..::Dieta Plaż Południowych - część XI ::.. - Strona 117 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-01-06, 13:28   #3481
ineczkaxD
Raczkowanie
 
Avatar ineczkaxD
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 306
GG do ineczkaxD
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część XI ::..

ferrrara, 2 kg w 4 dni to bardzo dużo. Ja na pewno tyle nie schudłam. Szybkie chudnięcie jest złe, bo potem łatwo jest wrócić do wagi początkowej, poza tym mogą zrobić się rozstępy. Podczas I fazy schudnąć można od 3 do 6 kilo, przy dużej nadwadze chudnie się więcej, a jeśli do zrzucenia jest niewiele chudnie się mniej.
__________________
"Piękno kobiety nie przejawia się w ubraniach, które nosi, w jej figurze lub sposobie w jaki układa włosy. Piękno kobiety musi być widoczne w oczach, ponieważ są one drzwiami do jej serca – miejsca gdzie mieszka miłość."
- Audrey Hepburn
ineczkaxD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-06, 17:41   #3482
Palolinka
Rozeznanie
 
Avatar Palolinka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 819
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część XI ::..

Ferrara, nie przesadzaj! Naprawdę 2 kg to dużo. Zresztą nie powinnaś chyba ustalać sobie daty, do której chcesz schudnąć 6 kg. Nic poza efektem jojo potem by nie było. A po 15 co? wracasz do normalnego jedzenia? Nie będziesz robiła 2 fazy?

Dzięki za odpowiedź o tym cukrze. Oczywiście macie rację. Już z nim kończę
__________________
zapraszam na moją stronę z pracami:
www.szydelkomania.pl.tl

60...58...50
Palolinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-06, 18:04   #3483
KolorowaMamba
Przyczajenie
 
Avatar KolorowaMamba
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część XI ::..

Hej
Również zaczynam tą dietę i liczę na Waszą pomoc! :P
Co prawda byłam już raz na SB , jednak święta zrobiły swoje ;/ Od jutra biorę się za siebie i mam nadzieję, że mi się uda
W związku z tym mam pytanko- czy można w I fazie ketchup <może i głupie, ale go uwielbiam!>, jogurty 0%??

Obecnie: 75 kg..
Cel: 65 kg
__________________
"Nie oczekuj, że świat się zmieni, bo możesz długo czekać - spróbuj zmienić coś wokół siebie."
KolorowaMamba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-06, 19:04   #3484
telik
Wtajemniczenie
 
Avatar telik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: oleśnica
Wiadomości: 2 882
GG do telik
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część XI ::..

Cytat:
Napisane przez mistymixx Pokaż wiadomość
hej dziewczyny!
Fajnie widzieć, że jest Was tu tak dużo. Ja też jestem na tej diecie. Przetrwałam etap I, co nie było łatwe, bo uwielbiam owoce i dozwolone potrawy wydawały mi się bardzo monotonne.

Schudłam jak na razie 5kg, teraz wydaje mi się, że waga stoi w miejscu bardzo długo, a chciałabym zrzucić jeszcze ze 3-4. Wydaje mi się, że to dlatego że ostatnio nie jem regularnie. Muszę zacząć zabierać ze sobą jedzenie do pracy... To moje postanowienie noworoczne
gratuluje ładnego spadku
teraz na 2 fazie nie bedzie łatwiej gubić kilogramy, ale Twój rezultat sie utrwali
należy pamiętać że Twój organizm musi przywyknąć do nowego stylu odżywiania, przestoje choc mogą być demotywujące są bardzo ważne. Jeśli bedziesz trzymać sie zasad diety za jakis czas waga ruszy. Warto tez pamietac o aktywności fizycznej która podkręca metabolizm

Cytat:
Napisane przez Palolinka Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny!
Bardzo się cieszę, że jest tak dużo wpisów, bo ja również motywuję się w grupie. Sama jakoś nie potrafię się odchudzać! Co do sesji to rozumiem te dziewczyny, które potrzebują więcej kalorii wtedy. Sama nigdy nie odchudzałam się w tym czasie. Teraz już mogę
U mnie na razie leniwie ale dietetycznie
Jadlospis na dziś:
1. pasta z tuńczyka, jajka i warzyw z łyżką majonezu light
2. zupa jarzynowa ze śmietaną 12% i gotowane udko bez skóry
3. pewnie jakaś sałatka z szynką (sałata lodowa, szynka gotowana, por, pomidory, papryka, pietruszka zielona)
4. twarożek z cebulą
Dziś mam dzień wolny, więc będzie więcej pokus. Jak chodzę do pracy to tak nie myślę o jedzeniu. No ale może się uda Na razie jestem po śniadaniu i jest ok.
Aha, dziewczyny... czasami zdarza mi się posłodzić herbatę 1 łyżeczkę. Wielki grzech?[COLOR="Silver"]
Oj kiedyś to na tym wątku był ruch
przez długi czas to był najpopularnieszy watek na Wspólnym odchudzaniu

co do jadłospisu, brakuje mi jednego posiłku
bo dr Agatstone poleca 3 główne posiłki + minimum 2 przekąski
poza tym śmietania niestety nie jest dozwolona(choć nie jest wielkim grzechem bo ma b. niski indeks glikemiczny) lepiej jogurt naturalny

