Zawód księgowa/księgowy - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-26, 14:20   #811
myself0
Zadomowienie
 
Avatar myself0
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 435
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

witam! jestem tegoroczną maturzystką i zastanawiam się nad moją karierą zawodową. jak byście ogolnie oceniły zawod ksiegowej? dla jakich osob jest to praca? i w koncu - co ze studiami? myślę o Wrocławiu i uniwersytecie ekonomicznym, czy moze politechnika?

na uniwerku ekonomicznym sa takie kierunki:
FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ
ktory bylby najlepszy?

z gory dziekuję za odpowiedzi
myself0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 19:28   #812
bejbii
Rozeznanie
 
Avatar bejbii
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: DKA
Wiadomości: 987
GG do bejbii
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Kiedyś myślałam, że księgowe nie mają wiele roboty i cały dzień żłopią kawę.... ooooh jakże się pomyliłam czasem nie ma kiedy iść siq a co dopiero kawę wypić hahah

Oczywiście nikogo nie straszę...

Poza tym jest straaaasznie dużo przepisów do ogarnięcia, ciągle coś się zmienia.

Księgowa to naprawdę ciężka, umysłowa praca.

Pozdrawiam księgowe
__________________
Mam gównianą pracę, za gównianą płacę...
bejbii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 15:02   #813
Honey7
Zakorzenienie
 
Avatar Honey7
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 4 441
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Witajcie,
a ja mam takie pytanie:
czy jest sens pójścia na praktyki gdy się jest na drugim semestrze (finanse i rachunkowość) ?
czy faktycznie mnie czegoś nauczą, bo przecież nie mam jeszcze żadnej wiedzy ani teoretycznej ani praktycznej, bo na studiach jak na razie przedmioty to były: psychologia, socjologia, prawo (więcej go nei było niż było)..
__________________
BLOGUJĘ
Honey7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-29, 16:12   #814
stokrotka1404
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 1 140
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

PLissss napiszcie mi prosze jakie zagadnienia może obejmować Rachunkowość kosztowa?????Własnie staram sie przygotowac,nie chce pominąć czegoś waznego
stokrotka1404 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-30, 12:51   #815
201611220859
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 211
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez stokrotka1404 Pokaż wiadomość
PLissss napiszcie mi prosze jakie zagadnienia może obejmować Rachunkowość kosztowa?????Własnie staram sie przygotowac,nie chce pominąć czegoś waznego
Ale na rozmowie kwalifikacyjnej? Na takie stanowisko aplikujesz?
Pewnie RZiS porównawczy i kalkulacyjny, powtórz cechy charakterystyczne, co się jak rozlicza na kontach, jakie informacje uzyskasz z tego i tego, które wybierane są przez przedsiębiorstwa handlowe, produkcyjne, usługowe lub mieszane.
Pytanie, czy do działu księgowości, czy do controllingu aplikujesz?
Jeśli do drugiego, powtórzyłabym zagadnienia związane z rachunkiem kosztów i rachunkowości zarządczej
201611220859 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-31, 10:01   #816
stokrotka1404
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 1 140
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Do Działu Planowania Analiz Ekonomicznych
stokrotka1404 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-31, 15:00   #817
stokrotka1404
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 1 140
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

do tej pory powtórzyłam:
-sprawozdanie finansowe (rachunek zysków i strat, bilans,cash flow),
-koszty pośrednie,
-koszty rodzajowe,
-konto 490,
-Zespół 7 "Przychody" (co wchodzi czyli od 700 do 771),wg starszego zródła zespół 7 to "koszty i straty",
-troszkę księgowania (co gdzie i jak),
Może jeszcze coś doradzicie-byłabym wdzięczna

---------- Dopisano o 14:41 ---------- Poprzedni post napisano o 14:37 ----------

Prośba: napiszcie jak z wynagrodzeniami czy jest ok tak jak poniżej?
Jakie ponosi koszta pracodawca czyli :
-ubepz. społ. 9,76%
-ubepz. rentowe, 6,5%
-ubezp.wypadkowe, 1,67%
-składki na Fundusz Pracy, 2,45%
-składku na Fundusz Gwarantoanych świadczeń Pracowniczych 0,1%

Czy coś pominełam??????

