Ważne ogłoszenie Nowa wyszukiwarka: publiczne BETA testy - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Techniczne forum

Notka

Techniczne forum Forum techniczne - obszar całe forum. Tutaj można zgłaszać uwagi techniczne, problemy dotyczące całego forum, problemy z hasłem i dostępem i inne…

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-13, 22:40   #31
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Nowa wyszukiwarka: publiczne BETA testy

Cytat:
Napisane przez SdC Pokaż wiadomość
Ale ile się trzeba przy tym naklikać . Poza tym nie widać od razu tak ładnie porównania. Pomijając, że na stronie mieszczą się tylko 2 wyniki .
2 wyniki? Proszę o zrzut ekranu lub linka.

---------- Dopisano o 23:40 ---------- Poprzedni post napisano o 23:38 ----------


Jutro doszlifujemy wyszukiwarkę KWC, będzie miała więcej opcji i podobieństw do starej szukajki:

https://wizaz.pl/kosmetyki/szukaj.php


Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2012-02-13 o 22:44
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 22:43   #32
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: Nowa wyszukiwarka: publiczne BETA testy

Cytat:
Napisane przez zlosliwiec Pokaż wiadomość
2 wyniki? Proszę o zrzut ekranu lub linka.
Zrzut ekranu na poprzedniej stronie. Mnie nie chodzi o to, że w ogóle mam dwa wyniki, ale że tylko dwa mieszczą się na monitorze . Tak jakbym miała na ekranie tylko dwa posty .
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-14, 07:42   #33
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Nowa wyszukiwarka: publiczne BETA testy

Jest sobie wizażanka o nicku crazyfashion, tutaj link do jej posta na forum
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=469
Chciałam znaleźć coś na forum tej autorki, klikam w wyszukiwarkę, wklepuję w pole Autor(nick) "crazyfashion" i dostaję komunikat o następującej treści "Wyszukiwarka nie znalazła dokumentów spełniających zadane kryteria.
Spróbuj ponownie, odpowiednio dobierając kryteria i słowa przeszukiwania "

Czyli nie działa...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg szukajkla.jpg (59,8 KB, 7 załadowań)
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-14, 07:51   #34
201605090956
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 157
Dot.: Nowa wyszukiwarka: publiczne BETA testy

Ja załączam za to swój przypadek - szukanie postów osoby X w konkretnym wątku i pokazanie tego, że przy zaznaczeniu o jakie forum chodzi wyszukuje wszystkie posty na tym podforum, a nie w konkretnym wątku (sic!)

W starej szukajce mogłam bez problemu znaleźć wiadomości użytkownika X w danym wątku po wpisaniu w nicka pełnego i znalazł mi je tylko z konkretnego wątku. Oczywiście - po zaznaczeniiu na górze "szukaj" po wejściu na wątek.

A w drugim załączniku druga sytuacja - szukanie danej marki w kategorii - jest to niemożliwe po wpisaniu marki - tu akurat szukam eyelinera i kredki Astor, a nie wszystkich marek dostępnych (sic!) Przez to muszę przechodzić przez listę producentów, co jest dosyć męczące.

W starej szukajce - znalazłam kategorię, wpisałam w wyszukaj Astor i znalazł mi produkty konkretnego producenta w konkretnej kategorii.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg print screen błędu.jpg (108,8 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg print screen błędu 2.jpg (115,2 KB, 12 załadowań)

Edytowane przez 201605090956
Czas edycji: 2012-02-14 o 07:58
201605090956 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-14, 07:58   #35
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Nowa wyszukiwarka: publiczne BETA testy

Cytat:
Napisane przez slodka_kicunia_17_wera Pokaż wiadomość
Ja załączam za to swój przypadek - szukanie postów osoby X w konkretnym wątku i pokazanie tego, że przy zaznaczeniu o jakie forum chodzi wyszukuje wszystkie posty na tym podforum, a nie w konkretnym wątku (sic!)

W starej szukajce mogłam bez problemu znaleźć wiadomości użytkownika X w danym wątku po wpisaniu w nicka pełnego i znalazł mi je tylko z konkretnego wątku. Oczywiście - po zaznaczeniiu na górze "szukaj" po wejściu na wątek.
To też, ale mi się strasznie nie podoba to o czym pisała już chyba nika... klikam zakładkę KWC, wklepuję swojego nicka i zamiast moich recenzji wyszukuje mi moje posty z zeszłego tygodnia (więc nawet nie wiem jakie kryterium sortowania przyjmuje...)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg szukaja2.jpg (152,0 KB, 10 załadowań)
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-14, 08:07   #36
enviee
Rozeznanie
 
Avatar enviee
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 606
Dot.: Nowa wyszukiwarka: publiczne BETA testy

