Sukienka na wesele - hmm?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-11, 23:56   #1
MonicMon
Raczkowanie
 
Avatar MonicMon
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: TG :}
Wiadomości: 47

Sukienka na wesele - hmm??


Wybieram się pod koniec września na wesele (chłopaka kuzyna) jesteśmy juz razem bardzo długo ale tak sie sklada, że jego rodzinke w komplecie poznam dopiero na weselu, ponieważ, pochodzi z innego województwa
wiec co idzie za tym chce zrobic dobre wrazenie (rzecz jasna )) Wczoraj znalazłam na allegro taka sukienkę, w przystępnej cenie (140 zł) i mam pytanie odnośnie koloru, czy nie jest zbyt mroczny... ewentulanie jakie dodatki do niej aby ożywic całośc

znaznacze jeszcze, że mam włosy ciemno brązowe (prawie czarne)

pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg suknia-kwiaty-turkus7.jpg (127,9 KB, 150 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg suknia-kwiaty-turkus.jpg (73,2 KB, 195 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg suknia-kwiaty-turkus-tyl.jpg (72,4 KB, 108 załadowań)
MonicMon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 00:12   #2
nelyen
Zadomowienie
 
Avatar nelyen
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 761
Dot.: Sukienka na wesele - hmm??

czarna na wesele to
ale fason niezły, jak jest taka w innym kolorze to śmiało
__________________
bo nie ma za małych lub za dużych piersi

Więc nie za cnoty i charakter nagrodą jest miłość i nie za posłuszeństwo ani lojalność, ale za wdzięk i niepokorność, za życie samo w sobie w całej jego oczywistości. Wielka jest bowiem w nas potrzeba kochania.

Julia Hartwig, Kot Maurycy
nelyen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 00:58   #3
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Sukienka na wesele - hmm??

Zaczynając od tego że mi się w ogóle nie podoba, to czarna nie pasuje mi jakoś... Studniówkowa jakaś taka.
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 07:34   #4
aniser
Zakorzenienie
 
Avatar aniser
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 4 042
Dot.: Sukienka na wesele - hmm??

mnie nie przeszkadza,ze czarna,szczegolnie,ze ma turkusowe dodatki...ale niestety calosc kompletnie mi sie nie podoba...

Co wiecej,ma wrazenie,ze bedzie kiepskiej jakosc- ta satynka jakos mnie nie przekonuje...

Nie wolisz przejsc sie po zwyklych sklepach? za 140 zl powinnas cos fajnego dostac, a przynajmniej bedziesz mogla pomacac,zmierzyc itp...
__________________
Znajdziesz mnie na instagramie:
http://instagram.com/ani_ser/
aniser jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 08:53   #5
fashionismypassion
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 452
Dot.: Sukienka na wesele - hmm??

Oj nie nie nie

Obiektywnie patrząc krój ma fajny, ale cała reszta czyli tkanina, kolor są marne, poprostu. Sukienka kojarzy mi się z opcją "czarna wdowa", a napisałaś, że chcesz wywrzeć pozytywne wrażenie na rodzinie partnera. Wobec tego nie szperaj w necie, tylko wybierz się na zakupy, zapewniam, że znajdziesz coś znacznie lepszego w realnym sklepie.

Czerń nie jest zła, ale na weselu wygląda smutno. Wobec tego poszukaj czegoś weselszego i ładniejszego Swoją drogą kto szyje takie potworki? Powinni takich ludzi zamykać i odbierać im maszyny do szycia - fuj.
fashionismypassion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 09:10   #6
gramwzielone
Wtajemniczenie
 
Avatar gramwzielone
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 275
Dot.: Sukienka na wesele - hmm??

Mi również wydaje się że jeśli już to ta sukienka na jakąś studniówkę się nadaje. Poza tym czarny kolor jest niemile widziany na weselach bo to kolor żałoby, więc tak ubrana zrobisz bardzo złe wrażenie jako przynosząca pecha.

