Wysoka waga, dobór diety - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-06, 17:16   #1
Abunee5747
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 5

Wysoka waga, dobór diety


Witam, jestem tutaj nowy i mam pewien problem.

Otóż mam 14 lat, 172cm wzrostu i wagę 88,2kg ..

Motywację mam cholerną, bardzo mi zależy na jednej dziewczynie..

Kiedyś próbowałem się odchudzać, schudłem z 5kg, z 73 do 68kg, lecz "zapomniałem" o diecie i dalej zacząłem się obżerać. Chciałbym prosić o porady jak schudnąć, jaką dietę sobie ułożyć.

Do dyspozycji mam tylko rowerek stacjonarny, mięśnie i kupę zapału , lecz nie wiem od czego zacząć. Chciałbym schudnąć 28kg, czy to wykonalne?

Edytowane przez Abunee5747
Czas edycji: 2013-03-06 o 17:24
Abunee5747 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 19:19   #2
ineczkaxD
Raczkowanie
 
Avatar ineczkaxD
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 306
GG do ineczkaxD
Dot.: Wysoka waga, dobór diety

Cytat:
Napisane przez Abunee5747 Pokaż wiadomość
Witam, jestem tutaj nowy i mam pewien problem.

Otóż mam 14 lat, 172cm wzrostu i wagę 88,2kg ..

Motywację mam cholerną, bardzo mi zależy na jednej dziewczynie..

Kiedyś próbowałem się odchudzać, schudłem z 5kg, z 73 do 68kg, lecz "zapomniałem" o diecie i dalej zacząłem się obżerać. Chciałbym prosić o porady jak schudnąć, jaką dietę sobie ułożyć.

Do dyspozycji mam tylko rowerek stacjonarny, mięśnie i kupę zapału , lecz nie wiem od czego zacząć. Chciałbym schudnąć 28kg, czy to wykonalne?
Jakie to słodkieNie wiedziałam, że już 14-latkowie chcą się przypodobać dziewczynom

Postaran się trochę pomóc
Jeszcze dojrzewasz, rośniesz, rozwijasz się, więc absulutnie nie powinieneś pakować się w żadne "diety", bo możesz sobie nimi zaszkodzić.
Podstawa to dużo ruchu. Rowerek to jednak trochę za mało. Masz możliwość zapisania się na basen lub siłownię? A może piłka nożna, siatkówka? Jaki sport lubisz najbardziej? Warto się skupić głównie na tym, nie tylko schudniesz, poprawisz wygląd swojej sylwetki, ale możesz także zarazić się pasją, poznać nowych ludzi... No i dziewczyny bardzo lubią wysportowanych chłopaków

Znam sporo bardzo aktywnych facetów i pochłaniają oni niebotyczne porcje jedzenia, a sylwetki mają do pozazdroszczenia.
Z tego co widzę, u facetów większe znaczenie ma wysiłek fizyczny, z kolei u kobiet jest odwrotnie, u nich na chudnięcie bardziej wpływa dieta.
Jeśli chodzi o dietę to nie powinieneś w żadnym wypadku ograniczać sobie wartościowego jedzenia. Powinieneś spożywać sporo białka (chude mięso, ryby, jajka, sery - najlepiej wiejskie, twarogi), faceci potrzebują go więcej niż kobiety, dobrych węglowodanów (pełnoziarniste pieczywo, pełnoziarnisty makaron, ryże, kasze, owoce), staraj się także jeść jak najwięcej warzyw, zdrowych tłuszczy (tłuste ryby, orzechy, awokado, oliwa z oliwek, do smażenia bardzo dobry jest olej rzepakowy, znacznie lepszy niż słonecznikowy).
Nie wiem do czego masz największą słabość do słodyczy czy słonych przekąsek, czipsów i tym podobnych. Niestety, ale musisz te rzeczy znacznie ograniczyć. Jak raz na jakiś czas zjesz trochę czipsów (tylko nie całą wielką pakę od razu) albo batonika to nic złego się nie stanie, ale musisz wiedzieć, że w tych produktach nie ma nic zdrowego, nic pożytecznego dla Twojego organizmu, nic co byłoby dla niego dobre, za to jest masa chemii lub/i niezdrowego cukru. Naprawdę da się bez tego żyć i mówi to osoba, która potrafiła zjeść za jednym razem całe pięterko Ptasiego Mleczka Teraz alejki ze słodyczami w supermarkecie mijam z obojątnością, nawet nie dlatego, że są tłuczące, ale dlatego, że doskonale zdaję sobie sprawę, że to tak naprawdę bezwartościowe rzeczy, które tylko zaśmiecają mój organizm zamiast go odżywiać.
Poza tym zero fast-foodów, Maca, KFC i tym podobnych. Jak już musisz to weź sobie kanapkę w Subway albo GreenPoint. Ale zawsze najlepsze będą domowe obiady.