---------- Dopisano o 16:00 ---------- Poprzedni post napisano o 14:41 ----------

Kolejny problem:
Jak mam wyliczyć w excelu np. wynagrodzenie kogoś kto ma 2000 brutto,zeby było za pomocą formuł czy funkcji????Generalnie chodzi mi o naliczanie płac nie w Płatniku czy innym programie tylko własnie za pomocą excela?

Edytowane przez stokrotka1404
Czas edycji: 2012-03-31 o 13:37 Powód: b
stokrotka1404 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-05, 11:23   #818
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez stokrotka1404 Pokaż wiadomość
do tej pory powtórzyłam:
-sprawozdanie finansowe (rachunek zysków i strat, bilans,cash flow),
-koszty pośrednie,
-koszty rodzajowe,
-konto 490,
-Zespół 7 "Przychody" (co wchodzi czyli od 700 do 771),wg starszego zródła zespół 7 to "koszty i straty",
-troszkę księgowania (co gdzie i jak),
Może jeszcze coś doradzicie-byłabym wdzięczna
strasznie mieszasz pojęcia - doradzilabym ci glownie uporzadkowanie, np:
1. sprawozdanie nie sklada sie tylko z tego co pisałas, poza tym mussz pamietac ze zanim zaczynasz rozmowe powinnas sie okreslic na podstawie jakich przepisów mówisz (niektore podmioty przeciez sporzadzaja SF zgodnie z MSR, a wymogi MSR w zakresie ujawnien w sprawozdaniu nie do konca sa zbieżne z polska ustawa)
2. skoro powtorzylas koszty posrednie dlaczego nie zrobilas bezpośrednich i stalych? Wlacznie z rozliczeniem produkcji?
3. Nie wiemco mozna powtarzac w zakresie kosztow rodzajowych wiec troche trudno sie wypowiedziec
4. nie wiem, co powtarzasz z konta 490 ale mam nadzieje ze chodziło ci o rozliczenie kręgu kosztów (uklad rodzajowy na funkcjonalny) jest tak to ok
5. nie wiem, czy jestes swiadoma ze juz od dawna nie trzeba poslugiwac sie jednolitym planem kont. W niektorych Spólkach na kontach zaczynajacych sie od "1" sa np przychody. Nie widze wiec powodu zeby to powtarzac/wkuwac?



---------- Dopisano o 14:41 ---------- Poprzedni post napisano o 14:37 ----------
Cytat:
Napisane przez stokrotka1404 Pokaż wiadomość
Prośba: napiszcie jak z wynagrodzeniami czy jest ok tak jak poniżej?
Jakie ponosi koszta pracodawca czyli :
-ubepz. społ. 9,76%
-ubepz. rentowe, 6,5%
-ubezp.wypadkowe, 1,67%
-składki na Fundusz Pracy, 2,45%
-składku na Fundusz Gwarantoanych świadczeń Pracowniczych 0,1%

Czy coś pominełam??????
Głownie to ze to co naliczasz zalezy od roznych czynnikow i skladka wypadkowa rozni sie w aleznosci od zakladu pracy.


