Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: skład kosmetykow atw
jak? 14 51,85%
dlaczego? 16 59,26%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-04-12, 18:10   #691
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
Proszę o pomoc przy składzie emulsji Olay
Olay, Complete Care, Multi - Radiance Fluid SPF 15 (Emulsja rozświetlająco - nawilżająca do cery tłustej i mieszanej):

Skład: Aqua, Glycerin, Ethylhexyl Salicylate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Niacinamide, Dimethicone, Titanium Dioxide, Mica, Isopropyl Palmitate, Octocrylene, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Citrus Nobilis, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Polyethylene, Dimethiconol, C13-14 Isoparaffin, Cetearyl Glucoside, Polyacrylamide, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Arachidyl Alcohol, Benzyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Myristyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Myristic Acid, Palmitic Acid, Stearic Acid, Sorbitan Stearate, PEG-100 Stearate, Laureth-7, Triethanolamine, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Ethylparaben, Methylparaben, Propylparaben, Tin Oxide, Parfum, Alpha-Isomethyl Ionone, Butylphenyl Methylpropional, Eugenol, Linalool
Moze zapychac,ma w sobie silikony i popularnego zapychacza -Isopropyl Palmitate,ktory jest dosc wysoko w skladzie;
nie podoba mi sie na dosc wysokiej pozycji -Polyacrylamide;ogolnie dalabym sobie spokoj z ta emulsja,nie bardzo przypadla mi do gustu i jeszcze moze podraznic wrazliwa cere.
Jak na moj gust to przy cerze mieszanej/tlustej to rozswietlenie nie bardzo moze sie komponowac,a wrecz twarz moze blyszczec niczym dorodna latarnia

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
Profarm Proderma, Pichtowy ProOil - Tonik bezalkoholowy do cery wrażliwej
Skład: aqua, polysorbate 20, glycerin, magnesium aspartate (and) zinc gluconate (and) copper gluconate, propylene glycol (and) aqua (and) vaccinium myrtillus (and) cucumis sativus (and) hamamelis virginiana (and) phenoxyethanol (and) methylparaben (and) propylaparaben, abies sibirica, parfum, sodium hydroxide, dmdm hydantoin (and) methylparaben (and) propylparaben (and) phenoxyethanol

Zastanawiam się czy te produkty nie będą zapychały.
Z góry dziękuję.
Z tonikiem juz lepiej ale z kolei wyciag z oczaru wirginijskiego moze podrazniac wrazliwe cery i lepiej tolerowany jest przez tluste/mieszanej-uprzedzam tylko,ze zapach jest nie za ciekawy
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-12, 18:15   #692
martinka_m
BAN stały
 
Avatar martinka_m
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 577
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

kochane potrzebuje waszej pomocy i to bardzo co prawda pytanie dotyczy farby do wlosow, ale na fryzjerce nie ma takiego watku a skoro wy sie tak doskonale znacie na skladach to moze ktos bedzie w stanie mi pomoc. moje pytanie brzmi jak rozpoznac czy w skladzie farby do wlosow jest rozjasniacz? jaka ma nazwe? moze to dziwne pytanie.... bardzo bym chciala wyprostowac sobie wlosy ale niestety tego zabiegu nie wykonuje sie na wlosach rozjasnianych. jakis czas temu farbowalam sie na blond farba Schwarzkopf Natural & Easy. niby blond wiec racjonalne wydaje sie ze powinno byc chociaz troche jakiegos rozjasniacza, ale po jakims czasie farba z odrostow ktore mialam mi sie zmyla, a wlosy sa ciemne wiec sie nie rozjasnily.....

niestety nie jestem w stanie znalezc skladu tej farby

aha a tak w ogole czy moje myslenie nie jest bledne? bo jakos dziwne mi sie wydaje zeby farba nie zawierala rozjasniacza, jedyne co znalazlam to ze w opakowaniu jest tuba z kremem rozjasniajacym.... chwytam sie juz wszytskiego ale tak bardzo chce wreszcie wyprostowac wlosy ...buuuuuu


1 x tuba z kremem rozjaśniającym/koloryzującym (50ml), 1 x buteleczka aplikacyjna zawierająca emulsję aktywizującą (50ml), 1 x tuba z odżywką Połysk Koloru (22,5ml), 1 x para rękawiczek, 1 x instrukcja użycia
martinka_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-12, 18:55   #693
Małgosia*79
Raczkowanie
 
Avatar Małgosia*79
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 275
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Krem ma faktycznie bardzo dużo treściwych emolientów - zaznaczyłam je na czarno. Jest zdecydowanie do cer suchych, te normalne czy mieszane może pozapychać. Ponadto, same algi moga zapychać Krem naprawdę nie jest zły i będzie miał działąnie silnie nawilżjące i p/zmarszczkowe - wszystkie skłądniki wymienione przez producenta są w kremie i to na dosyć wysokich pozycjach w składzie. Jeśłi nie chcesz lub boisz sie smarować nim twarz - zużyj na szyję i dekolt, jesli oczywiscie nie masz problemu z wypryskami na dekolcie.
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Szkoda, że producent na opakowaniu nie pisze, że krem jest zdecydowanie dla cer suchych bo ja mam mieszaną. W tej serii były jeszcze 2 inne kremy odżywczy i tłusty, więc padło na nawilżający. Dam mu jeszcze jedną szansę i jak znów pojawią się niespodzianki to rzeczywiście zużyję go na szyję i dekolt.
Małgosia*79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-12, 19:52   #694
kapsel
Rozeznanie
 
Avatar kapsel
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 926
GG do kapsel
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

hej koncentrat wzmacniający naczynka z wiataminą K 3% DermaCos firmy farmona:

skład: aqua,aesculus hippocastanum, phospholipids, phytonadione, chondrus crispus, glycerin, panthenol, acrylates C10-C30 alkyl acrylate crosspolymer, allantoin,diazolidinyl urea, iodopropynyl butylcarbamate, xanthen gum, carbomer, triethanolamine, phenoxyethanol, methylparaben,butylparabe n, ethylparaben,propylparabe n, isobutylparaben,parfum, EDTA, sodium hydroxide
kapsel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-12, 20:20   #695
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Mam taka drobna sugestie,ze jezeli wrzucacie sklad do analizy to piszcie pod jakim katem mamy to zrobic i czego oczekujecie,bo tak naprawde kazdy kosmetyk mozna rozlozyc na czesci pierwsze ale jaki ma byc tego cel-to wazne