I najważniejsze. Nie przechodź na jakieś drastyczne diety i nie głodź się, żeby szybko schudnąć. Tym sobie możesz tylko zaszkodzić. Zaczynasz dojrzewać, Twój organizm się zmienia i potrzebuje dużo energii.
Sport, dużo ruchu, aktywny styl życia, ograniczenie śmieciowego jedzenia i będzie super

---------- Dopisano o 20:19 ---------- Poprzedni post napisano o 20:07 ----------

28 kilo to według mnie zdecydowanie za dużo! Dlaczego chcesz schudnąć aż tyle?
60 kg u chłopaka to stanowczo za mało!
Ja ważę 56 kg, a jestem 21-letnią, wysportowaną, z lekkim zarysem mięśni, szczupłą kobietą. Mój TŻ ten sam wiek, równiez wysportowany, 178 cm, waży 79 kg i jest szczupły, choć lekko umieśniony.
Musisz wiedzieć, że mięśnie są cięższe od tłuszczu i czasem osoba, która wygląda bardzo szczupło może ważyć więcej niż osoba, która wygląda na grubszą, a to dlatego, że ma więcej mięśni, a one ważą więcej niż tłuszcz.
Jak zaczniesz aktywnie uprawiać sport to Twoja masa mięśniowa się powiększy, a jednocześnie spalisz tłuszcz. Możesz nie widzieć dużej różnicy w kilogramach, ale ciało będzie wyglądało o wiele lepiej.
Najlepiej nie sugeruj się wagą, a patrz na to jak wygląda Twoje ciało, bo naprawdę kilogramy mogą być bardzo mylące.
__________________
"Piękno kobiety nie przejawia się w ubraniach, które nosi, w jej figurze lub sposobie w jaki układa włosy. Piękno kobiety musi być widoczne w oczach, ponieważ są one drzwiami do jej serca – miejsca gdzie mieszka miłość."
- Audrey Hepburn

Edytowane przez ineczkaxD
Czas edycji: 2013-03-06 o 19:30
ineczkaxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 22:03   #3
Abunee5747
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 5
Dot.: Wysoka waga, dobór diety

Bardzo dziękuję za tak fajną i wyczerpującą temat odpowiedź!

Mam słabość do słodyczy, i to bardzo dużą.. Ale myślę że sobie poradzę Słyszałem też że jest jakiś proszek? który rozpuszcza się w wodzie i on "pęcznieje" w żołądku, przez co nie ma się uczucia głodu, wie może Pani co to jest?

Edytowane przez Abunee5747
Czas edycji: 2013-03-06 o 22:05
Abunee5747 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 08:09   #4
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Wysoka waga, dobór diety

Cytat:
Napisane przez Abunee5747 Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję za tak fajną i wyczerpującą temat odpowiedź!

