Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy. - Strona 100 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-02-23, 18:38   #2971
babydoll1985
Raczkowanie
 
Avatar babydoll1985
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 200
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Camillab Pokaż wiadomość
Mam ogromny problem z określeniem swojego typu urody...

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Najpierw jestem różowa następnie robię się złotawo-brązowa

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Mam baardzo jasne oczy błękitne, czyste tęczówka otoczona jest ciemnoszarą obwódką, brwi i rzęsy ciemne


3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Mam 3 piegi są koloru złotego

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
Rumienię się na różowo, moja skóra jest brzoskwiniowa


5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Jestem ciemną szatynką, nie mam złotych refleksów


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
Mam różowe usta


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
W pastelowych odcieniach, zdecydowanie źle wyglądam w brązowym i jaskrawych odcieniach.
Mogłabyś zamieścić swoje zdjęcie?

---------- Dopisano o 19:20 ---------- Poprzedni post napisano o 19:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Zeila Pokaż wiadomość
1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo).

Opalam się szybko, w zasadzie tylko raz zdarzyło mi się mieć czerwoną skórę. Zazwyczaj jest złoto brązowa.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Kolor oczu : ciemne, w zależności od światła brązowe albo czarne.
Brwi i rzęsy mam czarne.


3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Nie mam piegów.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Właśnie mam problem z określeniem odcieniu skóry, raczej jest to złotawy, lekko oliwkowy. Rumienię się na różowo.


5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Raczej ciemny brąz, ale kiedyś miałam czarne teraz zaczęły brązowieć.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Koral ?


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Czerwień, fiolet, turkus, morski błękit.

Pierwsze zdjęcie teraźniejsze, zimowe, bez opalenizny.
Drugie, z wakacji, opalona.
Prawdopodobnie zima

---------- Dopisano o 19:38 ---------- Poprzedni post napisano o 19:20 ----------

do caro69

Prawdopodobnie Wiosna.
Kolory, w których jest Ci ładnie są zdecydowanie wiosenne, chyba intuicyjnie wyczułaś, jakim jesteś typem
Gdybyś była latem, ładnie byłoby Ci w różowym i błękitnym, ogólnie w pastelach(jaśniejszych bądź ciemniejszych, w zależności od intensywności typu), chłodnych szarościach.
Jesieni ładnie w zgniłej zieleni i przybrudzonych kolorach: brązach oraz czerwieniach(w kolorach tej pory roku) i fioletach.
__________________
"Dobra kobieta inspiruje mężczyznę, dowcipna go interesuje, piękna oczarowuje, lecz współczująca go dostanie"

Victor Marie Hugo

http://mjutkiewicz.blogspot.com/
babydoll1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-23, 21:41   #2972
kasa_andru
Raczkowanie
 
Avatar kasa_andru
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 94
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Do: gosiaska



Oto opis: Pytania dot. typu kolorystycznego:

1. Jak się opalasz - Opalam się raczej średnio. W porównaniu z moją rodziną na bardzo jasny kolor - żółto brązowy.


2. Kolor oczu - Oprawa: brąz, kolor oczu zielone z plamkami gdzie niegdzie małymi, brązowymi.


3. Piegi - występują szczególnie latem - ale nie jakieś mega intensywne dość delikatne, ale widoczne na całej buzi! Kolor: sama nie wiem? Zimą; znikają - tylko zostają pod oczami na policzkach i na nosie, delikatniejsze. Zdjęcie zbliżenie


4. Cera - Nie umiem określić, ale chyba ciepły, jasny. Używam podkładu: kość słoniowa.


5. Naturalny kolor włosów - W dzieciństwie Karmelowy, ciemny bląd z mega złotymi refleksami - teraz jakieś szaro ciemne W lato tylko są karmelowo złote. - choć sama nie wiem?


6. Kolor ust (naturalny oczywiście): kompletnie nie wiem?

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Zielony , pomarańczowy, nascycone ciemne kolory to moje kolory: okropnie wyglądam w białym, czarnym (choć go lubie) i czasem nosze, RÓŻ odpada i niebieski.

Zdjęcią w wątku: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=277995

---------- Dopisano o 22:39 ---------- Poprzedni post napisano o 22:38 ----------

Czekam na informacje jakim podtypem jestem? I czy na pewnio jesienią? Czasem na zdjęciach wyglądam zupełnie jak lato? Sama nie wiem? Poradzisz gosiaska?

