Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3 - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-12, 20:32   #241
Smarrita
Wtajemniczenie
 
Avatar Smarrita
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2 103
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez ag9 Pokaż wiadomość
U nas identycznie, pobudka o 5 na mleko - nie wiem jak to wyeliminować i spanie do 7.

Też słabo z mową i komunikacją. Ostatnio jest zafascynowany tatą więc tylko ciągle słysze "tatatatatata", a "mama" to jak jęczy i czegoś chce Poza tym mówi tylko coś co ma oznaczać "kici kici" nie wymawiając przy tym głoski "K", coś co oznacza tik-tak, próbuje naślaować psa "hau hau", no "am" jeszcze mówi, "da" lub "dada" i to chyba tyle..
Ja jak mi się Paulina obudzi wcześniej niż 7:30 to daje smoczka i odwracam się plecami i udaję, że mnie nie ma

moja też mało mówi :/ mama i tata zazwyczaj tylko, czasem dada, na psa łow łow, na auto "bum". (Dwa razy zdarzyło jej się powtórzyc "ucho" i kilka razy "pępek")ale ta to tylko yyyyy i eeee
Smarrita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-12, 20:53   #242
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Też mieliśmy pobudkę o 5 na mleko i dosypianie do 7. Teraz mu się przestawiło i woła mleko ok. 2-3 i potem śpi do 7. Chciałabym wyeliminować nocne jedzenie, ale nie wiem jak

Kuba raczej dużo mówi: nie, mam (czyli mama), ta (tata), baba, am (czyli jedzenie, smoczek ale też autobus), pe (czyli pić), ba (czyli wszystko co okrągłe balon, piłka, pomarańcza), ko (czyli duże zwierzęta koń, wielbłąd), brum brum (auto), próbuje też po swojemu nazywać klocki, kredki, ptaki, kwiatki ale nie umiem tego powtórzyć
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z
alwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-12, 21:01   #243
asienka213
Wtajemniczenie
 
Avatar asienka213
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Czarny las :P ........... De
Wiadomości: 2 563
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez frogutka Pokaż wiadomość
U nas Hania wstaje koło 6:30, drzemkę ma jedną koło 11:00 i zwykle tylko 1,5h, a spać idzie koło 19:30. W porównaniu z Waszymi Maluchami Hania to cyborg
o rany moja to po 2 godzinach juz jest zmeczona

U nas pobudka jest ok 6, czasem jak ja wezme do nas do lozka to jeszcze zasnie, ale przewaznie musze juz flaszke szykowac Wlasciwie mi to pasuje bo o 7 i tak musze wstawac wyprawic Natalie do szkoly, i jak ona wychodzi przed 8, to Lenka juz jest strasznie zmeczona i idzie spac

W ogole jakze sie ciesze, ze nie mam juz dylematu 2 dziecka

Cytat:
Napisane przez monkaa321 Pokaż wiadomość
Teqiba wlasnie sobie przypomnialam zart jaki uslyszalam od tz a ktory on uslyszal od swojego szefa.
Wiesz jaki jest najlepszy srodek antykoncepcyjny? Srodek dupy
__________________
N&L&F

asienka213 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-12, 21:22   #244
natetitka
Zadomowienie
 
Avatar natetitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 414
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Smarrita Pokaż wiadomość
Drzemki- jedna po południu max 2h.

Nocnik- siedzi chętnie, zazwyczaj siku zrobi, kupę parę razy się zdarzyło ale dawno temu, teraz jak mówię żeby kupę zrobiła to ona tylko "yyyy" i stęka Sadzam ją kiedy mi pasuje, bo ona nie daje znac. Wtedy ja spokojnie mogę wziąśc prysznic, ogarnąc się itp

Nie ma choroby lokomocyjnej, przynajmniej na razie. Zawsze przed wyjazdem ją karmię żeby potem nie marudziła
Ale jak to? Mała siedzi spokojnie na nocniku i Ty sobie w tym czasie jesteś w stanie wziąć prysznic? Mój by dom do góry nogami wywrócił
__________________
Kobieta i facet w jednej gotowali kuchni
Dwóch ziarnek pieprzu brakuje do kłótni


FB


_________________________ ___

moje nowe uzależnienie surówka
natetitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-12, 21:33   #245
monkaa321
Zakorzenienie
 
Avatar monkaa321
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 3 362
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez baja_86 Pokaż wiadomość
Na mleko budzi się nad ranem, ale wcześniej budzi się z niewiadomych przyczyn, po przytuleniu, pogłaskaniu zasypia dalej. No ale sam fakt, że trzeba się z łóżka zerwać i sen przerwaćPorannego mleka raczej nie da się wyeliminować, po nim zasypia dalej na ok 2 h także jest mi to na rękę wolę rozpoczynać dzień po 7 niż o 5.
Mój też z tych mniej mówiących, ale myślę, że po swojemu zasygnalizuje Jaś się dogaduje z nami swoim językiem, najczęsciej "yyyyyyyyyyy" albo "eeeeeeeeeeeee" i często jestem w stanie odgadnąc o co chodzi. Chce też by nocnik był tylko w łazience, także jak będzie pokazywał, że tam chce iść to też nie będzie trudno się domyslić o co chodzi Piotruś niedługo może ruszyć z mową z kopyta, także spokojnie nie martw się na zapas
U nas podobnie z mowieniem. Wydaje mi sie ze rozumie co sie mowi do niego ale on sam jakby nie potrafil nic sam zakomunikowac no z tym ze on nie powie mi am jesli jest glodny. Sama musze sie domyslac i proponowac...