Jeśli chcesz akurat taką sprawdź- może mają w innym kolorze
gramwzielone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 09:34   #7
Schoko
Wtajemniczenie
 
Avatar Schoko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 517
Dot.: Sukienka na wesele - hmm??

Mi się teź średnio widzi taka sukienka na wesele
__________________

Schoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-12, 09:37   #8
moonikaa44
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: podkarpacie ;)
Wiadomości: 908
Dot.: Sukienka na wesele - hmm??

wybór jest naprawdę duży, nawet w tej cenie znajdziesz wiele ciekawszych propozycji ! bo ta niestety niezbyt..
__________________
Nie pytaj mnie o jutro,
to za tysiąc lat.
moonikaa44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 09:56   #9
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Sukienka na wesele - hmm??

Mnie też się ta sukienka nie podoba
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 10:04   #10
foremka001
Rozeznanie
 
Avatar foremka001
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 783
Dot.: Sukienka na wesele - hmm??

A mnie sie podoba Zalozylabym taka na wesele. Jedynie balabym sie, ze material moze byc kiepskiej jakosci.
__________________
foremka001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 10:11   #11
poziomkakj
Rozeznanie
 
Avatar poziomkakj
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 736
Dot.: Sukienka na wesele - hmm??

Mysle, ze kolor czarny na weselu to nie problem, ale jakos te kwiatki mi nie pasują. Jeśli zdecydujesz się w niej iść to dodatki pewnie najlepsze by były w kolorze turkusowym.
poziomkakj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-12, 10:37   #12
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Sukienka na wesele - hmm??

mi się nie podoba, a kwiatuszki okropne.
jeśli już chcesz czerń, to proponowałabym małą czarną bez ramiączek (w cenie 140zł znajdziesz takich wiele), do tego szeroki pasek, wysokie szpilki i kolczyki w kontrastowym kolorze.
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 11:25   #13
sandrina
Zadomowienie
 
Avatar sandrina
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 1 700
Dot.: Sukienka na wesele - hmm??

na wesele czemu nie, ale...poszukałabym czegoś w innym kolorze niż czarny...nie, nie dlatego że czarny na wesele nie pasuje....po prostu byłam na kilku weselach ostatnio i co druga dziewczyna była ubrana w czarną sukienkę
__________________

sandrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 12:46   #14
caarolaaa
Zakorzenienie
 
Avatar caarolaaa
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 3 701
Dot.: Sukienka na wesele - hmm??

czarna sukienka na wesele jak najbardziej pasuje - no bo czemu by nie ? kwiatki ja ożywiają. jednak mi ona także się nie podoba, za 140zł można znaleźć dużo ładniejszych sukienek. ponieważ jest ona z all może okazac się niedopasowana, z kiepskiego materiału. ja polecam przejśc się po sklepach, zawsze to lepiej przymierzyć
__________________
FC BARCELONA !! .. Més que un club ..
- why do you live?
- because I have something worth living for (...)
caarolaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 12:49   #15
fuerta
Raczkowanie
 
Avatar fuerta
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 125
Dot.: Sukienka na wesele - hmm??

nie podoba mi się...
__________________
od 14.07 - codziennie, godzina 20.00- biegam!!!
fuerta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 12:58   #16
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Sukienka na wesele - hmm??

Dziewczyny, teraz na wesela chodzi się w czarnych sukienkach.... ja byłam w ciągu ostatnich 4-5 lat na 5 weselach, sama 2 razy miałam czarną sukienkę i wierzcie mi nie byłam osamotniona w tej czerni . Praktycznie połowa babeczek była na czarno....
Sukienka ładna do tego srebrne dodatki i będzie super.
Chociaż z drugeij strony bałąbym sie kupić ten fason na all - bo taki fason musi leżeć idealnie.
Teraz jest pełno ładnych sukienek w sklepach - może warto najpierw poszukać w nich
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 13:47   #17
gramwzielone
Wtajemniczenie
 
Avatar gramwzielone
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 275
Dot.: Sukienka na wesele - hmm??