Dziekuje
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-12, 20:31   #696
kapsel
Rozeznanie
 
Avatar kapsel
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 926
GG do kapsel
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

(odnosnie koncentratu K 3% 685 post) cel: zeby nie podrażniał i działał na naczynka i nawilżał:P
kapsel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-12, 20:51   #697
Sunny20
Zadomowienie
 
Avatar Sunny20
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: zmienna ;)
Wiadomości: 1 252
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L_V i ~~ALa~~ ślicznie dziękuję za szybkie odpowiedzi
__________________
Wątek wymiankowy- zapraszam https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=281525
Książki szukam/wymienię https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...21#post9464921
Sunny20 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-12, 21:04   #698
ewelinaziaja
Raczkowanie
 
Avatar ewelinaziaja
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 373
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez [COLOR=Red
Hexxana[/COLOR];4123130]Dosc niezly jest AA Oceanic Young Antybakteryjny,probowalas ?
i jeszcze jedno nawilzajacy nie musi oznaczac ze krem bedzie lekki.
wiem, ze nie musi -np.nivea dla mnie sa cholerne ciezkie.
nie probowalam jeszcze tylko tego Aqua Sensation, http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=14889 orientujesz sie czy jest ciezki czy lekki?

AA oceanic
- mówisz o tym?
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=10111
duzo o nim czytlam ale jeszcze nie probowalam
__________________

ewelinaziaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-12, 22:56   #699
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez kapsel Pokaż wiadomość
hej koncentrat wzmacniający naczynka z wiataminą K 3% DermaCos firmy farmona:

skład: aqua,aesculus hippocastanum, phospholipids, phytonadione, chondrus crispus, glycerin, panthenol, acrylates C10-C30 alkyl acrylate crosspolymer, allantoin,diazolidinyl urea, iodopropynyl butylcarbamate, xanthen gum, carbomer, triethanolamine, phenoxyethanol, methylparaben,butylparabe n, ethylparaben,propylparabe n, isobutylparaben,parfum, EDTA, sodium hydroxide
aesculus hippocastanum-wyciag z kasztanowca
phospholipids-fosfolipidy
phytonadione-witamina K1
chondrus crispus-rodzaj glonu,chrzastnica kedzierzawa

Uwazam,ze jest to calkiem niezly kosmetyk i bedzie sie dobrze wywiazywal ze swojego zadania,dlatego tez wydaje mi sie bardziej warte uwagi stezenie 3%
Z podraznianiem to kwestia indywidualna poniewaz juz nie raz spotkalam sie szczegolnie z kremami dla naczynkowcow,ze ...dla kazdego cos innego

A,odnosnie nawilzenia to duzo zalezy od tego czy jestes typowym sucharkiem czy nie;w moim przypadku pewnie uzywalabym koncentratu pod filtr lub jeden z ulubionych nawilzaczy

Jezeli tylko masz dostep do tego koncentratu to smialo kupuj wiadomo,ze cudow nie bedzie poniewaz potrzeba czasu i regularnego stosowania ale jest calkiem dobry i wart uwagi.

Zawsze mozesz sobie tez sama zrobic serum z vit.K-na recepte mozna dostac ampulki Vitaconu;dzieki Nikicie odkrylam to cudo



Cytat:
Napisane przez ewelinaziaja Pokaż wiadomość
wiem, ze nie musi -np.nivea dla mnie sa cholerne ciezkie.
nie probowalam jeszcze tylko tego Aqua Sensation, http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=14889 orientujesz sie czy jest ciezki czy lekki?

AA oceanic
- mówisz o tym?
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=10111
duzo o nim czytlam ale jeszcze nie probowalam
Dosc ciekawie wyglada ten krem zel Nivea,musze go obejrzec dokladniej tzn.sklad jak mi wpadnie w rece
niestety z Nivea nic nie probowalam testowac na swojej skorze wiec trudno mi mowic o konsystencji tymbardziej,ze kazda cera ma inne wymagania.

Krem AA to dokladnie ten,ktory pokazujesz w linku a swoja droga przypomnial mi sie jeszcze Krem zel Olay-dzieki Tobie chyba znowu go kupie
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-13, 07:46   #700
aptekus
Rozeznanie
 
Avatar aptekus
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wielko Polska
Wiadomości: 654
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez kapsel Pokaż wiadomość
(odnosnie koncentratu K 3% 685 post) cel: zeby nie podrażniał i działał na naczynka i nawilżał:P
kapsel zużyłam jedno opakowanie tego specyfiku i jeśli chodzi o podraznienia- to nie podraznia, ale też niestety nie nawilża.
Musi byc na to jakis krem.
aptekus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-13, 08:57   #701
snowqueen
Zakorzenienie
 
Avatar snowqueen
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 555
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witam.

Pierwszy raz pisze na biochemii. Jeśli chodzi o składy, moja wiedza jest praktycznie zerowa. Jednak dostałam okropnego uczulenia na twarzy ponad tydzień temu... Jest już prawie zaleczone, a że pokończyły mi się kremy i muszę kupić nowe, chciałabym się dowedzieć, co takiego mają w składzie trzy niżej wymienione.
Najbardziej zależy mi na informacji, czy nie mają żadnych substancji, które mogą podziałać drażniąco na skórę? Mam bardzo suchą cerę, skłonności do wyprysków zerowe, raczej nic mnie nie zapycha, mam za to dużą skłonność do rozszerzonych naczynek. Chciałabym się dowedzieć, czy te kremy zrobią coś dobrego z moją wysuszoną skórą, albo co mogłyby zrobić złego. Ogólnie - jak działają zawarte w nich składniki i co ogólnie sądzicie o takim składzie.

