Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI - Strona 160 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-09-13, 13:23   #4771
Kinga4452
Raczkowanie
 
Avatar Kinga4452
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 407
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
ja kupuje w dm

Kinga to mysle ze z AMB byla bys zadowolona a Dadosen to tez z domu od AMB i wyglada tak samo( tej nie mialam), ale skladowo wyglada na to samo, wiec pewnie i tak samo sie zachowywac bedzie

http://www.violey.com/de/annemarie-b...z_p_21363.html
http://www.violey.com/de/dado-sens-h...k_p_23759.html

tutaj widac szczoteczke
http://products.boerlind.com/de-de/p...ara-black.html

ja bardzo ja lubilam, ladny wachlarz mi robila i nawet trwalosc byla ok.

nie zdziwilabym sie jak by te maskary naprawde byly jedna i ta sama
http://www.dadosens.com/dadosens-de/...ara-black.html
Zazdroszczę dostępu I dziękuję za linki , na pewno się za nią rozejrzę w internetach.
Chociaż widzę, że lekko nie będzie bo w żadnym polskim sklepie jej nie ma. Dlaczego nie czuję się zdziwiona?

Edytowane przez Kinga4452
Czas edycji: 2015-09-13 o 13:25
Kinga4452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-13, 14:47   #4772
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

czy w końcu udało nam się znaleźć tusz naturalny na wysokim poziomie? Czy jednak trzeba się pogodzić z faktem, że naturalny robi naturalny look?
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-13, 15:05   #4773
sylwiusaka
Zadomowienie
 
Avatar sylwiusaka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 057
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;52746888]Ciekawa jestem, czy tusz Ci się spodoba [/QUOTE]

Jestem dobrej myśli Już się testów doczekać nie mogę i pewnie jutro otworzę.
sylwiusaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-13, 16:36   #4774
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
czy w końcu udało nam się znaleźć tusz naturalny na wysokim poziomie? Czy jednak trzeba się pogodzić z faktem, że naturalny robi naturalny look?
MNie tam kilka robi ladne wachlarze, tylko nie zawsze trwalosc jest ok, dlatego np alverde i alterra sobie darowalam. No nie jestem kompatybilna z tymi tuszami.

Za to Lily Lolo, jak juz wczesniej pisalam u mnie pogrubia jak klasyk.
AMB te zwykla i ta precision bardzo fajne ,maskary ( ta zwykla mialam w brazie i tez trwaloscia nie grzeszyla u mnie, ale ostatnio zamowilam czarna bo ma inny sklad i jak wykoncze to co mam otwarte to sie za nia wezme, oby trwalosc byla taka jak zachwyty na KWC sa, to i ja wtedy zdanie o niej zmienie) Poza tym obecnie mam antracytowa i oberzynowa Volumen maskare od hauschki i tez ladny wachlarz jest. Naturalny look czyli tylko kolor i nic poza tym robi mi zwykla od Hauschki, ale ta volumen juz zachowuje sie jak konwencjonalny tusz i tez trwalosc lepsza. Wczesniej jak zmieniono szczotke na ta obecna szczote to mialam miniaturke w kolorze czarnym i szybko sie rozmazala, wiec tym bardziej teraz sie zachwycam, bo i kolor jaki chcialam obie maja i trwalosc tez calkiem dobra( siapajacy deszczyk przetrzymaly), wiec ja mam maskary ktore nie daja naturalnego looku, ale to pewnie tez kwestia naturalnego materialu. U jednej bedzie dzikie pogrubienie, u kogos innego ok, a inna powie ze naturalny look, kolorek i nic wiecej
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-13, 17:53   #4775
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Ja z Lily Lolo i AnneMarie Borlind też byłam bardzo zadowolona, So bio etić też jest ok. Trwałość, jak w wysokiej klasy tuszu drogeryjnym, bez tych wszystkich minusów chemii.
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-14, 00:24   #4776
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez sylwiusaka Pokaż wiadomość
Ja już kilkakrotnie robiłam taką oliwkę magnezową, ale z siarczanu magnezu - soli Epsom, mimo że zawiera trochę mniej magnezu niż chlorek to ma też inne plusy i nie mam problemu z kupnem tutaj.
Podoba mi się działanie odświeżające (ostatnio zrobiłam na szałwii), pod pachy też stosuję, a na to deo.
Aby stosować samą oliwkę jako dezodorant to stężenie magnezu musiałoby być większe.
Ja także robię z siarczanu magnezu siedmiowodnego, bo osoby z problemami tarczycy powinny unikać chlorku magnezu. Co prawda, siarczan nie jest tak skuteczny, jak chlorek, ale trudno... Jak popsikałam się raz u koleżanki chlorkiem, to myślałam, że mi pachy wypali, tak mocny był (mówię o oliwce magnezowej z chlorku).

