Zapychające składniki w kosmetykach - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-27, 12:21   #151
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Nie jestem ekspertką, ale opierając się na swoich doświadczeniach, wskazałabym na potencjalną szkodliwość parafiny, isopropylu i oleju słonecznikowego.
Te czarne kropki, to mogą być zaskórniki. Moje próby używania mazideł z isopropylami kończyły się zawsze ich wysypem.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-27, 12:31   #152
redangel
Raczkowanie
 
Avatar redangel
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 283
GG do redangel
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

czarne kropki,mam od kiedy pamietam szczerze mowiac chodzi mi o te biale,dosc twarde,malutenke krostki,ktorych nie mialam a pojawilo sie kilka
redangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-27, 12:33   #153
redangel
Raczkowanie
 
Avatar redangel
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 283
GG do redangel
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

chyba odloze na pare dni to mleczko,zobacze czy te krostki przestana sie pojawiac,a narazie bede uzywac physiogelu do przemywania twarzy
redangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-27, 12:45   #154
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Przykro mi, ale nie pokuszę się o wirtualną diagnozę

Zajrzałam na KWC, składu tego kremu nie , ale w poprzedniej wersji na początkowych miejscach znajdują się Glyceryl Stearate SE i Paraffinum Liquidum. W innych kremach tej firmy nie ma jakichś zabójców.
A co do obecności parafiny w mleczku, to jeszcze nie spotkałam takiego, w którym by jej nie było.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-27, 13:26   #155
Angi74
Wtajemniczenie
 
Avatar Angi74
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Łódź/Gdańsk
Wiadomości: 2 404
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez mentha
Przykro mi, ale nie pokuszę się o wirtualną diagnozę

Zajrzałam na KWC, składu tego kremu nie , ale w poprzedniej wersji na początkowych miejscach znajdują się Glyceryl Stearate SE i Paraffinum Liquidum. W innych kremach tej firmy nie ma jakichś zabójców.
A co do obecności parafiny w mleczku, to jeszcze nie spotkałam takiego, w którym by jej nie było.
A tu się mie zgodzę.Mam beztłuszczowe mleczka matujące do demakijazu -Lirene.W składzie nie ma pariaffiny.
Angi74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-27, 13:43   #156
redangel
Raczkowanie
 
Avatar redangel
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 283
GG do redangel
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

a physiogel ma?
redangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-27, 13:44   #157
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Ha!

Rzeczywiście.

Używam mleczka do usuwania pudru i tuszu do rzęs, później twarz zmywam i tak żelem. Tak więc przy wyborze mleczek kieruję się nie typem cery (mieszana), ale wybieram jak najdelikatniejsze. O mleczkach beztłuszczowych po prostu nie pomyślałam
Prawda jest taka, że parafina jest tania, więc producenci często pakują jej ile tylko się da.

Stiefel, Physiogel, Cleanser (preparat do demakijażu):
Skład: Aqua, Sodium Cocoyl Isethionate, PEG-75, Cetearyl alcohol, Disodium Phosphate, Citric Acid, Methylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Parfum

Nie widzę tu parafiny.

redangel, na poprzednich stronach Dziewczyny podały kilka fajnych linków do stron z tabelami komedogenności, możesz sama sprawdzić, czego napakowali do Twoich kosmetyków.

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2006-03-27 o 14:06
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-27, 20:47   #158
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Ziaja ma, ale tylko ten zel Calma HLC [bialo-niebieskie buteleczki]
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-28, 18:59   #159
Cherie
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar Cherie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 160
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Hej
Mam prosbe do osob ktore sie znaja na skladach. Czy ponizszy sklad zawiera jakies nieezpieczne, zapychajace zwiazki? Wyczytalam, ze isopropyl linolate jest bardzo zapychajacy, nie wiem czy podany nizej isopropyl to jest to samo (wkradl sie blad literowy) czy to 2 rozne zwiazki? Z gory dziekuje za pomoc

Ingredients: Talc, synthetic wax, aluminum starch octenylsuccinate, hydroxylated lanolin, petrolatum, cyclomethicone, isopropyl lanolate, cetyl acetate, methylparaben, propylparaben, lanolin alcohol, acetylated lanolin alcohol, iron oxides, mica, titanium dioxide, manganese violet, D&C red No.7 calcium lake, D&C Red No. 6

