Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki - Strona 148 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-06-25, 10:12   #4411
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez akisia Pokaż wiadomość
Ja testowalam Dove, raz na jakiś czas super, ale zamiennie.

Powiedzcie proszę, czy wszystkie kostki Dove są takie same? Miałam oryginalną, teraz kupiłam jakąś micelarną i mam wrażenie, że ta piana mniej kremowa, bardziej przezroczysta jest. Jakie są te zapachowe? Faktycznie pachną, np. ogórkiem czy figą, warto je brać wymiennie?
Ja z tych nieklasycznych próbowałam wersję z figą i rzeczywiście pachnie ale piana jest słabsza niż przy zwykłej, mniej kremowa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-25, 10:54   #4412
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez skara Pokaż wiadomość
Z dziegciem. To jest ten dziegieć, a nie ta dziegieć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zapamiętam
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-25, 12:01   #4413
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Minimalizm w zyciu

[1=7ff68c701155e8d8df718a5 3d4dcd8f42fe80c19_6010ad0 234c28;87936664]Od lat nie kupiłam żadnego magazynu kobiecego, bo to stek bzdur i reklam - pfff. W ciągu 5 lat kupiłam może 4 papierowe lokalne gazety pleciuchy.[/QUOTE]


przyznam, że ja czasami kupuję, ale tylko wtedy, kiedy mnie zainteresują strony z przepisami to co mi się podoba, zatrzymuję, a resztę wyrzucam szybko na makulaturę.

Ostatnio znalazłam ciekawą metodę na pozyskiwanie nowych książek, i pozbywanie się starych; a wszystko dzięki punktowi wymiany, który jest w jednym z domów towarowych w naszym mieście. Teoretycznie, należy tam coś przynieść, tak żeby inni ludzie mogli sobie daną rzecz wypożyczyć, ale w praktyce po prostu każdy sobie bierze to, co mu się podoba, ta rzecz nigdy nie wraca, a w zamian daje coś od siebie. Zanoszę tam, zapakowane, swoje kosmetyki, których już nigdy nie użyję, akcesoria plastyczne, które są mi zbędne, itp. Wszystko w mniejszym lub większym stopniu, używane, ale oczywiście zdatne do użytku. Bo trzeba zaznaczyć, że masa ludzi traktuje ten punkt jak śmietnik. Jest tam masa ulotek religijnych albo z biedronki ; książki czasami w takim stanie, że nadawałyby się w zasadzie tylko na makulaturę; podręczniki sprzed kilkunastu lat i podobne cudeńka. Mimo wszystko, udaje mi się często znaleźć coś dla siebie i z tego co widzę, nie zdarzyło się, żeby ktoś się nie złakomił na farbki czy próbki perfum. Zupełnie poważnie, jest mi tak wygodniej, niż bawić się, przynajmniej na razie, w wymianki na wizażu.
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-25, 15:41   #4414
akisia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 298
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Ja z tych nieklasycznych próbowałam wersję z figą i rzeczywiście pachnie ale piana jest słabsza niż przy zwykłej, mniej kremowa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję za info właśnie ta figa i ogórek mnie interesują, ale jak są takie jak to micelarne to nie chcę
__________________
Poszukuję różu Everyday Minerals w odcieniu Apple
Jeśli jakaś dobra dusza ma na zbyciu, proszę o kontakt
akisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-25, 15:47   #4415
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez lwia paszcza Pokaż wiadomość
przyznam, że ja czasami kupuję, ale tylko wtedy, kiedy mnie zainteresują strony z przepisami to co mi się podoba, zatrzymuję, a resztę wyrzucam szybko na makulaturę.
Ja chyba nigdy w życiu nie kupiłam żadnego tzw. babskiego czasopisma. Przez kilka lat kupowałam miesięcznik Tylko Rock oraz Przekrój, ale to było lata temu (w sumie to już nawet dekady temu).
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-25, 16:30   #4416
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez akisia Pokaż wiadomość
Ja testowalam Dove, raz na jakiś czas super, ale zamiennie.