Natetitka ty masz najzdolniejsze dziecko ale tez i najstarsze. Ciekawa jestem czy nasze tez juz beda tyle potrafic

---------- Dopisano o 22:33 ---------- Poprzedni post napisano o 22:31 ----------

Cytat:
Napisane przez natetitka Pokaż wiadomość
Ale jak to? Mała siedzi spokojnie na nocniku i Ty sobie w tym czasie jesteś w stanie wziąć prysznic? Mój by dom do góry nogami wywrócił
No wlasnie? ja bym pewnie kupe z podlogi musiala zbierac i siki wycierac po calej podlodze
__________________
Pod moim sercem,inne bije serce... Nieznane, a jakże bliskie i jakże kochane. Pod moim sercem małe rączki dziecka, cichutko pukają do mojego serca. Myślę, sobie wtedy: może być wspanialej? Noszę w sobie życie, które Bóg mi daje!

monkaa321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-12, 21:35   #246
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez natetitka Pokaż wiadomość
Ale jak to? Mała siedzi spokojnie na nocniku i Ty sobie w tym czasie jesteś w stanie wziąć prysznic? Mój by dom do góry nogami wywrócił
U mnie to samo by było
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-12, 21:39   #247
Smarrita
Wtajemniczenie
 
Avatar Smarrita
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2 103
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez natetitka Pokaż wiadomość
Ale jak to? Mała siedzi spokojnie na nocniku i Ty sobie w tym czasie jesteś w stanie wziąć prysznic? Mój by dom do góry nogami wywrócił
tak wziąśc prysznic, włosy umyc, nogi ogolic , bo ona sama jeszcze nie chodzi raz mi na czworakach zeszła z nocnika ale tak to siedzi spokojnie i czeka;p Tzn bawi się jakims balsamem, foremkami, kapciami które jej zdejmuję, albo po prostu szuka pępka swojego. Ona żeby wstac to też musi się czegoś wyżej złapac, więc nocnik jest tak żeby nie sięgała wanny. Ja do niej cały czas też gadam żeby pokazała, gdzie ma brzuszek, kolanko, paluszki...
Smarrita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-12, 21:44   #248
natetitka
Zadomowienie
 
Avatar natetitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 414
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Monkaa, no moje najstarsze ale wcale w porównaniu z waszymi dzieciakami nie jest takim geniuszem znowu :p

z tymi umiejętnościami to zauważyłam, że są, jest taki moment zafascynowania nimi z naszej i jego strony a potem niekróre gdzieś schodzą na dalszy plan, zapomina. Takie np. kosi łapki to mój już nie zrobi.

Już dość dużo słówek mówił mały ale teraz jest zafascynowany słowem nie i ono ma milion znaczeń. Jak coś chce to jest yyyyyy, eeeee, jeszcze takie natarczywe i piskliwe. Tupanie nogami weszło w repertuar i taki płacz cierpiętnika jak mu coś zabieram lub zabraniam, jakbym mu krzywdę zrobiła

W ogóle dziś doszłam do wniosku, że przy takich małych dzieciach to 2 mce to przepaść. Rozmawiałam ostatnio z rodzicem dziecka z kwietnia, mówił że jego dziecko jeszcze nie bierze się chętnie do chodzenia, mój też na tym etapie nie był aż tak chętny a teraz biega tak odważnie i mnóstwo nowych rzeczy poznał. Wyglądają fizycznie bardzo podobnie a są na całkiem innym etapie.
__________________
Kobieta i facet w jednej gotowali kuchni
Dwóch ziarnek pieprzu brakuje do kłótni


FB


_________________________ ___

moje nowe uzależnienie surówka
natetitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 00:29   #249
Edzia400
Zakorzenienie
 