pozatym ok
fajnie że dostarczas odpowiedniej ilości białka-jaja, tunczyk, szynka, twarożek
Cytat:
Napisane przez ferrrara Pokaż wiadomość

mam jednak problem i nadzieję, że ktoś mnie oświeci co mogę robić nie tak, bo na razie (po czterech dniach bez grzechów.... ok ok już dobrze, już się przyznaję była sałatka Caesar w KFC, w której mięsa chudym nazwać nie można, tak samo z sosem majonezowym, ale z resztą się trzymałam)... no więc po 4dniach schudłam tylko 2kg i jest mi strasznie przykro, bo to moja pierwsza dieta w życiu, bardzo byłam z siebie dumna, że mam taką silną wolę i wszystkiego się trzymam, ale efektów nie widać i stąd moje zwątpienie. Nie ćwiczę co prawda, ale dużo się ruszam, więc nie wiem co może być źle. Planuję schudnąć łącznie 6kg do 15stycznia, czyli zostało mi jeszcze 10dni na 4 kg, ale czytałam o dziewczynie, która w 5 pierwszych dni schudła 5kg i teraz strasznie zazdroszczę. ma ktoś podobne doświadczenia?? strasznie mnie zmotywuję jakaś porada czy odpowiedź, więc proszę dziewczyny ratujcie
Ta dieta nie trwa 2 tygodni, wiec jeśli po 2 tygodniach chcesz ją przerwać gwarantuje efekt jojo.
Pozatym 2 kg w 4 dni to baaaardzo dużo, ale nawiasem mówiąc to i tak sama woda. Prawdziwy tłuszczyk gubi się po nieco dłuższym okresie czasu. To nie jest dieta cud, tylko zdrowy plan odchudzania. Zawsze staram sie być uprzejma dla nowych plażowiczek, ale Twój post jest troche niepoważny. Proszę odchudzaj się z głową.

Cytat:
Napisane przez KolorowaMamba Pokaż wiadomość
Hej
Również zaczynam tą dietę i liczę na Waszą pomoc! :P
Co prawda byłam już raz na SB , jednak święta zrobiły swoje ;/ Od jutra biorę się za siebie i mam nadzieję, że mi się uda
W związku z tym mam pytanko- czy można w I fazie ketchup <może i głupie, ale go uwielbiam!>, jogurty 0%??

Obecnie: 75 kg..
Cel: 65 kg
tak jogurt O% jak najbardziej(polecam takie nowe z bakomy)
Ketchup ma dużo cukru wiec odpada(choć można poszukać na stoiskach ze zdrową żywności lub zrobić samemu)

trzymam kciuki
__________________

Edytowane przez telik
Czas edycji: 2012-01-06 o 19:07
telik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-06, 19:55   #3485
ferrrara
Przyczajenie
 
Avatar ferrrara
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: poznań, czasami z różnych stron świata
Wiadomości: 7
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część XI ::..

ineczkaxD, Palolinka

bardzo dziękuję wam za odpowiedzi. Oczywiście widzę, że podchodzicie do sprawy bardzo rozsądnie i to się ceni ustaliłam sobie datę końcową fazy I na 15 stycznia, ponieważ wtedy wracam do włoch na studia i wiem kilka rzeczy:
- na pewno nie będzie mnie stać na tyle warzyw ile kupuję teraz
- nie uda mi się za żadne skarby nie pić wina (nie ma sensu się oszukiwać)
- na pewno będę się dużo więcej ruszać (tam chodziłam baaardzo szybkim marszem ok 1h dziennie minimum i to dawało niesamowite efekty).

Jak widać faza II będzie mocno naciągana, ale prawda jest taka, że dieta SB, pomijając makaron i trochę owoców, nie różni się zbytnio od tego jak odżywiam się we włoszech.

Najlepsze są jednak liczby: kiedy wyjeżdżałam w październiku ważyłam 60kg, po powrocie (2,5miesiąca) już 57kg, a był i alkohol i makaron w dużych ilościach, 2tygodnie w domu - święta, czyli biały chleb, bigos, sernik, uszka, zupki, kurczaki KFC i spacery dalekie od szybkiego marszu, i już 1 stycznia miałam 60kg na liczniku. Teraz, po 5dniach SB jest 58kg.

Wnioski (jeśli ktoś jeszcze czyta te moje wypociny): ruch rządzi absolutnie jeśli chodzi o chudnięcie, często niezależnie od tego co się je. Ameryki nie odkryłam, ale myślę, że kogoś kto przeczyta moją historię, może to zmotywować do porządnych spacerów. Na mnie doświadczenia koleżanek działają lepiej niż wszelkie podręczniki i badania naukowców.

No i trochę mnie zmartwiło, że jeśli nie ma się nadwagi i chcę się zrzucić nie tak wiele, to wtedy zrzuca się mało (cóż, przyznaję: liczyłam, że trochę cudu w tej diecie jest, tzn. że przy trzymaniu się zasad, każdy zrzuca 6kg w 2tygodnie. proszę mnie nie besztać, taka już jestem głupia i naiwna).

