Czerwone "placki" na rękach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-28, 18:27   #1
EdiSk8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1

Czerwone "placki" na rękach


Witam
Zawsze miałem problem z dłońmi (często mi pękały) ale od niedawna wyskoczyły mi na rękach czerwone placki - na zgięciach ręki od wewnętrznej strony i na nadgarstkach ... pije teraz systematycznie wapno ale ciągle nie pomaga ...
EdiSk8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 11:49   #2
haarfa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 7
Dot.: Czerwone "placki" na rękach

a to boli ,swędzi ,piecze?czy po prostu sobie jest czerwone i jakby przysuszone? jezeli to drugie, to czesto wyskakuje właśnie przy bardzo suchej skorze, wyprobuj krem np nagietkowy z ziaji jest dla delikatnej skory czasem stosuje go na rece..ale posłabym do dermatologa.
haarfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 13:07   #3
zuzek85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 117
Dot.: Czerwone "placki" na rękach

a moze to atopowe zapalenie skóry?wtdy często jest tak,że pojawiają się takie czerwone,często swędzące plamy w zgięciach np pod kolanami, właśnie na nadgarstkach,w zgięciu rąk.a może to zwykłe przesuszenie skóry?najlepiej idz do dermatologa i on wtedy powie co ci jest i powie co masz brać na to
zuzek85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-04, 09:34   #4
SilviaD
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Bedford
Wiadomości: 2
Dot.: Czerwone "placki" na rękach

Mam ten sam problem co ty - to jest najprawdopodobniej - atopowe zapalenie skory..
Ja sie na to lecze od bardzo dawna.. (poniewaz to znika i powraca... mija rok, 2 lata... i koszmar zaczyna sie na nowo )
Gdy bralam leki to mi to znikalo, ale czasami, mimo wszystko na nowo wyskakiwalo mi to na dloniach w formie malych pecherzykow z ropa - bardzo bolesne (swedzi)... ale czasmia somo znikalo.. a jesli nie, to rozniosilo sie na rece i na nogi (pod kolana) - skora piecze, i mimo wolnie sie to rozdrapuje, co pogarsza cala sprawe... bez dermatologa sie nie obedzie, taki zaawansowany stan sam nie zniknie.. nie ma cudow Ostatnio jak sie na to leczylam... to mialam jakies tabletki (nazwy niestety nie pamietam) i masc - ELOSONE (tylko na recepte)
Niestety ja po 1.5-rocznym spokoju znow to mam mam wiec pytanie do dermatoloda - jestem za granica (oczywiscie Anglia) nie mam tutaj mozliwosci pojscia do lekarza, do Polski tez na razie nie moge przyjechac, wiec nie mam jak sie z tego wyleczyc, wiec ''czy istnieja jakies leki na to 'cos' tutaj na wyspach, ktore moglabym przyjmowac, zeby zlagodzic objawy, zeby mnie to tak nie bolalo?''
SilviaD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-04, 09:54   #5
zuzek85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 117
Dot.: Czerwone "placki" na rękach

mi dermatolog powiedział, że niestety jest to choroba przewlekła i nawracająca, która będzie towarzyszyć mi przez całe życie, tyle że z różnym stopniem nasilenia-raz będzie lepiej a raz gorzej.maści owszem mogą pomagać ale kiedy kończyłam kurację to problem pojawiał się znowu. dużą rolę odgrywa także dieta przy atopowym zapaleniu.niestety wydaje mi się,że wizyta u dermatologa jst niezbędna bo to co dla mnie może być dobre,dla ciebie już nie będzie.potrzebne jest indywidualne podejście.dermatolog przyjrzy się tobie dokładnie i pomoże jakoś na pewno.ważne jest też stosowanie tak zwanych dermokosmetyków.wiem, że one mnie nie uczulają, są w 100% skuteczne i bezpieczne.
zuzek85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-04, 18:27   #6
SilviaD
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Bedford
Wiadomości: 2
Dot.: Czerwone "placki" na rękach

mam tutaj stronke z wiksza iloscia informacji na ten temat
http://www.wizaz.pl/images/beata/atopowe/index.php
SilviaD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:36.