rzucić studia... - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-29, 00:13   #91
Izabelka2808
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 78
Wink Dot.: rzucić studia...

Hej!
A ja studiowałam ochronę środowiska na dziennych na bardzo dobrej uczelni, ale po I semestrze okazało sie że to nie dla mnie...(oczywiście w pełni go nie zaliczyłam) i rzuciłam. Miałam 1,5 roku przerwy, szukałam pracy aż wkońcu wybrałm się na zaoczną socjologię ale socjologię ze specjalnościa doradztwa zawodowego. Jestem na II roku (jest to licencjat), nudne to cholernie, ale zamierzam wytrwać do końca. Fajne są jedynie przedmioty "podchodzące" po to doradztwo właśnie. Może jak mi coś odbije zrobie magistra zastanowie sie jeszcze. Pozdrawiam i życzę trafnych wyborów!
Izabelka2808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-29, 16:08   #92
magaragga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29
Dot.: rzucić studia...

witam .. ja niedawno różniez podjęłam decyzje co do mojich studiów. niestety pare mies temu nie dostałam sie na swój wyśniomy kierunek ..pare pnkcików brakło.. i coż poszłam na technologie chemiczne gdzie nie miałam żadnych problemów by sie dostac .. i jak było beznadziejne.. wogóle mi sie nie podobało zarówno przedmioty jak i ludzie cała atmosfera.I coz po niespełna 1.5 mies. zrezygnowałam .. jak narazie pracuje.. rodzice zaakceptowali moja decyzje bo coż innego mogli zrobić .. w maju planuję jeszcze raz podejśc do matry mam nadzije że sie uda.A jeszcze pare miesięcy temu zupełnie inaczej wyobrażałam sobie moje zycie .. i nie chodzi tu tylko o stdia. Ale coz życie jest zaskakujące i niczego niemożna przewidzieć za nudno by było.. życzę trafnej decyzji i wychodze z założenia że jeśli czegos się nie lubi robic nie jest się do tego zmuszonym nalezy z tego zrezygnować. Trzeba dążyć do spełnienia swojich marzeń
magaragga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-14, 20:44   #93
lemonka
Zakorzenienie
 
Avatar lemonka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 974
Dot.: rzucić studia...

wątek stary, ale że aktualnie mam podobny problem co niegdyś założycielka, to postanowiłam odkopać..
..to może od początku, w lekkim skrócie
mam 21 lat..pracuję, studiuję zaocznie-1 rok..
skończyłam szkołę ekonomiczno-administracyjną, mam tytuł technika ekonomisty-jednak zawsze się męczyłam, mówiłam nigdy więcej.. za ciosem, za znajomymi, za rodziną poszłam na studia ekonomiczne.. i tak się zaczął ten koszmar.. w ogóle mnie to nie interesuje, nie ciekawi.. każdy zbliżający weekend to żaal i nostalgia.. no nie wiem, ale naprawdę nie lubię tej szkoły i czuje ze chodzę tam z przymusu.. a to chyba nie o to chodzi, tym bardziej w szkole wyższej, nieobowiązkowej, gdzie powinno sie uczyć tego co sie lubi..

jak myślicie? nikt mi nie potrafi obiektywnie doradzić z bliskich osób, tylko namawiają by nie przestawać i kończyć co się zaczęło..
__________________
Ja To Ja.... jestem księżniczką..

...tylko oczy podkrążone i zgubiłam gdzieś koronę


nie lubię: zimnej herbaty, nijakich potraw, letnich uczuć
lemonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-14, 20:54   #94
Damayanti
DAMAYANTI TROLLING INC.
 
Avatar Damayanti
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 3 397
Dot.: rzucić studia...

ja zrezygnowałam ze studiów na 3 semestrze.na szczęście moja rodzina mnie wspierała i mówiła że jak mam się męczyć to lepiej zrezygnować.tak zrobiłam i nie żałuję
Damayanti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-14, 21:31   #95
lemonka
Zakorzenienie
 
Avatar lemonka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 974
Dot.: rzucić studia...

Damayanti.. no to gratuluję wsparcia..
mi mama mówi-rób co chcesz, twoje życie, nie będę decydować za Ciebie, tyle kasy, tyle czasu..
__________________
Ja To Ja.... jestem księżniczką..