A i jeszcze dostałam mały opieprz, że założyłam, że chcę schudnąć 6kg do 15 stycznia - moje założenie jest takie, że łatwiej byłoby mi się pilnować na fazie II, jeśli ważyłabym już tyle ile chcę (czyli 54kg). Nie ma bata, to bardzo motywuje, jeśli inni mówią ci, że schudłaś.

Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi i życzę niezachwianej siły woli
ferrrara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-06, 20:00   #3486
SzaraLara
Raczkowanie
 
Avatar SzaraLara
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 169
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część XI ::..

Jak sobie teraz czytam różne jadłospisy to widzę... bitą śmietanę na deser! Tak na diecie?! A ja uwielbiam
__________________
1/5
SzaraLara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-06, 20:01   #3487
ferrrara
Przyczajenie
 
Avatar ferrrara
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: poznań, czasami z różnych stron świata
Wiadomości: 7
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część XI ::..

Cytat:
Napisane przez telik Pokaż wiadomość
gratuluje ładnego spadku
teraz na 2 fazie nie bedzie łatwiej gubić kilogramy, ale Twój rezultat sie utrwali
należy pamiętać że Twój organizm musi przywyknąć do nowego stylu odżywiania, przestoje choc mogą być demotywujące są bardzo ważne. Jeśli bedziesz trzymać sie zasad diety za jakis czas waga ruszy. Warto tez pamietac o aktywności fizycznej która podkręca metabolizm


Oj kiedyś to na tym wątku był ruch
przez długi czas to był najpopularnieszy watek na Wspólnym odchudzaniu

co do jadłospisu, brakuje mi jednego posiłku
bo dr Agatstone poleca 3 główne posiłki + minimum 2 przekąski
poza tym śmietania niestety nie jest dozwolona(choć nie jest wielkim grzechem bo ma b. niski indeks glikemiczny) lepiej jogurt naturalny

pozatym ok
fajnie że dostarczas odpowiedniej ilości białka-jaja, tunczyk, szynka, twarożek
Ta dieta nie trwa 2 tygodni, wiec jeśli po 2 tygodniach chcesz ją przerwać gwarantuje efekt jojo.
Pozatym 2 kg w 4 dni to baaaardzo dużo, ale nawiasem mówiąc to i tak sama woda. Prawdziwy tłuszczyk gubi się po nieco dłuższym okresie czasu. To nie jest dieta cud, tylko zdrowy plan odchudzania. Zawsze staram sie być uprzejma dla nowych plażowiczek, ale Twój post jest troche niepoważny. Proszę odchudzaj się z głową.


tak jogurt O% jak najbardziej(polecam takie nowe z bakomy)
Ketchup ma dużo cukru wiec odpada(choć można poszukać na stoiskach ze zdrową żywności lub zrobić samemu)

trzymam kciuki
proszę telik wczytaj się - nigdzie nie napisałam, że planuję przerwać dietę po 2 tygodniach
ferrrara jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-06, 21:27   #3488
KolorowaMamba
Przyczajenie
 
Avatar KolorowaMamba
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część XI ::..

Dzięki za info

Zgadzam się z Tobą Telik, że to nie dieta cud, a zdrowy styl odchudzania.

W moim przypadku samo zmienienie nawyków żywieniowych bardzo dużo dało, w miarę regularne posiłki, zrezygnowanie z b. kalorycznych rzeczy. W ten sposób udało mi się zrzucić 11 kg Jednak od jakiegoś czasu stoję w miejscu i przydałoby się drugie tyle mniej <marzy> Także dziękuję za wsparcie

Co do SB uważam, że można się na niej "najeść" wystarczy dobrze dobierać produkty. Jesteś najedzona, a mimo to kg lecą w dół <I like it!> :P
__________________
"Nie oczekuj, że świat się zmieni, bo możesz długo czekać - spróbuj zmienić coś wokół siebie."
KolorowaMamba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-06, 21:44   #3489
peggy7
Zadomowienie
 
Avatar peggy7
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 599
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część XI ::..

Cytat:
Napisane przez SzaraLara Pokaż wiadomość
Jak sobie teraz czytam różne jadłospisy to widzę... bitą śmietanę na deser! Tak na diecie?! A ja uwielbiam
Można bitą śmietanę light, w b. małych ilościach (raczej jako dodatek do deseru niż deser). Więc moim zdaniem nie ma po co się w nią zaopatrzać.

Ferrrara, samym ruchem jest baaardzo trudno schudnąć. Żeby schudnąć 1 kg, trzeba pływać 20h! W Twoim przypadku może zmiana otoczenia spowodowała schudnięcie.. A ten marsz 1 h to tak naraz czy liczysz łącznie jakieś bieganie z domu na zajęcia itp? Bo jeśli to drugie to też żaden sposób, wysiłek 5 razy dziennie po 10 minut nic nie daje - jest to za krótki czas, żeby zacząć cokolwiek spalać. Poza tym myślę, że Twoje jedzenie we Włoszech się BARDZO różni od SB - nie mów mi, że makaron i owoce, to taki mały szczegół. Pewnie też jesz tam jakieś tłustsze sery. Próbujesz dla wszystkiego znaleźć wytłumaczenie, ale ta Twoja dieta to jest tylko do wyjazdu, a potem będzie hulaj dusza... Oby Ci się kilogramy nie cofnęły z nadwyżką.
peggy7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-06, 22:45   #3490
telik
Wtajemniczenie
 
Avatar telik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: oleśnica
Wiadomości: 2 882
GG do telik
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część XI ::..

