rower stacjonarny - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2003-10-22, 09:34   #31
Legia1916w
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 1
rower stacjonarny

Witam wszystkich
Mam 29 lat. Ważyłem 94 kg przy wzroście 177 cm.Od trzech miesięcy jeżdżę na rowerku stacjonarnym, odstawiłem białe pieczywo, piję dużo wody. Efekt - 9 kg. Ale nie oto chodzi. Chciałbym aby ktoś znający temat napisał jak najefektywniej trenować na rowerku. Ja robię to 4 - 5 dni w tygodniu, zawsze naczczo rano, trenuję 30 - 40 minut. Czy tak jest OK. Mam również pytanie czy przy takim treningu może pomóc l-karnityna i jak ją stosować.
Pozdrawiam
P
Legia1916w jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-10-23, 08:44   #32
aliaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 63
Re: rower stacjonarny

L-karnitynę bierze się około 30 minut przed wysiłkiem fizycznym. Jak ja ją brałam to dodawała mi energii i dłużej mogłam ćwiczyć (później się męczyłam niż normalnie). A co do jazdy na rowerku to OK. Powinno się jeździć na czczo, po około 30 minutach zaczyna się spalać tłuszczyk, więc Twój czas jest OK. Ale tętno podczas takiej jazdy powinno się utrzymywać na poziomie około 130-140 (w zależności od wieku), bo jeśli puls będzie za niski to nici ze spalania tłuszczy. Tak gdzieś czytałam.
aliaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-11-02, 19:14   #33
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Re: rower stacjonarny

Dodam od siebie, że lepiej byłoby nawet gdybyś ćwiczył 3-4 razy w tygodniu, ale dłużej. Jeśli dasz radę ćwiczyć tak często(4-5 razy na tydzień) i dłużej o jakieś 20 min(a więc około 45min-1 g) to byłoby już idealnie. Jeśli wydłużysz czas ćwiczeń(nawet przy zlikwidowaniu jednego dnia ćwiczeń) to będziesz mieć lepsze efekty. Co do L-karnityny to ja podchodzę do tego nieco bardziej sceptycznie. Żeby L-karnityna mogła faktycznie intensyfikować spalanie tłuszczu musiałyś jej wcinać tyle, że najprawdopodobniej zbankrutowałbyś-niestety dawka skuteczna jest wysoka a to wiąża się z kosztami. Ponadto, jeśli chcesz jeszcze polepszyć efekty, to wymieniaj od czasu do czasu rowerek na jakies inne aeroby. Np. zamiast jednego treningu na rowerku zrób sobie wizytę na basenie, albo "zaaplikuj" sobie godzinę bardzo intesywnego marszu. Organizm zwydaktuje wtedy więcej energii bo do takiej formy ruchu jest nieprzyzwyczajony. Im większa różnorodność tym lepsze efekty.
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-02-12, 12:37   #34
keri
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 12
Re: rower magnetyczny

generalnie chodzi o to ze podczas pedalowania nie musisz zmieniac nacisku- magnetyczny chodzi caly czas tak samo plynnie. ale jesli wolalabys zaoszczedzic to nie ma roznicy, bo daja takie same efekty. moze lepiej zaoszczedzone pieniadze wydac na cos innego.
keri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-02-12, 12:54   #35
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Re: rower magnetyczny

Bardzo dziękuję za rozwianie wątpliwości. Chyba kupię w takim razie "zwykły" rower
__________________
Potwor z Bagien
fi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-02-12, 13:26   #36
Helena
Zadomowienie
 
Avatar Helena
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: opiekuńcze skrzydła Aleksandra Łukaszenki
Wiadomości: 1 543
Re: rower magnetyczny - orbitrek

Dziewczyny,
Jak pewnie część z Was wie, jestem po wypadku i regularnie muszę ćwiczyć. Dla ogólnego wzmocnienia gorsetu mięśniowego i równomiernego rozwoju mięśni, warto zamiast rowerka kupić tzw. orbitrek. Tu pracują także ramiona i górna część ciała. Ja napaliłam się na Kettlera, bo to znakomita firma
www.kettler.pl
__________________
Admin broni
Admin radzi
Admin nigdy cię nie zdradzi
Helena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-02-12, 15:08   #37
cheetah
Zadomowienie
 
