Eurowizja 2018 - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-02-21, 08:43   #181
pannajoanna71
Zakorzenienie
 
Avatar pannajoanna71
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Z fotela
Wiadomości: 5 450
Dot.: Eurowizja 2018

O, też mi się podoba. W ogóle zazwyczaj te kraje byłej Jugosławii mi się podobają - śpiewają w swoich językach i jest sporo elementów folkowych. i od razu mi się przypomina wspaniały Zeljko Joksimovic i jego Lejla, pamiętacie? przegrał o włos z Ruslana do dziś mam sentyment.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Piję kawę i wyobrażam sobie brzask gdzie indziej.

If I make a cake and it fails, it becomes a pudding.
pannajoanna71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-21, 11:07   #182
palinnkasia
Zadomowienie
 
Avatar palinnkasia
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: B-stok...
Wiadomości: 1 930
Dot.: Eurowizja 2018

Oooooj tak, on zazwyczaj ma świetne piosenki, nieważne czy śpiewa sam, czy ktoś inny wykonuje jego kompozycję zresztą ponoć umie grać na 11 instrumentach... i dość nieźle chyba mówi po polsku, ale nie wiem na ile to prawda...
I na marginesie: śpiewał w 2004 Lane moje... I fakt, mi się to bardziej podoba od Rusłany
Lejla była w 2006, wykonywał ją reprezentant Bośni i Hercegowiny w 2006- zespół Hari Mata Hari (samego wokalistę słyszę czasem w duetach z różnymi wykonawcami z terenu ex-Jugo) , zajęli 3 miejsce, tylko za Rosjaninem (który w 2008 wygrał) i Lordi z Finlandii

Wysłane z końca świata...i jeszcze dalej!
__________________
absolwentka prawa pani magister
palinnkasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-21, 16:48   #183
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Dot.: Eurowizja 2018

Piosenka Serbii:



To chyba ostatecznie jedzie z tego kraju, bo znalazłam to w najnowszym filmiku na kanale Eurovision Song Contest.

--

Mi Grecja też się podoba.
__________________
» magister żona 🕊

Edytowane przez leille
Czas edycji: 2018-02-21 o 18:10
leille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-21, 19:27   #184
pannajoanna71
Zakorzenienie
 
Avatar pannajoanna71
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Z fotela
Wiadomości: 5 450
Dot.: Eurowizja 2018

Cytat:
Napisane przez palinnkasia Pokaż wiadomość
Oooooj tak, on zazwyczaj ma świetne piosenki, nieważne czy śpiewa sam, czy ktoś inny wykonuje jego kompozycję zresztą ponoć umie grać na 11 instrumentach... i dość nieźle chyba mówi po polsku, ale nie wiem na ile to prawda...
I na marginesie: śpiewał w 2004 Lane moje... I fakt, mi się to bardziej podoba od Rusłany
Lejla była w 2006, wykonywał ją reprezentant Bośni i Hercegowiny w 2006- zespół Hari Mata Hari (samego wokalistę słyszę czasem w duetach z różnymi wykonawcami z terenu ex-Jugo) , zajęli 3 miejsce, tylko za Rosjaninem (który w 2008 wygrał) i Lordi z Finlandii

Wysłane z końca świata...i jeszcze dalej!
Ojej tak, Lane moje! Piękne to było. Pomyliłam bo Leje też kocham.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Piję kawę i wyobrażam sobie brzask gdzie indziej.

If I make a cake and it fails, it becomes a pudding.
pannajoanna71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-22, 22:23   #185
palinnkasia
Zadomowienie
 
Avatar palinnkasia
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: B-stok...
Wiadomości: 1 930
Dot.: Eurowizja 2018

Niemcy, co ciekawe: wokalista zadedykował piosenkę swojemu nieżyjącemu tacie... bardzo ładne moim zdaniem, wzruszyłam się

Chyba po raz pierwszy od kilku lat (może aż od 2012? bo np. mi się piosenka Elaizy w 2014 nie podobała ) mam Niemcy gdzieś wysoko w swoim rankingu, jeszcze czekam tylko na kilka wyników innych preselekcji...
__________________
absolwentka prawa pani magister
palinnkasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-23, 05:32   #186
gosia_9508
Zakorzenienie
 
Avatar gosia_9508
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3 191
Dot.: Eurowizja 2018