Pozdrawiam

---------- Dopisano o 22:41 ---------- Poprzedni post napisano o 22:39 ----------

A dodam że zdjęcia są raczej letnio - wakacyjne
kasa_andru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-24, 09:03   #2973
gosiaska
Zadomowienie
 
Avatar gosiaska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 084
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

kasa_andru - na pewno jeste ciepła porą roku, prawdopodobnie jestes warm autumn ( z tendencją do wiosny ), w gre wchodziłaby jeszcze warm spring ( z tendencja do jesieni )
__________________
Stażysta 2011
Misja WAKACJE- Gdańsk
Misja język niemiecki
Misja Wiedeń

Romantycznie:
Chuck&Blair, Blair&Chuck
have to be together
gosiaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-25, 22:44   #2974
kasa_andru
Raczkowanie
 
Avatar kasa_andru
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 94
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Dziękuje Ci serdecznie. Czyli lato i zima odpada,a na pewno coś jesienno wiosennego. Chyba wolę kolory jesienne... Choć może poeksperymentuje troszkę

Pozdrawiam
kasa_andru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-26, 12:58   #2975
caro69
Raczkowanie
 
Avatar caro69
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 241
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez babydoll1985 Pokaż wiadomość
do caro69

Prawdopodobnie Wiosna.
Kolory, w których jest Ci ładnie są zdecydowanie wiosenne, chyba intuicyjnie wyczułaś, jakim jesteś typem
Gdybyś była latem, ładnie byłoby Ci w różowym i błękitnym, ogólnie w pastelach(jaśniejszych bądź ciemniejszych, w zależności od intensywności typu), chłodnych szarościach.
Jesieni ładnie w zgniłej zieleni i przybrudzonych kolorach: brązach oraz czerwieniach(w kolorach tej pory roku) i fioletach.
dziękuję bardzo za pomoc
__________________
tumblr.
vinted.
caro69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 08:57   #2976
lemongirl
Raczkowanie
 
Avatar lemongirl
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 36
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

1.jak sie opalam? szybko, odcień raczej złotawo-brązowy.
2.oczy:ciemne do tego mają jeszcze ciemniejszą obwódkę, oprawa oczu zdecydowana
3.piegi:nie mam
4.odcień ceryliwkowy, rumienie sie na czerwono
5.włosy: brunetka, bez przebłysków
6.kolor ust:dość jasny
7.kolory:dobrze czuję sie w :fiolecie, zieleni, czerwieni, żółtym, bieli. źle w pomarańczy, siwym, brązie.
lemongirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 13:16   #2977
gosiaska
Zadomowienie
 
Avatar gosiaska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 084
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

lemongirl - zima trudno mi wstepnie powiedziec jaki odłam
__________________
Stażysta 2011
Misja WAKACJE- Gdańsk
Misja język niemiecki
Misja Wiedeń

Romantycznie:
Chuck&Blair, Blair&Chuck
have to be together
gosiaska jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-04, 18:53   #2978
antoninne0216
Zadomowienie
 
Avatar antoninne0216
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 941
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

a ja?
1. Jak się opalasz?
opalam się szybko, raczej taka złota poświata się tworzy na skórze.
2. Kolor oczu?
ciemny brąz, prawie czerń. rzęsy i brwi raczej ciemne.
3. Piegi?
tak są i to nawet dużo, odcień złotawo-brązowy.
4. Cera?
jasna, ale z pewnością nie różowa. rumienię się na czerwono.
5. Naturalny kolor włosów?
kasztan z poświatą złotawo-brązowawą latem.
6. Kolor ust ?
ciemny róż.
7. W jakich kolorach?
najlepiej mi w czerni, nieźle wyglądam w ciemnej zieleni, granacie, szarości, bieli i beżu.
tragicznie wyglądam w pomarańczu, żółci, mocnym różu, fiolecie, czerwieni.

jakim jestem typem? i jeśli można wiedzieć, w jakim makijażu wyglądałabym dobrze?
antoninne0216 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-05, 15:11   #2979
babydoll1985
Raczkowanie
 
Avatar babydoll1985
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 200
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Można prosić o zdjęcie?
__________________
"Dobra kobieta inspiruje mężczyznę, dowcipna go interesuje, piękna oczarowuje, lecz współczująca go dostanie"