Cherie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-28, 19:50   #160
a4fe74769c46a8b3f27462c06deeaa5a0ba50375_612d631274ff7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 530
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez Cherie
Hej
Mam prosbe do osob ktore sie znaja na skladach. Czy ponizszy sklad zawiera jakies nieezpieczne, zapychajace zwiazki? Wyczytalam, ze isopropyl linolate jest bardzo zapychajacy, nie wiem czy podany nizej isopropyl to jest to samo (wkradl sie blad literowy) czy to 2 rozne zwiazki? Z gory dziekuje za pomoc

Ingredients: Talc, synthetic wax, aluminum starch octenylsuccinate, hydroxylated lanolin, petrolatum, cyclomethicone, isopropyl lanolate, cetyl acetate, methylparaben, propylparaben, lanolin alcohol, acetylated lanolin alcohol, iron oxides, mica, titanium dioxide, manganese violet, D&C red No.7 calcium lake, D&C Red No. 6

acetylated lanolin alcohol oraz D&C Red No. 6 mogą uczulac. Sprawdz sama:
http://www.geocities.com/mcsworld2000/comedogenic.htm
a4fe74769c46a8b3f27462c06deeaa5a0ba50375_612d631274ff7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-20, 16:15   #161
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

mam pytanie do osób znajacych sie troche lepiej ode mnie na składach
czy Caprylic/Capric Glycerides ma właściwości komedogenne?
Caprylic/Capric Triglyceride wiele osób zapycha (w tym mnie) ale nie wiem nic na temat Caprylic/Capric Glycerides, są to też tłuszcze ale nie sprecyzowane czy mono czy triglicerydowe

z góry dziekuje za odpowiedź
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-22, 07:29   #162
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

naprawdę nikt sie nie orientuje?
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-22, 07:33   #163
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Agatko, każdy składnik tłuszczowy może Cię zapchać. Wiesz uż na pewno, że to kwesia indywidualna. Ja bym uważała, nie lubimy się z kaprylami

Do potencjalnch "zapychaczy" chcę dorzucić jeszcze algi [nie wszystkie gatunki, acz, i to także kwestia indywidualna] - rodzina Laminaria.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-22, 07:36   #164
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Nie pamiętam czy pisałaś, ale czy L_V używasz płyn miceralny Biodermy dla wrazliwców, tam właśnie wynalazłam ten składnik i boję sie ze bedzie mnie zapychał...
Obie mamy problem z kaprylami więc jeśli ciebie by nie zapychal to bym się skusiła na wypróbowanie
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-22, 07:53   #165
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez agatka-a
Nie pamiętam czy pisałaś, ale czy L_V używasz płyn miceralny Biodermy dla wrazliwców, tam właśnie wynalazłam ten składnik i boję sie ze bedzie mnie zapychał...
Obie mamy problem z kaprylami więc jeśli ciebie by nie zapychal to bym się skusiła na wypróbowanie
Nie, nie używam żelu Biodermy. Zresztą sama szukam teraz zelu do mycia twarzy,ale to w innym wątku Nie poTrafię Ci nic więcej powiedzieć, przykro mi.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-22, 07:55   #166
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

L_V mi nie chodzi o zel a o płyn micerlany
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-22, 11:33   #167
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

AAch, tępak ze mnie, Agatko, do płynu to ja się dopiero przymierzam, i faktycznie pytałam o niego Dziewczyny. Ma świetne recenzje na KWC i opinie wśród Wizażanek. Ale mówisz ze ma te kapryle w składzie...hmmm. Nikt nie wspominał, że płyn zapycha, więc chyba jest bezpieczny. POza tym to płyn, a nie krem, ale różnie bywa. ja bym zaryzykowała, zresztą sama mam ochotę go kupić w maju
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-22, 12:03   #168
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez redangel
Skład: Aqua, Paraffinum Liquidum, Isopropyl Palmitate, Glycerin, Carbomer, Xanthan Gum, Cetearyl Alcohol, Disodium Cocoamphodiacetate, Ceteareth-30, Rosa Canina, Helianthus Annuus, Prunus Armeniaca, Ribes Nigrum, Tocopherol, Sodium Hydroxide, Stearoxy Dimethicone, Disodium Edta, Methylparaben, Sodium Metabisulfite, Zapach (B7731/1)
Podkreśliłam potencjalne zapychacze Najgorsze, że są na początku składu, więc działają solidnie komedogennie, nic dziwnego, ze Cię obsypało.
Ech, po co oni zmienili skład? Kiedys sama lubłam to mleczko.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-22, 12:22   #169
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez Cherie

Ingredients: Talc, synthetic wax, aluminum starch octenylsuccinate, hydroxylated lanolin, petrolatum, cyclomethicone, isopropyl lanolate, cetyl acetate, methylparaben, propylparaben, lanolin alcohol, acetylated lanolin alcohol, iron oxides, mica, titanium dioxide, manganese violet, D&C red No.7 calcium lake, D&C Red No. 6

wazelina też jest zapychaczem, zwłaszcza przy cerze mieszanej/tłustej.
Mogą zapychać i podrażniać.
Taki sobie skład, może, ale nie musi robić krzywdy. Domyslam się, że to podkład?