[Niemcy mają nawet fajne piosenki i nie dostają żadnych punktów. Nie wiem nawet czy w finalnej punktacji nie lądują gdzieś na ostatnim, przedostatnim miejscu. Tak coś mi się kojarzy, że odkąd wygrała Lena, to następne finaly,.to nawet niżej niż Polska nawet jak jedziemy z beznadziejna piosenka

Edytowane przez gosia_9508
Czas edycji: 2018-02-23 o 05:33
gosia_9508 jest teraz online Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-23, 08:08   #187
pannajoanna71
Zakorzenienie
 
Avatar pannajoanna71
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Z fotela
Wiadomości: 5 450
Dot.: Eurowizja 2018

O to prawda, Niemcy mają pecha. UK tak samo, Francja też, chociaż Requiem sprzed 2 lat było niezłe, ale na zywo kiepsko...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Piję kawę i wyobrażam sobie brzask gdzie indziej.

If I make a cake and it fails, it becomes a pudding.
pannajoanna71 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-02-23, 09:26   #188
palinnkasia
Zadomowienie
 
Avatar palinnkasia
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: B-stok...
Wiadomości: 1 930
Dot.: Eurowizja 2018

Polska:
Pełna wersja piosenki Marty jest dostępna na Spotify, Tidalu itp.
https://open.spotify.com/album/6Eifh...TCuCFhFYArKw3A
A tu polska wersja piosenki Mai, nie wiem dlaczego polska skoro ma śpiewać po angielsku... No i ta piosenka tak w pewnym momencie jedzie Shape of you, no serio XD


Wysłane z końca świata...i jeszcze dalej!
__________________
absolwentka prawa pani magister

Edytowane przez palinnkasia
Czas edycji: 2018-02-23 o 09:27
palinnkasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-23, 11:49   #189
palinnkasia
Zadomowienie
 
Avatar palinnkasia
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: B-stok...
Wiadomości: 1 930
Dot.: Eurowizja 2018

Oficjalne audio Marty:


Wysłane z końca świata...i jeszcze dalej!
__________________
absolwentka prawa pani magister
palinnkasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-23, 15:07   #190
nikita343
Zakorzenienie
 
Avatar nikita343
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 3 538
Dot.: Eurowizja 2018

Moim faworytem w krajowych eliminacjach jest Gromee, ewentualnie Isabel okaże się jak się zaprezentują na żywo. Z zagranicznych propozycji podobaja mi się piosenka Czecha i piosenka Ukrainy tylko nie wiem czy już oficjalnie wygrała krajowe preselekcje ale bardzo bym chciała
https://www.youtube.com/watch?v=TJUPWoFGirg
https://www.youtube.com/watch?v=r9kS0hANKnc chyba występ z Ukraińskich preselekcji.
__________________

nikita343 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-23, 19:04   #191
pannajoanna71
Zakorzenienie
 
Avatar pannajoanna71
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Z fotela
Wiadomości: 5 450
Dot.: Eurowizja 2018

A co z tą dziewczyną VILNA?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Piję kawę i wyobrażam sobie brzask gdzie indziej.

If I make a cake and it fails, it becomes a pudding.
pannajoanna71 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-23, 19:39   #192
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Eurowizja 2018

Cytat:
Napisane przez palinnkasia Pokaż wiadomość
Polska:
Pełna wersja piosenki Marty jest dostępna na Spotify, Tidalu itp.
https://open.spotify.com/album/6Eifh...TCuCFhFYArKw3A
A tu polska wersja piosenki Mai, nie wiem dlaczego polska skoro ma śpiewać po angielsku... No i ta piosenka tak w pewnym momencie jedzie Shape of you, no serio XD


Wysłane z końca świata...i jeszcze dalej!
No torche jedzie

---------- Dopisano o 20:34 ---------- Poprzedni post napisano o 20:31 ----------

Cytat:
Napisane przez palinnkasia Pokaż wiadomość
Oficjalne audio Marty:


Wysłane z końca świata...i jeszcze dalej!
niczego nie ma

---------- Dopisano o 20:39 ---------- Poprzedni post napisano o 20:34 ----------

Cytat:
Napisane przez oxoxoxoxox Pokaż wiadomość
Lukas Meijer od Gromee'go, akustycznie, przepiękny głos....
Zgadzam się... piękny głos
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-23, 19:43   #193
dooorra
Zadomowienie
 
Avatar dooorra
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: często się zmienia :P
Wiadomości: 1 430
Dot.: Eurowizja 2018

Ja się zastanawiam, kto wybierał niektóre piosenki do polskiej selekcji. Szczególnie Future Folk to jakaś masakra. Nie wiem kto słuchając ten kawałek pomyślał, że to nadaje się na Eurowizje. Piosenka Mai Hyży też nie jest jakaś super.

