Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII - Strona 83 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-02-26, 17:48   #2461
Irish lady 28
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 358
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

R
  1. bardzo solidna kromka chleba własnego wypieku, z serem żółtym, szynką, pomidorem, 3 plastry szynki wiejskiej, jabłko
  2. kromka jak wyżej
  3. i tu wpadł syf w postaci gotowca-puree z cebulką, 220 kalorii
  4. 2 frankfurterki smażone + sałatka: feta, rukola, kapary, pomidor, groszek, czosnek, rzodkiewki, kromka razowca


bardzo źle?
za dużo?

Irish lady 28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 18:21   #2462
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez Irish lady 28 Pokaż wiadomość
R
  1. bardzo solidna kromka chleba własnego wypieku, z serem żółtym, szynką, pomidorem, 3 plastry szynki wiejskiej, jabłko
  2. kromka jak wyżej
  3. i tu wpadł syf w postaci gotowca-puree z cebulką, 220 kalorii
  4. 2 frankfurterki smażone + sałatka: feta, rukola, kapary, pomidor, groszek, czosnek, rzodkiewki, kromka razowca


bardzo źle?
za dużo?

Szkoda mi Ciebie, bo nadal nic do Ciebie nie dociera.
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 18:31   #2463
Irish lady 28
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 358
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez akot80 Pokaż wiadomość
Szkoda mi Ciebie, bo nadal nic do Ciebie nie dociera.

Jezu, zjem za mało- źle...zjem dużo-też niedobrze.......
czy każdy tu musi wcinać owsiankę?
kurde no
Irish lady 28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 18:51   #2464
cherry l
Zakorzenienie
 
Avatar cherry l
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 14 174
GG do cherry l
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

wstawiłam dzisiejszy jadłospis, to wstawię od razu jutrzejszy, bo jestem od rana na uczelni, więc w domu jem tylko śniadanie i kolację. Proszę o opinię również

Redukcja:
Śniadanie: serek homogenizowany + bułka żytnia+truskawki+jabłko
II śniadanie: 2 ciasteczka owsiane (każde ok 85 kcal, ja piekłam)
Obiad: miska makaronu pełnoziarnistego z szynką wieprzową (plaster) i warzywami(cebula, pieczarki, papryka, pomidory)+ oliwa z oliwek
Podwieczorek: sok marchwiowy
Kolacja: 3 kromki wasy (każda 20kcal) z naturalnym twarożkiem

Ach i chciałam jeszcze zapytać, jak to w końcu jest z jedzeniem owoców na kolację na redukcji? można czy lepiej unikać?
__________________
"If you want something you've never had,then you've got to do something you've never done "
"When somebody tells you "you can't" turn around and say "watch me"
"Never let the fear of striking out keep you from playing the game"
----> *mój postcrossingowy blog* <---




Edytowane przez cherry l
Czas edycji: 2013-02-26 o 19:09
cherry l jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 19:55   #2465
kwiatuszek160
Zakorzenienie
 
Avatar kwiatuszek160
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 933
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Moje dzisiejsze nie zbyt idealne R niestety cały dzień w biegu, późno wstałam, dlatego tylko 4 posiłki:

Ś: owsianka ( 3 łyżki miksu)na szklance mleka 1,5% z jabłkiem zielonym + kawa z mlekiem bez cukru

II Ś: 2,5 parówki z bardzo fajnym składem (93% mięsa- 74%filetu z kurczaka, 19% szynki wieprzowej, woda ,sól i kwas askorbinowy, kupione w zaufanym sklepie mięsnym) z dużą ilością domowego ketchupu + herbata

O: ziemniaki z warzywami duszone na masełku (ziemniak, marchewka,cebula, kukurydza)nieduża porcja + 5 kotletów sojowych + woda

K: serek homo, pół sporej makreli + garść orzechów


Nie najlepiej prawda?
__________________
NOWA WYMIANKA



Pani mgr fizjoterapii

kwiatuszek160 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 20:11   #2466
Magdalena0603
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 859
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Uuu
  • grahamka z masłem, tuńczykiem, pomidorem, cebulą + kiwi
  • serek wiejski 280 g, kilka rzodkiewek, jasna bułka z masłem i szynką
  • karkówka duszona w sosie grzybowym, ziemniaki, kalafior z bułką tartą, mizeria
  • jajko na miękko, papryka nadziewana serem i pieczarkami , sos czosnkowy




i jak , Wizażanki?
Magdalena0603 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 20:18   #2467
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez fitinyourarms Pokaż wiadomość
Haha, dziekuje, Twoje slowa wiele dla mnie znacza, miedzy innymi (no dobra, glownie) dzieki Twoim jadlospisom wrzucilam na totalny luz co ma SAME dobre konsekwencje ^^
To miłe, aż się zawstydziłam! Luz i zdrowy rozsądek są najważniejsze!
Cytat:
Napisane przez Iwoka Pokaż wiadomość
Dzisiejszy jadłospis w sporej części sponsorowany przez "smaki dzieciństwa"
-> szklanka przegotowanej wody z cytryną
I: cynamonowy kleik ryżowy (4 łyżki) z truskawkami, jogurtem naturalnym i orzechami włoskimi;
II: duża miska surówki z marchewek, jabłka, pomarańczy, jogurtu naturalnego i słonecznika;
III: makaron pełnoziarnisty (ok. 50 g) z twarogiem, cynamonem, wiórkami kokosowymi, pestkami dyni i dżemem truskawkowym;
IV: 2 długie kromki chleba razowego (pszenno-żytni) z: masłem, sałatą lodową, pomidorem, rzodkiewką i przyprawami / z serkiem kanapkowym, żółtym serem, jajkiem i ketchupem;
V: kasza kuskus z duszonymi warzywami (marchew, pietruszka, pomidory + dużo przypraw) i obranym mięsem ze skrzydełek kurczaka.
Do picia: woda, herbata owocowa, kawa zbożowa z mlekiem, kawa, herbata zielona z cytryną.
No i smaki dzieciństwa są super! Co w nich złego? To dzisiejsze dzieci będą miały dopiero "smaki": Lubisie, Danonki...