Niestety nowa wyszukiwarka jest tragiczna. Próbuję znaleźć kosmetyki na KWC i zajmuje mi to kilka minut, zamiast kilku sekund tak jak było wcześniej. Na ekranie widzę tylko 3!! wyniki, a na całej stronie 10. Mnóstwo przewijania, mnóstwo klikania - bardzo mi się to nie podoba. Nie ułatwiło to przeszukiwania KWC czy forum, wręcz przeciwnie.
__________________

enviee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-14, 11:14   #37
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Nowa wyszukiwarka: publiczne BETA testy

W moim odczuciu nowa wyszukiwarka jest koszmarna. Nie robiłam screenów ani nic, powiem tylko, że na chwilę obecną znalezienie jakichkolwiek informacji na forum jest dla mnie prawie niewykonalne, albo frazy, które wpisuję nie są znalezione (co nie jest możliwe, bo były używane dziesiątki razy) albo, jak szukałam postów jednej użytkowniczki w wątku, pokazuje mi się wszystko po kolei, włącznie z recenzjami na KWC...
Poza tym, jeśli chodzi o wygląd - dla mnie ta wyszukiwarka jest po prostu za wielka, trudno mi ją objąć wzrokiem i znaleźć szybko coś czego potrzebuję.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-14, 21:44   #38
Yasinisi
Zakorzenienie
 
Avatar Yasinisi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 247
Dot.: Nowa wyszukiwarka: publiczne BETA testy

Ja też próbowałam dziś korzystać z nowej wyszukiwarki na Targowisku i szczerze mówiąc nie spodobała mi się. Moim zdaniem jest mniej czytelna i jakoś tak trudno mi ją ogarnąć.. Ale może to kwestia przyzwyczajenia..
__________________
WYMIANKA

NIE PRZESYŁAM TŁUMACZEŃ KSIĄŻEK!!!
Yasinisi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 10:44   #39
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Nowa wyszukiwarka: publiczne BETA testy

Zmieniłem wyszukiwarkę kosmetyków w KWC uwzględniając część ciekawych uwag od Wizażanek.

Przeskakujemy tutaj: https://wizaz.pl/kosmetyki/ i szukamy czegokolwiek w KWC.

Dobry kierunek zmian?
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 11:10   #40
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Nowa wyszukiwarka: publiczne BETA testy

Co do KWC nie wypowiem się, ponieważ nie wiem jak dokładnie było wcześniej, natomiast mam pytanie czy jest może w planach opcja pokazywania wyników w bardziej kompaktowy sposób? Bez avatarów, bez wielkich przerw? Muszę przyznać, że przerasta mnie szukanie czegokolwiek gdy w oknie przeglądarki mieszczą mi się maksimum 3 wyniki i muszę przewijać stronę, żeby zobaczyć kolejne 3... No i to nie jest za bardzo kwestia przyzwyczajenia.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 11:15   #41
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Dot.: Nowa wyszukiwarka: publiczne BETA testy

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Jest sobie wizażanka o nicku crazyfashion, tutaj link do jej posta na forum
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=469
Chciałam znaleźć coś na forum tej autorki, klikam w wyszukiwarkę, wklepuję w pole Autor(nick) "crazyfashion" i dostaję komunikat o następującej treści "Wyszukiwarka nie znalazła dokumentów spełniających zadane kryteria.
Spróbuj ponownie, odpowiednio dobierając kryteria i słowa przeszukiwania "

Czyli nie działa...
Hihi proszę spróbuj jeszcze raz. Mi działa bez zarzutu. Screen poniżej. Crazyfashion ma w historii 12 wiadomości i tyle dokładnie znalazła mi wyszukiwarka.

PS. sorry crazyfashion, że na Tobie testujemy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Wyszukiwarka zaawansowana_wynik_crazyfashion.jpg (91,2 KB, 15 załadowań)
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-15, 11:17   #42
Yasinisi
Zakorzenienie
 
Avatar Yasinisi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 247
Dot.: Nowa wyszukiwarka: publiczne BETA testy

Z wyszukaniem w KWC nie miałam teraz problemu. Zgadzam się jednak z enn_ , że wyniki mogłyby być bardziej kompaktowe.
__________________
WYMIANKA

NIE PRZESYŁAM TŁUMACZEŃ KSIĄŻEK!!!
Yasinisi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 11:17   #43
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Nowa wyszukiwarka: publiczne BETA testy

Aga dzisiaj poszło tak jak powinno

Ale nadal uważam, że pojedynczy wynik jest zbyt duży, co szkodzi czytelności
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 11:26   #44
Parvati
Zakorzenienie
 
Avatar Parvati
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 064
Dot.: Nowa wyszukiwarka: publiczne BETA testy