---------- Dopisano o 16:00 ---------- Poprzedni post napisano o 14:41 ----------

Cytat:
Napisane przez stokrotka1404 Pokaż wiadomość
Kolejny problem:
Jak mam wyliczyć w excelu np. wynagrodzenie kogoś kto ma 2000 brutto,zeby było za pomocą formuł czy funkcji????Generalnie chodzi mi o naliczanie płac nie w Płatniku czy innym programie tylko własnie za pomocą excela?
Tu akurat nie widze problemu z wyjatkiem wygodnictwa - bierzesz arkusz excel, ustawe, limity i koszty i progi na dany rok i wpisujesz funcje.
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-05, 17:07   #819
stokrotka1404
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 1 140
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

ha ha ha ha ha
stokrotka1404 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 19:55   #820
wiolcia48
Raczkowanie
 
Avatar wiolcia48
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 142
GG do wiolcia48
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Witam. Kończę liceum i wybieram się na zaoczne studia (finanse i rachunkowość). Od zawsze lubię matematykę, lubię siedzieć w papierkach, liczyć, nawet jako mała dziewczynka bawiłam się w księgową i myśę, że to jesst to, co chcę robić. Na razie jednak, nie mam o rachunkowości zielonego pojęcia, a znajomy zaproponował mi pracę na stanowisku księgowej w firmie zajmującej się sprzedażą komputerów, sprzętu AGD. Miałabym zacząć od wakacji, więc zanim zacznę studia i zanim czegokolwiek mnie nauczą. Dlatego będę zmuszona nauczyć się wszystkiego, od podstaw sama. Jak mam to zrobić? Polecacie jakąs stronę internetową, książki, (na kurs za 4 tys mnie nie stać) z których nauczę się przynajmniej podstaw? Jestem ambitną i dośc inteligentną osobą i myslę, że warto skorzystać z takiej okazji. Czy w takiej firmie księgowość może być skomplikowana? prosze o jakieś porady
__________________
Wszystko zmierza w dobrą stronę!   
wiolcia48 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-15, 22:33   #821
pimboLowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 281
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez wiolcia48 Pokaż wiadomość
Witam. Kończę liceum i wybieram się na zaoczne studia (finanse i rachunkowość). Od zawsze lubię matematykę, lubię siedzieć w papierkach, liczyć, nawet jako mała dziewczynka bawiłam się w księgową i myśę, że to jesst to, co chcę robić. Na razie jednak, nie mam o rachunkowości zielonego pojęcia, a znajomy zaproponował mi pracę na stanowisku księgowej w firmie zajmującej się sprzedażą komputerów, sprzętu AGD. Miałabym zacząć od wakacji, więc zanim zacznę studia i zanim czegokolwiek mnie nauczą. Dlatego będę zmuszona nauczyć się wszystkiego, od podstaw sama. Jak mam to zrobić? Polecacie jakąs stronę internetową, książki, (na kurs za 4 tys mnie nie stać) z których nauczę się przynajmniej podstaw? Jestem ambitną i dośc inteligentną osobą i myslę, że warto skorzystać z takiej okazji. Czy w takiej firmie księgowość może być skomplikowana? prosze o jakieś porady
moje pierwsze wrażenie to pewnie znajomy będzie na księdze to nie jest wielka filozofia, ale to jest mimo wszystko po pierwsze odpowiedzialność. ja jestem na 3 roku a znajomemu nie podjęłam się prowadzenia ksiąg, bo po prostu za dużo chciałabym wiedzieć niż dotąd wiem, żebym miała podjąć się czegoś takiego. poza tym książki i strony internetowe dają bardzo złudną wiedzę. ale to tylko moja subiektywna opinia.
pimboLowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 12:37   #822
tajkuna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 353
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez pimboLowa Pokaż wiadomość
moje pierwsze wrażenie to pewnie znajomy będzie na księdze to nie jest wielka filozofia, ale to jest mimo wszystko po pierwsze odpowiedzialność. ja jestem na 3 roku a znajomemu nie podjęłam się prowadzenia ksiąg, bo po prostu za dużo chciałabym wiedzieć niż dotąd wiem, żebym miała podjąć się czegoś takiego. poza tym książki i strony internetowe dają bardzo złudną wiedzę. ale to tylko moja subiektywna opinia.
Zgadzam się z tobą. ja jestem po studiach specjalność rachunkowość i też nie podjęłabym bym się znajomemu prowadzenia samodzielnie księgowości, chyba, że miałby on zatrudnioną doświadczona księgową , a ja byłabym referentem ds. księgowości i praktyki uczyłabym się przy niej. studia i internet praktyki nie uczą. na studiach nauczą co to jest konto księgowe, teowe, po jakiej stronie konta księgujemy amortyzację. a po jakiej stronie umorzenie środka trwałego, co zawiera bilans, rachunek zysków i strat, cash flow, w jaki sposób możemy rozliczyć działalność ( pełna księgowość, książka przychodów i rozchodów, ryczałt, karta podatkowa, podatek liniowy itp). Praktyki w księgowości uczymy się dopiero w pracy przy doświadczonych księgowych, które nas we wszystko wprowadzają.
Jeśli u tego znajomego nie ma księgowej doświadczonej, to sama osoba bez doświadczenia nie da rady prowadzić księgowości. Praktyki można tylko od doświadczonych osób się uczyć, tym bardziej , że przepisy co chwila się zmieniają i ktoś nad tym musi czuwać. Z książki praktyki się nie nabędzie. księgowość to ogromna odpowiedzialność. nie wiem, czy ten znajomy ma o tym pojęcie