Cytat:
Napisane przez ferrrara Pokaż wiadomość
ineczkaxD, Palolinka

bardzo dziękuję wam za odpowiedzi. Oczywiście widzę, że podchodzicie do sprawy bardzo rozsądnie i to się ceni ustaliłam sobie datę końcową fazy I na 15 stycznia, ponieważ wtedy wracam do włoch na studia i wiem kilka rzeczy:
- na pewno nie będzie mnie stać na tyle warzyw ile kupuję teraz
- nie uda mi się za żadne skarby nie pić wina (nie ma sensu się oszukiwać)
- na pewno będę się dużo więcej ruszać (tam chodziłam baaardzo szybkim marszem ok 1h dziennie minimum i to dawało niesamowite efekty).

Jak widać faza II będzie mocno naciągana, ale prawda jest taka, że dieta SB, pomijając makaron i trochę owoców, nie różni się zbytnio od tego jak odżywiam się we włoszech.

Najlepsze są jednak liczby: kiedy wyjeżdżałam w październiku ważyłam 60kg, po powrocie (2,5miesiąca) już 57kg, a był i alkohol i makaron w dużych ilościach, 2tygodnie w domu - święta, czyli biały chleb, bigos, sernik, uszka, zupki, kurczaki KFC i spacery dalekie od szybkiego marszu, i już 1 stycznia miałam 60kg na liczniku. Teraz, po 5dniach SB jest 58kg.

Wnioski (jeśli ktoś jeszcze czyta te moje wypociny): ruch rządzi absolutnie jeśli chodzi o chudnięcie, często niezależnie od tego co się je. Ameryki nie odkryłam, ale myślę, że kogoś kto przeczyta moją historię, może to zmotywować do porządnych spacerów. Na mnie doświadczenia koleżanek działają lepiej niż wszelkie podręczniki i badania naukowców.

No i trochę mnie zmartwiło, że jeśli nie ma się nadwagi i chcę się zrzucić nie tak wiele, to wtedy zrzuca się mało (cóż, przyznaję: liczyłam, że trochę cudu w tej diecie jest, tzn. że przy trzymaniu się zasad, każdy zrzuca 6kg w 2tygodnie. proszę mnie nie besztać, taka już jestem głupia i naiwna).

A i jeszcze dostałam mały opieprz, że założyłam, że chcę schudnąć 6kg do 15 stycznia - moje założenie jest takie, że łatwiej byłoby mi się pilnować na fazie II, jeśli ważyłabym już tyle ile chcę (czyli 54kg). Nie ma bata, to bardzo motywuje, jeśli inni mówią ci, że schudłaś.

Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi i życzę niezachwianej siły woli
ja nie twierdzę że nie można schudnąć 6 kg w 14 dni, owszem można, jest to nawet bardzo realne na tej diecie. Nie mogę jednak zrozumieć czego oczekujesz od swojego organizmu, martwiąc się ze w 4 dni schudłaś tylko 2 kg. Pozatym bardzo szybkie schudnięcie jest niezdrowe, a ta dieta zakłada gubienie kilogramów w zgodzie z możliwościami metabolicznymi naszego organizmu.
Nie chciałam Cię obrazić, ale lekko zirytowałam się Twoim postem.

Zgodzę się że ruch jest bardzo ważny i daję świetne efekty(szczególnie łącząc ćw. aerobowe z siłowymi.) zresztą autor diety podkreśla to wielokrotnie
pozatym wino w rozsądnych ilościach jest dozwolone w 2 fazie

SzaraLara tak jak peggy napisała bita śmietana light (dieta układana była w USA a tak takie wynalazki na porządku dziennym)
__________________
telik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-07, 00:29   #3491
peggy7
Zadomowienie
 
Avatar peggy7
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 599
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część XI ::..

Dziewczyny, jako miłośniczka Lidla czuję się w obowiązku powiedzieć Wam, że od poniedziałku jest tydzień Linessa i będą w ofercie m.in. sery light. Słyszałam, że nie wszyscy lubią te topione, a czasem trudno znaleźć zwykłą goudę light, w Lidlu będzie 200g za 5 zł. Tu jest cała oferta http://www.lidl.pl/cps/rde/xchg/lidl...fferdate=23756 Ciekawa też jestem czy te dania na parze się nadadzą...
peggy7 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-07, 08:26   #3492
confused women
Zakorzenienie
 
Avatar confused women
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 061
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część XI ::..

