Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - Strona 117 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-07-14, 08:53   #3481
Aranjani
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 574
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Witam Was

Powiedzcie mi proszę, bo dopiero co zamówienie na Mazidłach zrobiłam pierwszy raz:
- czy można dać kwas na opaloną skórę i czy będą przebarwienia? Czy lepiej poczekac do jesieni? Po jakim czasie od peelingu można wyjść na słońce? (chodzi mi o rozstepy na brzuchu)
- czy peeling migdałowy pomoże mi na rozszerzone pory na policzkach i prodzie? Nie mam wągrów tylko klasyczne, powiększające sie z wiekiem dziury. Liczę bardzo na ten peeling głównie z tego powodu...

Dziękuje pięknie z góry za odpowiedź
__________________
kosmetyki

Edytowane przez Aranjani
Czas edycji: 2009-07-14 o 08:56
Aranjani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-14, 08:55   #3482
Partymix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 487
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Z tego co mi napisali z BU wynika, że nie mają informacji od producenta o niestabilności hydrolatów w warunkach obniżonego pH; nie mają też wyników badań zleconych. Badań naukowych na ten temat raczej próżno szukać.

Nadal więc nie wiem, co o tym myśleć. Mam nadzieję, że pani Lidia z Mazideł wyjaśni sytuację. Być może producent Mazidlanych hydrolatów robił testy pod kątem stabilności, a producent tych z BU - nie. Nie wydaje mi się, żeby hydrolaty z różnych sklepów mogły sie różnić aż tak bardzo (taka sugestia pojawiła się w odpowiedzi z BU), zwłaszcza, że akurat lawendowy i rumiankowy użyte w tonikach z kwasami dostępnych w BU, mają takie same parametry jeśli chodzi o konserwanty i pokrywające się zakresy pH.

Hydrolaty i hydroksykwasy to w pewnym sensie składniki z dwóch różnych bajek. Hydrolaty są szeroko stosowane w kosmetyce naturalnej, która skazuje kwasy na banicję. Z drugiej strony receptury kosmetyków profesjonalnych z kwasami bazują zawsze na wodzie, nie spotkałam się nigdy z formulacjami, w których byłyby łączone hydrolaty i kwasy w konkretniejszym stężeniu. Jeśli ktoś zna przykłady takich połączeń, to proszę o informację.
czyli najlepiej mieszac je z woda tak by 1 nie wylkuczały 2. w sumie hydrolot na mazidłach pisze ze można sam stosowac jako tonik wiec czy można go mieszac takie dziwne ale może przy tych stezeniach co podają 5% to faktycznie bedzie ok.
Partymix jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-14, 15:36   #3483
kariki19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 9
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Witam wszystkich Mam pytanie odnośnie stosowania kwasu migdałowego. Zrobiłam sobie peeling kwasem o stężeniu 40% trzymałam go około 5 minut na twarzy. Myślałam, że po takim wysokim stężeniu będzie mi bardzo schodziła skóra, ale efekty są znikome a skóra tylko była wysuszona i delikatnie się łuszczyła:/ czy tak powinno być? czy może źle coś zrobiłam? Chciałam się zapytać jeszcze jakich kosmetyków należy używać po takim zabiegu? Czy można stosować kosmetyki z niskim stężeniem kwasów czy raczej silnie nawilżające? Proszę o szybką odpowiedź
kariki19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-14, 20:57   #3484
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kariki19 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich Mam pytanie odnośnie stosowania kwasu migdałowego. Zrobiłam sobie peeling kwasem o stężeniu 40% trzymałam go około 5 minut na twarzy. Myślałam, że po takim wysokim stężeniu będzie mi bardzo schodziła skóra, ale efekty są znikome a skóra tylko była wysuszona i delikatnie się łuszczyła:/ czy tak powinno być? czy może źle coś zrobiłam? Chciałam się zapytać jeszcze jakich kosmetyków należy używać po takim zabiegu? Czy można stosować kosmetyki z niskim stężeniem kwasów czy raczej silnie nawilżające? Proszę o szybką odpowiedź
Napewno 40% ? robiony z kwasu migdałowego , czy kupiony gotowy do użycia peeling , te gotowe są słabiutkie . Po peelingu kosmetyki łagodzące , na pewno nie z kwasami
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-15, 10:00   #3485
Partymix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 487
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kariki19 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich Mam pytanie odnośnie stosowania kwasu migdałowego. Zrobiłam sobie peeling kwasem o stężeniu 40% trzymałam go około 5 minut na twarzy. Myślałam, że po takim wysokim stężeniu będzie mi bardzo schodziła skóra, ale efekty są znikome a skóra tylko była wysuszona i delikatnie się łuszczyła:/ czy tak powinno być? czy może źle coś zrobiłam? Chciałam się zapytać jeszcze jakich kosmetyków należy używać po takim zabiegu? Czy można stosować kosmetyki z niskim stężeniem kwasów czy raczej silnie nawilżające? Proszę o szybką odpowiedź
wydaje mi się ze po 40% migdału ale takiem "prawdziwym" powinno byc łuszczenie a nawet pieczenie podczas zastosowania. chyba ze to te kupne jeszcze z all tak jak napisała Natalia1 one sa słabe. No i krem z kwasem nie coś łagodzącego np. ampułki łagodzące.
Partymix jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-15, 10:23   #3486
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Z tego co mi napisali z BU wynika, że nie mają informacji od producenta o niestabilności hydrolatów w warunkach obniżonego pH; nie mają też wyników badań zleconych. Badań naukowych na ten temat raczej próżno szukać.