Avatar Edzia400
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Niebo :)
Wiadomości: 3 374
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez side85 Pokaż wiadomość
Podobnie jak reszta elity poczułam się wywołana do tablicy bo czytam was co jakiś czas i nie jestem na bieżąco dzień do dnia. Na początku tego wątku było coś co dziś trudno jest odtworzyc: pierwsze usg, pierwsze nadzieje. Rodziło się między nami coś wyjątkowego bo wszystkie oczekiwałyśmy swoich wymarzonych pociech. Trudno jest porównać emocje odchowalni do tego co było na poczekalni tak samo jak trudno jest porównać nasz czas który mogliśmy poświęcić temu forum wtedy i teraz. Powstał klub który początkowo zasilily osoby najczęściej się udzielajace które tak mocno się ze sobą związały ze pomimo chęci przyjęcia w swoje grono nowych osób nie mogły sobie pozwolić na podzielenie się tym co już powiedziały z "nowymi". Wiec powstal nowy klub dwukrotnie większy poszerzony o osoby nam szczegolnie bliskie i znowu ten drugi klub doszedł do takiego punktu w którym nie ma mowy o mamusiach wklejajacych sobie zdjęcia swoich pociech ale o grupie kilkunastu przyjaciółek które spotykają się ze sobą wirtualnie i realnie, spędzają ze sobą weekendy i wakacje i jadą do siebie 300km na kawe. Tak się stało. Życie. Trudno byłoby teraz zasilic to grono innymi osobami nawet bardzo lubianych przez nas osób bo za dużo się mierzy nami stało bo to upublicznic.
Z czasem pojawiło się mnóstwo nowych mam a dzieci zabrały nam tyle czasu ze trzeba było gdzieś między domem a komputerem i praca wybrać czemu go poświęcić i tak monka która ma go więcej dalej mocno się udziela a ja np nie. To chyba Jest oczywiste.
Ciężko mi cokolwiek pisać bo wciąż jest tu grono bliskich mi starych forumowiczek jak choćby mara pola tygrysek czy smarita (i wiele innych) które nie są w klubie ale gdy zasmieje się z naszego brokula to od razu będą wspominać nadzwyczajna i jej szpinak czy przestawiajaca meble dla wikinga cayeneone bo razem tworzylysmy ten swój mały cudowny wtedy świat. Razem plakalysmy ze szczęścia i ze strachu gdy Mariola w pewien grudniowy wieczór rodziła marco...
trudno jest mi więc wbić się między nowe twarze które teraz tworzą ten wątek i tworzą swój mały świat i swój nowy klub bo juz nie mam tyle czasu ile miałam wtedy i musiałam wybrać klub albo wątek. Życzę wam dziewczyny abyście zgrały się w tak wspaniałą ekipę w jaka zgrałyśmy się My. Nie na się o co kłócić czy obrażać ani czuć gorszym ani lepszym. Nie mamy 5 lat. Tak po prostu wyszło. Nowy klub tez będzie niedługo pewnie bardzo elitarny!
przepraszam cie side , mialam juz o klubie nic nie pisac ale nie moge poprostu nie moge , i dla mnie to teraz wygląda na tłumaczenie sie ... bo zakładajac klub tak naprawde nikt z nas nikogo nie znał , jedne mamy pisały bardzo bardzo czesto jedne mniej ale robiły to regularnie , bo uwaga albo pracowały albo miały juz dziecko/ci .....pisanie bo juz znamy sie tyle czasu nie jest wytłumaczeniem , jestem w innym klubie gdzie udzielajace sie na forum mamy zostały zaproszone do jego uczestnictwa po 2 latach ,a wiadomo ze na poczatku powstania klub , słuzył do wrzucania fotek czy nr tel ... po czasie by wyszlo które dziewczyny sie udzielaja a które nie i wyeliminowac je z klubu ...a u was jakos od tyłu wszystko a po drugie tak szczerze to zapawa tylko na to ze za jakis czas nasz watek przestanie całkowicie istnieć i podzieli sie na pare prywatnych mniej lub wiecej klubów ...nie jestem konfliktowa osoba ale krew mnie zalewa jak na siłe chce sie komus kit wcisnąc , ...klub powstał 2 odslonie nszego watku na poczekalni ...wiec sorrki nie przekonuja mnie wasze tlumaczenia ...

---------- Dopisano o 01:29 ---------- Poprzedni post napisano o 01:17 ----------

co do mówienia uu nas mama tata aba (amelia) oko, ta ta ta (kwa kwa )patyk (patryk) łałeł (paweł)
__________________
Amelcia 6 MAJ 2010


http://www.zapytajpolozna.pl/compone....php?sid=69629- JULECZKA 14 marzec 2014
Edzia400 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 02:50   #250
Kropkaa
Rozeznanie
 
Avatar Kropkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 971
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Stefan89 ja rodzona Lublinianka jestem Pozdrawiam serdecznie zza oceanu ja z dzielnicy Czuby a Ty?

Ja dziś pojechałam z Lilianą na sprawdzenie bilansu 12 miesięcznego i szczepienia(odra,świnka,r óżyczka,ospa i HiB).Oj płaczu było co nie miara, zdążyła tylko zobaczyć wagę i już w płacz,pobrali krew z paluszka na poziom hemoglobiny i ołowiu.To drugie to nie wiedziałam że takie coś się sprawdza

Przybiera na wadze i wszystko jest w porządku.
__________________
"Pokochać to największe ryzyko ze wszystkich, to oddanie swojej przyszłości i swojego szczęścia w ręce drugiego człowieka, to zaufanie bez reszty, to odsłonięcie swoich słabości..."


Zapuszczam paznokcie dzień:2
Kropkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 07:21   #251
luuucynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 225
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

cześć dziewczyny
ktoś pytał o organizację przy pracy i żłobkowym dziecku. u nas to ja zwykle odprowadzam córę koło 8 i odbieram koło 16.30 jak wracam z pracy. Obowiązkami się dzielę z mężem, choć jakieś większe sprzątanie i gotowanie to tylko w weekend. Najlepsze jest to, że jak mała pada wieczorem, to ja najchętniej padłabym z nią
U nas tylko jedna drzemka, tak jak w żłobku, o 12 i trwa różnie od 0,5 do 2h. chodzi spać też różnie między 19-21 a wstaje prawie zawsze o 6.
Zazdroszczę Wam przesypiania całych nocek, u nas trwało to jakiś czas, a od paru dni znów pobudka jedna albo dwie na mleko.
nocnik, podobnie jak miski służą u nas jedynie do zakładania na głowę, czego nauczył tatuś.

co do mowy to widzę, że moja mała to gaduła. mama, tata, dada, baba, nie, taa, naśladowanie zwierzątek, me (mleko) jest na porządku dziennym.

i jeszcze pytanie do mam żłobkowych. Wasze dzieciaki płaczą przy oddawaniu do żłobka? jak wczoraj zaprowadzałam córkę to była histeria już od wejścia do przebieralni, a jak dziś mąż ją zawiózł to podobno pobiegła bez problemu i nawet się nie obejrzała za nim.
luuucynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-13, 07:36   #252
czbasia
Zakorzenienie
 
Avatar czbasia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 3 357
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez koziemleko Pokaż wiadomość
Co do nocnika to stoi nieużywany. A nie, sorry. Franek czasem wrzuca tam zabawki
czbasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 07:38   #253
Limonka1987
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka1987
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 660
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cześć!

Netetitka- u nas te zmiany też są wyłącznie na policzkach. Póki nic Emilce nie dokucza, tzn. nie swędzi jej skóra ani nie ma innych objawów, nie kombinuję z dietą. Jeśli problem będzie się utrzymywał, pewnie wybiorę się za czas jakiś do dermatologa lub alergologa.