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
Dziewczyny, teraz na wesela chodzi się w czarnych sukienkach.... ja byłam w ciągu ostatnich 4-5 lat na 5 weselach, sama 2 razy miałam czarną sukienkę i wierzcie mi nie byłam osamotniona w tej czerni . Praktycznie połowa babeczek była na czarno....
Sukienka ładna do tego srebrne dodatki i będzie super.
Chociaż z drugiej strony bałabym sie kupić ten fason na all - bo taki fason musi leżeć idealnie.
Teraz jest pełno ładnych sukienek w sklepach - może warto najpierw poszukać w nich
Wiem o tym. Ale może wypadałyby spytać parę młodą?
Teraz dziewczyny rzadko myślą o kimś innym tylko o sobie i własnych upodobaniach. Nie myślą o tym że idą tylko jako gość na czyjś najważniejszy dzień w życiu, który panna młoda często planuje kilka lat ze szczegółami żeby wszystko idealnie wyglądało. Nie myślą o tym że pannie młodej, jej mężowi, ich rodzinie może się to strasznie nie podobać ale może być głupio coś im powiedzieć skoro już tak przyszły ubrane.

Aczkolwiek ja osobiście zamierzam zapowiedzieć moim gościom, że czerni i bieli nie życzę sobie na swoim ślubie, a jak mi któryś tak ubraną pannę przyprowadzi to wyjdą szybciej niż wejdą
gramwzielone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 18:43   #18
MonicMon
Raczkowanie
 
Avatar MonicMon
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: TG :}
Wiadomości: 47
Dot.: Sukienka na wesele - hmm??

Musze przyznac, iż jestem zaskoczona opiniami, poniewaz na samej aukcji pisało "idealna na wesele", a jeśli chodzi o popyt na tą sukienkę to też był niezły. Wydaje mi sie, ze jest to niezla sukienka na wesele tym bardziej, ze wesele odbedzie sie pod koniec wrzesnia wiec juz bedzie zimno, wiec tym bardziej ciemny kolor bedzie pasowal. Ja osobiscie na zalozylabym rozowej sukienki i bialych butow albo czegos w tym stylu, stad moj wzbor...
MonicMon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 18:53   #19
70026de27bfb6c51fbab4e7dd9ae9b7f0dc3e2c9_600772df80eb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 906
Dot.: Sukienka na wesele - hmm??

czarna na wesele jak nabardziej wg mnie,nie rozumiem tego ze nie pasuje;/ ale ta jest brzydka
70026de27bfb6c51fbab4e7dd9ae9b7f0dc3e2c9_600772df80eb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-12, 19:00   #20
paula-zla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 14 179
Dot.: Sukienka na wesele - hmm??

Ta sukienka jest po prostu brzydka. Poszukałabym czegoś innego. Teraz na końcówce wyprzedaży może coś jeszcze się dla Ciebie uchowa w atrakcyjnych cenach, zresztą w wielu sieciówkach (np. H&M) są sukienki w tych cenach regularnych. Myślę, że znajdziesz coś dla siebie.
__________________
don't leave my hyper heart alone on the water
cover me in rag and bone and sympathy
'cause i don't want to get over you
i don't want to get over you



wymienię
paula-zla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 19:08   #21
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Sukienka na wesele - hmm??

Cytat:
Napisane przez MonicMon Pokaż wiadomość
Musze przyznac, iż jestem zaskoczona opiniami, poniewaz na samej aukcji pisało "idealna na wesele", a jeśli chodzi o popyt na tą sukienkę to też był niezły. Wydaje mi sie, ze jest to niezla sukienka na wesele tym bardziej, ze wesele odbedzie sie pod koniec wrzesnia wiec juz bedzie zimno, wiec tym bardziej ciemny kolor bedzie pasowal. Ja osobiscie na zalozylabym rozowej sukienki i bialych butow albo czegos w tym stylu, stad moj wzbor...
Teraz na wesela się chodzi w czarnych i nie jest to nietakt w przeciwieństwie do białej, ale ogólnie jesli chodzi o tę sukienkę... to jest ona po prostu nieładna. O ile krój ujdzie, to po materiale widać, że nieco tandetny i te ohydne wzory... ogólnie jestem na nie

