praca: agencja reklamowa a jakie studia? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-29, 19:48   #1
queita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 9

praca: agencja reklamowa a jakie studia?


Witam
Więc tak, przejdę od razu do rzeczy. Chciałabym się dowiedzieć, co najlepiej studiować, żeby móc potem pracować w dziale reklamy, jakieś agencje czy coś; tworzenie reklamy; kreowanie; pomysły na nią. Myślałam o grafiku, ale jak pójdę na normalną informatykę o takiej specjalności to może mieć to niewiele wspólnego z tym coc chcę robić.. na ASP trzeba umieć rysować aby się tam dostać w dodatku jest to grafika art. I tu moje pytanie: grafika komputerowa czy marketing o jakiejś specjalności reklamy czy coś. Bardzo chciałabym poznać zdanie osób, które są już na takim stanowisku.
queita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-29, 19:58   #2
trustmyself
Zakorzenienie
 
Avatar trustmyself
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 303
GG do trustmyself
Dot.: praca: agencja reklamowa a jakie studia?

W Łodzi jest grafika komputerowa bodaj na UŁ. Możesz też studiować reklamę i promocję (ale to chyba płatne) np. w Warszawie.
__________________


Narysuj mnie
Pociągnij kreskę
Dodaj uczucia
Stwórz...


To nie pech, że trafiamy na siebie, to głupie szczęście.
trustmyself jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-29, 20:07   #3
mmhhmm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: East side
Wiadomości: 109
Dot.: praca: agencja reklamowa a jakie studia?

Pracowałam kilka lat w takiej agencji - nie są tu w 90% ważne studia a Twoje cechy charakteru i umiejętności "wrodzone" Patrzy się na to czy masz żyłkę handlowca, czy umiesz szukać nowych "miejsc zbytu" na konkretne usługi, czy masz to coś co pozwoli firmie w której będziesz pracować na zwiekszenie przychodu, realizację targetu itp.

Skończyłam socjologię i hobbystycznie kulturoznawstwo. Zero pojęcia o grafice (od oprawy wizualnej np reklam są kompetentni inni ), a marketing przed praca w tej agencji miałam opanowany od strony praktycznej. Bez doświadczenia raczej miałabym marne szanse na przyjęcie, nawet po kierunkowym wykształceniu. Trzeba było zaczynać szybko i sprzedawać dużo
__________________
Szczęśliwa...
mmhhmm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-29, 20:24   #4
queita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 9
Dot.: praca: agencja reklamowa a jakie studia?

No ok, ale jednak na jakieś studia muszę iść, fotografiję na razie amatorsko ale też chciałabym coś z tym dalej robić. Długo myślałam o tej grafice, ale czytając na forach trochę się zawiodłam, różne osoby pisały, że po np. informatycje o takiej specjalności to niewiele ma wspólnego z tym co chcę robić. ASP to okej, ale nie umiem rysować, chociaż tutaj posprawdzam co wymagają w portfolio..
myślę o tym tworzeniu reklamy bo uważam, że to coś dla mnie, planowanie przestrzeni, tworzenie czegoś, okładka, reklama, plakat. W tą stronę chciałabym się rozwijać, tylko porblem z wyborem kierunku, nawet jeśli nie tylko na niego patrzą
queita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-29, 21:41   #5
plywok
Zakorzenienie
 
Avatar plywok
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: gdzieś :)
Wiadomości: 7 212
Dot.: praca: agencja reklamowa a jakie studia?

koleżanka studiuje grafikę ale na wyższej szkole nauk humanistycznych w poznaniu.
co rusz robi jakieś grafiki, jakieś plakaty, projektuje ulotki, ma zajęcia z malarstwa.
dodatkowo pracuję w agencji reklamowej.

więc porównaj sobie poprostu plan zajęć grafiki na politechnice do planu zajęć grafiki na jakiejś uczelni humanistycznej.i zobaczysz czy akurat oże Ciebie to też zainteresuje.
__________________


(;
plywok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-29, 21:49   #6
queita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 9
Dot.: praca: agencja reklamowa a jakie studia?

ooo dziękuję bardzo ;D
queita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-29, 22:09   #7
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: praca: agencja reklamowa a jakie studia?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-30, 00:03   #8
klaustynka
Zadomowienie
 
Avatar klaustynka
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 341
Dot.: praca: agencja reklamowa a jakie studia?

mój brat studiował Reklame i PR we WSZOPie
__________________
Jestem tu od 2009r.
klaustynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-30, 12:52   #9
queita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 9
Dot.: praca: agencja reklamowa a jakie studia?

ooo, poczytam o tym wzorownictwie ma ktoś jakieś doświadczenie na tym kierunku?
KLAUSTYNKA: a co robi teraz twój brat? tzn chodzi o pracę. i na jakie przedmioty był nacisk ? i gdzie studiował?
queita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-30, 13:25   #10
plywok
Zakorzenienie
 
Avatar plywok
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: gdzieś :)
Wiadomości: 7 212
Dot.: praca: agencja reklamowa a jakie studia?

wzornictwo to moim zdaniem tylko łódź.
ale może jadę sterotypem
__________________


(;
plywok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-30, 14:17   #11
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: praca: agencja reklamowa a jakie studia?