Cytat:
Napisane przez cherry l Pokaż wiadomość
zaraz dopiszę porcje

zapewne budowa gruszki, mam zdjęcia, które wstawiałam na wątek fitnessowy, ale tak głupio tutaj wstawiać. Jednak ja nie przyjmuje do siebie takiego czegoś, że mam taka budowę, uważam, że to wymówka i dążę do tego, żeby wyglądać tak jak chcę

co do połowy bułki na kolację- pół bo podobno nie powinno się jeść pieczywa na kolacje, poza tym to pół bułki mi w zupełności wystarcza
Oczywiście, każdy chce się czuć dobrze w swoim ciele, ale pamiętaj, że pewnych rzeczy nie przeskoczymy. Siłować się bez końca z samym sobą też nie ma co...

Z tym pieczywem na kolację to jest wieeele teorii... Zależy też, na ile godzin przed snem jadasz ten ostatni posiłek.

Spróbuj przemóc się do żółtek - to one są najcenniejsze w jajku!

No i płatki - najlepiej skomponuj własne musli, bez słodzenia. To naprawdę mnóstwo frajdy!

Cytat:
Napisane przez dance makabre Pokaż wiadomość
Dzisiejsze
I owsianka z jabłkiem startym, kaszą manną, serka homo i malinami w soku własnym; kawa z mlekiem
II omlecik cesarski (jajko, łyżka mąki, pół jabłka + kilka rodzynek= ) z domowym dżemem śliwkowo-jabłkowym, koktajl bananowy z kurkumą (na mleku i jogurcie)
III pół paczki brązowego ryżu z potrawką z kurczaka, cukinii i pomidorów
IV 2 kostki gorzkiej czekolady, kilka suszonych moreli; kawa z mlekiem
V sałatka jarzynowa, jajecznica z 2 jaj z wędliną, ogórek kiszony- pewnie coś takiego
Oddawaj wszystko! Baardzo ładne menu Muszę w końcu wypróbować ten sławetny omlet cesarski!

Cytat:
Napisane przez Irish lady 28 Pokaż wiadomość
Jezu, zjem za mało- źle...zjem dużo-też niedobrze.......
czy każdy tu musi wcinać owsiankę?
kurde no
Gdyby to owsianka rozwiązywała problem...



Dzisiejsze U

I Owsianka z kaszą manną i otrębami orkiszowymi na półtłustym mleku z kawą zbożową: z pomarańczą, orzechami włoskimi, serkiem homo i miodem lawendowym
II Garść suszonych moreli; kawa z czekoladą, mlekiem i przyprawą do szarlotki
1,5 godziny marszu, 1 godzina jazdy konnej w terenie
Przekąska: małe jabłko
III Makaron pełnoziarnisty z pszenicy durum z: mięsem mielonym z indyka, sosem pomidorowym, czerwoną fasolą, kukurydzą, papryką i cebulą
Killer Ewy Chodakowskiej
IV 2 kromki chleba graham z: jajem na twardo, rzodkiewkami, masłem i ziołami prowansalskimi / kozim serem pleśniowym i czarnymi oliwkami
2 piętki chleba graham z: szynką i chrzanem żurawinowym / serkiem Almette pomidorowym i rzodkiewką

Do picia: woda źródlana, herbaty: korzenna, zielona, owocowa, 2x ziołowa
__________________
od 10.7.2005 - TŻ
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR INŻ




Edytowane przez Poa alpina
Czas edycji: 2013-02-26 o 20:21
Poa alpina jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-26, 20:20   #2468
Nikita28
Raczkowanie
 
Avatar Nikita28
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 302
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Troszkę z innej beczki. Dziś zrobiłam sobie gruntowne badania krwi: morfologia pełna + biochemia. Ciekawa byłam jak nowy sposób żywienia wpłynął na mój organizm. I cieszę się baaardzo bo WSZYSTKO wyszło REWELACYJNIE Podejrzenia o niedobór żelaza (opóźnienia miesiączki po ostrych ćwiczeniach) nie znalazły potwierdzenia w wynikach. Mama laborantka była wniebowzięta widząc moje wyniki

Dzisiejsze R niezbyt wyszło:
S: 2 kromki żytniego ze 100gr twarogu półtłustego + 2 plastry szynki + pomarańcza + kawa z mlekiem + łyżeczka masła
TRENING: 15 min rozgrzewki + 30 min siłowego + 30 min trucht na bieżni
IIS (potreningowe): szprotki w sosie pomidorowym + serek wiejski + łyżeczka oliwy z oliwek + herbata zielona + pomidor

Niestety od południa do 19stej siedziałam u brata w szpitalu więc nie miałam szans zjeść obiadu i podwieczorku dlatego...

Obiado/Kolacja o 20stej: udko kurczaka obsmażone na rzepakowym i uduszone z pomidorami, papryką, cebulą i pieczarkami + 3 łyżeczki przecieru pomidorowego + pół jogurtu naturalnego + gotowany ziemniak + pomidor + warka radler (40% piwa, 60% lemoniady)
__________________
For Your Lashes
Profesjonalne przedłużanie i zagęszczanie rzęs - Kraków
http://foryourlashes.blogspot.com/

motocyklistka od 21.06.2012 - Kawasaki ER5
Nikita28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 20:34   #2469
cherry l
Zakorzenienie
 
Avatar cherry l
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 14 174
GG do cherry l
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość

Oczywiście, każdy chce się czuć dobrze w swoim ciele, ale pamiętaj, że pewnych rzeczy nie przeskoczymy. Siłować się bez końca z samym sobą też nie ma co...

