Czy mama TŻ mnie olewa? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-03, 14:50   #1
larissa_blanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 33

Czy mama TŻ mnie olewa?


Dziewczyny, to mój pierwszy wątek na wizażu. Nie udało mi się znaleźć podobnego, dlatego proszę Was bardzo o opinie.

Nie wiem, czy sobie coś ubzdurałam? Mama mojego TŻ ma dzisiaj imieniny. Właściwie miała nie robić żadnego przyjęcia, ale w końcu przyjdą do niej goście, m.in. jej siostra z mężem oraz ich dzieci- córka z narzeczonym i syn z dziewczyną. Czy powinno mi być przykro, że nie zostałam zaproszona?

TŻ siedzi teraz z nimi i ma się urwać koło 19, żeby do mnie przyjechać. Czy przesadzam?

Smutno mi, bo czuję się pominięta przez rodziców TŻta. Niedługo będę mieć 21 lat, mój TŻ ma 23, jesteśmy razem 3 lata, mieszkamy razem od roku (w mieście gdzie studiujemy). Chciałabym być traktowana odrobinę poważniej…

Czy Wy bywacie na takich uroczystościach nie będąc narzeczonymi/żonami Waszych TŻ?
larissa_blanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-03, 14:53   #2
laura87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: kielce/kraków
Wiadomości: 3 474
Dot.: Czy mama TŻ mnie olewa?

kurcze no to serio cos nie tak, jestescie ze soba tyle, mieszkacie razem i cie nie zaprosila..
ja jestem z moim tz-tem ponad 4 lata i zawsze jestem zapraszana na roznego rodzaju uroczystosci rodzinne

a pierwszy raz sie to zdarzylo?
chodzilas wczesniej na jakies imprezy rodzinne?
laura87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-03, 14:56   #3
xxsmutnaxx
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 382
Dot.: Czy mama TŻ mnie olewa?

Hmmm no może były inne przyczyny, z których Cie tam nie zaproszono? albo sie czymś naraziłaś szanownej teściowej
xxsmutnaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-03, 14:59   #4
larissa_blanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 33
Dot.: Czy mama TŻ mnie olewa?

Ehh właśnie sama już nie wiem jak powinno być... Najgorsze jest to, że dziewczyna jego kuzyna wszędzie z nimi chodzi, już od dawna, a są ze sobą krócej niż my. Tak naprawdę słabo znam rodziców mojego TŻ, o dalszej rodzinie nie wspominając.
Czekam na Wasze odpowiedzi i pozdrawiam!


Nie przychodzi mi na myśl żadna przyczyna. Wszystko jest OK, miałam zbyt mało okazji do tego, żeby się czymś narazić. Ale chyba zaczynam rozumieć, czemu z teściowymi zawsze są problemy :/

Edytowane przez larissa_blanka
Czas edycji: 2008-05-03 o 15:03 Powód: dopisek
larissa_blanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-03, 15:01   #5
Euphoria88
Raczkowanie
 
Avatar Euphoria88
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 43
Dot.: Czy mama TŻ mnie olewa?

Powinnaś sama pójśc do niej z 'nalewką babuni' jakąś i bardziej jakoś się z nią 'zżyć'. Chyba,że jest typem Wyjątkowo Wrednej Teściowej? ;> Ale nieciekawie postąpiła, przyznam.
__________________
Zastrzel teraz...
Chciałabym dla ciebie zginąć...
Euphoria88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-03, 15:06   #6
larissa_blanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 33
Dot.: Czy mama TŻ mnie olewa?

Cytat:
Napisane przez Euphoria88 Pokaż wiadomość
Powinnaś sama pójśc do niej z 'nalewką babuni' jakąś i bardziej jakoś się z nią 'zżyć'. Chyba,że jest typem Wyjątkowo Wrednej Teściowej? ;> Ale nieciekawie postąpiła, przyznam.