Pola- niestety nie znam żadnych sposobów na chorobę lokomocyjną.

Margo- udanego wypoczynku!

Jeśli chodzi o nocnik zaczęłam wysadzać Emilkę jak tylko zaczęła siadać. Siedziała na nim chętnie, ale traktując go jako krzesło. W ogóle nie zakumała o co chodzi. Na razie odpuściliśmy, ale jak tylko zrobi się ciepło planujemy z moją mamą akcję "odpieluchowanie Emi".

U nas pobudka jest ok. 6.30. Później drzemka jak w zegarku: od 12.00 do 14.00. Wieczorem idzie spać ok. 20.00-20.30.

Mam podobny problem jak Alwa: od dłuższego czasu Milka jadła ok. 4.00-5.00, ale od kilku dni się przestawiła i też ok. 2.00-3.00 już jest głodna. Próbowałam ją miesiąc temu odzwyczaić od nocnego jedzenia i oszukiwałam ją wodą, ale gdy po tygodniu nie było żadnych rezultatów, odpuściłam.
Już mniejsza o moje wysypianie się, ale boję się, że za 2 lata będziemy stałymi pacjentkami u dentysty

Jeśli chodzi o mówienie u nas jest: tata, baba, dziadzia, kok (kot), koko (kurki), lala, am (jedzenie), tak, ne, bam bam (brzuszek), czacza (taniec, ale to dlatego, że często tańczymy czaczę ), ja.
Mamy chyba się nigdy nie doczekam...
__________________
Jestem bezbronna tylko wtedy, gdy schnie mi lakier na paznokciach...
Limonka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 07:43   #254
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez luuucynka Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny
ktoś pytał o organizację przy pracy i żłobkowym dziecku. u nas to ja zwykle odprowadzam córę koło 8 i odbieram koło 16.30 jak wracam z pracy. Obowiązkami się dzielę z mężem, choć jakieś większe sprzątanie i gotowanie to tylko w weekend. Najlepsze jest to, że jak mała pada wieczorem, to ja najchętniej padłabym z nią
U nas tylko jedna drzemka, tak jak w żłobku, o 12 i trwa różnie od 0,5 do 2h. chodzi spać też różnie między 19-21 a wstaje prawie zawsze o 6.
Zazdroszczę Wam przesypiania całych nocek, u nas trwało to jakiś czas, a od paru dni znów pobudka jedna albo dwie na mleko.
nocnik, podobnie jak miski służą u nas jedynie do zakładania na głowę, czego nauczył tatuś.

co do mowy to widzę, że moja mała to gaduła. mama, tata, dada, baba, nie, taa, naśladowanie zwierzątek, me (mleko) jest na porządku dziennym.

i jeszcze pytanie do mam żłobkowych. Wasze dzieciaki płaczą przy oddawaniu do żłobka? jak wczoraj zaprowadzałam córkę to była histeria już od wejścia do przebieralni, a jak dziś mąż ją zawiózł to podobno pobiegła bez problemu i nawet się nie obejrzała za nim.
ja myślę, że tak może być, że na rozstanie z mamą reaguje płaczem, a z tatą niekoniecznie

jak Kuba zaczął wkładać nocnik na głowę i wrzucać do niego zabawki, to schowałam nocnik do szafy. jakoś mi stanęła przed oczami wizja, że narobił do nocnika a potem go założył na głowę

Limonka to i tak dobrze, że udało Co się przez tydzień wodą oszukiwać. Ja jak zaproponowałam wodę to od razu był ryk, potem obrót w stronę kuchni i głośne krzyczenie "am".
Zastanawiam się, czy nie jest szybciej głodny, bo mleko na kolację już mu nie wystarcza
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z

Edytowane przez alwa
Czas edycji: 2015-05-13 o 07:50
alwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 08:21   #255
czbasia
Zakorzenienie
 
Avatar czbasia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 3 357
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez teQiba Pokaż wiadomość
Trzecie? Wow
Ja też się zastanawiam nad antykoncepcją cały czas - najlepiej by mi pasowała wkładka - bo na 5 lat bym miała spokój, ale boję się infekcji )
Też się zastanawiam. Nie chcę się faszerować hormonami, plastry też nie bardzo.. Tylko uważanie i gumki zostaja?? Najwyżej Misia nieplanowane rodzeństwo będzie mieć
Cytat:
Napisane przez monkaa321 Pokaż wiadomość

Tez czytalam pozytywne opinie o tym komputerku o ktorym pola wspominala ale nie kupuje
A co to za cudo, jak działa, ile kosztuje??
Cytat:
Napisane przez margo80 Pokaż wiadomość
Pozdrawiam ze środka wielkopolskiego lasu.
Dzieciaki w żywiole, ja jeszcze nie zaczęłam odpoczywać, Przemo przyklejony do mnie, tylko za palucha mnie trzyma i wszędzie mnie prowadza. Nie mam kiedy usiąść i sie podrapać



No i witam wszystkie mamy marnotrawne, tez Was kojarzę
Marnotrawne też pjone przybijają i poprawę obiecują Zazdroszczę wypadu. Naładuj porządnie akumulatory


Cytat:
Napisane przez Kropkaa Pokaż wiadomość
Ja dziś pojechałam z Lilianą na sprawdzenie bilansu 12 miesięcznego i szczepienia(odra,świnka,r óżyczka,ospa i HiB).Oj płaczu było co nie miara, zdążyła tylko zobaczyć wagę i już w płacz,pobrali krew z paluszka na poziom hemoglobiny i ołowiu.To drugie to nie wiedziałam że takie coś się sprawdza

Przybiera na wadze i wszystko jest w porządku.


