"Kobiety nie zwracają uwagi na wygląd": prawda czy fałsz? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-12-06, 21:48   #1
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911

"Kobiety nie zwracają uwagi na wygląd": prawda czy fałsz?


Zainspirowała mnie krewecka gównoburza, ale postanowiłam przedyskutować ten temat na bardziej neutralnym gruncie Postawiłam tam tezę, że dla kobiety częścią wyglądu jest pewna otoczka: sposób poruszania się, sposób mówienia, głos, gesty, spojrzenie, mimika twarzy. Te wszystkie elementy, nawet odrębnie od tego, o czym się rozmawia, potrafią stworzyć potężny pociąg fizyczny, nawet gdy twarz/sylwetka na pierwszy rzut oka wydaje nam się neutralna/nie w naszym typie (coś jak efekt aureoli). Jako przykład podałam Benedicta Cumberbatcha, który nie jest obiektywnie przystojny (delikatnie mówiąc)—urok Sherlocka, którego grał, dla wielu kobiet jakoś "zlał się" z jego twarzą, nie pozwalając już na nią obiektywnie spojrzeć.

Według mnie to mityczne "to coś" (co facet ma w sobie mieć, żeby nas pociągał) naprawdę istnieje i może być kompletnie niezależne od wyglądu. Więc może stąd wziął się ten mit, że dla kobiet wygląd jest mniej ważny niż dla mężczyzn—mimo że jest tak samo ważny, ale "to coś" potrafi zaburzyć nasze postrzeganie, przyciągając nas do faceta, któremu na Tinderze nie dalibyśmy szansy.

Ale to jest moja teza. Jak to wygląda u was? Czy jeśli ktoś na pierwszy rzut oka nie powala na kolana (ale też nie odrzuca), jest on od razu skreślony? Czy może "pierwsze wejrzenie" jest dla was mniej istotne, niż ogólne wrażenie powstałe podczas rozmowy? Czy zdarzyło się wam poczuć nagły pociąg do osoby, która na początku nie wydawała się atrakcyjna? Jeśli tak, czym mogło być to spowodowane? Czy jesteście w stanie poczuć pociąg do obcego, obiektywnie przystojnego mężczyzny, patrząc tylko na jego zdjęcie (w ubraniu bądź bez)?
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-06, 21:55   #2
ninfomane
Raczkowanie
 
Avatar ninfomane
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 339
Dot.: "Kobiety nie zwracają uwagi na wygląd": prawda czy fałsz?

Obiektywnie mowiac moj TZ do przystojnych I wysokich nie nalezy, ale jego zapach, sposob bycia I wlasnie cala ta otoczka sprawily, ze go zaczelam podrywac at w koncu zaprosilam na randke ku zdziwieniu wszystkich znajomych, bo jak to? Z min? Pewnie dla kasy ! :/ wyglad dla mnie jest sprawa podrzedna, musi byc "to cos ". Jak nie na chemii to i tom Hardy duzo nie zwojuje.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ninfomane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-06, 22:01   #3
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: "Kobiety nie zwracają uwagi na wygląd": prawda czy fałsz?

Oczywiście ze istnieje i nie jest ściśle związane z wyglądem. Mój partner wygląda tak ze ludzie go omijają łukiem na ulicy. Wysoki nie jest. A chemia była taka że powietrze iskrzylo.
Mnie osobiście kręcą różne elementy nie pasujące do kategorii przystojny czy ładny. A facet który ma dużą wiedzę na jakiś temat też mnie potrafi kręcić bez względu na wygląd.

wysłane telepatycznie
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-06, 22:28   #4
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4 924
Dot.: "Kobiety nie zwracają uwagi na wygląd": prawda czy fałsz?