Myślałam o tym, ale jakoś strach mnie paraliżuje, poza tym TŻ na pewno byłby niezadowolony...
larissa_blanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-03, 15:07   #7
laura87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: kielce/kraków
Wiadomości: 3 474
Dot.: Czy mama TŻ mnie olewa?

wyzej zadalam pytanie....
czy wczesniej bylas zapraszana na jakies uroczystosci rodzinne?
laura87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-03, 15:08   #8
kilianna
Zakorzenienie
 
Avatar kilianna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 023
Dot.: Czy mama TŻ mnie olewa?

hmmm no własnie, wydaje mi się, że mogłabyś Ty przejąć troszkę inicjatywę.
Piszesz, że rzadko u nich bywasz, może przyszła teściowa myśli, że źle się u nich czujesz? Powinnaś pokazać, że lubisz do nich przychodzisz, lubisz rodzinę TŻ i lubisz z nimi przebywać. Powinnaś lepiej poznać jego rodzinę, tym bardziej, że już jakiś czas jesteście razem. Ba! Razem mieszkacie!
Wpadnij czasami na kawę do TZ, pogadaj z teściową, a na imieny powinnaś sama z siebie zadzwonić, złożyć życzenia, albo nawet wpaśc na chwilkę z kwiatkiem, czy czekoladką.
Sama musisz dbac o poprawne stosunki z rodziną ukochanego, wtedy oni zobaczą, że się starasz i na pewno to docenią.




Doczytałam, że TZ bylby niezadowolony, a to niby czemu? Chyba powinien cieszyć się, że chcesz zacieśniać stosunki z jego rodziną !
kilianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-03, 15:08   #9
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Czy mama TŻ mnie olewa?

Cytat:
Napisane przez larissa_blanka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, to mój pierwszy wątek na wizażu. Nie udało mi się znaleźć podobnego, dlatego proszę Was bardzo o opinie.

Nie wiem, czy sobie coś ubzdurałam? Mama mojego TŻ ma dzisiaj imieniny. Właściwie miała nie robić żadnego przyjęcia, ale w końcu przyjdą do niej goście, m.in. jej siostra z mężem oraz ich dzieci- córka z narzeczonym i syn z dziewczyną. Czy powinno mi być przykro, że nie zostałam zaproszona?

TŻ siedzi teraz z nimi i ma się urwać koło 19, żeby do mnie przyjechać. Czy przesadzam?

Smutno mi, bo czuję się pominięta przez rodziców TŻta. Niedługo będę mieć 21 lat, mój TŻ ma 23, jesteśmy razem 3 lata, mieszkamy razem od roku (w mieście gdzie studiujemy). Chciałabym być traktowana odrobinę poważniej…

Czy Wy bywacie na takich uroczystościach nie będąc narzeczonymi/żonami Waszych TŻ?
No nie wiem, ja wychodzę z założenia, że na takie uroczystości, typu urodziny, czy imieniny, nie trzeba nikogo zapraszać.
Jeśli ktoś pamięta -przyjdzie, a solenizantki obowiązkiem jest, być przygotowaną na takie wizyty.
Owszem, można rodzince i bliskim znajomym dyskretnie napomknąć, że dnia tego i tego są moje imieniny, ale nie wiem, czy to takie taktowne, bo ktoś mógłby odebrać to, jako: zaprasza mnie, więc czeka na prezent .
Imieniny i urodziny, to nie komunia, czy ślub, na które się gości zaprasza.

Moim zdaniem, zamiast siedzieć tu na forum, powinnaś skoczyć do kwiaciarni po jakiś bukiet i stawić się imieninach.
Myślę, że przyszłej teściowej będzie miło, że sama wyszłaś z taką inicjatywą, że pamiętałaś o jej dniu.
Mnie by było miło, gdyby ktoś sam z siebie, zrobił mi taką niespodziankę.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-03, 15:10   #10
larissa_blanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 33
Dot.: Czy mama TŻ mnie olewa?

Cytat:
Napisane przez laura87 Pokaż wiadomość

a pierwszy raz sie to zdarzylo?
chodzilas wczesniej na jakies imprezy rodzinne?
Nigdy nie chodziłam. Wcześniej było to dla mnie zupełnie normalne, ale teraz mogłoby się troszeczkę to zmienić.
Dodam, że mama TŻ zawsze się dziwi, że dziewczyna kuzyna TŻ wszędzie się pojawia.
larissa_blanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-03, 15:14   #11
laura87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: kielce/kraków
Wiadomości: 3 474
Dot.: Czy mama TŻ mnie olewa?

jestescie 3 lata i piszesz ze slabo znasz rodzicow tz-ta wiec dziwna sytuacja... nie pojawiasz sie pewnie zbyt czesto w jego domu rodzinnym to moze dlatego
laura87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-03, 15:15   #12
Damayanti
DAMAYANTI TROLLING INC.
 