Mam słabość do słodyczy, i to bardzo dużą.. Ale myślę że sobie poradzę Słyszałem też że jest jakiś proszek? który rozpuszcza się w wodzie i on "pęcznieje" w żołądku, przez co nie ma się uczucia głodu, wie może Pani co to jest?
Pewnie błonnik Podobny efekt osiągniesz, jak będziesz jeść np. owsiankę na śniadanie, ciemne pieczywo-one też będą sycące w mniejszych porcjach.
A co do słodyczy- jeżeli zaczniesz regularnie ćwiczyć, to spadnie Ci apetyt na słodycze. Możesz biegać, jeździć na rolkach, może zapisz się na kurs tańca (zawsze możesz powiedzieć tej dziewczynie, że chcesz zapisać się na kurs tańca towarzyskiego, ale nie masz za bardzo z kim, no i czy by nie pomogła, tak po koleżeńsku )
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 08:49   #5
ineczkaxD
Raczkowanie
 
Avatar ineczkaxD
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 306
GG do ineczkaxD
Dot.: Wysoka waga, dobór diety

Cytat:
Napisane przez Abunee5747 Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję za tak fajną i wyczerpującą temat odpowiedź!

Mam słabość do słodyczy, i to bardzo dużą.. Ale myślę że sobie poradzę Słyszałem też że jest jakiś proszek? który rozpuszcza się w wodzie i on "pęcznieje" w żołądku, przez co nie ma się uczucia głodu, wie może Pani co to jest?
Postaraj się je ograniczyć, wiem, że to trudne, ale da się, chociaż na początku może być trudno. Jedz dużo owoców, one też są słodkie. Czekoladę lepiej zastąpić gorzką, jest zdrowsza i nie da się jej zjesć tyle co mlecznej. Możesz przygotowywać sobie swoje własne desery, np koktajle, polecam taki: dojrzały banan (im dojrzalszy tym słodszy), jogurt naturalny, miód, albo jogurt grecki z orzechami i miodem, ciasteczka owsiane, pieczone jabłka z rodzynkami, konfiturą i cynamonem, serek wiejski zmiksowany z owocami np. truskawkami i miodem itd. Wiem, że może to nie są typowe słodycze, ale są naprawdę pyszne i do tego zdrowe.

Cytat:
Napisane przez nosferatku Pokaż wiadomość
Pewnie błonnik Podobny efekt osiągniesz, jak będziesz jeść np. owsiankę na śniadanie, ciemne pieczywo-one też będą sycące w mniejszych porcjach.
A co do słodyczy- jeżeli zaczniesz regularnie ćwiczyć, to spadnie Ci apetyt na słodycze. Możesz biegać, jeździć na rolkach, może zapisz się na kurs tańca (zawsze możesz powiedzieć tej dziewczynie, że chcesz zapisać się na kurs tańca towarzyskiego, ale nie masz za bardzo z kim, no i czy by nie pomogła, tak po koleżeńsku )
No właśnie, owsianka będzie znacznie lepsza niż blonnik Mi po takiej porannej owsiance z różnymi dodatkami owoców i bakalii nie chce się jeść przez dobrych kilka godzin. Białe pieczywo zastąp pełnoziarnistym, biały ryż brązowym, a zwykły makaron też pełnoziarnistym. Po tych produktach będziesz znacznie dłużej najedzony niż po ich białych odpowiednikach Pamiętaj też, że błonnik w nadmiarze może być szkodliwy dla układu pokarmowego, szczególnie ten w proszku.
Z tym kursem to dobry pomysł, ale jeśli lubisz taniec i masz poczucie rytmu. Jeśli będziesz się do tego zmuszał to nie będzie Ci to wychodziło i możesz na dziewczynie zrobić wrażenie odwrotne do zamierzonego

Lubisz sporty zespołowe? Jeśli nie to może basen lub siłownia?
__________________
"Piękno kobiety nie przejawia się w ubraniach, które nosi, w jej figurze lub sposobie w jaki układa włosy. Piękno kobiety musi być widoczne w oczach, ponieważ są one drzwiami do jej serca – miejsca gdzie mieszka miłość."
- Audrey Hepburn

Edytowane przez ineczkaxD
Czas edycji: 2013-03-07 o 09:03
ineczkaxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 14:23   #6
Abunee5747
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 5
Dot.: Wysoka waga, dobór diety

Pomysł z owsianką bardzo dobry, dziękuję Mam jeszcze jedno pytanie. Czy mógłbym jeść owsiankę na śniadanie o 7 rano? Może trochę wcześniej, bo chciałbym utrzymać regularność posiłków, a tylko o tych godzinach mógłbym zjeść coś innego niż np. Kanapka z ciemnego pieczywa.