Z tym pieczywem na kolację to jest wieeele teorii... Zależy też, na ile godzin przed snem jadasz ten ostatni posiłek.

Spróbuj przemóc się do żółtek - to one są najcenniejsze w jajku!

No i płatki - najlepiej skomponuj własne musli, bez słodzenia. To naprawdę mnóstwo frajdy!
skomponuj własne muesli tzn? : P zwykle kupuje vitelle, fitelle czy coś takiego, bez cukru

A do żółtek się raczej nie przekonam, tzn zjem w omlecie/jajecznicy/naleśnikach/placuszkach, ale w jajku na twardo czy sadzonym już nie

a co do kolacji, to jem ją 3-3,5 lub 2,5-3 h przed snem,zalezy na ktora mam zajecia
__________________
"If you want something you've never had,then you've got to do something you've never done "
"When somebody tells you "you can't" turn around and say "watch me"
"Never let the fear of striking out keep you from playing the game"
----> *mój postcrossingowy blog* <---




Edytowane przez cherry l
Czas edycji: 2013-02-26 o 20:45
cherry l jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 20:42   #2470
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez cherry l Pokaż wiadomość
skomponuj własne muesli tzn? : P zwykle kupuje vitelle, fitelle czy coś takiego, bez cukru

A do żółtek się raczej nie przekonam, tzn zjem w omlecie/jajecznicy/naleśnikach/placuszkach, ale w jajku na twardo czy sadzonym już nie

a co do kolacji, to jem ją 2,5-3 h przed snem
Kupujesz "czyste" płatki, jakie tylko chcesz - masz ogromny wybór: owsiane, pszenne zwykłe i orkiszowe, jęczmienne, żytnie, ryżowe... Do tego ulubione składniki: jakiekolwiek orzechy, pestki, nasiona, suszone i kandyzowane owoce. Na co tylko masz ochotę! Mieszasz wszystko razem i gotowe! . Możesz przygotować więcej takiej mieszanki i przechowywać w pojemniku. Ja kiedyś co dzień wieczorem szykowałam sobie nowy miks wedle uznania na śniadanie kolejnego dnia, który to rano zalewałam gorącym mlekiem. Teraz wolę gotować owsianki, dlatego zaprzestałam tego procederu

Myślę, że ze spokojem możesz skusić się na pieczywo na kolację. Stricte białkowe kolacje z tego co widziałam, często poleca się już typowo przed snem, np. godzinę przed (gdy z jakiegoś powodu jednak nas przyssało )
__________________
od 10.7.2005 - TŻ
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR INŻ




Edytowane przez Poa alpina
Czas edycji: 2013-02-26 o 20:46
Poa alpina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 20:57   #2471
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez Irish lady 28 Pokaż wiadomość
Jezu, zjem za mało- źle...zjem dużo-też niedobrze.......
czy każdy tu musi wcinać owsiankę?
kurde no
Nie, ja nie wcinam owsianki i nigdy nie wcinałam. Skończyłam Ci pomagać. Kurde no.
I jeszcze pytanie: Kiedy Ty jadłaś dużo??????????????
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-26, 21:58   #2472
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]Śląsk / Małopolska[ ]
Wiadomości: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Kupujesz "czyste" płatki, jakie tylko chcesz - masz ogromny wybór: owsiane, pszenne zwykłe i orkiszowe, jęczmienne, żytnie, ryżowe... Do tego ulubione składniki: jakiekolwiek orzechy, pestki, nasiona, suszone i kandyzowane owoce. Na co tylko masz ochotę! Mieszasz wszystko razem i gotowe! . Możesz przygotować więcej takiej mieszanki i przechowywać w pojemniku. Ja kiedyś co dzień wieczorem szykowałam sobie nowy miks wedle uznania na śniadanie kolejnego dnia, który to rano zalewałam gorącym mlekiem. Teraz wolę gotować owsianki, dlatego zaprzestałam tego procederu
Dokładnie! Bierzesz duużyy zamykany szczelnie słoik, wrzucasz co Ci smak podpowiada i masz swoje musli. Sama kontrolujesz dodatki, zawartość cukru. Poza tym jakie to szybkie i oszczędne! Ja mieszam płatki owsiane lub orkiszowe, surowe ziarno kakao, jagody goji, papaję, maca, nasiona chia i liofilizowane noni lub acai. Zero cukru i samo zdrowie!

Edytowane przez DudiBoy
Czas edycji: 2013-02-27 o 11:30
DudiBoy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 22:29   #2473
ineczkaxD
Raczkowanie
 
Avatar ineczkaxD
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 306
GG do ineczkaxD
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Redukcja

Śniadanie: koktajl - 3 łyżki płatków owsianych, 2 łyżki siemienia lnianego, 1 łyżka nasion słonecznika, natka pietruszki, szpinak, truskawki mrożone, banan, mleko sojowe, proszek białkowy waniliowy
II śniadanie: jabłko, orzechy włoskie
Obiad: łosoś z kalafiorem, brokułem, marchewką i ziemniakiem gotowane na parze
Podwieczorek: surowa cukinia, 3 marchewki
15 minut skakanki + 15 minut rozciągania
Kolacja: kawałek dietetycznego sernika (serek wiejski, banan, waniliowy proszek białkowy, jajko, kasza manna, wiórki kokosowe, syrop z agawy)
__________________
"Piękno kobiety nie przejawia się w ubraniach, które nosi, w jej figurze lub sposobie w jaki układa włosy. Piękno kobiety musi być widoczne w oczach, ponieważ są one drzwiami do jej serca – miejsca gdzie mieszka miłość."
- Audrey Hepburn

Edytowane przez ineczkaxD
Czas edycji: 2013-02-26 o 22:33
ineczkaxD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 23:58   #2474
Corny
Rozeznanie
 