Edytowane przez tajkuna
Czas edycji: 2012-04-16 o 12:38
tajkuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 19:37   #823
stokrotka1404
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 1 140
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

jest tutaj teraz na forum jakas ksiegowa???mam problem,potrzebna pomoc
stokrotka1404 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 15:27   #824
wiolcia48
Raczkowanie
 
Avatar wiolcia48
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 142
GG do wiolcia48
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez tajkuna Pokaż wiadomość
Zgadzam się z tobą. ja jestem po studiach specjalność rachunkowość i też nie podjęłabym bym się znajomemu prowadzenia samodzielnie księgowości, chyba, że miałby on zatrudnioną doświadczona księgową , a ja byłabym referentem ds. księgowości i praktyki uczyłabym się przy niej. studia i internet praktyki nie uczą. na studiach nauczą co to jest konto księgowe, teowe, po jakiej stronie konta księgujemy amortyzację. a po jakiej stronie umorzenie środka trwałego, co zawiera bilans, rachunek zysków i strat, cash flow, w jaki sposób możemy rozliczyć działalność ( pełna księgowość, książka przychodów i rozchodów, ryczałt, karta podatkowa, podatek liniowy itp). Praktyki w księgowości uczymy się dopiero w pracy przy doświadczonych księgowych, które nas we wszystko wprowadzają.
Jeśli u tego znajomego nie ma księgowej doświadczonej, to sama osoba bez doświadczenia nie da rady prowadzić księgowości. Praktyki można tylko od doświadczonych osób się uczyć, tym bardziej , że przepisy co chwila się zmieniają i ktoś nad tym musi czuwać. Z książki praktyki się nie nabędzie. księgowość to ogromna odpowiedzialność. nie wiem, czy ten znajomy ma o tym pojęcie
Bardzo dziękuję za odpowiedź !
__________________
Wszystko zmierza w dobrą stronę!   
wiolcia48 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-21, 17:35   #825
pimboLowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 281
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez tajkuna Pokaż wiadomość
Praktyki można tylko od doświadczonych osób się uczyć, tym bardziej , że przepisy co chwila się zmieniają i ktoś nad tym musi czuwać. Z książki praktyki się nie nabędzie. księgowość to ogromna odpowiedzialność. nie wiem, czy ten znajomy ma o tym pojęcie
Jak ja chętnie bym się załapała gdzieś na praktyki do kogoś kto by mnie nauczył prawdziwej księgowości, ojjj na chwilę obecną moje zobowiązania finansowe i ograniczony czas uniemożliwiają mi bycie referentem ds. księgowości i w dodatku pracować za darmo, na zasadzie: doświadczenie =>wynagrodzenie. a szkoda
pimboLowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 22:35   #826
martas1983
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez myself0 Pokaż wiadomość
witam! jestem tegoroczną maturzystką i zastanawiam się nad moją karierą zawodową. jak byście ogolnie oceniły zawod ksiegowej? dla jakich osob jest to praca? i w koncu - co ze studiami? myślę o Wrocławiu i uniwersytecie ekonomicznym, czy moze politechnika?

