Opieka nad rodzicami na starość - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-07-16, 09:40   #61
Eloyolo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 136
Dot.: Opieka nad rodzicami na starość

No zdecydowanie tak, ale jej ciagle malo i malo. No umowmy sie, kto kazdego dnia dnia wychodzi na trzy daniowu obiad(bo bez deserka sie nie liczy i jest foch) do restauracji a poten gdzies jeszcze. A takie ma ona oczekiwania, ktorych my nie jestesmy w stanie spelnic. Ma zaplacona dziewczyne, ktora od pon do pt bierze ja do sklepow potem na kawke. 4 -5 razy w tygodniu ktos z rodziny badz przyjaciol ja gdzies zabiera. A i tak jest zle i za malo. Jej syn moj maz prawie kazdego dnia rano idzie do niej na herbate. Mysle ze tak obiektywnie nie jest samotna, wedlug niej- bardzo i porzucona. Ja rozumiem strata meza, skonczona kariera zawodowa no ale ja nie wiem jak pomoc bardziej niz to co robimy. Ja serio myslalam ze damy rade jakos przemieszkac i kto wie co w przyszlosci, no ale nie da sie, mimo checi z mojej strony by bylo dobrze
Eloyolo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-16, 11:53   #62
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 1 805
Dot.: Opieka nad rodzicami na starość

Cytat:
Napisane przez Eloyolo Pokaż wiadomość
No zdecydowanie tak, ale jej ciagle malo i malo. No umowmy sie, kto kazdego dnia dnia wychodzi na trzy daniowu obiad(bo bez deserka sie nie liczy i jest foch) do restauracji a poten gdzies jeszcze. A takie ma ona oczekiwania, ktorych my nie jestesmy w stanie spelnic. Ma zaplacona dziewczyne, ktora od pon do pt bierze ja do sklepow potem na kawke. 4 -5 razy w tygodniu ktos z rodziny badz przyjaciol ja gdzies zabiera. A i tak jest zle i za malo. Jej syn moj maz prawie kazdego dnia rano idzie do niej na herbate. Mysle ze tak obiektywnie nie jest samotna, wedlug niej- bardzo i porzucona. Ja rozumiem strata meza, skonczona kariera zawodowa no ale ja nie wiem jak pomoc bardziej niz to co robimy. Ja serio myslalam ze damy rade jakos przemieszkac i kto wie co w przyszlosci, no ale nie da sie, mimo checi z mojej strony by bylo dobrze
to i tak duzo, ja nie wiem czy bylabym w stanie tyle czasu spedzac z osoba, ktorej nie lubie (mowie o tym co wy bezposrednio robicie).

moim dziadkom np. w glowach sie nie miescilo jak to mozna nie lubic rodziny, przeciez to rodzina.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-16, 12:17   #63
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Opieka nad rodzicami na starość

Cytat:
Napisane przez Eloyolo Pokaż wiadomość
No zdecydowanie tak, ale jej ciagle malo i malo. No umowmy sie, kto kazdego dnia dnia wychodzi na trzy daniowu obiad(bo bez deserka sie nie liczy i jest foch) do restauracji a poten gdzies jeszcze. A takie ma ona oczekiwania, ktorych my nie jestesmy w stanie spelnic. Ma zaplacona dziewczyne, ktora od pon do pt bierze ja do sklepow potem na kawke. 4 -5 razy w tygodniu ktos z rodziny badz przyjaciol ja gdzies zabiera. A i tak jest zle i za malo. Jej syn moj maz prawie kazdego dnia rano idzie do niej na herbate. Mysle ze tak obiektywnie nie jest samotna, wedlug niej- bardzo i porzucona. Ja rozumiem strata meza, skonczona kariera zawodowa no ale ja nie wiem jak pomoc bardziej niz to co robimy. Ja serio myslalam ze damy rade jakos przemieszkac i kto wie co w przyszlosci, no ale nie da sie, mimo checi z mojej strony by bylo dobrze

A zgodzilaby sie na wizyte u psychologa?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-16, 12:31   #64
Eloyolo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 136
Dot.: Opieka nad rodzicami na starość

Wlasnie o to chodzi ze ja ja lubilam wczesniej. Naprawde. Do tej pory jak jest w dobrym humorze jest fajna, ma poczucie humoru, ale no te nowe zachowania wynikajace z podeszlego wieku i poczatku demencji sprawiaja ze na ta chwile mam dosc.



Na wizyte u psychologa mie ma szans, leczy sie ziolkami.



Dlatego opieka nad ridzicami jak najbardziej ale bez osobistej opieki. Pewnie jakbym sama tego nie doswiadczyla to mowikabym inaczej
Eloyolo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-16, 14:15   #65
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Opieka nad rodzicami na starość

Cytat:
Napisane przez Eloyolo Pokaż wiadomość
Wlasnie o to chodzi ze ja ja lubilam wczesniej. Naprawde. Do tej pory jak jest w dobrym humorze jest fajna, ma poczucie humoru, ale no te nowe zachowania wynikajace z podeszlego wieku i poczatku demencji sprawiaja ze na ta chwile mam dosc.