Avatar Corny
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: podWarszawa
Wiadomości: 818
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

R

śniadanie (12:00): coś a'la grahamka, dwie połówki z łososiem wędzonym, mozzarellą, sałatą i pomidorem podpieczone w opiekaczu
w szkole:
przekąska (16:00, w szkole): pół papryki, jogurt naturalny
grzech (18:00): batonik bounty + wafel ryżowy w polewie jogurtowej
przedtreningowy (22:30): pomarańcza, trzy łyżki sałatki fasola-kukurydza-tuńczyk i chyba niestety majonez
jakoś 23 skalpel II z ewą chodakowską i rozciąganie, razem ok. 45 min ćwiczeń
potreningowy (0:00): 50g łososia z ok. 50g twarogu białego chudego

wydaje mi się, że masakra, jak to wszystko wypisałam, ale dopiero to zauważyłam jutro planuję lepiej przygotować prowiant do szkoły, co zjeść, żeby nie mieć popołudniowego spadku cukru i energii, który kończy się właśnie takim bounty?
__________________
http://onet.pl
Corny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-27, 00:37   #2475
ineczkaxD
Raczkowanie
 
Avatar ineczkaxD
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 306
GG do ineczkaxD
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez Corny Pokaż wiadomość
R

śniadanie (12:00): coś a'la grahamka, dwie połówki z łososiem wędzonym, mozzarellą, sałatą i pomidorem podpieczone w opiekaczu
w szkole:
przekąska (16:00, w szkole): pół papryki, jogurt naturalny
grzech (18:00): batonik bounty + wafel ryżowy w polewie jogurtowej
przedtreningowy (22:30): pomarańcza, trzy łyżki sałatki fasola-kukurydza-tuńczyk i chyba niestety majonez
jakoś 23 skalpel II z ewą chodakowską i rozciąganie, razem ok. 45 min ćwiczeń
potreningowy (0:00): 50g łososia z ok. 50g twarogu białego chudego

wydaje mi się, że masakra, jak to wszystko wypisałam, ale dopiero to zauważyłam jutro planuję lepiej przygotować prowiant do szkoły, co zjeść, żeby nie mieć popołudniowego spadku cukru i energii, który kończy się właśnie takim bounty?
Nie dziwię się, że zjadłaś tego batonika, bo przez cały dzień jadłaś mało.
Widzę, że wstajesz późno, ale do 18 powinnaś już mieć jakiś konkretniejszy posiłek za sobą.
Żeby nie dopuścić do takich napadów na słodkie musisz przede wszystkim jeść regularnie. Ja zauważyłam, że gdy jem więcej białka i zdrowych tłuszczy, a mniej węglowodanów to apetyt na słodkie jest mniejszy. Jedz więcej warzyw one naprawdę zapychają, czujesz się po nich jakbyś dużo zjadła, a kalorii z tego maleńko. Jeśli już najdzie Cię ochota na słodkie, próbój zastąpić słodycze owocami, byle z umiarem. Możesz przygotowywać sobie swoje własne, zdrowe słodycze np. przeróżne koktajle owocowe(najbardziej słodki - dojrzały, banan, jogurt naturalny, jesli jest za mało słodkie jakiś słodzik <byle nie aspartam!> np. syrop z agawy, stewia, miód, ale nie sztuczny), pyszny jest też jogurt grecki z miodem i orzechami, dietetyczny sernik bez żadnych spodów, ciasteczka owsiane, omlet na słodko i z np. serkiem wiejskim i truskawkami i wiele innych rzeczy, pełno ich znajdziesz w internecie. Mówię o tych najprostszych, bo bardziej skomplikowanych rzeczy mi się nie chce robić
__________________
"Piękno kobiety nie przejawia się w ubraniach, które nosi, w jej figurze lub sposobie w jaki układa włosy. Piękno kobiety musi być widoczne w oczach, ponieważ są one drzwiami do jej serca – miejsca gdzie mieszka miłość."
- Audrey Hepburn
ineczkaxD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-27, 09:32   #2476
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Dokładnie! Bierzesz duużyy zamykany szczelnie słoik, wrzucasz co Ci smak podpowiada i masz zwoje musli. Sama kontrolujesz dodatki, zawartość cukru. Poza tym jakie to szybkie i oszczędne! Ja mieszam płatki owsiane lub orkiszowe, surowe ziarno kakao, jagody goji, papaję, maca, nasiona chia i liofilizowane noni lub acai. Zero cukru i samo zdrowie!
I do tego ile radochy!

Cytat:
Napisane przez cherry l Pokaż wiadomość
wstawiłam dzisiejszy jadłospis, to wstawię od razu jutrzejszy, bo jestem od rana na uczelni, więc w domu jem tylko śniadanie i kolację. Proszę o opinię również

Redukcja:
Śniadanie: serek homogenizowany + bułka żytnia+truskawki+jabłko
II śniadanie: 2 ciasteczka owsiane (każde ok 85 kcal, ja piekłam)
Obiad: miska makaronu pełnoziarnistego z szynką wieprzową (plaster) i warzywami(cebula, pieczarki, papryka, pomidory)+ oliwa z oliwek
Podwieczorek: sok marchwiowy
Kolacja: 3 kromki wasy (każda 20kcal) z naturalnym twarożkiem

Ach i chciałam jeszcze zapytać, jak to w końcu jest z jedzeniem owoców na kolację na redukcji? można czy lepiej unikać?
Ten jadłospis to tym razem rzeczywiście bida. Skoro jesz w domu tylko śniadanie i kolację - wykorzystaj to i spraw, żeby te posiłki były naprawdę treściwe! A tymczasem wyglądają tak, że równie dobrze mogłabyś je zjeść poza domem... Te posiłki zjedzone w domu powinny być NA CIEPŁO!