na uniwerku ekonomicznym sa takie kierunki:

FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ
ktory bylby najlepszy?

z gory dziekuję za odpowiedzi

Ja osobiście wybrałabym
Finanse i rachunkowośc - rachunkowosc i podatki.
Z perspektywy czasu wiem, że przydaej się w życiu wiedza na ten temat.
martas1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 10:37   #827
kastol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

witam,

poszukuje usług ksiegowych dla mojej firmy , pelne KPIR, nie interesuje mnie wspópraca z biurem, tylko z osoba ktora zechce u mnie sie zatrudnic badz sama prowadzi nie wielka ilosc firm, zainteresowane Panie prosze o pianie na priv po szczegóły
kastol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 11:29   #828
hanka2501
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Wiadomości: 841
GG do hanka2501
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Witam serdecznie wszystkie księgowe.

Piszę tu pełna niepokoju i obaw a zarazem pełna nadziei i gdzieś tam ukrytej radości i ekscytacji. Chodzi o to, że od zawsze chciałam być księgową. Skończyłam studia w kierunku finansów i rachunkowości. Los jednak rzucił mnie do banku gdzie pracuje już 10 lat. Nie czuję się spełniona bo to nie moja bajka. Szukam pracy w zawodzie księgowej ale bez doświadczenia jest ciężko. Dziś zadzwoniła do mnie koleżanka, która pracuje w biurze rachunkowym z informacją, że jej koleżanka pracuje w innym biurze i będą potrzebować od stycznia księgową do pełnej księgowości. Dla mnie to na ten moment czarna magia choć wiem, że to kwestia przyuczenia. Choć już sama nie wiem. Koleżanka deklaruje, że mam prawie 6 miesięcy na zapoznanie się z tematem oraz przyuczenie się u niej. A od stycznia do dzieła. I tu pojawia się moje pytanie do Was moje kochane księgowe czy ja osoba bez praktyki w temacie (jedynie teoretyk niewiele już nota bene pamiętający bo studnia kończyłam 7 lat temu) nie porywam się z motyką na księżyc? Czy według Was poradzę sobie od razu na pełnej księgowości???? Proszę o szczere opinie. A i druga kwestia bo zupełnie nie mam pojęcia to kwestia zarobków? Jak się kształtuje ich poziom ??? Z góry dziękuję za pomoc.
hanka2501 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 12:58   #829
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez hanka2501 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie wszystkie księgowe.

Piszę tu pełna niepokoju i obaw a zarazem pełna nadziei i gdzieś tam ukrytej radości i ekscytacji. Chodzi o to, że od zawsze chciałam być księgową. Skończyłam studia w kierunku finansów i rachunkowości. Los jednak rzucił mnie do banku gdzie pracuje już 10 lat. Nie czuję się spełniona bo to nie moja bajka. Szukam pracy w zawodzie księgowej ale bez doświadczenia jest ciężko. Dziś zadzwoniła do mnie koleżanka, która pracuje w biurze rachunkowym z informacją, że jej koleżanka pracuje w innym biurze i będą potrzebować od stycznia księgową do pełnej księgowości. Dla mnie to na ten moment czarna magia choć wiem, że to kwestia przyuczenia. Choć już sama nie wiem. Koleżanka deklaruje, że mam prawie 6 miesięcy na zapoznanie się z tematem oraz przyuczenie się u niej. A od stycznia do dzieła. I tu pojawia się moje pytanie do Was moje kochane księgowe czy ja osoba bez praktyki w temacie (jedynie teoretyk niewiele już nota bene pamiętający bo studnia kończyłam 7 lat temu) nie porywam się z motyką na księżyc? Czy według Was poradzę sobie od razu na pełnej księgowości???? Proszę o szczere opinie. A i druga kwestia bo zupełnie nie mam pojęcia to kwestia zarobków? Jak się kształtuje ich poziom ??? Z góry dziękuję za pomoc.
jeżeli potrafisz się szybko uczyć oraz pójdziesz na porządny kurs pełnej księgowości to dasz radę
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 16:18   #830
paulinka3110
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinka3110
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Pomerania :)
Wiadomości: 2 363
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

