Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII - Strona 132 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-01-23, 19:19   #3931
jadzia_jadzia
Raczkowanie
 
Avatar jadzia_jadzia
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 389
GG do jadzia_jadzia
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez mydlana_pani Pokaż wiadomość
Też jestem fanką "gotowców"

Gdzie kupiłaś?
Taaak, teraz już jestem Kupiłam w Lublinie, w aptece koło mojej pracy. Często tam zachodzę bo pojawił się "naturalny" asortyment. Co prawda niewiele tego jest, ale są ruskie Organic Therapy, Organic Shop (masła i peelingi do ciała) i Natura Siberica. Dziś wypatrzyłam tą glinkę i wzięłam od razu, bo się od kilku dni na glinkę właśnie czaiłam.
jadzia_jadzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-23, 19:28   #3932
zuz123
Zadomowienie
 
Avatar zuz123
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 742
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Do włosów prawie wszystko jest dobre, zwłaszcza szampony Love 2 mix i maski domowe recepty i przepisy babuszki Agafii czy planeta organica, niektóre Natura Siberica, jest w czym wybierać. Polecam kierować się potrzebami Twoich włosów i ich typem. Poczytaj KWC
To prawda. Na kalinie do włosów to dużo dobroci jest. Ja polecam szampon NS do włosów suchych i ten neutralny, maski ruska bania, spraye, olejek odżywczy... I mam gdzieś w domu kupon z kodem -10% na zakupy na kalinie, nie skorzystam, a jak ktoś chce to pisać na PW
__________________
Nie chcę zabijać czasu. Chcę chwytać go mocno i odciskać swój ślad na świecie.

wymiana
zuz123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-23, 19:47   #3933
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez jadzia_jadzia Pokaż wiadomość
Taaak, teraz już jestem Kupiłam w Lublinie, w aptece koło mojej pracy. Często tam zachodzę bo pojawił się "naturalny" asortyment. Co prawda niewiele tego jest, ale są ruskie Organic Therapy, Organic Shop (masła i peelingi do ciała) i Natura Siberica. Dziś wypatrzyłam tą glinkę i wzięłam od razu, bo się od kilku dni na glinkę właśnie czaiłam.
a jaka to apteka?
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-23, 20:48   #3934
jadzia_jadzia
Raczkowanie
 
Avatar jadzia_jadzia
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 389
GG do jadzia_jadzia
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
a jaka to apteka?
Przy ulicy Nałęczowskiej, w budynku Galerii Parada vis a vis Stokrotki.
jadzia_jadzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-23, 21:20   #3935
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Pochwalę się Wam, że zrobiłam odżywkę bez spłukiwania według receptury (lekko zmodyfikowanej) vlogerki Kimmaytube, która jest znana na amerykańskich forach włosowych. W uproszczeniu ten przepis wygląda tak:

37,5% (3 porcje) odżywki bez silikonów
37,5% (3 porcje) soku z aloesu o pH 4-4.5
25% (2 porcje) olejów

[Uwaga! Jeśli znajdziecie oryginalny przepis, to pamiętajcie, że u nich 1 tablespoon = 3 teaspoons.]

Oryginalnie Kimmaytube polecała pół na pół olej rycynowy i jojobę, ale chyba najlepiej użyć takich olejów, które służą naszym włosom. Ja akurat wykorzystałam ruską mieszankę olejków Babuszki Agafii. Nie miałam soku z aloesu, więc dodałam hydrolat z kwiatów pomarańczy, który ma zbliżone pH (4.0-5.5). Użyłam dzisiaj tej mikstury i muszę powiedzieć, że zapowiada się bardzo fajnie. Bałam się obciążenia, więc wsmarowałam w same końcówki i są super - mięciutkie i odżywione. Ciekawe, jak będzie przy dłuższym stosowaniu. Myślę, że to fajny wynalazek, bo zawsze miałam problem z zabezpieczaniem końcówek olejem - łatwo uzyskać efekt tłustych smętnych strąków.

edit.
Odżywka, którą wykorzystałam, to Joanna z lnem i rumankiem, bo niestety nie mam jeszcze żadnej naturalnej odżywki bez spłukiwania.