...tylko oczy podkrążone i zgubiłam gdzieś koronę


nie lubię: zimnej herbaty, nijakich potraw, letnich uczuć
lemonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-14, 21:51   #96
biala17a
Zadomowienie
 
Avatar biala17a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Bieszczady
Wiadomości: 1 476
Dot.: rzucić studia...

Asiulka, wnioskuje ze jestes z rocznika 86, tak jak ja... Moja rada - rzucaj te studia bez wahania, jesli masz alternatywe, ktora naprawde cie interesuje. Jak stoisz ze swoimi wynikami maturalnymi i z czego masz zdana mature? pamietaj, ze kazdy wynik mozesz poprawiac bez ryzyka, bo brany jest ten wyzszy. Podobnie z przedmiotami, ktore potrzebne ci sa do rekrutacji, a ktorych nie zdawalas na maturze - kazdego roku do 30 wrzesnia mozesz zlozyc w swojej szkole podanie o przystapienie do matury kolejny raz, z wybranych przedmiotow. Rozważ, co naprawde cie interesuje i dzialaj!
Mowie to na wlasnym przykladzie, studiowalam dwa lata bardzo interesujacy kierunek, na swietnej uczelni, ale czulam ze to nie to. Ale zaliczylam drugi rok, w miedzyczasie pracowalam i uczylam sie zeby podejsc kolejny raz do matury. Zdalam, dostalam sie na wymarzone studia - jedni mowia ze stracilam rok, inni podziwiaja za odwage. Ja nie zaluje, choc znow jestem na pierwszym roku, gdzie jest naprawde duzo teorii i pamieciowki, ale wiesz, to nie zniecheca, bo czuje ze te studia naprawde mnie interesuja.
biala17a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-15, 12:32   #97
myShaczeQ
Zadomowienie
 
Avatar myShaczeQ
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 767
GG do myShaczeQ
Dot.: rzucić studia...

Lemonko a masz jakis konkretny kierunek na oku ?

Ja bym Ci ardzial rzucic i w ogole sie nie zastanawiac z uwagi na to, ze to dopiero 1 rok. A kasa jest po to, zeby ja wydawac idz na cos co Cie interesuje i po prostu badz happy !
__________________





myShaczeQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-15, 19:52   #98
lemonka
Zakorzenienie
 
Avatar lemonka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 974
Dot.: rzucić studia...

myShaczeQ.. chcialabym isc na pedagogike, specjalizacja wychowanie przedszkolne i wczesnoszkolne..badz wczesnoszkolne z jezykiem angielskim..czyli zupelnie inna bajka!
dzis bylam sie dowiedziec jak wogole to wszystko wyglada.. i gdybym jeszcze dwa tygodnie temu zlozyla rezygnacje to byloby ok.. a tak teraz bede musiala zaplacic polowe czesnego za caly drugi semestr..
__________________
Ja To Ja.... jestem księżniczką..

...tylko oczy podkrążone i zgubiłam gdzieś koronę


nie lubię: zimnej herbaty, nijakich potraw, letnich uczuć
lemonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-15, 20:54   #99
myShaczeQ
Zadomowienie
 
Avatar myShaczeQ
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 767
GG do myShaczeQ
Dot.: rzucić studia...

no tak, to nawet niekoniecznie da sie pogodzic :confussed:, chodzi mi o prace w przyszlosci. Kierunek bardzo bardzo fajny moim zdaniem, moja przyjaciolka sie na to wybiera ja to bym rozegrala tak: Opcja 1: lej na ta kase sikiem prostym, zaplac i juz, trudno, nie tyle pieniedzy stracisz jeszcze w zyciu i idz dziewczyno na pedagogike, badz zadowolona, bo co komu po ludziu po ekonomii, ktory konczy bo konczy i wcale go to nie cieszy
opcja 2 <na uczelni u mnie w miescie jest taka opcja akurat wlansie na pedagogice> załatwaiasz sobie indywidualny tok studiow, czyli jakos tam to jest ze albo chodzisz tylko na egzaminy, albo na wybrane przez Ciebie wyklady i te pe i pracuj dalej i postaraj sie jakos skonczyc ta ekomonie, jesli juz zaczelas, poprzestajac chociazby na licencjacie. Zawsze jestes do przodu, jak nie znajdziesz pracy jako pedagog to tymczasowo mozesz sie zatrudnic w innej branzy, masz szerokie horyzonty i calkiem spory wybor