Mój TŻ mówi o sobie: shrek I jak sam twierdzi nie ma zielonego pojęcia, czemu jestem tak nim zafascynowana. Oczywiście mi się podoba i uwielbiam na niego patrzeć, ale nie zawsze patrzyłam tak jak teraz. Po prostu to jak mnie dotykał, jak na mnie patrzył, jak do mnie mówił, jego sposób bycia, jego pasja i to jak o niej mówił. To wszystko sprawiło, że nagle zaiskrzyło i zaczęłam go spostrzegać, nie tylko w kategorii kolega.
Generalnie ja mam tak, że jakoś nigdy nie robiłam maślanych oczek na widok kogoś obcego, bo przecież ja go nie znam, więc czemu miałby mi się podobać. Ot tak miałam i mam. I raczej w tym swoim świecie byłam odosobniona, bo koleżanki miały inne zdanie.
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-06, 23:29   #5
cotusie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 278
Dot.: "Kobiety nie zwracają uwagi na wygląd": prawda czy fałsz?

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
Postawiłam tam tezę, że dla kobiety częścią wyglądu jest pewna otoczka: sposób poruszania się, sposób mówienia, głos, gesty, spojrzenie, mimika twarzy. Te wszystkie elementy, nawet odrębnie od tego, o czym się rozmawia, potrafią stworzyć potężny pociąg fizyczny, nawet gdy twarz/sylwetka na pierwszy rzut oka wydaje nam się neutralna/nie w naszym typie (coś jak efekt aureoli).

Więc może stąd wziął się ten mit, że dla kobiet wygląd jest mniej ważny niż dla mężczyzn—mimo że jest tak samo ważny, ale "to coś" potrafi zaburzyć nasze postrzeganie, przyciągając nas do faceta, któremu na Tinderze nie dalibyśmy szansy.

Czy jeśli ktoś na pierwszy rzut oka nie powala na kolana (ale też nie odrzuca), jest on od razu skreślony? Czy może "pierwsze wejrzenie" jest dla was mniej istotne, niż ogólne wrażenie powstałe podczas rozmowy? Czy zdarzyło się wam poczuć nagły pociąg do osoby, która na początku nie wydawała się atrakcyjna? Jeśli tak, czym mogło być to spowodowane? Czy jesteście w stanie poczuć pociąg do obcego, obiektywnie przystojnego mężczyzny, patrząc tylko na jego zdjęcie (w ubraniu bądź bez)?
W przypadku, gdy ktoś nie odpycha, to co napisałaś może dotyczyć i kobiet i mężczyzn. I nie tylko można zyskać, ale też stracić. Równie dobrze piękna i zadbana kobieta może swoim zachowaniem i "detalami" zniszczyć pierwsze wrażenie, jak i kobieta, która nie przykuwa uwagi od pierwszego spojrzenia, może wiele zyskać swoją postawą, przejawianiem ambicji, aktywności, czy zwykłym posiadaniem "tego czegoś" w oczach lub sposobie mówienia.

I może się trafić zarówno kobieta, jak i mężczyzna, dla którego wytworzenie zafascynowania drugą osobą bez "tego czegoś" od samego początku jest niemożliwe.

Pewnie procentowo, gdyby zbadać, faktycznie między płciami jakaś dysproporcja w tym zakresie występuje, ale prawda jest taka, że istotne są też kwestie tego, co człowiek (niezależnie od płci) chce osiągnąć, jakie ma podejście do życia, jak został wychowany i tak dalej.
cotusie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 02:57   #6
adeedra
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Moon
Wiadomości: 1 268
Dot.: "Kobiety nie zwracają uwagi na wygląd": prawda czy fałsz?

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
Jako przykład podałam Benedicta Cumberbatcha, który nie jest obiektywnie przystojny (delikatnie mówiąc)—urok Sherlocka, którego grał, dla wielu kobiet jakoś "zlał się" z jego twarzą, nie pozwalając już na nią obiektywnie spojrzeć.
Tak. Wysoki brunet o symetrycznej twarzy jest delikatnie mówiąc obiektywnie nieprzystojny.

adeedra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 03:10   #7
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: "Kobiety nie zwracają uwagi na wygląd": prawda czy fałsz?