Kolejny raz wspomnę, że przydałyby się Tobie orzechy, które mogłabyś dodawać np. do serka homo.

Zainwestuj w porządne mięso czy rybę - plaster wędliny w daniu obiadowym jako źródło białka nie za bardzo mi się widzi...

Twoje drugie śniadanie i podwieczorek to przekąski, a nie posiłki. Mogłyby tak wyglądać, ale tylko wtedy, gdy śniadanie, obiad i kolacja byłyby naprawdę treściwe.

Nie jedz chrupkiego pieczywa na co dzień (wcale nie jest takie wartościowe), lepiej kup jakiś fajny chlebek. Wiem co mówię, kiedyś sama szłam w zaparte i wpierniczałam te wszystkie styropiany z uporem maniaka...

Z owocami też różne teorie... To cukry proste, więc na redukcji lepiej spożywać je w pierwszej połowie dnia. Ewentualnie coś w ramach podwieczorku. W kolacji lepiej ładuj warzywa (wczoraj ich tam zabrakło! Sama Wasa z twarożkiem totalnie mi się nie widzi, aż się jeść odechciewa na samą myśl)

Cytat:
Napisane przez ineczkaxD Pokaż wiadomość
Nie dziwię się, że zjadłaś tego batonika, bo przez cały dzień jadłaś mało.
Widzę, że wstajesz późno, ale do 18 powinnaś już mieć jakiś konkretniejszy posiłek za sobą.
Żeby nie dopuścić do takich napadów na słodkie musisz przede wszystkim jeść regularnie. Ja zauważyłam, że gdy jem więcej białka i zdrowych tłuszczy, a mniej węglowodanów to apetyt na słodkie jest mniejszy. Jedz więcej warzyw one naprawdę zapychają, czujesz się po nich jakbyś dużo zjadła, a kalorii z tego maleńko. Jeśli już najdzie Cię ochota na słodkie, próbój zastąpić słodycze owocami, byle z umiarem. Możesz przygotowywać sobie swoje własne, zdrowe słodycze np. przeróżne koktajle owocowe(najbardziej słodki - dojrzały, banan, jogurt naturalny, jesli jest za mało słodkie jakiś słodzik <byle nie aspartam!> np. syrop z agawy, stewia, miód, ale nie sztuczny), pyszny jest też jogurt grecki z miodem i orzechami, dietetyczny sernik bez żadnych spodów, ciasteczka owsiane, omlet na słodko i z np. serkiem wiejskim i truskawkami i wiele innych rzeczy, pełno ich znajdziesz w internecie. Mówię o tych najprostszych, bo bardziej skomplikowanych rzeczy mi się nie chce robić
Święta racja . Oczywiście od Bounty raz na ruski rok się nie umrze nawet na redukcji, ale... no właśnie, jeśli można zapobiegać napadom głodu na słodkie - to trzeba to robić! . Zwłaszcza, że te wszystkie zdrowe słodkości o których piszesz są naprawdę pyszne i wartościowe.
__________________
od 10.7.2005 - TŻ
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR INŻ




Edytowane przez Poa alpina
Czas edycji: 2013-02-27 o 09:36
Poa alpina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-27, 10:16   #2477
siostraelwa
Zadomowienie
 
Avatar siostraelwa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: woj. dolnośląskie
Wiadomości: 1 685
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez Irish lady 28 Pokaż wiadomość
Jezu, zjem za mało- źle...zjem dużo-też niedobrze.......
czy każdy tu musi wcinać owsiankę?
kurde no
Nie chodzi o to, czy dużo(chociaż nie zauważyłam żebyś kiedykolwiek jadła), czy mało, ale o wartościowość tego jedzenia. Nie musisz jeść owsianki, żeby odżywiać się zdrowo i być na redukcji. Obserwuję ten wątek dość długo i chyba każdy tutaj już podejmował próbę przetłumaczenia Ci tego- ale Ty swoje.

Moje U

Śniadanie
pół szklanki płatków owsianych, szklanka mleka, małe jabłko, cynamon

II Śniadanie
koktail: marchewka+ pomarancza, dwie garście prażonych fistaszków, 2 jajka na miekko + rzeżucha
kawa z mlekiem

Obiad:
Sałatka a la gyros- z kurczakiem i sosem vinegrette, kawałek familijnej pizzy (kurczak, cebula, mozarella, papryka)

Podwieczorek:
opakowanie serka wiejskiego (200g) z migdałami prażonymi z ksylitolem, dwie łyżki suszonych owoców goji
kawa z mlekiem

Kolacja:
tarta marchewka, pietruszka, rzeżucha, tuńczyk wsw
inka na mleku

Edytowane przez siostraelwa
Czas edycji: 2013-02-27 o 10:30
siostraelwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-27, 10:29   #2478
cherry l
Zakorzenienie
 
Avatar cherry l
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 14 174
GG do cherry l
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
I do tego ile radochy!


Ten jadłospis to tym razem rzeczywiście bida. Skoro jesz w domu tylko śniadanie i kolację - wykorzystaj to i spraw, żeby te posiłki były naprawdę treściwe! A tymczasem wyglądają tak, że równie dobrze mogłabyś je zjeść poza domem... Te posiłki zjedzone w domu powinny być NA CIEPŁO!

Kolejny raz wspomnę, że przydałyby się Tobie orzechy, które mogłabyś dodawać np. do serka homo.

Zainwestuj w porządne mięso czy rybę - plaster wędliny w daniu obiadowym jako źródło białka nie za bardzo mi się widzi...

Twoje drugie śniadanie i podwieczorek to przekąski, a nie posiłki. Mogłyby tak wyglądać, ale tylko wtedy, gdy śniadanie, obiad i kolacja byłyby naprawdę treściwe.