W sumie podłącze się do Was tylko troszkę, bo księgową 100 % nie jestem . Uciekłam z administracji państwowej do prywatnej firmy na "kadry i płace". Jest to ok.25 osobowa firma, w której trzeba wystawiać faktury, zlecać przelewy, "czuwać" nad kasą no i "obsługa" płac itp.Firmę tą obsługuje pani księgowa więc ja jej tylko przygotowuje dokumenty. Pewnie doskonale wiecie o co mi chodzi.
Najbardziej przerażają mnie płace, ZUSy. Nie pracowałam nigdy w czymś takim, narazie uczę się od Pana który za 2 miesiące odchodzi z tego stanowiska.
Ogólnie strasznie mi się podoba to co widzę i robię, ale jednocześnie mam w głowie że niedługo zostanę z tym sama.
__________________
maniaczko-fanka mundurowych

Moja książkowa wymiana. Zapraszam
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=630571http://
paulinka3110 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 13:26   #831
stokrotka1404
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 1 140
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Mam jedno pytanko-"Certfikat z księgowości"-gdzie można zrobić,co polecacie i ile to kosztuje.Jak coś to jakiś link.Byłabym wdzięczna.Chodzi głownie w woj. śląskim.

Pewno w Katowicach by było.
Wie ktoś coś???????
stokrotka1404 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 18:14   #832
leean
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 74
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez hanka2501 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie wszystkie księgowe.

Piszę tu pełna niepokoju i obaw a zarazem pełna nadziei i gdzieś tam ukrytej radości i ekscytacji. Chodzi o to, że od zawsze chciałam być księgową. Skończyłam studia w kierunku finansów i rachunkowości. Los jednak rzucił mnie do banku gdzie pracuje już 10 lat. Nie czuję się spełniona bo to nie moja bajka. Szukam pracy w zawodzie księgowej ale bez doświadczenia jest ciężko. Dziś zadzwoniła do mnie koleżanka, która pracuje w biurze rachunkowym z informacją, że jej koleżanka pracuje w innym biurze i będą potrzebować od stycznia księgową do pełnej księgowości. Dla mnie to na ten moment czarna magia choć wiem, że to kwestia przyuczenia. Choć już sama nie wiem. Koleżanka deklaruje, że mam prawie 6 miesięcy na zapoznanie się z tematem oraz przyuczenie się u niej. A od stycznia do dzieła. I tu pojawia się moje pytanie do Was moje kochane księgowe czy ja osoba bez praktyki w temacie (jedynie teoretyk niewiele już nota bene pamiętający bo studnia kończyłam 7 lat temu) nie porywam się z motyką na księżyc? Czy według Was poradzę sobie od razu na pełnej księgowości???? Proszę o szczere opinie. A i druga kwestia bo zupełnie nie mam pojęcia to kwestia zarobków? Jak się kształtuje ich poziom ??? Z góry dziękuję za pomoc.
6 m-cy to sporo czasu. Proponuję jako pierwszą przypomnieć sobie UoR. Polecam serwis podatkowy "Oleńka" są tam na bieżąco uaktualniane ustawy dotyczące podatków i rachunkowości. Z kolei na forum można sporo się dowiedzieć. Jeśli koleżanka jest chętna pomóc i przyuczyć to tym lepiej. Naprawdę dobry kurs księgowości nie jest tak łatwo znaleźć - taki po którym będziesz umieć księgować. Ja robiłam dobry kurs, ale dosyć dawno temu i był bardzo intensywny. 3,5 m-ca fulltime- 472 h realizacyjne, teraz już chyba takich nie ma. I niestety bardzo dużo zależy od wykładowcy.
Co do zarobków. Po 1 w biurze rachunkowym nie nastawiaj się na kokosy, po 2 wiele zależy od regionu.

