Czy taki biznes dałby radę? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-11, 22:43   #1
Karolinka:):)
Raczkowanie
 
Avatar Karolinka:):)
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 439

Czy taki biznes dałby radę?


hej,
Chciałabym się was poradzić, co myślicie o takim pomyśle na biznes, zwłaszcza zwracam się tu do mam. Czy zapisałybyście swoje dziecko na zajęcia poznawania świta poprzez chemie, biologię i fizykę? Głownie oparte na ciekawe doświadczenia i przystępne tłumaczenie niektórych zjawisk?
Jeśli tak, ile byłybyście gotowe miesięcznie za to płacić? Oprócz tego prowadziłabym przygotowanie do testów szóstoklasisty oraz gimnazjalnego (mam w tym doświadczenie, w pracy z dziećmi również)
Proszę o pomoc, bo jak dla mnie pomysł wydaje się dobry, ale zupełnie nie wiem czy to się sprawdzi.
Karolinka:):) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 18:56   #2
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Czy taki biznes dałby radę?

Mam znajomego, który próbował coś takiego rozkręcić, ale nie udało mu się. Ogólnie jest wiele firm, które się czymś takim zajmują.
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 19:39   #3
Karolinka:):)
Raczkowanie
 
Avatar Karolinka:):)
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 439
Dot.: Czy taki biznes dałby radę?

Powiem tak, wiem, że korepetycje starczyłyby mi na pokrycie zusu i podatków, wiec stracić nie powinnam.
Nakład pieniężny też nie byłby duży
Teraz właśnie pozostaje kwestia zarobku, żeby zorganizować coś w grupach, no nie wiem
I jeszcze istotna rzecz, czy potrzebne mi są jakieś kwalifikacje do pracy z dziećmi?
Czy sanepid jest konieczny w takim lokalu gdzie prowadzone są takie zajęcia popołudniowe?
Karolinka:):) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 20:18   #4
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Czy taki biznes dałby radę?

Wydaje mi się, że nikt nie chciałby posyłać dziecka regularnie, ale jeśli oferowałabyś coś naprawdę ciekawego, to mogłabyś liczyć na większe grupy zorganizowane i w tym kierunku preferowałabym się patrzeć. Tzn. wydaje mi się to bardziej przyszłościowe, choć zapewne organizacja czegoś bardziej oryginalnego wymagałaby dużego nakładu finansowego.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-13, 00:18   #5
banana84
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: iceland
Wiadomości: 1 039
GG do banana84
Dot.: Czy taki biznes dałby radę?

Tez nie wydaje mi sie by bylo duzo chetnych na takie regularne zajecia. Moesz pokusic sie za to o wymyslenie czegos ciekawego i bardziej jednorazowego. Na to predzej znajdziesz chetnych.
Znajomy robi cos takiego (nie wiem czy moge zdradzac pomysl - gdyz jest to na zasadach franszczyzny i chyba jakos mu idzie)..ale bedziesz muslal umiec dobrze sie i to sprzedac ;p;
banana84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-13, 13:55   #6
smiley_face
Przyczajenie
 
Avatar smiley_face
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 6
Dot.: Czy taki biznes dałby radę?

Też tak myślę. To może być nawet cykl, ale jednorazowych spotkań, pokazów. Oczywiście możesz je organizować kilka razy w roku. Za to na kurs przygotowujący do egzaminu może być już większe zapotrzebowanie. Rodzice chcą, żeby ich dzieci doprze napisały taki sprawdzian, więc kursy są chyba teraz poszukiwane.
__________________
Cheer up!
smiley_face jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-13, 15:30   #7
Karolinka:):)
Raczkowanie
 
Avatar Karolinka:):)
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 439
Dot.: Czy taki biznes dałby radę?