Pierwszy krem mam zamiar stosować na dzień, a pomiędzy dwoma pozostałymi chcę wybrać i stosować na noc. Zależy mi na dobrym nawilżeniu, wygładzeniu i odżywieniu cery, żeby nie była taka ściągnięta i sucha jak teraz...

Będę Wam bardzo wdzięczna.

A kremy to:
1. Oriflame, Natural Skincare, Skoncentrowany krem nawilżający na dzień SPF15.

Skład: aqua, ethylhexyl methoxycinnamate, glycerin, cyclopentasiloxane, octocrylene, sorbitol, butylene glycol, isodecyl neopentanoate, methyl methacrylate crosspolymer, diisopropyl sebacate, lauryl lactate, stearyl alcohol, glyceryl stearate, peg-100 stearate, ammonium acryloyldimethyltaurate/ vp copolymer , butyl methoxydibenzoylmethane, propylene glycol, paraffinum liquidum, dimyristyl tartrate, methylparaben, imidazolidinyl urea, c12-15 pareth-7, parfum, cetearyl alcohol, oenothera biennis, disodium edta, c30-45 alkyl methicone, propylparaben, alumina, silica, betula alba, citric acid, sodium polyacrylate, ppg-25-laureth-25, sodium methylparaben, bht, ci 77891.

2. Oriflame, Natural Skincare, Rewitalizujący krem na noc.

Skład: aqua, ethylhexyl stearate, petrolatum, glycerin, cetearyl alcohol, cetyl acetate, cetyl alcohol, butyrospermum parkii, peg-20 stearate, phenoxyethanol, stearyl acetate, carbomer, imidazolidinyl urea, parfum, oleyl acetate, oenothera biennis, retinyl palmitate , methylparaben, sodium hydroxide, acetylated lanolin alcohol, sodium chloride, wheat amino acids, ethylparaben, butylparaben, isobutylparaben, propylparaben, tocopherol, potassium sorbate.

3. Oriflame, Optimals Radiance Energy Cream.

Skład: aqua, cyclopentasiloxane, glycerin, hydrogenated polyisobutene, butylene glycol, octyldodecanol, dimethicone, cetearyl ethylhexanoate, polyacrylate-13, sorbitan stearate, glyceryl stearate, peg-100 stearate, nylon-12, tetrahydroxypropyl ethylenediamine, polyisobutene, oryza sativa, propylene glycol, butyrospermum parkii, lactic acid, tocopheryl acetate, phenoxyethanol, parfum, imidazolidinyl urea, isopropyl myristate, sorbitan isostearate, polysorbate 20, urea, sodium pca, disodium edta, methylparaben, phospholipids , ethylparaben, butylparaben, biosaccharide gum-1, magnesium ascorbyl phosphate, trehalose, ascorbyl methylsilanol pectinate, propylparaben, faex, isobutylparaben, ginkgo biloba, polyquaternium-51, sodium hyaluronate, peg-40 hydrogenated castor oil, disodium phosphate, sodium methylparaben, sodium metabisulfite, sodium sulfite, chlorphenesin, benzoic acid, disodium succinate, disoduim edta, chondrus crispus, potassium phosphate, aspartic acid, edta, ci 77019, ci 77891, ci 77120, ci 19140, ci 15510.
snowqueen jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-13, 12:00   #702
Del
Wtajemniczenie
 
Avatar Del
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wreszcie Gdańsk :)
Wiadomości: 2 365
GG do Del
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Czy ktoś mógłby przeanalizować skład kremu ziaja nuno krem tonujacy?Producent pisze , że ma on nadać równomierny odcień skórze i zmniejszyć wydzielanie sebum ,nawilżyć skórę i przy okazji nie zatykać porów. Oto skład:
Tonuje niedoskonałości skóry, nadaje równomierny odcień i poprawia koloryt, zmniejsza wydzielanie sebum, ogranicza rozwój bakterii, nawilża skórę, nie zatyka porów.
Oto skład:
aqua, butylene glycol dicaprylate/dicaprate, aluminum starch, octelynsuccinate, cetearyl glucoside, cetearyl alcohol, octyldodecanol, glycerin, titanium dioxide, butyrospermum parkii butter, ceteareth20, cyclomethicone, dimethicone, elaeis guineensis oil, butylene glycol, peg-60 almond glycerides, caprylyly glycol, carbomer, nordihydroguaiaretic acid, oleanolic acid, sodium acrylate/sodium acryolyldimethyl taurate copolymer, isoheadecane, polysorbate 80, panthenol, propylene glycol, porphyra umbilicalis extract, tocopheryl acetate, sodium polyacrylate, diazolidinyl urea, phenoxyethanol, methylparaben, prpylparaben, 2 bromo 2 nitropropane 1,3 diol, cl 77492, cl 77491, cl 77499, parfum, butylphenyl methylpropional, linalool, benzyl salicylate, geraniol, citronellol, limonene, hexyl cinnamal, cinnamyl alcohol, citric acid
Z góry dziękuje za odpowiedź
__________________
Adoptuj ślicznego Kota

Del jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-13, 17:28   #703
Milcząca
Raczkowanie
 
Avatar Milcząca
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 230
GG do Milcząca
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Milcząca Pokaż wiadomość
barzdo bym prosiła o zanalizowanie składu i kilka informacji do jakiej cery ten kosmetyk sie nadaje, czy ma duża zapychaczy i czy bardzo wysusza .

Dax Cosmetic

informcje na opakowaniu:
Peeling drobnoziarnsty z mikrokryształakami bambusa
oczyszcza,wygładza,odświe rza
do cery normalnej i suchej

skład:
-aqua
-Cocoamidopropyl Betaine
-Polyethylene
-Polypropylene Terephtalate
-PEG-7 Glyceryl Cocoate
-Triethanolamine
-Oryza Sativa
-Bambusa Vulgaris
-AmmomumAromaticum
-Lactose
-Cellulose
-Hydroxypropyl Methylcellulose
-Tocopheryl Acetate
-Retinyl Palmitate
-Acrylates/C10-C30 Alkyl Acrylate Crosspolymer
-Methylchloroisothiazolino ne
-methylisothiasolinone
-Parfum
-C.I. 77007
-C.I. 42090

(co to za substancje-e dwie ostatni zaszyfrowane?)


dodatkowo na opakowaniu jest napisane,że :
mikrokryształki bambusa skutcznie usuwają z twarzy znieczyszczenia oraz obumarłe komórki naskórka. Wyciąg z ziaren dzikiego ryżu bogaty w wielocukry, sole mineralne, wit z grupy B oraz wit A+E nadaja skórze yrażna miekkośc i gładkośc. Wyciąg z rośliny Tsao Ko o działaniu tonizujacym i antybakteryjnym zabezpiecza skórę przed dronymi infekcjami.

powiedzcie mi czy to cos warte i czy połaca sie wydawa na to ok 12 zł ???