Avatar cheetah
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 143
GG do cheetah
Re: rower magnetyczny - orbitrek

A ja szczerze mowiac nie polecam Orbitreka, dla mnie sa to pieniadze wyrzucone w bloto. Lepiej ubrac sie i wyjsc pobiegac. A to cudo nie dosc, ze duzo zajmuje miejsca, duzo kosztuje, rozsypuje sie, to znudzilo mi sie po 2 tygodniach. No ale to kwestia gustu oczywiscie

Cheetah
cheetah jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-02-12, 17:26   #38
Helena
Zadomowienie
 
Avatar Helena
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: opiekuńcze skrzydła Aleksandra Łukaszenki
Wiadomości: 1 543
Re: rower magnetyczny - orbitrek

Hurrrrrrrrrrrraaaaaaaaaaa aa, kupiłam!!!!!!!!
Hmmm, kwestia gustu. Są orbitreki ze sklepu Mango i to się faktycznie rozsypuje już w transporcie a są i profesjonalne Mój wygląda na solidny, ma trzy lata gwarancji, regulowane obciążenia i wcale nie jest taki duży!
No cóż, wydałam na niego prawie trzy tysiące, ale dostałam odszkodowanie za wypadek, poza tym i tak musiałm go kupić ze względu na kręgosłup
Oto on:
__________________
Admin broni
Admin radzi
Admin nigdy cię nie zdradzi
Helena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-02-12, 18:02   #39
cheetah
Zadomowienie
 
Avatar cheetah
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 143
GG do cheetah
Re: rower magnetyczny - orbitrek

Ja mialam wlasnie Kettlera. I zaluje wydatku. O wiele bardziej lubie biegac na swiezym powietrzu.

Cheetah
cheetah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-02-12, 19:00   #40
margar3tka
Raczkowanie
 
Avatar margar3tka
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 286
GG do margar3tka
Re: rower magnetyczny - orbitrek

TRZY TYSIACE???????!!!!!!!!!!! !! O kurcze... a gdzie mieszkasz?? Bo ja kupilam w bialymstoku za 5 stow... no troche ponad... i jest spoko, nie narzekam...
margar3tka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-02-12, 19:49   #41
margar3tka
Raczkowanie
 
Avatar margar3tka
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 286
GG do margar3tka
Re: rower magnetyczny - orbitrek

Zmieniam zdanie... po miesiacu... 5 minut temu sie rozwalil nie moge... akurat po napisaniu odpowiedzi na tego posta
margar3tka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-02-13, 08:11   #42
Helena
Zadomowienie
 
Avatar Helena
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: opiekuńcze skrzydła Aleksandra Łukaszenki
Wiadomości: 1 543
Re: rower magnetyczny - orbitrek

nie..... A może przyjdzie jakiś fajny serwisant
__________________
Admin broni
Admin radzi
Admin nigdy cię nie zdradzi
Helena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-02-23, 16:29   #43
shandyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 150
GG do shandyy
rowerek

mam w domku stacjonarny rowerek i stwierdziłam,ze zrobie z niego uzytekmam tylko pytanie:jak ustawic sobie opor?chciałabym spalic troche tłuszczyku,mysle,ze jakis niewielki,ale za to dłużej jeździc,ale nie jestem pewna
shandyy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-02-23, 17:44   #44
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Re: rowerek

Najlepiej na czczo minimum 30 minut, później stopniowo wydłużaj. Ustaw sobie obciążenie abyś mogła romawiać, ale z lekkim trudem Tętno musi wynosić 70-80% tętna maksymalnego. To wypowiedź Smoczka, fajnie opisane jak się oblicza tętno:
"Największy udział kwasów tłuszczowych w metabolizmie wysiłkowym będzie miał miejsce przy intensywności sięgającej 70 - 75% maksymalnego tętna-czyli po prostu wtedy organizm spala najwięcej tłuszczu. Optymalną strefę tętna można wyliczyć w nastepujący sposób 220 - wiek w latach = HRmax
70-75% x HRmax = twoja strefa intensywności tlenowej-czyli przedział, w którym organizm naintensywniej bierze się za spalanie tłuszczu. Aeroby najodpowiedniejsze dla Was będą to takie ćwiczenia, które sprawiają, że serce bije właśnie z taka szybkością
A ćwiczenia aerobowe wogóle to takie, które zamykają się w przedziale mniej więcej 60-80 %HRmax (właściwie to sa różne dane na ten temat ) "
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-05-18, 12:58   #45
Izunia86
Wtajemniczenie
 
