Benzacne --zineryt.. pomocy ;( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-12, 13:56   #1
Juuras
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 97

Benzacne --zineryt.. pomocy ;(


Mam pytanie, od około 2 lat walcze z trądzikiem , brałam juz antybiotyki doustnie i smarowałam sie różnymi mazidłami .Teraz przez około poł roku stosowałam silny lek Zineryt , smarowałam nim twarz oczywiscie z przerwami bo ciągłe stosowanie moze jeszcze pogorszyc sytuacje, ale ostatnio nawet on zaczą jakoś słabiej działać,. Własnie skonczyla mi sie ta buteleczka a bez zadnego srodka przysuszającego chyba nie dam rady .. antybiotyku brac teraz nie moge ze względu na słońce . Uwazacie ze pomogła by mi tymczasowo masc benzacne ? niemam kasy na dermatologa teraz i na te wszystkiego drogie leki , ktoś uzywa beznacne ? czy pomoga? prosze pomóżcie mi ..
Juuras jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 17:01   #2
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Benzacne --zineryt.. pomocy ;(

Spróbuj to zobaczysz, skąd mamy wiedzieć, czy Ci pomoże benzacne? Jest to jakieś wyjście awaryjne.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 17:38   #3
karolinabed1996
Przyczajenie
 
Avatar karolinabed1996
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 16
Dot.: Benzacne --zineryt.. pomocy ;(

Mi benzacne pomagało przez pierwsze 3 miesiące, póżniej widocznie skóra się "przyzwyczaiła" i przestał pomagac, wiec trzeba benzacne stosowac z przerwami.
__________________
Bez jutra nie da się żyć..
karolinabed1996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 19:45   #4
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Benzacne --zineryt.. pomocy ;(

Benzacne stosowane latem moze spowodowac powstanie bardzo silnych przebarwień.
Tez trzeba się przy stosowaniu benzacne chronić przed słońcem silnymi filtrami i unikać opalania.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 16:54   #5
agateq
goniąca własny ogon..
 
Avatar agateq
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 796
Dot.: Benzacne --zineryt.. pomocy ;(

Stosowałam benzacne. Najlepszy w swojej kategorii, pomógł mi migiem. Jednak na etapie stosowania go poszłam do endokrynologa i okazało, że mam chorą tarczycę. Dostałam hormony i nie pamiętam już co to trądzik
__________________
Dont' forget to fall in love with yourself first.
Carrie Bradshaw

Instagram
agateq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-17, 21:10   #6
karola_d
Raczkowanie
 
Avatar karola_d
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 251
Dot.: Benzacne --zineryt.. pomocy ;(

Działa bakteriobójczo więc raczej coś da na pewno w moim przypadku po kuracji zinerytem brevoxyl(też nadtl. benzoilu) podtrzymuje osiągnięte efekty
karola_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 09:37   #7
Maargaret
Przyczajenie
 
Avatar Maargaret
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Starachowice
Wiadomości: 6
Dot.: Benzacne --zineryt.. pomocy ;(

ja używam punktowo na krostki, nie radziłabym Ci smarować całej twarzy nim bo po 3-4 użyciach będziesz mieć twarz tak wyszuszoną że ci będzie płatami odchodzić;/ sama tak miałam. Tzn ja nie wsmarowywałam maści tylko zostawiałam na wierzchu.
Maargaret jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-22, 13:57   #8
magduus_x33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1
Dot.: Benzacne --zineryt.. pomocy ;(

Ja uzywam benzacne od jakiegos miesiąca ! na poczatku było swietnie pryszcze i wągry szybko znikały , efekty byly juz widoczne po 1 dniu. Ale po stosowaniu 3 tygodniu stan mojej twarzy sie pogorszyl , poszlam wiec do dermatologa i powiedzial ze widocznie u mnie tak sie skora oczyszcza teraz mam coraz piekniejsza buźkę ! polecam ! stosujcie benzacne 10 jesli macie wieksze problemy , jezeli pryszcze zmaleja po jakims czasie i zauwazycie poprawe to przejdzie do benzacne 5 w razie co wroccie do 10 , w ciagu dnia smarujcie kremem nawilzajacym , a gdy macie wolne.... robcie cało dniowe maseczki " kremowe " .