Cytat:
Napisane przez adeedra Pokaż wiadomość
Tak. Wysoki brunet o symetrycznej twarzy jest delikatnie mówiąc obiektywnie nieprzystojny.
Obiektywnie rzecz biorąc widać u niego wadę zgryzu i budowę szczęki charakterystyczną m.in dla osób, które są potomkami ludzi, którzy preferowali małżeństwa między osobami spośród krewnych.
Polecam obejrzeć portrety potomków dynastii Habsburgów z czasów gdy Europa była "jedną szczęśliwą rodziną" jak zwykł mawiać nestor tego rodu i pomysłodawca chowu wsobnego na masową skalę jako polityki zagranicznej.
Obiektywnie rzecz biorąc ten aktor ma tylko ładne oczy, a konkretnie ciekawy kolor tęczówek. Ale przystojny nie jest.
A czemu się podoba? No właśnie, diabeł tkwi w szczegółach. U niego ten detal to oczy. U innych głos, sylwetka, ruch, kształt rąk.
Są badania na temat tego jak patrzymy na ludzi. Kobieta ocenia detale, mężczyzna raczej nie dostrzega szczegółów, ale pewne proporcje, ogólne wrażenie, spójność. Na obie płcie działa głos- wskazuje poziom hormonów, pozwala ocenić płodność.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894

Edytowane przez MissChievousTess
Czas edycji: 2016-12-07 o 03:11
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-12-07, 06:21   #8
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: "Kobiety nie zwracają uwagi na wygląd": prawda czy fałsz?

Kobiety zwracają uwagę na wygląd, ale wygląd to jedna ze składowych atrakcyjności. Czynników jest dużo więcej. Jakoś chyba obecnie panowie (przynajmniej ci na forum) przykładają nadmiernie dużą wagę do czystego wyglądu, a chyba żadną do charyzmy, sposobu wypowiadania się, poruszania, inteligencji itp, które też składają się na atrakcyjność.

Ale to trochę jak gadanie ze ślepym o kolorach. Jak ktoś jest przekonany, że tylko wygląd wzbudza pożądanie, to się mu nie przetłumaczy, że to nieprawda i że inne rzeczy mogą to pożądanie wzbudzić.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 07:21   #9
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: "Kobiety nie zwracają uwagi na wygląd": prawda czy fałsz?

Mój TŻ nie jest może jakoś super przystojny,ale nie jest brzydki. Ogólnie wiekszość uważa,ze mogłabym mieć lepszego... Niemniej dla mnie jest idealny I akurat jego wygląd mial duże znaczenie.
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 07:30   #10
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: "Kobiety nie zwracają uwagi na wygląd": prawda czy fałsz?

na tego aktora nie zwróciłabym uwagi - poza tym wygląda trochę jak upośledzona wersja Christophera Reeve'a[*]

na mojego faceta na podstawie zdjęcia też nie. Bo nigdy mi się faceci w takim typie nie podobali.
Ale na żywo jest charyzma, chemia, inteligencja, pasja i to wszystko co robi WOW.

Sam wygląd nic nie daje - no może poza lajkami na jakimś dziwnym portalu.
Piękni ludzie są tez porzucani i zdradzani. i to o dziwo często z dużo mniej obiektywnie'' atrakcyjniejszymi osobami.

Edytowane przez 201712071518
Czas edycji: 2016-12-07 o 09:13
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 07:32   #11
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: "Kobiety nie zwracają uwagi na wygląd": prawda czy fałsz?

Wszyscy ludzie (skończmy z tymi podziałami na kobiety i mężczyzn) zwracają uwagę m.in. na wygląd. Wygląd w dużej mierze jest subiektywnym kryterium. Ktoś brzydki i nieatrakcyjny dla 9 osób, dla tej 10-tej będzie atrakcyjny i wart uwagi. Są ludzie, którzy podobają się większości, a są i tacy, którzy spodobają się nielicznym. Jeden zwraca uwagę na oczy, biust, włosy, inny zakocha się w pięknych dłoniach i zmysłowych ustach (oczywiście między innymi w tym, bo jeżeli tylko w tym, to jest zwykłe pożądanie i nic więcej). Chyba nikt normalny nie zwiąże się z kimś, kto mu się po prostu nie podoba. Inna sprawa, że w toku kolegowania się, znajomości, ktoś kto podobał się mało zyska i zacznie podobać się bardziej. Poza tym z wiekiem pewne rzeczy się też zmieniają - mnie się podobają obecnie mężczyźni, którzy nie spodobali by mi się wcale gdy miałam lat 20, czy 25.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2016-12-07 o 07:47
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-07, 07:40   #12
atimaF
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 156
Dot.: "Kobiety nie zwracają uwagi na wygląd": prawda czy fałsz?