Wiem, ze latwiej powiedziec niz zrobic, ale ja bym chyba probowała Chociaz zaden z tych kierunkow nie jest "moj" to probowalabym pogodzic przyjemne z pozytecznym
__________________





myShaczeQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-16, 22:35   #100
atsenka
Zadomowienie
 
Avatar atsenka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 411
Dot.: rzucić studia...

lemonka powiem krótko i treściwie... Jeśli ekonomia Cię nie interesuje to zrezygnuj! Nie ma sensu się męczyć na kierunku który nas nie interesuje... Ja jakiś miesiąc temu rzuciłam szkołę... Właśnie ekonomię Co prawda szybko zdałam sobie sprawę że to nie mój kierunek, ale i tak strasznie obawiałam się reakcji rodziny... Na szczęście mnie wspierali i powiedzieli że jeśli nie widzę się w tym kierunku to dobrze zrobiłam że zrezygnowałam i że dobrze że zrobiłam to tak wcześnie (nie doczekałam nawet 1 sesji w swoim życiu, rzuciłam po niespełna 3-4 miesiącach). I uwierz, mimo że jeszcze do końca neiwiem co chce robić to NIE ŻAŁUJĘ, bo wiem że ekonomia nie jest dla mnie. Poszłam na ten kierunek z braku laku, że tak powiem. Poprostu przez 2,5 roku liceum nie byłam w stanie sprecyzować swoich umiejętności i wybrać coś co mnie naprawdę interesuje a jednocześnie przyniosłoby mi zysk w przyszłości. A dlatego zdawałam na ekonomię bo na maturze zdawałam matmę (chodziłam do klasy o profilu matematycznym). I jeszcze raz sie powtórzę, jeśli Cię ten kierunek nie ineteresuje to go rzuć, lepiej późno niż wcale, lepiej teraz niż później do końca życia męczyć się robiąc coś co Cię nie ineteresuje Mam nadzieję że podejmiesz słuszna decyzję.


Tak w ogóle to miałam napisać krótko i na temat a rozpisałam się jak głupia
__________________
Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę 💖


Instagram
http://instagram.com/through_the_world_
atsenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-17, 16:40   #101
lemonka
Zakorzenienie
 
Avatar lemonka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 974
Dot.: rzucić studia...

dzieki bardzo!
...weekend w szkole
znajomi?oszalalas! nie widzisz co sie dzieje! nauczyciele pracy nie maja! bedziesz z dzieciakami sie meczyc.. (..ale kto powiedzial ze musze byc nauczycielem?i kto powiedzial ze dla mnie dzieci to meczarnia?)
rodzina?nie wymyslaj. (..łatwo sie mowi, możemy sie zamienic)

ale przemyslalam wszystko i rezygnuje.. ciul jak to ktos napisal pieniadze rzecz nabyta..
raz sie zyje! i jezeli nie zaryzykuje i nie podejme szybko decyzji, to czuje ze bede brnela w cos co moze mi przysporzyc wiecej problemow i smutkow, niz zadowolenia z tego co robie..
takze jutro jade zlozyc wniosek.. no i musze wplacic kase.. a potem uf-w oczekiwaniu do pazdziernika.. szczerze? im wiecej o tym mysle tym bardziej sie ciesze i nie moge sie doczekac..
__________________
Ja To Ja.... jestem księżniczką..

...tylko oczy podkrążone i zgubiłam gdzieś koronę


nie lubię: zimnej herbaty, nijakich potraw, letnich uczuć
lemonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-18, 06:23   #102
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: rzucić studia...

lemonka gratuluję podjęcia decyzji
powodzenia

a rada ode mnie- pedagoga (innej specjalizacji);
w czasie studiów korzystaj ze wszystkich dostęnych (również pod względem fianansowym) kursów doszkalających, zaczep sie na jakiś wolonariat, zdobywaj doświadczenie.
a dzieciaki są super, tylko ich rodzice czasami mniej
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 15:08   #103
lemonka
Zakorzenienie
 
Avatar lemonka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 974
Dot.: rzucić studia...

luna.. no chodzilam kiedys.. (nie chce mi sie pisac wiec skopiuje na czy m.in. bylam)
Kurs "Pierwszej pomocy"

Ukończenie serii konferencji m.in. pt.:
- "Tolerancja podstawą funkcjonowania społeczeństwa obywatelskiego i współżycia w grupie"
- "W drodze do społeczeństwa obywatelskiego"
- "Komunikacja werbalna i niewerbalna"
- "Patologie i zagrożenia społeczne"
- "Jak rozwijać własne kompetencje społeczne oraz jak być aktywnym społecznie"

Ukończenie serii warsztatów organizowanych przez PCK, tym samym przygotowujących do realizacji programów profilaktycznych m.in takich jak: "Zagrożenia i przeciwdziałania wypadkom dzieci w wieku szkolnym", czy "Twoje zdrowie zależy od Ciebie".
__________________
Ja To Ja.... jestem księżniczką..