Już prędzej wybrałabym coś w tym stylu:
http://allegro.pl/item707819124_vila...1_ramie_s.html
http://allegro.pl/item712406332_i_at...ip_hit_36.html
http://allegro.pl/item706817189_vila...anki_36_s.html
http://allegro.pl/item706429290_vila...knia_38_m.html
http://allegro.pl/item706065882_czar...ozmiar_42.html
http://allegro.pl/item706358639_vila...knia_36_s.html
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem


Edytowane przez Vivienne
Czas edycji: 2009-08-12 o 19:17
Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 19:10   #22
AsiaW**
Zakorzenienie
 
Avatar AsiaW**
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 570
Dot.: Sukienka na wesele - hmm??

a JA UWAŻAM ŻE NIE JEST NAJGORSZA I ŚMIAŁO MOŻESZ W NIEJ IŚĆ, SAMA BYŁAM RAZ W CZARNEJ SUKIENCE I NIE BYŁAM JEDYNA TAK UBRANA, POZA TYM NIGDY NAWET PRZEZ MOMNET NIE MAIŁABYM ZA ZŁE KOBIECIE KTÓRA PRZYSZŁABY NA MOJE WESELE UBRANA NA CZARNO, NO ALE ROZUMIEM, RÓŻNI SA LUDZIE. jeżeli KTOŚ NIE MA WAŻNIEJSZYCH SPRAW NA GŁOWIE TYLKO KOLOR UBRAŃ GOŚCI...
__________________


AsiaW** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 19:14   #23
gramwzielone
Wtajemniczenie
 
Avatar gramwzielone
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 275
Dot.: Sukienka na wesele - hmm??

Cytat:
Napisane przez MonicMon Pokaż wiadomość
Musze przyznac, iż jestem zaskoczona opiniami, poniewaz na samej aukcji pisało "idealna na wesele", a jeśli chodzi o popyt na tą sukienkę to też był niezły. Wydaje mi sie, ze jest to niezla sukienka na wesele tym bardziej, ze wesele odbedzie sie pod koniec wrzesnia wiec juz bedzie zimno, wiec tym bardziej ciemny kolor bedzie pasowal. Ja osobiscie na zalozylabym rozowej sukienki i bialych butow albo czegos w tym stylu, stad moj wzbor...
A co ma pogoda albo miesiąc do koloru ubrania? Panna młoda załamie się jeśli będzie padał deszcz - nie dość że tragiczna pogoda to jeszcze 3/4 wesela przyjdzie ubrane jak na pogrzeb bo pada

Pieniądze. Na aukcjach piszą różne rzeczy, niekoniecznie prawdziwe, żeby je sprzedać. A już w przypadku sukienek to szczęka czasem opada, co nazywane jest idealnym na studniówki i wesela, eleganckim i z klasą - na plażę czy do dyskoteki wstyd w czymś takim wyjść. (o na pewno wszyscy kojarzą taką panią z blond - czarnymi włosami, zjaraną w solarium na heban)
gramwzielone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 19:37   #24
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Sukienka na wesele - hmm??

Cytat:
Napisane przez gramwzielone Pokaż wiadomość
Wiem o tym. Ale może wypadałyby spytać parę młodą?
Teraz dziewczyny rzadko myślą o kimś innym tylko o sobie i własnych upodobaniach. Nie myślą o tym że idą tylko jako gość na czyjś najważniejszy dzień w życiu, który panna młoda często planuje kilka lat ze szczegółami żeby wszystko idealnie wyglądało. Nie myślą o tym że pannie młodej, jej mężowi, ich rodzinie może się to strasznie nie podobać ale może być głupio coś im powiedzieć skoro już tak przyszły ubrane.