To zalezy od kobiety, jaka jest osoba i czego szuka w mezczyznie.
Pustaczki szukaja modela, zeby miec sie z kim pokazac i zeby kolezanki zazdroscily.
Inne patrza na to, czy mezczyzna pociaga je w inny sposob, nie musi byc przystojny.
Innym wszystko jedno, byleby mial gruby portfel.
Ja gdybym miala do wyboru modela, miesniaka czy tego z tym czyms,wybralabym tego ostatniego.No i musi byc inteligentny, ale tu rozmawiamy tylko o opakowaniu.

Edytowane przez atimaF
Czas edycji: 2016-12-07 o 07:41
atimaF jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 07:51   #13
Liara_Tsoni
Wtajemniczenie
 
Avatar Liara_Tsoni
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 2 056
Dot.: "Kobiety nie zwracają uwagi na wygląd": prawda czy fałsz?

Chyba każda płeć potrzebuje chemii i tego by ta druga osoba jednak się podobała. Tylko że podoba się zazwyczaj całokształt, a nie tylko suchy, obiektywny wyglad. Są przystojni mężczyźni, o których wiem że są przystojni, no ale mi się jakoś nie podobają i na odwrót.
A patrząc się na to, z kim w życiu byłam to potrafią podobać mi się różni.

Wysłane z mojego ONE E1003 przy użyciu Tapatalka
Liara_Tsoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 08:12   #14
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: "Kobiety nie zwracają uwagi na wygląd": prawda czy fałsz?

Mój obecny podpis wyraża moją opinię na ten temat
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 08:23   #15
nyana89
Zakorzenienie
 
Avatar nyana89
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Północ
Wiadomości: 4 758
Dot.: "Kobiety nie zwracają uwagi na wygląd": prawda czy fałsz?

Ex spodobał mi się na zdjęciu, do razu. Nie wiem co to było, ale coś było, chyba spojrzenie. A potem jakoś tak się odezwał, zaczęło się pisanie, bla bla. Niby charaktery przypasowały i w ogóle, przetyraliśmy się tych 3,5 roku (o jakieś 3 za dużo, no ale...). Tylko teraz kwestia taka, że to, iż mnie przyciągnął właśnie jego wygląd to po pierwsze nie znaczy, iż on obiektywnie musi być uważany za przystojnego, po drugie, gdyby z rozmową 'nie pykło' to i całokształt wizualny by nie pomógł. Zatem ja zwracam uwagę na wygląd, ale facet musi mieć dodatkowo coś w łepetynie, żeby do tego przyciągającego moją uwagę wyglądu dopełnić całokształt swojego 'idealnego' jestestwa
__________________
'Uwierz w siebie! Nie w takie rzeczy ludzie wierzą.'
nyana89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 09:54   #16
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: "Kobiety nie zwracają uwagi na wygląd": prawda czy fałsz?

Etap fascynacji męską urodą dawno mam za sobą. Nie zakochałabym się, patrząc na czyjeś zdjęcie.
Mój mąż jest przystojny. Moim zdaniem. Ale jednocześnie ma w sobie coś, co przyciąga. Jakiś magnetyzm. Kobiety go lubią, do tego stopnia, że przełkną nawet jakieś przytyki z jego strony - z uśmiechem na twarzy.
Ale on jest taki, że z każdym porozmawia, każdego wysłucha, widać zainteresowanie na jego twarzy. Nigdy nie powie "spadaj, nie mam czasu". Ma ciepły głos, fajne, duże dłonie i jest jakiś taki... przytulny. Taki miś. A te dłonie... Magiczne.
Oczarował mnie, bo słuchał, co mówię, nigdy nie dał do zrozumienia, że przynudzam, czy bredzę. Zawsze potrafił powiedzieć coś miłego i tak mu zostało, mimo upływu czasu. Nigdy nie miałam wątpliwości, że jestem dla niego najważniejsza.

