Studia ASP - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-07, 02:19   #1
Athenaiee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 12

Studia ASP


Hej
Egzaminy coraz bliżej a ja dalej nie wybrałam uczelni na którą chcę zdawać
Jestem w trudnej sytuacji finansowej ,możliwe że do października to się zmieni,mimo tego 850 miesięcznie za prywatną uczelnie to było dla mnie za dużo ( nie wliczając materiałów plastycznych)

W tekście poniżej pojawia się wielokrotnie słowo "Cosplay" ,osoby nie w temacie odsyłam do wujka google

Kierunki które mnie interesują i problemy z nimi związane:
Katowice-wzornictwo przemysłowe (kierunek projektowy),czemu nie ?zostanę w domu dzięki czemu zaoszczędzę na swoje hobby z którym chcę wiązać przyszłość (Cosplay) niestety kierunek sam w sobie niewiele ma wspólnego z tworzeniem kostiumów ... z drugiej strony zostanie mi kasa na same stroje,o których tworzeniu jadąc na studia do innego miasta mogę zapomnieć -_-

Poznań-scenografia,hmm no poza realizacją szkolnych projektów obawiam się że nie będzie mnie po prostu stać na stroje (koszty stancji,życia)

Łódź-Projektowanie ubioru ,i tu się zatrzymuję bo podobny kierunek studiowałam 5 miesięcy prywatnie ,i nie byłam z niego zbyt zadowolona,ale w Łodzi jest specjalizacja "Kostium" więc będę mogła kształcić się i realizować,ale tylko w ramach szkoły (ych a co z Cosplayem ?! )

Dalej nie wiem co mam robić zostać w Kato i robić stroje,ale skończyć studia które nie interesują mnie aż tak bardzo (ale mam wrażenie że dają dobre wykształcenie)

Jechać do Łodzi/Poznania i Edukować się już stricte pod kostium,skupić na nauce,starać o stypendium ,ale niestety odpuścić Cosplay ;( .Mam wrażenie że dzięki wyjazdowi będę mogła pożyć trochę "życiem studenckim" usamodzielnię się itp itd

Wracając do Cosplayu,mam swoje osobiste powody dlaczego chcę się tym zajmować ,interesuję się tym 4 lata, dotychczas nie mogłam robić strojów w takiej skali w jakiej bym tego chciała ,mam wrażenie że właśnie teraz przyszedł na to czas ,hmm może boję się że porzucę tę pasję po studiach i z wiekiem stanę się zwykłym szarym człowiekiem,.Czasem myślę by po prostu tego nie rzucić,zacząć patrzeć na to z innej strony ,zostawić jako coś dla mnie niedostępnego w pewnym stopniu....

no to chyba tyle

zastanawiam się gdzie zniknęły moje marzenia o podróżowaniu z aparatem po świecie,socjologii,prowad zeniu kanału na yt,pewnie gdzieś w trakcie przygotowań do poprawki z matmy i teraz między rysunkami do teczki na asp z którą mogę nie zdążyć ;(

Jestem uzależniona też od internetu, i to nie "jak każdy" chodzę spać zwykle o 3 ,i nie umiem nie włączyć komputera...realizować swoich planów ,celi....muszę się oderwać w końcu
Athenaiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 15:19   #2
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Studia ASP

Cytat:
Napisane przez Athenaiee Pokaż wiadomość
Hej
Egzaminy coraz bliżej a ja dalej nie wybrałam uczelni na którą chcę zdawać
Jestem w trudnej sytuacji finansowej ,możliwe że do października to się zmieni,mimo tego 850 miesięcznie za prywatną uczelnie to było dla mnie za dużo ( nie wliczając materiałów plastycznych)

W tekście poniżej pojawia się wielokrotnie słowo "Cosplay" ,osoby nie w temacie odsyłam do wujka google

Kierunki które mnie interesują i problemy z nimi związane:
Katowice-wzornictwo przemysłowe (kierunek projektowy),czemu nie ?zostanę w domu dzięki czemu zaoszczędzę na swoje hobby z którym chcę wiązać przyszłość (Cosplay) niestety kierunek sam w sobie niewiele ma wspólnego z tworzeniem kostiumów ... z drugiej strony zostanie mi kasa na same stroje,o których tworzeniu jadąc na studia do innego miasta mogę zapomnieć -_-

Poznań-scenografia,hmm no poza realizacją szkolnych projektów obawiam się że nie będzie mnie po prostu stać na stroje (koszty stancji,życia)

Łódź-Projektowanie ubioru ,i tu się zatrzymuję bo podobny kierunek studiowałam 5 miesięcy prywatnie ,i nie byłam z niego zbyt zadowolona,ale w Łodzi jest specjalizacja "Kostium" więc będę mogła kształcić się i realizować,ale tylko w ramach szkoły (ych a co z Cosplayem ?! )

Dalej nie wiem co mam robić zostać w Kato i robić stroje,ale skończyć studia które nie interesują mnie aż tak bardzo (ale mam wrażenie że dają dobre wykształcenie)

Jechać do Łodzi/Poznania i Edukować się już stricte pod kostium,skupić na nauce,starać o stypendium ,ale niestety odpuścić Cosplay ;( .Mam wrażenie że dzięki wyjazdowi będę mogła pożyć trochę "życiem studenckim" usamodzielnię się itp itd