Victor Marie Hugo

http://mjutkiewicz.blogspot.com/
babydoll1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-08, 09:03   #2980
tweety1811
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 12
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

znalazłam kilka fajnych stronek odnośnie analizy kolorystycznej (masa zdjęć dla określonych typów i kolory) in english only niestety
http://totalimageconfidence.com/?page_id=91

oraz www o wiośnie między innymi z rysunkami, szczegółowym opisem, a także DIY analysis (czyli samodzielną analizą, sa do tego testy koloru oczu, włosów itd.)
http://www.prettyyourworld.com/springpalettes.html

a tutaj stronka o typach urody, o typach figur, jak łączyć kolory w danych typach, jak stworzyć garderobę
http://www.define-your-style-clothes...-analysis.html

POLECAM!!
tweety1811 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-09, 09:50   #2981
gosiaska
Zadomowienie
 
Avatar gosiaska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 084
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Bardzo przydatne podpisuję się pod tym obiema łapkami Dzięki Tweety!!
__________________
Stażysta 2011
Misja WAKACJE- Gdańsk
Misja język niemiecki
Misja Wiedeń

Romantycznie:
Chuck&Blair, Blair&Chuck
have to be together
gosiaska jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-10, 13:04   #2982
antoninne0216
Zadomowienie
 
Avatar antoninne0216
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 941
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez babydoll1985 Pokaż wiadomość
Można prosić o zdjęcie?
przepraszam, zapomniałam o zdjęciach.

http://img199.imageshack.us/i/1000622jpg.png/
nic ciekawszego nie znalazłam. tylko, że kolor włosów wyszedł dziwnie- pewnie kwestia oświetlenia.
normalnie mam kasztanowe włosy.
antoninne0216 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-11, 19:01   #2983
babydoll1985
Raczkowanie
 
Avatar babydoll1985
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 200
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Dziękuję za zdjęcie

Na pewno jesteś ciepłym typem, prawdopodobnie mieszanym jesienno-wiosennym. Ciężko ocenić go dokładnie w Twoim przypadku, najbardziej wiarygodny wynik dałaby profesjonalna analiza.Kolory, które do Ciebie pasują będą więc częściowo z palety wiosennej, jak np. beże- piaskowy, brzoskwiniowy, pomidorowa czerwień, a częściowo z palety jesiennej,jak zielenie (groszkowy, oliwkowy, khaki), ciemny turkus, średni granat, śliwkowy, jagodowy, kremowa biel, ciemne brązy- kakaowy, czekoladowy, powinnaś unikać natomiast pasteli i kontrastów w ubiorze i makijażu.
__________________
"Dobra kobieta inspiruje mężczyznę, dowcipna go interesuje, piękna oczarowuje, lecz współczująca go dostanie"

Victor Marie Hugo

http://mjutkiewicz.blogspot.com/
babydoll1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-12, 13:20   #2984
antoninne0216
Zadomowienie
 
Avatar antoninne0216
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 941
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez babydoll1985 Pokaż wiadomość
Dziękuję za zdjęcie

Na pewno jesteś ciepłym typem, prawdopodobnie mieszanym jesienno-wiosennym. Ciężko ocenić go dokładnie w Twoim przypadku, najbardziej wiarygodny wynik dałaby profesjonalna analiza.Kolory, które do Ciebie pasują będą więc częściowo z palety wiosennej, jak np. beże- piaskowy, brzoskwiniowy, pomidorowa czerwień, a częściowo z palety jesiennej,jak zielenie (groszkowy, oliwkowy, khaki), ciemny turkus, średni granat, śliwkowy, jagodowy, kremowa biel, ciemne brązy- kakaowy, czekoladowy, powinnaś unikać natomiast pasteli i kontrastów w ubiorze i makijażu.
dziękuję bardzo za pomoc
tak, w zieleniach mi dobrze, w beżach i bieli też. w granacie wyglądam przyzwoicie.
ale kiedyś przymierzałam brzoskwinię, śliwkę i nie wyglądałam korzystnie- to dosyć łagodne stwierdzenie- można powiedzieć, że tragicznie:/
pasteli unikam, kontrastów też- oprócz bieli z czernią, bo w tym jakoś się prezentuję.
a więc na najbliższych zakupach poprzymierzam trochę nowych kolorów i mam nadzieję, że będą mi pasowały

---------- Dopisano o 13:56 ---------- Poprzedni post napisano o 13:39 ----------

a tak z ciekawości zapytam
ktoś napisał, że ciemnoskórzy należą do zimnej palety. zawsze mi się wydawało, że ludzie "obsypani mąką" mają zimny typ, a ci ładnie opaleni są wiosną.
a więc jak to jest? od czego zależy dany typ urody?
wiem, internet skarbnicą wiedzy ale szperając w necie, pogubiłam się jeszcze bardziej:p