(teraz kupiłam sobie saszetke i nie wiem czy jest sens to ciągnąc)

Chciałam sie niesmiało przypomnieć...przepraszam za dubel ale mija cera juz baaardzo potrzebuje peelingu a ostatnio u mnie naprawde siężko z kasą więc nie mogę kupić czegos co sie nie bedzie dla mnie nadawało
jeszcze raz sorry za dubel
__________________
Sen chodzi wokół łóżka, czeka aż zamknę oczy by opowiedziec mi o Tobie...
Milcząca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-13, 17:44   #704
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Bardzo zainteresował mnie ten krem:krem intensywnie nawilżający DUO-C
Ale nigdzie nie mogę znaleźć składu, tylko to:
Podstawa skuteczności:
  • podwójna witamina C – unikalny system aplikacji zapewnia jej wyjątkowo skuteczne działanie antyrodnikowe na skórę; pierwsza postać działa bezpośrednio po aplikacji, druga zamknięta w mikrokapsułkach, działa dłużej i skuteczniej w głębszych arstwach naskórka,
  • Glucam® – powoduje rehydratację; doskonale wiąże i trwale utrzymuje wodę w naskórku, przywracając skórze utraconą jędrność i elastyczność,
  • witamina E – wbudowuje się w lipidy naskórka i tam pełni funkcje naturalnego czynnika przeciwrodnikowego,
  • alantoina - działa łagodząco i kojąco.
Jeżeli któraś ma dokładny skład to proszę o jego umieszczenie i rozszyfrowanie.
Chciałam jakiś krem z witC, wiem że ActiveC ma wysokie noty, ale ten jest tańszy(ale nie wiem jak ze skutecznością). Czy nie zapcha mieszanej cery?

Z góry dziękuję za pomoc.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-13, 20:24   #705
-anja-
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 149
GG do -anja-
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Proszę o analizę następującego kremiku:

Avon Care, Summer Face Cream SPF15 Vitamin E and Aloe Vera (krem do twarzy na lato z SPF15)

Skład: aqua, ethylhexyl methoxycinnamate, C12-15 alkyl benzoate, benzophenone-3, glycerin, tapioca starch, glyceryl stearate, propylene glycol, butylene glycol, peg-40 staerate, hydrogenated polyisobutene, steareth-2 phenoxyethanol, carbomer catyl lactate, sodium pca, potassium hydroxide, tetrasodium edta, diazolidinyl urea, methylparaben, parfum, silica, aloe barbadensis gel, buthylparaben, ethylparaben, tocopheryl acetate, phosphoric acid, iodopropynol buthylcarbamate

dziękuję i pozdrawiam
-anja- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-13, 20:37   #706
MonalisaG
Raczkowanie
 
Avatar MonalisaG
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 170
GG do MonalisaG
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

mam na udach strrrraszny cellulit, pojedyncze popekane naczynka i rozstepy
kupilam dzis serum wyszczuplajace Dermiki z serii Nobleese, czy to mi cos pomoze?? wiem ze balsam to nie wszystko wiec chodze na fitness i staram sie duzo nie jesc. po miesiacu samego cwiczenia efekty byly takie sobie wiec zdecydowalam wspomagac sie kremem. dodam ze jestem szczuplutka ale nogi mam jak galareta czy takie serum mi pomoze pozbyc sie tego wstretnego celliulitu??

aqua, dimethicone/vinyl dimethicone crosspolymer, glycerin, propylene glycol, c12-14 pareth-12, bioflavonoids, algae, peg/ppg-18/18 dimethicone, niacinamide, butylene glycol, centella asiatica, carnitine, isomerized linoleic acid, caffeine, peg-40 hydrogenated castor oil, zingiber officinale, panthetol, lecithin, tea-salicylate, polysorbate 80, steareth-20, hespetidin methyl chalcone, ethylexyl methocinnamate, butyl methoxydibenzoylmethane, dipeptide-2, palmitoyl tetrapeptide-2, ppg-26-buteth-26, ethylexyl salicylate, acrylates/c 10-30 alkyl acrylate crosspolymer, triethanolamine edta, methylparaben, propylparaben, diazolidinyl urea, parfum, geraniol, hexyl cinnamal, limonene linalool
MonalisaG jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-13, 21:26   #707
Małgosia*79
Raczkowanie
 
Avatar Małgosia*79
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 275
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Mam takie mieszane uczucia odnośnie jednego kosmetyku a dokładniej odnośnie Beztłuszczowego mleczka matującego do demakijażu do cery tłustej i mieszanej Lirene Dermoprogram Dr Irena Eris.
Ostatnio kupiłam to mleczko w zmienionym opakowaniu myśląc, że to jest ten sam kosmetyk, którego wcześniej używałam. Niestety stwierdziłam, że niby mleczko takie same a jednak jakieś inne. Zapach trochę się zmienił i konsystencja też bardziej lejąca. Stara wersja była jakaś taka bardziej treściwa, było gęstsze i nie spływało z twarzy.
Próbowałam porównać składy obu mleczek starej i nowej wersji, ale jakoś nic nie umiałam wywnioskować a zastanawiam się, czy poza zmianą opakowania nastąpiła też jakaś istotna zmiana w składzie kosmetyku?? Czy to nadal jest to stare sprawdzonego mleczko do demakijażu?? Czy może jednak jest to już zupełnie inny kosmetyk, który tylko z nazwy jest taki sam??