Aczkolwiek ja osobiście zamierzam zapowiedzieć moim gościom, że czerni i bieli nie życzę sobie na swoim ślubie, a jak mi któryś tak ubraną pannę przyprowadzi to wyjdą szybciej niż wejdą
a .... jeszzce jedno : czy też zaznaczysz, że żadna z kobiet nie ma być łądniejsza na weselu od ciebie ? no wiesz, podobno panna młoda ma być w tym dniu najładniejsza na sali
może zaznacz to, żebyś nie musiała nikogo wyrzucać z wesela.....

e... szkoda słów



Nie podoba mi się takie narzucanie komuś jak się ma ubrać.... wiadomo biel , ale że nie wolno przyjść na wesele w czerni ? .
Wiesz prawie każda kobieta ma w szafie czarną wyjściową sukienkę, a co jak jakiejś kobiety nie będzie stać, żeby sobie kupić nową, specjalnie na Twoje wesele... pomyśłąś o tym ????????????? przecież wiadomo, że samo pójście jako gościa na wesele wiąże się z dosyć dużymi wydatkami.....
Nawet w bieli chodzą dziewczyny na wesela, tym bardziej, że coraz czesciej panny młode mają sukienki inne niż w kolorze czystej bieli....
__________________
21 lat z WIZAŻEM





Edytowane przez Gonia
Czas edycji: 2009-08-12 o 19:45
Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 19:49   #25
MonicMon
Raczkowanie
 
Avatar MonicMon
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: TG :}
Wiadomości: 47
Dot.: Sukienka na wesele - hmm??

Przed chwila dostalam real foto tej sukienki i faktycznie materiał kiepski i jakas taka nijaka ta sukienka.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.5KWI.jpg (174,0 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PRZ.jpg (155,0 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg TYL.jpg (153,1 KB, 21 załadowań)
MonicMon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 19:53   #26
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Sukienka na wesele - hmm??

Cytat:
Napisane przez MonicMon Pokaż wiadomość
Przed chwila dostalam real foto tej sukienki i faktycznie materiał kiepski i jakas taka nijaka ta sukienka.
no faktycznie kiepska
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 19:54   #27
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Sukienka na wesele - hmm??

Od początku wiedziałam, ze sukienka nie jest najlepszej jakości. Znajdziesz lepszą, naprawdę .
Np. Vila ma fajne sukienki, może akurat Ci się jakieś spodobają? Ceny podobne, może nawet coś taniej znajdziesz.
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 20:05   #28
gramwzielone
Wtajemniczenie
 
Avatar gramwzielone
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 275
Dot.: Sukienka na wesele - hmm??

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
a .... jeszzce jedno : czy też zaznaczysz, że żadna z kobiet nie ma być łądniejsza na weselu od ciebie ? no wiesz, podobno panna młoda ma być w tym dniu najładniejsza na sali
może zaznacz to, żebyś nie musiała nikogo wyrzucać z wesela.....

e... szkoda słów



Nie podoba mi się takie narzucanie komuś jak się ma ubrać.... wiadomo biel , ale że nie wolno przyjść na wesele w czerni ? .
Wiesz prawie każda kobieta ma w szafie czarną wyjściową sukienkę, a co jak jakiejś kobiety nie będzie stać, żeby sobie kupić nową, specjalnie na Twoje wesele... pomyśłąś o tym ????????????? przecież wiadomo, że samo pójście jako gościa na wesele wiąże się z dosyć dużymi wydatkami.....
Nawet w bieli chodzą dziewczyny na wesela, tym bardziej, że coraz czesciej panny młode mają sukienki inne niż w kolorze czystej bieli....
Nie nie zaznaczę - bo mi chodzi tylko i wyłącznie o kolor. Jestem pod tym względem konserwatywna i u mnie się tego przestrzega, żeby młodym pecha nie przynieść: biel i okolice są zarezerwowane dla panny młodej, czerń na pogrzeb.
Kiedy ja nie miałam za co kupić sukienki to pochodziłam po prośbie do koleżanek i pożyczyłam.