---------- Dopisano o 14:20 ---------- Poprzedni post napisano o 13:56 ----------

i jeszcze jedno pytanie:
czy może być tak, że ktoś jest pół wiosną, pół zimą?
chodzi mi o to, czy są wyłącznie mieszanki ciepłych typów (wiosna-jesień) i zimnych, czy też możliwy jest mix ciepło-zimny?
antoninne0216 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-12, 14:13   #2985
Lola_Karola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Możecie i mnie uświadomić? Proszę

. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Oczywiście najpierw na czerwono i żeby zmieniło się to w złotawo- brązowy kolor chwile trwa

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Błękitne oczy z ciemna obwódką bez plamek. Brwi i rzęsy jasny brąz


3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Cały nos złotawo brązowych piegów i brązowe pieprzyki

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Mam bardzo jasna cerę rumienię się na różowo.


5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Ciemny blond.


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Dość jasny róż

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Hmmm... Zieleń i turkus podkreśla moje oczy. W beżu wyglądam mdło, zlewam się z ubraniem W pastelach chyba tez mi nie do twarzy...
Lola_Karola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-12, 16:25   #2986
panna_rak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Kraina Marzeń - aktualnie UK
Wiadomości: 77
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Witam Proszę o rozszyfrowanie i mnie, wiem, że trudna sprawa tak bez zdjęcia, ale może się uda


1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Najpierw na czerwono, ale bardzo szybko kolor zmienia się w coraz intensywniejszą brzoskwinię.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Szaro-zielone. Brwi wyraźnie zarysowane, rzęsy jakby wyblakłe.


3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Posiadam kilka na nosie Wpadają w jasny brąz.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Raczej jasna, choć nie trupio blada. Wpada w różowy głównie na twarzy, latem jest to ciepły, brzoskwiniowy odcień.


5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Mysi brąz.


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Wyraźnie odznacza się od cery, wpada w róż.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Dobrze: niebieski, granat, zieleń, brudny róż, w ogóle takie brzybrudzone kolory. Źle: biel, krwista czerwień.
panna_rak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-12, 16:40   #2987
EwCiA000
Zadomowienie
 
Avatar EwCiA000
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Kędzierzyn-koźle
Wiadomości: 1 534
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

hej czy mogłybyście i mi podpowiedzieć?? byłabym wdzięczna:

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

dość szybko, od razu na brązowo, odcień jest dość ciepły.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

kolor oczu-średniniebieski, tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, ale na pierwszy rzut oka tego nie widać, dopiero jak się ktos przyjrzy, mam pomarańczowe plamki, rzęsy i brwi ciemne.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

złotawe ciepłe ale delikatne

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

brzoskwiniowy.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

jasny brąz.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

dość jasny różowy.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

nie bardzo umiem odpowiedzieć na to pytanie, ale chyba najlepiej czuje się w czerni szarości i srebrze...
EwCiA000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-12, 19:50   #2988
trufles
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Hej

Bardzo spodobał mi się ten wątek, sama zastanawiam się jaki mam tym urody. Zawsze myślałam, że jestem zimą, le chyba taka nietypową Z resztą, ocence same


1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Opalam się dość powoli, Słoneczko " nie łapie" mnie od razu, jeśli za długo przebywam na słońcu to jestem zaróżowiona, ale ogólnie nie mam problemu z poparzeniami słonecznymi, więc raczej powoli na brązowo. odcień brzoskwiniowy.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Ciemny brąz, oprawa ciemna - czarna, ale bez przesady


3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

nie występują


4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Myślę, że brzoskwiniowa, ale ciężko powiedzieć. Mam nadzieję, że będzie widać na zdjęciu, jestem tam bez opalenizny i bez makijażu raczej się nie rumienię.


5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Ciemny brąz, widać na zdjęciu, włosy naturalne. ciemnieją na zimę, jaśnieją latem, zdjęcie robione w okresie wiosenno - letnim, więc są trochę jaśniejsze,


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
dość jasne, ale jaki to kolor... hm chyba delikatnie różowe, blado - różowe, coś takiego


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Wszelkie pastele odpadają. Nie lubię koloru pomarańczowego i jesiennego brązu. Lubię wyraziste kolory turkus, czerwień. Na co dzień raczej przygaszone kolory, bez ekstrawagancji, ale na imprezę to już coś zdecydowanie kolorowego.
trufles jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-13, 02:23   #2989
Nefrytka
Rozeznanie
 
Avatar Nefrytka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 535
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Też was poproszę, bo już mnie męczy to, że wszędzie jestem innym typem kolorystycznym.