Nie jedz chrupkiego pieczywa na co dzień (wcale nie jest takie wartościowe), lepiej kup jakiś fajny chlebek. Wiem co mówię, kiedyś sama szłam w zaparte i wpierniczałam te wszystkie styropiany z uporem maniaka...

Z owocami też różne teorie... To cukry proste, więc na redukcji lepiej spożywać je w pierwszej połowie dnia. Ewentualnie coś w ramach podwieczorku. W kolacji lepiej ładuj warzywa (wczoraj ich tam zabrakło! Sama Wasa z twarożkiem totalnie mi się nie widzi, aż się jeść odechciewa na samą myśl)


Święta racja . Oczywiście od Bounty raz na ruski rok się nie umrze nawet na redukcji, ale... no właśnie, jeśli można zapobiegać napadom głodu na słodkie - to trzeba to robić! . Zwłaszcza, że te wszystkie zdrowe słodkości o których piszesz są naprawdę pyszne i wartościowe.
W tym problem, ze nie jem innego miesa poza kurczakiem

A co do ciasteczek, one sa z bananem, jablkami, migdalami, rodzynkami i lyzeczka miodu
__________________
"If you want something you've never had,then you've got to do something you've never done "
"When somebody tells you "you can't" turn around and say "watch me"
"Never let the fear of striking out keep you from playing the game"
----> *mój postcrossingowy blog* <---



cherry l jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-27, 10:39   #2479
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Kupujesz "czyste" płatki, jakie tylko chcesz - masz ogromny wybór: owsiane, pszenne zwykłe i orkiszowe, jęczmienne, żytnie, ryżowe... Do tego ulubione składniki: jakiekolwiek orzechy, pestki, nasiona, suszone i kandyzowane owoce. Na co tylko masz ochotę! Mieszasz wszystko razem i gotowe! . Możesz przygotować więcej takiej mieszanki i przechowywać w pojemniku. Ja kiedyś co dzień wieczorem szykowałam sobie nowy miks wedle uznania na śniadanie kolejnego dnia, który to rano zalewałam gorącym mlekiem. Teraz wolę gotować owsianki, dlatego zaprzestałam tego procederu

Myślę, że ze spokojem możesz skusić się na pieczywo na kolację. Stricte białkowe kolacje z tego co widziałam, często poleca się już typowo przed snem, np. godzinę przed (gdy z jakiegoś powodu jednak nas przyssało )
A można gdzieś kupić płatki pszenne ale wypieczone takie jak np. w musli z Biedronki??

Moje wczorajsze U
I sałatka na ciepło z kaszą kuskus czerwoną cebulką, pomidorem, fasolką, fetą, oliwą z oliwek

II Brzoskwiniowy pudding chlebowy z sosem rumowym

III 2 quesadille z tortilli wieloziarnistych z pieczarkami, papryką, serem brie

IV sałatka owocowa: ananas, jabłko, truskawki, pomarańcza skropiona sokiem z cytryny, posypana migdałami i gorzką czekoladą 70%

V 4 kromki żytniego z twarożkiem ze śmietaną i ogorkiem zielonym
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-27, 12:49   #2480
siostraelwa
Zadomowienie
 
Avatar siostraelwa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: woj. dolnośląskie
Wiadomości: 1 685
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość


III 2 quesadille z tortilli wieloziarnistych z pieczarkami, papryką, serem brie
Ervisha, można przepis?

Edytowane przez siostraelwa
Czas edycji: 2013-02-27 o 13:45
siostraelwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-27, 13:09   #2481
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez siostraelwa Pokaż wiadomość
ervisha, można przepis?
pw
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-27, 14:54   #2482
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez cherry l Pokaż wiadomość
W tym problem, ze nie jem innego miesa poza kurczakiem
Dlaczego? To jedz chociaż tego kurczaka... A ryby?

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
A można gdzieś kupić płatki pszenne ale wypieczone takie jak np. w musli z Biedronki??

Moje wczorajsze U
I sałatka na ciepło z kaszą kuskus czerwoną cebulką, pomidorem, fasolką, fetą, oliwą z oliwek

II Brzoskwiniowy pudding chlebowy z sosem rumowym

III 2 quesadille z tortilli wieloziarnistych z pieczarkami, papryką, serem brie

IV sałatka owocowa: ananas, jabłko, truskawki, pomarańcza skropiona sokiem z cytryny, posypana migdałami i gorzką czekoladą 70%

V 4 kromki żytniego z twarożkiem ze śmietaną i ogorkiem zielonym
Nie mam pojęcia co z tymi płatkami. Ja kupowałam kiedyś zwykłe pszenne pełnoziarniste i były bardzo smaczne.

Twój jadłospis dzisiaj bardzo ładny . Kurczę, nigdy nie jadłam tortilli! Ojoj, taką sałatkę owocową to bym z chęcią wsunęła... Pudding chlebowy brzmi super, gdybym tylko miała piekarnik... Sama robisz sos rumowy? Sałatka na śniadanie też super - treściwy, ciepły posiłek od rana to jest to!
__________________
od 10.7.2005 - TŻ
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR INŻ




Edytowane przez Poa alpina
Czas edycji: 2013-02-27 o 14:56
Poa alpina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-27, 15:02   #2483
cherry l
Zakorzenienie
 
Avatar cherry l
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 14 174
GG do cherry l
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Dlaczego? To jedz chociaż tego kurczaka... A ryby?


Nie mam pojęcia co z tymi płatkami. Ja kupowałam kiedyś zwykłe pszenne pełnoziarniste i były bardzo smaczne.