Nadal więc nie wiem, co o tym myśleć. Mam nadzieję, że pani Lidia z Mazideł wyjaśni sytuację. Być może producent Mazidlanych hydrolatów robił testy pod kątem stabilności, a producent tych z BU - nie. Nie wydaje mi się, żeby hydrolaty z różnych sklepów mogły sie różnić aż tak bardzo (taka sugestia pojawiła się w odpowiedzi z BU), zwłaszcza, że akurat lawendowy i rumiankowy użyte w tonikach z kwasami dostępnych w BU, mają takie same parametry jeśli chodzi o konserwanty i pokrywające się zakresy pH.

Hydrolaty i hydroksykwasy to w pewnym sensie składniki z dwóch różnych bajek. Hydrolaty są szeroko stosowane w kosmetyce naturalnej, która skazuje kwasy na banicję. Z drugiej strony receptury kosmetyków profesjonalnych z kwasami bazują zawsze na wodzie, nie spotkałam się nigdy z formulacjami, w których byłyby łączone hydrolaty i kwasy w konkretniejszym stężeniu. Jeśli ktoś zna przykłady takich połączeń, to proszę o informację.
Powiem szczerze że ja sie nad stabilnością hydrolatów nigdy nie zastanawiałam... bo przeciez to poprostu taka woda z mała ilością olejku... ja używam hydrolatu z ZYSKu i tam w formulacjach z kwasami są hydrolaty

---------- Dopisano o 11:23 ---------- Poprzedni post napisano o 11:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Aranjani Pokaż wiadomość
Witam Was

Powiedzcie mi proszę, bo dopiero co zamówienie na Mazidłach zrobiłam pierwszy raz:
- czy można dać kwas na opaloną skórę i czy będą przebarwienia? Czy lepiej poczekac do jesieni? Po jakim czasie od peelingu można wyjść na słońce? (chodzi mi o rozstepy na brzuchu)
- czy peeling migdałowy pomoże mi na rozszerzone pory na policzkach i prodzie? Nie mam wągrów tylko klasyczne, powiększające sie z wiekiem dziury. Liczę bardzo na ten peeling głównie z tego powodu...