Też mam podobne spostrzeżenia jak Ty Ładnie mnie odświeża i nie śmierdzę po nim, co naprawdę mnie zdziwiło Całe lato stosowałam w upały, głownie w domu, bo bałam się ryzykować i wychodzić "ubrana" w taki skwar tylko w siarczan. Na wyjścia stosowałam go jako bazę pod inne dezodoranty. Na noc psikałam się obficie pod pachami i stopy, a na to skarpetki. W ramach uzupełniania niedoborów magnezu.

Ogólnie polecam spróbować Może kolejny zrobię na bazie hydrolatu, bo też można.
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-14, 10:51   #4777
macka
Zadomowienie
 
Avatar macka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 468
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Super, że i Tobie przypadły do gustu


Co do dezodorantów, to wczoraj kupiłam kolejny kilogram wit. C u siebie stacjonarnie i zagadałam się z panem sprzedawcą o chlorku magnezu, mówił, że to się stosuje w kąpielach i robi sobie z żoną też dezodorant i całe lato na tym jechali i że super. Magnez uzupełniany jest w organiźmie przez skórę dzięki takim kąpielom, a deo działa przeciwbakteryjnie, więc nie ma przykrego zapachu. Akurat weszliśmy w polemikę, bo chlorek magnezu stał na półce obok mojej witaminki i tej samej firmy (Stanlab). I o tym magnezie wchłaniającym się przez skórę to jest prawda, bo już kiedyś o tym czytałam gdzieś i nawet są produkty do ciała magnezowe, np w sprayu, ale to się nie opłaca.
Ponoć jego niedobry są powszechne i można poczytać o objawach w sieci, możecie nawet nie wiedzieć, że macie niedobór magnezu. Ogólnie facet i jego żona są bardzo w temacie i super mają ten sklepik i są przesympatyczni. Dużo fajnych produktów od Yerba mate, przez oleje, stewie różne takie, lubię tam chodzić, u mnie nigdzie nie ma takich sklepów, to jedyny.
Próbowałam chlorku magnezu jako dezodorantu, u mnie się nie sprawdził, było gorzej niż po jakimkolwiek innym dezo :-/. A przy okazji piecze i podrażnia :-(.
Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
dokładnie tak jest w przypadku 100% pure, tę rolę spełnia, a jak sądzę schmidt's też pocenia się nie powstrzyma
klasyków nie używam, tym bardziej że i tak efekt u mnie mizerny to i po co; jestem skazana na ubrania w których się nie pocę
Spróbuj Oldspice ;-)
Nie jest naturalny, eko itp, ale nie ma aluminium i nie jest antyperspirantem, a pocenie ogranicza. Nie mam pojęcia czym, bo skład krótko i "nic" w nim nie ma :-D. Chyba tylko kremowością i oblepianiem.
Są zapachy "niemęskie", Bearglove (nawet w Biedronie), Wolfthorn.
macka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-14, 13:14   #4778
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez macka Pokaż wiadomość
Próbowałam chlorku magnezu jako dezodorantu, u mnie się nie sprawdził, było gorzej niż po jakimkolwiek innym dezo :-/. A przy okazji piecze i podrażnia :-(.

Spróbuj Oldspice ;-)
Nie jest naturalny, eko itp, ale nie ma aluminium i nie jest antyperspirantem, a pocenie ogranicza. Nie mam pojęcia czym, bo skład krótko i "nic" w nim nie ma :-D. Chyba tylko kremowością i oblepianiem.
Są zapachy "niemęskie", Bearglove (nawet w Biedronie), Wolfthorn.
Pewnie nakładałaś zaraz po depilacji lub na świeżo wygolone pachy, bo w innym przypadku nie zauważyłam
A mogłabyś z grubsza opisać te niemęskie zapachy?