Stara wersja
Skład: Aqua, Isopropyl Palmitate, Glyceryl Stearate SE, Glycerin, Cetyl Alcohol, Cyclohexasiloxane, Cyclopentasiloxane, Panthenol, Xantan Gum, Allantoin, Tocopheryl Acetate, Methylparaben, Phenoxyethanol. DMDM Hydantoin, Propylparaben, Parfum, Limonene, Linalool, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Citronellol, Hydroxycitronellal, Citral, Butylphenyl Methylpropional

Nowa wersja:
Skład: Aqua, Isopropyl Palmitate, Ceteareth-20, Glycerin, Cetyl Alcohol, Cyclohexasiloxane, Cyklopentadienem, Panthenol, Triethanolamine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tocopheryl Acetate, Allantoin, Disodium EDTA, Methylparaben, Dizolidinyl Urea, Parfum, Limonene, Linalool, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Citronellol, Hydroxycitronellal, Citral, Butylphenyl Methylpropional
Małgosia*79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-14, 15:35   #708
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Postaram sie pozniej usiasc i na spokojnie przeanalizowac sklady jakie wpisalyscie chyba ze L_V mnie uprzedzi a jesli nie to prosze o cierpliwosc

Malgosiu mleczko Lirene,ktore wrzucilas faktycznie uleglo zmianie-nie tylko opakowanie ale zawartosc rowniez,niektore skladniki zniknely ale niektore zostaly zastapione innymi.
Na pewno konsystencja bedzie sie roznila nieco,chociaz patrzac ogolnie to wlasciwosci powinny byc zachowane.

Milczaca
C.I. 77007 (bialy?)
-C.I. 42090 (niebieski) o ile dobrze sie orientuje to sa barwniki chemiczne

Peeling nie ma dlugiego kontaktu ze skora i nie sadze aby Cie cos w nim zapchalo,jednak tak na dobra sprawe to nigdy nie analizowalam peelingow moze L_V cos wiecej podpowie


MonalisaG serum z Dermiki wydaje sie byc przecietne,dosc daleko w skladzie sa wyciagi ktore wspomagaja skore w walce z cellulitem ale z kolei Ty narzekasz na popekane naczynka wiec powinno byc dobre dla Ciebie.

Avon Care, Summer Face Cream SPF15 Vitamin E and Aloe Vera (krem do twarzy na lato z SPF15)
posiada jedynie filtr chemiczny,filtrujacy promieniowanie UVB-nie jest fotostabilny wiec ochrona marna,nie podoba mi sie Diazolidinyl UREA-moze podrazniac.


Tyle na obecna chwile,wybaczcie ze nie dalam rady wiecej ale zawalona jestem robota papierkowa i wiecej nie wycisne czasu na analize
__________________

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2007-04-14 o 18:42
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-14, 18:54   #709
snowqueen
Zakorzenienie
 
Avatar snowqueen
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 555
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Postaram sie pozniej usiasc i na spokojnie przeanalizowac sklady jakie wpisalyscie chyba ze L_V mnie uprzedzi a jesli nie to prosze o cierpliwosc
Ja oczywiście poczekam cierpliwie Z góry bardzo dziękuję
snowqueen jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-14, 21:35   #710
Milcząca
Raczkowanie
 
Avatar Milcząca
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 230
GG do Milcząca
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość

Milczaca
C.I. 77007 (bialy?)
-C.I. 42090 (niebieski) o ile dobrze sie orientuje to sa barwniki chemiczne

Peeling nie ma dlugiego kontaktu ze skora i nie sadze aby Cie cos w nim zapchalo,jednak tak na dobra sprawe to nigdy nie analizowalam peelingow moze L_V cos wiecej podpowie
chylę czoła-ten peeling to biało-niebieskie (a własciwie prawie całkiem niebieski) drobinki

...tylko powiedz czy on nie podrażni mojej skóry???
__________________
Sen chodzi wokół łóżka, czeka aż zamknę oczy by opowiedziec mi o Tobie...
Milcząca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-14, 22:21   #711
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Milcząca Pokaż wiadomość
chylę czoła-ten peeling to biało-niebieskie (a własciwie prawie całkiem niebieski) drobinki

...tylko powiedz czy on nie podrażni mojej skóry???
Ja Ci powiem, że moją akurat podrażnił koncertowo, zresztą wystarczy przeczytać moją szalenie pochlebną opinię na KWC. Ale sama wiesz, że to bardzo indywidualne, więc tak naprawdę pozostaje Ci testowanie - byle ostrożne.
Brrr, jak sobie tego niebieskiego gluta przypomnę, to mi się słabo robi.
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-15, 06:51   #712
-anja-
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 149
GG do -anja-
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość

Avon Care, Summer Face Cream SPF15 Vitamin E and Aloe Vera (krem do twarzy na lato z SPF15)
posiada jedynie filtr chemiczny,filtrujacy promieniowanie UVB-nie jest fotostabilny wiec ochrona marna,nie podoba mi sie Diazolidinyl UREA-moze podrazniac.
Tyle mi wystarczy, już wiem że nie warto go kupować dziękuję
-anja- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-15, 11:49   #713
Milcząca
Raczkowanie
 
Avatar Milcząca
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 230
GG do Milcząca
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Rayne Pokaż wiadomość
Brrr, jak sobie tego niebieskiego gluta przypomnę, to mi się słabo robi.
zaraz skonam ze smiechu-jak Ty to poetycko ujęłaś
__________________
Sen chodzi wokół łóżka, czeka aż zamknę oczy by opowiedziec mi o Tobie...
Milcząca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-15, 12:13   #714
agucha1712
Raczkowanie
 
Avatar agucha1712
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 224
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Krem do opalania twarzy SPF 25 SORAYA

SKŁAD:Aqua, Ethylhexyl Stearate, Cocoglycerides, Glycerine, Titanium Dioxide, Alumina, Stearic Acid, 4-Methylbenzylidene CAmphor, Ethylhexyl Methoxycinnamate, DEA-Cetyl Phosphate, Cetyl Alcohol, VP/Hexadecene Copolymer, Teterahydroxypropyl Ethylenediamine, Glyceryl Stearate, Tocopheryl Aceatate, Dimethicone, Hydrolyzed Algin, Chlorella Vulgaris, Marris Aqua, Panthenol, Pyrus Malus(Apple) Fruit Extract, Disodium EDTA, PEG-8, Tocopherol, Ascorby Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Allantoin, Carbomer, MEthylparaben, Propylparaben, DMDM Hydantoin, Parfum, Amyl Cinnamal, Benzyl Alcohol, Benzyl Benzoate, Benzyl Salicylate, Citronellol, Eugenol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool, Butylphenyl Methylpropional