1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Bardzo dawno się nie opalałam, ostatnio byłam czerwona, potem zbrązowiało, po jakimś dniu - dwóch. Jednak jak byłam młodsza i latałam po dworze to od razu opalałam się na brąz.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Oczy mam zielone, kolor średnio intensywny z cimnoszarą obwódką. Rzęsy i brwi mam brązowe, delikatne.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Nie posiadam.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
Moja skóra jest raczej neutralna, beżowa, ale mam zaczerwienienia, więc mam "plamiastą" twarz. Gdy się rumienię, to na czerwono.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Brązowo-szare. Taki mysi, nijaki kolor.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
Jasny róż, nawet można by powiedzieć, że bardzo jasny.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Nie zwracam na to szczególnej uwagi, nie kojarzę koloru w którym wyglądałabym wyjątkowo tragicznie.
Nefrytka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-13, 11:25   #2990
becia23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: białystok
Wiadomości: 175
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

ja tez potrzebuje porady-mam zamiar zmienic look na wiosnefryzura juz zmieniona ale nadal zastanawiam sie nad kokorem wlosow.marzy mi sie blond w chlodnym odcieniu(nie za jasny na poczatek)mialam juz ciemny braz,a teraz mam taki jakby karmel z rudosciami no i licze na wasza pomoc czy w blondzie bedzie ok

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy? opalam sie dosc szybko i na brazowo,czasami jestem czerwona ale jak dluzej sie "podpieke" z tym ze dosc szybko brazowieje


2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?oczy zielonobrazowe(zalezy co mam na sobie wtedy przybieraja dany kolor)w srodku jakby bardziej brazowe a na zewnatrz zielone,obwodka ciemna, oprawa oczu raczej ciemna niz jasna.


3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?piei pojawiaja sie latem-szarobrazowe


4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?nie mam pojecia:/raczej cieply taki zoltawy ale moge sie mylic poniewaz nie mam porownaniarumienie sie na czerwono


5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?dawno go nie widzialamw dziecinstwie blond ale w chlodnym odcieniu,potem taki szaro mysi


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?raczej roz ale nie sa strasznie jasne


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?najlepiej w czerniale tez granat, czerony,rozowy,bialy morska zielen
zlew jaskrawych typu zielen i zolc

to chyba na tyle.czekam z niecierpliwoscia na werdykt
__________________
od karmienia do karmienia, od pieluchy do pieluchyzycie jest piekne
becia23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-13, 15:09   #2991
psychomama
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 55
GG do psychomama
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

proszę o określenie mojego typu kolorystycznego nie jestem tutaj nowa ale na forum piszę po raz pierwszy, więc za wszelkie błędy przepraszam ;p


1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

najpierw na czerwono, później jest szaro-beżowy .


2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

takie nijakie - szaro-niebieskie . mają obwódkę ale niezbyt ciemną i trochę piwnych plamek . naturalna oprawa oczu jasna, rzęsy długie, brwi aktualnie farbuję henną ;p


3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

jest ich kilka, raczej złotawe .

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

chłodny wpadający w róż ? może porcelanowy . bardzo, bardzo jasny . rumienię się na kolor czerwony zazwyczaj po wysiłku .

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

mysie, popielate, taki nijaki ciemny blond . farbowane aktualnie na ciemny brąz który wyszedł taki jakiś czarny ..


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

różowe .


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

lubię siebie w mocnym różu, w turkusowym, niebieskim, w szarym, w czarnym .
nie cierpię w żółtym, zielonym..


z góry dzięki za pomoc

Edytowane przez psychomama
Czas edycji: 2010-05-30 o 20:46
psychomama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-13, 17:04   #2992
sybillla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 112
Dot.: Prośba o ocenę kolorystyczną

dziękuje za pomoc bede teraz starać się w swój typ urody wpasowywać
sybillla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-13, 18:18   #2993
babydoll1985
Raczkowanie
 
Avatar babydoll1985
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 200
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez antoninne0216 Pokaż wiadomość
dziękuję bardzo za pomoc
tak, w zieleniach mi dobrze, w beżach i bieli też. w granacie wyglądam przyzwoicie.
ale kiedyś przymierzałam brzoskwinię, śliwkę i nie wyglądałam korzystnie- to dosyć łagodne stwierdzenie- można powiedzieć, że tragicznie:/
pasteli unikam, kontrastów też- oprócz bieli z czernią, bo w tym jakoś się prezentuję.
a więc na najbliższych zakupach poprzymierzam trochę nowych kolorów i mam nadzieję, że będą mi pasowały