Twój jadłospis dzisiaj bardzo ładny . Kurczę, nigdy nie jadłam tortilli! Ojoj, taką sałatkę owocową to bym z chęcią wsunęła... Pudding chlebowy brzmi super, gdybym tylko miała piekarnik... Sama robisz sos rumowy? Sałatka na śniadanie też super - treściwy, ciepły posiłek od rana to jest to!
Od dziecka nie jem, ani ryb, ani owocow morza. po prostu nie lubie
__________________
"If you want something you've never had,then you've got to do something you've never done "
"When somebody tells you "you can't" turn around and say "watch me"
"Never let the fear of striking out keep you from playing the game"
----> *mój postcrossingowy blog* <---



cherry l jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-27, 15:32   #2484
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Oddawaj wszystko! Baardzo ładne menu Muszę w końcu wypróbować ten sławetny omlet cesarski!


Dzisiejsze U

I Owsianka z kaszą manną i otrębami orkiszowymi na półtłustym mleku z kawą zbożową: z pomarańczą, orzechami włoskimi, serkiem homo i miodem lawendowym
II Garść suszonych moreli; kawa z czekoladą, mlekiem i przyprawą do szarlotki
1,5 godziny marszu, 1 godzina jazdy konnej w terenie
Przekąska: małe jabłko
III Makaron pełnoziarnisty z pszenicy durum z: mięsem mielonym z indyka, sosem pomidorowym, czerwoną fasolą, kukurydzą, papryką i cebulą
Killer Ewy Chodakowskiej
IV 2 kromki chleba graham z: jajem na twardo, rzodkiewkami, masłem i ziołami prowansalskimi / kozim serem pleśniowym i czarnymi oliwkami
2 piętki chleba graham z: szynką i chrzanem żurawinowym / serkiem Almette pomidorowym i rzodkiewką

Do picia: woda źródlana, herbaty: korzenna, zielona, owocowa, 2x ziołowa
Omlet cesarski polecam, uwielbiam go ze wszelkimi dodatkami i bez dodatków (no dobra, z cukrem pudrem ) też.

Wpraszam się na taki obiad jak miałaś dzisiaj Wszystko brzmi fajnie, nawet śniadanie, mimo pomarańczy w owsiance
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-27, 15:42   #2485
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez akot80 Pokaż wiadomość
Nie, ja nie wcinam owsianki i nigdy nie wcinałam. Skończyłam Ci pomagać. Kurde no.
I jeszcze pytanie: Kiedy Ty jadłaś dużo??????????????
My już od dawna koleżankę ignorujemy bo nasze rady nic nie dawały

---------- Dopisano o 16:42 ---------- Poprzedni post napisano o 16:39 ----------

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Dlaczego? To jedz chociaż tego kurczaka... A ryby?


Nie mam pojęcia co z tymi płatkami. Ja kupowałam kiedyś zwykłe pszenne pełnoziarniste i były bardzo smaczne.

Twój jadłospis dzisiaj bardzo ładny . Kurczę, nigdy nie jadłam tortilli! Ojoj, taką sałatkę owocową to bym z chęcią wsunęła... Pudding chlebowy brzmi super, gdybym tylko miała piekarnik... Sama robisz sos rumowy? Sałatka na śniadanie też super - treściwy, ciepły posiłek od rana to jest to!
Dziękuję Tortille wieloziarniste raz na jakis czas są w Biedronce i sa bardzo smaczne. Tak to są pszenne, ale ich nie jadłam.
Pudding chlebowy robiłam w prodiżu jak zwykle bo nie lubię uruchamiać piekarnika (kuchenka jest często potrzeba).
Sos rumowy sama zrobiłam z przepisu babci. W ogóle ten pudding jest z jej przepisu A co do sałatek to ostatnio polubiłam kasze kukskus i takie sałatki zabieram ze sobą nawet do szkoły Lubię jak jest dużo kaszy i dużo warzyw
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-27, 16:24   #2486
starss23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Radomsko
Wiadomości: 163
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Do ERVISHA

Tak, wychodzę z diety małymi kroczkami a wagę badź ilość podaję orientacyjnie-jest mi łatwiej obliczyć kcal, i B/T/W.


MOJE UTRZYMANKO;
ŚNIADANIE; owsianka( płatki owsiane, migdały,jabłko,cynamon,pó ł szkl mleka,łyzka danio waniliowego na wierzch) kawa z mlekiem bez cukru;
2ŚNIADANIE; pól kromki żytniego ze słonecznikiem, jajo na twardo z łyżką jogo greckiego, gruby plaster sera białego półtłustego,pomidor;
OBIAD; ok 40g kaszy kuskus wymieszanej z 3 łychami mieszanki chińskiej podduszonej na łyżeczce rzepakowego, pierś z kurczaka-150 g gotowana polana sosem czosnkowym z jogo greckiego, pół czerwonej papryki;
PRZEKĄSKA; 2 śliwki suszone, marchew, 2 łyżeczki musu jabłkowego domowego (właśnie był robiony) kawa z mlekiem
KOLACJA; pewnie będzie kromka orkiszowego chlebka z ziarnami i masłem orzechowym( zaraz będę je robić sama po raz pierwszy ) bądź wieśniak z tym masełkiem

mam nadzieję,że masełko mi się uda

Edytowane przez starss23
Czas edycji: 2013-02-27 o 16:25
starss23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-27, 16:38   #2487
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez cherry l Pokaż wiadomość
Od dziecka nie jem, ani ryb, ani owocow morza. po prostu nie lubie
Heh.. No trudno ... A inne mięsa? Choćby indyk dla urozmaicenia? Polędwiczki wieprzowe? Nic a nic?

Cytat:
Napisane przez dance makabre Pokaż wiadomość
Omlet cesarski polecam, uwielbiam go ze wszelkimi dodatkami i bez dodatków (no dobra, z cukrem pudrem ) też.