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2015-09-14 o 13:21
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-14, 13:25   #4779
macka
Zadomowienie
 
Avatar macka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 468
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;52761098]Pewnie nakładałaś zaraz po depilacji lub na świeżo wygolone pachy, bo w innym przypadku nie zauważyłam
A mogłabyś z grubsza opisać te niemęskie zapachy? rosi:[/QUOTE]
Niestety, po kilku użyciach, nawet "stare" pachy mi wypalał ;-)
Wolfthorn - czyste cytrusy, mam wrażenie trochę ananasa może?
Bearglove - trochę podobnie, ale inaczej, opisać nie umiem :-/
Ale oba nie mają tego "czegoś"mocnego, męskiej nuty, nie tylko moim zdaniem ;-)
macka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-14, 13:30   #4780
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez macka Pokaż wiadomość
Niestety, po kilku użyciach, nawet "stare" pachy mi wypalał ;-)
Wolfthorn - czyste cytrusy, mam wrażenie trochę ananasa może?
Bearglove - trochę podobnie, ale inaczej, opisać nie umiem :-/
Ale oba nie mają tego "czegoś"mocnego, męskiej nuty, nie tylko moim zdaniem ;-)
- jak ananasek to chętnie wypróbuję
Mnie podrażnia tylko po depilacji depilatorem- w końcu to stężony roztwór soli
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-14, 13:42   #4781
havana
Zadomowienie
 
Avatar havana
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 618
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
U mnie jest to samo z oczami, najlepszy produkt byłby taki, żeby był leciutki, wręcz lejący, ale nawilżający solidnie. Zerknij sobie na recenzje w kwc nt kremów-masek pod oczy Orientany. Ja właśnie chyba w nie wceluję, bo z opisów i składów wydają się idealne dla mnie. Najbardziej zawsze mam obawy, czy mi będą oczy puchnąć, bo notorycznie mam ten problem z mazidłami wszelakimi.

Co do uczulenia, to ja miałam na powiekach raz w życiu coś takiego, jak opisujesz i okazało się ze to od farby do włosów. Męczyłam się z tym wiele tygodni, swędziało bardzo i nie wiedziałam od czego to, dopiero mnie lekarz uświadomił, jak byłam w zupełnie innej sprawie, ale jakoś nie wierzyłam, bo już wiele lat farbowałam włosy i nigdy nic takiego się nie pojawiło. Ale potem w internecie zaczęłam czytać i było parę podobnych opinii, że to od farby, a dodam, że byłam wtedy w ciąży.
Obejrzę Pewnie będziesz kupować stacjonarnie, ale gdyby coś to w skarbcu podoczne specyfiki są w promocji.
Gdyby to od farby było, to kiepsko kiedyś farbowałam z głupoty, teraz z musu A henną nie uzyskam popielatego odcienia.
Tak samo załatwił mnie też olej tamanu i nigella, miałam zrobić dochodzenie czy one mają coś wspólnego, czy jest w tym jakaś prawidłowość, ale... coś za leniwa jestem

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;52739951]Sylwiusaka pisała o tym nie tak dawno i podawała linki- ja zdecydowałam się na trochę inny, gotowy preparat i do ciała się sprawdza, ale pod pachami jeszcze nie próbowałam https://www.ecco-verde.pl/najel/woda...ego-koncentrat; gotowy preparat z chlorku magnezu jest natomiast tutaj http://natura24.pl/oliwka-magnezowa-90ml.html
Ja mam sól z MM Alvy, ale przeznaczyłam ją do moczenia stóp, bo tą drogą też magnez się dobrze wchłania, a ponieważ wciągam codziennie bardzo dużo kawy, więc muszę uzupełniać

Natomiast co do Orientany, to nie mam jakoś zaufania- miałam kiedyś jakąś maskę żelową i wyglądało to tak, jakbym sobie kisiel na twarz nałożyła- nawet pachniało podobnie, natomiast nie zauważyłam żadnego działania [/QUOTE]