---------- Dopisano o 13:56 ---------- Poprzedni post napisano o 13:39 ----------

a tak z ciekawości zapytam
ktoś napisał, że ciemnoskórzy należą do zimnej palety. zawsze mi się wydawało, że ludzie "obsypani mąką" mają zimny typ, a ci ładnie opaleni są wiosną.
a więc jak to jest? od czego zależy dany typ urody?
wiem, internet skarbnicą wiedzy ale szperając w necie, pogubiłam się jeszcze bardziej:p

---------- Dopisano o 14:20 ---------- Poprzedni post napisano o 13:56 ----------

i jeszcze jedno pytanie:
czy może być tak, że ktoś jest pół wiosną, pół zimą?
chodzi mi o to, czy są wyłącznie mieszanki ciepłych typów (wiosna-jesień) i zimnych, czy też możliwy jest mix ciepło-zimny?
Pierwsze pytanie:
Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj barwnika przeważa w skórze. U osoby o typie wiosennym przeważa barwnik o nazwie eumelanina brązowa i feomelanina żółta, cera ma żółty odcień, u jesiennych typów jest przewaga feomelaniny czerwonej, co nadaje cerze łososiowy lub pomarańczowy odcień, natomiast u typów chłodnych skóra ma przewagę barwnika- eumelaniny czarnej, skóra tych typów może być jasna, porcelanowa lub właśnie ciemna, oliwkowa.

Drugie pytanie:

Podobno nie istnieją typy mieszane ciepło- zimne, bo u jednej osoby nie występują w zasadzie jednocześnie i ciepłe i zimne barwy w urodzie, tzn. jeśli np.osoba jest jesienią ma ciepłą, łososiową karnację i piegi o złotej, ciepłej barwie, to w naturze nie posiada jednocześnie czarnych lub szarych,platynowych odcieni włosów. Jeśli już tak się zdarzy, to jest to już ingerencja zewnętrzna i dlatego może wydawać się, że takie typy istnieją.
__________________
"Dobra kobieta inspiruje mężczyznę, dowcipna go interesuje, piękna oczarowuje, lecz współczująca go dostanie"

Victor Marie Hugo

http://mjutkiewicz.blogspot.com/
babydoll1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-13, 18:27   #2994
antoninne0216
Zadomowienie
 
Avatar antoninne0216
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 941
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

babydoll1985, dziękuję bardzo za pomoc rozjaśniłaś mi tą sprawę
antoninne0216 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-13, 18:43   #2995
ciekawska89
Raczkowanie
 
Avatar ciekawska89
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 111
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

To może ktoś pomoże określić mój typ urody?

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy? Jeśli chodzi o ciało to dość szybko, natomiast twarz opala się raczej cieżko. Opalenizna najpierw czerwona,później ciepły odcień

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?Piwne ,ciemna obwódka, mają plamki. Jeżeli chodzi o oprawe oczu raczej ciemna (brązowa)

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?tylko latem


4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
o to jest ciężkie pytanie, możliwe że taki troche żółtawy, nie czerwienie sie wcale

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
uhu naturalny kolor?ciężka sprawa tak dawno to było
napewno blond natomiast w ciemniejszym odcieniu raczej złotawe przebłyski

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral? brzoskwiniowe?


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?hmm jasny granat, łososiowy , pomarańczowy czy podkreślają urode to nie wiem ale lubie je

Załączam zdjęcia :
Dwa pierwsze dość stare ale jedyne bez podkładu( oba latem robione więc skóra opalona)
trzecie w makijażu

Edytowane przez ciekawska89
Czas edycji: 2010-03-13 o 18:44
ciekawska89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-13, 19:33   #2996
becia23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: białystok
Wiadomości: 175
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

babydoll1985 dziekuje
__________________
od karmienia do karmienia, od pieluchy do pieluchyzycie jest piekne
becia23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-14, 13:33   #2997
xera
Raczkowanie
 
Avatar xera
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 30
GG do xera
mogłabym się też załapać?:-)