Dziękuje pięknie z góry za odpowiedź
1.na świerzo opaloną nie za bardzo bo ona jest poprostu podrażniona a na taka skórę nie powinno się kłasć kwasów, pozatym mi sie wydaje ze w porzadku, z tym ze jak ci nierówno zejdzie to bedziesz w łaty a poczekać trzeba miesiąc
2. na rozszezrone pory najlepszy jest l-mlekowy ale z migdałem oczywiście też możesz spróbować
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-15, 11:04   #3487
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Aranjani Pokaż wiadomość
Witam Was

Powiedzcie mi proszę, bo dopiero co zamówienie na Mazidłach zrobiłam pierwszy raz:
- czy można dać kwas na opaloną skórę i czy będą przebarwienia? Czy lepiej poczekac do jesieni? Po jakim czasie od peelingu można wyjść na słońce? (chodzi mi o rozstepy na brzuchu)
- czy peeling migdałowy pomoże mi na rozszerzone pory na policzkach i prodzie? Nie mam wągrów tylko klasyczne, powiększające sie z wiekiem dziury. Liczę bardzo na ten peeling głównie z tego powodu...

Dziękuje pięknie z góry za odpowiedź
Czy migdał pomoże to sprawa indywidualna. Krzyczłabym, że lepiej salicyl mlekowy itp., ale odkąd prowadzę mały domowy gabinet kwasowy na koleżnkach, widzę, że faktycznie na niektórych lepiej działa migdał, a salicyl w ogóle nie daje efektu

Cytat:
Napisane przez kariki19 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich Mam pytanie odnośnie stosowania kwasu migdałowego. Zrobiłam sobie peeling kwasem o stężeniu 40% trzymałam go około 5 minut na twarzy. Myślałam, że po takim wysokim stężeniu będzie mi bardzo schodziła skóra, ale efekty są znikome a skóra tylko była wysuszona i delikatnie się łuszczyła:/ czy tak powinno być? czy może źle coś zrobiłam? Chciałam się zapytać jeszcze jakich kosmetyków należy używać po takim zabiegu? Czy można stosować kosmetyki z niskim stężeniem kwasów czy raczej silnie nawilżające? Proszę o szybką odpowiedź
Co do zasady tuż po stosujemy nawilżające i natłuszczające substancje.
Jest też szereg propozycji kuracji, w których w kolejne dni stosuje się dalej kwasy, aby złuszczyć jeszcze dokładniej.

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Powiem szczerze że ja sie nad stabilnością hydrolatów nigdy nie zastanawiałam... bo przeciez to poprostu taka woda z mała ilością olejku... ja używam hydrolatu z ZYSKu i tam w formulacjach z kwasami są hydrolaty
Przyznaje się, że za dużo merytorycznie na ten temat nie mogę napisać.
Co do stabilności to podobnie jak Lorri nie łączę hydrolatów i kwasów.
Mamy chyba podobną zasadę działania - aż nie znajdę, że coś można łączyć i będzie działać nie łączę.

Mały OT, ale w ogóle nie podoba mi się też kilka innych połączeń na BU i ZSK, wydaje mi się, że nie do końca biorą pod uwagę ph i inne sprawy.Działają podbnie jak firmy farmaceutyczne, które lubują się w łączeniu w witaminach i minerałach rzeczy, które nawzajem zmniejszają swoje wchłanianie. Ładnie to wygląda jak się wypisze co na co pomaga, tyle, że polączone już takie skuteczne nie jest.
A na maile obydwie firmy odpisują mi dość dziwnie. Co by nie mówić i tak nawet nie do końca udane połączenia są lepsze i bardziej skuteczne niż większość gotowych drogeryjnych produktów, więc można lekko przymknąć oko.
Ale polecam dokładnie się wczytać co z czym można stosować zanim się pomiesza jakiś super krem ze wszystkim. Plus jest jeszcze taki, że w razie czego wiemy szybciej co nam nie służy albo co jest świetne dla naszej cery. To już uwagi raczej nie co do "hydrolat plus kwas", ale ten sam problem
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-15, 14:05   #3488
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Mi peeling migdałowy nie służył, złuszczyłam się nierównomiernie, ale tam gdzie mi zeszła skóra takimi wielkimi płatami, tam mam wyraźnie mniejsze dziury. Myślę, że gdyby udało mi się równomiernie przypalić całą skórę na twarzy, to te pory byłyby niewidoczne...