Agatka, Caprylic/Capric Glycerides nie zapycha - on pochodzi z oleju kokosowego i często jest emulgatotem w płynach micelanych, wymiennie z innymi polisorbatami lub łagodnymi tensydami.
Natomiast zapychące trojglicerydy są z oleju kokosowego i palmowego, oraz gliceryny, tak upraszczając Stąd zapychanie, jest czym
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-22, 18:03   #170
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

dziekuje L_V i Sandija
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-22, 20:12   #171
lolitka123
Rozeznanie
 
Avatar lolitka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 807
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

eh o ilu ja rzeczach nie mialam pojecia do czasu az trafiłam na to forum!! :P jeszcze tyyyyyyle sie musze nauczyc.. eh.. Z tymi składami to jak narazie dla mnie to czarna magia, ale mam nadzieje ze jakos sie naucze to rozrozniac. Mam tylko pytanko : czy zaobserwowac mozna ze jakis kosmetyk mnie zapycha juz po 1-2 zastosowaniu? Bo dziewczyny pisaly ze czasem odkrywały zapychanie po kilku tygodniach stosowania, a ja bym chciala wiedziec czy jesli wyprobuje probke kremu (filtra) i nic mi nie wyskoczy to czy moge go spokojnie kupic? Bo jesli kupie a tu nastapi wysyp.. ;( a kremy z filtrami tanie nie sa a ja kasy nie mam, wiec wolałabym byc pewna.. Czy tej pewnosci dostarczy mi probka?? jak myslicie??
lolitka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-22, 21:35   #172
Angi74
Wtajemniczenie
 
Avatar Angi74
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Łódź/Gdańsk
Wiadomości: 2 404
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez Sandija
wazelina też jest zapychaczem, zwłaszcza przy cerze mieszanej/tłustej.
Mogą zapychać i podrażniać.
Taki sobie skład, może, ale nie musi robić krzywdy. Domyslam się, że to podkład?


Agatka, Caprylic/Capric Glycerides nie zapycha - on pochodzi z oleju kokosowego i często jest emulgatotem w płynach micelanych, wymiennie z innymi polisorbatami lub łagodnymi tensydami.
Natomiast zapychące trojglicerydy są z oleju kokosowego i palmowego, oraz gliceryny, tak upraszczając Stąd zapychanie, jest czym
Sandija podziwiam Twoją wiedzę
Angi74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-22, 22:23   #173
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Angi Ty mię tu nie zawstydzaj
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-22, 23:18   #174
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez Angi74
Sandija podziwiam Twoją wiedzę
Ja również jestem pod wrażeniem




W odpowiedzi na pytanie lolitki123 - nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie.

Mechanizm powstawania trądziku i jego przebieg, bo możemy tu chyba mówić o trądziku kosmetycznym, jest złożony i wieloczynnikowy (nieprawidłowe złuszczanie komórek ujść mieszków włosowych; stymulowane przez androgeny nadmierne wydzielanie łoju; obecność bakterii; cechy indywidualne; nawet tak błahe, jak dieta, czy styl życia). Konsekwencją tego (między innymi) jest informacja o POTENCJALNEJ szkodliwości składników, uznawanych powszechnie za komedogenne. "Zapychacze" zatykają pory i uniemożliwiają swobodne wydostawanie się łoju i potu na zewnątrz, hamują odnowę naskórka i jego rogowacenie, ale także wywołują reakcje alergiczne w postaci widocznego natychmiast wyprysku kontaktowego.
Trądzik może się pojawić po dłuższym okresie używania kosmetyków, zwłaszcza kolorowych. Brom, chlor i jod, w połączeniu z węglowodorami i związkami azotowymi, stosowane przewlekle - kumulują się w organizmie, a kiedy ich stężenie osiągnie wartość krytyczną, są wydalane z potem i łojem.