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
Hmm ciezko jednoznacznie powiedziec bo u mnie wszystkie algi dzialaja podobnie, ja jedynie moge je ocenic bardziej pod katem uzytkowania od strony technicznej Apis'a trzeba dawac dosc duzo, zeby sie ladnie rozrobily i nigdy nie wyjda gladkie bo zawieraja rozne czasteczki np kokosa, kawy czy platkow owsianych. No i minus jest taki, ze chyba sa stosunkowo najdrozdze z alg a OrganicSeries sa najtansze z nich wszystkich a opakowaniu pelniutkie po same brzegi az mi sie przy otwieraniu dosc sporo rozsypalo
Przekonałaś mnie. Jak skończę moją aloesową Bielendę, to wypróbuję OrganicSeries.

Edytowane przez Melya
Czas edycji: 2013-01-23 o 21:27
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-23, 21:30   #3936
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Ja dzisiaj odebrała z doz-u sok z aloesu i kozieradkę. Aloes mam zamiar pić, a kozieradkę to wiadomo chociaż jest napisane na opakowaniu, że wewnętrznie stosowana pobudza apetyt - chyba tak też ją wypróbuję

Czy taki sok z aloesu można używać jako tonik, w jakich proporcjach najlepiej go rozcieńczyć ?

edit. w podpisie umieściłam swoją listę produktów, które mam otwarte i oczekują na denkowanie, trochę tego się zebrało...
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-23, 21:32   #3937
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj odebrała z doz-u sok z aloesu i kozieradkę. Aloes mam zamiar pić, a kozieradkę to wiadomo chociaż jest napisane na opakowaniu, że wewnętrznie stosowana pobudza apetyt - chyba tak też ją wypróbuję

Czy taki sok z aloesu można używać jako tonik, w jakich proporcjach najlepiej go rozcieńczyć ?
O, widzisz, możesz na przykład zrobić odżywkę, którą właśnie opisałam.
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-23, 21:37   #3938
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj odebrała z doz-u sok z aloesu i kozieradkę. Aloes mam zamiar pić, a kozieradkę to wiadomo chociaż jest napisane na opakowaniu, że wewnętrznie stosowana pobudza apetyt - chyba tak też ją wypróbuję

Czy taki sok z aloesu można używać jako tonik, w jakich proporcjach najlepiej go rozcieńczyć ?

edit. w podpisie umieściłam swoją listę produktów, które mam otwarte i oczekują na denkowanie, trochę tego się zebrało...
Soku z aloesu nie musisz rozcieńczać stosując na skórze, chyba, że będziesz czuć dyskomfort jakiś, wtedy świetnie się spisze jako dodatek do innych kosmetyków.

Melya, brzmi ciekawie, ale czy hydrolat zastąpi działanie aloesu, bo aleos tez nawilża, chyba bardziej niż hydrolat?

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2013-01-23 o 21:38
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-23, 21:44   #3939
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez jadzia_jadzia Pokaż wiadomość
Przy ulicy Nałęczowskiej, w budynku Galerii Parada vis a vis Stokrotki.
dzięki kompletnie nie moje strony, ale dobrze wiedzieć, że jest taka apteka
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-23, 21:57   #3940
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Melya, brzmi ciekawie, ale czy hydrolat zastąpi działanie aloesu, bo aleos tez nawilża, chyba bardziej niż hydrolat?
Akurat z tego, co czytałam, to głównym zadaniem tego składnika jest wyregulowanie pH. Ale pewnie aloes byłby lepszy, to fakt.
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-23, 22:06   #3941
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
O, widzisz, możesz na przykład zrobić odżywkę, którą właśnie opisałam.
Ja nie używam niczego na końcówki, taki gadżet jest mi zbędny

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Soku z aloesu nie musisz rozcieńczać stosując na skórze, chyba, że będziesz czuć dyskomfort jakiś, wtedy świetnie się spisze jako dodatek do innych kosmetyków.