A co do opalonej skóry, to też jest to ryzyko, że skóra zejdzie płatami i potem będzie się miało w tych miejscach białe plamy...
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-15, 14:29   #3489
Partymix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 487
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

a wiecie co dziewczyny byłam u kosmetyczki zapytac sie ile kosztuje zabieg peeling migdałowy wiecie tak by porównać z wykonaniem samemu jak to się opłaca . I powiem wam że Pani mi powiedziała 100zł jeden zabieg! Nie wiem jak to się ma do innych punktów kosmetycznych bo byłam w 1 ale pewnie jakoś podobnie. No i tak zabieg peeling o stężeniu 40% plus potem jakas ampułka nawilżenie bajery takie tam...
Ale co ważne Pani kosmetyczka powiedziała że migdał jest całkowicie bezpieczny tzn. moge się po nim opalać itd!! I ja już zgłupiałam ....

Edytowane przez Partymix
Czas edycji: 2009-07-15 o 14:31
Partymix jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-15, 14:36   #3490
kariki19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 9
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

To był kwas gotowy zakupiony na allegro:/ więc mówicie, że te kwasy z allegro są jakoś rozcieńczane? Może mogłybyście mi podać jakiś przykład takiej kuracji i jakie najlepsze kosmetyki możecie polecić po kwasach? Bo nie mam pojęcia jakiego kremu użyć....:/ z góry wam wszystkim serdecznie dziękuję
kariki19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-15, 21:53   #3491
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Otrzymałam odpowiedź z Mazideł i już donoszę jak wygląda sprawa ze stabilnością hydrolatów.

Informacje o zakresach pH, w których hydrolaty są stabilne, pochodzą od producenta, są zawarte w specyfikacjach technicznych sporządzanych na podstawie badań. Są to więc dane wiarygodne.

Niestabilność hydrolatu nie wiąże się z negatywnym wpływem na skórę, a jedynie z faktem, że w zbyt niskim pH niektóre substancje czynne zawarte w hydrolatach ulegają rozkładowi.

Z odpowiedzi, które uzyskałam z BU, wynika, że producent ich hydrolatów nie dostarczył danych na temat ich stabilności w konkretnych zakresach pH, bo najwidoczniej nie badał ich pod tym kątem, co jednak przecież nie musi wcale oznaczać, że hydrolaty będą stabilne w warunkach obniżownego pH. Nie ma żadnych oficjalnych badań stabilności hydrolatów, na które można by się powołać. W mailu z BU wspomniano o książce Suzanne Catty (Hydrosols: The Next Aromatherapy), nie jest to jednak opracowanie naukowe, poza tym autorka nie zajmuje się stabilnością hydrolatów w różnych zakresach pH, a jedynie relacją między pH danego hydrolatu a okresem jego trwałości. Przekonywano mnie również, że niektóre hydrolaty same z siebie mają pH poniżej 4. Ok., ale co z tego, skoro akurat te z BU mają pH wyższe niż 4. Argumenty o tym, że olejki eteryczne czy pojedyncze substancje, jakie można znaleźć w hydrolatach (wymieniono kilka), są stabilne w niskim pH, też mnie nie przekonują. Hydrolat to nie jest prosta mieszanina. Nie wierzę również, żeby hydrolaty z BU i te z Mazideł różniły się aż tak bardzo, w przypadku lawendowego i rumiankowego parametry się zgadzają (pani Lidia zasugerowała, że producent jest ten sam).

