Uczulenie na pszenice, gluten i białko krowie - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-22, 13:40   #31
liveyourpassion
Przyczajenie
 
Avatar liveyourpassion
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 18
Dot.: Uczulenie na pszenice, gluten i białko krowie

Hej dziewczyny, przejrzałam pobieżnie wątek i chciałabym wspomnieć jeszcze o jednym - pamiętajcie, że w wędlinach również może znajdować się gluten a przy celiakii nawet mała ilość glutenu może wywołać nieprzyjemne objawy ze strony przewodu pokarmowego, co w konsekwencji może prowadzić do zaniku kosmków jelitowych... Od siebie polecam wędlinę zamienić na pieczone/gotowane na parzę mięso np drób, pokrojone i położone na kanapki (oczywiście na pieczywie bezglutenowym)
Dieta przy tym schorzeniu jest wymagająca, ale nie jest niewykonalna, także trzymam za was kciuki!
liveyourpassion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-22, 17:17   #32
LadyMagnolia
Rozeznanie
 
Avatar LadyMagnolia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: 3 Planeta od Słońca
Wiadomości: 781
Dot.: Uczulenie na pszenice, gluten i białko krowie

Cytat:
Napisane przez liveyourpassion Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, przejrzałam pobieżnie wątek i chciałabym wspomnieć jeszcze o jednym - pamiętajcie, że w wędlinach również może znajdować się gluten a przy celiakii nawet mała ilość glutenu może wywołać nieprzyjemne objawy ze strony przewodu pokarmowego, co w konsekwencji może prowadzić do zaniku kosmków jelitowych... Od siebie polecam wędlinę zamienić na pieczone/gotowane na parzę mięso np drób, pokrojone i położone na kanapki (oczywiście na pieczywie bezglutenowym)
Dieta przy tym schorzeniu jest wymagająca, ale nie jest niewykonalna, także trzymam za was kciuki!
Nie pisałyśmy o tym, bo wszystkich odsyłamy na stronę stowarzyszenia
Tam już wszystko było przemaglowane multum razy i nowinki są.
Dieta jest ok- tylko się trzeba przyzwyczaić i szukać rozwiązań, a nie ręce załamywać.
__________________

The problem is not the problem. The problem is your attitude about the problem. - Captain Jack Sparrow

I' ve never recived
my acceptance
letter to Hogwarts

So I'm leaiving
Shire

TO BECOME
A JEDI

LadyMagnolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-24, 15:21   #33
liveyourpassion
Przyczajenie
 
Avatar liveyourpassion
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 18
Dot.: Uczulenie na pszenice, gluten i białko krowie

Cytat:
Napisane przez LadyMagnolia Pokaż wiadomość
Nie pisałyśmy o tym, bo wszystkich odsyłamy na stronę stowarzyszenia
Tam już wszystko było przemaglowane multum razy i nowinki są.
Dieta jest ok- tylko się trzeba przyzwyczaić i szukać rozwiązań, a nie ręce załamywać.
W takim razie uznajmy, że napisałam to dla utrwalenia
I jasne, wiadomo, że na początku nie będzie lekko, ale z biegiem czasu na pewno będzie coraz łatwiej
Wesołych Świąt
liveyourpassion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 14:27   #34
xzora
Zakorzenienie
 
Avatar xzora
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7 557
Dot.: Uczulenie na pszenice, gluten i białko krowie

Cytat:
Napisane przez klora Pokaż wiadomość
Kakao ma podobna budowe molekularna jak gluten, generalnie przy nietolerancji na gluten nalezy unikac tez tych produktow, ktore wywoluja taka rekacje krrzyzowa czyli nasz organizm rozpoznaje czesc skladu i traktuje to jak bylby to gluten i sa to: żyto, owies, jęczmień, gryka, kukurydza, amarantus, ryż, ziemniaki, soja, mleko, kakao, drożdze, kawa, sezam, drożdze, jajka i niektóre fermentowane produkty.
Mnie właśnie chyba taka reakcja krzyżowa dopadła. Grykę, ryż itd z listy jem bez problemu, ale po mące kukurydzianej moje objawy glutenowe wróciły to była spora ilość mąki kukurydzianej i chyba dlatego, bo ja wcześniej jadłam produkty z niewielką jej ilością, to nie było problemu
xzora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 07:48   #35
klora
Rozeznanie
 
Avatar klora
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 975
Dot.: Uczulenie na pszenice, gluten i białko krowie

Cytat:
Napisane przez xzora Pokaż wiadomość
Mnie właśnie chyba taka reakcja krzyżowa dopadła. Grykę, ryż itd z listy jem bez problemu, ale po mące kukurydzianej moje objawy glutenowe wróciły to była spora ilość mąki kukurydzianej i chyba dlatego, bo ja wcześniej jadłam produkty z niewielką jej ilością, to nie było problemu
moze masz nieszczelne jelita? wtedy czesto pojawiaja sie dziwne nagle nietolerancje, czasem rzeczywiscie trucizna jest w dawce, ale jak odstawiasz i widzisz, ze nic to nie daje a pojawiaja sie nowe problematyczne produkty, to znak ze system autoimmunologiczny jest przeciazony...i najczesciej nieszczelne jelita sa przyczyna
__________________


klora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 08:25   #36
xzora
Zakorzenienie
 
Avatar xzora
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7 557
Dot.: Uczulenie na pszenice, gluten i białko krowie

ech, mam nadzieję, że jelita mam szczelne, no, ale w razie powtarzających się problemów będę to miała na uwadze

odkąd odstawiłam gluten czuję się naprawdę dobrze, żadnych problemów pokarmowych do tej sytuacji z mąką kukurydzianą
xzora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 10:45   #37
klora
Rozeznanie
 
Avatar klora
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 975
Dot.: Uczulenie na pszenice, gluten i białko krowie

Cytat:
Napisane przez xzora Pokaż wiadomość
ech, mam nadzieję, że jelita mam szczelne, no, ale w razie powtarzających się problemów będę to miała na uwadze

odkąd odstawiłam gluten czuję się naprawdę dobrze, żadnych problemów pokarmowych do tej sytuacji z mąką kukurydzianą

prawda jest taka, ze w kazdej chwili kazdy z nas moze sie nabawic nietolerancji, ale glutenowcom latwiej niestety
__________________


klora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:48.