Melya, brzmi ciekawie, ale czy hydrolat zastąpi działanie aloesu, bo aleos tez nawilża, chyba bardziej niż hydrolat?
Dzięki za odpowiedź, a można np. zrobić sobie płukankę do włosów z takim sokiem ? Tu już względy ekonomiczne przemawiają za rozcieńczeniem
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-23, 22:12   #3942
MONIAS7
Rozeznanie
 
Avatar MONIAS7
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 640
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez Aleksandrap Pokaż wiadomość

Nie wytrzymałam i kupiła maseczkę do twarzy phenome z serii anty zmarszczka - test juz oczywiście był - treściwa, ale łatwo usuwalna. Miły zapach. Buzia po użyciu ma zdecydowanie wyrównany koloryt, jest nawilzona i miękka.
Super, że Ci odpowiada, a po dłuższym stosowaniu będzie tylko lepiej
MONIAS7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-23, 22:40   #3943
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
Ja nie używam niczego na końcówki, taki gadżet jest mi zbędny
To nie tylko na końcówki, ale może być na całe włosy, jak normalna odżywka b/s. Na razie przetestowałam tylko na końcówkach, bo bałam się obciążenia.

edit.
Anwen proponuje coś podobnego, ale jako alternatywę dla olejowania (nakłada na całość i potem zmywa) -> http://www.anwen.pl/2012/11/serum-ol...-leniwych.html

Edytowane przez Melya
Czas edycji: 2013-01-23 o 22:45
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-23, 22:49   #3944
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
To nie tylko na końcówki, ale może być na całe włosy, jak normalna odżywka b/s. Na razie przetestowałam tylko na końcówkach, bo bałam się obciążenia.

edit.
Anwen proponuje coś podobnego, ale jako alternatywę dla olejowania (nakłada na całość i potem zmywa) -> http://www.anwen.pl/2012/11/serum-ol...-leniwych.html
Takie bez spłukiwania u mnie odpadają, są za ciężkie. Wystarczają mi takie do spłukiwania
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-23, 23:30   #3945
mlodziudka85
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 329
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

jadzia_jadzia, promolcia

zakupy

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
To nie tylko na końcówki, ale może być na całe włosy, jak normalna odżywka b/s. Na razie przetestowałam tylko na końcówkach, bo bałam się obciążenia.

edit.
Anwen proponuje coś podobnego, ale jako alternatywę dla olejowania (nakłada na całość i potem zmywa) -> http://www.anwen.pl/2012/11/serum-ol...-leniwych.html
Ciekawa propozycja. Chociaż szybciej nałożyć sam olej, albo odżywkę, ale zawsze to jakieś urozmaicenie

Pat&Rub już doszło. Porobiłam nawet zdjęcia. Tylko kabla nie mogę znaleźć

Klocia

Dobry pomysł z tym spisem. Wczoraj zdenkowałam dwa produkty, dzisiaj jeden + jeden wyrzuciłam. Co z tego skoro więcej przybywa?
Rozumiem, że oprócz tych produktów masz jeszcze jakieś nieotwarte?


Dziewczyny! Czym jest ta maseczka anuli? Czytam o niej już kolejny raz i nadal nie wiem

Edytowane przez mlodziudka85
Czas edycji: 2013-01-23 o 23:35
mlodziudka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-23, 23:52   #3946
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez mlodziudka85 Pokaż wiadomość
jadzia_jadzia, promolcia

zakupy



Ciekawa propozycja. Chociaż szybciej nałożyć sam olej, albo odżywkę, ale zawsze to jakieś urozmaicenie

Pat&Rub już doszło. Porobiłam nawet zdjęcia. Tylko kabla nie mogę znaleźć

Klocia

Dobry pomysł z tym spisem. Wczoraj zdenkowałam dwa produkty, dzisiaj jeden + jeden wyrzuciłam. Co z tego skoro więcej przybywa?
Rozumiem, że oprócz tych produktów masz jeszcze jakieś nieotwarte?