stokrotka - nie bardzo wiem co rozumiesz przez "certyfikat z księgowości". Nie znam określenia może dodasz coś więcej.

Edytowane przez leean
Czas edycji: 2012-07-20 o 18:17 Powód: dopisek
leean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 20:27   #833
ewula91
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 991
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez stokrotka1404 Pokaż wiadomość
Mam jedno pytanko-"Certfikat z księgowości"-gdzie można zrobić,co polecacie i ile to kosztuje.Jak coś to jakiś link.Byłabym wdzięczna.Chodzi głownie w woj. śląskim.

Pewno w Katowicach by było.
Wie ktoś coś???????
podpinam się pod pytanie

studiuję właśnie w Katowicach na "firze" więc trochę się obawiam tych wszystkich kursów, że stracę na nich czas- jak przeglądam zagadnienia to te teoretyczne pokrywają sie z tym co już przerobiłam na studiach (wiadomo, pewnie będą bardziej szczegółowo przerabiane na kursie lub pod innym kątem) tak czy siak interesuje mnie czy mogę zdać egzamin osobno, bez żadnych kursów? Po prostu samodzielna nauka pod tym kątem... Doradzicie coś? Gdzie się kierować i ile taki egzamin może kosztować?

Znalazłam coś takiego: http://www.certyfikat-ksiegowy.pl/przebieg.html
ale jeśli ktoś może potwierdzić/podać aktualne dane to byłabym wdzięczna
__________________
Instagram
Blog

Edytowane przez ewula91
Czas edycji: 2012-07-20 o 20:33
ewula91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 08:46   #834
leean
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 74
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Dopytam dokładniej.... chodzi o certyfikat księgowy Ministerstwa Finansów?
leean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 10:22   #835
stokrotka1404
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 1 140
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez leean Pokaż wiadomość
Dopytam dokładniej.... chodzi o certyfikat księgowy Ministerstwa Finansów?
Tak dokładnie o to chodziCoś kiedyś słyszałam ze to kosztuje 1000 zł i jest z tego egzamin-, ale nie wiem czy to jest nadal aktualne ???
stokrotka1404 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 11:48   #836
leean
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 74
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Egzamin na certyfikat MF jest egzaminem państwowym i odbywa się wyłącznie w Warszawie, a dokładniej pod Warszawą z tym, pod Pałacem Kultury jest podstawiany bezpłatny autobus dowożący na miejsce.

Certyfikat księgowy uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych mogą uzyskać osoby, które spełniają jeden z poniższych warunków:
- posiadają trzyletnią praktykę w księgowości oraz posiadają wykształcenie wyższe magisterskie uzyskane na kierunku rachunkowość lub na innym kierunku ekonomicznym o specjalności rachunkowość lub innej, dla której plan studiów i program kształcenia odpowiadał wymogom określonym przez organy uczelni dla specjalności rachunkowość, w jednostkach organizacyjnych uprawnionych, zgodnie z odrębnymi przepisami, do nadawania stopnia naukowego doktora nauk ekonomicznych,
- posiadają trzyletnią praktykę w księgowości, posiadają wykształcenie wyższe magisterskie lub równorzędne na kierunku innym niż rachunkowość oraz ukończyły studia podyplomowe z zakresu rachunkowości w jednostkach organizacyjnych uprawnionych, zgodnie z odrębnymi przepisami, do nadawania stopnia naukowego doktora nauk ekonomicznych,
- posiadają dwuletnią praktykę w księgowości i wykształcenie co najmniej średnie oraz złożą z wynikiem pozytywnym egzamin sprawdzający kwalifikacje osób ubiegających się o certyfikat księgowy.


