pierwszego dnia składać wnioski i mieć pewność rezerwacji środków w BGK.
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-14, 17:42   #114
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Dziewczyny, zapytam przyszłościowo, skoro już o tym mowa.
Docelowo (kiedyś kiedyś, jak będzie mnie stać) chciałabym mieszkać we Wrocławiu, ale prawdopodobnie (o ile w ogóle) będzie mnie stać na kawalerkę, max 2 małe pokoje.
Z drugiej strony, na wsi mam piękną, dużą działkę z domem (do wyburzenia), do najbliższego miasta 30-40 km. Zakładam, że mały domek (2 pokoje) dałoby radę wybudować za 300 tys. Tak jak mówię, to wstępne plany na + - za 10 lat.
Co byście wybrały? Mały domek z wielką działką gdzieś pośrodku niczego, czy niewielkie mieszkanie w dużym mieście?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-14, 17:55   #115
mabi27
Wtajemniczenie
 
Avatar mabi27
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 477
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Mieszkanie w mieście bym wybrała.
Miałam opcję budowy domku na wsi, jednak po wielu zamieszaniach życiowych ostatecznie mieszkam w bloku w mieście i jestem zadowolona. Dziecko ma blisko szkołę, wszystko w zasięgu ręki, w razie awarii samochodu nie jestem uziemiona na końcu świata, nie muszę kosić trawy, sprzątać śniegu, naprawić zepsutych rynien, itp.
mabi27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-15, 02:02   #116
Iska00
Zadomowienie
 
Avatar Iska00
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 701
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Dziewczyny, zapytam przyszłościowo, skoro już o tym mowa.
Docelowo (kiedyś kiedyś, jak będzie mnie stać) chciałabym mieszkać we Wrocławiu, ale prawdopodobnie (o ile w ogóle) będzie mnie stać na kawalerkę, max 2 małe pokoje.
Z drugiej strony, na wsi mam piękną, dużą działkę z domem (do wyburzenia), do najbliższego miasta 30-40 km. Zakładam, że mały domek (2 pokoje) dałoby radę wybudować za 300 tys. Tak jak mówię, to wstępne plany na + - za 10 lat.
Co byście wybrały? Mały domek z wielką działką gdzieś pośrodku niczego, czy niewielkie mieszkanie w dużym mieście?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Kupiłabym mieszkanie. W razie zmiany planów można je wynająć i jeszcze coś zarobić. Z domem na wsi będzie trudniej coś zrobić. ;-)
Działkę jednak bym zatrzymała i pomyślała o ewentualnej budowie w dalszej perspektywie - dlatego, że kocham wieś ;-) Piszę z własnej perspektywy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Iska00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-15, 06:44   #117
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Cytat:
Napisane przez Iska00 Pokaż wiadomość
Kupiłabym mieszkanie. W razie zmiany planów można je wynająć i jeszcze coś zarobić. Z domem na wsi będzie trudniej coś zrobić. ;-)
Działkę jednak bym zatrzymała i pomyślała o ewentualnej budowie w dalszej perspektywie - dlatego, że kocham wieś ;-) Piszę z własnej perspektywy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeśli będę chciała kupować mieszkanie, to będę musiała sprzedać działkę

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-15, 07:14   #118
NattiTt
Wtajemniczenie
 
Avatar NattiTt
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 343
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Według mnie zależy głównie od tego, czy chcesz mieć rodzinę
Sama w domu na wsi na końcu świata? Okropne. Sama tę piękną działkę koś, odśnieżaj i to wszystko inne, albo płać 3/4 pensji na dom.
Wtedy mieszkanie lepsze.
No, chyba że twoim hobby jest dbanie o ogródek, najlepiej wypoczywasz wśród natury, wtedy może warto.
Ale jeśli widzisz siebie z dwójką dzieci, to skazywanie ich na mieszkanie w kawalerce albo małych dwóch pokoikach to zły pomysł. Jeszcze na początku jakoś przejdzie, ale już dziesięciolatki potrzebują swojej przestrzeni i prywatności.
__________________
Nie istnieje nic poza tym, co czujesz

-7kg
NattiTt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-15, 07:50   #119
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Tinker, na Twoim miejscu zdecydowanie celowalabym w mieszkanie w mieście. Dom to obciążenie, które ma jako taki sens gdy mieszka w nim większa liczba osób. Pamiętam, że jesteś BZW, więc argument o większej ilości miejsca i dostępie do przedszkoli i szkół Cię nie dotyczy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-15, 07:53   #120
Micraell
Zakorzenienie
 
Avatar Micraell
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 760
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Jak ma się działkę to jednak budowa domu wychodzi taniej niż kupno mieszkania. Oczywiście to zależy od lokalizacji, ale w miejscach, które ja ogarniam cenowo, dom to porównywalny albo niższy koszt.
No i czy moeszkanie z rynku pierwotnego czy wtórnego. Rynek wtórny w niektórych miastach nie jest aż tak drogi.
__________________

"Well, I guess it would be nice, if I could touch your body, you know not everybody, has got a body like you."

~George Michael

Micraell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-14 13:32:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:35.