Jestem ciekawa, jak niektórzy wyjdą na żywo. Bo pamiętam, że w zeszłym roku Isabell mnie jakoś nie zachwyciła.
__________________
Tak jak liczba pi jestem nieobliczalna
dooorra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-23, 19:47   #194
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Dot.: Eurowizja 2018

Cytat:
Napisane przez palinnkasia Pokaż wiadomość
Polska:
Pełna wersja piosenki Marty jest dostępna na Spotify, Tidalu itp.
https://open.spotify.com/album/6Eifh...TCuCFhFYArKw3A
A tu polska wersja piosenki Mai, nie wiem dlaczego polska skoro ma śpiewać po angielsku... No i ta piosenka tak w pewnym momencie jedzie Shape of you, no serio XD


Wysłane z końca świata...i jeszcze dalej!
Mi to praktycznie od razu zalatuje tą piosenką, jak tylko się zaczyna mam ochotę śpiewać ,,i'm in love with the shape of you.''
Zobaczymy jak to będzie brzmiało po angielsku.
__________________
» magister żona 🕊
leille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-23, 20:04   #195
palinnkasia
Zadomowienie
 
Avatar palinnkasia
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: B-stok...
Wiadomości: 1 930
Dot.: Eurowizja 2018

Kurde, myślałam że się wczytało :/ tak to jest, jak się pisze z telefonu :/
link jeszcze raz: (oficjalnie, z konta Universal Music Polska)
Z Ukrainy najbardziej podoba mi się VILNA, zaraz potem troszeczkę Tayanna (ale ta piosenka to nie jest jakiś szał ciał), cała reszta nawet ujdzie-poza jednym->mam nadzieję że nie pojedzie Melovin (ten co ma któreś oko sztuczne wstawione), bo nie dość że ma słabą piosenkę, słaby angielski (serio, podobny poziom co ten koleś co z Białorusi pojechał, ale Alekseev jeszcze coś tam ogarniał i dało się go zrozumieć...nomen omen obaj Ukraińcy ), ale też ma coś takiego trochę odpychającego i przerażającego w wyglądzie (niekoniecznie to oko, tak ogólnie)...a może mieć duże szanse na wyjazd bo ma sporo fanek i one mogą na niego mocno głosować...
A propos faworytów preselekcyjnych, te dwie piosenki mi się z Węgier baaaaaaardzo podobają i jeśli któraś z nich pojedzie, to będą znów moimi zwycięzcami, 3 rok z rzędu XD

+wideoklip: https://www.youtube.com/watch?v=t58r0WXHQ5s
[niewiarygodne, że typ ma ponoć 25 lat, bo wygląda na więcej jakiś czas temu wygrał ostatni sezon ichniego odpowiednika Twoja Twarz Brzmi Znajomo, czyli Sztárban sztár <nie wiem, jak to przetłumaczyć, jakby Gwiazda w gwieździe? zgaduję na tyle na ile kojarzę coś po węgiersku>, polecam obczaić jego występy, bardzo fajnie ponoć wyszło mu Queen z Bohemian Rhapsody; śmiesznie zrobił Lady Gagę, Arasha czy LMFAO-i do tego z Sexy and I know it choć z tych bekowych nic nie przebije jak z gościem co był na Eurowizji z Węgier rok temu (zresztą Joci w tym samym sezonie zajął III miejsce, też polecam obczaić, z niektórych występów jest dobra beka-np. z jego wykonanie Loco-motion Kylie Minogue ) i jakimś innym uczestnikiem udawali jakiś popularny tam w latach 90. girlsband, tylko z tego co widziałam oryginał, to położono nacisk tylko na konkretny fragment teledysku itp.-> https://www.youtube.com/watch?v=WauwSjDmyUw (właściwy występ między 1:55 a 5:15, ) co prawda u nich od drugiego odcinka sezonu eliminują kto jest najsłabszy w danym odcinku (I odcinek jest taki jakby "wprowadzający", nikt nie odpada), ale i tak zazdro że oni mają więcej poza finałem tych występów w duetach i grupach, no i to głosowanie widzów u nich że jest... choć gdyby u nas było, swego czasu pewnie wysyłałabym sporo głosów w II sezonie naszym na swojego ulubionego uczestnika, zresztą sporo osób mówi że ów uczestnik mógłby z Markiem Kaliszukiem wygrać gdyby liczyły się też i głosy widzów ]
i