1. Jak się opalasz?
szybko się opalam, najpierw na różowo - chyba że się spiekę, to czerwono :P a później taki złoty brąz mi wychodzi.
2. Kolor oczu?
tu są zdania podzielone, niektórzy mówią że piwne, inni, że brązowe - mam ciemnobrązową obwódkę, później zgniłozielony pas (przyjrzeć się trzeba) a później w środku - migdałowo. oprawa oczu - czarne brwi i rzęsy.
3. Piegi?
zero piegów!
4. Cera?
Tu też ciężko mi powiedzieć, obecnie jestem strasznie blada, a w bladości nigdy do twarzy mi nie było, niezdrowo wyglądam. Wydaje mi się że oliwkowa, na zasadzie eliminacji, porcelanowa i brzoskwiniowa w życiu. ;-)
5. Naturalny kolor włosów?
jasny brąz, zależy od światła, ze złotawymi refleksami
6. Kolor ust ?
różowy.
7. W jakich kolorach?
hm, liliowy, fuksja, niektóre beże, czerwień ale zależy od odcienia. uwielbiam mocne kolory, intensywne i kontrastowe, źle sie czuję w pastelach, dlatego raczej chodzę w czerni, bieli, właśnie fuksji. Szarości, brązy, zielenie - nie chodzę w tych kolorach bo czuję się tragicznie. Różu i pomarańczy nie mam w swojej szafie więc nie próbowałam. ;-)

Planuję się pofarbować i upatrzyłam sobie kilka odcieni loreala creme gloss i nie wiem jaki wybrać... ciemny brąz bym chciała na pewno myślałam o czekoladzie, albo pralince.. miodowy kasztan jest też śliczny i hebanowa czerń. Chyba, że macie jakiś lepszy pomysł co do mojego przyszłego koloru włosów?;-)
No i ostatnie pytanie - jaki makijaż pasowałby do moich oczu?
Bardzo proszę o pomoc ;-*
__________________
— życie się gniecie
— musi, luz jest małorodny
xera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-15, 16:03   #2998
babydoll1985
Raczkowanie
 
Avatar babydoll1985
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 200
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez ciekawska89 Pokaż wiadomość
To może ktoś pomoże określić mój typ urody?

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy? Jeśli chodzi o ciało to dość szybko, natomiast twarz opala się raczej cieżko. Opalenizna najpierw czerwona,później ciepły odcień

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?Piwne ,ciemna obwódka, mają plamki. Jeżeli chodzi o oprawe oczu raczej ciemna (brązowa)

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?tylko latem


4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
o to jest ciężkie pytanie, możliwe że taki troche żółtawy, nie czerwienie sie wcale

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
uhu naturalny kolor?ciężka sprawa tak dawno to było
napewno blond natomiast w ciemniejszym odcieniu raczej złotawe przebłyski

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral? brzoskwiniowe?


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?hmm jasny granat, łososiowy , pomarańczowy czy podkreślają urode to nie wiem ale lubie je

Załączam zdjęcia :
Dwa pierwsze dość stare ale jedyne bez podkładu( oba latem robione więc skóra opalona)
trzecie w makijażu
Wydaje mi się, że jesteś wiosenką
Kolory, które do Ciebie pasują to czyste, jasne zielenie (jabłka,młodej trawy), błękitny turkus, żółty słoneczny, pomarańcze- brzoskwiniowy, słoneczne czerwienie- truskawkowy, pomidorowy, kremowy, beże piaskowe, kolor bzu,słoneczne fiolety, słoneczne brązy i szarości

Jeżeli chodzi o kolory włosów, bo zauważyłam że często pojawiają się dylematy- na jaki kolor zafarbować...?
W Twoim przypadku kolory, które będą pasowały to złote,ciepłe blondy,natomiast powinnaś unikać chłodnych, platynowych i szarawych blondów



---------- Dopisano o 15:51 ---------- Poprzedni post napisano o 15:36 ----------

Cytat:
Napisane przez psychomama Pokaż wiadomość
proszę o określenie mojego typu kolorystycznego nie jestem tutaj nowa ale na forum piszę po raz pierwszy, więc za wszelkie błędy przepraszam ;p

zdjęcie bez makijażu, bez przeróbki: http://i41.tinypic.com/b5fsys.jpg

zdjęcie w makijażu dziennym [przeróbka-podbicie kontrastu jedynie]: http://i42.tinypic.com/2it0oyp.jpg

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

najpierw na czerwono, później jest szaro-beżowy .