Faktycznie, pamięć coraz gorsza, a perfekcyjna to nigdy nie była Jeszcze nie wiem do końca czy będę robić tę oliwkę magnezową, czy zużyję mój chlorek do moczenia stóp. Przyznam się, że nie jestem zbytnio skłonna całkowicie porzucić tradycyjne antyperspiranty ale warto próbować nowych rzeczy, także jestem wdzięczna za linki Mam ałun z Rossmanna, ten w kamieniu. Można go użyć razem z tą wodą z morza martwego, albo z oliwką magnezową?
havana jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-14, 16:37   #4782
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Kinga4452 Pokaż wiadomość
Ja jak skończę Alterrę to też chyba wypróbuję, bo opinię bo dobre a i wygląda obiecująco
Dla mnie dezodorant Alterra jest tak słaby, że po nim każdy będzie lepszy

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
czy w końcu udało nam się znaleźć tusz naturalny na wysokim poziomie? Czy jednak trzeba się pogodzić z faktem, że naturalny robi naturalny look?
Jak skończę mój Zuzu, to namierzam się na tusz od rms beauty
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-14, 16:52   #4783
Kinga4452
Raczkowanie
 
Avatar Kinga4452
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 407
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Dla mnie dezodorant Alterra jest tak słaby, że po nim każdy będzie lepszy
Dlaczego? Dla mnie nie jest tragiczny, zwyczajny dezodorant. Jak za 6 złotych to nawet byłabym w stanie powiedzieć, że porządny
Kinga4452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-14, 16:55   #4784
macka
Zadomowienie
 
Avatar macka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 468
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Kinga4452 Pokaż wiadomość
Dlaczego? Dla mnie nie jest tragiczny, zwyczajny dezodorant. Jak za 6 złotych to nawet byłabym w stanie powiedzieć, że porządny
Dla mnie Alterra też jeden z najsłabszych ;-). Na początku ładnie pachnie, a potem...po prostu nic nie robi z tym co się dzieje potem
[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;52761318]- jak ananasek to chętnie wypróbuję
Mnie podrażnia tylko po depilacji depilatorem- w końcu to stężony roztwór soli [/QUOTE]
Zapomniałam napisać, że chodzi mi o te OldSpice w sztyfcie. Te wypróbowałam, bo tu gdzieś na forach się przewinęły jako polecane i faktycznie nieźle się okazały.
macka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-14, 17:17   #4785
Kinga4452
Raczkowanie
 
Avatar Kinga4452
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 407
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez macka Pokaż wiadomość
Dla mnie Alterra też jeden z najsłabszych ;-). Na początku ładnie pachnie, a potem...po prostu nic nie robi z tym co się dzieje potem
Hahaha No może coś w tym jest. Ale jednak rezygnuje na razie z Schmidt's bo nie chce płacić 17 złotych za przesyłkę a jeszcze przypadkiem mogłabym coś kupić co zrujnowałoby mój budżet ( czytaj Antipodes )
Kinga4452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-14, 17:53   #4786
havana
Zadomowienie
 
Avatar havana
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 618
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

U mnie użycie dezodorantu Alterry kończyło się chyba gorzej, niż nie użycie czegokolwiek
havana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-14, 18:25   #4787
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Ja także robię z siarczanu magnezu siedmiowodnego, bo osoby z problemami tarczycy powinny unikać chlorku magnezu. Co prawda, siarczan nie jest tak skuteczny, jak chlorek, ale trudno... Jak popsikałam się raz u koleżanki chlorkiem, to myślałam, że mi pachy wypali, tak mocny był (mówię o oliwce magnezowej z chlorku).

Też mam podobne spostrzeżenia jak Ty Ładnie mnie odświeża i nie śmierdzę po nim, co naprawdę mnie zdziwiło Całe lato stosowałam w upały, głownie w domu, bo bałam się ryzykować i wychodzić "ubrana" w taki skwar tylko w siarczan. Na wyjścia stosowałam go jako bazę pod inne dezodoranty. Na noc psikałam się obficie pod pachami i stopy, a na to skarpetki. W ramach uzupełniania niedoborów magnezu.

