KOCHAM tyko KOCHANEGO - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-29, 20:14   #1
cascatelle
Raczkowanie
 
Avatar cascatelle
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 66

KOCHAM tyko KOCHANEGO


Jak to jest że jeśli któraś z koleżanek zakocha się w jakimś facecie i zaczyna za nim szaleć automatycznie mam uczucie że musi być mój...Najbardziej mnie wtedy kręci chociaż bez zainteresowania nim innych w ogóle nie zwróciłabym na niego uwagi...
cascatelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-29, 20:20   #2
syntagma
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 4 509
Dot.: KOCHAM tyko KOCHANEGO

Idz na forum Wizazowe spolecznosci, watek: nie jestesmy swiete

Powinni Cie przyjac i zrozumiec.
__________________
.................
syntagma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-29, 20:43   #3
Lena_20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Mielec :D
Wiadomości: 20 712
Dot.: KOCHAM tyko KOCHANEGO

bo niektorzy tak maja? chec posiadania wowczas gdy inne na niego lecą.. niektorych to pociaga.. chca miec ta najbardziej rozchwytywana osobe.. Kazdy ma jakies jazdy..
__________________


Lena_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-30, 07:18   #4
cascatelle
Raczkowanie
 
Avatar cascatelle
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 66
Dot.: KOCHAM tyko KOCHANEGO

Ale to może być koleś który nie jest rozchwytywany w ogóle...ale jak chociaż jedna koleżanka zacznie z nim kręcić a nawet on z nią też to ja już mam zaraz w głowie plan jak sprawić żeby był mój. I próbuje z tym walczyć bo nie chce rozwalać szczęścia moim koleżanką ale te różne intrygi same wychodzą. Nie wiem....to chyba jakiś cholerny syndrom zdobywcy...
cascatelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-30, 07:20   #5
pink69
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7 490
Dot.: KOCHAM tyko KOCHANEGO

Cytat:
Napisane przez syntagma Pokaż wiadomość
Idz na forum Wizazowe spolecznosci, watek: nie jestesmy swiete

Powinni Cie przyjac i zrozumiec.
Nie,nie powinny.
__________________


pink69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-30, 07:33   #6
cascatelle
Raczkowanie
 
Avatar cascatelle
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 66
Dot.: KOCHAM tyko KOCHANEGO

Cytat:
Napisane przez pink69 Pokaż wiadomość
Nie,nie powinny.
na kolanach błagać nie będę ani jęczeć pod monitorem.
cascatelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-30, 07:47   #7
pink69
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7 490
Dot.: KOCHAM tyko KOCHANEGO

Cytat:
Napisane przez cascatelle Pokaż wiadomość
na kolanach błagać nie będę ani jęczeć pod monitorem.
Chyba nie zrozumiałaś

Nie jestesmy swiete nie oznacza "przyjdź do nas jak zabijesz,odbijesz chłopaka,czy kradniesz".Nie uskuteczniamy takich zachowań,więc raczej Cię nikt tam nie pochwali.
__________________


pink69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-30, 07:55   #8
cascatelle
Raczkowanie
 
Avatar cascatelle
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 66
Dot.: KOCHAM tyko KOCHANEGO

Cytat:
Napisane przez pink69 Pokaż wiadomość
Chyba nie zrozumiałaś

Nie jestesmy swiete nie oznacza "przyjdź do nas jak zabijesz,odbijesz chłopaka,czy kradniesz".Nie uskuteczniamy takich zachowań,więc raczej Cię nikt tam nie pochwali.
W takim razie przepraszam Cię Pink69 myślałam że chcesz mi dać do zrozumienia że w ogóle nie chcecie mnie tam widzieć. Wiem że mój problem jest równo poryty a w Waszych "świętych" już byłam i widziałam że są tam całkiem inne grzeszki. Pzdr
cascatelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-30, 08:08   #9
pink69
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7 490
Dot.: KOCHAM tyko KOCHANEGO

Cytat:
Napisane przez cascatelle Pokaż wiadomość
W takim razie przepraszam Cię Pink69 myślałam że chcesz mi dać do zrozumienia że w ogóle nie chcecie mnie tam widzieć. Wiem że mój problem jest równo poryty a w Waszych "świętych" już byłam i widziałam że są tam całkiem inne grzeszki. Pzdr
Każdy jest mile widziany
__________________


pink69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-30, 10:06   #10
myShaczeQ
Zadomowienie
 
Avatar myShaczeQ
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 767
GG do myShaczeQ
Dot.: KOCHAM tyko KOCHANEGO

ja mysle, ze to chec udowadniania sobie, ze jest sie lepsza od danej dziewczyny.
__________________





myShaczeQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-30, 10:12   #11
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: KOCHAM tyko KOCHANEGO

Moim skromnym zdaniem tytuł wątku jest mylący... Mi Twoje odczucia w ogole nie kojarzą się ze słowem kocham a już na pewno nie z KOCHAM

Chcę owszem pasowałoby, żądam posiadania na własność także, mam ochotę na chwilową zabawkę też by uszło...