Za praktykę w księgowości uważa się wykonywanie - na podstawie stosunku pracy w wymiarze czasu pracy nie mniejszym niż ½ etatu, odpłatnej umowy cywilnoprawnej zawartej z przedsiębiorcą świadczącym usługi w zakresie usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, umowy spółki lub w związku z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej – następujących czynności:
- prowadzenie, na podstawie dowodów księgowych, ksiąg rachunkowych, ujmujących zapisy zdarzeń w porządku chronologicznym i systematycznym, lub
- wycenę aktywów i pasywów oraz ustalanie wyniku finansowego, lub
- sporządzanie sprawozdań finansowych, lub
- badanie sprawozdań finansowych, pod nadzorem biegłego rewidenta.

wymagane dokumenty:
http://www.mf.gov.pl/dokument.php?co...l=75&id=176022

informacje o egzaminie:
http://www.mf.gov.pl/dokument.php?co...l=75&id=176023

koszt to 40% minimalnego wynagrodzenia


Z praktyki:
egzamin jest podzielony na 3 części(rachunkowość, podatki i zus, prawo pracy podatki lokalne), nie jest łatwy obejmuje całość zagadnień księgowych - zdawalność na poziomie 25-30% zdających. Żeby egzamin zaliczyć trzeba mieć minimalnie 60% z każdej części.
testy wyboru - można mieć ustawy - bez komentarza, ale pytania tak są skonstruowane, że lepiej sprawdzić, a jest mało czasu i za błędną odpowiedź jest -1 pkt.
zadania praktyczne najlepiej wykonywać jako pierwsze - najwięcej pkt.
Egzamin trwa 4 godziny, możesz wyjść do toalety oddając pracę i dowód osobisty, jeśli nie będzie Cię zbyt długo - poszukają. Przy mnie zdyskwalifikowano kobietę, która poszła do WC dzwonić o pomoc

Edytowane przez leean
Czas edycji: 2012-07-21 o 11:53 Powód: błąd
leean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-22, 09:11   #837
stokrotka1404
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 1 140
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

ja mam ukonczone:5 letnie dzienne na Politechnice oraz zaocznie licencjata na kierunku-Finanse i Rachunkowośc.

Poznałam raz kogos z forum gdzie chłopak studiował zaocznie rachunkowośc i zrobił sobie certyfikat w Katowicach z księgowosci,płacił 1000 zł i chyba jakiś najniższy poziom miał zrobiony.Tyle pamietam.Wiem,ze mial to nawet wpisane w cv.Wiec już sama nie wiem jak to jest...
stokrotka1404 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-22, 09:49   #838
leean
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 74
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

W takim razie nie jest to certyfikat MF lecz certyfikat ze Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.
Zerknij tutaj:
http://www.instytut.skwp.pl/Certyfik...wego,4740.html
leean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 12:47   #839
pimboLowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 281
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

witam was, mam pytanie, studiuje FIR, zrobiłam kurs księgowości, nie pracuję w zawodzie i zastanawiam się nad kursem kadry i płace, powiedzcie mi czy gdybym chciała szukać pracy w zawodzie czy to mi bedzie przydatne? czy to jest tylko mu kaprys i dorabianie ideologii do tego ze mi sie przydadzą wiadomości z zakresu kadr do pracy zawodowej w przyszłości.? dziękuję za odpowiedź.
pimboLowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-02, 15:42   #840
yuna22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Witam, czy znacie może centra księgowe bądź biura rachunkowe pracujące na dwie zmiany? Szczególnie w okolicy Katowic?
yuna22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-18 22:55:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:30.