Dziewczyny! Czym jest ta maseczka anuli? Czytam o niej już kolejny raz i nadal nie wiem
Wiesz co, praktycznie mam kilka produktów nieotwartych. Zapasów włosowych praktycznie nie mam, jedynie szampon Cattier, oleje to wiadomo, że się otwiera, miesza itd. Do twarzy to też raczej nic nowego nie mam. Zawsze używam kilku produktów do oczyszczania, więc stąd ta ilość. Krem do twarzy mam praktycznie jeden, którego i tak nie mogę używać codziennie (Sylveco), bo Hauschka to próbki. Do ciała mam pootwieranych kilka balsamów, ale staram się je zużywać po kolei, innych nie posiadam.
Z maseczkami to one raczej się nie psują, więc mam sporo otwartych, ale zużywam też po kolei.

Generalnie czegoś zawsze używam z tych rzeczy. Wydaje się tego dużo, ale na każdą część ciała jest faktycznie jeden produkt

Maseczka anuli to coś takiego klik i klik Teraz ceny są mocno zawyżone, bo wcześniej te 25 g kosztowały kilka złotych.
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-24, 08:34   #3947
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź, a można np. zrobić sobie płukankę do włosów z takim sokiem ? Tu już względy ekonomiczne przemawiają za rozcieńczeniem
Można,ale trzeba uważać, najlepiej wg jakiegoś sprawdzonego przepisu działać, bo jeśli dodasz za dużo, to mogą włosy stać się sztywne, pozlepiane. Ja stosowałam jakiś czas temu eliksir wygładzający do ciała Phenome, jako balsam b/s do włosów, działał rewelacyjnie, moje kudły go chłonęły niczym gąbka, a on jest na bazie aloesu, wystarczyło nałożyć wielkość orzeszka na całe włosy Wiem, że to nie to samo, bo balsam miał też inne składniki, no ale aloes ma w podstawie.

Co do odżywek b/s to nie jest tak, że one zawsze obciążają. Trzeba tylko dozować odpowiednie ilości, albo zrezygnować na ten czas z odżywek d/s. Poza tym taki aloes do odżywek b/s może być świetnym rozcieńczalnikiem.

Fajna lista denkowanych, co myślisz o tym serum na pory Organic Therapy, działa? Mam jego próbkę, ale jeszcze nie używałam.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2013-01-24 o 08:50
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-24, 09:17   #3948
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Laski, muszę synowi kupić żel do mycia twarzy.
Nie chce myć się mydłem (przyzwyczajony kurka do żeli od urodzenia - mydło mu niewygodne
chciałabym, żeby był (żel znaczy się) kompatybilny z serią alvy - krem myjący z tejże serii się nie sprawdził niestety i znalazłam taki (Essential Care) ktoś może miał??? Cena fajna, ale pojemność skandaliczna
__________________
Crazy Handful of Nothin







Edytowane przez mhm0808
Czas edycji: 2013-01-24 o 09:20
mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-24, 09:32   #3949
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Laski, muszę synowi kupić żel do mycia twarzy.
Nie chce myć się mydłem (przyzwyczajony kurka do żeli od urodzenia - mydło mu niewygodne
chciałabym, żeby był (żel znaczy się) kompatybilny z serią alvy - krem myjący z tejże serii się nie sprawdził niestety i znalazłam taki (Essential Care) ktoś może miał??? Cena fajna, ale pojemność skandaliczna
Mojej akurat cerze żele nie służą, niestety, po prostu twarz mi wariuje po takich detergentach, ale skład jest dobry, detergent dość łagodny, może i warto. A może kup mu mydło w płynie, syryjskie laurowe, albo czarne afrykańskie
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-24, 09:41   #3950
eternity6
Raczkowanie
 