Avatar Damayanti
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 3 397
Dot.: Czy mama TŻ mnie olewa?

też słyszałam że na imieniny się nie zaprasza ale z drugiej strony jeśli mama TZ liczyła na twoją obecność to chyba powiedziała by o tym TZ żeby cię przyprowadził?
Damayanti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-03, 15:22   #13
larissa_blanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 33
Dot.: Czy mama TŻ mnie olewa?

Dzięki ogromne za szybką odpowiedź!! Naprawdę dałyście mi dużo do myślenia...

Rzeczywiście nieczęsto pojawiam się u niego w domu, a jeśli jestem to przeważnie jego rodziców nawet nie spotykam. Siedzą zawsze gdzieś na dole, a przecież nie będę na siłę szła się przywitać. Może jego mama akurat siedzi w dresach przed TV i czułaby się głupio?

Może macie rację, że wina leży po mojej stronie. Dzisiaj już za późno, wszystko pozamykane i nie skombinuję żadnego prezentu. Jestem sama w domu i nawet mama mi nie pomoże Zawaliłam sprawę z tymi imieninami...
Tyle, że jakoś nie przyszło mi do głowy, żeby się tam pojawić z własnej inicjatywy i zachęty chociaż ze strony TŻ. On twierdzi, że na takie okazje może ewentualnie przyjść narzeczona, ale dziewczyna nie.
larissa_blanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-03, 15:22   #14
kilianna
Zakorzenienie
 
Avatar kilianna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 023
Dot.: Czy mama TŻ mnie olewa?

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Moim zdaniem, zamiast siedzieć tu na forum, powinnaś skoczyć do kwiaciarni po jakiś bukiet i stawić się imieninach.
Myślę, że przyszłej teściowej będzie miło, że sama wyszłaś z taką inicjatywą, że pamiętałaś o jej dniu.
Mnie by było miło, gdyby ktoś sam z siebie, zrobił mi taką niespodziankę.
no własnie.
Ja tez bym się ucieszyła i sądzę, że mamie TŻ również byłoby miło, gdybyś sama z siebie zrobiła jej taką niespodziankę.
kilianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-03, 15:23   #15
larissa_blanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 33
Dot.: Czy mama TŻ mnie olewa?

Cytat:
Napisane przez Damayanti Pokaż wiadomość
też słyszałam że na imieniny się nie zaprasza ale z drugiej strony jeśli mama TZ liczyła na twoją obecność to chyba powiedziała by o tym TZ żeby cię przyprowadził?
No właśnie...
larissa_blanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-03, 15:26   #16
kilianna
Zakorzenienie
 
Avatar kilianna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 023
Dot.: Czy mama TŻ mnie olewa?

Cytat:
Napisane przez larissa_blanka Pokaż wiadomość
Dzięki ogromne za szybką odpowiedź!! Naprawdę dałyście mi dużo do myślenia...

Rzeczywiście nieczęsto pojawiam się u niego w domu, a jeśli jestem to przeważnie jego rodziców nawet nie spotykam. Siedzą zawsze gdzieś na dole, a przecież nie będę na siłę szła się przywitać. Może jego mama akurat siedzi w dresach przed TV i czułaby się głupio?

Może macie rację, że wina leży po mojej stronie. Dzisiaj już za późno, wszystko pozamykane i nie skombinuję żadnego prezentu. Jestem sama w domu i nawet mama mi nie pomoże Zawaliłam sprawę z tymi imieninami...
Tyle, że jakoś nie przyszło mi do głowy, żeby się tam pojawić z własnej inicjatywy i zachęty chociaż ze strony TŻ. On twierdzi, że na takie okazje może ewentualnie przyjść narzeczona, ale dziewczyna nie.
skoro jesteście ze sobą 3 lata i mieszkacie razem, to jak najbardziej wypada, żebyś przyszła i złozyła osobiscie życzenia, a jeśli nie możesz- to przez telefon. Jakby nie było, to są imieniny mamy TŻ i wypada zlożyć życzenia, a nie wypada- olać tego.

Jak jesteś u niego, to powinnaś moim zdaniem, zawsze iśc się przywitać. Moim zdaniem tutaj wina lezy mocno po Twojej stronie, ale jeszcze możesz to nadrobić i na pewno Ci się uda, jesli będziesz tego chciała
kilianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-03, 15:28   #17
larissa_blanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 33
Dot.: Czy mama TŻ mnie olewa?