A wracając do wywołanego na początku Cumberbatcha - miał dla mnie swój urok, jako Sherlock. Do czasu, gdy obejrzałam wywiad z nim na BBC. Zobaczyłam faceta, który mówi inaczej, rusza się inaczej, ma niezbyt przyjemny śmiech - jednym słowem, jest sobą. Urok prysł.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 09:58   #17
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: "Kobiety nie zwracają uwagi na wygląd": prawda czy fałsz?

Nie będę wypowiadać się za ogół kobiet, ale za siebie jak najbardziej.

Co prawda znajomość z mężem zaczęłam w wirtualu i zanim zobaczyłam jego zdjęcie, zdążyłam zafascynować się innymi cechami, ale nie uważam, żebym nie zwracała uwagi na wygląd.

Owszem, dawniej próbowałam "olać" wygląd mężczyzn, ale kończyło się tym, że mimo powodzi serduszek, tęczy i brokatu coś tam uwierało, a czasem to uczucie było coraz silniejsze i między innymi ten właśnie dysonans był jedną z przyczyn rozstań.

Moim zdaniem do zakochania potrzebna jest kombinacja cech fizycznych i niefizycznych u obojga partnerów; jeśli czegoś brakuje, to prędzej czy później sprawa się rypnie.
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 10:32   #18
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: "Kobiety nie zwracają uwagi na wygląd": prawda czy fałsz?

Cytat:
Napisane przez I am Rock Pokaż wiadomość
Etap fascynacji męską urodą dawno mam za sobą. Nie zakochałabym się, patrząc na czyjeś zdjęcie.
(...)
A ktokolwiek by się szczerze i prawdziwie zakochał?

---------- Dopisano o 11:32 ---------- Poprzedni post napisano o 11:31 ----------

Cytat:
Napisane przez Sziket Pokaż wiadomość
(...)
Moim zdaniem do zakochania potrzebna jest kombinacja cech fizycznych i niefizycznych u obojga partnerów; jeśli czegoś brakuje, to prędzej czy później sprawa się rypnie.
I to jest tak "oczywista oczywistość", że w sumie nie wiem po co tego typu wątki.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 10:37   #19
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: "Kobiety nie zwracają uwagi na wygląd": prawda czy fałsz?

Z moich obserwacji wynika, że kobiety zdecydowanie rzadziej patrzą na wygląd niż faceci. Można się obrażać ze to stereotypy ale tak jest. Po pierwsze mimo wszystko to zazwyczaj facet pierwszy inicjuje znajomość, zagaduje, podrywa. Okej, zaraz ktoś powie ze u niego było inaczej ale zazwyczaj jest właśnie tak. Także facet zanim kogoś poderwie to już dokonuje wstępnej selekcji. Może się nie przekonać ze mniej urodziwa dziewczyna jest super, bo do niej nie zagada. Po drugie mimo wszystko mam wrażenie ze kobiecie nie jest ta uroda faceta aż tak potrzebna. Liczy się w dużej mierze właśnie głos, gesty, sposób poruszania. Moim zdaniem inteligentny i dowcipny (i pewny siebie brzydal) ma o wiele większe szanse na znalezienie fajnej dziewczyny niż przystojny glupek/gbur. Tyle widzę w moim otoczeniu.
Mój mąż akurat jest przystojny, myślę że obiektywnie. Ale spotykałam się z facetami brzydszymi. Chudym albo grubymi, niestandardowej urody po prostu było to dla mnie drugorzędne.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-07, 10:40   #20
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: "Kobiety nie zwracają uwagi na wygląd": prawda czy fałsz?

