Fitness czy Siłownia - Spalanie tłuszczyku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-06, 16:37   #1
asialoczek60
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 21

Fitness czy Siłownia - Spalanie tłuszczyku


Witam wszystkich bardzo serdecznie. Zakładam nowy wątek poniważ nie moge znajść podobnego problemu do mojego. Otóż mam 21 lat i urodziłam córeczke 2 lata temu. Mam 162cm wzrostu i 54kg wagi. Mam strszny brzuch obwisły (wały), dużo tłuszczu na udach, pupie i duzo celulitu. Chciałabym się tego wszystkiego pozbyć i wyrzeźbić ładnie ciało oraz klattke piersiową bo m małe piersi i ważyć tak z 48kg. Myłałam żeby iść na siłownie i na basen. Co wy myślicie o tym? Co bedzie lepsze dla mojego owego problemu? Mam zamiar iść o stycznia. Czekam z niecierpliwością na szczere i konkretne odpowiedzi. Pozdrawiam
asialoczek60 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-07, 17:12   #2
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Fitness czy Siłownia - Spalanie tłuszczyku

zdecydowanie siłownia.
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-08, 10:55   #3
arnetka111
Raczkowanie
 
Avatar arnetka111
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 69
Dot.: Fitness czy Siłownia - Spalanie tłuszczyku

Fitness. Basen jest ok, ale nie będzie po nim spektakularnych efektów. Do tego bieganie, po lesie lub na bieżni, ponieważ aktywność aerobowa (taka jak różne odmiany aerobiku, bieganie, orbitrek, jazda na rowerze) najszybciej pomaga spalić tłuszcz. Oczywiście będziesz musiała tez zmienić dietę, nie na jakąś drakońską, ale już od dzisiaj możesz zacząć stopniowo odstawiać kawę, cukier do herbaty, słodycze, białe pieczywo i powoli przestawiać się na więcej warzyw i owoców, makarony razowe, ciemny chleb itp.
Siłownia potem, żeby wyrzeźbić to, co jest pod tłuszczykiem.

Będziesz też potrzebowała duuużo silnej woli i pozytywnej motywacji. Wiem to po sobie, chcę zrzucić ok. 5 kg, ale brak mi systematyczności, mam takie napady, że tydzień ćwiczę jak oszalała, waga spada o pół kilo, ja się ciesze i w następnym tygodniu sobie odpuszczam. Takie myślenie jest bardzo niebezpieczne podczas odchudzania, ale trzeba sobie na początku zdać z tego sprawę i walczyć z tym. Ja walczę .
arnetka111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-08, 16:18   #4
eelmirka
Zadomowienie
 
Avatar eelmirka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 791
Dot.: Fitness czy Siłownia - Spalanie tłuszczyku

fitness, dieta i czerwona herbata
eelmirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-08, 19:07   #5
kalija
Zadomowienie
 
Avatar kalija
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 614
Dot.: Fitness czy Siłownia - Spalanie tłuszczyku

Cytat:
Napisane przez arnetka111 Pokaż wiadomość
już od dzisiaj możesz zacząć stopniowo odstawiać kawę, cukier do herbaty, słodycze, białe pieczywo i powoli przestawiać się na więcej warzyw i owoców, makarony razowe, ciemny chleb itp.


kawa przeszkadza w odchudzaniu? możesz to rozwinąć?
__________________
"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie".
H. Jackson Brown Jr
kalija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-08, 19:13   #6
Lady_Kala
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Kala
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 809
Dot.: Fitness czy Siłownia - Spalanie tłuszczyku

Kawa wręcz pomaga w odchudzaniu-zawiera kofeinę a to naturalny termogenik i spalacz tłuszczu. Byleby tylko kawa nie była rozumiana jako napój kawopodobny z tłustym spienionym mlekiem i dosłodzone kilkoma łyżeczkami cukru...

Ja fitnessu nie polecam-a co niby daje fitness? jak dla mnie to fitness zdaje egzamin jak ktoś jest zadowolony ze swojej wagi, chce ją utrzymać, lubi się ot tak poruszać ale spektakularnych efektów napewno po fitnessie nie będzie.