Cytat:
Napisane przez peggy7 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jako miłośniczka Lidla czuję się w obowiązku powiedzieć Wam, że od poniedziałku jest tydzień Linessa i będą w ofercie m.in. sery light. Słyszałam, że nie wszyscy lubią te topione, a czasem trudno znaleźć zwykłą goudę light, w Lidlu będzie 200g za 5 zł. Tu jest cała oferta http://www.lidl.pl/cps/rde/xchg/lidl...fferdate=23756 Ciekawa też jestem czy te dania na parze się nadadzą...
Super, że informujesz, takiego sera szukałam
__________________
<3
confused women jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-07, 09:05   #3493
Palolinka
Rozeznanie
 
Avatar Palolinka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 819
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część XI ::..

Tez się dołączam do podziękowań! Bardzo lobię lidla, więc w poniedziałek się tak wybiorę
Dziewczyny, dziś zobaczyłam na wadze, że już mam 1 kg mniej. Dla mnie to dużo, zwłaszcza, że nie mam aż tak dużo do zrzucenia (choć lekarz kazał ważyć 50 kg a do tego jeszcze daleko). Ja tam się cieszę z małych sukcesów, więc

Dziś zamierzam:
1. sałatka z kapusty pekińskiej, pomidora, ogórka, z szynką + oliwa z oliwek
2. zupa jarzynowa + gotowane udko bez skóry
3. fasolka po bretońsku (fasola jaś, szynka drobiowa, pieczarki, przecier pomidorowy niesłodzony, cebula)
4. jakieś orzechy
5. twarożek z warzywami
__________________
zapraszam na moją stronę z pracami:
www.szydelkomania.pl.tl

60...58...50
Palolinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-07, 09:41   #3494
gwiazda89
Zadomowienie
 
Avatar gwiazda89
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: stołeczno-królewskie miasto Kraków ;))
Wiadomości: 1 293
GG do gwiazda89
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część XI ::..

Cytat:
Napisane przez SzaraLara Pokaż wiadomość
Witam DOŁĄCZAM! Planuję zacząć SB od lutego. Teraz przede mną sesja egzaminacyjna, a 1 faza podobno wpływa na koncentrację, nie chcę sobie mózgu odchudzić. Ale zamierzam Was tu obserwować i się wstępnie integrować

Zanim zacznę planuję jeszcze przeczytać książkę.
SzaraLara sesja egzaminacyjna i zaliczeniamają ten plus, że wtedy nie ma czasu na myślenie o pokusach, bo tylko nauka wiem to po sobie i I fazę rok temu miałam własnie podczas sesji, a egzamin na 5! i dieta też na 5! ale rozumiem, że każdy jest inny trzymam kciuki by później wszystko było po dietkowemu

Cytat:
Napisane przez ferrrara Pokaż wiadomość
bardzo dziękuję wam za odpowiedzi. Oczywiście widzę, że podchodzicie do sprawy bardzo rozsądnie i to się ceni ustaliłam sobie datę końcową fazy I na 15 stycznia, ponieważ wtedy wracam do włoch na studia i wiem kilka rzeczy:
- na pewno nie będzie mnie stać na tyle warzyw ile kupuję teraz
- nie uda mi się za żadne skarby nie pić wina (nie ma sensu się oszukiwać)
- na pewno będę się dużo więcej ruszać (tam chodziłam baaardzo szybkim marszem ok 1h dziennie minimum i to dawało niesamowite efekty).

Jak widać faza II będzie mocno naciągana, ale prawda jest taka, że dieta SB, pomijając makaron i trochę owoców, nie różni się zbytnio od tego jak odżywiam się we włoszech.
ferrara nie rozumiem jednego po co chcesz ciągnąć SB skoro już na wstępię zakładasz, że nie będziesz się trzymać zasad II fazy? wino mozna, ale jeden kieliszek okazyjnie, makarony tylko "te zdrowsze", a nie wszystkie jak leci może lepiej byś wzięła dietę MŻ, a WR

Cytat:
Napisane przez peggy7 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jako miłośniczka Lidla czuję się w obowiązku powiedzieć Wam, że od poniedziałku jest tydzień Linessa i będą w ofercie m.in. sery light. Słyszałam, że nie wszyscy lubią te topione, a czasem trudno znaleźć zwykłą goudę light, w Lidlu będzie 200g za 5 zł. Tu jest cała oferta http://www.lidl.pl/cps/rde/xchg/lidl...fferdate=23756 Ciekawa też jestem czy te dania na parze się nadadzą...
peggy ooooooo fajna promocja, tylko kurcze daleko mam do Lidla ale ser gouda light to ja ostatnio kupiłam w tesco tez w plasterkach i 17% tłuszczu, więc taki plaster czasem można

Cytat:
Napisane przez Palolinka Pokaż wiadomość
Tez się dołączam do podziękowań! Bardzo lobię lidla, więc w poniedziałek się tak wybiorę
Dziewczyny, dziś zobaczyłam na wadze, że już mam 1 kg mniej. Dla mnie to dużo, zwłaszcza, że nie mam aż tak dużo do zrzucenia (choć lekarz kazał ważyć 50 kg a do tego jeszcze daleko). Ja tam się cieszę z małych sukcesów, więc

Dziś zamierzam:
1. sałatka z kapusty pekińskiej, pomidora, ogórka, z szynką + oliwa z oliwek
2. zupa jarzynowa + gotowane udko bez skóry
3. fasolka po bretońsku (fasola jaś, szynka drobiowa, pieczarki, przecier pomidorowy niesłodzony, cebula)
4. jakieś orzechy
5. twarożek z warzywami
Palolinka gratuluję spadku! pewnie już 1kg mocno motywuje