Pomyślałam, ale - co mnie tak naprawdę to obchodzi? Wesele nie jest obowiązkiem i nikogo się tam na siłę nie ciągnie! Także niczyja poza parą młodą, rodzicami, świadkami i księdzem obecność nie jest potrzebna. Goście są tu tylko dodatkiem i nie robią łaski samą swoją obecnością. To oni powinni doceniać fakt że uczestniczą w czyimś ślubie. Dlaczego w najpiękniejszej chwili mojego życia mam zagryzać zęby? Ślub to jest taka nasza własna chwila, taka wymarzona przez nas - jeśli ktoś nie umie tego uszanować niech zostanie w domu.
Ale podkreślam to jest moja opinia, zresztą w tej materii - czerń na ślubie - opinie są bardzo podzielone i zarówno moje jak i Twoje zdania popiera wiele osób.

Dlatego radzę MonicMon zorientuj się jak odnoszą się do tego w stronach gdzie odbywa się wesele na które idziesz a także jak odniosłaby się do czarnej sukienki para młoda. Jeśli im to nie przeszkadza a sukienka Ci się strasznie podoba - idź.
gramwzielone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 20:17   #29
Nolla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 84
Dot.: Sukienka na wesele - hmm??

Mi sukienka się nie podoba jak dla mnie zamało elegancka za taka kwote znajdziesz w sklepie ładną sukieneczke i z dobrego materiału a jeśli nic nie wpadnie Ci w oko to allegro zostaw na sam koniec. A czy czerń pasuje na wesele wydaje mi sę, że tak ale z dodatkiem jakiegoś akcentu kolorystycznego, w każdym rzie nie wolo zakładać bieli i pokrewnych kolorów bieli a ostatnio dowiedziałam się, że nie wypada zakładać też różu.
Nolla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 20:22   #30
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Sukienka na wesele - hmm??

Cytat:
Napisane przez gramwzielone Pokaż wiadomość
Nie nie zaznaczę - bo mi chodzi tylko i wyłącznie o kolor. Jestem pod tym względem konserwatywna i u mnie się tego przestrzega, żeby młodym pecha nie przynieść: biel i okolice są zarezerwowane dla panny młodej, czerń na pogrzeb.
Kiedy ja nie miałam za co kupić sukienki to pochodziłam po prośbie do koleżanek i pożyczyłam.

Pomyślałam, ale - co mnie tak naprawdę to obchodzi? Wesele nie jest obowiązkiem i nikogo się tam na siłę nie ciągnie! Także niczyja poza parą młodą, rodzicami, świadkami i księdzem obecność nie jest potrzebna. Goście są tu tylko dodatkiem i nie robią łaski samą swoją obecnością. To oni powinni doceniać fakt że uczestniczą w czyimś ślubie. Dlaczego w najpiękniejszej chwili mojego życia mam zagryzać zęby? Ślub to jest taka nasza własna chwila, taka wymarzona przez nas - jeśli ktoś nie umie tego uszanować niech zostanie w domu.
Ale podkreślam to jest moja opinia, zresztą w tej materii - czerń na ślubie - opinie są bardzo podzielone i zarówno moje jak i Twoje zdania popiera wiele osób.

Dlatego radzę MonicMon zorientuj się jak odnoszą się do tego w stronach gdzie odbywa się wesele na które idziesz a także jak odniosłaby się do czarnej sukienki para młoda. Jeśli im to nie przeszkadza a sukienka Ci się strasznie podoba - idź.
Goście dodatkiem ???? Pewnie, że nie robią łąski.... ale jestem ciekawa jakbyś się poczuła , gdyby nikt do Ciebie nie przyszedł , bo nie stać go na sukienkę czy tez nie lubi pożyczać ciuchów a nie będzie chciał Cie urazić przyjściem na Twój ślub w czerni.... czy Toim zdaniem facet w czarnym garniturze powinien chodzic tylko w nim na pogrzeb ? - świetnie traktujesz swoją rodzinę i znajomych - wspólczuję
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:53.