Btw. Dzisiaj poprosiłem, aby nikt nie kupował mi słodkich przekąsek, a do szkoły zamiast Coca coli poprosiłem wodę niegazowaną Zawsze coś.

Miałem okazję też zjeść Batonika czekoladowego, ale sobie odpuściłem, i zjadłem pomarańczę

Dziękuję wam wszystkim,zaczynam wprowadzać takie zmiany powolutku, od Poniedziałku postanowiłem nie jeść w ogóle słodyczy, ale i tak wątpię że jutro i przez weekend chwycę coś słodkiego

Na basen chodzę prawie że regularnie w każdy czwartek o 18 W tym samym miejscu jest siłownia, karnet nie jest drogi więc postaram się znaleźć kogoś, kto by chciał iść, lub pójdę sam

A tak w ogóle, nie dodałem że jestem astmatykiem, i biorę sterydy, a one podobno tuczą.. Ale wiem że da się schudnąć nawet gdy bierze się sterydy

Edytowane przez Abunee5747
Czas edycji: 2013-03-07 o 14:31
Abunee5747 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 16:44   #7
ineczkaxD
Raczkowanie
 
Avatar ineczkaxD
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 306
GG do ineczkaxD
Dot.: Wysoka waga, dobór diety

Cytat:
Napisane przez Abunee5747 Pokaż wiadomość
Pomysł z owsianką bardzo dobry, dziękuję Mam jeszcze jedno pytanie. Czy mógłbym jeść owsiankę na śniadanie o 7 rano? Może trochę wcześniej, bo chciałbym utrzymać regularność posiłków, a tylko o tych godzinach mógłbym zjeść coś innego niż np. Kanapka z ciemnego pieczywa.

Btw. Dzisiaj poprosiłem, aby nikt nie kupował mi słodkich przekąsek, a do szkoły zamiast Coca coli poprosiłem wodę niegazowaną Zawsze coś.

Miałem okazję też zjeść Batonika czekoladowego, ale sobie odpuściłem, i zjadłem pomarańczę

Dziękuję wam wszystkim,zaczynam wprowadzać takie zmiany powolutku, od Poniedziałku postanowiłem nie jeść w ogóle słodyczy, ale i tak wątpię że jutro i przez weekend chwycę coś słodkiego

Na basen chodzę prawie że regularnie w każdy czwartek o 18 W tym samym miejscu jest siłownia, karnet nie jest drogi więc postaram się znaleźć kogoś, kto by chciał iść, lub pójdę sam

A tak w ogóle, nie dodałem że jestem astmatykiem, i biorę sterydy, a one podobno tuczą.. Ale wiem że da się schudnąć nawet gdy bierze się sterydy

