Filtry ochronne - ZBIORCZY - Strona 94 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-05-05, 06:09   #2791
Nolley
Wtajemniczenie
 
Avatar Nolley
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 528
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
Dziewczyny,nie dajcie się zwariować,słońce Was nie zabije
hehe, mnie słońce spala
__________________
Dbam o włosy! :}


MOJA PIELĘGNACJA

WYMIANKA
Nolley jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-05, 09:23   #2792
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
Dziewczyny,nie dajcie się zwariować,słońce Was nie zabije
Może i nie zabije, ale od słońca wyłażą mi brązowe plamy na twarzy, dzięki czemu wyglądam jak łaciata krowa a nie człowiek.
Nie mogę ryzykować niestabilnych filtrów.
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-05, 11:34   #2793
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nowości filtrowe-2010 :)

A posmarowalam sie kilka razy i chodz na rece wydaje sie lzejszy to na gebie juz nie. probowalam go uzyc jak bylo u mnie ze 24°C. Na upaly chyba sie nadawac dla mnie nie bedzie. Poza tym buzia nie zaczela sie rumienic jak po starej wersji, chodz i stara wersja odrazu tak na mnie nie dzialala. Musze pouzywac tego babydreama czesciej, ale nie bede ukrywac Nivea dla dzieci i babydream kupilam w odstepie kilku dni i jakos reka bardziej kieruje sie w strone Nivea
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-05, 11:50   #2794
TLU
Zadomowienie
 
Avatar TLU
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 261
Dot.: Nowości filtrowe-2010 :)

Ja testowo posmarowalam dlon cien'em i wieczorem wysypka na jednym palcu :/. Zeby nie zapeszac, odczekam 2 dni i jeszcze raz przetestuje na tej samej dloni. Nie obiecuja, ze filtr jest hipoalergiczny ale skoro dla dzieci i skor wrazliwych myslalm, ze bedzie ok. Moze jakis lewy alkohol tam wsadzili. Dopisze za kilka dni spostrzezenia po kolejnym testowaniu.
Anthelios jest oczywiscie w porzadku. Ja na twarz nie moge stosowac bo ma propylen glycol, ale na ciele zachowuje sie calkiem calkiem.
TLU jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-05, 14:46   #2795
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

rozumiem,ale co do reaplikacji to nie wiem czy któraś z Was ma czas co kilka godzin zmywać i kłaść na siebie tłuściocha ? szczególnie w szkole czy pracy....
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-05, 16:43   #2796
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
rozumiem,ale co do reaplikacji to nie wiem czy któraś z Was ma czas co kilka godzin zmywać i kłaść na siebie tłuściocha ? szczególnie w szkole czy pracy....
No właśnie po to trzeba dobierać filtry foto-stabilne, żeby nie trzeba było reaplikować.
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-06, 07:52   #2797
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

ja dzisiaj posmarowałam się pierwszy raz nową avenką (krem) i co się okazało - dzięki 'ulepszeniu' składu piecze mnie skóra
po co były te zmiany?!
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-06, 09:37   #2798
alice'
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 110
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy


A'propos zmian w składzie filtrów Avene.

Z odpowiedzi jaka otrzymałam od Pierre Fabre Dermo-Cosmetique Polska (pytałam o produkty, które po zmianie formuły nie bielą a tylko świecą, bo mój krem dla suchej i wrażliwej 50+ stracił tę właściwość) wynika co następuje.

Wszystkie produkty z gamy pomarańczowej mają w tym roku zmieniona formułę. Marka chciała wzmocnić ochronę przed promieniowaniem UVA (w najbliższym czasie UE wprowadzi najprawdopodobniej nową metodą badania ochrony przed UV i Avene już w tym roku tak dostosowała swoje produkty, aby jej przestrzegać). Zatem do formuł wprowadzono filr Parsol 1789, który jest filtrem chemicznych, chroniącym przed szerokim spektrum UVA. Z formuł został usunięty tlenek cynku, który ma właściwości barwiące (pozostał dwutlenek tytanu, który nadal takie własności ma, są to ekrany mineralne i takie są ich właściwości fizyczne) i który przez coraz więcej krajów nie jest uznawany za filtr, lecz za barwnik.