Jesteś najwyczajniej w świecie typem psa ogrodnika. Taki już Twój charakter, jest to zapewne przykre dla koleżanek. Może kiedyś zrozumiesz, może Ci przejdzie. Może nie.

Do psychologa nie wysyłam, chociaż chętnie usłyszałabym wypowiedź osoby po psychologii, czy takie odczucia mieszczą sie w normie zachowań, czy też nadają się na sesje
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-30, 10:58   #12
karenina19
Zakorzenienie
 
Avatar karenina19
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Niedersachsen
Wiadomości: 6 905
Send a message via Skype™ to karenina19
Dot.: KOCHAM tyko KOCHANEGO

No to faktycznie masz problem...ciesze sie tylko, ze nie jestem twoja kolezanka...z wiadomych powodow sie ciesze...
__________________
>> I nga wa o mua << Timszel...
"The world is getting so hypersensitive. Soon I won´t be able to make fun of mysel without offending someone"

karenina19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-30, 12:20   #13
Ywonula
Zadomowienie
 
Avatar Ywonula
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: z tąd...
Wiadomości: 1 613
Dot.: KOCHAM tyko KOCHANEGO

Eee a ja Cie rozumiem bo sama mam podobnie
Nie jest to tak że odbijam chłopaków koleżankom, bo nigdy nie było takiej sytuacji.

Zapewne chodzi Ci o to:
np. Idziesz ulicą widzisz chłopaka, jest Ci obojętny. Jakaś tam znajoma podchodzi do niego zaczynaja flirtować i w tym momencie dostrzegasz że ten chłopak nie jest taki zły, że można by było się obok niego zakręcić

Taki typ i nic nie poradzisz... Mnie na przykład nie spodoba się chłopak który nie ma wogóle powodzenia. Przeszkadza mi to ale co zrobic...
__________________
Nie można dwadzieścia cztery godziny na dobę trzymać się za ręce i ciągle uśmiechać, bo drętwieją mięśnie.
Ywonula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-30, 12:28   #14
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: KOCHAM tyko KOCHANEGO

Cytat:
Napisane przez cascatelle Pokaż wiadomość
Nie wiem....to chyba jakiś cholerny syndrom zdobywcy...
Raczej prymitywny syndrom wściekłej rywalizacji między osobnikami żeńskimi


Cytat:
Napisane przez dzustam Pokaż wiadomość
Moim skromnym zdaniem tytuł wątku jest mylący... Mi Twoje odczucia w ogole nie kojarzą się ze słowem kocham a już na pewno nie z KOCHAM

aż mi się przypomniała cytat z "Człowieka z żelaznej masce"
"tyle kobiet cię otacza, czy kochasz którąś z nich?"
"tak, i to całkiem regularnie"

czy wiesz co to znaczy kochać? Wybacz, ale wydajesz mi sie osobą niedojrzałą. Jeżeli masz tyle lat co w profilu to nie martw się - jest spora szansa, że to przejdzie z wiekiem
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-30, 20:52   #15
cascatelle
Raczkowanie
 
Avatar cascatelle
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 66
Dot.: KOCHAM tyko KOCHANEGO

Nigdy nie odbiłam tego chłopaka żadnej koleżance bo po prostu zawsze w pewnym momencie się hamuję i nie potrafię jej tego zrobić bo bardzo cenię przyjaźń ale zastanawiał mnie fakt samych tych chodzących po głowie myśli i instynktownych zachowań. Ps. mam tyle lat co w profilu no i także mam nadzieję że to minie
cascatelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-30, 21:17   #16
Maddy84
Zadomowienie
 
Avatar Maddy84
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 949
Send a message via Skype™ to Maddy84
Dot.: KOCHAM tyko KOCHANEGO

Cascatelle, gdy przeczytałam Twoje słowa uśmiechnęłam się w duchu do siebie. Dlaczego? Zahaczyłaś o sferę moich zainteresowań i pracę magisterską, w trakcie pisania której właśnie jestem.

