Mamusie kwietniowe 2018 - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-08-20, 20:27   #211
Paulinkus
Zadomowienie
 
Avatar Paulinkus
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 1 693
Dot.: Mamusie kwietniowe 2018

Ja mam pasiaka niezbyt intensywnie uzywanego. Zastanawiam sie nad zakupem czegos nowego I miekkiego od nowosci do noszenia noworodka ��
__________________
Wszystko się zmienia, to nie znaczy, że na lepsze. Trzeba sprawić, by było lepiej. Nie można tylko gadać i mieć nadzieję, że samo się poprawi.

Edytowane przez Paulinkus
Czas edycji: 2017-08-20 o 21:54
Paulinkus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-20, 21:38   #212
Freya663
Zadomowienie
 
Avatar Freya663
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 058
GG do Freya663
Dot.: Mamusie kwietniowe 2018

Witam drogie Panie. Ja zaczynam obecnie 6 tc (termin z kalkulatora na 23.04). Do ginekologa wybieram się dopiero za 2 tygodnie (czyli w 7 tc).
Jest to moje 2 ciąża, córeczka niedawno skończyła półtorej roku. Mam 31 lat ale rodzić będę mając 32.

Edytowane przez Freya663
Czas edycji: 2017-08-20 o 22:34
Freya663 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-20, 22:02   #213
Paulinkus
Zadomowienie
 
Avatar Paulinkus
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 1 693
Dot.: Mamusie kwietniowe 2018

Cytat:
Napisane przez muszkaaa8 Pokaż wiadomość
Nam sie udało za 2 cyklem. Tyle sie słyszy o problemach z zajściem dlatego zaczęliśmy działać zaraz po ślubie. I byłam w szoku, ze tak szybko sie udało
U nas w pierwszym cyklu i szczerze mówiąc jestem zaskoczona. To druga ciąża i druga od razu w pierwszym cyklu. Zastanawiam sie nad założeniem spirali po porodzie żeby nie zajść w kolejną ciążę jak coś.

Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość

A jak brzuszki? Mieścicie się jeszcze we wszystko? Mi wieczorami wypycha już i niektóre spodnie cisną.
Nie jest źle. Mam nadzieję że będzie podobnie jak w poprzedniej ciąży gdzie widac po mnie było gdzies na przełomie 7/8 miesiąca.

Co do witamin biorę jedynie kwas foliowy.
__________________
Wszystko się zmienia, to nie znaczy, że na lepsze. Trzeba sprawić, by było lepiej. Nie można tylko gadać i mieć nadzieję, że samo się poprawi.
Paulinkus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-20, 22:38   #214
patuska18
Zakorzenienie
 
Avatar patuska18
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 082
Dot.: Mamusie kwietniowe 2018

Super, że nas coraz więcej oby każda z ciąż była bezproblemowa

Ja miałam iść teraz na wizytę w okolicy 23, ale z racji tego, że na 29 zapisałam się do gin u którego chcę prowadzić docelowo ciążę to chyba poczekam chociaż chciałabym zobaczyć co tam słychać u kropka, ale nie ma sensu tak co chwile usg robić.


A tak poza tym, można by było zrobić na pierwszej stronie listę mamuś z tp
__________________
21.06.2007
2.05.2015
6.05.2017

Antoś 15.03.2018

patuska18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-21, 06:07   #215
magalska
Zadomowienie
 
Avatar magalska
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 548
GG do magalska Send a message via Skype™ to magalska
Dot.: Mamusie kwietniowe 2018

Cytat:
Napisane przez Paulinkus Pokaż wiadomość
Ja mam pasiaka niezbyt intensywnie uzywanego. Zastanawiam sie nad zakupem czegos nowego I miekkiego od nowosci do noszenia noworodka ��


Teraz jest tyle pięknych chust z różnymi składami ze jest w czym wybierać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Zaręczyny 04.12.2010
Ślub 25.08.2012

<3 SzCzĘśLiWa ŻoNkA <3

MÓj nowy WYMARZONY zawód: FOTOGRAFka! Oddałam temu całe serce: www.mn-foto.pl

Bruno 13.10.2013 g 21:20 3720 g szczęścia
Leon 31.03.2015 g 12:10 3920 g szczęścia
magalska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-21, 08:36   #216
19natka88
Zakorzenienie
 
Avatar 19natka88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 4 606
Dot.: Mamusie kwietniowe 2018

Witamy kolejne mamuśki

Cytat:
Napisane przez Flora_L Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny i życzę spokojnego wieczoru!