Cel: zeby nie zapychał, "nie zapryszczał" no i w miare dobrze ochraniał
agucha1712 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-15, 12:22   #715
Milcząca
Raczkowanie
 
Avatar Milcząca
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 230
GG do Milcząca
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

PYTANIE DO L_V a raczej cry for help (jesli ktos ma jakies pomysły to tez chętnie poczytam (hexxxana?)

od 19 grudnia stosuję Unidoks (doksycylina-czytli prep z grupy tetracyklin) i moja terapia ma sie skonczyć 1 maja więc juz niedługo lecz problem polega na tym, ze teraz słońce zaczyna naprawdę mocno przygrzewać a przecież tetracykliny reagują fototrwale i ja nie chcę zyby zrobiły mi się brązowe plamy na policzkach.Wiem ,ze powinnam stosowac krem z filtrem ale sama nie wiem jaki byłby dla mnie dobry (cera mieszana-typowe "T") o jak dużej wysokości filtra i przede wszystkim nie chce wywalać duzo pieniędzy na krem który za 2-3 tygodnie nie bedzie mi do niczego potrzebny, bo najzwyczajniej mnie na to nie stać

..poradżcie cos proszę (tylko nie to,ze powinnam siedzieć w domu i nie wychodzić na słońce, bo staram się w miarę mozliwości tak robic a jednak mam tez obowiązki które nie pozwalają mi zamknąć sie w akademiku)

Potrzebuję kremu , który nie bedzie zapychał mojej skóry i to jest bardzo ważne, bo nie chce sobie zmarnowac efektu pięciomiesiecznej terapii przez jakis głupi krem !!!!!!!!!
i poradżcie mi jaka wielkość filtra jest mi potrzebna , a je sli ktos by miała na mysli jakis konkretny krem (z nazwy) do polecenia dla mnie, to naprawdę ozłocę bo to dla mnie jest sprawa życia lu” smierci L-V pomóż ty tu chyba jestes specem....

Moze zaglądaja tu tez filtromaniaczki-dziewczyny wspomózcie mnie radą

Przepraszam za dubel (z nowym wątkiem , który załozyłam) ale boje się,że mi go zamkna a ja kremu potrzebuje od zaraz
__________________
Sen chodzi wokół łóżka, czeka aż zamknę oczy by opowiedziec mi o Tobie...

Edytowane przez Milcząca
Czas edycji: 2007-04-15 o 12:55
Milcząca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-15, 16:02   #716
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

[
Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
Bardzo zainteresował mnie ten krem:krem intensywnie nawilżający DUO-C
Ale nigdzie nie mogę znaleźć składu, tylko to:
Podstawa skuteczności:
  • podwójna witamina C – unikalny system aplikacji zapewnia jej wyjątkowo skuteczne działanie antyrodnikowe na skórę; pierwsza postać działa bezpośrednio po aplikacji, druga zamknięta w mikrokapsułkach, działa dłużej i skuteczniej w głębszych arstwach naskórka,
  • Glucam® – powoduje rehydratację; doskonale wiąże i trwale utrzymuje wodę w naskórku, przywracając skórze utraconą jędrność i elastyczność,
  • witamina E – wbudowuje się w lipidy naskórka i tam pełni funkcje naturalnego czynnika przeciwrodnikowego,
  • alantoina - działa łagodząco i kojąco.
Jeżeli któraś ma dokładny skład to proszę o jego umieszczenie i rozszyfrowanie.
Chciałam jakiś krem z witC, wiem że ActiveC ma wysokie noty, ale ten jest tańszy(ale nie wiem jak ze skutecznością). Czy nie zapcha mieszanej cery?

Z góry dziękuję za pomoc.
Na Twoje pytania mogę odpowiedzieć tylko na podstawie składu.

Cytat:
Napisane przez Del Pokaż wiadomość
Czy ktoś mógłby przeanalizować skład kremu ziaja nuno krem tonujacy?Producent pisze , że ma on nadać równomierny odcień skórze i zmniejszyć wydzielanie sebum ,nawilżyć skórę i przy okazji nie zatykać porów. Oto skład:
Tonuje niedoskonałości skóry, nadaje równomierny odcień i poprawia koloryt, zmniejsza wydzielanie sebum, ogranicza rozwój bakterii, nawilża skórę, nie zatyka porów.
Oto skład:
aqua, butylene glycol dicaprylate/dicaprate, aluminum starch, octelynsuccinate, cetearyl glucoside, cetearyl alcohol, octyldodecanol, glycerin, titanium dioxide, butyrospermum parkii butter, ceteareth20, cyclomethicone, dimethicone, elaeis guineensis oil, butylene glycol, peg-60 almond glycerides, caprylyly glycol, carbomer, nordihydroguaiaretic acid, oleanolic acid, sodium acrylate/sodium acryolyldimethyl taurate copolymer, isoheadecane, polysorbate 80, panthenol, propylene glycol, porphyra umbilicalis extract, tocopheryl acetate, sodium polyacrylate, diazolidinyl urea, phenoxyethanol, methylparaben, prpylparaben, 2 bromo 2 nitropropane 1,3 diol, cl 77492, cl 77491, cl 77499, parfum, butylphenyl methylpropional, linalool, benzyl salicylate, geraniol, citronellol, limonene, hexyl cinnamal, cinnamyl alcohol, citric acid
Z góry dziękuje za odpowiedź
Wg mnie krem nie będzie odpwoiedni do cer tłustych - ma tłuste emolienty" masło shea, alkohol cetarylowy, glicerynę, oleje roślinne, itp. Wg mnie nie zmniejszy wydzielania sebum. Co do krycia i efektu tonującego - nie potrafię się wypowiedzieć.