...tylko oczy podkrążone i zgubiłam gdzieś koronę


nie lubię: zimnej herbaty, nijakich potraw, letnich uczuć
lemonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 11:49   #104
Copykat
Zakorzenienie
 
Avatar Copykat
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 929
Dot.: rzucić studia...

Tez mam podobny problem... Jestem na 2 roku politologii (studia magisterskie 5-letnie niestety), studia ostatnio przestaly mnie interesowac, nie ucze sie w ogole, pracuje, w letniej sesji bede miala chyba 7 egzaminow i raczej nie widze mozliwosci zeby zdac. Mysle nad przeniesieniem sie na zaoczne na tym samym kierunku, zmiana kierunku (chociaz z tym bylby problem bo tak naprawde nic mnie szczegolnie nie interesuje i na kazdych meczylabym sie tak samo), ewentualnie rzuceniem studiow i nauka w szkole policealnej (wolalabym nauczyc sie czegos konkretnego). Mysle nad kosmetyczna lub farmaceutyczna ale nie wiem czy poradzilabym sobie z np. chemia.
No i poza tym waham sie czy jednak nie byloby glupota rzucac bezplatne studia na uniwersytecie, moze lepiej meczyc sie jeszcze 3 lata zeby zdobyc dyplom
__________________

they said there's too much caffeine in your blood stream and a lack of real spice in your life

Copykat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 12:22   #105
whyata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 132
GG do whyata
Dot.: rzucić studia...

Lemonka - moja siostra ukończyła to, co Ty chcesz studiować i dziewczyny dobrze radzą odnośnie wszelkich kursów doszkalających. Niestety, jeśli chcesz pracować w zawodzie, to konkurencja jest i wówczas biorą pod uwagę wszelkie kursy, który ukończyłaś, moja siostra się doszkalała za własne pieniądze, ale dzięki temu pracuje teraz w bardzo fajnej podstawówce.

A co do studiów, to każdy na jakimś etapie ma ten problem. Ja studiuje na politechnice bardzo przydatny kierunek, jak na kobiete - elektronike. I serio chce zrezygnować, chociaż jestem teoretycznie na 4 roku :/. I wiem, jak to głupio brzmi. Co prawda mam zaległości z poprzednich semestrów, więc teraz biorę rok wstrzymania, żeby wszystko ponadrabiać (choć było mi ciężko podjąć tę decyzję, bo wiecie, rok w plery) i potem wejść z nowymi siłami do boju, już nie marudząc.
whyata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 12:50   #106
chilligirl
Rozeznanie
 
Avatar chilligirl
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Chester
Wiadomości: 852
Dot.: rzucić studia...

Cytat:
Napisane przez lemonka Pokaż wiadomość
wątek stary, ale że aktualnie mam podobny problem co niegdyś założycielka, to postanowiłam odkopać..
..to może od początku, w lekkim skrócie
mam 21 lat..pracuję, studiuję zaocznie-1 rok..
skończyłam szkołę ekonomiczno-administracyjną, mam tytuł technika ekonomisty-jednak zawsze się męczyłam, mówiłam nigdy więcej.. za ciosem, za znajomymi, za rodziną poszłam na studia ekonomiczne.. i tak się zaczął ten koszmar.. w ogóle mnie to nie interesuje, nie ciekawi.. każdy zbliżający weekend to żaal i nostalgia.. no nie wiem, ale naprawdę nie lubię tej szkoły i czuje ze chodzę tam z przymusu.. a to chyba nie o to chodzi, tym bardziej w szkole wyższej, nieobowiązkowej, gdzie powinno sie uczyć tego co sie lubi..

jak myślicie? nikt mi nie potrafi obiektywnie doradzić z bliskich osób, tylko namawiają by nie przestawać i kończyć co się zaczęło..

ja tez jestem po szkole ekonomicznej i wybralam zupelnie inny kierunek...ekonomia mnie kompletnie nie interesowala i poszlam na.....Farmacje
__________________
Aparatka od 04/08/2013