Dziewczyny, wstrzymajcie się z tymi poradami. Grafik w agencji nie wymyśla reklam, tylko jest rzemieślnikiem. Reklamy wymyśla copywriter, to on ma najfajniejszą fuchę, grafik tylko dostaje wytyczne - zrób to, to i to, może się wykazać najwyżej szukając zdjęć na stockach internetowych.

Ja pracowałam na stanowisku copywritera a teraz pracuję w agencji multimedialnej na stanowisku copy po psychologii ogólnej, ze specjalizacją reklamy, marketingu i zachowań konsumenckich (na UJ). Moim zdaniem świetny kierunek, jeżeli chce się robić w świecie reklamy. Poznaje się reklamę od podstaw, są zajęcia z osobami z agencji reklamowych, są warsztaty i inne zajęcia praktyczne
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-02, 12:34   #12
queita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 9
Dot.: praca: agencja reklamowa a jakie studia?

oo na taką odp czekałam, dziękuję za wyjaśnienia
queita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-03, 23:02   #13
dziewczynkazaparatami
Raczkowanie
 
Avatar dziewczynkazaparatami
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 77
Dot.: praca: agencja reklamowa a jakie studia?

Cholernarejestracja, ma rację . Na agencję reklamową składa się w dużym uproszczeniu art director, grafik i copywriter (układ idealny). Imo, ciebie interesuje ta pierwsza - czyli wymyślanie i koordynowanie pracy nad reklamą. To dość wymagające stanowisko i droga do niego długa . Jest tu potrzebne orientowanie się w sztukach wizualnych. Wymagane wykształcenie jest różne - preferowane to grafika, projektowanie, ale tez ekonomia i marketing. Musisz mieć zmysł, gust i smak. Przywilej jest taki, że to grafik robi na sam koniec brudną robotę jeżeli chodzi o wykonanie (jest, tak jak wspomniano - rzemieślnikiem).

Dobre studia to kulturoznawstwo ze sztukami wizualnymi, socjologia, psychologia, zarządzanie. W Krakowie na WSE masz zarządzanie właśnie ze specjalnością reklama i komunikacja.

Wydaje mi się to dla Ciebie ciekawe - dochodzi tu pierwiastek kontrolowania całego procesu, rozplanowanie go, poznawanie reklamy od podszewki i podstawy systemów graficznych (wprowadzające zajęcia z grafiki). Później możesz doszkalać się na dodatkowych kursach podyplomowych z grafiki właśnie . I już masz dwa dyplomy

A z ASP ciężko - coś o tym wiem, wymagania wyśrubowane, a zawód nieprzyszłościowy :/. Zdobywasz wyjątkowy fach, ale nie masz praktyki.
__________________
67 kg -cel-> 55kg
dziewczynkazaparatami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-20, 10:03   #14
badumi
Raczkowanie
 
Avatar badumi
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 80
Dot.: praca: agencja reklamowa a jakie studia?

Chciałabym nawiązac jeszcze do wspomnianego przez mm444 Wzornictwa. Nie wiem, na ile zdażyłaś sie, queita, zainteresowac tym tematem, ale jesli nie dotarłaś jeszcze do oferty Politechniki Łódzkiej, to może warto. Tak się składa, że jestem z Łodzi i zupełnie przypadkowo usłyszałam ostatnio rozmowe studentów, z której wynikało, że to kierunek, na który jest bardzo niewielu chętnych. Pierwszy plus – łatwo sie dostać, przyjmują z pocałowaniem ręki. A drugi jest taki, że to kierunek sponsorowany! To znaczy – płacą studentom, zeby sie pilnie uczyli Może to fajne rozwiazanie Twojego dylematu, jaki kierunek wybrac, skoro i tak Twoja dalsza zawodowa droga nie musi być zwiazana bezposrednio ze studiami. Sadzac z własnego doświadczenia, moi przedmówcy maja całkowitą rację – możesz w przyszłości spokojnie szukac pracy w takich miejscach, jak agencja promocji czy reklamy, nie mając wykształcenia kierunkowego, a jedynie pasję, talent i wiedze w zbliżonym kierunku. Wzornictwo? – czemu nie
__________________
Jesteśmy razem od 2017 <3

KC M


nasz corgi jest z nami od 2020

Edytowane przez badumi
Czas edycji: 2013-05-21 o 11:24
badumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 11:25   #15
bigze
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 2
Dot.: praca: agencja reklamowa a jakie studia?

Na logikę wypadałoby skończyć marketing jednak form reklamy jest wiele i potrzebni są ludzie z różnymi umiejętnościami. Poczytaj sobie coś o reklamie internetowej http://www.linkedin.com/company/sem7-pl - moim zdaniem przyszłość w tej branży
bigze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-10 12:25:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:52.