Ja dziewczyny dzisiaj już 6 dzień I fazy, w lustrze widzę zmianę, ale wagę mam w domu rodzinnym, gdzie będę dopiero w piątek pewnie po tej I fazie znów nie będę mogła patrzeć na jajka, ale cieszę się, że jeszcze trochę i będzie owoc i jakiś węgiel mmmmm owsianka
__________________
kochana i kochająca
gwiazda89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-07, 10:48   #3495
thisriveriswild
Rozeznanie
 
Avatar thisriveriswild
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 725
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część XI ::..

hej
potrzebuje pomocy bo niestety jestem uzalezniona od jogurtu z platkami ale pozwalam sobie na to rzadko bo jednak najlepsze sa te z cukrem (ktore go niby miec nie powinny, no bo co to za platki fitness z cukrem ). wiem, ze sa fitelle bez cukru, jednak jak je wrzuce do jogurtu to za minute sie robi z tego papka bo platki mokna w jogurcie. :P
thisriveriswild jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-07, 10:53   #3496
SzaraLara
Raczkowanie
 
Avatar SzaraLara
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 169
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część XI ::..

Cytat:
Napisane przez gwiazda89 Pokaż wiadomość
SzaraLara sesja egzaminacyjna i zaliczeniamają ten plus, że wtedy nie ma czasu na myślenie o pokusach, bo tylko nauka wiem to po sobie i I fazę rok temu miałam własnie podczas sesji, a egzamin na 5! i dieta też na 5! ale rozumiem, że każdy jest inny trzymam kciuki by później wszystko było po dietkowemu
Dzięki Ja akurat jestem z tych co to na stres reagują żaaarciem, najlepiej słodyczy A jak już sobie odmawiam teraz słodkości, to chociaż kawą się posilam do nauki, a kawa jest niedozwolona na 1 fazie, prawda?
Hmm.. czyli suplementy wspomagające odchudzanie, które zawierają kofeinę też są niedozwolone?
__________________
1/5
SzaraLara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-07, 11:16   #3497
ineczkaxD
Raczkowanie
 
Avatar ineczkaxD
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 306
GG do ineczkaxD
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część XI ::..

SzaraLara, niedawno było o tym mówione, kawa jest dozwolona w I fazie w rozsądnych ilościach; 1-2 dziennie, z odtłuszczonym mlekiem (0%, 0,5%) i słodzikiem
A suplementy też są dozwolone, chociaż nie wiem czy warto... dla mnie najlepsza jest czerwona herbata, te suplementy to czesto pic na wodę. Moja koleżanka na zmniejszenie apetytu bierze chrom, działa, ale podobno przy dłuższym stosowaniu jest szkodliwe.
__________________
"Piękno kobiety nie przejawia się w ubraniach, które nosi, w jej figurze lub sposobie w jaki układa włosy. Piękno kobiety musi być widoczne w oczach, ponieważ są one drzwiami do jej serca – miejsca gdzie mieszka miłość."
- Audrey Hepburn
ineczkaxD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-07, 12:02   #3498
SzaraLara
Raczkowanie
 
Avatar SzaraLara
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 169
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część XI ::..

I jeszcze pytanie (a raczej wywiad) do bardziej zaawansowanych: nie ma po tej diecie jakichś problemów z:
- brakiem miesiączki
- cerą
- wypadaniem włosów
- anemią
- bólami głowy

Sorry, że tak was zamęczam, ale wole mieć info od kogoś kto już to stosował Bardzo wiele diet tak niestety działa, ta podobno jest zdrowa i bez skutków ubocznych, ale wolę się upewnić.
__________________
1/5
SzaraLara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-07, 13:38   #3499
peggy7
Zadomowienie
 
Avatar peggy7
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 599
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część XI ::..

Cytat:
Napisane przez SzaraLara Pokaż wiadomość
I jeszcze pytanie (a raczej wywiad) do bardziej zaawansowanych: nie ma po tej diecie jakichś problemów z:
- brakiem miesiączki
- cerą
- wypadaniem włosów
- anemią
- bólami głowy

Sorry, że tak was zamęczam, ale wole mieć info od kogoś kto już to stosował Bardzo wiele diet tak niestety działa, ta podobno jest zdrowa i bez skutków ubocznych, ale wolę się upewnić.
Jeżeli przeprowadzisz dietę mądrze, to nie ma takich skutków. Mądrze, czyli:
-bez głodzenia się
-jedząc 3 posiłki i 3 przekąski
-nie zapominając o dziennej porcji zdrowych tłuszczów
itd.
Jednym słowem trzeba się trzymać zasad diety... Każdy posiłek powinien zawierać białko (to taka uwaga, bo moja koleżanka jest na SB i zajada się np. surową kapustą pekińską, którą stosuje jako "zapychacz"). Jemy normalnie, czyli powyżej 1200 kcal, a przy wysiłku jeszcze więcej (kalorii nie liczymy, ale niektóre dziewczyny jedzą jak wróbelki na diecie, dlatego o tym piszę).