Powiedzcie proszę, czy wszystkie kostki Dove są takie same? Miałam oryginalną, teraz kupiłam jakąś micelarną i mam wrażenie, że ta piana mniej kremowa, bardziej przezroczysta jest. Jakie są te zapachowe? Faktycznie pachną, np. ogórkiem czy figą, warto je brać wymiennie?
Ja używałam różnych i moja skóra i włosy najbardziej lubią waniliową z masłem shea. Zapach w sumie też najbardziej mi odpowiada. Tylko kurczę od dawna nigdzie nie mogę na tą kostkę trafić, zostało mi już chyba tylko zamówienie jakiejś dużej ilości na necie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-25, 16:37   #4417
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Ja używałam różnych i moja skóra i włosy najbardziej lubią waniliową z masłem shea. Zapach w sumie też najbardziej mi odpowiada. Tylko kurczę od dawna nigdzie nie mogę na tą kostkę trafić, zostało mi już chyba tylko zamówienie jakiejś dużej ilości na necie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja jej właśnie nigdzie nie widziałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-06-25, 17:32   #4418
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Ja używałam różnych i moja skóra i włosy najbardziej lubią waniliową z masłem shea. Zapach w sumie też najbardziej mi odpowiada. Tylko kurczę od dawna nigdzie nie mogę na tą kostkę trafić, zostało mi już chyba tylko zamówienie jakiejś dużej ilości na necie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A masz sklep Action? Tam widziałam dwupak za 4,99.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-25, 18:26   #4419
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
A masz sklep Action? Tam widziałam dwupak za 4,99.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

uwielbiam Action słuchajcie, nie przeglądałam wątku ostatnio, i nie wiem, czy ktoś pisał: sprawdza się u was mycie włosów mydłem marsylskim? Ostatnio kupiłam 5 kostek o różnych zapachach, korci mnie ich wypróbowanie właśnie na włosach

Edytowane przez lwia paszcza
Czas edycji: 2020-06-25 o 18:36
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-25, 18:56   #4420
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
A masz sklep Action? Tam widziałam dwupak za 4,99.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Niestety nie. Widziałam że Unilever sprzedaje na Allegro te kostki, ale żeby załapać się na darmową przesyłkę Smart musiałabym wziąć chyba z 15 kostek więc jeszcze się waham nie wiem czy zapas na rok albo i dłużej to rozsądna decyzja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-25, 19:00   #4421
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Niestety nie. Widziałam że Unilever sprzedaje na Allegro te kostki, ale żeby załapać się na darmową przesyłkę Smart musiałabym wziąć chyba z 15 kostek więc jeszcze się waham nie wiem czy zapas na rok albo i dłużej to rozsądna decyzja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja takie zapasy ostatnio robię przez allegro i nie żałuję. Obkupiłam się tak w płyny do prania, potem w mydła w płynie, a jak otworzymy niebawem ostatnia kostkę Dove to kupie właśnie duży ich zapas. Nie mam siły chodzić po sklepach, gdzie bywają braki albo jest syf, a tak to problem z głowy. Wszystko stoi w piwnicy i tylko przynoszę do góry jak aktualna butla jest na wykończeniu. No i jest mimo wszystko taniej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .

Edytowane przez stotek
Czas edycji: 2020-06-25 o 19:01
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-06-25, 19:03   #4422
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Zapasy są spoko, jak się ma miejsce żeby je trzymać.
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-25, 19:41   #4423
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Minimalizm w zyciu

Ja właśnie za bardzo nie mam gdzie trzymać zapasów, muszę się nagimnastykować żeby zmieścić na 28m2 wszystko co potrzebne. Chociaż może jednak gdzieś te mydła upchnę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-26, 04:33   #4424
Iwona 25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 4 111
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