+oficjalne audio z jakby lyrics video: https://www.youtube.com/watch?v=XZs_MeWRn1s
[ten z kolei ma podobno 21 lat XD nie wiem czemu ludziom kojarzy się to z kopią Salvadora, bardziej przypomina mi połączenie tego: https://www.youtube.com/watch?v=T7BaTBe0UD8 (bo Węgier ciut podobny z twarzy, no może taka ładniejsza wersja ) i tego: https://www.youtube.com/watch?v=iEYt1kd1K1g (notabene debiut węgierski na Eurowizji w 1994, babka zajęła 4 miejsce, bardzo ładna propozycja)]
jeszcze do wyjazdu typowane są najbardziej te dwie piosenki: https://www.youtube.com/watch?v=kwIqHuGPz74 (nie rozumiem jakim cudem tyle osób to lubi, zawsze boli mnie głowa po nich; gdyby nawet pojechali, nie sądzę by się dostali do finału (patrz: Czarnogóra 2016, podobne brzmienia), a nawet gdyby jakimś cudem się wcisnęli do finału, to mooże zajęliby miejsce podobne jak Ukraińcy jako gospodarze rok temu... rozumiem że wokalista napisał ten utwór po tym, jak rok temu zmarł jego tata, rozumiem że go boli ta strata i że chciał wyrazić to co czuje, ale jakoś to mnie nie kupiło...za dużo darcia się itp., okej taki typ muzyki, ale bez przesady...
https://www.youtube.com/watch?v=JNuWVGpJkX4 - tu z kolei piosenka jest aż zbyt chaotyczna i głos wokalisty jakoś mnie irytuje, co z tego że po angielsku, jak to jest średniak...
__________________
absolwentka prawa pani magister

Edytowane przez palinnkasia
Czas edycji: 2018-02-23 o 20:16
palinnkasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-24, 11:13   #196
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Dot.: Eurowizja 2018

Z tego co widziałam znane jest już 14 piosenek. Postanowiłam, że tak podsumuję co na chwilę obecną najbardziej mi się podoba, a co najmniej.

Najmniej: Albania, Czarnogóra, Wielka Brytania, Szwajcaria, Malta, Dania
Najbardziej spodobały mi się: Hiszpania, Grecja, Białoruś (ciekawa jestem jak on to na żywo zaśpiewa), Włochy
Jeszcze bez zdania: Niemcy (w stronę na plus), Serbia, Francja, Czechy (w stronę na plus)

A już za tydzień Krajowe Eliminacje, szybko zleciało.
__________________
» magister żona 🕊
leille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-24, 17:07   #197
pannajoanna71
Zakorzenienie
 
Avatar pannajoanna71
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Z fotela
Wiadomości: 5 450
Dot.: Eurowizja 2018

No ten Białorusin na zywo jest średni, a szkoda. Za to Czarnogóra piękna wg mnie. Zgadzam się co do Albanii, Szwajcarii. WB, Malty i Danii. Za to Niemcy - jestem na Nie. Czesi będą wysoko ale nie w moim guście. Grecja i Hiszpania super

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Piję kawę i wyobrażam sobie brzask gdzie indziej.

If I make a cake and it fails, it becomes a pudding.
pannajoanna71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-24, 19:17   #198
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Dot.: Eurowizja 2018

Cytat:
Napisane przez pannajoanna71 Pokaż wiadomość
No ten Białorusin na zywo jest średni, a szkoda.
No właśnie gdzieś trafiłam na jakiś filmik z występem na żywo i jakoś tak nie do końca dawał radę, dlatego co z tego, że piosenka może się podobać jak wyjdzie, zamiauczy i czar pryśnie.
__________________
» magister żona 🕊
leille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-24, 21:36   #199
palinnkasia
Zadomowienie
 
Avatar palinnkasia
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: B-stok...
Wiadomości: 1 930
Dot.: Eurowizja 2018

Mołdawia, autorzy piosenki napisali m.in. utwór dla Rosji dwa lata temu XD
całkiem fajne, bardzo żywe i wesołe, u mnie może być wysoko
i audio: https://www.youtube.com/watch?v=5ts-jxdW6AQ



---------- Dopisano o 20:45 ---------- Poprzedni post napisano o 20:41 ----------

Słowenia, jak na razie po słoweńsku, bo istnieje też wersja po angielsku więc kto wie... ale ujdzie, choć miałam innych faworytów do wygranej...