Avatar Izunia86
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 407
GG do Izunia86
Rower

Mam pytanie.Mam w domu rower stacjonarny i chcialabym zrzucic pare kilo.Boje sie jednak,ze zabardzo wyksztaltuja mi sie mieśnie łydek jesli bede jezdzic codziennie i moje nogi beda wygladaly tak jak raczej bym sobie nie życzyłaCzy jest to mozliwe,czy raczej moge jezdzic codziennie?
__________________
"Ludzie, którzy nienawidzą kotów, w swoim następnym życiu wrócą jako myszy."

Faith Resnick
Izunia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-05-18, 14:10   #46
rajzerek
Raczkowanie
 
Avatar rajzerek
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 332
Re: Rower

up

czy rower można używać jako jedne z "aerobów" (do spalania sadełka)?
rajzerek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-05-18, 14:41   #47
maly
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 265
Wyślij wiadomość przez ICQ do maly GG do maly Wyślij wiadomość przez Yahoo do maly
Re: Rower

tak

choc rower "naturalny" jest lepszy
maly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-05-18, 18:19   #48
bryza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 10
Re: Rower

na rowerze najlepiej odchudzić nogi, należy jeździć co najmniej 4razy w tygodniu a najlepiej codziennie przez godzinę.Aby nie wyrobić mięśni trzeba jeździć bez obciążenia,siodełko ustawić tak aby wyprostowaną nogą naciskać na pedał.Przez cały czas należy utrzymać stałe tempo jazdy (ja wykonuję ok.70-80 obrotów na minutę).
bryza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-05-18, 18:40   #49
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Re: Rower

Tętno powinno oscylować w granicach 70-80% tętna max. Rower to właśnie aeroby i powoduje spalanie tłuszczu, więc nie bój się że urosną ci mięśnie bo to niemożliwe Najlepsze spalanie tłszczyku jest rano gdy jeździsz na czczo, ale można też po treningu siłowym
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-05-18, 20:22   #50
MaryAnn20
Raczkowanie
 
Avatar MaryAnn20
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 113
Re: Rower

ja niestety w swoim rowerku nie mam pomiaru tetna, ale staram sie utrzymywac ta sama predkosc-srednio 30km/h, jesli tylko moge cwicze rano na czczo.
czy jesli ustawiam sobie na licznik spalanych kalorii to rzeczywiscie spalilam tylke ile mi wyswietla po skonczonym treningu?
staram sie wyrabiac 1000kcal ale nie mam pewnosci ze dziennie tylke spalam.
dodam ze cwicze nieregularnie, gora 3 razy w tygodniu niestety
slyszalam ze stacjonarny jest dobry na cellulit? czy to prawda? czy nie jest szkodliwy "po" zimny prysznic?
boje sie zebym nie wyrobila sobie lydek( a czy rowerek dziala tez na brzuch? ja staram sie opierac rece o kierownice i jezdzic nachylona, ale nie wiem czy to jest prawidlowe i czy ma wplyw na miesnie brzucha???
wiem, ze wiele tych pytan, ale moze chociaz na pare ktos zechcialby mi odpowiedziec?
pozdrowka
ps. czy jesli cwicze na rowerku zaraz po jedzeniu to spalam to co zjadlam, czy moje zapasy?;-)
MaryAnn20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-05-19, 15:03   #51
nenvena
Zadomowienie
 
Avatar nenvena
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Karków
Wiadomości: 1 605
Re: Rower

Hmmm, kiedyś przeczytałam chyba w cosmopolitanie, że rower jest dobry na wszystko- i na mięśnie brzucha także. Pomijam oczywiście jak dobry na zdrowie.Jesli chodzi o wyrabianie mięśni- no cóż, ja nie moge powiedzieć żebym obecnie dużo jeździła- jednak jakies 2 lata temu codziennie około godziny i zadnych mięśni szczególnych-nie zauwazyłam. Oczywiśćie jeżeli się duuużo jeździ- zawsze wyrobią się mięśnie- spójrzcie na zawodowców Mój chłopak trenował kolarstwo zawodowo i nogi ma przepiekne- chociaz sama nie chciałabym takich mieć, z resztą ostatnio przerwał treningi i niestety mięśnie minimalnie zniknęły Jendak, żeby miec mięśnie trzeba jeździć na prawde duużo.
nenvena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-05-19, 15:05   #52
nenvena
Zadomowienie
 