---------- Dopisano o 09:21 ---------- Poprzedni post napisano o 09:13 ----------

Dzień dorby bardzo Ale u nas szaro i ponuro.. 2kawę piję. Piersza jakaś zwietrzała była, Brakło mi kawy i chciałam kol. podkraść -niestety wziąłam jakąs starą. Teraz dała właściwą i w końcu pachnąca i stawiająca na nogi
Co do mówienia. Monika mówi tata mama baba dada papa koko am na psa ała na tańce taaany.. Jak chce gdzies isc to tammm.. brum brum
No i na wszystko pozostale yyyyy eeeeee
czbasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 08:25   #256
Limonka1987
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka1987
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 660
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez alwa Pokaż wiadomość
Limonka to i tak dobrze, że udało Co się przez tydzień wodą oszukiwać. Ja jak zaproponowałam wodę to od razu był ryk, potem obrót w stronę kuchni i głośne krzyczenie "am".
Zastanawiam się, czy nie jest szybciej głodny, bo mleko na kolację już mu nie wystarcza
Ja próbowałam dawać kaszkę na kolację. Niby zjadała konkretną porcję, ale nic to nie zmieniło, jeśli chodzi o nocne pobudki.
__________________
Jestem bezbronna tylko wtedy, gdy schnie mi lakier na paznokciach...
Limonka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 08:59   #257
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Smarrita Pokaż wiadomość
tak wziąśc prysznic, włosy umyc, nogi ogolic , bo ona sama jeszcze nie chodzi raz mi na czworakach zeszła z nocnika ale tak to siedzi spokojnie i czeka;p Tzn bawi się jakims balsamem, foremkami, kapciami które jej zdejmuję, albo po prostu szuka pępka swojego. Ona żeby wstac to też musi się czegoś wyżej złapac, więc nocnik jest tak żeby nie sięgała wanny. Ja do niej cały czas też gadam żeby pokazała, gdzie ma brzuszek, kolanko, paluszki...
Wow - no to tylko pozazdrościć

Cytat:
Napisane przez Edzia400 Pokaż wiadomość
przepraszam cie side , mialam juz o klubie nic nie pisac ale nie moge poprostu nie moge , i dla mnie to teraz wygląda na tłumaczenie sie ... bo zakładajac klub tak naprawde nikt z nas nikogo nie znał , jedne mamy pisały bardzo bardzo czesto jedne mniej ale robiły to regularnie , bo uwaga albo pracowały albo miały juz dziecko/ci .....pisanie bo juz znamy sie tyle czasu nie jest wytłumaczeniem , jestem w innym klubie gdzie udzielajace sie na forum mamy zostały zaproszone do jego uczestnictwa po 2 latach ,a wiadomo ze na poczatku powstania klub , słuzył do wrzucania fotek czy nr tel ... po czasie by wyszlo które dziewczyny sie udzielaja a które nie i wyeliminowac je z klubu ...a u was jakos od tyłu wszystko a po drugie tak szczerze to zapawa tylko na to ze za jakis czas nasz watek przestanie całkowicie istnieć i podzieli sie na pare prywatnych mniej lub wiecej klubów ...nie jestem konfliktowa osoba ale krew mnie zalewa jak na siłe chce sie komus kit wcisnąc , ...klub powstał 2 odslonie nszego watku na poczekalni ...wiec sorrki nie przekonuja mnie wasze tlumaczenia ...
Jak będziesz ciągle wywlekać temat klubu i atakować klubowiczki to pewnie tak się skończy

Ja uważam, że każdy wie z kim ma ochotę utrzymywać kontakt i ja osobiście nie zamierzam rezygnować z wątku - ale jeśli któraś postanowi się zamknąć w klubie to jej sprawa i tyle.

Cytat:
Napisane przez luuucynka Pokaż wiadomość
i jeszcze pytanie do mam żłobkowych. Wasze dzieciaki płaczą przy oddawaniu do żłobka? jak wczoraj zaprowadzałam córkę to była histeria już od wejścia do przebieralni, a jak dziś mąż ją zawiózł to podobno pobiegła bez problemu i nawet się nie obejrzała za nim.

Może niech na razie mąż zaprowadza, skoro młodej łatwiej z nim się rozstać

Cytat:
Napisane przez czbasia Pokaż wiadomość
Też się zastanawiam. Nie chcę się faszerować hormonami, plastry też nie bardzo.. Tylko uważanie i gumki zostaja?? Najwyżej Misia nieplanowane rodzeństwo będzie mieć
O nieeee - u mnie to nie wchodzi w grę
Muszę TŻa namówić żeby sobie podwiązał
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Edytowane przez teQiba
Czas edycji: 2015-05-13 o 09:01
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 09:22   #258
bebe97
Wtajemniczenie
 
Avatar bebe97
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 192
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Limonka1987 Pokaż wiadomość
Ja próbowałam dawać kaszkę na kolację. Niby zjadała konkretną porcję, ale nic to nie zmieniło, jeśli chodzi o nocne pobudki.
To samo u nas! nawet jak się napcha ta kaszką (bobovita z cukrem) to i tak budzi się w nocy i żąda karmień. Nie liczę i nie sprawdzam czy tylko chce się napic czy najeść bo karmię przez sen, ale po zmianie boków wiem, że jest to co najmniej dwa razy każdej nocy

Cytat:
Napisane przez teQiba Pokaż wiadomość
Jak będziesz ciągle wywlekać temat klubu i atakować klubowiczki to pewnie tak się skończy

Ja uważam, że każdy wie z kim ma ochotę utrzymywać kontakt i ja osobiście nie zamierzam rezygnować z wątku - ale jeśli któraś postanowi się zamknąć w klubie to jej sprawa i tyle.