witam,
z mydeł dove do włosów te Soft różowe jest lepsze od arganowego z olejkami, te mydło z olejkami jest lekko bardziej obciążające, ale oczywiście nie ma porównania z oblepiającymi szamponami.
Ja nie widzę dove ogórkowego nigdzie a mam spory zapasik
Iwona 25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-26, 06:43   #4425
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Ja właśnie za bardzo nie mam gdzie trzymać zapasów, muszę się nagimnastykować żeby zmieścić na 28m2 wszystko co potrzebne. Chociaż może jednak gdzieś te mydła upchnę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mydła to może jeszcze upchniesz, ale ja nie mam gdzie trzymać zapasów płynów czy etc., mimo że metraż mam większy. Nie będę ukrywać, że chyba stąd bierze się u mnie potrzeba minimalizmu- czuję się zagracona.
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-26, 07:00   #4426
akisia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 298
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez Iwona 25 Pokaż wiadomość
witam,
z mydeł dove do włosów te Soft różowe jest lepsze od arganowego z olejkami, te mydło z olejkami jest lekko bardziej obciążające, ale oczywiście nie ma porównania z oblepiającymi szamponami.
Ja nie widzę dove ogórkowego nigdzie a mam spory zapasik
Ja mam w mojej lokalnej drogerii.
Żałuję, że tak późno odkryłam mydła w kostce, przez długi czas używałam tylko w płynie. To chyba naleciałość z lat 90. kiedy się wychowywałam, mydła w płynie były uważane za lepsze, bardziej luksusowe i latami nie używałam w kostce. A od jakiegoś pół roku doszłam do wniosku, że nie dość, że kostka mi się lepiej pieni w rękach, nie spływa mi to mydło od razu, to jeszcze ma tylko kartonik, a nie plastikową butelkę.

I teraz żałuję, że tyle fajnych mydeł Dove, które kiedyś były, nigdy nie poznam. W necie widziałam, że np. kiedyś była wersja grejpfrutowa.
__________________
Poszukuję różu Everyday Minerals w odcieniu Apple
Jeśli jakaś dobra dusza ma na zbyciu, proszę o kontakt
akisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-26, 09:16   #4427
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 35 673
Dot.: Minimalizm w zyciu

Jeśli chodzi o gazety to muszę przyznać ze od lat nie kupiłam żadnej (chyba ze by liczyć krzyżówki czy sudoku itd na wyjazdy).
Tż kupuje ale to są techniczne jakby można było tak powiedzieć i kupuje jak go coś konkretnego interesuje większość ich zatrzymuje.
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-26, 10:47   #4428
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: Minimalizm w zyciu

A macie pomysł czym zastąpić żel do mycia twarzy?

Chodzi o to, że najpierw cały makijaż zmywam olejem, a potem na to wszystko razem nakładam kapkę żelu, do zemulgowania tłuszczu i dopiero po tym etapie wchodzi woda, którą zmywam całość. Próbowałam żel zastąpić mydłem, ale tu już potrzebuję wcześniej wprowadzić wodę, bo już na etapie emulgowania na twarzy razem z pianą mydlaną - a woda w tym etapie niestety powoduje znacznie gorsze efekty zmywania. I trochę jestem w kropce, póki mam zapas żelu to pół biedy, ale na przyszłość chciałabym i tę tubkę wyeliminować...
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-26, 10:49   #4429
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Minimalizm w zyciu

[1=7ff68c701155e8d8df718a5 3d4dcd8f42fe80c19_6010ad0 234c28;87957450]A macie pomysł czym zastąpić żel do mycia twarzy?

Chodzi o to, że najpierw cały makijaż zmywam olejem, a potem na to wszystko razem nakładam kapkę żelu, do zemulgowania tłuszczu i dopiero po tym etapie wchodzi woda, którą zmywam całość. Próbowałam żel zastąpić mydłem, ale tu już potrzebuję wcześniej wprowadzić wodę, bo już na etapie emulgowania na twarzy razem z pianą mydlaną - a woda w tym etapie niestety powoduje znacznie gorsze efekty zmywania. I trochę jestem w kropce, póki mam zapas żelu to pół biedy, ale na przyszłość chciałabym i tę tubkę wyeliminować...[/QUOTE]A nie myślałaś o tym nowym żelu Garniera?