Podatność na zapychanie jest kwestią bardzo indywidualną i możliwą do ustalenia tylko dzięki metodzie prób i błędów.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-23, 09:45   #175
lolitka123
Rozeznanie
 
Avatar lolitka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 807
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

mentha - dziekuje bardzo za odpowiedz
w takim razie musze probowac, innej rady nie ma
Jeszcze mam jeden problem z zapychaniem.. Bo ostatnio wyskoczyło mi troszke wiecej małych białych zaskórnikow i zastanawiam sie czy nie jest to spowodowane wlasnie zapychaniem. Mogły to wywołac 2 kosmetyki. Tylko jak sie przekonac ktory z nich to zrobił? Bo moze sie okazac ze przyczyna tkwi gdzie indziej.. Nie znam na tyle swojej skory zeby wiedziec co jej szkodzi, ale podam składy tych kosmetyków, moze ktos bedzie w stanie mi pomoc ( za wszelka pomoc z gory dziekuje )

antybakteryjny krem nawilżajacy redukujący blizny i zmiany potrądzikowe ( Soraya - seria Care&Control)
skład :Agua, Ethylhexyl Stearate, Sorbitan Stearate, Sucrose Cocoate, Propylene Glycol, Squalane, Canola Oil, Tocopherol, Centella Asiatica Extract, Darutoside, 10-Hydroxydecanoic Acid, Sebacic Acid, 1,10-Decanediol, Dimethicone, Allantoin, Cymbopogon Nardus, Carbomer, Methylparaben, Propylparaben, Tetrahydroxypropyl Ethylenediamine, DMDM Hydantoin, Parfum, Benzyl Alcohol, Citral, Eugenol, Iso Eugenol, Benzyl Salicylate, Coumarin, Butylphenyl Methylpropinal, Linalool, Benzyl Benzoate, Citronellol, D-Limonene.

Sebutrol ( firma Environ) - olejek poprzedzający zmywanie twarzy.
skład( i tu sie roszke przeraziłam tym składem..) :Paraffinum Liquidum(Mineral Oil), Hydrogenated Polydecene, Caprylic/Capric Triglyceride, C12-13 Pareth-3, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Salicylic Acid.
Ten olejek poleciła mi kosmetyczka po zabiegu kwasów u niej w gabinecie.. I tani to on nie był
lolitka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-23, 10:09   #176
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez lolitka123
antybakteryjny krem nawilżajacy redukujący blizny i zmiany potrądzikowe ( Soraya - seria Care&Control)
skład :Agua, Ethylhexyl Stearate, Sorbitan Stearate, Sucrose Cocoate, Propylene Glycol, Squalane, Canola Oil, Tocopherol, Centella Asiatica Extract, Darutoside, 10-Hydroxydecanoic Acid, Sebacic Acid, 1,10-Decanediol, Dimethicone, Allantoin, Cymbopogon Nardus, Carbomer, Methylparaben, Propylparaben, Tetrahydroxypropyl Ethylenediamine, DMDM Hydantoin, Parfum, Benzyl Alcohol, Citral, Eugenol, Iso Eugenol, Benzyl Salicylate, Coumarin, Butylphenyl Methylpropinal, Linalool, Benzyl Benzoate, Citronellol, D-Limonene.

Sebutrol ( firma Environ) - olejek poprzedzający zmywanie twarzy.
skład( i tu sie roszke przeraziłam tym składem..) :Paraffinum Liquidum(Mineral Oil), Hydrogenated Polydecene, Caprylic/Capric Triglyceride, C12-13 Pareth-3, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Salicylic Acid.
Ten olejek poleciła mi kosmetyczka po zabiegu kwasów u niej w gabinecie.. I tani to on nie był
To tak na pierwszy rzut oka.

W wątku podano kilka adresów z tabelami komedogenności, poszukaj ich - są bardzo przydatne.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-23, 17:54   #177
Moonlight
Wtajemniczenie
 
Avatar Moonlight
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 994
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

ojej... nie wiedziałam że kupowanie kosmetyków może być aż tak skomplikowane

mam pytanie do ekspertek dowiedziałam się całkiem niedawno, że Paraffinum Liquidum poza tym że może wywołać wysyp pryszczyków to też nie pozwala na przenikanie składników kremu do skóry... że nawet jeśli są w kremie jakieś dobroczynne składniki to i tak nie zadziałają... czy naprawdę jest aż tak źle? większość kremów ma parafinę i mi się wydaje że to jest dziwne, że miałyby nie działać...
niedawno kupiłam krem pod oczy Ziaji z bławatkiem... chciałabym nawilżyć skórę wokół oczu ale teraz już całkiem nie wiem czy ten kremik coś da... i czy może mi zapchać skórę wokół oczków?! podaję skład:

Aqua, Octyldodecanol, Paraffinum Liquidum, Glycerin, Steareth-2, Steareth-21, Centaurea Cyanus Flower Extract, Cetearyl Alcohol, Panthenol, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Carbomer, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Propylene Glycol, Diazolidinyl Urea, Methymparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Triethanolamine
__________________
Czasami starczy tylko splunąć na szczęście.
Moonlight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-24, 11:57   #178
gwiazdeczka7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 157
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Od Was dziewczyny tyle sie dowiedzialam,o wielu rzeczach nie mialam zielonego pojecia, jak to cudownie ze Tu jestescie
W zyciu kupilam mnostwo kosmetykow, zreszta pewnie tak jak kazda z Was, po czym szybko je odstawialam, gdyz powodowaly wysyp, ale nie wiedzialam dlaczego tak sie dzieje, teraz juz wiem dzieki Wam.