Brawa za wytrwałość!
Jak najbardziej możesz zjeść owsiankę przed 7 rano, moim zdaniem owsianka właśnie najlepiej smakuje rano Żeby nie było nudno to możesz dodawać do niej różne owoce np. banan (wtedy będzie jeszcze bardziej sycąca), jabłko, rodzynki, orzechy, suszone śliwki, na co masz ochotę. Możesz wejść na wątek owsiankowy, tam są setki, jak nie tysiące pomysłów na owsiankę
Do szkoły zabieraj kanapki z ciemnego pieczywa i jakieś owoce, żeby być najedzonym i nie dać się łatwo skusić na coś słodkiego.
Fajnie, że chodzisz na basen Na siłownie też możesz zacząć chodzić, jednak ze względu na to, że jesteś astmatykiem straj się nie forsować za bardzo, unikaj bardzo intensywnego cardio.
Widzę, że jesteś bardzo fajnym chłopakiem, więc życzę Ci powodzenia. Pamiętaj tylko, że waga nie jest najważniejsza i dążenie do jej obniżenia nie powinno stać się Twoim głównym celem. Zawsze stawiaj na pierwszym miejscu swoje zdrowie.
Mam również nadzieję, że uda Ci się zrobić wrażenie na tej dziewczynie, która Ci się podoba i coś z tego będzie
__________________
"Piękno kobiety nie przejawia się w ubraniach, które nosi, w jej figurze lub sposobie w jaki układa włosy. Piękno kobiety musi być widoczne w oczach, ponieważ są one drzwiami do jej serca – miejsca gdzie mieszka miłość."
- Audrey Hepburn

Edytowane przez ineczkaxD
Czas edycji: 2013-03-07 o 16:46
ineczkaxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-07, 19:13   #8
apows
Zadomowienie
 
Avatar apows
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 168
Dot.: Wysoka waga, dobór diety

Cytat:
Napisane przez Abunee5747 Pokaż wiadomość
Witam, jestem tutaj nowy i mam pewien problem.

Otóż mam 14 lat, 172cm wzrostu i wagę 88,2kg ..

Motywację mam cholerną, bardzo mi zależy na jednej dziewczynie..

Kiedyś próbowałem się odchudzać, schudłem z 5kg, z 73 do 68kg, lecz "zapomniałem" o diecie i dalej zacząłem się obżerać. Chciałbym prosić o porady jak schudnąć, jaką dietę sobie ułożyć.

Do dyspozycji mam tylko rowerek stacjonarny, mięśnie i kupę zapału , lecz nie wiem od czego zacząć. Chciałbym schudnąć 28kg, czy to wykonalne?
Witaj, ja osobiści stosuję już od 6 tygodni dietę polegającą na spożywaniu głównie warzyw i owoców, poza winogronem i gruszkami. Jak mi doskwiera już bardzo głód to zjem dwie łyżki ryżu lub kawałek sera lub szynki. Piję dużo wody niegazowanej i staram się jeść 5 posiłków dziennie. Jak do tej pory schudłam 5 kg.
__________________
Zapraszam na mój blog http://podwierzba.blogspot.com/
apows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 20:17   #9
ineczkaxD
Raczkowanie
 
Avatar ineczkaxD
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 306
GG do ineczkaxD
Dot.: Wysoka waga, dobór diety

Cytat:
Napisane przez apows Pokaż wiadomość
Witaj, ja osobiści stosuję już od 6 tygodni dietę polegającą na spożywaniu głównie warzyw i owoców, poza winogronem i gruszkami. Jak mi doskwiera już bardzo głód to zjem dwie łyżki ryżu lub kawałek sera lub szynki. Piję dużo wody niegazowanej i staram się jeść 5 posiłków dziennie. Jak do tej pory schudłam 5 kg.
No naprawdę, dietę cud odkryłaś!
Jak chcesz sobie robić krzywdę to Twoja sprawa, ale nie doradzaj takich idiotycznych diet 14-letniemu chłopakowi, który jest teraz w okresie intensywnego wzrostu i dojrzewania, a niedobory składników odżywczych mogą prowadzić do poważnych problemów. Musi się odżywiać wartościowo i zdrowo.
Takie diety warzywno-owocowe są dobre jako 3-dniowe oczyszczenie organizmu, a nie 6-tygodniowa dieta!
Nawet nie wiesz jaką krzywdę wyrządzasz sobie, swojemu organizmowi, metabolizmowi i zdrowiu pozbawiając się wielu niezbędnych składników odżywczych. Bo co to jest odrobina ryżu czy kawałek sera jak już Ci słabo z głodu...
__________________
"Piękno kobiety nie przejawia się w ubraniach, które nosi, w jej figurze lub sposobie w jaki układa włosy. Piękno kobiety musi być widoczne w oczach, ponieważ są one drzwiami do jej serca – miejsca gdzie mieszka miłość."
- Audrey Hepburn
ineczkaxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 07:59   #10
Abunee5747
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 5
Dot.: Wysoka waga, dobór diety