O nieeee - u mnie to nie wchodzi w grę
Muszę TŻa namówić żeby sobie podwiązał
eeeejjjj tylko bez takich, przecież Kacper musi mieć siostrzyczkę

Znowu temat klubu został wywołany? Myślałam, że już wszystko sobie wyjaśniłyśmy. Edzia coś ty taka czepliwa, nie zostałaś zaproszona też do tego drugiego klubu czy jak?


Aha i jeszcze w sprawie nocnika. U nas podobnie jak u większości. Nie chce i już. W lutym spróbowałyśmy i nawet kilka razy nasiusiała do nich, bo mamy dwa rożne. Ale znudziło się i nie chce wcale na nich siadać. Ba, nawet lalki i misie maja zakaz Jak posadzę na nocniku któregoś ze szmaciaków to zaraz Ewa tam pędzi i zrzuca lalę z tronu co więcej, żąda żeby lalkom zakładać pampersy Jak widac córka przekonuje mnie jak tylko może ze na odpieluchowanie jest za wcześnie

Edytowane przez bebe97
Czas edycji: 2015-05-13 o 09:27
bebe97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 09:36   #259
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez bebe97 Pokaż wiadomość
(bobovita z cukrem)
I Ty o tym tak bezczelnie na forum publicznym piszesz?

Cytat:
Napisane przez bebe97 Pokaż wiadomość
eeeejjjj tylko bez takich, przecież Kacper musi mieć siostrzyczkę
Oddasz mi odchowaną Ewę i będzie git
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Edytowane przez teQiba
Czas edycji: 2015-05-13 o 09:37
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-13, 09:40   #260
Limonka1987
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka1987
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 660
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Ponieważ wiem, że wśród naszych dzieci jest wielu miłośników książeczek, podrzucam link: http://matkawariatka.pl/roczniak-czyta/
Może ktoś znajdzie jakąś ciekawą pozycję.

Pola- zapomniałam napisać: moja koleżanka ma ten komputer. Ona sobie chwali. Od prawie dwóch lat nie zaszła w ciążę, więc wygląda na to, że działa (albo po prostu mają dużo szczęścia ).
__________________
Jestem bezbronna tylko wtedy, gdy schnie mi lakier na paznokciach...
Limonka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 09:53   #261
bebe97
Wtajemniczenie
 
Avatar bebe97
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 192
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez teQiba Pokaż wiadomość
I Ty o tym tak bezczelnie na forum publicznym piszesz?
Noooooo.... a jak napiszę, że dodaję czasem do niej jeszcze owoce to będzie lincz?

Cytat:
Napisane przez teQiba Pokaż wiadomość
Oddasz mi odchowaną Ewę i będzie git
Pomyślimy tylko musisz reaktywować sobie laktację bo ten cyckolub nie odpuści karmień do czasu aż pójdzie na studia

Cytat:
Napisane przez Limonka1987 Pokaż wiadomość
Ponieważ wiem, że wśród naszych dzieci jest wielu miłośników książeczek, podrzucam link: http://matkawariatka.pl/roczniak-czyta/
Może ktoś znajdzie jakąś ciekawą pozycję.
Tylko skąd wziąć takie grzeczne roczniaczki które dają sobie czytać i nie rozwalają książeczek na części? Nasze pancerne książki są już w strzępach, Ewa uwielbia je przeglądać ale sama (nie chce abym jej czytała) no i robi to niebyt delikatnie
Ale dzięki za link, przyda się może później
bebe97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 10:10   #262
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Ja w ogóle nie będę linczować - Kacper w żłobku jada takie rzeczy że codziennie rano mam takie gały jak czytam menu -->
Ja wraca ze żłobka i bryka jak szalony to śmiejemy się z TŻem że dzisiaj to już przesadzili z tym cukrem

A Ewę najwyżej mi już po studiach oddasz

I nasze książki też są notorycznie zjadane
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 13:00   #263
natetitka
Zadomowienie
 
Avatar natetitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 414
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

co tam, co tam. Odnośnie nocnych pobudek to u nas tego nie bylo, poza jakimiś chorobami czy wychodzącym zębem ale mały bardzo długo wstawał ok 5 rano. Masakra. Marzyliśmy o dłuższym spaniu. Nie było tak, że jadł mleko i kima dalej tylko był gotowy do zabawy, nawet nie szczególnie był głodny. A padał ok 19, nie chciał dłużej siedzieć. próbowałam go zapychać na noc kaszkami (no też bobovita często, też z cukrem bo niestety akurat w moich sklepach bardzo trudno trafić na takie bez) ale kompletnie to nie pomagało na późniejsze wstawanie. No i tak jakoś nagle mu się odmieniło, zaczął robić dłuższe drzemki w dzień, tego się bałam, że wtedy w nocy jeszcze wcześniej zacznie buszować. A tu niespodzianka. Zaczął chodzić spać ok 20tej, a wstaje ostatnio przed 7! Dla nas to ogromna radość. Nie ma tu zbyt naszej zasługi, przyszło to z czasem. Właściwie jedną rzecz zmieniliśmy-po 18 chodzimy na wieczorny spacerek, mały się na nim wybiega, przewietrzy. Może to to.

Teqiba, mój też jest pożeraczem książek, w sensie dosłownym. Karton sobie wcina, drze, wszystko robi.