Wpraszam się na taki obiad jak miałaś dzisiaj Wszystko brzmi fajnie, nawet śniadanie, mimo pomarańczy w owsiance
To było wczoraj. Ja pokochałam tą pomarańczową owsiankę! To jeden z moich hitów tej zimy. Bomba energii, witamin i minerałów. Obieram pomarańczę ze skórki, dzielę na cząstki, a potem nożem przekrawam na jeszcze mniejsze kawałki, aż puści soczki. Na to wylewam z garnuszka ciepły mix owsiankowy z kawą zbożową. Na wierzch leci serek homo (ilość łyżek wg. apetytu i uznania), potem orzechy włoskie, a na koniec wszystko polewam miodem.

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
My już od dawna koleżankę ignorujemy bo nasze rady nic nie dawały

---------- Dopisano o 16:42 ---------- Poprzedni post napisano o 16:39 ----------


Dziękuję Tortille wieloziarniste raz na jakis czas są w Biedronce i sa bardzo smaczne. Tak to są pszenne, ale ich nie jadłam.
Pudding chlebowy robiłam w prodiżu jak zwykle bo nie lubię uruchamiać piekarnika (kuchenka jest często potrzeba).
Sos rumowy sama zrobiłam z przepisu babci. W ogóle ten pudding jest z jej przepisu A co do sałatek to ostatnio polubiłam kasze kukskus i takie sałatki zabieram ze sobą nawet do szkoły Lubię jak jest dużo kaszy i dużo warzyw
Gdybym miała jakiekolwiek urządzenie do pieczenia w domu, chyba nie mieściłabym się w drzwiach

Też lubię dużo kaszy i dużo warzyw, a do tego... solidną porcję mięcha
__________________
od 10.7.2005 - TŻ
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR INŻ



Poa alpina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-27, 16:59   #2488
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość

Gdybym miała jakiekolwiek urządzenie do pieczenia w domu, chyba nie mieściłabym się w drzwiach

Też lubię dużo kaszy i dużo warzyw, a do tego... solidną porcję mięcha
Nie przesadzaj Na pewno tak by nie było

A sałatki z kaszą są zdrowe Im więcej kaszy i warzy tym lepiej a po małej porcji zaraz byłabym głodna, tym bardziej że z rana najczesciej jestem głodna jak wilk

---------- Dopisano o 17:59 ---------- Poprzedni post napisano o 17:54 ----------

Cytat:
Napisane przez starss23 Pokaż wiadomość
Do ERVISHA

Tak, wychodzę z diety małymi kroczkami a wagę badź ilość podaję orientacyjnie-jest mi łatwiej obliczyć kcal, i B/T/W.


MOJE UTRZYMANKO;
ŚNIADANIE; owsianka( płatki owsiane, migdały,jabłko,cynamon,pó ł szkl mleka,łyzka danio waniliowego na wierzch) kawa z mlekiem bez cukru;
2ŚNIADANIE; pól kromki żytniego ze słonecznikiem, jajo na twardo z łyżką jogo greckiego, gruby plaster sera białego półtłustego,pomidor;
OBIAD; ok 40g kaszy kuskus wymieszanej z 3 łychami mieszanki chińskiej podduszonej na łyżeczce rzepakowego, pierś z kurczaka-150 g gotowana polana sosem czosnkowym z jogo greckiego, pół czerwonej papryki;
PRZEKĄSKA; 2 śliwki suszone, marchew, 2 łyżeczki musu jabłkowego domowego (właśnie był robiony) kawa z mlekiem
KOLACJA; pewnie będzie kromka orkiszowego chlebka z ziarnami i masłem orzechowym( zaraz będę je robić sama po raz pierwszy ) bądź wieśniak z tym masełkiem

mam nadzieję,że masełko mi się uda
Z doświadczenia wiem, że z orzeszków nieprazonych takich na wagę do łuskania wychodzi szybciej. Dzisiaj robiłam z biedronkowych i zajęło mi to 3 razy więcej czasu (nie wilczajac przerw na ostygnięcie blendera). JUż myślałam ze nic z tego nie będzie. Mieliłam orzechy z 15 minut i dalej nie miałam idealnie smarownej konsystencji tylko tak delikatnie. Zdenerwowałam się i ze masa była lepiąca dłońmi zlepiłam ją do siebie i przełożyłam do słoika. Jak na kanapki kładłam to cześc mi się rozsmarowała a cześc sypała z chleba ale jakos dało rade. potem poprawiłam, bledrowałam jeszcze z 5 minut i jest już idealna. Ale juz nigdy więcej nie kupię prazonych orzechów. Już wolę sama je wyłuskać albo zatrudnię do tego mamę (mówiła ze powinnam kupic na wage i ona by łuskała )
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-27, 17:13   #2489
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

kurczę, nie rozumiem, że wam to masło nie wychodzi. Może to kwestia sprzętu? ja robię w malakserze z biedronkowych i zawsze wychodzi. Jak chcę bardziej smarowne to dłużej je malakseruję i dodaję trochę oleju, wychodzi mi niemal gładka masa idealna do smarowania
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-27, 17:15   #2490
blax5
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 221
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez Irish lady 28 Pokaż wiadomość
R
  1. bardzo solidna kromka chleba własnego wypieku, z serem żółtym, szynką, pomidorem, 3 plastry szynki wiejskiej, jabłko
  2. kromka jak wyżej
  3. i tu wpadł syf w postaci gotowca-puree z cebulką, 220 kalorii
  4. 2 frankfurterki smażone + sałatka: feta, rukola, kapary, pomidor, groszek, czosnek, rzodkiewki, kromka razowca


bardzo źle?
za dużo?

Generalnie od początku nie zamierzam ci udzielać żadnych rad, bo wychodzę z założenia, że nie mam to sensu... ale twoja wytrwałość mnie zaciekawiła i w związku z tym mam do ciebie pytanie: Widzisz jakiś cel w dodawaniu swoich jadłospisów w tym wątku? Po co w ogóle to robisz?
blax5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:25.