Cytat:
Napisane przez kilianna Pokaż wiadomość
Ja tez bym się ucieszyła i sądzę, że mamie TŻ również byłoby miło, gdybyś sama z siebie zrobiła jej taką niespodziankę.
Pewnie macie rację... Następna szansa za rok! Jednak mimo wszystko myślę, że wspomniałaby swojemu synowi, gdyby chciała, żebym przyszła. Następnym razem się bardziej postaram!

Dziękuję jeszcze raz za obiektywne spojrzenie na sprawę
larissa_blanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-03, 15:38   #18
larissa_blanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 33
Dot.: Czy mama TŻ mnie olewa?

Cytat:
Napisane przez kilianna Pokaż wiadomość
skoro jesteście ze sobą 3 lata i mieszkacie razem, to jak najbardziej wypada, żebyś przyszła i złozyła osobiscie życzenia, a jeśli nie możesz- to przez telefon. Jakby nie było, to są imieniny mamy TŻ i wypada zlożyć życzenia, a nie wypada- olać tego.

Jak jesteś u niego, to powinnaś moim zdaniem, zawsze iśc się przywitać. Moim zdaniem tutaj wina lezy mocno po Twojej stronie, ale jeszcze możesz to nadrobić i na pewno Ci się uda, jesli będziesz tego chciała

W gruncie rzeczy mój TŻ nigdy nie składał życzeń moim rodzicom i jakoś nigdy nie mieli do tego najmniejszych zastrzeżeń. Dlatego mam nadzieję, że jego mama też się tym nie przejmie i będę miała jakąś okazję do poprawy.

Chyba mam uprzedzenia. Mąż jego siostry jest traktowany okropnie, nie mam pojęcia z jakiego powodu...
larissa_blanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-03, 15:39   #19
myShaczeQ
Zadomowienie
 
Avatar myShaczeQ
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 767
GG do myShaczeQ
Dot.: Czy mama TŻ mnie olewa?

tez wydaje mi sie, ze na imieniny sie nie zaprasza, tylko samemu trzeba wyjsc z inicjatywa i zawitac z bukietem kwiatków w drzwiach solenizanta. dziwi mnie jednak podejscie Twojego TZ, powinien sam Cie tam zabrac i pomoc zyskac dobre relacje z teściową. Chociaz z drugiej strony doczytałam, ze on uwaza, ze dopiero narzeczona powinna sie pojawiac na takich uroczystosciach i Twoja tesciowa tez jest tego zdania, wiec pewnie w tym tkwi problem. Uwazam jednak ze powinnas zadzwonic do mamy tz i zlozyc jej zyczenia przez telefon. Jak nie masz numeru zadzwon do tz i popros, zeby dal Ci mame.
__________________





myShaczeQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-03, 15:43   #20
larissa_blanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 33
Dot.: Czy mama TŻ mnie olewa?

Cytat:
Napisane przez myShaczeQ Pokaż wiadomość
tez wydaje mi sie, ze na imieniny sie nie zaprasza, tylko samemu trzeba wyjsc z inicjatywa i zawitac z bukietem kwiatków w drzwiach solenizanta. dziwi mnie jednak podejscie Twojego TZ, powinien sam Cie tam zabrac i pomoc zyskac dobre relacje z teściową. Chociaz z drugiej strony doczytałam, ze on uwaza, ze dopiero narzeczona powinna sie pojawiac na takich uroczystosciach i Twoja tesciowa tez jest tego zdania, wiec pewnie w tym tkwi problem. Uwazam jednak ze powinnas zadzwonic do mamy tz i zlozyc jej zyczenia przez telefon. Jak nie masz numeru zadzwon do tz i popros, zeby dal Ci mame.
Dokładnie to podejście po prostu uniemożliwia mi pojawienie się tam. Poproszę tz, żeby przekazał mamie życzenia, tak chyba będzie w końcu najlepiej.
Dzięki
larissa_blanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-03, 15:44   #21
laura87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: kielce/kraków
Wiadomości: 3 474
Dot.: Czy mama TŻ mnie olewa?

a moze wyslesz jej teraz sms
laura87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-03, 15:47   #22
larissa_blanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 33
Dot.: Czy mama TŻ mnie olewa?

Cytat:
Napisane przez laura87 Pokaż wiadomość
a moze wyslesz jej teraz sms
Nie mam nawet jej numeru
larissa_blanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-03, 16:01   #23
szambelanowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 11
Dot.: Czy mama TŻ mnie olewa?