AEROBY-bo one spalają tłuszcz, nakręcają metabolizm, uruchamiają przemiany tłuszczowe organizmu. Do tego trening siłowy aby wyrzeźbić, ujędrnić ciało już konkretnie-kierunkowo (aeroby spalają tłuszcz ogólnoustrojowo) no i DIETA-bez tego wielkich efektów nie ma co oczekiwać. Jeżeli nie karmisz już piersią to kupiłabym też dobry spalacz tłuszczu-ale nie jakiś pic na wodę z apteki tylko porządny preparat ze sklepu z odżywkami.
__________________
Bloguję o perfumach:
https://olfaktoryczna-swiatynia.blogspot.com/
***
ADOPT! SAVE A LIFE!
Life saved: 2 Milka Draka
Dwie syberian husky
Lady_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-08, 23:16   #7
Dagmara_89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 7
Dot.: Fitness czy Siłownia - Spalanie tłuszczyku

DIETA-bez tego wielkich efektów nie ma co oczekiwać. Jeżeli nie karmisz już piersią to kupiłabym też dobry spalacz tłuszczu-ale nie jakiś pic na wodę z apteki tylko porządny preparat ze sklepu z odżywkami

Czy mogłabyś polecić jakiś dobry, sprawdzony spalacz tłuszczu? I mam jeszcze jedno pytanie, ile powinno się spożywać kalorii, jeżeli ćwiczymy i chcemy zrzucić trochę tłuszczyku?
Dagmara_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-08, 23:43   #8
Lady_Kala
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Kala
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 809
Dot.: Fitness czy Siłownia - Spalanie tłuszczyku

Nie ma konkretnej granicy kalorii, nie daj sie nabrac na diety 1000-1500kcal jako jedyny sposob na redukcje.
Wazne zeby wyznaczyc swoje dobowe zapotrzebowanie kaloryczne z uwzglednieniem dziennej aktywnosci, swoich zajec, obowiazkow, rodzaju pracy. Od tej wyjsciowej liczby obcinamy najpierw 100kcal i obserwujemy. Jesli bedzie malo to tniemy o 200, 300. Wazne tez zeby rozlozyc to na 4-5 mniejszych posilkow spożywanych w rownych odstepach czasu. Wazne jest bialko, weglowodany złożone i zdrowe tluszcze nnkt. No i picie duzych ilosci wody. Warto wyeliminowac wegle proste (cukry)

Co do spalaczy- o ile masz zdrowe serce i nie masz problemow z wysokim cisnieniem polecić moge Thermal pro od firmy Ravenge (wersje dla kobiet) , Hydroxycut hardcore, Oxyelite pro, Venom, ANIMAL CUTS, Ripped Freak, Lipo6. Pierwsze 3 stosowalam osobiscie na rzezbie-przy diecie i regularnych aerobach dzialaly cuda. Reszta to albo legendy rynku spalaczy albo preparaty o dobrych opiniach. Tylko sa to dosc mocne specyfiki. Z czegos slabszego, naturalniejszego polecam L-karnityne, najlepiej w plynie, w dawkach powyzej 1g na dobe (tylko w takich dawkach suplementacja ta substancja ma sens, czesto w aptecznych preparatach na odchudzanie jest po 300-600mg L-karnityny a taka ilosc nie dziala i jest bez sensu) lub Cla.
__________________
Bloguję o perfumach:
https://olfaktoryczna-swiatynia.blogspot.com/
***
ADOPT! SAVE A LIFE!
Life saved: 2 Milka Draka
Dwie syberian husky
Lady_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 06:51   #9
asialoczek60
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 21
Dot.: Fitness czy Siłownia - Spalanie tłuszczyku

Czyli zdecydowanie moge isc na silownie? A co ze strasznym celulitem? Czy to zejdzie przy cwiczeniach przy spalaniu? Mąz jest sportowcem co do jakiegoś preparatu zapytam go.
asialoczek60 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 09:48   #10
żanetka91
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 688
GG do żanetka91
Dot.: Fitness czy Siłownia - Spalanie tłuszczyku