W odpowiedzi nie omieszkałam napisać o tym, że Parsol uchodzi za filtr ulegający destabilzacji, zwłaszcza pod wpływem talku i miki zawartej w kosmetykach kolorowych. I że w związku z powyższym produkty Avene nie maja juz przewagi jako te, na które można kłaść dowolne pudry i fluidy a nie tylko wybrane lub wręcz skrobię kukurydzianą. Jeżeli jeszcze coś odpiszą to dam znać.

Z filtrów nie bielących a świecących polecają Cleanance SPF 30, nowy produkt o właściwościach podobnych do 40-stki wycofanej ze dwa lata temu (używałam jej, rzeczywiście świeciła się a nie bieliła).

Ja tymczasem dostałam sporo próbek kremu Anthelios z la Roche Posay 50+ i jestem na razie zadowolona. Zakupiłam nawet pełnowymiarowe opakowanie. Będę jednak jeszcze szukać czegoś 50+ bez Parsolu, bo lubię matowić w pracy filtr pudrem Kanebo a nie wozić się ze skrobią z cynamonem (w domu zawsze ją nakładam, ale świecenie wyłazi w ciągu dnia). Podobno Klorane nie ma Parsolu, ale nie mogę dostać próbek. Przydałaby sie jakaś alternatywa bezparsolowa przynajmniej na większe wyjścia. Avene chyba pożegnam, (wypadałoby tak jakoś oficjalnie, na forum, co nie ?) skoro nie ma przewagi filtru bezparsolowego a dodatkowo bieli nieludzko.





alice' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-06, 14:08   #2799
pirate102
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: sko .
Wiadomości: 24
GG do pirate102
Dot.: Nowości filtrowe-2010 :)

zgadzam się z Tobą .
pirate102 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-06, 17:31   #2800
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

alice' --> dzięki, że podzieliłaś się tym z nami. Nie wierzę, że jedynym sposobem na wzmocnienie ochrony było dodanie Parsolu wielka szkoda, nie mogę tego przeboleć. Avene może stracić wielu klientów, którzy wybierali te filtry głównie ze względu pełnej stabilności filtra. Ciekawa jestem jak zareagują na Twój mail o destabilizacji, ale coś czuję że nie będzie odpowiedzi...
azure jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-06, 19:20   #2801
lenka07661
Zadomowienie
 
Avatar lenka07661
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 420
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Też jestem ciekawa, bo ciągle mnie ta sprawa męczy i nie mogę przeboleć tego parsolu
__________________



** Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie. *
lenka07661 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-06, 20:49   #2802
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

macie może doświadczenie z filtrem Ruboril spf 50 ? jestem go ciekawa,koleżanka kupiła i widziałam że ma jasny kolorek.Niestety pojemność to tylko 30ml a cena ok 60zł...ciekawe czy gdzieś maja próbki...
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-06, 22:51   #2803
joaa12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 767
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Czy filtry Garniera się do czegoś nadają ?
http://www.drogerieapropos.pl/Garnie...aire-1011.html
i który ewentualnie wybrać ?

Jeszcze się zastanawiam nad filtrami z Nivea.

No i jeszcze napotkałam na takie:
http://shop.infohealth.co.uk/health/...ect-spf15.html
2. http://www.semichem.co.uk/p-2554-amb...-15-200ml.aspx
3, krem
http://shop.infohealth.co.uk/health/...ect-spf15.html

Szukam składów ale ciężko mi to idzie.

Ale nie mam pojęcia, które wybrać. Mogę poczytać składy według tego czy są fotostabilne filtry, które były wymieniane w wątkach na wizażu, ale nie mam w tym doświadczenia. I nie wiem czy kierować się reklamą na okładce, ze filtr jest lekki itp?

Dodam, że używam teraz Benzyl peroxide 2,5 % i w związku z tym chciałabym jakiś filtr na buzię, bo na codzień nie używam. I chyba lepiej cos z tego wybrać niz wcale. Ogólnie chciałabym kupic może LRP filtr ale maści używam 2 dzień i potrzebuję cos na już.

Edytowane przez joaa12
Czas edycji: 2010-05-06 o 22:57
joaa12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-07, 07:57   #2804
FilifionkaB
Rozeznanie
 
Avatar FilifionkaB
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 648
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

.

