Malować się czy nie, jak myślicie. - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-10-05, 09:41   #151
elizka335
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 4
Dot.: Malować się czy nie, jak myślicie.

ja makijaż bardzo lubię i chętnie śledzę też trendy na każdy sezon w temacie, teraz na wizażu był fajny artykuł o tym i dla mnie usta w kolorze wina i zoom na rzęsy najlepsze, sama już sobie znalazłam odpowiednią pomadkę i slim lipstick ten kolor 19 świetnie się w takich jesiennych makijażach sprawdzi, miałam z resztą już od nich parę kolorów bo nie dość że świetnie się trzymają to jeszcze nie wysuszają ust co dla mnie jest bardzo ważne bo mam z tym spory problem więc jak dla mnie te ich pomadki są zdecydowanym numerem jeden
elizka335 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-07, 21:34   #152
201706051008
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 176
Dot.: Malować się czy nie, jak myślicie.

.

Edytowane przez 201706051008
Czas edycji: 2016-12-24 o 20:09
201706051008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-20, 12:16   #153
matkaWariatka2
BAN stały
 
Avatar matkaWariatka2
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 96
Dot.: Makijaż u nastolatki?

Krem bb nie jest niczym strasznym, spokojnie mozesz go uzywac Co do kosmetykow, czemu sie nie poleca mlodym osobom malowac? Poniewaz kazda chemia w jakis sposob niszczy cere.
matkaWariatka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-05, 21:02   #154
chanel_oberlin
Raczkowanie
 
Avatar chanel_oberlin
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 98
Dot.: Malować się czy nie, jak myślicie.

Jak można nie kochać makijażu... oczywiście delikatnego <3


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
chanel_oberlin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-09, 18:10   #155
natalcia250
sentimental animal
 
Avatar natalcia250
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 287
Dot.: Malować się czy nie, jak myślicie.

mam ciemną oprawę oczu i brak większych problemów z cerą, ale praktycznie codziennie ostatnio chodzę pomalowana. mojego makijażu zdecydowanie nie można nazwać delikatnym, choć nie używam dużej ilości kosmetyków. cień do brwi, podkład, tusz, eyeliner, pomadka - ciemnofioletowa albo bordowa. przy jasnej cerze i czarnych włosach bardzo się to rzuca w oczy. kiedy nie idę na uczelnię/spotkać się ze znajomymi to się nie maluję, a mojemu facetowi i tak jest wszystko jedno.

pamiętam, że w gimnazjum się ostro tapetowałam, używałam 2 razy więcej kosmetyków niż teraz i to niedobranych kolorystycznie xD
mi malowanie nie zniszczyło cery, ale moja skóra reaguje tylko na jedzenie i alkohol, jak wypiję wódkę i jem dużo nabiału to twarz bywa do wymiany
__________________
You may think he's a sleepy-type guy
Always takes his time
Soon I know you'll be changing your mind
When you've seen him use a gun, boy
When you've seen him use a gun
natalcia250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-09, 22:28   #156
AnnaAleksndra
Raczkowanie
 
Avatar AnnaAleksndra
 
Zarejestrowany: 2016-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 278
Dot.: Malować się czy nie, jak myślicie.

Lekki makijaż. Jak najbardziej za.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
__________________
Za dnia aniołem, w nocy diabłem.
Blog o zabiegach kosmetycznych na twarz
Moje Legginsy sportowe

AnnaAleksndra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-10, 13:20   #157
aszczerbik
Przyczajenie
 
Avatar aszczerbik
 
Zarejestrowany: 2017-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19
Dot.: Malować się czy nie, jak myślicie.

Jeśli dobrze czujesz się bez makijażu to się nie maluj. Gdybym miała bezproblemową cerę to też bym się nie malowała.
aszczerbik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-02-10, 14:07   #158
AnnaAleksndra
Raczkowanie
 
Avatar AnnaAleksndra
 
Zarejestrowany: 2016-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 278
Dot.: Malować się czy nie, jak myślicie.