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Z moich obserwacji wynika, że kobiety zdecydowanie rzadziej patrzą na wygląd niż faceci. Można się obrażać ze to stereotypy ale tak jest. Po pierwsze mimo wszystko to zazwyczaj facet pierwszy inicjuje znajomość, zagaduje, podrywa.
(...)
Po drugie mimo wszystko mam wrażenie ze kobiecie nie jest ta uroda faceta aż tak potrzebna.
(...)
Ale musi się tej kobiecie spodobać. Bo Twój wpis sugeruje, że przeciętna baba leci na każdego, kto do niej zagada. I żadna szukającego normalnego związku, czy romansu kobieta nie będzie się zmuszała np. do seksu z facetem, którego wygląd ją odrzuca.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2016-12-07 o 10:41
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 10:47   #21
redlady123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 234
Dot.: "Kobiety nie zwracają uwagi na wygląd": prawda czy fałsz?

Absolutnie facet musi w sobie mieć to coś! I nie jest to związane z ogólnie przyjętym kanonem piękna. Krótko mówiąc dla mnie facet nie musi być śliczny i umięśniony, żeby był fascynujący, pociągający i godny uwagi. Intelekt i poczucie humoru działa na mnie chyba najbardziej! Mój tż jest dla mnie idealny.
redlady123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 13:18   #22
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: "Kobiety nie zwracają uwagi na wygląd": prawda czy fałsz?

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Ale musi się tej kobiecie spodobać. Bo Twój wpis sugeruje, że przeciętna baba leci na każdego, kto do niej zagada. I żadna szukającego normalnego związku, czy romansu kobieta nie będzie się zmuszała np. do seksu z facetem, którego wygląd ją odrzuca.
Absolutnie nie miałam tego na myśli. Myślałam że wyraziłam się jasno. Wcale nie uważam ze kobieta leci na każdego kto do niej zagada i ze będzie się zmuszać do seksu z kimś ohydnym. Nie wiem jak do tego doszłas. Po prostu w moich obserwacji średniej urody facet, o ile jest fajnym gościem i dba o higienę, ma dużo większą szansę na znalezienie fajnej i atrakcyjnej partnerki.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 13:28   #23
linka_18
Raczkowanie
 
Avatar linka_18
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 454
Dot.: "Kobiety nie zwracają uwagi na wygląd": prawda czy fałsz?

Moj tz tez nie jest jakims super przystojaniakiem.
Ale od początku zalezalo mu na mnie, byl czuly opiekunczy.Potrafil mnie rozweselic.
Mial takie iskierki w oczach i to jak na mnie patrzyl i do tej pory patrzy.Wszystko to chemia, ślepy los, zadurzenie.
__________________
mamuska
szalona
linka_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 13:38   #24
201701121406
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 755
Dot.: "Kobiety nie zwracają uwagi na wygląd": prawda czy fałsz?

Benedict jest imo bardzo przystojnym mężczyzną. Oceniam tylko na podstawie zdjęć, bo nie widziałam z nim żadnego filmu.



Co do pytania w poście - tak, zwracam, wygląd to pierwsze kryterium. Jeśli ktoś mi się nie podoba fizycznie to nie ma możliwości, żeby pojawiła się chemia.
201701121406 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 13:40   #25
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: "Kobiety nie zwracają uwagi na wygląd": prawda czy fałsz?

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
(...)
Po prostu w moich obserwacji średniej urody facet, o ile jest fajnym gościem i dba o higienę, ma dużo większą szansę na znalezienie fajnej i atrakcyjnej partnerki.
(...)
Dla Ciebie średniej urody. A dla kogoś innego może być "wow, ale pociągający". Wygląd to coś więcej, niż odległość oka od nosa i proporcja szczęki do czoła. Również ważnym kryterium jest dla mnie dbanie o higienę (i wg mnie to również składowa wyglądu). Ale są i takie panie, które sobie biorą niedomytych i też żyją. Co człowiek, to inne preferencje. Często zależy to od środowiska życia.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 13:44   #26
CarycaKatarzynaI
Zawsze łakoma.
 
Avatar CarycaKatarzynaI
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 1 072
Dot.: "Kobiety nie zwracają uwagi na wygląd": prawda czy fałsz?