Mnie też już uciskają spodnie, zwłaszcza wieczorem. W drugiej i kolejnej ciąży podobno brzuch wyskakuje szybciej? Zaraz sie przekonamy



Ja mam roczną córkę więc u mnie różnica też mała i bedzie 20m, ale będziemy miały wesoło🤣



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Racja, w 1 ciąży było widać (dla mnie przynajmniej ) jakoś w 14tc, a w drugiej już w 11 miałam taki sam brzuszek

Cytat:
Napisane przez Paulinkus Pokaż wiadomość
U nas w pierwszym cyklu i szczerze mówiąc jestem zaskoczona. To druga ciąża i druga od razu w pierwszym cyklu. Zastanawiam sie nad założeniem spirali po porodzie żeby nie zajść w kolejną ciążę jak coś.


Nie jest źle. Mam nadzieję że będzie podobnie jak w poprzedniej ciąży gdzie widac po mnie było gdzies na przełomie 7/8 miesiąca.

Co do witamin biorę jedynie kwas foliowy.
o jacie dopiero 7/8 mc? Ja to już wyglądałam jak do porodu w tym czasie
__________________
Szymek

Dominik

Martynka
19natka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-21, 08:44   #217
StillYoung
Raczkowanie
 
Avatar StillYoung
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 195
Dot.: Mamusie kwietniowe 2018

Cytat:
Napisane przez Paulinkus Pokaż wiadomość
U nas w pierwszym cyklu i szczerze mówiąc jestem zaskoczona. To druga ciąża i druga od razu w pierwszym cyklu. Zastanawiam sie nad założeniem spirali po porodzie żeby nie zajść w kolejną ciążę jak coś.


Co do witamin biorę jedynie kwas foliowy.

U nas udało się dopiero w 6 cyklu. W pierwszej ciąży udało się za pierwszym razem, byliśmy w szoku, nie spodziewaliśmy się, że tak szybko "zaskoczy". Niestety okazało się szybko, że to była ciąża pozamaciczna. Teraz też myślałam, że zajdę za 1 razem. Chyba za bardzo o tym myślałam i za bardzo chciałam, dlatego się nie udawało. Pojechaliśmy na wakacje, rozluźniłam się, w ogóle o tym nie myślałam i w końcu nam się udało

Ja też na razie biorę tylko kwas foliowy
StillYoung jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-08-21, 11:10   #218
anius_7
Wtajemniczenie
 
Avatar anius_7
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 365
Dot.: Mamusie kwietniowe 2018

Cytat:
Napisane przez magalska Pokaż wiadomość
Ja wit z grupy B
Nie wiem czy temat noszenia dzieci w chustach jest Wam znany ale dziś wlasnie zamówiłam dwie szmatki dla fasolki trzeba bedzie stosik uzupełnić bo po poprzednich dzieciach zostały mi same perełki
Ja planuję maluszka nosić w chuście. Przy pierwszej ciąży jakoś na to nie wpadłam, teraz na pewno kupię. Mam u siebie w mieście instruktorkę chustonoszenia, także skorzystam na bank.

Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość
A jak brzuszki? Mieścicie się jeszcze we wszystko? Mi wieczorami wypycha już i niektóre spodnie cisną.
Ja już powoli mam problem z ciuchami a wieczorem wyskakuje mi wielki brzuch. W pierwszej ciąży brzuch był widoczny w 4 miesiącu, teraz mam wrażenie, że już można poznać, że to ciąża

Czekam na środę, w końcu mam pierwszą wizytę
__________________

anius_7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-21, 11:28   #219
ermida25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 2
Dot.: Mamusie kwietniowe 2018

Cytat:
Napisane przez grewana Pokaż wiadomość
Ja też 15.09 będę miała to genetyczne USG. A mogę spytać po co to usg tydzień wcześniej będziesz robić? W sensie po co dwa usg pod rząd?
Hej!
Akurat tak mam wizytę u mojej ginekolog, więc pewnie zrobi rutynowo, a terminy na genetyczne były akurat takie ;-)
Zbieg okoliczności. ;-)
Na genetycznym będzie 12 tydzień
ermida25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-21, 11:46   #220
pomaranczowyogrod
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 200
Dot.: Mamusie kwietniowe 2018

Hej. Jutro mam wizytę i się tak stresuje ze znów coś bedzie nie tak. Do jutra chyba oszaleje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pomaranczowyogrod jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-21, 13:53   #221
Paulinkus
Zadomowienie
 
Avatar Paulinkus
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 1 693
Dot.: Mamusie kwietniowe 2018

Cytat:
Napisane przez magalska Pokaż wiadomość
Teraz jest tyle pięknych chust z różnymi składami ze jest w czym wybierać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Podobają mi się kurpie i żakardowe koronkowe na pewno na coś się zdecyduję. Pierwszy syn nie był wymagający ale przy dwójce na pewno będę potrzebować bo moje dziecko to huragan i ciężko za nim nadążyć. 5 min nie usiedzi na miescu więc dużo czasu spędzamy na dworze.

Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość
o jacie dopiero 7/8 mc? Ja to już wyglądałam jak do porodu w tym czasie
Poszło mi w pupe i biodra. Syn miał się urodzić duży ponad 4 kg jak przyjechałam do porodu to położna mi nie wierzyla że lekarz powiedział że synek będzie taki duży i że ja juz do porodu 3 razy mi mierzyła obwód brzucha centymetrem. Widocznie taka mam urodę no i jestem wysoko i raczej nie należę do szczuplutkich dziewczyn.

Cytat:
Napisane przez StillYoung Pokaż wiadomość
U nas udało się dopiero w 6 cyklu. W pierwszej ciąży udało się za pierwszym razem, byliśmy w szoku, nie spodziewaliśmy się, że tak szybko "zaskoczy". Niestety okazało się szybko, że to była ciąża pozamaciczna. Teraz też myślałam, że zajdę za 1 razem. Chyba za bardzo o tym myślałam i za bardzo chciałam, dlatego się nie udawało. Pojechaliśmy na wakacje, rozluźniłam się, w ogóle o tym nie myślałam i w końcu nam się udało

Ja też na razie biorę tylko kwas foliowy
Z racji że przy 1 ciąży zaszłam od razu to tym razem stwierdziliśmy że raczej dłużej będziemy się starać więc trochę na lajcie podeszlismy do sprawy i też zaszłam od razu mimo że w planach ciąża była za 2-3 miesiące Jestem w mega szoku. Cieszę się ale nie wierzę nadal że się udało.

Cytat:
Napisane przez pomaranczowyogrod Pokaż wiadomość
Hej. Jutro mam wizytę i się tak stresuje ze znów coś bedzie nie tak. Do jutra chyba oszaleje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam dzisiaj za godzinę i nie mogę już wytrzymać z nerwów. To moja pierwsza wizyta mam nadzieję że wszystko będzie w porządku.
__________________
Wszystko się zmienia, to nie znaczy, że na lepsze. Trzeba sprawić, by było lepiej. Nie można tylko gadać i mieć nadzieję, że samo się poprawi.
Paulinkus jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-21, 14:13   #222
magalska
Zadomowienie
 
Avatar magalska
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 548
GG do magalska Send a message via Skype™ to magalska
Dot.: Mamusie kwietniowe 2018

Cytat:
Napisane przez Paulinkus Pokaż wiadomość
Podobają mi się kurpie i żakardowe koronkowe na pewno na coś się zdecyduję. Pierwszy syn nie był wymagający ale przy dwójce na pewno będę potrzebować bo moje dziecko to huragan i ciężko za nim nadążyć. 5 min nie usiedzi na miescu więc dużo czasu spędzamy na dworze.