Cytat:
Napisane przez aszczerbik Pokaż wiadomość
Jeśli dobrze czujesz się bez makijażu to się nie maluj. Gdybym miała bezproblemową cerę to też bym się nie malowała.
Jak masz problemy z cera to makijażem ja zapychasz. Tym bardziej. Koło się zamyka...

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
__________________
Za dnia aniołem, w nocy diabłem.
Blog o zabiegach kosmetycznych na twarz
Moje Legginsy sportowe

AnnaAleksndra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-10, 15:56   #159
Agnieszka_02
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 253
Dot.: Malować się czy nie, jak myślicie.

Delikatny makijaż, dobrze dobrany do typu urody zawsze dodaje uroku, bo można nim skorygować to co nam się nie podoba, a uwypuklić to, co mamy ładnego.
Agnieszka_02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-12, 17:00   #160
monia_rr7
Przyczajenie
 
Avatar monia_rr7
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3
Dot.: Malować się czy nie, jak myślicie.

Kochana. Jeśli dobrze się czujesz bez makijazu, nie masz mega problemow z cerą to nie ma potrzeby żebyś się malowala tylko dla tego, że jest taka moda.
Wedlug mnie osoby które się nie malują wyglądają o wiele świeżej niż osoby z przesadnym makijażem.
Na codzien nie ma potrzeby robić pełnego makijazu. Delikatne nawilzenie ust i przyciemnienie rzęs wystarcza.
Bądź sobą i nie wstydź się swojej buzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
monia_rr7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-13, 13:16   #161
aszczerbik
Przyczajenie
 
Avatar aszczerbik
 
Zarejestrowany: 2017-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19
Dot.: Malować się czy nie, jak myślicie.

Cytat:
Napisane przez AnnaAleksndra Pokaż wiadomość
Jak masz problemy z cera to makijażem ja zapychasz. Tym bardziej. Koło się zamyka...

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Bardziej chodziło mi o jakieś zaczerwienienia, czy cienie. Trądzik miałam jako nastolatka, teraz też coś czasem wyskoczy ale bardzo rzadko.
aszczerbik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-09, 14:26   #162
bef3000
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 27
Dot.: Malować się czy nie, jak myślicie.

Cytat:
Napisane przez AnnaAleksndra Pokaż wiadomość
Jak masz problemy z cera to makijażem ja zapychasz. Tym bardziej. Koło się zamyka...

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Nie zawsze :P jest wiele kosmetykow do twarzy lekkich, nie zapychajacych. A jesli ktos nie ma masy przeroznych niedoskonalosci, to zdecydowanie wystarczy tylko krem bb dodatkowo jakis bl;yszczyk, pomadka i tusz do rzes i gotowe. Ja sama uzywam BB Cream Beauty Balm No Light z Golden Rose i uwazam, ze nadaje sie do kazdego rodzaju cery i wlasnie jest bardzo lekki, wiec nie zapycha. Idealny na lato.
bef3000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-16, 15:47   #163
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: Malować się czy nie, jak myślicie.

Wierzę, że podkład i puder ma związek z szybszym starzeniem się cery albo z jej brzydkim wyglądem, a to dlatego, że podkłady zawierają mnóstwo składników, które męczą cerę i nie dają jej oddychać (np. silikony, alkohol).
Moja cera jest wrażliwa i muszę bardzo uważać na to, co nakładam na twarz. Konwencjonalne kosmetyki ją zapychają i podrażniają. Z tego powodu nie używam ani płynnych podkładów, ani kremów BB, które są dla mnie po prostu za ciężkie (ale zgadzam się, że dobrze dobrany krem BB daje ładny i naturalny efekt).
Z konwencjonalnych podkładów już dawno temu przerzuciłam się na podkłady mineralne i bardzo się z tego cieszę. Nie są gorsze od innych - przy odpowiedniej technice można nimi zdziałać prawdziwe cuda, nawet używać ich zamiast korektora. Moim zdaniem są świetnym wyborem dla młodziutkiej cery, chociaż nie należą do najtańszych.
Na co dzień wykonuję lekki makijaż: podkład, puder rozświetlający na niektóre partie twarzy, tusz do rzęs, ewentualnie kreska na oko, szminka, z rzadka róż na policzki. Gdybym miała ciemną i gęstą oprawę oka, to rzęs też bym nie malowała. W pełnym makijażu na co dzień czuję się nieswojo, ale to kwestia przyzwyczajenia
Na 1-3 godzinne wyjście raczej się nie maluję, bo obecnie moja cera jest w tak dobrym stanie, że nie zawsze mam co tuszować. Wystarczy rozpromienić twarz bluzką albo szalem w pasującym mi kolorze. Do pracy i na całodzienne wyjścia zawsze się maluję, bo po jakimś czasie cera zaczyna wyglądać na zmęczoną.