Osobiście wolę polegać na stwierdzeniach niż ich braku, dlatego będę uwzględniać graniczny poziom pH=4 w przypadku formulacji z hydrolatami.

Alkaxy, ja robiłam toniki z kwasami na hydrolatach, ale pilnowałam pH, bo informacje o stabilności (których najwięcej w Mazidłach i dzięki im za to) biorę zawsze pod uwagę. Ostatnio przekonałam się o niedokładności pomiarów pH za pomocą papierków i w związku z tym uważniej przyglądam się recepturom własnym i cudzym. Będę eksperymentować dopiero, jak sobie sprawię pehametr.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-07-15 o 22:11
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-15, 22:29   #3492
Aranjani
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 574
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Viki1988, Alkaxy, dzięki za odpowiedź
Najpierw spróbuje nie zrobic sobie krzywdy migdałkiem i zobaczymy jakie będa tego efekty Póki co liczę na to, że będe miała cerę jak u niemowlaka,hehe
__________________
kosmetyki

Edytowane przez Aranjani
Czas edycji: 2009-07-15 o 22:38
Aranjani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-15, 23:08   #3493
koko19891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 424
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Lorri przydatne informacje... bo ja chciałem stworzyć teraz tonik z BHA i po tym co teraz przeczytałem sam nie wiem co zrobić.. chyba najlepiej woda destylowana i tyle ?
__________________
koko19891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-16, 10:23   #3494
Partymix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 487
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Lorri to dobrze ze nie ma to negatywnego wpływu na skórę i twarz mi nie odpadnie tak myślę. W sumie jak Koko zastanawiam się czy poprostu z woda nie mieszac i tyle.
a hydrolot używac ot tak jako sam tonik bez dodatków??

Lorri wybacz moje pytanie na ZSK znalazłam przepis na tonik wg. Lorii nie wiem czy to zbieg okoliczności czy twój przepis?
Partymix jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-16, 21:18   #3495
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Tonik z BHA będzie skuteczniejszy przy pH ok. 3, więc chyba najlepiej mieszać z wodą.

Koko, a Ty chcesz robić tonik bezalkoholowy z salicylem wg receptury ZSK? Ja robiłam 3 podejścia do niego i za każdym razem kwas niemiłosiernie rekrystalizował. Właśnie po tych doświadczeniach straciłam zaufanie do papierków, bo wydawało mi się, że pH ustawiam na ok. 3.5. Potem pani Kasia robiła próby i ostatecznie stężenie sody jest wyższe niż w pierwotnej wersji (1.5%) i zamieszczona została dokładna instrukcja wykonania. Ale mi się już odechciało. Zresztą, taka dawka sody to nic fajnego dla skóry na dłuższą metę.

Tak, to moje receptury (pH=4). Dość stare. Dłużej niż pół roku nie polecam stosować. Jakoś po 4 miesiącach efekty znacznie mniej imponujące. Pod koniec już mnie kwas mlekowy za bardzo podrażniał. Poza tym miałam ostatnio problemy z buraczkiem po tonikach i podejrzewam niacynamid. Niby ma być stabilny w bardzo szerokim zakresie (wedle deklaracji producenta pH: 3 -7.5), ale ten rumień to mi wygląda na efekt działania kwasu nikotynowego. Więc niacynamidu nie dodaję już do toników z kwasami. Ewentualnie jeszcze mogę skierować podejrzenia na hydrolaty - różany z ZSK (ma dodatek alkoholu) i geraniowy z Mazideł (konserwanty). Będę testować, więc prędzej czy później się dowiem, kto jest winowajcą. Na razie używam toniku z kw. migdałowym na wodzie na noc, a toniku na hydrolacie (z aloesem, pantenolem, alantoiną, liposomami; pH=5.5) na dzień.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-07-16 o 21:31
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-17, 16:53   #3496
koko19891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 424
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

pewnie ciut alkoholu by mi nie zaszkodził ale w tym momencie sam nie wiem jak to zrobić .Ja i tak musze mieć większy kaliber niż inni
__________________
koko19891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-17, 17:17   #3497
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