Psychologiem nie jestem, ale przytoczę tu pewien fragment książki dotyczący jednego z proponowanych przez pewnego filozofa typów charakterów.
"W orientacji eksploatatorskiej (...) podstawową przesłanką jest pogląd, że
źródło wszelkiego dobra znajduje się na zewnątrz, że wszystko czego się chce, tam trzeba poszukać i że niczego nie można wytworzyć samemu. (...)Orientacja ta rozciąga sie na wszystkie sfery aktywności. W sferze miłości i uczuć ludzie ci dążą do rabunku i kradzieży. Pociągają ich tylko te osoby, które mogą zabrać komuś innemu. Osoby te są dla nich atrakcyjne, ponieważ należą do kogoś innego; nie zakochują się w osobie nie związanej".

Oczywiście nie można tego odbierać dosłownie! To tak w ramach uchronienia się przed nadinterpretacja

Moim zdaniem, Twój syndrom zdobywcy (jak to już ktoś wcześniej nazwał), wynika z samooceny niższej niż być powinna. Z tego co zrozumiałam to najbardziej atrakcyjne wydają Ci się "czyjeś rzeczy" (nie wykraczam poza damsko-męską sferę). A może po prostu nie doceniasz tego co sama masz?
__________________
Всеки вижда как изглеждаш, но малко чувстват какъв си.
Maddy84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-30, 23:40   #17
Sabbath
Wiedźma
 
Avatar Sabbath
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 12 013
Dot.: KOCHAM tyko KOCHANEGO

Cytat:
Napisane przez dzustam Pokaż wiadomość
Do psychologa nie wysyłam, chociaż chętnie usłyszałabym wypowiedź osoby po psychologii, czy takie odczucia mieszczą sie w normie zachowań, czy też nadają się na sesje
Dżustam, po tak krótkiej wypowiedzi chyba trudno to oceniać, nawet jesli jest się psychologiem.
Z jednej bowiem strony naturalnym mechanizmem psychologicznym jest to, że coś, co jest powszechnie pożądane, co cieszy się uznaniem - jest postrzegane jako atrakcyjniejsze, cenniejsze, bardziej warte posiadania. Na tym opiera się na przykład zjawisko mody.

Z drugiej zaś strony tak, jak piszesz, nie ma to wiele wspólnego z miłością.

Takie odbijanie łupów (bo przecież nie jest to tworzenie związków) wynika z potrzeby potwierdzenia własnej atrakcyjności - człowiek o niskim poczuciu własnej wartości, nie czujący się dobrze ze sobą i nie potrafiący szanować siebie za to, jakim jest usiłuje znaleźć takie potwierdzenie, dowód swej atrakcyjności na zewnątrz. Może to być rywalizacja sportowa , mogą to być prowokowane bójki zmierzające do pokazania przewagi fizycznej nad przeciwnikiem, może to być rywalizacja zmierzająca do bezpośredniej konfrontacji pod względem poziomu atrakcyjności.

Co ja o tym myślę?
Pisałam już, że w pewnym stopniu to zachowanie naturalne.
Jednak nie w wersji, którą opisuje Autorka wątku.
Taki "sport" unieszczęśliwia bowiem nie tylko dziewczynę, której być może ruinuje szansę na piękny związek. Nie tylko chłopaka, który zostaje okłamany, oszukany i zwiedziony (a potem porzucony zapewne). Także sama uwodzicielka jest osobą skrzywdzoną, bo nie dość, że nie potrafi normalnie kochać i zrealizować się w związku, to jeszcze skazuje się na przeskakiwanie z jednego nietrwałego i powierzchownego romansu w drugi. Bez poczucia spełnienia i bez widoków na trwałe szczęście - bo przecież kiedy już odbije jakiegoś chłopaka, kiedy on już należy do niej - automatycznie przestaje być atrakcyjny.

Dlatego zamiast oburzenia, czy potępienia dla Założycielki wątku - odczuwam żal.
Dziewczyna, której Cascatelle zniszczy związek, zabierze miłość, słowem - uczyni krzywdę - ma zawsze szansę na zbudowanie nowej relacji. Cascatelle sama skazuje się na wieczne tułanie, na ciągłą emocjonalną szarpaninę.
Chwilowe poczucie satysfakcji wynikające z wyrwanie komuś atrakcyjnej zdobyczy na dłuższa metę nie zastąpi poczucia spełnienia i pewności, którą daje szczęsliwy związek.

Edytowane przez Sabbath
Czas edycji: 2008-05-31 o 00:12 Powód: literówki
Sabbath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-31, 20:44   #18
AgataM86
Rozeznanie
 
Avatar AgataM86
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 501
Dot.: KOCHAM tyko KOCHANEGO

Cytat:
Napisane przez cascatelle Pokaż wiadomość
to chyba jakiś cholerny syndrom zdobywcy...