Ja po swoich doświadczeniach wiem, że wygląd jest ważny, ale nie najważniejszy. I wiem, że nie spodoba mi się facet, którego zobaczę na zdjęciu. Potrzebuję do tego całej otoczki, aby stwierdzić - tak, jest atrakcyjny dla mnie
__________________
W moim magicznym ogrodzie wszystko jest zaczarowane.
CarycaKatarzynaI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 13:53   #27
thirky
on tired little feet
 
Avatar thirky
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 6 200
Dot.: "Kobiety nie zwracają uwagi na wygląd": prawda czy fałsz?

Benedict jest dla mnie jednym z najpiękniejszych facetów jakich widziałam.
Wygląd to podstawowe kryterium. Ani inteligencja ani bycie zabawnym ani żadna charyzma nie pomagają w niczym, jeśli facet mi się nie podoba. Musi być piękny i koniec. Nigdy nie miałam sytuacji żeby ktoś spodobał mi sie ze względu na swój charakter czy nowe ciała czy cokolwiek takiego.
__________________

I saw it first!’ squeaked Sniff, ‘I must choose a name for it.
Wouldn’t it be fun to call it Sniff? That’s so short and sweet.
thirky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 13:55   #28
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: "Kobiety nie zwracają uwagi na wygląd": prawda czy fałsz?

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Dla Ciebie średniej urody. A dla kogoś innego może być "wow, ale pociągający". Wygląd to coś więcej, niż odległość oka od nosa i proporcja szczęki do czoła. Również ważnym kryterium jest dla mnie dbanie o higienę (i wg mnie to również składowa wyglądu). Ale są i takie panie, które sobie biorą niedomytych i też żyją. Co człowiek, to inne preferencje. Często zależy to od środowiska życia.
Ale jeśli nie mogę stwierdzić że ktoś jest lub nie jest atrakcyjny to po co ten wątek?
Przecież nic innego nie napisałam. Tak, higiena jest ważna co napisałam w poście wyżej. Ze facet musi być zadbany, ale nie musi być przystojny.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 14:20   #29
d169664e00d109aa737daf198b1aecbf032d7859
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 34 402
Dot.: "Kobiety nie zwracają uwagi na wygląd": prawda czy fałsz?

Na studia na zajęcia czytałam materiały, w których w badaniach wyszło, że uroda jest dla kobiet i mężczyzn tak samo ważna, chyba że chodzi o poważny związek, wtedy dla mężczyzn jest nieco ważniejszy niż dla kobiet. (mogę potem odkopać i podać jaka książka).


A z własnych doświadczeń? No właśnie nie wiem. Każdy facet, z którym miałam mega chemię miał inny typ urody (różne wzrosty, kolory oczu, rysy, kolory włosów itp.). Ciężko mi jest sprecyzować, więc co sprawia, że większość facetów zostaje przeze mnie od razu kwalifikowana jako kumple, a z jakimś jednym konkretnym jest od razu niewiarygodna chemia, przyciąganie, pożądanie. Z pewnością na postrzeganie przeze mnie kogoś jako atrakcyjnego dla mnie składa się dużo więcej składowych niż wygląd, bo nigdy nie zdarzyło mi się żebym kimś interesowała właśnie w taki płytki sposób, że "ma ładną buzię".
d169664e00d109aa737daf198b1aecbf032d7859 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 14:29   #30
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: "Kobiety nie zwracają uwagi na wygląd": prawda czy fałsz?

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
Czy jesteście w stanie poczuć pociąg do obcego, obiektywnie przystojnego mężczyzny, patrząc tylko na jego zdjęcie (w ubraniu bądź bez)?
Nie.

Cytat:
Napisane przez Lexie Pokaż wiadomość
Ale to trochę jak gadanie ze ślepym o kolorach. Jak ktoś jest przekonany, że tylko wygląd wzbudza pożądanie, to się mu nie przetłumaczy, że to nieprawda i że inne rzeczy mogą to pożądanie wzbudzić.
Dokładnie.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-16 14:38:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:08.