Mój mąż widzi tylko szminkę i makijaż oka. Jeśli mam na twarzy tylko podkład, to jest skołowany. Mówi: "bo Ty teraz nie masz makijażu...chyba"
Zresztą często rozmawiamy o makijażu. On jest ciekawy, co do czego i czy akurat to nałożyłam. Czasami komentuje makijaż jakiejś znajomej - jeśli jest bardzo mocny, niedobrany albo jest duża różnica w jej wyglądzie z makijażem lub bez. Czasem stwierdza, że coś wygląda ładnie.
W zamierzchłych czasach miałam chłopaka, który potrafił rozpoznać makijaż,czy nawet modelowanie sylwetki za pomocą ubrań. Wiedział, czy jakaś dziewczyna nosi push-up, konturuje twarz. Mówił mi przed wyjściem z domu, że np. fluid zebrał mi się w zmarszczce albo pomagał mi dobrać szminkę. Bardzo przydatna umiejętność
__________________
Kto by pomyślał, że naturalne piękno jest tak drogie w utrzymaniu?

pinterest: https://pl.pinterest.com/grazagrazyna/
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-16, 16:18   #164
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Malować się czy nie, jak myślicie.

U mnie paradoskalnie cera lepiej znosi makijaż, niż bycie bez makijażu i nie wiem czym jest to spowodowane Kiedy na co dzień chodziłam do pracy i nakładałam makijaż, miałam ładną, gładką cerę, nic nie wyskakiwało, zależało mi tylko na ujednoliceniu koloru. Podkład lepiej spisywał się niż krem BB, bo po kremach BB mnie pryszczyło.
Teraz siedzę od grudnia w domu i się uczę do egzaminu i... jest tragedia. Na czole codziennie kwitnie mi coś nowego, podobnie na nosie, brodzie i czasami policzkach. Tragedii nie ma, ale widzę, że jest gorzej, niż było. Nie zmieniałam nic w diecie, nie zmieniłam też sposobu pielęgnacji.
Jestem daleka od stwierdzenia, że kosmetyki kolorowe pielęgnują twarz Ale to ciekawe, czemu teraz robi się tak.
Zresztą w lecie, kiedy też się nie malowałam do pracy, również cera się pogarszała.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-17, 07:34   #165
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Malować się czy nie, jak myślicie.

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
U mnie paradoskalnie cera lepiej znosi makijaż, niż bycie bez makijażu i nie wiem czym jest to spowodowane Kiedy na co dzień chodziłam do pracy i nakładałam makijaż, miałam ładną, gładką cerę, nic nie wyskakiwało, zależało mi tylko na ujednoliceniu koloru. Podkład lepiej spisywał się niż krem BB, bo po kremach BB mnie pryszczyło.
Teraz siedzę od grudnia w domu i się uczę do egzaminu i... jest tragedia. Na czole codziennie kwitnie mi coś nowego, podobnie na nosie, brodzie i czasami policzkach. Tragedii nie ma, ale widzę, że jest gorzej, niż było. Nie zmieniałam nic w diecie, nie zmieniłam też sposobu pielęgnacji.
Jestem daleka od stwierdzenia, że kosmetyki kolorowe pielęgnują twarz Ale to ciekawe, czemu teraz robi się tak.
Zresztą w lecie, kiedy też się nie malowałam do pracy, również cera się pogarszała.
Ja przykładowo bez makijażu szybko się wyświecam. I ogólnie dużo sebum mi się produkuje i kończy się to podobnie - niespodziankami na twarzy. Puder matujący na gołą twarz wygląda źle. Próbowałam na wakacjach "przykleić" go do lekkiego kremu, ale dalej mi sie nie podobał efekt.
A tak mam wrażenie, że makijaż mi jakoś reguluje wydzielanie sebum i też mam przez to mniej niespodzianek.
Oczywiście z umiarem, bo jak mi się zdarzy nie zmyć podkladu + kilkukrotnie poprawianego pudru przez wiel godzin, to bywa kiepsko. Ale to sporadyczne przypadki, kiedy nie mam kiedy wejść do domu, żeby zmyć makijaż i nalożyć nowy, bo np. prosto po pracy idę na kurs, a prostu z kursu na jakieś spotkanie ze znajomymi. Ale unikam takich sytuacji, bo nie czuję się komfortowo w makijażu noszonym przez kilkanaście godzin
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-17, 10:30   #166
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Malować się czy nie, jak myślicie.