Edytowane przez FilifionkaB
Czas edycji: 2011-09-26 o 12:08
FilifionkaB jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-07, 08:33   #2805
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez FilifionkaB Pokaż wiadomość
Nie udzielam się, ale podczytuje i filtruje

Donoszę więc, ze nowa filtr Pharmaceris, Hydrolipidowy coś tam 50+ nawet nałożony w przepisowych ilościach wchłania się do matu, nie bieli ( ale mnie nic nie bieli), nie jest lepiący, u mnie nie podrażnia naczynek- a niestety mam do tego skłonność.
Z tego co doczytałam gdzie indziej, ten filtr ma taki sam skład, jak dostępny jakis czas temu Erisowski w salonach kosmetycznych.
Mam nadzieje, ze komuś to ułatwi zadanie wyboru filtru.
Dziękujemy za info Tylko próbek pewnie znów nigdzie nie będzie a wydać znów kilkadziesiąt złotych a potem żeby leżałoi mi się nie uśmiecha Zresztą głupio mi się tak za każdym razem pytac o próbki,i tak jedyne co można usłyszeć to "niestety nie mamy" ,ewentualnie wcisną coś LRP czego już mam cały woreczek
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-07, 08:43   #2806
alice'
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 110
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość
alice' --> dzięki, że podzieliłaś się tym z nami. Nie wierzę, że jedynym sposobem na wzmocnienie ochrony było dodanie Parsolu wielka szkoda, nie mogę tego przeboleć. Avene może stracić wielu klientów, którzy wybierali te filtry głównie ze względu pełnej stabilności filtra. Ciekawa jestem jak zareagują na Twój mail o destabilizacji, ale coś czuję że nie będzie odpowiedzi...
Też mi sie tak wydaje, tym bardziej, że jakoś niespecjalnie sie spieszą, bo odpowiedź na mój mail przyszła po ponad dwóch tygodniach.... (z błędem w nazwie nowej emulsji SPF 30....)
alice' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-07, 09:10   #2807
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez alice' Pokaż wiadomość
A'propos zmian w składzie filtrów Avene.

Z odpowiedzi jaka otrzymałam od Pierre Fabre Dermo-Cosmetique Polska (pytałam o produkty, które po zmianie formuły nie bielą a tylko świecą, bo mój krem dla suchej i wrażliwej 50+ stracił tę właściwość) wynika co następuje.

Wszystkie produkty z gamy pomarańczowej mają w tym roku zmieniona formułę. Marka chciała wzmocnić ochronę przed promieniowaniem UVA (w najbliższym czasie UE wprowadzi najprawdopodobniej nową metodą badania ochrony przed UV i Avene już w tym roku tak dostosowała swoje produkty, aby jej przestrzegać). Zatem do formuł wprowadzono filr Parsol 1789, który jest filtrem chemicznych, chroniącym przed szerokim spektrum UVA. Z formuł został usunięty tlenek cynku, który ma właściwości barwiące (pozostał dwutlenek tytanu, który nadal takie własności ma, są to ekrany mineralne i takie są ich właściwości fizyczne) i który przez coraz więcej krajów nie jest uznawany za filtr, lecz za barwnik.

W odpowiedzi nie omieszkałam napisać o tym, że Parsol uchodzi za filtr ulegający destabilzacji, zwłaszcza pod wpływem talku i miki zawartej w kosmetykach kolorowych. I że w związku z powyższym produkty Avene nie maja juz przewagi jako te, na które można kłaść dowolne pudry i fluidy a nie tylko wybrane lub wręcz skrobię kukurydzianą. Jeżeli jeszcze coś odpiszą to dam znać.

Z filtrów nie bielących a świecących polecają Cleanance SPF 30, nowy produkt o właściwościach podobnych do 40-stki wycofanej ze dwa lata temu (używałam jej, rzeczywiście świeciła się a nie bieliła).

Ja tymczasem dostałam sporo próbek kremu Anthelios z la Roche Posay 50+ i jestem na razie zadowolona. Zakupiłam nawet pełnowymiarowe opakowanie. Będę jednak jeszcze szukać czegoś 50+ bez Parsolu, bo lubię matowić w pracy filtr pudrem Kanebo a nie wozić się ze skrobią z cynamonem (w domu zawsze ją nakładam, ale świecenie wyłazi w ciągu dnia). Podobno Klorane nie ma Parsolu, ale nie mogę dostać próbek. Przydałaby sie jakaś alternatywa bezparsolowa przynajmniej na większe wyjścia. Avene chyba pożegnam, (wypadałoby tak jakoś oficjalnie, na forum, co nie ?) skoro nie ma przewagi filtru bezparsolowego a dodatkowo bieli nieludzko.