"Live as if you were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever"
chilligirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 19:56   #107
lemonka
Zakorzenienie
 
Avatar lemonka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 974
Dot.: rzucić studia...

no dziewczyny, ja już po wielkich decyzjach..
zrezygnowałam, papiery odebrałam.. z drżeniem rąk-ale zrobiłam to..teraz mi lżej, szczęśliwiej..
chciałam od razu za ciosem iść na pedagogikę, ale nie było naboru śródrocznego i musiałabym dojść do tych co chodzą już pół roku i nadrabiać, więc sobie podarowałam..
zaczynam od października>na dzień dzisiejszy wychowanie przedszkolne i wczesnoszkolne z j.angielskim..pełna energii, motywacji..wzbogacona, bo wiem już na czym to wszystko polega..
co do pracy to w trakcie wielkich przemyśleń stwierdziłam, że technik ekonomista ze studiami pedagogicznymi-może prywatne przedszkole?teraz są przepełnienia, nie ma gdzie dzieci posłać, listy z rocznym wyprzedzeniem! pewnie jeszcze 1000 pomysłów będę miała

..raz się żyje, nie chcę później żałować, że czegoś nie spróbowałam i zadawać sobie pytań "co by było gdyby".. może to dość infantylne podejście, ale na chwilę obecną mi w pełni odpowiada i może bardziej uszczęśliwia?

copycat.. a lubisz kosmetykę, kontakt z ludźmi?
whyata.. hm..fakt-kierunek teoretycznie cieżki dla kobiety, choć może myślę stereotypami..?
niby rok w plecy, ale może potrzeba Tobie takiego odpoczynku, chwili wytchnienia..teraz się Tobie nazbierało i ciężko to ogarnąć..
będziesz miała sporo czasu by wszystko poukładać.. i na pewno dasz rade jeszcze dokończyć rok..
__________________
Ja To Ja.... jestem księżniczką..

...tylko oczy podkrążone i zgubiłam gdzieś koronę


nie lubię: zimnej herbaty, nijakich potraw, letnich uczuć
lemonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-14, 15:14   #108
claymore
Rozeznanie
 
Avatar claymore
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 519
Dot.: rzucić studia...

Cytat:
Napisane przez gohnia Pokaż wiadomość
Ja studiowałam przez 3 lata na politechnice. Razem bylo tego dwa kierunki. Mój problem polegał na tym, że zawsze niejako wmawiano mi, że jestem umysłem ścisłym ( cała moja rodzina tak ma), a ja bez głębszych myśli uwierzyłam.
Dopiero po 2 latach męki zrozumiałam, że nie nadaję się na politechnikę. Stwierdziłam, że wolę przełknąć wstyd i rozczarowanie rodziców niż przez 5 lat uczyć się czegoś co zaczęłam nienawidzić, a potem całe życie pracować w zawodzie, który nie będzie mnie satysfakcjonował.

W tym momencie jest mi trudno, bo nie wiem w czym tak naprawdę mogłabym się sprawdzić, ale wierzę, że to w końcu znajdę.

POWODZENIA
mam tak samo:/
claymore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-10, 16:20   #109
asiulka123
Zakorzenienie
 
Avatar asiulka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 597
Dot.: rzucić studia...

cześć dziewczyny przypomnę się
rzuciłam studia tzn. napisałam podanie o urlop dziekański, złożyłam w dziekanacie i od tego momentu nie pojawiłam się na uczelni. teraz zastanawiam się co dalej. nie chcę wracać na ten kierunek. jeśli chodzi o inny to myślałam o administracji. chciałabym zaocznie na prywatnej uczelni, licencjat. muszę porozmawiać z rodzicami, oni mają nadzieję, że skończę obecny kierunek a ja to czarno widzę. muszę się zmobilizować jeśli chodzi o rekrutację na inną uczelnię, poszukać na necie informacji o różnych kierunkach, itp.

cały czas pracuję. zarobki nie są rewelacyjne, ale postanowiłam odkładać znaczną część wypłaty, ograniczyłam do minimum pieniądze na codzienne wydatki


rodzice nie są na mnie źli że podjęłam taką decyzję. ale chcą, żebym skończyła jakiekolwiek studia. jeśli mam być szczera- i to mnie boli- nie za bardzo chcę studiować podczas tego roku przekonałam się, ze jest coś ważniejsze niż papierek ukończenia studiów wyższych. mam małą motywację do studiów. są dni, kiedy totalnie nie wiem co dalej robić w życiu
__________________





asiulka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-10, 17:24   #110
myShaczeQ
Zadomowienie
 