---------- Dopisano o 21:36 ---------- Poprzedni post napisano o 20:45 ----------

Węgry, no cóż, po raz pierwszy od 2013...witam na dnie mojego rankingu (ale i tak nie będą ostatni, ostatnie 3 miejsca to u mnie: Francja, Szwajcaria i Ukraina- zaraz wyjaśnię dlaczego...)... nie rozumiem co ludzie widzą w tej piosence, jedyny plus to język, a tak to sorry...
głowa mnie od nich boli... a ichne jury jest jeszcze bardziej zjechane niż nasze w Twoja Twarz Brzmi Znajomo...



Ukraina, brawo! witam na miejscu trzecim od końca u mnie, japiernicze, wybrali tego gościa ze sztucznym okiem ze słabą piosenką wykonaną w...nie wiem, czy to angielski, tak bardziej ukroangielski



Łotwa, nawet mi się podoba, trochę jakby z jakiegoś Bonda czy coś wyjęte... (ciekawostka: wokalistka jest w połowie Łotyszką, w połowie Brazylijką i uczyła J.Lo portugalskiego, gdy ta miała mieć koncerty w Brazylii... )
__________________
absolwentka prawa pani magister

Edytowane przez palinnkasia
Czas edycji: 2018-02-24 o 22:47
palinnkasia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-25, 00:17   #200
palinnkasia
Zadomowienie
 
Avatar palinnkasia
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: B-stok...
Wiadomości: 1 930
Dot.: Eurowizja 2018

Występ Słowenki w finale ichnych preselekcji, między 0:14 a 3:15:
I kilka słów wyjaśnienia: nie znoszę Francji, bo nie cierpię wtrącania podtekstów polityczno-historyczno-jakichśtamkontrowersyjnyc h w piosenki [niby piosenka włoska, przy założeniu że właśnie z tą pojadą, była napisana z inspiracji wydarzeniami z koncertu Ariany Grande w Manchesterze -więc też nie powinnam jej za bardzo lubić bo te podteksty itp., ale ci śpiewający Włosi mają chociaż dobre głosy, co jest na plus, poza językiem więc nie są ostatni u mnie] plus pani śpiewająca ma w sobie coś irytującego :/ ale bit w tle spoko Szwajcaria mi po prostu nie przypadła do gustu, ale niech tylko popracują nad występem
Ukraina i Węgry- 3 razy NIE, dziękuję! i tu, i tu było mnóstwo lepszych piosenek (nawet w narodowych językach!), a jedzie takie coś...
tak, wiem, Węgrzy też śpiewają w swoim języku, ale ten gość się tak drze, że nie ogarniam co się dzieje...
__________________
absolwentka prawa pani magister
palinnkasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-25, 08:01   #201
pannajoanna71
Zakorzenienie
 
Avatar pannajoanna71
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Z fotela
Wiadomości: 5 450
Dot.: Eurowizja 2018

O matko, to z Ukrainy nie jedzie moja ukochana Vilna?? Ale szkoda... Kurcze, Ukraińcy zawsze mieli dobre piosenki...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Piję kawę i wyobrażam sobie brzask gdzie indziej.

If I make a cake and it fails, it becomes a pudding.
pannajoanna71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-25, 11:03   #202
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Dot.: Eurowizja 2018

Mołdawia - mówisz, że ten utwór napisali Ci co stworzyli piosenkę dla tego Rosjanina od sześcianów zaprojektowanych przez matematyków z Moskwy? to powiem szczerze, że jak się tu refren zaczyna to słyszę jakiś wspólny mianownik tej i tamtej piosenki. Na razie nie mam zdania oprócz tego, że rytmiczne i taneczne.

Słowenia - nie wiesz czy jedzie w wersji po słoweńsku czy po angielsku?
Pierwszy raz to słyszę, sama na razie nie wiem. Te momenty spokojniejsze całkiem fajne, ale jak tam śpiewa ,,Hvala, ne!'' i ten bit wchodzi do akcji to dla mnie takie ,,meh.''

Węgry - po Freddim i Joci Papai, to jest.. STRASZNE, dlaczego ktoś to wybrał? może nie kumam takiej muzyki, ale autentycznie popłakałam się ze śmiechu patrząc na to video. Tam wszyscy, a szczególnie wokalista zachowują się jakby im kije w tyłek powkładali, a oni biedni nie potrafili się ich pozbyć. Poza tym za dużo na tej scenie się dzieje, nie wiadomo gdzie patrzeć no i najważniejsze facet się drze jakby słonia rodził.
Dwa razy pod rząd uwielbiałam piosenki Węgier, zawsze byli w czołówce, aż do teraz.. smutno bardzo.