Avatar eternity6
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 35
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Pochwalę się Wam, że zrobiłam odżywkę bez spłukiwania według receptury (lekko zmodyfikowanej) vlogerki Kimmaytube, która jest znana na amerykańskich forach włosowych. W uproszczeniu ten przepis wygląda tak:

37,5% (3 porcje) odżywki bez silikonów
37,5% (3 porcje) soku z aloesu o pH 4-4.5
25% (2 porcje) olejów
[...]
edit.
Odżywka, którą wykorzystałam, to Joanna z lnem i rumankiem, bo niestety nie mam jeszcze żadnej naturalnej odżywki bez spłukiwania.
Brawo fajny pomysł i ja wypróbuję

i pytanko czy ktoś poleci jakieś fajne naturalne odżywki bez spłukiwania, ewentualnie w spray'u? Nawilżające, lekko dociążające włosy puszące się, wygładzające?
Zanim rozpoczęłam pielęgnację naturalną oczywiście super spisywały się silikony, jednak ograniczyłam ich użycie do większych wyjść. Na co dzień używam Farmonę Lnianą, lekko nawilża, ze składu wynika, że i fajnie odżywia, ogólnie jest ok, ale chętnie dodałabym do pielęgnacji jeszcze z dwie takie odżywki, ponieważ moje włosy potrzebują lekkiego, nietłustego, przyjemnego dociążenia i przy okazji nawilżenia.

Edytowane przez eternity6
Czas edycji: 2013-01-24 o 10:00
eternity6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-24, 09:41   #3951
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Mojej akurat cerze żele nie służą, niestety, po prostu twarz mi wariuje po takich detergentach, ale skład jest dobry, detergent dość łagodny, może i warto. A może kup mu mydło w płynie, syryjskie laurowe, albo czarne afrykańskie
wiesz co.. próbowałam z aleppo w płynie, ale one nie są zbyt przyjazne On najlepiej lubi te żele, co mamy zawsze w łazience - Hipp czy BD no ale na twarz trądzikową to tak średnio się nadają... ma nieustanny wysyp drobnych krosteczek, które szybko się goją po sprayu alvy, ale pod spodem wyłazi mocno zanieczyszczona skóra
Kpiłam mu konjak do mycia twarzy, ale coś widzę, że nieczęsto po nią sięga; z tonikiem jest tak samo - rano brak czasu na przetarcie pyska, wieczorem alva leci...
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-24, 10:26   #3952
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
wiesz co.. próbowałam z aleppo w płynie, ale one nie są zbyt przyjazne On najlepiej lubi te żele, co mamy zawsze w łazience - Hipp czy BD no ale na twarz trądzikową to tak średnio się nadają... ma nieustanny wysyp drobnych krosteczek, które szybko się goją po sprayu alvy, ale pod spodem wyłazi mocno zanieczyszczona skóra
Kpiłam mu konjak do mycia twarzy, ale coś widzę, że nieczęsto po nią sięga; z tonikiem jest tak samo - rano brak czasu na przetarcie pyska, wieczorem alva leci...
Dobrze wiemy, że na taką problemowa cerę sam żel nie pomoże, jaki by nie był cudowny. A może by się dał przekonać do dodawania glinki do takiego żelu (na dłoni), albo jakichś drobinek typu zmielone płatki owsiane czy mąka ryżowa, aby powstał delikatny peeling do codziennego stosowania (na zastępstwo gąbeczki)? Polecam też coś kupić z kwasem salicylowym, o ile nie ma na niego uczulenia. Gąbeczka to owszem świetny pomysł, tylko no nie zadziała, jak się nie używa A używa peelingów gotowych? Polecam takie bez zbędnych olejów i innych "nawilżaczy" w składzie (na początku inci).