Jest w saszetce plastikowej. Ok, wiem, że wciąż plastik, ale chyba trochę bardziej eko niż butelka...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-06-26, 11:48   #4430
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Mydła to może jeszcze upchniesz, ale ja nie mam gdzie trzymać zapasów płynów czy etc., mimo że metraż mam większy. Nie będę ukrywać, że chyba stąd bierze się u mnie potrzeba minimalizmu- czuję się zagracona.
Moim zdaniem to też kwestia organizacji przestrzeni. Oczywiście absolutnke nie twierdzę, że masz źle zorganizowana, to nie jest żaden przytyk w Twoja stronę
Ale widzę ile można sensownie zmieścić na 37mkw, a także jak można bezsensownie zagracic 60mkw (moi rodzice). Wszyscy mamy tez piwnice, ale kwestie organizacyjne to wciąż jak niebo i ziemia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-26, 12:07   #4431
februar
jestem kotem
 
Avatar februar
 
Zarejestrowany: 2017-03
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 845
Dot.: Minimalizm w zyciu

Ja stosuje emulsje make it clear veoli w szklanej butelce. Pompka plastikowa niestety.
__________________
februar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-26, 17:19   #4432
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Moim zdaniem to też kwestia organizacji przestrzeni. Oczywiście absolutnke nie twierdzę, że masz źle zorganizowana, to nie jest żaden przytyk w Twoja stronę
Ale widzę ile można sensownie zmieścić na 37mkw, a także jak można bezsensownie zagracic 60mkw (moi rodzice). Wszyscy mamy tez piwnice, ale kwestie organizacyjne to wciąż jak niebo i ziemia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moi rodzice mają 54m2, pełno szaf, spory schowek na klatce i dwie piwnice. Wszystko zapchane najróżniejszymi przydasiami z których moim hitem jest sprzęt do pieczenia cake popsów (bo było za grosze w jakiejś promocji) - chyba nawet nigdy nie wyjęte z kartonu. Nie ma szans na to żeby coś wepchnąć na półkę albo ogólnie znaleźć coś czego się szuka.
Rodzice moich znajomych mają podobnie, już się kiedyś mąż mojej przyjaciółki śmiał że jak kiedyś nasi rodzice poumierają to trzeba będzie zamówić kontenery na śmieci i wyrzucać jak leci, bez patrzenia i zastanawiania. Już dawno mówiłam mamie żeby się 10 razy zastanowiła czy coś jest jej potrzebne, ale ona i tak z nudów chodzi po sklepach i kupuje to co jej się spodoba. Na szczęście w tym roku moi rodzice spędzają sporo czasu na działce, bez dostępu do sklepów, więc przynajmniej zapasy nie będą rosły

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-26, 17:27   #4433
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Minimalizm w zyciu

Jezu to moi tak samo wszystko wszędzie poupychane, a wizualny burdel jest jak był i niczego z tych przydasiow się nie używa. Dla mnie horror.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-26, 17:41   #4434
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Jezu to moi tak samo wszystko wszędzie poupychane, a wizualny burdel jest jak był i niczego z tych przydasiow się nie używa. Dla mnie horror.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W domu moich rodziców identycznie. A bo może kiedyś się przyda, szkoda wyrzucać

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-26, 18:44   #4435
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Minimalizm w zyciu

Taa... Nie przydało się przez ostatnie 20 albo 30 lat, ale może rzeczywiście za kolejne 20 będzie potrzebne i wtedy nie trzeba będzie wydać 20 zł 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-26, 20:59   #4436
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Taa... Nie przydało się przez ostatnie 20 albo 30 lat, ale może rzeczywiście za kolejne 20 będzie potrzebne i wtedy nie trzeba będzie wydać 20 zł 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale wiesz jak to jest... Zrobisz porządki i wyrzucisz/oddasz, to następnego dnia rzeczywiście będzie potrzebne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-26, 21:07   #4437
ParoleParole
Zakorzenienie
 
Avatar ParoleParole
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 18 685
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Jezu to moi tak samo wszystko wszędzie poupychane, a wizualny burdel jest jak był i niczego z tych przydasiow się nie używa. Dla mnie horror.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aż mi się przypomniało jak porządkowała z mamą piwnice u niej. I stare buty wywalilam do kosza. A ojciec wyjal z kosza u sznurówki zabrał bo przeciez są dobre.