Cytat:
Napisane przez snowqueen Pokaż wiadomość
Witam.

Pierwszy raz pisze na biochemii. Jeśli chodzi o składy, moja wiedza jest praktycznie zerowa. Jednak dostałam okropnego uczulenia na twarzy ponad tydzień temu... Jest już prawie zaleczone, a że pokończyły mi się kremy i muszę kupić nowe, chciałabym się dowedzieć, co takiego mają w składzie trzy niżej wymienione.
Najbardziej zależy mi na informacji, czy nie mają żadnych substancji, które mogą podziałać drażniąco na skórę? Mam bardzo suchą cerę, skłonności do wyprysków zerowe, raczej nic mnie nie zapycha, mam za to dużą skłonność do rozszerzonych naczynek. Chciałabym się dowedzieć, czy te kremy zrobią coś dobrego z moją wysuszoną skórą, albo co mogłyby zrobić złego. Ogólnie - jak działają zawarte w nich składniki i co ogólnie sądzicie o takim składzie.

Pierwszy krem mam zamiar stosować na dzień, a pomiędzy dwoma pozostałymi chcę wybrać i stosować na noc. Zależy mi na dobrym nawilżeniu, wygładzeniu i odżywieniu cery, żeby nie była taka ściągnięta i sucha jak teraz...

Będę Wam bardzo wdzięczna.

A kremy to:
1. Oriflame, Natural Skincare, Skoncentrowany krem nawilżający na dzień SPF15.

Skład: aqua, ethylhexyl methoxycinnamate, glycerin, cyclopentasiloxane, octocrylene, sorbitol, butylene glycol, isodecyl neopentanoate, methyl methacrylate crosspolymer, diisopropyl sebacate, lauryl lactate, stearyl alcohol, glyceryl stearate, peg-100 stearate, ammonium acryloyldimethyltaurate/ vp copolymer , butyl methoxydibenzoylmethane, propylene glycol, paraffinum liquidum, dimyristyl tartrate, methylparaben, imidazolidinyl urea, c12-15 pareth-7, parfum, cetearyl alcohol, oenothera biennis, disodium edta, c30-45 alkyl methicone, propylparaben, alumina, silica, betula alba, citric acid, sodium polyacrylate, ppg-25-laureth-25, sodium methylparaben, bht, ci 77891.
NA filtry nie ma za bardzo co liczyć. Krem powinien dobrze nawilżać, ale brak w nim ciekawych, interesujących składników. Nie ma działanie ujedrniajacego czy p/zmarszczkowego, brak w nim np: antyoksydantów - po prostu krem nawilżający. Zaznaczone skłądniki mogą podrazniac/ uczulac.

Cytat:
Napisane przez snowqueen Pokaż wiadomość
2. Oriflame, Natural Skincare, Rewitalizujący krem na noc.

Skład: aqua, ethylhexyl stearate, petrolatum, glycerin, cetearyl alcohol, cetyl acetate, cetyl alcohol, butyrospermum parkii, peg-20 stearate, phenoxyethanol, stearyl acetate, carbomer, imidazolidinyl urea, parfum, oleyl acetate, oenothera biennis, retinyl palmitate , methylparaben, sodium hydroxide, acetylated lanolin alcohol, sodium chloride, wheat amino acids, ethylparaben, butylparaben, isobutylparaben, propylparaben, tocopherol, potassium sorbate.
Imidazolidinyl urea i zapach wysoko w składzie - mogą uczulac i podrażniac.

Cytat:
Napisane przez snowqueen Pokaż wiadomość
3. Oriflame, Optimals Radiance Energy Cream.

Skład: aqua, cyclopentasiloxane, glycerin, hydrogenated polyisobutene, butylene glycol, octyldodecanol, dimethicone, cetearyl ethylhexanoate, polyacrylate-13, sorbitan stearate, glyceryl stearate, peg-100 stearate, nylon-12, tetrahydroxypropyl ethylenediamine, polyisobutene, oryza sativa, propylene glycol, butyrospermum parkii, lactic acid, tocopheryl acetate, phenoxyethanol, parfum, imidazolidinyl urea, isopropyl myristate, sorbitan isostearate, polysorbate 20, urea, sodium pca, disodium edta, methylparaben, phospholipids , ethylparaben, butylparaben, biosaccharide gum-1, magnesium ascorbyl phosphate, trehalose, ascorbyl methylsilanol pectinate, propylparaben, faex, isobutylparaben, ginkgo biloba, polyquaternium-51, sodium hyaluronate, peg-40 hydrogenated castor oil, disodium phosphate, sodium methylparaben, sodium metabisulfite, sodium sulfite, chlorphenesin, benzoic acid, disodium succinate, disoduim edta, chondrus crispus, potassium phosphate, aspartic acid, edta, ci 77019, ci 77891, ci 77120, ci 19140, ci 15510.
Eh, więcej tu konserwantów, polimerów itp niż składników aktywnych. Nie za bardzo dla cer naczynkowych...

Cytat:
Napisane przez agucha1712 Pokaż wiadomość
Krem do opalania twarzy SPF 25 SORAYA

SKŁAD:Aqua, Ethylhexyl Stearate, Cocoglycerides, Glycerine, Titanium Dioxide, Alumina, Stearic Acid, 4-Methylbenzylidene CAmphor, Ethylhexyl Methoxycinnamate, DEA-Cetyl Phosphate, Cetyl Alcohol, VP/Hexadecene Copolymer, Teterahydroxypropyl Ethylenediamine, Glyceryl Stearate, Tocopheryl Aceatate, Dimethicone, Hydrolyzed Algin, Chlorella Vulgaris, Marris Aqua, Panthenol, Pyrus Malus(Apple) Fruit Extract, Disodium EDTA, PEG-8, Tocopherol, Ascorby Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Allantoin, Carbomer, MEthylparaben, Propylparaben, DMDM Hydantoin, Parfum, Amyl Cinnamal, Benzyl Alcohol, Benzyl Benzoate, Benzyl Salicylate, Citronellol, Eugenol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool, Butylphenyl Methylpropional