Poszło mi w pupe i biodra. Syn miał się urodzić duży ponad 4 kg jak przyjechałam do porodu to położna mi nie wierzyla że lekarz powiedział że synek będzie taki duży i że ja juz do porodu 3 razy mi mierzyła obwód brzucha centymetrem. Widocznie taka mam urodę no i jestem wysoko i raczej nie należę do szczuplutkich dziewczyn.


Z racji że przy 1 ciąży zaszłam od razu to tym razem stwierdziliśmy że raczej dłużej będziemy się starać więc trochę na lajcie podeszlismy do sprawy i też zaszłam od razu mimo że w planach ciąża była za 2-3 miesiące Jestem w mega szoku. Cieszę się ale nie wierzę nadal że się udało.


Ja mam dzisiaj za godzinę i nie mogę już wytrzymać z nerwów. To moja pierwsza wizyta mam nadzieję że wszystko będzie w porządku.


Ja mam kurpie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Zaręczyny 04.12.2010
Ślub 25.08.2012

<3 SzCzĘśLiWa ŻoNkA <3

MÓj nowy WYMARZONY zawód: FOTOGRAFka! Oddałam temu całe serce: www.mn-foto.pl

Bruno 13.10.2013 g 21:20 3720 g szczęścia
Leon 31.03.2015 g 12:10 3920 g szczęścia
magalska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-21, 14:46   #223
patuska18
Zakorzenienie
 
Avatar patuska18
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 082
Dot.: Mamusie kwietniowe 2018

Odebrałam wyniki badań i zastanawia mnie toxoplazmoza IgG bo wyszło mi 12.9
__________________
21.06.2007
2.05.2015
6.05.2017

Antoś 15.03.2018

patuska18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-21, 15:43   #224
motyllek90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 324
Dot.: Mamusie kwietniowe 2018

Cytat:
Napisane przez pomaranczowyogrod Pokaż wiadomość
Hej. Jutro mam wizytę i się tak stresuje ze znów coś bedzie nie tak. Do jutra chyba oszaleje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wszystko będzie dobrze-nie martw sie ja mam wizytę dopiero 7 wrzesnia-ile to czekania....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
motyllek90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-21, 16:06   #225
Paulinkus
Zadomowienie
 
Avatar Paulinkus
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 1 693
Dot.: Mamusie kwietniowe 2018

Wszystko jest w porzadku termin z usg 7.04. serce ladnie bije zarodek ma juz 12mm kolejna wizyta 11.09. Dostalam skierowanie na badania.
__________________
Wszystko się zmienia, to nie znaczy, że na lepsze. Trzeba sprawić, by było lepiej. Nie można tylko gadać i mieć nadzieję, że samo się poprawi.
Paulinkus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-21, 16:29   #226
StillYoung
Raczkowanie
 
Avatar StillYoung
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 195
Dot.: Mamusie kwietniowe 2018

Cytat:
Napisane przez patuska18 Pokaż wiadomość
Odebrałam wyniki badań i zastanawia mnie toxoplazmoza IgG bo wyszło mi 12.9

Z tego co kojarzę, to oznacza, że kiedyś w przeszłości miałaś do czynienia z tą chorobą. Badanie IgM mówi o tym, czy teraz masz infekcję, czy nie
StillYoung jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-21, 18:03   #227
wioleta20
Zakorzenienie
 
Avatar wioleta20
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 5 509
Dot.: Mamusie kwietniowe 2018