---------- Dopisano o 14:38 ---------- Poprzedni post napisano o 14:28 ----------

Aaa i dziewczyny, cieszę się bardzo, że Wam się przyda info o serze w Lidlu Ja sama też mam daleko. To w rodzinnym mieście rozwinął mi się ten bzik lidlowy

Edytowane przez peggy7
Czas edycji: 2012-01-07 o 13:30
peggy7 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-07, 14:45   #3500
telik
Wtajemniczenie
 
Avatar telik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: oleśnica
Wiadomości: 2 882
GG do telik
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część XI ::..

Cytat:
Napisane przez thisriveriswild Pokaż wiadomość
hej
potrzebuje pomocy bo niestety jestem uzalezniona od jogurtu z platkami ale pozwalam sobie na to rzadko bo jednak najlepsze sa te z cukrem (ktore go niby miec nie powinny, no bo co to za platki fitness z cukrem ). wiem, ze sa fitelle bez cukru, jednak jak je wrzuce do jogurtu to za minute sie robi z tego papka bo platki mokna w jogurcie. :P
polecam upiec domową granole
__________________
telik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-07, 15:29   #3501
iw1
Przyczajenie
 
Avatar iw1
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Kruszwica
Wiadomości: 28
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część XI ::..

Cytat:
Napisane przez ineczkaxD Pokaż wiadomość
Osoby z hipoglikemią (obniżonym poziomem cukru we krwi)
Chorzy na cukrzycę muszą najpierw skonsultować się z lekarzem, dieta w połączeniu z lekami może spowodować zbyt drastyczny spadek poziomu glukozy
Osoby z wysokim poziomem cholesterolu we krwi powinny ograniczyć spożycie jajek (w menu jest ich dużo) i zastąpić je np. rybami i drobiem.
Dzięki Ineczka to mnie trochę uspokaja, choć z jajami muszę ograniczyć!
A jeśli chodzi o te niebotyczne spadki wagi jednej z forumowiczek, to ja w 5 dniu diety tylko 0,5 kg mniej ale cały czas jestem dobrej myśli i trzymam się zasad. I ćwiczę, aż mnie pośladki bolą. Do lidla oczywiście też się wybiorę. Dzięki.

Edytowane przez iw1
Czas edycji: 2012-01-07 o 15:34
iw1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-07, 16:21   #3502
ineczkaxD
Raczkowanie
 
Avatar ineczkaxD
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 306
GG do ineczkaxD
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część XI ::..

Ja jajek jem sporo, co najmniej 2 dziennie, ale problemów z cholesterolem bynajmniej nie mam.
Dzisiaj jestem na piątym dniu diety i zastanawiam się czy coś schudłam, na oko nie widzę różnicy, a wagi nie mam.
Byłam dzisiaj w Pizza Hut z koleżankami, oczywiście one jadły pizze, a ja sałatkę grecką. Feta raczej nie była light, ale trudno... Ale ani pizzy, chociaż koleżanki mnie częstowały, ani pieczywka do sałatki nie ruszyłam, chociaz mnie kusiło.
Dzisiaj wieczorem znowu clubbing i znowu nie będę mogła pić alkoholu Dobrze, że chociaż w II fazie wino pić można.
Trochę męczy mnie ta dieta, a wystarczyłoby mi zrezygnować z hormonów. Całe życie jadłam ile i co chciałam, mnóstwo czipsów, czekoladek, ciast, pączków, makaronów i zawsze ważyłam 51-53 kg. Waga skoczyła dopiero we wrześniu odkąd zaczęłam brać tabletki hormonalne Ograniczyłam kaloryczne jedzenie, ale nic to nie dało, mam nadzieje, ze SB pomoże...
__________________
"Piękno kobiety nie przejawia się w ubraniach, które nosi, w jej figurze lub sposobie w jaki układa włosy. Piękno kobiety musi być widoczne w oczach, ponieważ są one drzwiami do jej serca – miejsca gdzie mieszka miłość."
- Audrey Hepburn
ineczkaxD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-07, 16:29   #3503
Jedidah
Przyczajenie
 
Avatar Jedidah
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część XI ::..

Cześć dziewczyny, jestem nowa
Przyłączam się do odchudzenia, ostatnio przeczytałam już chyba wszystko co się dało o SB i od przyszłego tygodnia zaczynam (najpierw kilka dni przygotowania, mozolne próby odstawienia czekolady )

Tak ogółem:
wzrost: 171 cm
waga: 66 kg
cel: 55 kg

Mam nadzieję, że odchudzając się z wami łatwiej mi będzie pokonać mój brak silnej woli i toksyczną miłość do czekolady Liczę na wsparcie
Jedidah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-07, 17:50   #3504
SzaraLara
Raczkowanie
 
Avatar SzaraLara
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 169
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część XI ::..