Ukraina - tam oko sztuczne czy nie, piosenka rzeczywiście bez szału, a angielski ma trochę dziwny, wszystko tak twardo i wyraźnie, ale po przesłuchaniu Węgier na tym przynajmniej uszy mi nie krwawią, jedyny plus dla tej piosenki.

Łotwa - rzeczywiście jak z Bonda. Posłucham jeszcze kilka razy i zobaczę jaka opinia mi się wyrobi.
__________________
» magister żona 🕊
leille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-25, 11:13   #203
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Eurowizja 2018

Freddi mnie również urzekł - szkoda, ze juz nie startuje ;/
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-25, 11:21   #204
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Dot.: Eurowizja 2018

A mnie zastanawia pewna rzecz.. no bo nie oszukujmy się piosenka Niemiec nie jest jakaś okropna (porównując chociażby do piosenki Węgier) i mimo tego, że nie wszystkim się podobać będzie to jednak da się jej słuchać, więc ciekawa jestem czy Niemcy znowu będą poszkodowani przez jury, jeżeli dostaną się do finału. Jeżeli tak to ręce opadają..
__________________
» magister żona 🕊
leille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-25, 12:22   #205
palinnkasia
Zadomowienie
 
Avatar palinnkasia
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: B-stok...
Wiadomości: 1 930
Dot.: Eurowizja 2018

Cytat:
Napisane przez leille Pokaż wiadomość
A mnie zastanawia pewna rzecz.. no bo nie oszukujmy się piosenka Niemiec nie jest jakaś okropna (porównując chociażby do piosenki Węgier) i mimo tego, że nie wszystkim się podobać będzie to jednak da się jej słuchać, więc ciekawa jestem czy Niemcy znowu będą poszkodowani przez jury, jeżeli dostaną się do finału. Jeżeli tak to ręce opadają..
Niemcy już są w finale, jako część tzw. "Wielkiej Piątki", gdzie oni+gospodarz mają już zagwarantowane miejsca w finale
Mi się znowu Niemcy podobają w tym roku

Wysłane z końca świata...i jeszcze dalej!

---------- Dopisano o 12:18 ---------- Poprzedni post napisano o 12:07 ----------

Cytat:
Napisane przez leille Pokaż wiadomość
Mołdawia - mówisz, że ten utwór napisali Ci co stworzyli piosenkę dla tego Rosjanina od sześcianów zaprojektowanych przez matematyków z Moskwy? to powiem szczerze, że jak się tu refren zaczyna to słyszę jakiś wspólny mianownik tej i tamtej piosenki. Na razie nie mam zdania oprócz tego, że rytmiczne i taneczne.

Słowenia - nie wiesz czy jedzie w wersji po słoweńsku czy po angielsku?
Pierwszy raz to słyszę, sama na razie nie wiem. Te momenty spokojniejsze całkiem fajne, ale jak tam śpiewa ,,Hvala, ne!'' i ten bit wchodzi do akcji to dla mnie takie ,,meh.''

Węgry - po Freddim i Joci Papai, to jest.. STRASZNE, dlaczego ktoś to wybrał? może nie kumam takiej muzyki, ale autentycznie popłakałam się ze śmiechu patrząc na to video. Tam wszyscy, a szczególnie wokalista zachowują się jakby im kije w tyłek powkładali, a oni biedni nie potrafili się ich pozbyć. Poza tym za dużo na tej scenie się dzieje, nie wiadomo gdzie patrzeć no i najważniejsze facet się drze jakby słonia rodził.
Dwa razy pod rząd uwielbiałam piosenki Węgier, zawsze byli w czołówce, aż do teraz.. smutno bardzo.

Ukraina - tam oko sztuczne czy nie, piosenka rzeczywiście bez szału, a angielski ma trochę dziwny, wszystko tak twardo i wyraźnie, ale po przesłuchaniu Węgier na tym przynajmniej uszy mi nie krwawią, jedyny plus dla tej piosenki.