Ogólnie polecam spróbować Może kolejny zrobię na bazie hydrolatu, bo też można.
Dzięki za info, z tą tarczycą to dość istotna informacja

Cytat:
Napisane przez macka Pokaż wiadomość
Próbowałam chlorku magnezu jako dezodorantu, u mnie się nie sprawdził, było gorzej niż po jakimkolwiek innym dezo :-/. A przy okazji piecze i podrażnia :-(
No takich rewelacji od tego pana nie usłyszałam, a zobaczę jeszcze czy w ogóle powinnam próbować, bo niedoborów nie mam póki co, jak kupię to jakieś mniejsze op. bo tam był cały kilogram dostępny

Cytat:
Napisane przez xxxescapismxxx Pokaż wiadomość
Gdzie kupić kolorowke alterra? Na allegro jest mało.:/

Szkoda, ze w polskim rossmanie nie ma
A co takiego z kolorówki Alterry jest godnego uwagi? Bo ja mam wrażenie, że nie warto ich kolorówki kupować, tzn nie są warte zachodu z przesyłkami itp. Chyba, ze mają coś naprawdę ekstra

Cytat:
Napisane przez havana Pokaż wiadomość
Obejrzę Pewnie będziesz kupować stacjonarnie, ale gdyby coś to w skarbcu podoczne specyfiki są w promocji.
Gdyby to od farby było, to kiepsko kiedyś farbowałam z głupoty, teraz z musu A henną nie uzyskam popielatego odcienia.
Tak samo załatwił mnie też olej tamanu i nigella, miałam zrobić dochodzenie czy one mają coś wspólnego, czy jest w tym jakaś prawidłowość, ale... coś za leniwa jestem
No wypisz wymaluj mój przypadek, też farbowałam dla hecy, a teraz to już tylko, żeby hecy nie było I też popiele, ogólnie chłodne odcienie mi pasują tylko.

Obserwuj, czy po następnym farbowaniu się coś nie pojawi.


Co do deo Alterry, to mi nawet pasowało, lubiłam jego zapach, wyjątkowa cytrynka, intensywna, ale w działaniu nie był jakiś rewelacyjny, latem się nie nadawał


.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-14, 18:30   #4788
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez havana Pokaż wiadomość
U mnie użycie dezodorantu Alterry kończyło się chyba gorzej, niż nie użycie czegokolwiek
U mnie to samo To pierwszy deo, który wyrzuciłam do kosza po 3 użyciach

---------- Dopisano o 19:30 ---------- Poprzedni post napisano o 19:26 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Dzięki za info, z tą tarczycą to dość istotna informacja
Proszę uprzejmie, pierwszy cytat z wyszukiwarki, akurat tutaj od Marlenki z Akademii Witalności:
"Jeśli masz problemy z tarczycą polecam zamiast chlorku magnezu stosować siarczan magnezu, ponieważ w przypadku dolegliwości tarczycy wskazane jest unikanie dostarczania dodatkowych jonów takich pierwiastków z grupy halogenów jak chlor, brom i fluor. W takich przypadkach lepiej zdecydować się na związek (sól) magnezu z siarką a nie z chlorem, choć jego biodostępność jest nieznacznie niższa niż w przypadku chlorku magnezu, ale za to bezpieczniejsza dla zdrowia osób mających z tarczycą problemy. Sól Epsom znakomicie nadaje się zarówno do kąpieli jak i do wykonania oliwki magnezowej jak też i świetnie wpływa na włosy, skórę i paznokcie ponieważ zawiera siarkę".
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-14, 18:37   #4789
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Proszę uprzejmie, pierwszy cytat z wyszukiwarki, akurat tutaj od Marlenki z Akademii Witalności:
"Jeśli masz problemy z tarczycą polecam zamiast chlorku magnezu stosować siarczan magnezu, ponieważ w przypadku dolegliwości tarczycy wskazane jest unikanie dostarczania dodatkowych jonów takich pierwiastków z grupy halogenów jak chlor, brom i fluor. W takich przypadkach lepiej zdecydować się na związek (sól) magnezu z siarką a nie z chlorem, choć jego biodostępność jest nieznacznie niższa niż w przypadku chlorku magnezu, ale za to bezpieczniejsza dla zdrowia osób mających z tarczycą problemy. Sól Epsom znakomicie nadaje się zarówno do kąpieli jak i do wykonania oliwki magnezowej jak też i świetnie wpływa na włosy, skórę i paznokcie ponieważ zawiera siarkę".
W moim przypadku tarczyca chodzi jak trzeba, ale czytam od Was za dużo niuansów i już wiem, żeby nie polecać tak wszem i wobec, po rozmowie z tym sklepikarzem wyszłam zbałamucona chlorkiem magnezu a tu takie klocki, że to jednak nie dla każdego.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-14, 18:37   #4790
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez macka Pokaż wiadomość
Dla mnie Alterra też jeden z najsłabszych ;-). Na początku ładnie pachnie, a potem...po prostu nic nie robi z tym co się dzieje potem