dla mnie lekki makijaż to też ochrona przed czynnikami zewnętrznymi jakbym tak miała wyjść z nagą nawet nie posmarowaną kremem twarzą to bym była zaraz czerwona i podrażniona czasem mój makijaż to krem, puder ryżowy, róż, odrobina tuszu i rozświetlacza na powiece ale zwykle muszę ujednolicić skórę podkładem lub bb bo mam ją płyto unaczynioną brwi traktuję henną, raz na ruski rok użyję kredki ale ogólnie im naturalniejszy look tym lepiej, wolę przyciemnione henną brwi wyczesać żelem bezbarwnym niż malować je kredką a insta brwi to tragedia dla mnie, tak samo jak połączenie grubej "ajlajnerowej" krechy z bordowymi, brązowymi ustami.
Mój facet z kolei nienawidzi czerwieni na ustach w ogóle nie lubi wyraźniejszych kolorów na wargach.

jeśli chodzi o rozświetlacz to ta laska to hit szczególnie jej zamiłowanie do cudnie rozświetlonego koniuszka nosa:
https://www.youtube.com/user/Forever...eration/videos
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-17, 11:34   #167
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: Malować się czy nie, jak myślicie.

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
dla mnie lekki makijaż to też ochrona przed czynnikami zewnętrznymi jakbym tak miała wyjść z nagą nawet nie posmarowaną kremem twarzą to bym była zaraz czerwona i podrażniona czasem mój makijaż to krem, puder ryżowy, róż, odrobina tuszu i rozświetlacza na powiece ale zwykle muszę ujednolicić skórę podkładem lub bb bo mam ją płyto unaczynioną brwi traktuję henną, raz na ruski rok użyję kredki ale ogólnie im naturalniejszy look tym lepiej, wolę przyciemnione henną brwi wyczesać żelem bezbarwnym niż malować je kredką a insta brwi to tragedia dla mnie, tak samo jak połączenie grubej "ajlajnerowej" krechy z bordowymi, brązowymi ustami.
Mój facet z kolei nienawidzi czerwieni na ustach w ogóle nie lubi wyraźniejszych kolorów na wargach.

jeśli chodzi o rozświetlacz to ta laska to hit szczególnie jej zamiłowanie do cudnie rozświetlonego koniuszka nosa:
https://www.youtube.com/user/Forever...eration/videos
Świetna, chyba sporo nastoletnich Brytyjek ją ogląda
__________________
Kto by pomyślał, że naturalne piękno jest tak drogie w utrzymaniu?

pinterest: https://pl.pinterest.com/grazagrazyna/
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-06, 01:41   #168
Kanashi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 8
Dot.: Malować się czy nie, jak myślicie.

Ja tam lubie się malować :3 czuje sie wtedy po prostu lepiej, ale z drugiej strony nie mam problemu z wyjściem na ulice no makeup xd

trzeba wziąć pod uwage, że makijaż może podkreslać urode, a także ją rujnować. Taki dobrze wykonany, nieprzesadzony zawsze bedzie dobrze odebrany, bez wzgledu na wiek itd.
Kanashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-11, 21:24   #169
anirossa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 19
Dot.: Malować się czy nie, jak myślicie.