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2013-01-24 o 10:27
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-24, 10:40   #3953
mydlana_pani
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: internet
Wiadomości: 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj odebrała z doz-u sok z aloesu i kozieradkę. Aloes mam zamiar pić, a kozieradkę to wiadomo chociaż jest napisane na opakowaniu, że wewnętrznie stosowana pobudza apetyt - chyba tak też ją wypróbuję

Czy taki sok z aloesu można używać jako tonik, w jakich proporcjach najlepiej go rozcieńczyć ?

edit. w podpisie umieściłam swoją listę produktów, które mam otwarte i oczekują na denkowanie, trochę tego się zebrało...
Sok z aloesu pychotka Ja na jesieni wypiłam cały 1 litr soku z aloesu z oleofarmu i grypa póki co mnie nie dopadła. Teraz piję sok z noni - paskudny w smaku ale jak się go rozcieńczy z wodą to nawet daje rade

Pochwal się jaki sok kupiłaś ?
mydlana_pani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-24, 10:41   #3954
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Dobrze wiemy, że na taką problemowa cerę sam żel nie pomoże, jaki by nie był cudowny. A może by się dał przekonać do dodawania glinki do takiego żelu (na dłoni), albo jakichś drobinek typu zmielone płatki owsiane czy mąka ryżowa, aby powstał delikatny peeling do codziennego stosowania (na zastępstwo gąbeczki)? Polecam też coś kupić z kwasem salicylowym, o ile nie ma na niego uczulenia. Gąbeczka to owszem świetny pomysł, tylko no nie zadziała, jak się nie używa A używa peelingów gotowych? Polecam takie bez zbędnych olejów i innych "nawilżaczy" w składzie (na początku inci).
już się tu nie będę użalać, ale ogólnie to jest masakra z namówieniem go do czegokolwiek; uważa, że powinnam być szczęśliwa, że się regularnie spsikuje śmierdziuchem alvy jeśli chodzi o peelingi to zapomnij, dość długo się dawał ( w sumie jak się uprę to nadal się daje) ale łachę robi straszną i narzeka jakbym się co najmniej pastwiła nad nim w tej lazience mechanicznych się trochę boję, bo jednak częściowo te zmiany są ropne... no boję się, że se rozniesie po twarzy... nic sobie nie będzie mieszał, ani glinki ani płatków owsianych (chyba by mnie śmiechem zabił no żeby skubany chociaż mydło w kostce chciał używać, to też nie, bo za kanciaste nic no, kliknę ten żel essential - jest w większej pojemności też, 150 ml po 69 oj Dziewczyny, cieszcie się, jak dzieci małe, potem wyrośnie taki i się zaczyna
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-24, 11:05   #3955
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
już się tu nie będę użalać, ale ogólnie to jest masakra z namówieniem go do czegokolwiek; uważa, że powinnam być szczęśliwa, że się regularnie spsikuje śmierdziuchem alvy jeśli chodzi o peelingi to zapomnij, dość długo się dawał ( w sumie jak się uprę to nadal się daje) ale łachę robi straszną i narzeka jakbym się co najmniej pastwiła nad nim w tej lazience mechanicznych się trochę boję, bo jednak częściowo te zmiany są ropne... no boję się, że se rozniesie po twarzy... nic sobie nie będzie mieszał, ani glinki ani płatków owsianych (chyba by mnie śmiechem zabił no żeby skubany chociaż mydło w kostce chciał używać, to też nie, bo za kanciaste nic no, kliknę ten żel essential - jest w większej pojemności też, 150 ml po 69 oj Dziewczyny, cieszcie się, jak dzieci małe, potem wyrośnie taki i się zaczyna
Za kanciaste? ;o To może odkrój mu taki mały, płaski kawałek mieszczący się w dłoni, ja tak sobie aleppo kroje, 2 pociągnięcia po dłoni i już łapa namydlona
W sumie to jemu powinno zależeć by jakoś ta cera wyglądała, powiedz, że żadna dziewczyna na niego nie spojrzy jak się tak zapuści ;D

W ogóle to nie chce siać paniki, ale nie wiem czy niedługo mydeł Alep nie wycofają, 70tek już nie ma też u Franciszka ;( ;( I w ogóle wszystkie Alep znikły z ich strony..