Heh, spokojnie Nie mam zamiaru iść na żadną dietę, na razie przestałem jeść kolację, odstawiłem słodycze i słodkie napoje ;> Zobaczymy co z tego będzie, dziękuję wszystkim za rady Jak wytrwam to napiszę za kilka miesięcy o postępach
Abunee5747 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 08:37   #11
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Wysoka waga, dobór diety

Cytat:
Napisane przez Abunee5747 Pokaż wiadomość
Heh, spokojnie Nie mam zamiaru iść na żadną dietę, na razie przestałem jeść kolację, odstawiłem słodycze i słodkie napoje ;> Zobaczymy co z tego będzie, dziękuję wszystkim za rady Jak wytrwam to napiszę za kilka miesięcy o postępach
I bardzo dobrze
Tylko uważaj z tą kolacją. Nie chodź spać głodny, to nie jest (paradoksalnie) zbyt dobre dla sylwetki.
Cytat:
Napisane przez Abunee5747 Pokaż wiadomość
Pomysł z owsianką bardzo dobry, dziękuję Mam jeszcze jedno pytanie. Czy mógłbym jeść owsiankę na śniadanie o 7 rano? Może trochę wcześniej, bo chciałbym utrzymać regularność posiłków, a tylko o tych godzinach mógłbym zjeść coś innego niż np. Kanapka z ciemnego pieczywa.

Btw. Dzisiaj poprosiłem, aby nikt nie kupował mi słodkich przekąsek, a do szkoły zamiast Coca coli poprosiłem wodę niegazowaną Zawsze coś.

Miałem okazję też zjeść Batonika czekoladowego, ale sobie odpuściłem, i zjadłem pomarańczę

Dziękuję wam wszystkim,zaczynam wprowadzać takie zmiany powolutku, od Poniedziałku postanowiłem nie jeść w ogóle słodyczy, ale i tak wątpię że jutro i przez weekend chwycę coś słodkiego

Na basen chodzę prawie że regularnie w każdy czwartek o 18 W tym samym miejscu jest siłownia, karnet nie jest drogi więc postaram się znaleźć kogoś, kto by chciał iść, lub pójdę sam

A tak w ogóle, nie dodałem że jestem astmatykiem, i biorę sterydy, a one podobno tuczą.. Ale wiem że da się schudnąć nawet gdy bierze się sterydy
Grrratulacje
Pewnie, że możesz jeść owsiankę rano, napakuj sobie do niej, co tylko lubisz (ja robię na wodzie, daję bakalie, trochę miodu i polewam jogurtem). Czasem możesz zjeść coś słodkiego-nie za często, ale czasem sobie coś zjedz. Kiedy byłam w Twoim wieku i chciałam schudnąć, a byłam dramatycznie słodyczożerna, to zastąpiłam słodycze jogurtami owocowymi (możesz jeść nabiał?). Z bardzo dobrym skutkiem. Pamiętaj tylko, żeby nie jeść produktów "light", tych słodzonych słodzikami albo zero-procent-czegokolwiek. Nie są ani zdrowe, ani "light" tak naprawdę.

A do szkoły-to ja jeszcze dorzucę od siebie-bierz sobie czasem pudełko z jedzeniem, np. z sałatką z makaronem. Niekoniecznie musisz jeść codziennie bułę, jest cała masa innych rzeczy, którymi się najesz, a jednocześnie wzbogacisz swoją dietę!