Ostatnio zakupilam krem z Avene Pour peaux intolerantes Creme, gdyz stosowalam kwasy i myslalam, ze to bedzie dobry kremik na noc, gdy nie nakladalam kwasow,aby zlagodzil podraznienia itp. Porobily mi sie straszne gule podskorne i mnostwo pryszczykow, ma on w skladzie mineral oil (paraffinum liquidum) na 2 miejscu i to pewnie mnie zapchalo. Dodam ze kupilam jeszcze filtr Avene ten lososiowy przejrzalam sklad i w sumie nie wiem co mnie zapycha. Moze Wy mi pomozecie, dodam, ze sklady przejrzalam na stronkach. Wiem, ze ktorys z tych 2 kosmetykow mnie zapchal, pytanie tylko ktory, moze oba?
gwiazdeczka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-24, 12:14   #179
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez gwiazdeczka7
Ostatnio zakupilam krem z Avene Pour peaux intolerantes Creme, gdyz stosowalam kwasy i myslalam, ze to bedzie dobry kremik na noc, gdy nie nakladalam kwasow,aby zlagodzil podraznienia itp. Porobily mi sie straszne gule podskorne i mnostwo pryszczykow, ma on w skladzie mineral oil (paraffinum liquidum) na 2 miejscu i to pewnie mnie zapchalo. Dodam ze kupilam jeszcze filtr Avene ten lososiowy przejrzalam sklad i w sumie nie wiem co mnie zapycha. Moze Wy mi pomozecie, dodam, ze sklady przejrzalam na stronkach. Wiem, ze ktorys z tych 2 kosmetykow mnie zapchal, pytanie tylko ktory, moze oba?
JA bym stawiała na tą parafinę właśnie, to znany zapychacz. Kremu łosoiowego używam teraz i mnie nie zapycha, co nie znaczy ze nie zapcha Ciebie Musisz to stwierdzić metoda prób i błędów: odstaw jedno, a potem drugie i stopniowo wprowadzaj. Zobaczysz po którym kosmetyku pojawią się krostki.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-24, 13:38   #180
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Aqua, Octyldodecanol, Paraffinum Liquidum, Glycerin, Steareth-2, Steareth-21, Centaurea Cyanus Flower Extract, Cetearyl Alcohol, Panthenol, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Carbomer, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Propylene Glycol, Diazolidinyl Urea, Methymparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Triethanolamine
Skóra wokól oczu jest zazwyczaj bardziej sucha niż reszta twarzy, dlatego trudniej o zapchanie. Co nie oznacza, że nie jest to możliwe.
TEORETYCZNIE zapychać może parafina (zależy to między innymi od jej czystości), propylene glycol, tocopheryl acetate, steareth2, steareth-21 mogą powodować wyprysk. Mój niepokój wzbudza obecność polyacrylamidu, który jest podejrzewany o działanie rakotwórcze. Jego zastosowanie w kosmetykach jest dopuszczalne, ale w małych ilościach. Lepiej go więc unikać, jeśli znajduje się na początku składu.



Cytat:
Paraffinum Liquidum poza tym że może wywołać wysyp pryszczyków to też nie pozwala na przenikanie składników kremu do skóry... że nawet jeśli są w kremie jakieś dobroczynne składniki to i tak nie zadziałają... czy naprawdę jest aż tak źle? większość kremów ma parafinę i mi się wydaje że to jest dziwne, że miałyby nie działać...
Parafina stanowi podłoże dla innych substancji i tworzy na skórze coś w rodzaju opatrunku, który nie pozwala uciekać z niej wilgoci.
Do skóry przenika właściwie bardzo niewiele substancji. Wiele z tego, co piszą producenci na opakowaniach np. o odżywianiu skóry, to przenośnia - przecież człowiek nie pobiera pokarmu przez skórę Poza tym, dla wprowadzenia wielu składników potrzebne są specjalne nośniki.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-05 09:08:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:05.