Edytowane przez Ishani
Czas edycji: 2013-01-24 o 11:07
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-24, 11:39   #3956
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez mydlana_pani Pokaż wiadomość
Sok z aloesu pychotka Ja na jesieni wypiłam cały 1 litr soku z aloesu z oleofarmu i grypa póki co mnie nie dopadła. Teraz piję sok z noni - paskudny w smaku ale jak się go rozcieńczy z wodą to nawet daje rade

Pochwal się jaki sok kupiłaś ?
Też mam oleofarmu tylko na razie wzięłam 500 ml. W smaku daje radę, chociaż nie jest to nic smakowitego.

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Można,ale trzeba uważać, najlepiej wg jakiegoś sprawdzonego przepisu działać, bo jeśli dodasz za dużo, to mogą włosy stać się sztywne, pozlepiane. Ja stosowałam jakiś czas temu eliksir wygładzający do ciała Phenome, jako balsam b/s do włosów, działał rewelacyjnie, moje kudły go chłonęły niczym gąbka, a on jest na bazie aloesu, wystarczyło nałożyć wielkość orzeszka na całe włosy Wiem, że to nie to samo, bo balsam miał też inne składniki, no ale aloes ma w podstawie.

Co do odżywek b/s to nie jest tak, że one zawsze obciążają. Trzeba tylko dozować odpowiednie ilości, albo zrezygnować na ten czas z odżywek d/s. Poza tym taki aloes do odżywek b/s może być świetnym rozcieńczalnikiem.

Fajna lista denkowanych, co myślisz o tym serum na pory Organic Therapy, działa? Mam jego próbkę, ale jeszcze nie używałam.
Dzięki, poszukam jakichś przepisów co można zrobić jeszcze z tym sokiem.
Serum jest w porządku, ale bez szału. Raczej nie zauważyłam tych właściwości zwężających pory, chociaż nie stosuję go regularnie. Bardzo lekki, może trochę rozjaśnia i łagodzi.

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość

W ogóle to nie chce siać paniki, ale nie wiem czy niedługo mydeł Alep nie wycofają, 70tek już nie ma też u Franciszka ;( ;( I w ogóle wszystkie Alep znikły z ich strony..
No właśnie coraz mniej jest tych mydeł, o premium 70% to w ogóle można pomarzyć
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-24, 11:48   #3957
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez mydlana_pani Pokaż wiadomość
Ja się zgłaszam do odpowiedzi Ja używam już od dłuższego czasu aktulanie mam drugie opakowanie. Żel jest bardzo wydajny, dobrze oczyszcza. We wcześniejszych moich postach znajdziesz też produkt na zdjęciu. Ja jestem z tego żelu bardzo zadowolona.
dzięks

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Za kanciaste? ;o To może odkrój mu taki mały, płaski kawałek mieszczący się w dłoni, ja tak sobie aleppo kroje, 2 pociągnięcia po dłoni i już łapa namydlona
tak, jeszcze będę rzeźbienie w mydle uprawiać
Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
W sumie to jemu powinno zależeć by jakoś ta cera wyglądała, powiedz, że żadna dziewczyna na niego nie spojrzy jak się tak zapuści ;D
ten argument nie działa

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
W ogóle to nie chce siać paniki, ale nie wiem czy niedługo mydeł Alep nie wycofają, 70tek już nie ma też u Franciszka ;( ;( I w ogóle wszystkie Alep znikły z ich strony..
też mam ta kie przeczucia to chyba niestabilna sytuacja w Syrii tak się odbija na zaopatrzeniu naszych sklepów
__________________
Crazy Handful of Nothin







Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-07-04 o 15:14 Powód: edycja cytatu - marketing
mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-24, 15:08   #3958
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
już się tu nie będę użalać, ale ogólnie to jest masakra z namówieniem go do czegokolwiek; uważa, że powinnam być szczęśliwa, że się regularnie spsikuje śmierdziuchem alvy jeśli chodzi o peelingi to zapomnij, dość długo się dawał ( w sumie jak się uprę to nadal się daje) ale łachę robi straszną i narzeka jakbym się co najmniej pastwiła nad nim w tej lazience mechanicznych się trochę boję, bo jednak częściowo te zmiany są ropne... no boję się, że se rozniesie po twarzy... nic sobie nie będzie mieszał, ani glinki ani płatków owsianych (chyba by mnie śmiechem zabił no żeby skubany chociaż mydło w kostce chciał używać, to też nie, bo za kanciaste nic no, kliknę ten żel essential - jest w większej pojemności też, 150 ml po 69 oj Dziewczyny, cieszcie się, jak dzieci małe, potem wyrośnie taki i się zaczyna
Mój już zaczyna się buntować, ma 5 lat i bardzo suchą skórę od urodzenia, niestety. Już rozróżnia kosmetyki i jak go chce posmarować czymś co nie pachnie jak kwiatki Chanel (np kapsułką Gal), to kręci nosem i zwiewa

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
W ogóle to nie chce siać paniki, ale nie wiem czy niedługo mydeł Alep nie wycofają, 70tek już nie ma też u Franciszka ;( ;( I w ogóle wszystkie Alep znikły z ich strony..
Sytuacja w Syrii nie jest za ciekawa, niestety, a Aleppo jest w zasadzie poza Damaszkiem najbardziej oblężonym miastem, to się przekłada na gospodarkę i eksport wszystkiego, nawet prozaicznego mydła. Przykra sprawa i nie chodzi przecież o mydło. 21 wiek, a gdzieś tam ludzie wciąż się mordują.

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
ten argument nie działa
Wiesz co? Najlepiej daj mu święty spokój, niech się sam pielęgnuje, jak taki mądry, wtedy może zobaczy, jak wygląda skóra bez odpowiednich zabiegów i matczynej troski. Może wtedy przestanie mu to być obojętne
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-24, 15:45   #3959
mlodziudka85
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 329
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

http://kobieta.wp.pl/kat,114154,titl...ff11&_ticrsn=3

Ot małe przypomnienie
mlodziudka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-24, 18:50   #3960
mydlana_pani
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: internet
Wiadomości: 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Za kanciaste? ;o To może odkrój mu taki mały, płaski kawałek mieszczący się w dłoni, ja tak sobie aleppo kroje, 2 pociągnięcia po dłoni i już łapa namydlona
W sumie to jemu powinno zależeć by jakoś ta cera wyglądała, powiedz, że żadna dziewczyna na niego nie spojrzy jak się tak zapuści ;D

W ogóle to nie chce siać paniki, ale nie wiem czy niedługo mydeł Alep nie wycofają, 70tek już nie ma też u Franciszka ;( ;( I w ogóle wszystkie Alep znikły z ich strony..

Chyba Aleppo znika przez te zamieszki w Syrii...

---------- Dopisano o 19:50 ---------- Poprzedni post napisano o 19:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
Też mam oleofarmu tylko na razie wzięłam 500 ml. W smaku daje radę, chociaż nie jest to nic smakowitego.



Dzięki, poszukam jakichś przepisów co można zrobić jeszcze z tym sokiem.
Serum jest w porządku, ale bez szału. Raczej nie zauważyłam tych właściwości zwężających pory, chociaż nie stosuję go regularnie. Bardzo lekki, może trochę rozjaśnia i łagodzi.



No właśnie coraz mniej jest tych mydeł, o premium 70% to w ogóle można pomarzyć
Mi ten sok bardzo smakuje i czasami piłam więcej niż zalecana dawka dzienna. Ja bym mogła go tak na szklaneczki dziennie pić a nie na łyżki
mydlana_pani jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:16.