No tak, Tobie pewnie dodatek alkoholu krzywdy nie zrobi .
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-19, 09:36   #3498
YadhiraCarillo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 15
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Zrobiłam sobie peeling o stężeniu 40% - kwas z mazideł i spirytus 95% na łydki, trzymałam 15 min i nic. Doslownie nic! Zaraz po nałożeniu na nogi mikstura zrobiła się biała. Nic mnie nie piekło, nie zaczerwieniło się. Nie wiem co zrobiłam źle... Kwas wsypałam do spirytusu a że nie do końca chciał się rozpuścić to podgrzałam w kąpieli wodnej. Proszę Was o jakieś sugestie
YadhiraCarillo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-19, 09:59   #3499
magdus34
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 48
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Skóra na nogach z reguły nie szczypie przy kwasach. Ja nakładam na plecy takie stężenia i nie zmywam, zostawiam na noc.Nawet jeśli nie ma pieczenia i łuszczenia kwas swoje robi.
magdus34 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-19, 13:05   #3500
Aranjani
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 574
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

To jeszcze raz ja. Nie mam głowy do tych proporcji i pewnie trochę czasu potrwa zanim mnie oświeci.

Chodzi mi o to, że mam miareczkę 1ml z Mazideł. Wodę destylowaną odmierzam strzykawką. Kwasu powinno być 0.8 mg na 4 ml wody? Czyli ile proszku z kwasem odmierzyć? 1ml? 0,8ml? Mam miarki tylko z ml a moja waga kuchenna jest niewiarygodna.
Pomóżcie mi , proszę....


Dzis dałam całą miareczkę kwasu 1ml na 4ml wody destylowanej i nałożyłam na łydki. Nic się nie wydarzyło. Trochę sie boje aplikowac kwas na twarz na razie, dlatego wolę sie upewnic jak to jest z tymi proporcjami.

---------- Dopisano o 13:59 ---------- Poprzedni post napisano o 13:27 ----------

Dobra, przepraszam za zawracanie głowy, juz znalazlam


__________________
kosmetyki

Edytowane przez Aranjani
Czas edycji: 2009-07-19 o 13:07
Aranjani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-19, 13:11   #3501
Partymix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 487
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Aranjani Pokaż wiadomość
To jeszcze raz ja. Nie mam głowy do tych proporcji i pewnie trochę czasu potrwa zanim mnie oświeci.

Chodzi mi o to, że mam miareczkę 1ml z Mazideł. Wodę destylowaną odmierzam strzykawką. Kwasu powinno być 0.8 mg na 4 ml wody? Czyli ile proszku z kwasem odmierzyć? 1ml? 0,8ml? Mam miarki tylko z ml a moja waga kuchenna jest niewiarygodna.
Pomóżcie mi , proszę....


Dzis dałam całą miareczkę kwasu 1ml na 4ml wody destylowanej i nałożyłam na łydki. Nic się nie wydarzyło. Trochę sie boje aplikowac kwas na twarz na razie, dlatego wolę sie upewnic jak to jest z tymi proporcjami.

---------- Dopisano o 13:59 ---------- Poprzedni post napisano o 13:27 ----------