Łotwa - rzeczywiście jak z Bonda. Posłucham jeszcze kilka razy i zobaczę jaka opinia mi się wyrobi.
Mołdawia- tak, to wspolautorzy m.in.tej piosenki (chyba jeszcze ponoć coś kombinują z piosenką dla tegorocznej reprezentantki Azerbejdżanu, ale nie jestem pewna :/), taka trochę kiczusia, ale ujdzie w tłoku
Słowenia- nowoczesny bit, piosenka spoko, a co do języka naprawdę nie jestem pewna...
Łotwa- o dziwo, po zeszłorocznej Pokemon-Sarsie-Nykiel-SailorMoon i jej zespole to jest zmiana na plus XD
Węgry- no kurde jestem zawiedziona, miałam dwie inne faworytki do wygrania (jeden gość nawet był pierwszy u jurorów, ten od spokojniejszej piosenki!), a tu takie coś... :pała:
Ktoś to fajnie skomentował w jednej z polskich fejsowych grup eurowizyjnych: "Co te Węgry takie zbuntowane w tym roku, przeciw czemu się buntują?", aż odpowiedziałam że przeciw szansom na top10 finału xd
No ja rozumiem, wokalista stracił ojca (podobna sytuacja jak przy niemieckiej piosence) i że go to bardzo boli i w ogóle, ale serio?! Aż pasuje tu ta scena z jednego z polskich filmów, z tym gościem co mówi "Ku...no nie, no po prostu ku...no nie..."

Wysłane z końca świata...i jeszcze dalej!

---------- Dopisano o 12:21 ---------- Poprzedni post napisano o 12:18 ----------

A, i jeszcze jedno- dobrze żeś podsumowała ich zachowanie na scenie, leille
Jeden jedyny plus tych ich selekcji to byli prowadzący, po prostu super się sprawdzili nijak nie znam języka, ale fajnie się ich słuchało i na nich patrzyło hehehe

Wysłane z końca świata...i jeszcze dalej!

---------- Dopisano o 12:22 ---------- Poprzedni post napisano o 12:21 ----------

No i jeszcze dwa lata z rzędu byli moimi zwycięzcami, w tym roku będą mieli szczęście jak się to u mnie zakręci koło 15-25 miejsca na wszystkie piosenki

Wysłane z końca świata...i jeszcze dalej!
__________________
absolwentka prawa pani magister
palinnkasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-25, 12:51   #206
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Dot.: Eurowizja 2018

Cytat:
Napisane przez palinnkasia Pokaż wiadomość
Niemcy już są w finale, jako część tzw. "Wielkiej Piątki", gdzie oni+gospodarz mają już zagwarantowane miejsca w finale
Mi się znowu Niemcy podobają w tym roku
No przecież! Boże całkiem zapomniałam, że Niemcy w Wielkiej Piątce są. Brawo za czujność. No to zobaczymy jak to z nimi będzie w tym roku.

Węgry to porażka jedna wielka. Ten początek to jakby kota rodził, ale potem tak się zaczął drzeć, że ewidentnie słoń. Miejmy nadzieję, że to nie wejdzie do finału bo wezmę zwątpię..

Tak zmieniając temat - fajnie, że w tym roku Hiszpania ma spoko piosenkę, uwielbiam ten kraj i jak w tamtym roku pojechał ten surfer z tą nijaką piosenką to mnie wątroba bolała.

--
edit: ten Ukrainiec co będzie reprezentował Białoruś według mnie kompletnie niszczy tą piosenkę na żywo.. :<
__________________
» magister żona 🕊

Edytowane przez leille
Czas edycji: 2018-02-25 o 12:57
leille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-25, 13:49   #207
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !
 
Avatar Kamilaa21
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 10 032
Dot.: Eurowizja 2018

Eurowizja 2018: POLSKIE PRESELEKCJE - KANDYDACI i piosenki
Krajowe Eliminacje zaplanowano na 3 marca o godz. 21.30. Nabór piosenek do Krajowych Eliminacji trwał do 1 lutego. Telewizja Polska opublikowała listę artystów walczących o udział w 63. Konkursie Piosenki Eurowizji. O miejsce w półfinale będzie walczyć łącznie 10 wykonawców, z których zostanie wyłoniony jeden. Będzie on reprezentował Polskę podczas dalszych etapów konkursu.

Polskie preselekcje do Eurowizji 2018: lista kandydatów i piosenki:

1. Saszan - "Nie chcę ciebie mniej"

Zaistniała w 2013 roku za sprawą piosenek publikowanych na łamach serwisu YouTube. W 2015 roku zdobyła nagrodę Young Stars Festival w kategorii "Najlepsza artystka".