Cytat:
Napisane przez ineczkaxD Pokaż wiadomość
Ja jajek jem sporo, co najmniej 2 dziennie, ale problemów z cholesterolem bynajmniej nie mam.
Dzisiaj jestem na piątym dniu diety i zastanawiam się czy coś schudłam, na oko nie widzę różnicy, a wagi nie mam.
Byłam dzisiaj w Pizza Hut z koleżankami, oczywiście one jadły pizze, a ja sałatkę grecką. Feta raczej nie była light, ale trudno... Ale ani pizzy, chociaż koleżanki mnie częstowały, ani pieczywka do sałatki nie ruszyłam, chociaz mnie kusiło.
Dzisiaj wieczorem znowu clubbing i znowu nie będę mogła pić alkoholu Dobrze, że chociaż w II fazie wino pić można.
Trochę męczy mnie ta dieta, a wystarczyłoby mi zrezygnować z hormonów. Całe życie jadłam ile i co chciałam, mnóstwo czipsów, czekoladek, ciast, pączków, makaronów i zawsze ważyłam 51-53 kg. Waga skoczyła dopiero we wrześniu odkąd zaczęłam brać tabletki hormonalne Ograniczyłam kaloryczne jedzenie, ale nic to nie dało, mam nadzieje, ze SB pomoże...
Ja też jestem ofiarą tycia po tabletkach anty! Kilka miesięcy i 5kg więcej. Dlatego odstawiłam, dziś wzięłam ostatnią i mam nadzieję, że wreszcie coś ruszy Bo czułam się kiepsko i coś powoli mi idzie to chudnięcie właśnie...
__________________
1/5
SzaraLara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-07, 19:02   #3505
Palolinka
Rozeznanie
 
Avatar Palolinka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 819
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część XI ::..

Cytat:
Napisane przez SzaraLara Pokaż wiadomość
Ja też jestem ofiarą tycia po tabletkach anty! Kilka miesięcy i 5kg więcej. Dlatego odstawiłam, dziś wzięłam ostatnią i mam nadzieję, że wreszcie coś ruszy Bo czułam się kiepsko i coś powoli mi idzie to chudnięcie właśnie...
To u mnie to samo. Brałam je przez 3 miesiące i przytyłam 4-5 kg:/ Zgroza. Nie biorę już miesiąc, ale waga sama nie chciała spadać, dlatego jestem na diecie. Ale cóż... wytrzymam i mam nadzieję do wakacji będę ważyła tyle, ile chcę!
__________________
zapraszam na moją stronę z pracami:
www.szydelkomania.pl.tl

60...58...50
Palolinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-07, 19:20   #3506
confused women
Zakorzenienie
 
Avatar confused women
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 061
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część XI ::..

Dziewczyny, chciałam tylko napisać, że popełniłam dziś ciasto fasolowe wg SB i wyszło wspaniałe
__________________
<3
confused women jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-07, 20:50   #3507
telik
Wtajemniczenie
 
Avatar telik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: oleśnica
Wiadomości: 2 882
GG do telik
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część XI ::..

Cytat:
Napisane przez Jedidah Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, jestem nowa
Przyłączam się do odchudzenia, ostatnio przeczytałam już chyba wszystko co się dało o SB i od przyszłego tygodnia zaczynam (najpierw kilka dni przygotowania, mozolne próby odstawienia czekolady )

Tak ogółem:
wzrost: 171 cm
waga: 66 kg
cel: 55 kg

Mam nadzieję, że odchudzając się z wami łatwiej mi będzie pokonać mój brak silnej woli i toksyczną miłość do czekolady Liczę na wsparcie
ambitny plan
tez jestem czekoholikiem

co do tabletek hormonalnych, wato szukać takich po których nie bedziemy tyc
rynek farmaceutyczny oferje wiele tabletek,warto poszukać lepszych
__________________
telik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-07, 21:18   #3508
Palolinka
Rozeznanie
 
Avatar Palolinka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 819
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część XI ::..

Cytat:
Napisane przez confused women Pokaż wiadomość
Dziewczyny, chciałam tylko napisać, że popełniłam dziś ciasto fasolowe wg SB i wyszło wspaniałe
mogłabym prosić o przepis? bo jakoś na nie nie trafiłam.
__________________
zapraszam na moją stronę z pracami:
www.szydelkomania.pl.tl

60...58...50
Palolinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-07, 23:15   #3509
peggy7
Zadomowienie
 
Avatar peggy7
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 599
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część XI ::..

Dziewczyny, dziś minął mi 1. dzień II fazy. Zrobiłam po Nowym Roku 5 dni I fazy, żeby jakoś się ogarnąć po tym obżarstwie, ale muszę przyznać, że tym razem ciężko mi się robiło I fazę. W 4. i 5. dniu byłam jakoś zmęczona i zdekoncentrowana. Poza tym im ciągle mam smaka na coś niedietetycznego... Wiem, że nie zjem, ale na widok ciasta ślinię się niemiłosiernie.
Plus jest taki, że ważę 65 kg. Jeszcze z 5-10 kg przede mną.
peggy7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-08, 01:17   #3510
mistymixx
Raczkowanie
 
Avatar mistymixx
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 35
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część XI ::..

Cytat:
Napisane przez Palolinka Pokaż wiadomość
mogłabym prosić o przepis? bo jakoś na nie nie trafiłam.
Ja robiłam muffiny z tego przepisu i są pycha w ogóle nie czuć fasoli!
http://motylembede.pl/?p=41
mistymixx jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:06.