Cel: zeby nie zapychał, "nie zapryszczał" no i w miare dobrze ochraniał
Bardzo, ale to bardzo nie podoba mi się ten zaznaczony składnik - dla mnie dyskwalifikuje on cały produkt. Jest to konserwant, który uwalnia formaldehyd do produktu, nie dopuszczający do rozwoju pleśni i grzybów. Soraja używa go z lubością, tymczasem potrafi on naprawde silnie podrażnić skórę. Soraja zminia swój image jako firma produkująca naowoczesne kosmetyki, a tu taki siermiężny, stary konserwant

Cytat:
Napisane przez Milcząca Pokaż wiadomość
PYTANIE DO L_V a raczej cry for help (jesli ktos ma jakies pomysły to tez chętnie poczytam (hexxxana?)

od 19 grudnia stosuję Unidoks (doksycylina-czytli prep z grupy tetracyklin) i moja terapia ma sie skonczyć 1 maja więc juz niedługo lecz problem polega na tym, ze teraz słońce zaczyna naprawdę mocno przygrzewać a przecież tetracykliny reagują fototrwale i ja nie chcę zyby zrobiły mi się brązowe plamy na policzkach.Wiem ,ze powinnam stosowac krem z filtrem ale sama nie wiem jaki byłby dla mnie dobry (cera mieszana-typowe "T") o jak dużej wysokości filtra i przede wszystkim nie chce wywalać duzo pieniędzy na krem który za 2-3 tygodnie nie bedzie mi do niczego potrzebny, bo najzwyczajniej mnie na to nie stać

..poradżcie cos proszę (tylko nie to,ze powinnam siedzieć w domu i nie wychodzić na słońce, bo staram się w miarę mozliwości tak robic a jednak mam tez obowiązki które nie pozwalają mi zamknąć sie w akademiku)

Potrzebuję kremu , który nie bedzie zapychał mojej skóry i to jest bardzo ważne, bo nie chce sobie zmarnowac efektu pięciomiesiecznej terapii przez jakis głupi krem !!!!!!!!!
i poradżcie mi jaka wielkość filtra jest mi potrzebna , a je sli ktos by miała na mysli jakis konkretny krem (z nazwy) do polecenia dla mnie, to naprawdę ozłocę bo to dla mnie jest sprawa życia lu” smierci L-V pomóż ty tu chyba jestes specem....

Moze zaglądaja tu tez filtromaniaczki-dziewczyny wspomózcie mnie radą

Przepraszam za dubel (z nowym wątkiem , który załozyłam) ale boje się,że mi go zamkna a ja kremu potrzebuje od zaraz
FIltr bedzie potrzebny Ci dłuzej niż na czas trwana kuracji, bo tetracykliny kumulują sie w organizmie nawet do kilku tygodni.A wiec filtr nie na 2 tygodnie, tylko na 2 miesiace. I dlatego potrzebna ci tybka wysokiego, fotostabilnego filtra, 50+.
Te lżejsze to: mleczko Vichy, Anthelios Aqua-Lait LRP, Dermo-Pediatrics LRP, spraje.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-15, 17:56   #717
snowqueen
Zakorzenienie
 
Avatar snowqueen
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 555
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L_V, dziękuję bardzo zdecydowałam się na dwa pierwsze kremy, widzę, że dobrze zrobiłam, jako posiadaczka cery naczynkowej.
Jeszcze raz dziękuję
snowqueen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-15, 18:11   #718
Del
Wtajemniczenie
 
Avatar Del
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wreszcie Gdańsk :)
Wiadomości: 2 365
GG do Del
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dziękuję za odpowiedź L_V
__________________
Adoptuj ślicznego Kota

Del jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-15, 18:56   #719
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Milcząca Pokaż wiadomość

Potrzebuję kremu , który nie bedzie zapychał mojej skóry i to jest bardzo ważne, bo nie chce sobie zmarnowac efektu pięciomiesiecznej terapii przez jakis głupi krem !!!!!!!!!
i poradżcie mi jaka wielkość filtra jest mi potrzebna , a je sli ktos by miała na mysli jakis konkretny krem (z nazwy) do polecenia dla mnie, to naprawdę ozłocę bo to dla mnie jest sprawa życia lu” smierci L-V pomóż ty tu chyba jestes specem....

Moze zaglądaja tu tez filtromaniaczki-dziewczyny wspomózcie mnie radą

Przepraszam za dubel (z nowym wątkiem , który załozyłam) ale boje się,że mi go zamkna a ja kremu potrzebuje od zaraz
mnie ogólnie większosć kremów zapycha, wiec z czystym sumieniem mogę ci polecic te ktore mnie nei zapychały:
- LRP dermopediatrics- ale uwaga wysusza
- spray lub mleczko biodermy 50+

nie są to tanie produkty, ale godne uwagi
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-16, 18:22   #720
dasVorbild
Raczkowanie
 
Avatar dasVorbild
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 166
Question Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Czy ten podkład nadaje sie do bardzo bardzo wrazliwej cery? Sklonnej do alergii na dodatek :/

Oceanic, AA Make Up, Jedwabisty podkład rozświetlający
Szukaj w KWC

KWC: powiększenie zdjęciaZgłaszająca osoba: Estella

Przeznaczony jest do cery normalnej oraz suchej,do skóry wrażliwej i skłonnej do alergii.
Nie zatyka porów. Jest odporny na wodę i pot. Nie powoduje podrażnienia spojówek.
Posiada pH neutralne dla skóry. Jest bezzapachowy.
4 odcienie: kość słoniowa, piasek, miód, czekolada.


Skład: Aqua, Cyclomethicone, Mineral Oil, Glycerin, Lauryl PEG/PPG-18/ Methicone, Propylene Glycol, Squalane, Shea Butter, Mica, Sodium Chloride, Panthenol, Tocopherol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Ascorbyl Palmitate, Retinol
__________________
ideał (p.łc. idealis ‘idealny’ z łc. idea, z gr. idéa ‘natura rzeczy, idea’) 1. doskonałość, ktoś lub coś składające się z samych doskonałych cech i właściwości. 2. najwyższy cel marzeń i działań człowieka.

dasVorbild jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:56.