Avatar myShaczeQ
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 767
GG do myShaczeQ
Dot.: rzucić studia...

bez papierka teraz kicha. Nie wiem co takiego jest dla Ciebie wazniejsze, co chcesz dalej robi w zyciu, ale postaraj sie skonczyc jakiekolwiek studia. Skoro i tak nie wiazesz z nimi przyszlosci to moze zarzadzanie czy cos w tym stylu?
__________________





myShaczeQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-10, 17:49   #111
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: rzucić studia...

Jestem na IV roku administracji dziennej na UŁ i napiszę szczerze że dla mnie socjologia stanowi bardziej przyszłościowy kierunek. Gdybym miała wybierać ponownie pewnie zdawałabym właśnie na wydział socjologiczno-ekonomiczny. Na drugim roku miałam dwa przedmioty na socjologi, które ciepło wspominam. Poza tym znam osoby, po tym kierunku pracują za granicą w swoim zawodzie zadowolone z wcześniejszego wyboru i aktualnych zarobków. Co do samej administracji też są tu nieprzydatne i nudne przedmioty. Właśnie sie z jednym takim meczę w tej sesji.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-10, 17:53   #112
chicka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 713
Dot.: rzucić studia...

Cytat:
Napisane przez asiulka123 Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny przypomnę się
rzuciłam studia tzn. napisałam podanie o urlop dziekański, złożyłam w dziekanacie i od tego momentu nie pojawiłam się na uczelni. teraz zastanawiam się co dalej. nie chcę wracać na ten kierunek. jeśli chodzi o inny to myślałam o administracji. chciałabym zaocznie na prywatnej uczelni, licencjat. muszę porozmawiać z rodzicami, oni mają nadzieję, że skończę obecny kierunek a ja to czarno widzę. muszę się zmobilizować jeśli chodzi o rekrutację na inną uczelnię, poszukać na necie informacji o różnych kierunkach, itp.

cały czas pracuję. zarobki nie są rewelacyjne, ale postanowiłam odkładać znaczną część wypłaty, ograniczyłam do minimum pieniądze na codzienne wydatki


rodzice nie są na mnie źli że podjęłam taką decyzję. ale chcą, żebym skończyła jakiekolwiek studia. jeśli mam być szczera- i to mnie boli- nie za bardzo chcę studiować podczas tego roku przekonałam się, ze jest coś ważniejsze niż papierek ukończenia studiów wyższych. mam małą motywację do studiów. są dni, kiedy totalnie nie wiem co dalej robić w życiu
hmm nie wiem czy byłaś na dziennych czy na zaocznych, bo nie czytałam wcześniej tego wątku. powiem Ci tak - w dzisiejszych czasach bez ukończonych studiów jest ciężko, nie ma co się oszukiwać, teraz Ci się nie chce studiować, ale za 10 czy 20 lat nie będzie Ci się chciało tym bardziej. Jeżeli chcesz pracować etc, a studia nie są Twoim priorytetem najlepszym rozwiązaniem będą studia zaoczne - kontynuowanie obecnych (nawet jak byłaś na dziennych na pewno można się przenieść) albo rozpoczęcie innych (dla Ciebie ciekawszych).. 4 dni w miesiącu to nie jest dużo.. jak na czas poświęcany na uczelni, a jednak papierek po tym masz, czyli większą szansę coś osiągnąć w przyszłości.
chicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-10, 18:48   #113
claymore
Rozeznanie
 
Avatar claymore
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 519
Dot.: rzucić studia...