Wszystko zależy od tego, jakie panują u Twojego TZ zwyczaje w domu. Wspomnialas, ze maz jego siostry nie jest zbyt lubiany. A, i ze Twoja przyszla tesciowa dziwi sie, ze dziewczyna kuzyna sie wszedzie pojawia. Chcialabys byc przedmiotem takiego zdziwienia? Ja wiem jak jest u mnie w domu, i nigdy, przenigdy nie pozwolilabym pojawic sie mojemu TZ w drzwiach z bukietem na imieniny mojej mamy. Bo po prostu znam moich rodzicow, wiem co lubia, czego nie, i jakie zachowania toleruja. Skoro Twoj chlopak nie zabiera Cie na takie imprezy, to uwierz mi, wie co robi. Moglabys postawic wszystkich w niezrecznej sytuacji, zwlaszcza tak z zaskoku, skoro nie sa zbyt wylewni, i nie skacza do drzwi, jak przychodzisz.
szambelanowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-03, 16:12   #24
larissa_blanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 33
Dot.: Czy mama TŻ mnie olewa?

Cytat:
Napisane przez szambelanowa Pokaż wiadomość
Wszystko zależy od tego, jakie panują u Twojego TZ zwyczaje w domu. Wspomnialas, ze maz jego siostry nie jest zbyt lubiany. A, i ze Twoja przyszla tesciowa dziwi sie, ze dziewczyna kuzyna sie wszedzie pojawia. Chcialabys byc przedmiotem takiego zdziwienia? Ja wiem jak jest u mnie w domu, i nigdy, przenigdy nie pozwolilabym pojawic sie mojemu TZ w drzwiach z bukietem na imieniny mojej mamy. Bo po prostu znam moich rodzicow, wiem co lubia, czego nie, i jakie zachowania toleruja. Skoro Twoj chlopak nie zabiera Cie na takie imprezy, to uwierz mi, wie co robi. Moglabys postawic wszystkich w niezrecznej sytuacji, zwlaszcza tak z zaskoku, skoro nie sa zbyt wylewni, i nie skacza do drzwi, jak przychodzisz.
Rzeczywiście jest tak jak piszesz, chyba po prostu taki typ ludzi... Sama też nie jestem zbyt towarzyska i otwarta. Wydawało mi się, że gdybym sama zjawiła się tam, byłaby bardzo niezadowolona i stałabym się obiektem krytyki, oczywiście po imieninach.

Wiem, że w pewnym sensie sama jestem sobie trochę winna, co uświadomiły mi dziewczyny wcześniej i niestety cała sytuacja wygląda cienko.

Pozdrawiam

PS
Zastanawia mnie, co pomyśli sobie dziewczyna kuzyna TŻ, która tam będzie...
larissa_blanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-03, 16:41   #25
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Czy mama TŻ mnie olewa?

Cytat:
Napisane przez szambelanowa Pokaż wiadomość
Ja wiem jak jest u mnie w domu, i nigdy, przenigdy nie pozwolilabym pojawic sie mojemu TZ w drzwiach z bukietem na imieniny mojej mamy. Bo po prostu znam moich rodzicow, wiem co lubia, czego nie, i jakie zachowania toleruja.

To jakie zwyczaje panują w Twoim domu?, że przyjście TŻeta z bukietem kwiatów na imieniny, oznaczałoby naruszenie terytorium i wywołałoby skandal dyplomatyczny na linii: TŻet -rodzice , bo dziwne to jest, co napisałaś..., no chyba, że go nie tolerują...

Dla mnie to nie do pomyślenia, że kurtuazyjna wizyta, mogłaby skomplikować komuś życie.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-03, 16:47   #26
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Czy mama TŻ mnie olewa?

Larisso, mnie dziwi to, że matka Twojego faceta dziwi sie, że dziewczyna jej drugiego syna wszędzie przychodzi. Współczuję jej , tzn. tej dziewczynie, bo pewnie będzie teraz siedziec pod ostrzałem spojrzeń, a ona zapewne chciała byc grzeczna i przyszła na imieniny z zyczeniami.

A czy Twój TŻ powiedział coś na ten temat, tj. dlaczego jego matka powiedziała coś takiego? Bo jak dla mnie to były bardzo dziwne słowa.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-03, 16:49   #27
larissa_blanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 33
Dot.: Czy mama TŻ mnie olewa?

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość

To jakie zwyczaje panują w Twoim domu?, że przyjście TŻeta z bukietem kwiatów na imieniny, oznaczałoby naruszenie terytorium .