Zapomniałam napisać, że chodzi mi o te OldSpice w sztyfcie. Te wypróbowałam, bo tu gdzieś na forach się przewinęły jako polecane i faktycznie nieźle się okazały.
A mogłabyś wkleić skład, bo ja znalazłam coś takiego http://www.amazon.com/Old-Spice-Coll.../dp/B00B30SH7E (na małych zdjęciach po lewej jest skład)

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2015-09-14 o 18:41
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-14, 18:51   #4791
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
A co takiego z kolorówki Alterry jest godnego uwagi? Bo ja mam wrażenie, że nie warto ich kolorówki kupować, tzn nie są warte zachodu z przesyłkami itp. Chyba, ze mają coś naprawdę ekstra
Puder prasowany i roze. Kiedys uzywalam tez blyszczyki, ale w miedzy czasie je pozmeniali i nie wiem czy nadal by mi sie podobaly.

Poza tym lubilam himberowa pomadke i chyba wroce jak mi sie inne pomadki skoncza. Obecnie mam wersje bronze. Lakier bb lubie i co tydzien uzywam. To limitka byla. Zastanawiam sie nad olejkiem do pazur, ale ze mam inny to musi poczekac
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-14, 19:16   #4792
sylwiusaka
Zadomowienie
 
Avatar sylwiusaka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 057
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Ja także robię z siarczanu magnezu siedmiowodnego, bo osoby z problemami tarczycy powinny unikać chlorku magnezu. Co prawda, siarczan nie jest tak skuteczny, jak chlorek, ale trudno... Jak popsikałam się raz u koleżanki chlorkiem, to myślałam, że mi pachy wypali, tak mocny był (mówię o oliwce magnezowej z chlorku).

Też mam podobne spostrzeżenia jak Ty Ładnie mnie odświeża i nie śmierdzę po nim, co naprawdę mnie zdziwiło Całe lato stosowałam w upały, głownie w domu, bo bałam się ryzykować i wychodzić "ubrana" w taki skwar tylko w siarczan. Na wyjścia stosowałam go jako bazę pod inne dezodoranty. Na noc psikałam się obficie pod pachami i stopy, a na to skarpetki. W ramach uzupełniania niedoborów magnezu.

Ogólnie polecam spróbować Może kolejny zrobię na bazie hydrolatu, bo też można.
A próbowałaś dodawać olejki eteryczne? Ja w tej chwili mam tylko paczulowy, ale planuję kupić coś lepszego zapachowo i zastanawiam się ile kropli można użyć na 100ml
sylwiusaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-14, 19:20   #4793
Kinga4452
Raczkowanie
 
Avatar Kinga4452
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 407
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez havana Pokaż wiadomość
U mnie użycie dezodorantu Alterry kończyło się chyba gorzej, niż nie użycie czegokolwiek
U mnie jest ok, przynajmniej nikt nie zwrócił mi jeszcze uwagi
Kinga4452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-14, 20:18   #4794
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Puder prasowany i roze. Kiedys uzywalam tez blyszczyki, ale w miedzy czasie je pozmeniali i nie wiem czy nadal by mi sie podobaly.