---------- Dopisano o 13:55 ---------- Poprzedni post napisano o 13:52 ----------

Cytat:
Napisane przez Maargaret Pokaż wiadomość
ja używam punktowo na krostki, nie radziłabym Ci smarować całej twarzy nim bo po 3-4 użyciach będziesz mieć twarz tak wyszuszoną że ci będzie płatami odchodzić;/ sama tak miałam. Tzn ja nie wsmarowywałam maści tylko zostawiałam na wierzchu.
tez tak mialam , ale musisz duuuzo kremu nakladac na buzie ! inaczej skora ci sie wysuszy a pryszcze znowu sie pojawia !

---------- Dopisano o 13:57 ---------- Poprzedni post napisano o 13:55 ----------

aha i najlepiej jeszczw masc delikatnie wsmarowac ale tez pozostawic na wierzchu , bo wtedy pryszcze zasusza sie od srodka i tez od zewnatrz
magduus_x33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 20:33   #9
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Benzacne --zineryt.. pomocy ;(

Cytat:
Napisane przez magduus_x33 Pokaż wiadomość
Ja uzywam benzacne od jakiegos miesiąca ! na poczatku było swietnie pryszcze i wągry szybko znikały , efekty byly juz widoczne po 1 dniu. Ale po stosowaniu 3 tygodniu stan mojej twarzy sie pogorszyl , poszlam wiec do dermatologa i powiedzial ze widocznie u mnie tak sie skora oczyszcza teraz mam coraz piekniejsza buźkę ! polecam ! stosujcie benzacne 10 jesli macie wieksze problemy , jezeli pryszcze zmaleja po jakims czasie i zauwazycie poprawe to przejdzie do benzacne 5 w razie co wroccie do 10 , w ciagu dnia smarujcie kremem nawilzajacym , a gdy macie wolne.... robcie cało dniowe maseczki " kremowe " .

---------- Dopisano o 13:55 ---------- Poprzedni post napisano o 13:52 ----------



tez tak mialam , ale musisz duuuzo kremu nakladac na buzie ! inaczej skora ci sie wysuszy a pryszcze znowu sie pojawia !

---------- Dopisano o 13:57 ---------- Poprzedni post napisano o 13:55 ----------

aha i najlepiej jeszczw masc delikatnie wsmarowac ale tez pozostawic na wierzchu , bo wtedy pryszcze zasusza sie od srodka i tez od zewnatrz
benazcne 10 to juz naprawde moze doprowadzić do maskary twarzy- ja radze tylko punktowo i NIE W LATO!.

lekarz mi kazał robić następujaco 5%, smarować bardzo oszczędnie na skórę na której są problemy: twarz, plecy - a po jakichś 5 minutach na to porządnie kremu. czy nawilżającego czy półtłustego to już sprawdzić co daje lepszy efekt.
Nie stosować na dzień bo można się nabawić okropnych przebarwień - niestety przed ta porada stosowałam i faktycznie- benzacne + słońce = potworne przebarwienia których pozbywałam się ok 3lat. A stoswałam filtry!
10% tylko punktowo na bardzo zaognione zmiany - szkoda skóry, tak mocne wysuszanie odbije się na jej "młodości" bardzo ja skracając.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 21:00   #10
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Benzacne --zineryt.. pomocy ;(

tez uzywam benzacne na twarz dekolt i plecy bo jestem cała ssypana przed okresem a minus taki ze moja skóra odziedziczona po tacie tak sie zachowuje przed kazdym @, mam 25 lat a organizm jak nastolatka;/((
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-23, 00:22   #11
Melissea
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 7
Dot.: Benzacne --zineryt.. pomocy ;(

Sprobuj stosowac benzacne na noc i dobry krem nawilzajacy z filtrem na dzien, chyba ze masz filtr w podkladzie. Ziaja nie jest droga a ma kilka kremow, ktore nie draznia. Skora po benzacne jest bardzo wrazliwa na swiatlo i mozesz sobie zrobic krzywde.

Fajnym i tanim sposobem na takie wieksze ropne krostki jest maseczka z aspirynki

Jak fundusze Ci wroca, polecam Normaderm Vichy albo clinique acne solutions na noc i dowolny plyn micelarny. Mydlo wysusza skore i moze spowodowac podraznienia.
Melissea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:15.