Na wizyte u psychologa mie ma szans, leczy sie ziolkami.



Dlatego opieka nad ridzicami jak najbardziej ale bez osobistej opieki. Pewnie jakbym sama tego nie doswiadczyla to mowikabym inaczej

To skad wiesz, ze poczatki demencji skoro odmawia wizyty u specjalisty? Mi to raczej wyglada na osobowosc narcystyczna.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-16, 15:26   #66
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 1 805
Dot.: Opieka nad rodzicami na starość

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
To skad wiesz, ze poczatki demencji skoro odmawia wizyty u specjalisty? Mi to raczej wyglada na osobowosc narcystyczna.
ja bym dodala, ze niektore zachowania czy cechy sie nasilaja z wiekiem, wiec moze zawsze taka byla, ale raz ze byla mlodsza, a dwa ze mieszkala osobno

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-16, 15:42   #67
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Opieka nad rodzicami na starość

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Ja sie zastanawiam co w takiej Polsce sie dzieje z seniorami, co nie maja dzieci. I nikt im nawet tego zapisania do domu opieki nie zalatwi. Nie wiem czy chce znac odpowiedz na to pytanie.

Coraz częściej słyszę o pomocy np. sąsiadów w zamian za dziedziczenie.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-07-16, 15:46   #68
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: Opieka nad rodzicami na starość

Jak dla mnie ona moze miec depresje ,moze potrzebowac lekow przeciwlekowych . Ziółka nie pomoga. Mi na poczatku naszej drogi z lekarzami powiedziano ,ze w pewnym wieku terapia z psychologiem to za malo ,ze potrzebny psychiatra ,ktory ustawi leczenie. Te leki bardzo pomogly mojej mamie ,spac ale tez w ocenie sytuacji . Potem i tak wyszla demencja ale chwile bylo ok. Zreszta moja mama ,ktora cale zycie byla bardzo dobrym czlowiekiem ,nawet w demencji jest bardzo ok, krotko miala epizod z przeklinaniem i mowieniem glosno co mysli a teraz nigdy sie nie skarzy ,nie jest agresywna ,za wszystko dziekuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez robcia
Czas edycji: 2023-07-16 o 16:36
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-16, 15:49   #69
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Opieka nad rodzicami na starość

[1=0fb2986dc06479a38c396fe 4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a 18ec99;89628118]ja bym dodala, ze niektore zachowania czy cechy sie nasilaja z wiekiem, wiec moze zawsze taka byla, ale raz ze byla mlodsza, a dwa ze mieszkala osobno

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]


Osoby narcystyczne udaja przemile na zewnatrz. To taka poza, maska. W rzeczywistosci oczekuja ekstra przywilejow i sa bardzo czarujace i roztrzeniowe.

Z wiekiem im coraz trudniej sie maskowac, a oczekiwania tylko wzrastaja. Plus wspolne mieszkanie tez pokazuje ich prawdziwe oblicze.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-16, 16:18   #70
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Opieka nad rodzicami na starość

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
To skad wiesz, ze poczatki demencji skoro odmawia wizyty u specjalisty? Mi to raczej wyglada na osobowosc narcystyczna.
Ja bym była ostrożna z aż tak poważna diagnoza jak PD na podstawie krótkiego opisu na forum, ale faktem jest, ze pewne zachowania mogą się nasilać z wiekiem. Do tego mogą się pojawić inne przypadłości wieku starczego, często tez ta wspomniana, nieleczona depresja endogenna i robi się mega trudna mieszanka do ogarnięcia.
Początki demencji są rzeczywiście niespecyficzne i czasami trudno je wyłapać; na pewno trzeba zwrócić uwagę na kłopoty z pamięcią krótkoterminowa, zaburzenia mowy i nawracające/stale zmiany w zachowaniu.
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-16, 17:27   #71
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Opieka nad rodzicami na starość

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
Ja bym była ostrożna z aż tak poważna diagnoza jak PD na podstawie krótkiego opisu na forum, ale faktem jest, ze pewne zachowania mogą się nasilać z wiekiem.
.
To wiadomo, ale faktem jest ze w opisie duzo elementow demencji nie ma.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-07-16, 18:33   #72
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: Opieka nad rodzicami na starość

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
To wiadomo, ale faktem jest ze w opisie duzo elementow demencji nie ma.
Ale choroby neurodegeneracyjne już takie objawy mogą dawać. Demencja jest po prostu tylko jedną z nich.
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-24, 15:40   #73
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Opieka nad rodzicami na starość

Czasem nie ma innej możliwości i o ile dziecko odwiedza regularnie rodzica, dzwoni i sprawdza czy wszystko w porządku-to nie widzę w tym nic złego.
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-07-24 16:40:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:18.