Oczywiście, miałaby to być początkowo cykl np. 10 spotkań, potem znowu taki cykl, dla innych dzieci Wszystko zależałoby od zainteresowanych.
Głownie jednak opierałabym się na korepetycjach
Ciągle jednak zastawiam się czy mogę bez kwalifikacji(ale za to z doświadczeniem ) pracować z dziećmi, gdzie mogę uzyskać informacje na ten temat, moze PIP?
Karolinka:):) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-13, 20:46   #8
możdżulek
Zadomowienie
 
Avatar możdżulek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 260
GG do możdżulek
Dot.: Czy taki biznes dałby radę?

wydaje mi się, że aby pracować z dziecmi musisz mieć zrobiony kurs pedagogiczny

pomysł sam w sobie nie jest zły, jednak jest to dobro tzw. dodatkowe, wszystko zalezy od tego, w jakim mieście mieszkasz, co to miałyby być za dzieci, wiadomo, nie każdego stać na takie zajęcia no i nie każde dziecko lubi taką formę spędzania czasu, najlepiej byłoby, gdybyś zbadała lokalny rynek, np. robiąc ankiety w przedszkolach/szkołach w swojej okolicy (ew. okolicy, gdzie miałyby odbywac się zajęcia)

oczywiście mam na myśli ankiety dla rodziców dzieci

poza tym, nie wiem czy słyszałaś o Projektorze-wolontariacie studenckim. Nie wiem czy to jest w całej Polsce,a le z tego co się orientuję, to chyba tak. Poza innymi projektami, studenci organizuja w ramach wolontariatu tzw. Młodego Nobla, czyli właśnie cykl spotkań z fizyką, chemią na zasadzie eksperymentów dla dzieci z małych miasteczek. Sprawdza się, no tylko że to darmowa atrakcja.
__________________
Zakochana
24.12.2015
Nasz Dzień

Edytowane przez możdżulek
Czas edycji: 2013-12-13 o 20:52
możdżulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-13, 22:56   #9
Karolinka:):)
Raczkowanie
 
Avatar Karolinka:):)
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 439
Dot.: Czy taki biznes dałby radę?

Oczywiście miałoby to być dla mnie dodatowe źródło utrzymania, teraz kończę studia, a potem mam nadzieję podjąć pracę na etacie, więc odpadłby mi zus, wiec tlyko tak zeby dorobić i robić to co lubię
Co do kursu pedagogicznego to właśnie nie wiem, na pewne żeby nauczać w szkole muszę mieć, ale pracowałam w kilku salach zabaw i nie było to konieczne, raz aplikowałam właśnie do podobnej szkólki chemicznej dla dzieci i tam też nikt tego nie wymagał, zadzownili wtedy do mnie, ale nie byłam już zaintersowana, więc mamm pewność że tego nie wymagali.
Karolinka:):) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-15, 09:48   #10
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Czy taki biznes dałby radę?

Wiesz, kwestia jest też taka, że rodzice takowych uprawnień mogą wymagać, inaczej po prostu dziecka nie zapiszą. Ja gdybym miała zapisać dziecko na tego typu kurs, na pewno wybrałabym tylko i wyłącznie osobę z uprawnieniami.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 21:50   #11
lubiecukier
Raczkowanie
 
Avatar lubiecukier
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 69
Dot.: Czy taki biznes dałby radę?

Ja swoje dziecko bym z chęcią wysłała na takie zajęcia, bo wiem, że zapadną maluchowi w pamięć.. dużo dymu, wybuchu.. Studiowałam chemię, miałam zajęcia z takimi maluchami to wiem, że w parze z nauką idzie ogromna frajda.

Natomiast czy to się sprawdzi... jeśli są takie firmy na rynku, które prowadzą tego typu działalność - obserwuj je. Zobacz jak długo działają, jaką mają frekwencję na zajęciach, jakie świadczą usługi. dopiero po zbadaniu rynku ( i oczywiście innych kwestiach, typu plan finansowy, rachunek zysków i strat, zapotrzebowaniu na kapitał..... itd... ) podejmij decyzję, czy opłaca się otwierać tego typu biznes, czy nie.

Jeśli chcesz to robić jako hobby... to z góry wiem, że taki biznes nie wypali. Takie zabawy wymagają zawsze dużo pracy, energii i przygotowania...

Mogę podpowiedzieć tylko tyle, że u mnie w mieście prowadzone są dodatkowe zajęcia nie dla dzieciaków, a dla maturzystów, właśnie w formie laboratoryjnej.
Sale na tych zajęciach... pękają w szwach. Naprawdę ktoś robi na tym duże pieniądze.
lubiecukier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:33.