Cytat:
Napisane przez asiulka123 Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny przypomnę się
rzuciłam studia tzn. napisałam podanie o urlop dziekański, złożyłam w dziekanacie i od tego momentu nie pojawiłam się na uczelni. teraz zastanawiam się co dalej. nie chcę wracać na ten kierunek. jeśli chodzi o inny to myślałam o administracji. chciałabym zaocznie na prywatnej uczelni, licencjat. muszę porozmawiać z rodzicami, oni mają nadzieję, że skończę obecny kierunek a ja to czarno widzę. muszę się zmobilizować jeśli chodzi o rekrutację na inną uczelnię, poszukać na necie informacji o różnych kierunkach, itp.

cały czas pracuję. zarobki nie są rewelacyjne, ale postanowiłam odkładać znaczną część wypłaty, ograniczyłam do minimum pieniądze na codzienne wydatki


rodzice nie są na mnie źli że podjęłam taką decyzję. ale chcą, żebym skończyła jakiekolwiek studia. jeśli mam być szczera- i to mnie boli- nie za bardzo chcę studiować podczas tego roku przekonałam się, ze jest coś ważniejsze niż papierek ukończenia studiów wyższych. mam małą motywację do studiów. są dni, kiedy totalnie nie wiem co dalej robić w życiu
ja jestem w bardzo podobnej sytuacji!!! wiec doskonale Cię rozumiem! i tez myslalam o administracji....ale chyba jednak zdecyduję się na kosmetologię. co myslicie o tym wyborzE?? a moze któraś studiowala/studiuje?
Bedzie dobrze idz na tą administracje, zaciśnij pośladki ,skończysz i będzie okja też planuję zaoczne. bo na dziennych juz sie nastudiowalam..... hehehhe.pzodrawiam serdecznie i trzymam kciuki
claymore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-11, 11:25   #114
Marina123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: okolice Żywca
Wiadomości: 455
Dot.: rzucić studia...

Ja tez miałam podobny dół. Na pierwszym semestrze. Skończyłam dzienna matematykę. Co prawda licencjat, ale i tak pukałam się 5 lat temu w głowę, że wybrałam taki kierunek .Matematyka!!! Po pierwszych zajęciach przyszłam do pokoju i się rozpłakałam. Nie wiedziałam nic, co było robione na zajęciach. Przerażała mnie nauka, nadrabianie zaległości, robienie tysięcy przykładów, siedzenie po nocach.
Na mojej drodze dzięki Bogu stanął człowiek, który stwierdził że jestem za głupia na matematyka i na pewno sobie nie dam rady.
Dałam radę. Skończyłam matematykę. Udowodniłam sobie i innym, a zwłaszcza sobie, że jestem inteligentną, wartościową i wspaniałą dziewczyną i kobietą.
I jestem szalenie szczęśliwa, że skończyłam. Teraz studiuje informatykę. Zostało mi pół roku.
Ciesze się, że nie zrezygnowałam.
Dziewczyny, nie warto rezygnować, ze studiów. Oczywiście pasja jest najważniejsza. Zainteresowania też. I tak dalej.
Dlatego rozwaga przed podjęciem studiów jest wskazana.
Trzymajcie kciuki za mnie. Bo mam sesje i jeden egzamin bardzo trudny. A za pół roku obrona. Już się denerwuje.

Powodzenia wszystkim którzy mają sesję i wybierają się na studia. Trzymam za was kciuki kochane.
__________________


Marina123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-11, 15:48   #115
bitter
Zadomowienie
 
Avatar bitter
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 432
Dot.: rzucić studia...

rzuciłam anglistykę dwa tygodnie przed sesją, hihi. i myślę czy wrócić od września czy zacząć polonistykę/japonistykę/cokolwiek
__________________
NIE KORZYSTAM JUŻ Z TEGO KONTA
bitter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-11, 17:58   #116
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: rzucić studia...

Cytat:
Napisane przez bitter Pokaż wiadomość
rzuciłam anglistykę dwa tygodnie przed sesją, hihi. i myślę czy wrócić od września czy zacząć polonistykę/japonistykę/cokolwiek
Na którym roku byłaś i dlaczego rzuciłaś studia?
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-11, 19:46   #117
Temisa
Raczkowanie
 
Avatar Temisa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 76
Dot.: rzucić studia...

Ja rzuciłam dzienne studia na pierwszym roku.Zawsze byłam humanistką złożyłam na kilka kierunków,na wszystkie się dostałam i przyszedł mi głupi pomysł ,by iść na coś przyszłościowego i tak trafiłam na fizjoterapie.
Cudowni ludzie,kierunek ciekawy ,bardzo dobrze zorganizowany,a jednak nie dla mnie,myślalam,że pożarłam wszystkie rozumy ,a tak naprawdę do tej pracy trzeba mieć powołanie.

Zdałam sobie z tego sprawę na praktykach,to one uświadomiły mi ,że jestem nie na miejscu...Przeszłam załamanie,czułam się bezwartościowa,myślałam,ż e po tej pomyłce starcę znajomych,ale tak naprawdę to ja oddaliłam sie od ludzi,już nie jestem taka pewna siebie jak kiedyś.