Poza tym lubilam himberowa pomadke i chyba wroce jak mi sie inne pomadki skoncza. Obecnie mam wersje bronze. Lakier bb lubie i co tydzien uzywam. To limitka byla. Zastanawiam sie nad olejkiem do pazur, ale ze mam inny to musi poczekac
No, na błyszczyk lub pomadkę może i bym przystanęła

Cytat:
Napisane przez sylwiusaka Pokaż wiadomość
A próbowałaś dodawać olejki eteryczne? Ja w tej chwili mam tylko paczulowy, ale planuję kupić coś lepszego zapachowo i zastanawiam się ile kropli można użyć na 100ml
Błagam, tylko nie paczula-
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-14, 21:18   #4795
sylwiusaka
Zadomowienie
 
Avatar sylwiusaka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 057
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

Błagam, tylko nie paczula-
Też nie przepadam, kupiłam na przetłuszczającą się skórę głowy, a że pachnie jak pachnie to wolno mi schodzi.
sylwiusaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-14, 21:23   #4796
macka
Zadomowienie
 
Avatar macka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 468
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;52764806]A mogłabyś wkleić skład, bo ja znalazłam coś takiego http://www.amazon.com/Old-Spice-Coll.../dp/B00B30SH7E (na małych zdjęciach po lewej jest skład)[/QUOTE]
Nie te z linka, takie zwykle czerwone. Dezodorant jest napisane, nie antyperspirant.



Załączam oba, Wolfthorn i Bearglove. Prawie identyczny skład.
macka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-14, 21:39   #4797
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez sylwiusaka Pokaż wiadomość
A próbowałaś dodawać olejki eteryczne? Ja w tej chwili mam tylko paczulowy, ale planuję kupić coś lepszego zapachowo i zastanawiam się ile kropli można użyć na 100ml
Nie, nie próbowałam, bo chyba musiałabym oddzielny zrobić jako stricte dezodorant, a oddzielny jako uzupełniacz magnezu. Nie chciało mi się zwyczajnie Ale czytałam gdzieś, że ludzie tak robią głównie z olejkami cytrynowym, lawendowym, miętowym, czy herbacianym. Jeśli lubisz paczulowy, to czemu nie Dodaj kilka kropel, co by nie podrażnić skóry dodatkowo.
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-15, 07:30   #4798
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez macka Pokaż wiadomość
Nie te z linka, takie zwykle czerwone. Dezodorant jest napisane, nie antyperspirant.



Załączam oba, Wolfthorn i Bearglove. Prawie identyczny skład.
Dzięki za info- na pewno obwącham
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-15, 07:50   #4799
Liiii
Zakorzenienie
 
Avatar Liiii
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 735
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Dziewczyny czy znacie firmę dr hauschka i czy polecacie ?
__________________
"Nawet najdłuższa podróż zaczyna się od jednego kroku..."


Liiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-15, 10:12   #4800
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Kinga4452 Pokaż wiadomość
Dlaczego? Dla mnie nie jest tragiczny, zwyczajny dezodorant. Jak za 6 złotych to nawet byłabym w stanie powiedzieć, że porządny
W rankingu najgorszych eko dezodorantow Alterra zajmuje zdecydowanie pierwsze miejsce. Po prostu w ogóle nie działa, tak juz od chwili nałożenia nie działa

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

A co takiego z kolorówki Alterry jest godnego uwagi? Bo ja mam wrażenie, że nie warto ich kolorówki kupować, tzn nie są warte zachodu z przesyłkami itp. Chyba, ze mają coś naprawdę ekstra
Moim zdaniem nie warto specjalnie zamawiać i płacić za przesyłkę. Tusze beznadziejny - trzeba sie namęczyć i namachać szczoteczką, żeby uzyskać baaardzo naturalny - czytaj słaby - efekt. Za to kredki do oczu mają całkiem przyzwoite. Mam obecnie czarną i sobie chwalę, ale jak mi się skończy, to patriotycznie zacznę używać feliceę

Cytat:
Napisane przez Liiii Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy znacie firmę dr hauschka i czy polecacie ?
Znamy i używamy. Ale to nie jest firma dla każdego. Ma specyficzne zapachy. Jest taka apteczno-siermężna na pierwszy rzut oka, co nie wszystkim pasuje. Ale solidna niemiecka jakość może być przekonująca.
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-28 17:52:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:05.