Odnośnie tematu klubu, to niech każdy się wypowie co mu leży na sercu. Myślę, że jeszcze temat będzie wracał przy okazji "powrotów", ale nie musimy już zaogniać sprawy i sobie dokuczać. Właśnie dlatego ten wątek mi się spodobał, że się nikt na siebie nie rzuca jak ktoś napisze np. że kaszkę bobovita z cukrem daje czy tam parówki, może takie akcje były, ja nie odgrzebywałam archiwum ale armosfera jaką ja poznałam jest super bo nikt się nie oceniał
__________________
Kobieta i facet w jednej gotowali kuchni
Dwóch ziarnek pieprzu brakuje do kłótni


FB


_________________________ ___

moje nowe uzależnienie surówka
natetitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 13:19   #264
elunka88
Zakorzenienie
 
Avatar elunka88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 13 212
GG do elunka88
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Bebe cukier to nie takie najgorsze zło.. od kilku dni moje eco obiady robione dla Mikolaja kończą.sie ostentacyjnym wypluwaniem ich. Za to zalewajki i grochówki u mojej mamy i babci zjada po talerzu

---------- Dopisano o 14:19 ---------- Poprzedni post napisano o 14:19 ----------

Cytat:
Napisane przez bebe97 Pokaż wiadomość
Pomyślimy tylko musisz reaktywować sobie laktację bo ten cyckolub nie odpuści karmień do czasu aż pójdzie na studia
na studiach.to.ona będzie po tej.drugiej stronie cycolenia
__________________
Mikołajek
26.02.2014



Obudził mnie trzepot skrzydeł
Wyjrzałam przez okno
Na parapecie zostało
Białe piórko -
Pamiątka po Tobie
Mój Aniołku

01.12.2012 [*]
elunka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 13:41   #265
koziemleko
Zakorzenienie
 
Avatar koziemleko
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 3 061
GG do koziemleko
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez elunka88 Pokaż wiadomość
Bebe cukier to nie takie najgorsze zło.. od kilku dni moje eco obiady robione dla Mikolaja kończą.sie ostentacyjnym wypluwaniem ich. Za to zalewajki i grochówki u mojej mamy i babci zjada po talerzu

---------- Dopisano o 14:19 ---------- Poprzedni post napisano o 14:19 ----------

na studiach.to.ona będzie po tej.drugiej stronie cycolenia
Wciąż gotujesz specjalnie dla Mikołaja? Podziwiam

Franek uwielbia nasze jedzenie Staram się nie doprawiać zbyt mocno i wszyscy są zadowoleni
Chociaż 3 razy w tygodniu Franek je obiady u babci i ona często mu je jeszcze miksuje
Ale na szczęście on woli jedzenie wziąć w rękę i karmić się sam
koziemleko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 13:58   #266
asienka213
Wtajemniczenie
 
Avatar asienka213
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Czarny las :P ........... De
Wiadomości: 2 563
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3



Cytat:
Napisane przez natetitka Pokaż wiadomość
z tymi umiejętnościami to zauważyłam, że są, jest taki moment zafascynowania nimi z naszej i jego strony a potem niekróre gdzieś schodzą na dalszy plan, zapomina. Takie np. kosi łapki to mój już nie zrobi.

W ogóle dziś doszłam do wniosku, że przy takich małych dzieciach to 2 mce to przepaść. Rozmawiałam ostatnio z rodzicem dziecka z kwietnia, mówił że jego dziecko jeszcze nie bierze się chętnie do chodzenia, mój też na tym etapie nie był aż tak chętny a teraz biega tak odważnie i mnóstwo nowych rzeczy poznał. Wyglądają fizycznie bardzo podobnie a są na całkiem innym etapie.
1. u nas tez tak jest Pokaze, ze cos umie a potem jej sie odechciewa i w ogole nie chce nic robic np pokazywala gdzie mama ma nosek, a teraz jak spytam to albo ma mnie w albo wsadza lape do buzi .....mojej i chce bic po zebach

2. dokladnie Lenka urodzila sie prawie jako ostatnia na watku, dlatego nie porownuje jej do maluchow urodzonych koncem lutego

Cytat:
Napisane przez czbasia Pokaż wiadomość
Też się zastanawiam. Nie chcę się faszerować hormonami, plastry też nie bardzo.. Tylko uważanie i gumki zostaja??
jeszcze podwiazanie jajowodow u tz

Cytat:
Napisane przez bebe97 Pokaż wiadomość

Tylko skąd wziąć takie grzeczne roczniaczki które dają sobie czytać i nie rozwalają książeczek na części? Nasze pancerne książki są już w strzępach, Ewa uwielbia je przeglądać ale sama (nie chce abym jej czytała) no i robi to niebyt delikatnie
Ale dzięki za link, przyda się może później
Ewa przynjamniej przeglada, moja pozera juz nie ma ani jednej ksiazeczki bez sladow jej szczeki
__________________
N&L&F

asienka213 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 13:58   #267
elunka88
Zakorzenienie
 
Avatar elunka88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 13 212
GG do elunka88
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez koziemleko Pokaż wiadomość
Wciąż gotujesz specjalnie dla Mikołaja? Podziwiam

Franek uwielbia nasze jedzenie Staram się nie doprawiać zbyt mocno i wszyscy są zadowoleni
Chociaż 3 razy w tygodniu Franek je obiady u babci i ona często mu je jeszcze miksuje
Ale na szczęście on woli jedzenie wziąć w rękę i karmić się sam
Nie, specjalnie nie. Ja po prostu jem takie swinstwa jak owsianka albo zupka brokulowa z kasza jaglana albo jakieś pieczone placuszki
__________________
Mikołajek
26.02.2014



Obudził mnie trzepot skrzydeł
Wyjrzałam przez okno
Na parapecie zostało
Białe piórko -
Pamiątka po Tobie
Mój Aniołku

01.12.2012 [*]
elunka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 14:27   #268
virginia
Zakorzenienie
 
Avatar virginia
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 590
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Hej

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Cytat:
Napisane przez czbasia Pokaż wiadomość
ze spaniem roznie. Wstaje ok 6 .o 9 dosypia, drzemka 1.5 -2 godz. I o 15 nast 1.5 godz. i po 20spi
U nas jest dokładnie tak samo .