Cześć Też jestem zwolenniczką naturalności, ale jednak w postaci delikatnego makijażu, by podkreślić oczy i kości policzkowe odrobiną różu. Moim zdaniem to oczywiste, że kobieta niepomalowana wygląda dużo lepiej niż ta z przysłowiową "tapetą", jednak najważniejsze żebyś Ty czuła się dobrze. Jeśli jest Ci źle w dużej ilości make upu - nie noś go, jeśli np dodaje Ci pewności siebie, czemu nie, maluj się jak tylko chcesz
anirossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-19, 15:49   #170
AstarothLauren98
Lauren
 
Avatar AstarothLauren98
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 5
Talking Dot.: Malować się czy nie, jak myślicie.

Uważam ze mowiąć " Naturalne piekno" chodzi o dziewczyne ktora bez makijazu wyglada bosko a niestety tak nie zawsze jest. znam kolezanki ktore bez niczego wygladaja jak najlepsze modelki czego mozna pozazdroscic. I taka to moze wyjsc na miasto i zbierze mnostwo komplementów. Natomiast jesli ktos ma cere ktora srednio wyglada , badz ma bardzoo rzadkie brwi , niewidoczne rzesy czy małe usta ( dostała od wszystkich tytuł "naturalnego piekna"), nie uwazam by poprawienie tego co sie nam nie podoba było czyms złym, w ten sposob wydobywa sie piekno ktorym niestety niektorych natura nie obdarzyła i nie jest to tapetowanie sie, bo wystarczy delikatny makijaz ( tak jak napisałąs tuszowanie rzes czy blyszczyk) by wygladac o niebo lepiej
AstarothLauren98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-29, 12:29   #171
jolamarus1991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 5
Dot.: Malować się czy nie, jak myślicie.

To jest każdego indywidualna sprawa, ale warto podkreślać urodę makijażem, przecież nie trzeba nakładać tonę tapety.
jolamarus1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-26, 23:49   #172
milanaaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 25
Dot.: Malować się czy nie, jak myślicie.

Ja lubię make up no make up, mocniejsze makijaże wykonuję na specjalne okazję. Wydaje mi się, że im cięższy makijaż, tym wyglądam gorzej. Na co dzień używam tylko podkładu 3w1 art. Scenic – baza, koretor, fluid, do tego podkreślami brwi kredką I nakładam trochę rozświetlacza I to wszystko. A i jeszcze rzęsy maluje.
milanaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-27, 10:26   #173
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Malować się czy nie, jak myślicie.

Cytat:
Napisane przez milanaaa Pokaż wiadomość
Ja lubię make up no make up, mocniejsze makijaże wykonuję na specjalne okazję. Wydaje mi się, że im cięższy makijaż, tym wyglądam gorzej. Na co dzień używam tylko podkładu 3w1 art. Scenic – baza, koretor, fluid, do tego podkreślami brwi kredką I nakładam trochę rozświetlacza I to wszystko. A i jeszcze rzęsy maluje.
Mam podobnie.
U mnie na co dzien do pracy: krem bb, korektor pod oczy, pudroworozowy perlowy cien, eyeliner w pisaku, tusz do rzes, kredka do brwi, pomadka. Kiedy nie pracuje odpada cien, pomadka i eyeliner.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-27, 16:25   #174
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Malować się czy nie, jak myślicie.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Mam podobnie.
U mnie na co dzien do pracy: krem bb, korektor pod oczy, pudroworozowy perlowy cien, eyeliner w pisaku, tusz do rzes, kredka do brwi, pomadka. Kiedy nie pracuje odpada cien, pomadka i eyeliner.
Ja także, mam wrażenie, że wyglądam starzej, nie podoba mi się struktura skóry, którą robi podkład oraz powiększone przetłuszczanie pod wpływem kolorowych tlenków w podkładach.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-27, 18:22   #175
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Malować się czy nie, jak myślicie.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja także, mam wrażenie, że wyglądam starzej, nie podoba mi się struktura skóry, którą robi podkład oraz powiększone przetłuszczanie pod wpływem kolorowych tlenków w podkładach.
Po prostu nie trafiłaś na swój odcień skóry - umiałabyś go określić?
Typy zgaszone mają to do siebie, że im ciemny, widoczny make-up nie służy - kolory będą tworzyć zbyt kontrastowy efekt. Ale to nie znaczy, że w ogóle masz rezygnować np. ze smokey eyes - wybieraj wtedy np. kolory typy taupe, albo zgaszone chłodne brązy. Kredkę do oczu raczej brązową, albo grafitową, - czysta czerń będzie za ciemna. Z eyelinera też nie musisz rezygnować, tylko tak samo - decyduj się na brązowy albo grafitowy.