Na celulit przede wszystkim musisz pobudzic krążenie,czyli naprzemienny prysznic zimno- ciepły,peeling z kawy(czarnej mielonej) i szorowanie miejsc z celulitem szorstką gąbką lub specjalnymi przyrządami. Ja tak robie od miesiąca i mimo, ze jest to troszke pracochłonne to daje efekty
__________________
Że miłość może przegrać,to fakt z którym nie umiemy się pogodzić.
- Rabindranath Tagore
żanetka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 11:25   #11
arnetka111
Raczkowanie
 
Avatar arnetka111
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 69
Dot.: Fitness czy Siłownia - Spalanie tłuszczyku

Owszem, kawa może i pomaga w odchudzaniu, ale coś za coś. Ja nie stosuję żadnej diety, ale kawy nie piję niemal wcale (sporadycznie raz na kilka miesięcy mi się zdarzy). Bo kawa po prostu jest niezdrowa, wypłukuje z organizmu magnez (i wapń, i potas), który dodatkowo tracimy przez stres (każda z nas go przeżywa) i razem z potem (a tego podczas ćwiczeń płynie dużo). Skutki braku magnezu są katastrofalne dla organizmu. Poza tym kawa wyzwala stres, ponieważ podnosi poziom kortyzolu.
Po odstawieniu kawy pozornie paradoksalnie mam więcej energii, takiej pozytywnej . I czuję się lepiej, ciężko mi określić na czym to lepsze czucie się polega, ale kiedy piłam kawę byłam taka ociężała, otępiała... Zamiast niej polecam zieloną herbatę, też pomaga w odchudzaniu, a jest zdrowsza.

Edit: Dodatkowo kawa podnosi poziom insuliny, co sprzyja odkładaniu się tłuszczu. I podnosi apetyt na przekąski.

Edytowane przez arnetka111
Czas edycji: 2011-12-09 o 11:26
arnetka111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-09, 15:13   #12
rochelle_
Mów mi Rosia :)
 
Avatar rochelle_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 364
Dot.: Fitness czy Siłownia - Spalanie tłuszczyku

podczepiam się pod wątek, nie czuję potrzeby zakładania nowego. Mam podobny problem co autorka. Nie urodziłam co prawda dziecka. U mnie to wygląda tak. 22 lata, 164cm wzrostu, około 52,5 kg wagi. Waga nie przeszkadza, zwykle ważyłam 47-48 (dopiero przez ostatni rok skoczyło), jedyne co mnie martwi to mój tryb życia i cellulit, ah i brzuszek, który po raz pierwszy w życiu zaczyna mi wystawać. Czemu utyłam? Chyba przez to, że nie mam stresu Znalazłam fajną pracę, w życiu się układa. Jem zdrowo, ALE w ogóle się nie ruszam. Zero ćwiczeń i chyba tablety anty = taki efekt. Zwyczajnie nie mogę się zmotywować, mam multisporta z pracy, ale wracając o 17:30 z pracy marzę jedynie o kąpieli i dobrej książce.
Jakieś metody na lenia? Proszę o rady doświadczonych. Zależy mi, aby po 1. zmotywować się po 2. zawalczyć o swoje ciało po 3. ćwiczyć coś, co lubię i spalać. (nie znoszę sportów walki ani ćwiczeń zespołowych - muszę być najlepsza albo widzieć szybkie postepy, inaczej minka mi smutnieje i motywacja ucieka).

Edytowane przez rochelle_
Czas edycji: 2011-12-09 o 15:17
rochelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-11, 12:59   #13
Lady_Kala
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Kala
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 809
Dot.: Fitness czy Siłownia - Spalanie tłuszczyku

Powiem Ci tak-dopóki zażywałam tabletki anty (w moim przypadku novynette-ponad 2 lata brania) to mimo treningów na siłowni 5 razy w tygodniu, aerobów i trzymania diety miałam cellulit. Takie już niestety są te nieszczęsne hormony. Dopiero po odstawieniu tabsów cellulit zaczął znikać a to co wcześniej nie przynosiło żadnych efektów (masaże, kremy, dieta, sport) dopiero teraz zaczęło skutkować.