dzięki za info
ja niestety też chyba będę musiała rozstać się z avene, bo nie lubię, jak piecze mnie skóra po nałożeniu filtra poza tym lubię nakładać róż (co prawda oddzielam filtr warstwą pudru perłowego, ale nigdy nic nie wiadomo)
porównałam starą wersję kremu (którego miałam resztki) z nową i przyznaję rację co do bielenia...
a jeśli chodzi o klorane to dla mnie jest to jakiś mityczny filtr - każdy o nim słyszał, ma nawet recenzje w KWC, ale nigdzie go nie można znaleźć... myślicie, że - zmieniając filtry avene, nie zmienią też klorane (to marka należąca do avene)? wtedy nie będzie już żadnego filtra bez parsolu...
Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość
alice' --> dzięki, że podzieliłaś się tym z nami. Nie wierzę, że jedynym sposobem na wzmocnienie ochrony było dodanie Parsolu wielka szkoda, nie mogę tego przeboleć. Avene może stracić wielu klientów, którzy wybierali te filtry głównie ze względu pełnej stabilności filtra. Ciekawa jestem jak zareagują na Twój mail o destabilizacji, ale coś czuję że nie będzie odpowiedzi...
dokładnie - avene straci wielu klientów
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-07, 09:26   #2808
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Gdzieś mi się przeiwnęło na wizażu , że klorane też już ma zmieniony skład.
Może mam jakieś urojenia ale wydaje mi się, że natknęłam sie na taką informację szukając filtra dla siebie.
Ja mam w tej chwili Roc, ale też kombinują z nowym opakowaniem i składem. Mam nadzieję, ze go nie zepsują.
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-07, 10:33   #2809
FilifionkaB
Rozeznanie
 
Avatar FilifionkaB
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 648
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

.

Edytowane przez FilifionkaB
Czas edycji: 2011-09-26 o 12:08
FilifionkaB jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-07, 12:05   #2810
201608151053
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 832
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Dziewczyny, co ja bym bez Was zrobiła! Na pewno sama nie wpadłabym na kupno Sorai z filtrem. A tak, poczytałam i pobiegłam do sklepu. Co prawda użyłam jej na razie 2 razy, ale jestem zachwycona! Nie bieli i nie jest "tępa", łatwo ją rozsmarować. Co prawda nie wchłania się do matu, ale czy jakiś filtr sie tak wchłania?!?
Mam 45, 60 może w pełni lata kupię....W każdym razie - dzięki za info i opinie
201608151053 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-07, 14:58   #2811
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kocurzyca Pokaż wiadomość
Gdzieś mi się przeiwnęło na wizażu , że klorane też już ma zmieniony skład.
Może mam jakieś urojenia ale wydaje mi się, że natknęłam sie na taką informację szukając filtra dla siebie.
Ja mam w tej chwili Roc, ale też kombinują z nowym opakowaniem i składem. Mam nadzieję, ze go nie zepsują.
w sumie to logiczne - jak 'zmieniają' to całościowo...
ja też zastanawiam się nad Roc'iem, ale musiałabym go kupować na ebayu albo z zagranicznych aptek, choć cenowo to wyszłoby chyba tak jak avene, prawda?
a mogłabyś o nim (o Roc'u) napisać coś więcej? masz wersję kremu?
Cytat:
Napisane przez FilifionkaB Pokaż wiadomość
u mnie też próbek oczywiscie nie mieli i kupiłam całkowicie w ciemno. Klorane mleczka narazie nigdzie nie mogę dorwać więc szukałam czegoś w zamian, jako, że tylko jeszcze Iwostin mi służy.
No i własnie koło Iwostinu stał sobie taki samotny Pharmaceris.. no to sie skusiłam.
Dzis pierwszy dzień więc nie wypowiem sie na temat zapychania, ale jesli nic takiego nie bedzie miało miejsca - zostanie on moim ulubionym filtrem.