Edytowane przez 7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Czas edycji: 2018-03-27 o 18:30
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-27, 18:37   #176
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Malować się czy nie, jak myślicie.

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;82510341]Po prostu nie trafiłaś na swój odcień skóry - umiałabyś go określić?[/QUOTE]

Odcień nie ma tu nic do rzeczy, podkłady po prostu źle u mnie wyglądają, nie podoba mi sie ten efekt. Silikonowe bardzo mi obciążają skórę przez dołożeniu tłuszczu na tłustą z natury cerę, kremy BB nie są tu żadnym wyjątkiem (zresztą w pielęgnacji azjatyckiej są one po prostu podkładami, makijażem, a nie pielęgnacją, za którą są brane przez wiele kobiet w Europie). Minerały choć nietłuste z natury, wzmagają u mnie produkcję sebum. Odpadają nawet pudry półptransprentne, które też wyglądają sztucznie i przypuszczalnie przez kolorowe tlenki podbijają tłustość twarzy.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2018-03-27 o 18:41
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-27, 20:46   #177
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Malować się czy nie, jak myślicie.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Odcień nie ma tu nic do rzeczy, podkłady po prostu źle u mnie wyglądają, nie podoba mi sie ten efekt. Silikonowe bardzo mi obciążają skórę przez dołożeniu tłuszczu na tłustą z natury cerę, kremy BB nie są tu żadnym wyjątkiem (zresztą w pielęgnacji azjatyckiej są one po prostu podkładami, makijażem, a nie pielęgnacją, za którą są brane przez wiele kobiet w Europie). Minerały choć nietłuste z natury, wzmagają u mnie produkcję sebum. Odpadają nawet pudry półptransprentne, które też wyglądają sztucznie i przypuszczalnie przez kolorowe tlenki podbijają tłustość twarzy.
Odcień właśnie ma kluczowe znaczenie, bo wiadomo, że właściwie dobrany tworzy wrażenie, że nie ma się nic na sobie, tylko ma się idealną cerę
A w kamieniu jak się sprawdzają?

Edytowane przez 7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Czas edycji: 2018-03-27 o 20:48
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-27, 23:06   #178
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Malować się czy nie, jak myślicie.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja także, mam wrażenie, że wyglądam starzej, nie podoba mi się struktura skóry, którą robi podkład oraz powiększone przetłuszczanie pod wpływem kolorowych tlenków w podkładach.
Podklad to jeszcze pol biedy, chociaz widze kolosalna roznice miedzy Colorstayem czy Double wear, a kremami BB, ktorych uzywam teraz. Ale moze to tez kwestia innej pielegnacji pod podkladem, bo ciagle cos zmieniam i dokupuje. Ale najgorszy dla mnie jest mocny makijaz oczu, mam wrazenie, ze okrutnie mnie postarza.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-28, 08:38   #179
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Malować się czy nie, jak myślicie.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Podklad to jeszcze pol biedy, chociaz widze kolosalna roznice miedzy Colorstayem czy Double wear, a kremami BB, ktorych uzywam teraz. Ale moze to tez kwestia innej pielegnacji pod podkladem, bo ciagle cos zmieniam i dokupuje. Ale najgorszy dla mnie jest mocny makijaz oczu, mam wrazenie, ze okrutnie mnie postarza.
Jeżeli jesteś typem zgaszonym, to na pewno tak będzie.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-28, 08:40   #180
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Malować się czy nie, jak myślicie.

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;82522856]Jeżeli jesteś typem zgaszonym, to na pewno tak będzie.[/QUOTE]

Pojecia nie mam, jakim jestem typem prawde mowiac.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-11 21:16:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:51.