Dobra, przepraszam za zawracanie głowy, juz znalazlam


to napisz jak możesz
Partymix jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-19, 18:23   #3502
YadhiraCarillo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 15
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Ale jak zostawiałaś na noc to rozumiem, że posmarowane maścią?
YadhiraCarillo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-20, 08:38   #3503
magdus34
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 48
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Proszę kliknij w jedną z ikonek Szybkiej Odpowiedzi przy postach, aby uaktywnić to okienko.
magdus34 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-20, 10:04   #3504
Partymix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 487
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez magdus34 Pokaż wiadomość
Proszę kliknij w jedną z ikonek Szybkiej Odpowiedzi przy postach, aby uaktywnić to okienko.
Partymix jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-21, 21:25   #3505
magdus34
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 48
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Nie wiem dlaczego, ale mam problemy z wysyłaniem postów.
Wcześniej napisałam, że zostawiam kwas na plecach lub nogach, zmywam dopiero następnego dnia.
magdus34 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-22, 10:47   #3506
Partymix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 487
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

dziewczyny ja zrobiłam własnie zamówionko na mazidłach , kupiłam glikol mogdał oczar i bede się maziała, ale nie dostałam potwierdzenia na maila i nie wiem czy pisac do nich czy zapisało sie moje zamówienie
mam juz 5 litrów wody destylowanej zapłaciłam za nią 4 zł myślałam ze jest droższa miło sie zaskoczyłam.
Partymix jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-22, 14:58   #3507
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Partymix Pokaż wiadomość
dziewczyny ja zrobiłam własnie zamówionko na mazidłach , kupiłam glikol mogdał oczar i bede się maziała, ale nie dostałam potwierdzenia na maila i nie wiem czy pisac do nich czy zapisało sie moje zamówienie
mam juz 5 litrów wody destylowanej zapłaciłam za nią 4 zł myślałam ze jest droższa miło sie zaskoczyłam.
poczekaj może jeszcze dojdzie a jak do jutra nic nie dostaniesz to do nich napisz
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-22, 20:47   #3508
Partymix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 487
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
poczekaj może jeszcze dojdzie a jak do jutra nic nie dostaniesz to do nich napisz
dzieki juz doszło martwilam sie bo chciałam zrobić dzis przelew a nie miałam numeru zamówienia ale juz jest trudno z ranca zrobie przelew
Partymix jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-23, 13:48   #3509
Kagome_17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 48
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

czesc, jestem tu nowa a ze za pare dni bede w polsce to chcialam jeszcze troche popytac nim cos kupie na mazidlach:
1. z czym wymieszac kwas migdalowy (http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27) by otrzymac najlepszy efekt?
2. jak to sie wogole wykonuje? pierwsze mieszasz a pozniej...? nie odbarwie brwi?
3. co ile powtarzac? co ile "mozna" powtarzac?
4. w co sie jeszcze zaopatrzyc? (filtry mam, kremy nawilzajace tez)
5. mozna w czasie uzywania migdalka rowniez stosowac acne derm? czy lepiej poczekac?
6. na ile wystarczy 10g kwasu migd.? (bo nastepnym razem jade dopiero za 3 miesiace)

sorry ze takie pytania, ale naprawde mi sa potrzebne odpowiedzi bo czytalam troche ale odpowiedzi sa rozne a jesli mialabym cos zamowic to tylko dzis/jutro...

z gory dziekuje ;D
Kagome_17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-23, 16:31   #3510
Aranjani
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 574
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Witajcie, ja Jestem drugi dzień po migdale 20% trzymanym przepisowe 5 min. Troszkę czułam igiełki na twarzy i pieczenie ale nic specjalnego sie nie działo. Nie trzymalam za długo bo troche sie bałam. Dopiero dwa dni po kwasie zaczęła się wylineczka Zrobiłam peeling mechaniczny i prawie wszystkie skóreczki się zrolowały i zeszly. Twraz wiem, że nie musze bac sie tego kwasu.
Niestety efekty są minimalne Zrobie następny za dwa tygodnie, z alkoholem i na 20 min. Spróbuje od razu 30%

Jeszcze pytanie: Jak Wy to robicie, że dostajecie próbki z BU i Mazideł? Ja ani z jednego ani z drugiego sklepu nic nie dostałam... A zamówienia były na 60-70 pln....
__________________
kosmetyki
Aranjani jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:54.