Nie masz dużej wagi, oczywiście nie wiem jaki masz skład ciała ale wg mnie wystarczy, że przypilnujesz troszkę diety, zmienisz nieco przyzwyczajenia żywnieniowe na zdrowsze i może dodasz trochę ruchu i będzie ok. Spróbuj może ze 2-3 razy w tygodniu wybrać się na basen, siłownię, aeroby, dłuższy spacer. Spędzaj wolny czas aktywnie. Wystarczy!
__________________
Bloguję o perfumach:
https://olfaktoryczna-swiatynia.blogspot.com/
***
ADOPT! SAVE A LIFE!
Life saved: 2 Milka Draka
Dwie syberian husky
Lady_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-11, 23:20   #14
mandarynki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 57
Dot.: Fitness czy Siłownia - Spalanie tłuszczyku

Tez mam tak, ze przy zbyt wysokiej wadze zaczyna pojawiac sie jakis celulit (a moze kazdy tak ma w kazdym razie jak schudne na szczescie znika). Po ciazy, w trakcie ktorej nie mialam sily, a potem nawet mozliwosci, zbytnio sie gimnastykowac moim glownym problemem byla utrata jedrnosci ciala - mieciutki, otluszczony brzuszek i bioderka bez ksztaltu Zaczelam od domowych cwiczen Callanetics. Nie wiem, czy waga ruszyla, ale cialo zrobilo sie bardziej zwarte i zgrabne. Sam spadek masy ciala Ci tego nie zapewni.
Podumowujac, ja na Twoim miejscu cwiczylabym jakies modelujace cwiczenia, albo w domu (zwl. zwarcia brzucha, skoro masz tam problem) albo chodzila na jakies fitness tonujace miesnie. Jak juz nazbierasz troche miesni, to nie tylko uksztaltujesz sylwetke, ale tez stracisz tluszcz (miesnie go spala). Diete zrob sobie po prostu zdrowa i zbalansowana, jak juz Ci dziewczyny pisaly, zeby miec energie na te cwiczenia. Jestem troche od Ciebie wyzsza, wiec sie nie orientuje, ale wydaje mi sie, ze Ty juz teraz wazysz nieduzo... Wazne, zeby sie zmobilizowac i nie tracic zapalu (zwlaszcza po jakichs potknieciach ;-)). Powodzenia!

edit: tabletki anty - niedawno odstawilam, blyskawicznie spadlo mi prawie 2 kg (domyslam sie ze woda)

Edytowane przez mandarynki
Czas edycji: 2011-12-11 o 23:26
mandarynki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 16:04   #15
asialoczek60
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 21
Dot.: Fitness czy Siłownia - Spalanie tłuszczyku

Dziękuję za odpowiedzi. Od jutra zaczynam działać. Więc ustaliłam sobie tak, że w poniedziałki i w piątki będę chodzić na siłownie a we środy na basen. Niestety nie mam więcej czasu, gdyż mam córke i nią też się ktoś musi zająć bo tata pracuje. Teraz tak prosiłabym o poważne rady jak przeprowadzić trening na siłowni żeby to dało efekt. Chodzi mi o zrzucenie tłuszczu z brzucha bioder i ud. I oczywiście o ujędrnienie pośladków i ud.
asialoczek60 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 21:00   #16
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Fitness czy Siłownia - Spalanie tłuszczyku

Cytat:
Napisane przez asialoczek60 Pokaż wiadomość
Czyli zdecydowanie moge isc na silownie? A co ze strasznym celulitem? Czy to zejdzie przy cwiczeniach przy spalaniu? Mąz jest sportowcem co do jakiegoś preparatu zapytam go.
Ogarnij dietę, zacznij ćwiczyć siłowo, dołóż jakieś aeroby/interwały.
Spalacze na razie sobie daruj, jesteś chuda, nie masz mięśni, masz śmietnik w misce, stąd taki wygląd (proporcje) i celulit. Zrobisz porządek to zobaczysz jak ciało się poprawi bez wspomagaczy.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ

Edytowane przez Rzabba
Czas edycji: 2012-01-10 o 21:03
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 10:15   #17
lida82
Rozeznanie
 
Avatar lida82
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 790
Dot.: Fitness czy Siłownia - Spalanie tłuszczyku

dziewczyny swietne wypowiedzi! dzieki i mi sie przydadza
lida82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:37.