2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

takie nijakie - szaro-niebieskie . mają obwódkę ale niezbyt ciemną i trochę piwnych plamek . naturalna oprawa oczu jasna, rzęsy długie, brwi aktualnie farbuję henną ;p


3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

jest ich kilka, raczej złotawe .

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

chłodny wpadający w róż ? może porcelanowy . bardzo, bardzo jasny . rumienię się na kolor czerwony zazwyczaj po wysiłku .

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

mysie, popielate, taki nijaki ciemny blond . farbowane aktualnie na ciemny brąz który wyszedł taki jakiś czarny ..


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

różowe .


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

lubię siebie w mocnym różu, w turkusowym, niebieskim, w szarym, w czarnym .
nie cierpię w żółtym, zielonym..


z góry dzięki za pomoc
Wydaje mi się że zima

Te ciemne włosy, które przypadkowo wyszły jako czarne są idealne!
Pomyślałam od razu że są to naturalne tak pasują. Do tego ciemna,wyrazista oprawa twarzy

Zima uwielbia kontrasty, mocne czyste kolory: biały, czarny,szary, żółty,granatowy, niebieski, fioletowy,czerwony, zielony, pink, oraz lodowe odpowiedniki tych kolorów.

---------- Dopisano o 16:36 ---------- Poprzedni post napisano o 15:51 ----------

Cytat:
Napisane przez panna_rak Pokaż wiadomość
Witam Proszę o rozszyfrowanie i mnie, wiem, że trudna sprawa tak bez zdjęcia, ale może się uda


1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Najpierw na czerwono, ale bardzo szybko kolor zmienia się w coraz intensywniejszą brzoskwinię.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Szaro-zielone. Brwi wyraźnie zarysowane, rzęsy jakby wyblakłe.


3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Posiadam kilka na nosie Wpadają w jasny brąz.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Raczej jasna, choć nie trupio blada. Wpada w różowy głównie na twarzy, latem jest to ciepły, brzoskwiniowy odcień.


5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Mysi brąz.


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Wyraźnie odznacza się od cery, wpada w róż.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Dobrze: niebieski, granat, zieleń, brudny róż, w ogóle takie brzybrudzone kolory. Źle: biel, krwista czerwień.
Lato

Kolory, które są dla Ciebie to właśnie przybrudzone pastele, takie jak morska zieleń, khaki, niebieskoszary, marynarski niebieski, fuksja, malina, czerwone wino, szaro-czarny, ecru, cytrynowy, szary beż, pudrowy róż, ciemny, szary brązowy



---------- Dopisano o 17:03 ---------- Poprzedni post napisano o 16:36 ----------

Lola_Karola
nefrytka

Możecie zamieścić swoje zdj.?
__________________
"Dobra kobieta inspiruje mężczyznę, dowcipna go interesuje, piękna oczarowuje, lecz współczująca go dostanie"

Victor Marie Hugo

http://mjutkiewicz.blogspot.com/
babydoll1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-15, 16:26   #2999
Nefrytka
Rozeznanie
 
Avatar Nefrytka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 535
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez babydoll1985 Pokaż wiadomość
Lola_Karola
nefrytka

Możecie zamieścić swoje zdj.?
Niestety żadnego nie mam a mój aparat nie działa. Jeżeli nie możesz ocenić bez zdjęcia, trudno. Od tego się nie umiera.
Nefrytka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-15, 16:51   #3000
Seila
Raczkowanie
 
Avatar Seila
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: z krzesła.
Wiadomości: 126
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Ojj zawsze miałam ogromny problem z określeniem swojego typu, więc może wy dziewczyny, które znacie się na tym lepiej pomogłybysćie

1 Jak sie opalasz?

Szybko, żadko kiedy się przysłowiowo 'spalam' gdyż mam skóre bardzo podatną i odporną na słońce

2 Kolor oczu

obwódki zielone, w środku brązowe

3 Piegi?

Mało - tylko w lecie w okolicach nosa ale bardzo nieliczne


4. Cera?

Jasna cera, nie alabastrowa ale jasna, hm... taka brzoskiwniowa.

5. Naturalny kolor włosów.

brązowe - ale nie jest to intensywny nasycony brąz tylko bardziej z takimi jasnymi refleksami.

6. Kolor ust

Malinowe.

7. W jakich kolorach?

Fiolecie, żołci (zarówno pastelowej jak i nasyconej), czerwieni, granacie, różu (jasnym i mocnym, w sumie ponoć w kazdym odcieniu rozu i fioletu).

__________________
Zapuszczanie włosków od 09.03.2010
Seila jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:32.