2. Monika Urlik - "Momentum"

W 2011 roku w programie TVP2 The Voice of Poland, gdzie jej trenerem był Nergal dotarła do półfinału. Rok później wystąpiła z zespołem Afromental w programie Bitwa na głosy. Jej utwory "Nie wie nikt" oraz "Ty i ja", znajdujące się na debiutanckiej płycie, zostały wykorzystane na ścieżce dźwiękowej do serialu "Prawo Agaty".

3. Isabell Otrebus - "Delirium"

4. Ifi Ude - "Love is stronger"

5. Future Folk - "Krakowiacy i górale"

Future Folk to polska grupa muzyczna wykonująca elektroniczną muzykę taneczną z gatunku dubstep z wpływami folku góralskiego. W 2013 roku wystąpili w V edycji programu "Must Be the Music. Tylko muzyka", gdzie dotarli do odcinka półfinałowego.

6. Gromee feat. Lukas Meijer - "Light me up"

Gromee, czyli Andrzej Gromala, to polski DJ i producent, który specjalizuje się w muzyce klubowej. W poniższym artykule możecie znaleźć więcej szczegółów na temat jego piosenki, która weźmie udział w polskich preselekcjach do Eurowizji 2018:

>> Gromee prezentuje utwór na Eurowizję 2018. To faworyt polskich fanów! [WIDEO]

7. Marta Gałuszewska - "Why don’t we go"

8. Pablosson - "Sunflower"

Pod pseudonimem Pablosson występuje Paweł Stasiak - lider zespołu Papa D (kiedyś Papa Dance).

>> Wiemy, kim jest Pablosson, który wystąpi w polskich preselekcjach do Eurowizji 2018!

9. Maja Hyży - "Skin"

Maja Hyży to polska piosenkarka, półfinalistka trzeciej edycji programu "X Factor". W 2015 roku ukazał się jej debiutancki album studyjny zatytułowany "W chmurach".

10. Happy Prince - "Don’t let go"

Muzyczną formację Happy Prince tworzą Jakub Prachowski i Tomasz Stawarz. Klip do utworu "Don't let go", który zakwalifikował się do polskich preselekcji do Eurowizji 2018, powstawał w jednym z luksusowych warszawskich hoteli.

Polskie preselekcje - Eurowizja 2018: GŁOSOWANIE [ZASADY]
Polskie preselekcje do Eurowizji 2018 będzie można oglądać w poniedziałek, 3 marca 2018 na kanale TVP1. Telewizja Polska organizuje eliminacje w swojej siedzibie przy ul. Woronicza. Transmisja konkursu rozpocznie się o godzinie 21.25. Zwycięzca zostanie wyłoniony na podstawie głosów telewidzów i jury (50/50). Prawdopodobnie wkrótce poznamy więcej szczegółów oraz informacje o tym, jak głosować na kandydatów w polskich preselekcjach do Eurowizji 2018.

63. edycja konkursu odbędzie się w Altice Arena w Lizbonie. Finał Eurowizji został zaplanowany na sobotę, 12 maja 2018, a półfinały konkursu na 8 i 10 maja. Polska weźmie udział w drugim półfinale.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:49 ---------- Poprzedni post napisano o 14:47 ----------

O kurde sorry xD widze, że już wiecie kto będzie na naszych krajowych eliminacjach xD

Sorki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kamilaa21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-25, 13:54   #208
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Eurowizja 2018

Piosenka Gromee absolutnie nie moja stylistyka, nie podoba mi się. Na ogół w Eurowizji moimi faworytami są zagraniczne piosenki
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-25, 21:52   #209
palinnkasia
Zadomowienie
 
Avatar palinnkasia
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: B-stok...
Wiadomości: 1 930
Dot.: Eurowizja 2018

Armenia, po raz pierwszy w historii swoich startów eurowizyjnych postawili na piosenkę w całości po ormiańsku!
bardzo ładnie moim zdaniem, w moim rankingu mogą być wysoko...
czy wygra? tego nie wiem
__________________
absolwentka prawa pani magister
palinnkasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-25, 23:08   #210
oxoxoxoxox
Rozeznanie
 
Avatar oxoxoxoxox
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 710
Dot.: Eurowizja 2018

Mam kolegę mieszkającego w Szwecji i mówił, że aktualnie u nich w stacjach radiowych szaleje Light Me Up Gromee'go po kilka razy dziennie
__________________
Niektórzy ludzie uważają, że mogą wejść i wyjść z naszego życia.
Pewnego dnia będą zaskoczeni zamkniętymi drzwiami.
oxoxoxoxox jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-12-21 18:20:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:09.