Cytat:
Napisane przez natetitka Pokaż wiadomość
Ale jak to? Mała siedzi spokojnie na nocniku i Ty sobie w tym czasie jesteś w stanie wziąć prysznic? Mój by dom do góry nogami wywrócił
Moja też

Cytat:
Napisane przez asienka213 Pokaż wiadomość
witaj virginia Jak tam Natalka ??
a dziękuję już lepiej i mam nadzieję, że najgorsze za nami chociaż do wyjścia na całkowitą prostą jeszcze długa droga . W czerwcu jadę z nią na kontrolę do kliniki.

U Was też dziś tak zimno?
__________________
I'll be dreaming my dreams with you
And there's no other place
That I'd lay down my face
I'll be dreaming my dreams with you..
virginia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 14:50   #269
side85
Zakorzenienie
 
Avatar side85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 4 714
Wyślij wiadomość przez MSN do side85
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez asienka213 Pokaż wiadomość
hej

mnie pewnie tez nikt nie pamieta, ale co tam Musze sie przywitac w nowym watku i miec was w subskrypcjach, bo czasem podczytuje w poprzedniej czasci napisalam az 2 posty, wiec moze w tej uda sie czesciej udzielac
ja też nie pamiętam


Cytat:
Napisane przez teQiba Pokaż wiadomość
U mnie to samo by było
u mnie też nie ma opcji spuszczenia małego z oka

Cytat:
Napisane przez Edzia400 Pokaż wiadomość
przepraszam cie side , mialam juz o klubie nic nie pisac ale nie moge poprostu nie moge , i dla mnie to teraz wygląda na tłumaczenie sie ... bo zakładajac klub tak naprawde nikt z nas nikogo nie znał , jedne mamy pisały bardzo bardzo czesto jedne mniej ale robiły to regularnie , bo uwaga albo pracowały albo miały juz dziecko/ci .....pisanie bo juz znamy sie tyle czasu nie jest wytłumaczeniem , jestem w innym klubie gdzie udzielajace sie na forum mamy zostały zaproszone do jego uczestnictwa po 2 latach ,a wiadomo ze na poczatku powstania klub , słuzył do wrzucania fotek czy nr tel ... po czasie by wyszlo które dziewczyny sie udzielaja a które nie i wyeliminowac je z klubu ...a u was jakos od tyłu wszystko a po drugie tak szczerze to zapawa tylko na to ze za jakis czas nasz watek przestanie całkowicie istnieć i podzieli sie na pare prywatnych mniej lub wiecej klubów ...nie jestem konfliktowa osoba ale krew mnie zalewa jak na siłe chce sie komus kit wcisnąc , ...klub powstał 2 odslonie nszego watku na poczekalni ...wiec sorrki nie przekonuja mnie wasze tlumaczenia ...

---------- Dopisano o 01:29 ---------- Poprzedni post napisano o 01:17 ----------

co do mówienia uu nas mama tata aba (amelia) oko, ta ta ta (kwa kwa )patyk (patryk) łałeł (paweł)
Kompletnie nie rozumiem po co to drążysz, bo brzmi jak wyrzut. Grzecznie wytłumaczyłam, że klub powstał z osób najczęściej się udzielających. Gdybym sięgnęła do statystyk to właśnie te nicki które najczęsciej się pojawiały wyskoczyłyby ci jako osoby które należą do klubu. Wybacz (mogę się mylić) ale moderator klubu czyli Elunka miała prawo w pierwszej kolejności przyjąć takie kryterium bo jakieś musiała przyjąć a skoro klub jest prywatny to nie mogą do niego mieć dostępu osoby postronne które czasem wpadają na wizaż. Z czasem gdy klub jak napisałam stał się miejscem spotkań przyjaciółek i jego ideą przestało być gadanie tylko i wyłącznie o dzieciach ale i dzielenie się swoim życiem, poszerzył się o wybrane przez nas osoby i przestałyśmy o nim informować na pierwszej stronie, co więcej pojawił się zapis w pewnym momencie gdy jeszcze można o nim było przeczytać że klub nie jest dla "najczęściej udzielających się osób" bo uznałyśmy to za nieuczciwe. W każdej chwili można było zalożyć prawdziwy klub i nie rozumiem dlaczego teraz to jest takim problemem. Macie już klub i wszyscy są zadowoleni. Nasz klub nie skupia się na wymianie zdjęć i informacji o swoich dzieciach.
Co do pokreślonego. Piszesz że ktoś ci kit wciska. Nie, nikt ci nie wciska kitu tylko grzecznie napisałam jak było na prawdę, a ty drążysz temat jakbyś była urażona faktem nie przyjęcia do klubu. Każdy na tym wątku czy forum ma prawo tworzyć swoje kluby i określać kryteria przyjęcia.
__________________
Piotruś

Edytowane przez side85
Czas edycji: 2015-05-13 o 14:53
side85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 18:19   #270
tygrysek83
Zadomowienie
 
Avatar tygrysek83
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 815
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Nie jestem w stanie za wami nadążyć

U nas życie płynie. Ja codziennie w pracy, Kinga u babci. Wieczorami całe 3h mamy dla siebie.
W pracy coraz lepiej i przyjemniej. Wkręciłam się z powrotem.
No i żeby nie mieć za dużo czasu zapisałam się na kurs fotograficzny

Kinga nadal mówi głównie eeeeee. Jeżeli ma jakieś słowa to ja ich nie umiem wyłapać. Chyba mało spostrzegawcza jestem.
tygrysek83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-05 02:45:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:50.