Wiem ,że muszę wrócić w moje klimaty,w tym roku startuje znowu na psychologie lub doradztwo personalne i zawodowe,nie wiem,czy się dostanę,ale w życiu trzeba ryzkować i robić coś ,co jest zgodne z nami,a nie męczyć się i robić coś na siłę, w końcu żyje się tylko raz
Pozdrawiam serdecznie.
__________________
"To kobieta wywiodła mężczyznę z raju i tylko ona może go tam zaprowadzić."

"Muzyka jest mową duszy."
Temisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-11, 20:01   #118
Klariska
Wtajemniczenie
 
Avatar Klariska
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 336
Dot.: rzucić studia...

Cytat:
Napisane przez Copykat Pokaż wiadomość
Tez mam podobny problem... Jestem na 2 roku politologii (studia magisterskie 5-letnie niestety), studia ostatnio przestaly mnie interesowac, nie ucze sie w ogole, pracuje, w letniej sesji bede miala chyba 7 egzaminow i raczej nie widze mozliwosci zeby zdac. Mysle nad przeniesieniem sie na zaoczne na tym samym kierunku, zmiana kierunku (chociaz z tym bylby problem bo tak naprawde nic mnie szczegolnie nie interesuje i na kazdych meczylabym sie tak samo), ewentualnie rzuceniem studiow i nauka w szkole policealnej (wolalabym nauczyc sie czegos konkretnego). Mysle nad kosmetyczna lub farmaceutyczna ale nie wiem czy poradzilabym sobie z np. chemia.
No i poza tym waham sie czy jednak nie byloby glupota rzucac bezplatne studia na uniwersytecie, moze lepiej meczyc sie jeszcze 3 lata zeby zdobyc dyplom
Copykat skads to znam. Tez myslalam by rzucic studia. Jednak tu jest troche powodow przeciw. Tez mam od razu tytul mgr, sa to studia techniczne na Politechnice. Myslalam raczej albo nad 2gim kierunkiem, albo po prostu dodatkowo robic to co lubie. Nie ucze sie zbyt wiele(na tyle by pozaliczac egzaminy i kolosy). Dla mnie bez sensu byloby rezygnowac po 2gim roku. Na pierwszym tak, ale za daleko zaszlam juz( 3 lata przezyje jeszcze ).
__________________

Klariska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-11, 20:37   #119
Copykat
Zakorzenienie
 
Avatar Copykat
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 929
Dot.: rzucić studia...

Cytat:
Napisane przez Klariska Pokaż wiadomość
Copykat skads to znam. Tez myslalam by rzucic studia. Jednak tu jest troche powodow przeciw. Tez mam od razu tytul mgr, sa to studia techniczne na Politechnice. Myslalam raczej albo nad 2gim kierunkiem, albo po prostu dodatkowo robic to co lubie. Nie ucze sie zbyt wiele(na tyle by pozaliczac egzaminy i kolosy). Dla mnie bez sensu byloby rezygnowac po 2gim roku. Na pierwszym tak, ale za daleko zaszlam juz( 3 lata przezyje jeszcze ).
Sesja w polowie a ja nadal mam watpliwosci mam 2 zdane egzaminy za soba, czekaja mnie jeszcze 4, z ktorymi przewiduje problemy. Wstepnie postanowilam ze jak zdam sesje to zostaje, a jak bede miec wiecej niz 2 poprawki to rzucam studia i zajme sie czyms innym. Myslalam o przeniesieniu sie na zaoczne na moim kierunku ale samo nadrabianie roznic programowych kosztowaloby mnie ponad 1000zl, no i sam koszt studiow raczej mnie przerasta, wiec pomysl upadl. Najwyzej zrobie sobie rok przerwy, popracuje i zastanowie sie co robic dalej.
__________________

they said there's too much caffeine in your blood stream and a lack of real spice in your life

Copykat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 07:16   #120
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: rzucić studia...

Ja też rzuciłam studia,ale do tej pory nie jestem przekonana czy dobrze zrobiłam choć minęło już 5 lat...Były to studia zgodne z moimi zainteresowanaimi,ale niestety nie spełniły moich oczekiwań.

A teraz męczę się z ekonomią,którą niezbyt lubię,ale więcej studiów rzucać już nie zamierzam...
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:44.