Avatar nenvena
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Karków
Wiadomości: 1 605
Re: Rower

-Mary Ann, zawsze przy jakimkolwiek sporcie, wydaje mi się, że zapasy spala się po jakimś czasie dopiero. Zawsze jest tak, że na początku spala się to, co organizmowi zostało dostarczone obecnie, dopiero późniejtłuszczyk i takie tam
nenvena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-05-21, 10:28   #53
aspiryna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 50
Re: Rower

ja mam za to odwrotny problem Bardzo bym chciała, aby moje łydki sie troche powiększyły... Sa bardzo chude i wygląda to tragicznie.
aspiryna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-05-22, 22:41   #54
Magilla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 158
GG do Magilla
łydki

Czytałam, że na chudziutkie łydki dobre jest skakanie na skakance i robienie przysiadów. Ćwiczenia te powodują lekki rozrost mięśni łydek, ale też ich ładne ukształtowanie.
Magilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-12-27, 11:58   #55
mila76
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 36
ROWEREK TRENINGOWY A ŁYDKI !!!

DZIEWCZYNKI MAM PYTANKO, OTÓŻ MAM ZAMIAR KUPIĆ SOBIE ROWEREK TRENINGOWY. PROBLEM W TYM, ŻE MAM DOŚĆ DOBRZE ROZBUDOWANE ŁYDKI NATOMIAST OBTŁUSZCZONE UDAI JUZ SAMA NIE WIEM JAK MAM NA NIM ĆWICZYĆ ABY WYSZCZUPLIĆ UDA A JUŻ BARDZIEJ NIE ROZWINĄĆ MIĘŚNI ŁYDEK. PROSZE POMÓŻCIE MI, MOZE WIECIE JAK POWINNAM NA NIM CWICZYC....
mila76 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-12-27, 12:13   #56
km
Rozeznanie
 
Avatar km
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 514
GG do km
Re: ROWEREK TRENINGOWY A ŁYDKI !!!

rowerek jest to aerobowy przyzad tak wiec nie rozbuduje miesni wypij sobie przed treningiem mocna kawke ktora przyspieszy spalanie tluszczu i pedaluj w tempie takim zebys mogla swobodnie rozmawiac w czasie treningu ja osobiscie wole stepper no ale kwestia gustu
km jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-12-27, 14:14   #57
mila76
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 36
Re: ROWEREK TRENINGOWY A ŁYDKI !!!

A co bardziej polecasz xyz na wysmuklenie nóg rowerek czy stepper?
mila76 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-12-27, 14:24   #58
A.S.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 552
Re: ROWEREK TRENINGOWY A ŁYDKI !!!

Ja mam rowerek treningowy w domu i jestem bardzo zadowolona, rewelacyjnie wzmacnia uda i pośladki.
Ja jestem szczupła i nie zauważyłam jakiegoś wyszczuplenia, zdecydowanie uda nie są takie "rozflaczone" tylko jędrniejsze.
A.S. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-12-27, 14:33   #59
km
Rozeznanie
 
Avatar km
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 514
GG do km
Re: ROWEREK TRENINGOWY A ŁYDKI !!!

one wlasciwie dzialaja tak samo, ale ja polecam stepper bo dla mnie jest wygodniejszy i tylek mnie od siodelka nie boli a jak dzialaja na wysmuklenie? niektorzy mowia ze na stepperze rozbudowuja sie lydki ale to bzdura moze wyproboj na czym ci sie lepiej cwiczy, ja mam w domu i stepper i rowerek i wole stepper
km jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-12-27, 14:35   #60
A.S.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 552
Re: ROWEREK TRENINGOWY A ŁYDKI !!!

Zgadzam się najlepiej wypróbuj na czym lepiej Tobie się ćwiczy!
A.S. jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:41.