Dziewczyny ja tak nie na temat czy któraś z was zakładała kiedyś wątek? bo mam parę pytań
__________________
30.08.2010
02.09.2014
20.08.2016
wioleta20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-21, 18:58   #228
patuska18
Zakorzenienie
 
Avatar patuska18
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 082
Dot.: Mamusie kwietniowe 2018

Cytat:
Napisane przez StillYoung Pokaż wiadomość
Z tego co kojarzę, to oznacza, że kiedyś w przeszłości miałaś do czynienia z tą chorobą. Badanie IgM mówi o tym, czy teraz masz infekcję, czy nie
Zgadza się wysłałam smsa do lekarza i uspokoił mnie, że to nic groźnego
__________________
21.06.2007
2.05.2015
6.05.2017

Antoś 15.03.2018

patuska18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-21, 19:29   #229
StillYoung
Raczkowanie
 
Avatar StillYoung
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 195
Dot.: Mamusie kwietniowe 2018

Cieszę się, że się uspokoiłaś mnie zadrapał kot do krwi, gdy byłam już w ciąży, a jeszcze o tym nie wiedziałam. Gdy tylko się zorientowałam, że jestem w ciąży, razem z betą zrobiłam sobie badanie IgM, wcześniej trochę się na ten temat naczytałam i wolałam się upewnić, że nie zaraziłam się toksoplazmozą.
StillYoung jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-21, 20:12   #230
19natka88
Zakorzenienie
 
Avatar 19natka88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 4 606
Dot.: Mamusie kwietniowe 2018

Cytat:
Napisane przez anius_7 Pokaż wiadomość
Ja planuję maluszka nosić w chuście. Przy pierwszej ciąży jakoś na to nie wpadłam, teraz na pewno kupię. Mam u siebie w mieście instruktorkę chustonoszenia, także skorzystam na bank.


Ja już powoli mam problem z ciuchami a wieczorem wyskakuje mi wielki brzuch. W pierwszej ciąży brzuch był widoczny w 4 miesiącu, teraz mam wrażenie, że już można poznać, że to ciąża

Czekam na środę, w końcu mam pierwszą wizytę
za wizytę, ja mam w poniedziałek

Cytat:
Napisane przez pomaranczowyogrod Pokaż wiadomość
Hej. Jutro mam wizytę i się tak stresuje ze znów coś bedzie nie tak. Do jutra chyba oszaleje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Będzie ok, trzymam mocno kciuki

Cytat:
Napisane przez Paulinkus Pokaż wiadomość
Podobają mi się kurpie i żakardowe koronkowe na pewno na coś się zdecyduję. Pierwszy syn nie był wymagający ale przy dwójce na pewno będę potrzebować bo moje dziecko to huragan i ciężko za nim nadążyć. 5 min nie usiedzi na miescu więc dużo czasu spędzamy na dworze.


Poszło mi w pupe i biodra. Syn miał się urodzić duży ponad 4 kg jak przyjechałam do porodu to położna mi nie wierzyla że lekarz powiedział że synek będzie taki duży i że ja juz do porodu 3 razy mi mierzyła obwód brzucha centymetrem. Widocznie taka mam urodę no i jestem wysoko i raczej nie należę do szczuplutkich dziewczyn.


Z racji że przy 1 ciąży zaszłam od razu to tym razem stwierdziliśmy że raczej dłużej będziemy się starać więc trochę na lajcie podeszlismy do sprawy i też zaszłam od razu mimo że w planach ciąża była za 2-3 miesiące Jestem w mega szoku. Cieszę się ale nie wierzę nadal że się udało.