Cytat:
Napisane przez myShaczeQ Pokaż wiadomość
ja mysle, ze to chec udowadniania sobie, ze jest sie lepsza od danej dziewczyny.
Cytat:
Napisane przez margitta Pokaż wiadomość
Raczej prymitywny syndrom wściekłej rywalizacji między osobnikami żeńskimi

Cytat:
Napisane przez Maddy84 Pokaż wiadomość
"W orientacji eksploatatorskiej (...) podstawową przesłanką jest pogląd, że źródło wszelkiego dobra znajduje się na zewnątrz, że wszystko czego się chce, tam trzeba poszukać i że niczego nie można wytworzyć samemu. (...)Orientacja ta rozciąga sie na wszystkie sfery aktywności. W sferze miłości i uczuć ludzie ci dążą do rabunku i kradzieży. Pociągają ich tylko te osoby, które mogą zabrać komuś innemu. Osoby te są dla nich atrakcyjne, ponieważ należą do kogoś innego; nie zakochują się w osobie nie związanej".
Moim zdaniem, Twój syndrom zdobywcy (jak to już ktoś wcześniej nazwał), wynika z samooceny niższej niż być powinna. Z tego co zrozumiałam to najbardziej atrakcyjne wydają Ci się "czyjeś rzeczy" (nie wykraczam poza damsko-męską sferę). A może po prostu nie doceniasz tego co sama masz?

Cytat:
Napisane przez Sabbath Pokaż wiadomość
Takie odbijanie łupów (bo przecież nie jest to tworzenie związków) wynika z potrzeby potwierdzenia własnej atrakcyjności - człowiek o niskim poczuciu własnej wartości, nie czujący się dobrze ze sobą i nie potrafiący szanować siebie za to, jakim jest usiłuje znaleźć takie potwierdzenie, dowód swej atrakcyjności na zewnątrz. Może to być rywalizacja sportowa , mogą to być prowokowane bójki zmierzające do pokazania przewagi fizycznej nad przeciwnikiem, może to być rywalizacja zmierzająca do bezpośredniej konfrontacji pod względem poziomu atrakcyjności.
__________________
AgataM86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-31, 20:50   #19
BaBy Girl
Rozeznanie
 
Avatar BaBy Girl
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: somewhere over the rainbow
Wiadomości: 630
Dot.: KOCHAM tyko KOCHANEGO

hahahaha Agata i wszystko jasne :P a ja osobiscie nie lubię dziewczyn,które odbijają facetów juz zajetych.To sa zwykłe szmaty.Mam to gdzies ze zaczyna im się podobac bo dostrzegają ze skoro jakas dziewczyna się z nim zwiazała to moze nie jest taki zły.Takie dziewuchy najchetniej udusiłabym własnymi rękami.
__________________
BaBy Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-31, 21:59   #20
lara
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: road paved in gold
Wiadomości: 872
Dot.: KOCHAM tyko KOCHANEGO

Cytat:
Napisane przez cascatelle Pokaż wiadomość
Nigdy nie odbiłam tego chłopaka żadnej koleżance bo po prostu zawsze w pewnym momencie się hamuję i nie potrafię jej tego zrobić bo bardzo cenię przyjaźń ale zastanawiał mnie fakt samych tych chodzących po głowie myśli i instynktownych zachowań. Ps. mam tyle lat co w profilu no i także mam nadzieję że to minie
Cascatelle napisała przecież, że nie ma na celu odbijania komuś chłopaka, tylko że faceci zaczynają ją interesować dopiero, kiedy są niedostępni. Fajna cecha to nie jest ale ona sama widzi w tym problem i dlatego o nim napisala, więc może nie tak ostro?
lara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-31, 22:30   #21
pani ćma
Zakorzenienie
 
Avatar pani ćma
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 3 180
Dot.: KOCHAM tyko KOCHANEGO

ja tez tak mialam ok. 3 lata temu.
wynikalo to z mojej niskiej samooceny - ciagle musialam sobie udowadniac, ze jestem "lepsza", takze w tej kwestii.
wydoroslalam, znam swoja wartosc, niska samoocena poszla w diably, to i z tego wyroslam no i przede wszystkim zakochalam sie
i zycze ci tego samego - wyrosniecia z tego, bo to cholernie glupie i trudne.
__________________

Szczerość nie czyni dziewczyny najbardziej lubianą koleżanką.
Ale przynosi szacunek.
A kiedy dziewczyna nauczy się szacunku do siebie, zawsze jej się uda.


65,5 > 64 > 63 > 62 > 61 > 60 >
59 > 58 > 57> 56 > 52 ... > 49
pani ćma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:29.