Wracając do Cosplayu,mam swoje osobiste powody dlaczego chcę się tym zajmować ,interesuję się tym 4 lata, dotychczas nie mogłam robić strojów w takiej skali w jakiej bym tego chciała ,mam wrażenie że właśnie teraz przyszedł na to czas ,hmm może boję się że porzucę tę pasję po studiach i z wiekiem stanę się zwykłym szarym człowiekiem,.Czasem myślę by po prostu tego nie rzucić,zacząć patrzeć na to z innej strony ,zostawić jako coś dla mnie niedostępnego w pewnym stopniu....

no to chyba tyle

zastanawiam się gdzie zniknęły moje marzenia o podróżowaniu z aparatem po świecie,socjologii,prowad zeniu kanału na yt,pewnie gdzieś w trakcie przygotowań do poprawki z matmy i teraz między rysunkami do teczki na asp z którą mogę nie zdążyć ;(

Jestem uzależniona też od internetu, i to nie "jak każdy" chodzę spać zwykle o 3 ,i nie umiem nie włączyć komputera...realizować swoich planów ,celi....muszę się oderwać w końcu
wiesz, marzenia marzeniami, każdy je ma ale jak Ty chciałabyś się utrzymać z jazdy po świecie z aparatem, skąd w ogóle kasa na takie podróże? nie utrzymasz się z yt, wiesz jak mało osób na tym faktycznie zarabia? i ta nieszczęsna socjologia, co Wy z nią macie? przecież to kierunek bez przyszłości.
Masz marzenia, super, tylko z czegoś trzeba żyć, jeszcze nie wiesz bo nie zasmakowałaś płacenia za siebie i zarabiania na siebie i tak widzisz wszystko w różowych kolorach, a wcale tak nie jest.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 16:28   #3
z_blondem_mi_do_twarzy
Rozeznanie
 
Avatar z_blondem_mi_do_twarzy
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 669
Dot.: Studia ASP

Scenografia, projektowanie, socjologia, podróżowanie... No super, ja też bym chciała studiować np jakieś kulturoznastwo, albo wiedzę o mediach itd ale ... przychodzi taki dzień, że trzeba zejść na ziemię

Wiesz jaki % ludzi obierający taką drogę utrzymuje się z projektowania/studiów artystycznych, związanych z kulturą i sztuką itd ?

ZNIKOMY.

Druga strona medalu, to pieniądze, zwłaszcza na początku. Studia (nawet, a może przede wszystkim) te darmowe darmowymi nie są, nawet jak studiujesz mieście, w którym mieszkasz.

Kiedyś też miałam takie podejście jak Ty, ale zdaje sobie sprawę, że któregoś dnia studia się skończą i ciągłe opłacanie mojego życia przez rodziców również. Trzeba będzie ZARABIAĆ. Zarabiać by mieć nie na podróże, ale przede wszystkim na mieszkanie i jedzenie. To już jest problem dla wielu młodych ludzi, nie mówiąc już o realizacji jakichś pasji, marzeń. Pójdziesz na studia i przekonasz się jaka jest konkurencja, ilu ludzi ma podobny pomysł na siebie i jak trudno się przebić.


Pomyśl o tym, albo miej chociaż jakichś plan B w życiu, jakieś wyjście na wypadek, gdyby obecne plany zawiodły. To pomoże Ci uniknąć twardego lądowania.
z_blondem_mi_do_twarzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 09:54   #4
Zanthia
Zadomowienie
 
Avatar Zanthia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 164
Dot.: Studia ASP

A jak dobrze sobie radzisz z szyciem strojów? Jesteś w stanie zrobić zbroje z Evy? Jak idzie ci rzeźba w sturodurze? Jeśli spoko, to ogłoś się na jakiś portalach dla graczy i mangowców i rób im bronie i inne elementy cosplayów za pieniądze. Bam! Masz hajs na studia [ przynajmniej cześć ] i szlifujesz umiejętności. Win - win.



Anyway - ja na twoim miejscu poszłabym na wzornictwo i ze względów finansowych, i przyszłościowo. Plus uczysz się mnóstwa rzeczy [ np. materiałoznawstwo przy twoim hobby moze byc przydatne ], no i trochę łatwiej o robotę bo możesz być i grafikiem i projektować meble/autobusy/szklanki/whatever.
Zanthia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 21:00   #5
Athenaiee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 12
Dot.: Studia ASP

"zastanawiam się gdzie zniknęły moje marzenia o podróżowaniu z aparatem po świecie,socjologii,prowad zeniu kanału na yt,pewnie gdzieś w trakcie przygotowań do poprawki z matmy i teraz między rysunkami do teczki na asp z którą mogę nie zdążyć ;( "

Powyższy fragment napisałam troszkę jako offtop do całości ,chodziło o to że mam dużo zainteresować


co do "Marzeń " to zajmowanie się sztuką nie jest moim wymysłem bo jestem po sześcioletniej szkole plastycznej,czyli po gimnazjum zdecydowałam się dalej iść w tym kierunku, od początku nastawiając się na ASP
Niestety mam słabe wyniki z matury ,którą pisałam jeszcze bez dodatkowych rozszerzeń więc nie mam też za dużego wyboru


Jestem dość wszechstronna i mam plan na każdą okoliczność,dlatego też wspomniałam o moich zainteresowaniach przez co to zabrzmiało tak naiwnie i marzycielsko


Co do strojów,ogarniam szycie,w styrodurze też pracowałam (ale nie do Cosplayu niestety) na Evę i inne materiały odkładam kasę,teraz priorytetem jest teczka na asp, a strój który robię przed egzaminami jest typowo do szycia

Zanthia dzięki za zrozumienie ;P

Edytowane przez Athenaiee
Czas edycji: 2014-03-11 o 21:06
Athenaiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-11 22:00:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:22.