Ja mam dzisiaj za godzinę i nie mogę już wytrzymać z nerwów. To moja pierwsza wizyta mam nadzieję że wszystko będzie w porządku.
To ja znowu chudzielec straszny byłam, raczej z niższych i biodra wąskie więc brzuch miałam mega - a 4 kg dziecka też było

Cytat:
Napisane przez Paulinkus Pokaż wiadomość
Wszystko jest w porzadku termin z usg 7.04. serce ladnie bije zarodek ma juz 12mm kolejna wizyta 11.09. Dostalam skierowanie na badania.
__________________
Szymek

Dominik

Martynka
19natka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-21, 21:35   #231
patuska18
Zakorzenienie
 
Avatar patuska18
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 082
Dot.: Mamusie kwietniowe 2018

pomaranczowyogrod trzymam kciuki za jutro!

Paulinkus
super, że jest wszystko dobrze ciekawe ile mój maluch będzie miał tego 29 sierpnia

StillYoung
też mam kotka. Czytałam, że częściej można się zarazić przez niedosmażone mięso, nie umyte warzywa/owoce itp niż przez kota. Tylko nie wiadomo ile w tym prawdy. Ale jak się naczytałam jakie mogą być skutki toxo w ciąży to trochę mnie to przeraziło na szczęście wg google jest małe prawdopodobieństwo, że jeszcze raz kiedyś będę przechodzić. Chociaż dla mojego spokoju kuwetę po kocie sprząta mąż

19Natka88
ja wizytuje we wtorek za tydzień, także dzień po Tobie w ogóle wg suwaczka już 8tc mamy - leci ten czas

Pamiętasz może w którym tc poznałaś płeć swoich wcześniejszych dzieci?
__________________
21.06.2007
2.05.2015
6.05.2017

Antoś 15.03.2018

patuska18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-22, 05:24   #232
19natka88
Zakorzenienie
 
Avatar 19natka88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 4 606
Dot.: Mamusie kwietniowe 2018

Cytat:
Napisane przez patuska18 Pokaż wiadomość
pomaranczowyogrod trzymam kciuki za jutro!

Paulinkus
super, że jest wszystko dobrze ciekawe ile mój maluch będzie miał tego 29 sierpnia

StillYoung
też mam kotka. Czytałam, że częściej można się zarazić przez niedosmażone mięso, nie umyte warzywa/owoce itp niż przez kota. Tylko nie wiadomo ile w tym prawdy. Ale jak się naczytałam jakie mogą być skutki toxo w ciąży to trochę mnie to przeraziło na szczęście wg google jest małe prawdopodobieństwo, że jeszcze raz kiedyś będę przechodzić. Chociaż dla mojego spokoju kuwetę po kocie sprząta mąż

19Natka88
ja wizytuje we wtorek za tydzień, także dzień po Tobie w ogóle wg suwaczka już 8tc mamy - leci ten czas

Pamiętasz może w którym tc poznałaś płeć swoich wcześniejszych dzieci?
Ja mam koty od kiedy pamiętam i toxo nie miałam nigdy a szwagierka kotów nie miała ale za to uwielbia tatar i toxo miała więc chyba coś w tym jest.

8 tc i to skończony 3 msc leci Na prenatalnych jakoś w 12 i 13 tc już było widać ze to chłopaki Ale tam mają super sprzęt i widać wszystko no i dzieci też ładnie współpracowały przy usg.
__________________
Szymek

Dominik

Martynka
19natka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-22, 09:45   #233
anius_7
Wtajemniczenie
 
Avatar anius_7
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 365
Dot.: Mamusie kwietniowe 2018

Mi w 12tc lekarz powiedział, że na pewno chłopak. Na połówkowym usg w 20tc pytamy: jak tam płeć, wszystko bez zmian? A pan doktor: tak tak, dziewczynka jak się patrzy. I mam córkę Nauczona doświadczeniem w tej ciąży o płeć będę pytać dopiero na połówkowym a w ogóle miałam pomysł, żeby mieć niespodziankę, ale mąż mówi, że nie wytrzyma
__________________

anius_7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-22, 10:49   #234
Paulinkus
Zadomowienie
 
Avatar Paulinkus
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 1 693
Dot.: Mamusie kwietniowe 2018

Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość

Dziękuję

Cytat:
Napisane przez patuska18 Pokaż wiadomość


Paulinkus
super, że jest wszystko dobrze ciekawe ile mój maluch będzie miał tego 29 sierpnia
Dziękuję trochę się denerwowałam na szczęście wizyta mnie uspokoiła


Cytat:
Napisane przez anius_7 Pokaż wiadomość
Mi w 12tc lekarz powiedział, że na pewno chłopak. Na połówkowym usg w 20tc pytamy: jak tam płeć, wszystko bez zmian? A pan doktor: tak tak, dziewczynka jak się patrzy. I mam córkę Nauczona doświadczeniem w tej ciąży o płeć będę pytać dopiero na połówkowym a w ogóle miałam pomysł, żeby mieć niespodziankę, ale mąż mówi, że nie wytrzyma
U mnie skończony 7 tc. Co do płci dowiedziałam się dopiero na połówkowych. Wcześniej mały siedział na pupie i nic nie było widać. Ciekawe jak będzie tym razem.

Obecnie z nami mieszka kot więc dostałam skierowanie na toksoplazmozę. Nie dotykam się do kuwety tż ją sprząta Będę musiała też zrobic odczyn coombsa bo mamy konflikt serologiczny z tż. Mały urodził się z jego grupą krwi.
__________________
Wszystko się zmienia, to nie znaczy, że na lepsze. Trzeba sprawić, by było lepiej. Nie można tylko gadać i mieć nadzieję, że samo się poprawi.

Edytowane przez Paulinkus
Czas edycji: 2017-08-22 o 10:52
Paulinkus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-22, 11:17   #235
StillYoung
Raczkowanie
 
Avatar StillYoung
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 195
Dot.: Mamusie kwietniowe 2018

Cytat:
Napisane przez patuska18 Pokaż wiadomość

StillYoung
też mam kotka. Czytałam, że częściej można się zarazić przez niedosmażone mięso, nie umyte warzywa/owoce itp niż przez kota. Tylko nie wiadomo ile w tym prawdy. Ale jak się naczytałam jakie mogą być skutki toxo w ciąży to trochę mnie to przeraziło na szczęście wg google jest małe prawdopodobieństwo, że jeszcze raz kiedyś będę przechodzić. Chociaż dla mojego spokoju kuwetę po kocie sprząta mąż
Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość
Ja mam koty od kiedy pamiętam i toxo nie miałam nigdy a szwagierka kotów nie miała ale za to uwielbia tatar i toxo miała więc chyba coś w tym jest.
Ja też czytałam, że prędzej można się zarazić przez nieumyte owoce czy też surowe mięso. Ale na wszelki wypadek kuwetą zajmuje się tż. Zresztą jak wszystkim, bo ja mam nakaz leżenia.

A jak to jest, jeśli już raz kobieta zaraziła się toxo i wytworzyły się przeciwciała, to czy ewentualny kolejny kontakt z wirusem w czasie ciąży zagraża dziecku?

Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość
za wizytę, ja mam w poniedziałek



Będzie ok, trzymam mocno kciuki

Ja też trzymam za Was kciuki ja mam wizytę w pt, bardzo bym chciała, żeby te 3 dni szybko minęły

Cytat:
Napisane przez Paulinkus Pokaż wiadomość
Będę musiała też zrobic odczyn coombsa bo mamy konflikt serologiczny z tż. Mały urodził się z jego grupą krwi.
Przy jakiej grupie krwi matki możliwy jest konflikt serologiczny?