Niestety z filtrami jest tak, że wydałam duuużo pieniedzy na nietrafione fitry, ale po jeden czy dwóch próbkach nie można często stwierdzić czy dany filtr nam słuzy czy nie.
Moja skóra ma np awersje dla wszystkich filtrów LRP i Vichy. Z Avene mogłam nakładać jedynie mleczko, wszystkie inne piekły.
Biodermę uzywałam w sprayu i tylko na wyjazdach bo też piekła ale wchłania się ślicznie.
Klorane pasuje mi tylko mleczko ( ale coś piszescie o zmianach wiec z moim szcześciem podobnie jak w przypadku Avene też juz nie bede mogła używać), spray dla dzieci też mnie szczypał
wszystkie soraye, babydrem, Lidle i inne nie aptecznie niestety mnie zapychają.
Został mi wiec tylko Iwostin i własnie nowo odkryty Pharmaceris. Ewentualnie mineralny SVR ale na mnie on niestety wygląda ciemno.
no właśnie też chyba spróbuję iwostinu i pharmaceris'a, bo naprawdę - w zmienionej avence trudno 'chodzić' (przez to pieczenie skóry )
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-07, 16:56   #2812
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
w sumie to logiczne - jak 'zmieniają' to całościowo...
ja też zastanawiam się nad Roc'iem, ale musiałabym go kupować na ebayu albo z zagranicznych aptek, choć cenowo to wyszłoby chyba tak jak avene, prawda?
a mogłabyś o nim (o Roc'u) napisać coś więcej? masz wersję kremu?
Mam Roc Minesol triple defense fluid cream i spray lotion obydwa spf 50+
Jestem bardzo zadowolona. Ładnie się wchłania, nie bieli. Jest całkowicie stabilny wiec można kłaść na niego co popadnie. Ja nakładam tylko trochę pudru i różu.
A tu jest cały wątek o nim
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=113525

Nie wiem ile kosztuje Avene, ale Roc z powodu zmiany opakowań wyprzedaje teraz minesol i można go kupić w śmiesznych cenach. Jeśli sie pospieszysz to na ebay można go kupić za 3.99f + 2.20f przesyłka do Polski. Także wychodzi tanio biorąc pod uwagę to że normalna cena to ok 15 funtów.
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-07, 17:36   #2813
Bursztynowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Mam jasną karnację (najpierw opalam się na czerwono, poza tym od słońca pojawiają mi się liczne brązowe pieprzyki) i w tym roku, na przełomie czerwca i lipca wybieram się do Włoch. To moja pierwsza wycieczka do kraju o cieplejszym klimacie od naszego, no i zapewne też, pierwsza przygoda z wysokimi filtrami. Sporo czytałam na ich temat, jednak nigdy nie używałam tak wysokich filtrów jak 50, więc jestem kompletnie zielona w kwestii wyboru producenta :/. Cerę mam dość problemową - w strefie T potwornie tłustą, trądzikową (chociaż bardziej w formie zaskórników, ale i krostki się czasem pojawiają), więc zależałoby mi na tym, żeby potencjalny krem z filtrem przynajmniej nie pogarszał tego paskudnego efektu "żarówki" na twarzy w upalny dzień. Wysokie filtry niestety są dość drogie, więc nie stać mnie na testowanie każdego po kolei, dlatego proszę o poradę, jaki produkt powinnam zakupić .
Bursztynowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-07, 21:48   #2814
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Nowości filtrowe-2010 :)

Cytat:
Napisane przez TLU Pokaż wiadomość

Spray Haute Protection SPF 50 + Anthélios XL de La Roche Posay

Zmodyfikowana wersja starego antheliosa, inna butelka , index UVA=PPD 22 zamiast starego PPD 20, bez parabenow, niekomodogenny.

Piszesz o TYM bo jezeli tak to juz w zeszlym roku on byl dostepny
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-08, 02:42   #2815
TLU
Zadomowienie
 
Avatar TLU
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 261
Dot.: Nowości filtrowe-2010 :)

O tym, o tym. Nie wiedzialam, ze byl dostepny.
TLU jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-08, 08:00   #2816
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kocurzyca Pokaż wiadomość
Mam Roc Minesol triple defense fluid cream i spray lotion obydwa spf 50+
Jestem bardzo zadowolona. Ładnie się wchłania, nie bieli. Jest całkowicie stabilny wiec można kłaść na niego co popadnie. Ja nakładam tylko trochę pudru i różu.
A tu jest cały wątek o nim
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=113525

Nie wiem ile kosztuje Avene, ale Roc z powodu zmiany opakowań wyprzedaje teraz minesol i można go kupić w śmiesznych cenach. Jeśli sie pospieszysz to na ebay można go kupić za 3.99f + 2.20f przesyłka do Polski. Także wychodzi tanio biorąc pod uwagę to że normalna cena to ok 15 funtów.
dzięki za odpowiedź
widziałam ofertę Roca na ebayu i faktycznie ceny są bardzo fajne (w angielskiej aptece internetowej Roc był tańszy niż avene), tylko że ja jestem trochę zielona w kwestii kupowania w tym serwisie/płacenia przez paypal itp więc pewnie trochę czasu minie nim zdecyduję się tam coś kupić
ale coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że ta tubka nowego kremu avene będzie moją ostatnią
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-08, 08:08   #2817
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Nowości filtrowe-2010 :)