Co do sterydów-fakt, można przytyć. Ja wprawdzie nie mam prawie wcale objawów, ale spora część rodziny to astmatycy. I nikt nie miał nadwagi-to raczej kwestia pilnowania się, obserwowania własnego ciała.
Dla Twojego bezpieczeństwa-zanim zaczniesz regularnie uprawiać jakiś nowy sport-skonsultuj się ze swoim lekarzem prowadzącym, dobra?
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-08, 18:46   #12
Abunee5747
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 5
Dot.: Wysoka waga, dobór diety

A mam jeszcze jedno pytanie. Co sądzicie o Aerobicznej szóstce weidera? Czy ma ona jakiś sens.. Jeśli brzusio jest trochę.. Duży ?

Jeszcze jedno pytanie. Mam w domu coś takiego:

http://www.bodysculpture.pl/typo3tem...8ed0c8e876.jpg

Czy dało by radę to jakoś wykorzystać w odchudzaniu ;P? Bo leży i się kurzy

Ja was tutaj na forum zamęczę, Przepraszam :P Mam wielką ochotę pojeździć na rowerze, ale kasy brak na rower :PP No ale mówi się trudno.

Założyłem sobie zeszycik w którym mam zapisany każdy dzień mesiąca od 09/03/2013 do nowego roku Zapisywał będę codziennie rano na Czczo, chciałbym widzieć efekty ponieważ to mnie na pewno zmotywuje

Edytowane przez Abunee5747
Czas edycji: 2013-03-08 o 19:08
Abunee5747 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 09:11   #13
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Wysoka waga, dobór diety

Cytat:
Napisane przez Abunee5747 Pokaż wiadomość
A mam jeszcze jedno pytanie. Co sądzicie o Aerobicznej szóstce weidera? Czy ma ona jakiś sens.. Jeśli brzusio jest trochę.. Duży ?

Jeszcze jedno pytanie. Mam w domu coś takiego:

http://www.bodysculpture.pl/typo3tem...8ed0c8e876.jpg

Czy dało by radę to jakoś wykorzystać w odchudzaniu ;P? Bo leży i się kurzy

Ja was tutaj na forum zamęczę, Przepraszam :P Mam wielką ochotę pojeździć na rowerze, ale kasy brak na rower :PP No ale mówi się trudno.

Założyłem sobie zeszycik w którym mam zapisany każdy dzień mesiąca od 09/03/2013 do nowego roku Zapisywał będę codziennie rano na Czczo, chciałbym widzieć efekty ponieważ to mnie na pewno zmotywuje
O A6W opinie są baaardzo podzielone.
Ja osobiście byłam trochę starsza od Ciebie, jak ją robiłam. Faktycznie, wzmacnia mięśnie brzucha, ale...jest nudna. Tzn po paru tygodniach robisz te ćwiczenia przez jakieś 40 minut (co by wskazywało na to, że FAKTYCZNIE wzmacniają mięśnie brzucha ). Zawsze możesz spróbować, a jak Ci się nie spodoba-to będziesz robić co innego
Dobrze, jeżeli znajdziesz sobie też ćwiczenia na inne partie ciała i będziesz je wykonywał.


Nie wiem, co to za urządzenie. Ono pewnie coś masuje i uciska, tak? Ponoć to wpływa zabójczo na tłuszcz, nie wiem, nie próbowałam.
Możesz spróbować.

Co do ważenia-tutaj znowu opinie są podzielone. Waga Twojego ciała będzie się wahać, bo człowiek nie waży tyle samo codziennie. Więc może się zdarzyć, że któregoś dnia staniesz na wadze i okaże się, że masz o kilogram więcej, niż dnia poprzedniego, choć to wcale nie będzie oznaczało, że przytyłeś!!! Ponadto, jeżeli teraz zacząłeś ćwiczyć, może być tak, że spadek wagi będzie powolny, bo zaczną Ci się robić mięśnie. U mnie tak było. Spadło mi parę centymetrów, a waga ani drgnęła.
Dlatego pewnie, waż się, ale nie traktuj swojej wagi jako jedynego wyznacznika. Możesz się też mierzyć, na przykład.
Ja ważę się prawie codziennie o podobnej porze i chwalę sobie ten system. Sam sprawdź, co Ciebie bardziej motywuje!
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:00.