Cytat:
Napisane przez pomaranczowyogrod Pokaż wiadomość
Hej. Jutro mam wizytę i się tak stresuje ze znów coś bedzie nie tak. Do jutra chyba oszaleje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Daj znać jak po wizycie, trzymam mocno kciuki, wszystko będzie dobrze
StillYoung jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-22, 11:21   #236
patuska18
Zakorzenienie
 
Avatar patuska18
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 082
Dot.: Mamusie kwietniowe 2018

Właśnie myślałam, że dopiero później można ujrzeć płeć dziecka no chyba, że się zasłania to pewnie to utrudnione. Ale to znaczy, że pod koniec września jak dobrze pójdzie będę wiedzieć kto tam mieszka nie chcemy z mężem niespodzianki
__________________
21.06.2007
2.05.2015
6.05.2017

Antoś 15.03.2018

patuska18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-22, 11:27   #237
StillYoung
Raczkowanie
 
Avatar StillYoung
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 195
Dot.: Mamusie kwietniowe 2018

My też od razu będziemy chcieli poznać płeć dziecka. Mi jest całkiem obojętne, tż wiem, że marzy o synu :P
StillYoung jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-22, 11:34   #238
wioleta20
Zakorzenienie
 
Avatar wioleta20
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 5 509
Dot.: Mamusie kwietniowe 2018

Ja dziewczyny coraz gorzej się czuję tzn ciągle albo mnie żołądek boli albo wymiotuje.
Teraz natomiast ciągle czuję kłucia w lewym jajniku a dziś wyjeżdżamy w góry i się stresuje że będzie mnie bardziej boleć i wakacje w szpitalu tam spędzę. Plamień żadnych nie mam, chociaż raz mi się wydawało,że śluz zawierał coś ciemniejszego. Mam nadzieję, że dzidzia się poprostu rozwija i rośnie, i temu mnie boli.
__________________
30.08.2010
02.09.2014
20.08.2016
wioleta20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-22, 12:13   #239
patuska18
Zakorzenienie
 
Avatar patuska18
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 082
Dot.: Mamusie kwietniowe 2018

Cytat:
Napisane przez StillYoung Pokaż wiadomość
Ja też czytałam, że prędzej można się zarazić przez nieumyte owoce czy też surowe mięso. Ale na wszelki wypadek kuwetą zajmuje się tż. Zresztą jak wszystkim, bo ja mam nakaz leżenia.

A jak to jest, jeśli już raz kobieta zaraziła się toxo i wytworzyły się przeciwciała, to czy ewentualny kolejny kontakt z wirusem w czasie ciąży zagraża dziecku?




Przy jakiej grupie krwi matki możliwy jest konflikt serologiczny
Co do pierwszego to czytałam, że jeżeli ma się przeciwciała to jest bardzo małe prawdopodobieństwo, że się zarazi jeszcze raz. A czy jeżeli ktoś ma pecha i uda mu się zarazić to czy to szkodzi dziecko to nie wiem. Mam nadzieję, że w razie co nie.

A co do grupy krwi to chyba wtedy gdy matka ma rh- a ojciec rh+. Ja mam BRH+ ale test coombsa zrobiłam i tak. Dla własnego spokoju
__________________
21.06.2007
2.05.2015
6.05.2017

Antoś 15.03.2018

patuska18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-22, 12:19   #240
StillYoung
Raczkowanie
 
Avatar StillYoung
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 195
Dot.: Mamusie kwietniowe 2018

Cytat:
Napisane przez wioleta20 Pokaż wiadomość
Ja dziewczyny coraz gorzej się czuję tzn ciągle albo mnie żołądek boli albo wymiotuje.
Teraz natomiast ciągle czuję kłucia w lewym jajniku a dziś wyjeżdżamy w góry i się stresuje że będzie mnie bardziej boleć i wakacje w szpitalu tam spędzę. Plamień żadnych nie mam, chociaż raz mi się wydawało,że śluz zawierał coś ciemniejszego. Mam nadzieję, że dzidzia się poprostu rozwija i rośnie, i temu mnie boli.
Nie martw się na zapas, każdy stres jest niedobry dla dziecka. Gdyby coś się działo niepokojącego na wyjeździe, zawsze możesz się udać do lekarza tam na miejscu. Ja prawie codziennie coś czuję, a to mnie poboli, a to mnie zakłuje. Ale myślę, że to normalne objawy.
StillYoung jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-28 12:42:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:51.