Był bo ja go mam
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-08, 10:29   #2818
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Bursztynowa Pokaż wiadomość
Mam jasną karnację (najpierw opalam się na czerwono, poza tym od słońca pojawiają mi się liczne brązowe pieprzyki) i w tym roku, na przełomie czerwca i lipca wybieram się do Włoch. To moja pierwsza wycieczka do kraju o cieplejszym klimacie od naszego, no i zapewne też, pierwsza przygoda z wysokimi filtrami. Sporo czytałam na ich temat, jednak nigdy nie używałam tak wysokich filtrów jak 50, więc jestem kompletnie zielona w kwestii wyboru producenta :/. Cerę mam dość problemową - w strefie T potwornie tłustą, trądzikową (chociaż bardziej w formie zaskórników, ale i krostki się czasem pojawiają), więc zależałoby mi na tym, żeby potencjalny krem z filtrem przynajmniej nie pogarszał tego paskudnego efektu "żarówki" na twarzy w upalny dzień. Wysokie filtry niestety są dość drogie, więc nie stać mnie na testowanie każdego po kolei, dlatego proszę o poradę, jaki produkt powinnam zakupić .
na Wizażu jest dużo wątków w których Dziewczyny dzielą sie wiedza i doświadczeniem na temat filtrów ,wystarczy poszukać.
Dobór to sprawa bardzo indywidualna.
Tutaj znajdziesz wszystko https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=193351
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-08, 17:42   #2819
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Bursztynowa Pokaż wiadomość
Mam jasną karnację (najpierw opalam się na czerwono, poza tym od słońca pojawiają mi się liczne brązowe pieprzyki) i w tym roku, na przełomie czerwca i lipca wybieram się do Włoch. To moja pierwsza wycieczka do kraju o cieplejszym klimacie od naszego, no i zapewne też, pierwsza przygoda z wysokimi filtrami. Sporo czytałam na ich temat, jednak nigdy nie używałam tak wysokich filtrów jak 50, więc jestem kompletnie zielona w kwestii wyboru producenta :/. Cerę mam dość problemową - w strefie T potwornie tłustą, trądzikową (chociaż bardziej w formie zaskórników, ale i krostki się czasem pojawiają), więc zależałoby mi na tym, żeby potencjalny krem z filtrem przynajmniej nie pogarszał tego paskudnego efektu "żarówki" na twarzy w upalny dzień. Wysokie filtry niestety są dość drogie, więc nie stać mnie na testowanie każdego po kolei, dlatego proszę o poradę, jaki produkt powinnam zakupić .
Nie wszystkie wysokie filtry są drogie,apteczne tak ale np.Soraya która mo dobre opinie kosztuje niecałe 20zł.Szukaj próbek w aptekach bo to najlepszy sposób na testowanie.Nikt Ci nie napisze konkretnie jaki filtr dla Ciebie bedzie najlepszy bo każda cera jest inna.Wyzej Filifionka pisała o Pharmaceris że wchłania się do matu.Poczytaj Wizaż a napewno znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-08, 18:18   #2820
Linka_
Raczkowanie
 
Avatar Linka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 76
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

A czy myślicie, że za to pieczenie skóry, o którym się tyle wspomina może być odpowiedzialny właśnie sam parsol, czy to kwestia jeszcze jakiś innych składników w połączeniu z parsolem? Ja po posmarowaniu dzieciaczkiem Avene miałam okropny rumień i wrażenie że moja skóra jest cienka i sucha jak pergamin a ktoś ją dodatkowo jeszcze przypieka ogniem. I tak się zastanawiam, bo jestem z chemii zupełnie zielona, na czym polega taka destablizacja? On wtedy po prostu nie chroni czy tez rozpada się na jakieś inne substancje? Bo ja mam parsol wsadzony do kremu ziaji na trądzik różowaty (zupełnie zbędny dla mnie bo to za mała ochrona na dzień a i tak używam go na noc) i też mam to uczucie pieczenia tylko w mniejszym stopniu. I jest jakaś możliwość go zneutralizować, skoro i tak nie potrzebuje żeby chronił?
Linka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:33.