Freso, wydaje mi się, że w domu mojego TŻ jest podobnie... Pewnie czym innym byłoby pojawienie się w okolicy południa, na chwilkę; ale przyjście bez zaproszenia w obecności rodziny chyba byłoby odebrane za naruszenie terytorium...

Dlatego dziwię się, że dziewczyna kuzyna TŻ się tam pojawiła.

Następnym razem trzeba będzie chociaż troszkę to zmienić. Spróbuję.

Dziękuję Wam wszystkim!! Przeszedł mi smutek, zrozumiałam parę spraw Kochane jesteście!!
larissa_blanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-03, 16:55   #28
szambelanowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 11
Dot.: Czy mama TŻ mnie olewa?

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość

To jakie zwyczaje panują w Twoim domu?, że przyjście TŻeta z bukietem kwiatów na imieniny, oznaczałoby naruszenie terytorium i wywołałoby skandal dyplomatyczny na linii: TŻet -rodzice , bo dziwne to jest, co napisałaś...
Miałam na myśli element zaskoczenia takiej sytuacji, czyli jezeli staloby się to bez wczesniejszego uprzedzenia. Mam rodziców, jakich mam, szanuje ich intymność i sposób bycia. Nie są jakimiś kryjakami, ale ogółem moja rodzina, to dosyć hermetyczne środowisko, i poczęstowanie ich takim spontanem pewnie by ich nie tyle wprawiło w zakłopotanie, ale bardziej zażenowało . Hehe dobre z tym skandalem dyplomatycznym.. Poradzilam autorce wątku to, co wynika z mojego doświadczenia, a czy tak jest w przypadku domu jej TŻ, to już inna sprawa
szambelanowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-03, 16:56   #29
larissa_blanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 33
Dot.: Czy mama TŻ mnie olewa?

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Larisso, mnie dziwi to, że matka Twojego faceta dziwi sie, że dziewczyna jej drugiego syna wszędzie przychodzi. Współczuję jej , tzn. tej dziewczynie, bo pewnie będzie teraz siedziec pod ostrzałem spojrzeń, a ona zapewne chciała byc grzeczna i przyszła na imieniny z zyczeniami.

A czy Twój TŻ powiedział coś na ten temat, tj. dlaczego jego matka powiedziała coś takiego? Bo jak dla mnie to były bardzo dziwne słowa.
To nie dziewczyna jej drugiego syna, tylko dziewczyna kuzyna mojego TŻ (trochę zawiłe...), czyli jej siostrzeńca. TŻ opowiadał mi, że jego rodzice dziwili się bardzo, że ona PCHA SIĘ na rodzinne imprezy w domu swoich przyszłych teściów, u dziadków itp. U mojego TŻta nie miała jeszcze okazji być, ale przypuszczam, że nie obejdzie się bez komentarza z ich strony. Oni uważają, że wstęp mają tylko prawdziwi członkowie rodziny, ewentualnie narzeczeni.

Uraziło mnie to, że mama TŻ wiedziała, że dziewczyna jej siostrzeńca przyjdzie, a nie pomyślała, żeby w takiej sytuacji wspomnieć synowi, by także przyprowadził swoją dziewczynę.

Zastanawiałam się właśnie, czy to jest normalna sytuacja i czy powinnam się dziwić, że nie byłabym mile widziana na tej uroczystości. Dlatego pytałam, czy Wy bywacie/bywałyście na takich imprezach jako dziewczyny Waszych TŻ?

Szambelanowa, widzę, że potrafisz dokładnie zrozumieć tę sytuację Już myślałam, że jedyna się z choinki urwałam
larissa_blanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-03, 17:00   #30
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Czy mama TŻ mnie olewa?

No, to nie jest normalna sytuacja. Niestety, ale to trochę niegrzeczne ze strony tej pani, że podchodzi do swoich imienin jak do herbatki u krolowej i rozgranicza: narzeczona może przyjśc, ale jak jeszcze nie narzeczona, to juz nie. Ja nie będąc jeszcze nawet zaręczona też jeździłam do domu taty mojego chłopaka i zawsze byłam bardzo miło witana. Ale tam zawsze przy jakiejś okazji zjeżdżała sie rodzina, bliższa i dalsza, kiedys nawet mieliśmy 2 grille pod rząd, a wieczorem imprezę imieninowa taty mojego chłopaka, bo niespodziewanie wpadły dwie grupy gości, z ktorych częśc przyszła jeszcze wieczorem. Tam była zasada; im więcej osób tym weselej.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:54.