Poszło u mnie ostatnio 7 worków 120 litrowych. Z czego 5 z pościelą, ręcznikami starymi kocami. Planowałam oddać do schroniska te koce, ale pani powiedziała że mną dofinansowania i nie ma potrzeby. Więc stały z 3 miesiące i miejsce zajmowały. W końcu jakaś fundacja zbiórkę robiła odzieży i tekstyliów, więc oddane im zostało.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Wiesz, wszystko co się tak naprawdę liczy, to aby ludzie, których kochasz, byli szczęśliwi i zdrowi. Cała reszta to zamki na piasku..."
ParoleParole jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-26, 22:30   #4438
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Minimalizm w zyciu

Ja skutecznie oduczylam się gromadzenia niepotrzebnych rzeczy dzięki wyjazdowi za granicę. W przeciągu 1,5 roku musieliśmy się 3 razy przeprowadzać i własnie wtedy zrozumiałam że im wiecej gratów tym wiecej problemów przy ewentualnej przeprowdzce. Teraz wszystkie rzeczy których nie używam albo wyrzucam albo oddaję komuś/sprzedaję.
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-27, 00:28   #4439
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Ale wiesz jak to jest... Zrobisz porządki i wyrzucisz/oddasz, to następnego dnia rzeczywiście będzie potrzebne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na pewno, zwłaszcza za małe ubrania do których przez x lat nie udało się schudnąć i nigdy już nie uda czy po prostu paskudne buty które kiedyś były kupione z musu a teraz nikt nawet nie chce na nie patrzeć.
Najbardziej mnie wkurzyło jak w zeszłym roku moja mama miała remont kuchni. Wybrałam jej pod wymiar meble z Ikei, z mnóstwem wyposażenia które miało jej pomóc uporządkować szafki wewnątrz. A ona i tak zamiast przejrzeć i część gratów wyrzucić to wszystko poupychała byle jak, bez organizacji. Aż mnie trzęsie jak czasem czegoś szukam i otwieram szafki. Mogła mieć fajnie urządzoną i uporządkowaną kuchnię a nadal ma dziadostwo tyle że lepiej ukryte.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-27, 00:50   #4440
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Moi rodzice mają 54m2, pełno szaf, spory schowek na klatce i dwie piwnice. Wszystko zapchane najróżniejszymi przydasiami z których moim hitem jest sprzęt do pieczenia cake popsów (bo było za grosze w jakiejś promocji) - chyba nawet nigdy nie wyjęte z kartonu. Nie ma szans na to żeby coś wepchnąć na półkę albo ogólnie znaleźć coś czego się szuka.
Rodzice moich znajomych mają podobnie, już się kiedyś mąż mojej przyjaciółki śmiał że jak kiedyś nasi rodzice poumierają to trzeba będzie zamówić kontenery na śmieci i wyrzucać jak leci, bez patrzenia i zastanawiania. Już dawno mówiłam mamie żeby się 10 razy zastanowiła czy coś jest jej potrzebne, ale ona i tak z nudów chodzi po sklepach i kupuje to co jej się spodoba. Na szczęście w tym roku moi rodzice spędzają sporo czasu na działce, bez dostępu do sklepów, więc przynajmniej zapasy nie będą rosły

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To samo.

Tylko mają duży dom i wiele skrytek.

Wiec i ja się tam upycham.

Trochę się boję, bo latami wynajmowałam i siłą rzeczy miałam tych klamotów mniej, żeby nie musieć tego przewozić.

A teraz kupiłam mieszkanie i... no nie mam łatwego argumentu "bardzo potrzebuję tej patelni do robienia omletów w kształcie serca, chociaż nie lubię omletów, ale nie będę potem sie z tym wozić..."

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 01:50 ---------- Poprzedni post napisano o 01:49 ----------

Cytat:
Napisane przez ParoleParole Pokaż wiadomość
Aż mi się przypomniało jak porządkowała z mamą piwnice u niej. I stare buty wywalilam do kosza. A ojciec wyjal z kosza u sznurówki zabrał bo przeciez są dobre.
Mistrz!
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-12 11:28:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:43.