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
W moim odczuciu nowa wyszukiwarka jest koszmarna. Nie robiłam screenów ani nic, powiem tylko, że na chwilę obecną znalezienie jakichkolwiek informacji na forum jest dla mnie prawie niewykonalne, albo frazy, które wpisuję nie są znalezione (co nie jest możliwe, bo były używane dziesiątki razy) albo, jak szukałam postów jednej użytkowniczki w wątku, pokazuje mi się wszystko po kolei, włącznie z recenzjami na KWC...
Niestety to prawda, jak chcę coś znaleźć w wątku to prawie zawsze wyskakuje mi, że nie znaleziono.
Wstyd przyznać, ale od 2 dni szukam rzeczy na wizażu za pomocą googla . Wpisałam np. w wyszukiwarkę wizażową, aby wyszukała mi tylko wątki na forum dot. "ślub cywilny" i wyszukała mi wszystkie posty zawierające te słowa, wątki i artykuły. Spróbowałam jeszcze raz i to samo...więc wpisałam w google "ślub cywilny wizaż.pl" i znalazłam interesujące mnie wątki

Cytat:
Napisane przez zlosliwiec Pokaż wiadomość
Zmieniłem wyszukiwarkę kosmetyków w KWC uwzględniając część ciekawych uwag od Wizażanek.

Przeskakujemy tutaj: https://wizaz.pl/kosmetyki/ i szukamy czegokolwiek w KWC.

Dobry kierunek zmian?
Ja na pewno popróbuję w wolniejszej chwili i dam znać
__________________
czytam


CBT
Parvati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 12:05   #45
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Dot.: Nowa wyszukiwarka: publiczne BETA testy

Cytat:
Napisane przez Parvati Pokaż wiadomość
Niestety to prawda, jak chcę coś znaleźć w wątku to prawie zawsze wyskakuje mi, że nie znaleziono.
Wstyd przyznać, ale od 2 dni szukam rzeczy na wizażu za pomocą googla . Wpisałam np. w wyszukiwarkę wizażową, aby wyszukała mi tylko wątki na forum dot. "ślub cywilny" i wyszukała mi wszystkie posty zawierające te słowa, wątki i artykuły. Spróbowałam jeszcze raz i to samo...więc wpisałam w google "ślub cywilny wizaż.pl" i znalazłam interesujące mnie wątki
Tu faktycznie widzę jakiś problem. Jak wyszukałam ze SG serwisu i zaznaczyłam potem poprzez zakładkę "Forum" to znalazło mi wszystko - 12.500 wyników. Ale jak chciałam przefiltrować "tylko posty"; To ciągle wyświetla mi tylko wątki. Ten filtr nie działa dobrze.

---------- Dopisano o 13:05 ---------- Poprzedni post napisano o 13:03 ----------

Cytat:
Napisane przez Yasinisi Pokaż wiadomość
Z wyszukaniem w KWC nie miałam teraz problemu. Zgadzam się jednak z enn_ , że wyniki mogłyby być bardziej kompaktowe.
Będziemy pracować nad skompresowaniem wyników. Chcemy, żeby więcej wiadomości mieściło się na jednej stronie.
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 12:32   #46
Yasinisi
Zakorzenienie
 
Avatar Yasinisi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 247
Dot.: Nowa wyszukiwarka: publiczne BETA testy

A jak z przeszukiwaniem danego wątku?
Nie sprawdzałam pozostałych rzeczy o których pisały dziewczyny, ale szukałam wczoraj słowa OPI na Targowisku i powiem, że nieźle się umęczyłam..

Kiedyś było tylko jedno okienko, wybierało się czy ma szukać postów czy wątków i jak dla mnie działało super.. Ta wyszukiwarka dla mnie jest za skomplikowana.

Poza tym (100% pewna nie jestem ale tak mi się wydaje), że wtedy automatycznie najpierw pokazywały się najnowsze wątki i posty a teraz na przykład na górze pierwszy wynik to wątek i post z 2010 r.
Widzę, ze jest filtr "Dodane" i ok, niech jest, jeżeli ktoś szuka czegoś starszego to sobie z niego skorzysta, ale automatyczne wyniki moim zdaniem mogłyby być chronologiczne ustawione.

Jeszcze jedno. Wcześniej mając wyszukane np posty, mogłam kliknąć albo w link bezpośrednio do danego postu, albo od razu o stopień wyżej na początek wątku, w którym ten post dodano.. Teraz tego nie ma, a moim zdaniem to była fajna opcja. Aha.. i przy tamtej opcji był podany autor postu i autor wątku, a tu mamy tylko autora postu albo autora wątku (w zależności jaki wynik wyskakuje)
Nie wiem czy jasno się wyraziłam. mam nadzieję, ze zrozumiecie moje wywody

edit: Bardziej zwarta forma wyników oczywiście tutaj również by sie przydała..
__________________
WYMIANKA

NIE PRZESYŁAM TŁUMACZEŃ KSIĄŻEK!!!

Edytowane przez Yasinisi
Czas edycji: 2012-02-15 o 12:34
Yasinisi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 13:36   #47
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Nowa wyszukiwarka: publiczne BETA testy

Wprowadziłem kilka poprawek, pracuję nad dalszymi.
Poprawki dotyczyły przeszukiwania forum:
- inna prezentacja kategorii/katalogu forów
- poprawka w filtrowaniu "tylko wątek"
- poprawki w przeszukiwaniu konkretnego wątku
- poprawki w przeszukiwaniu konkretnego forum

c.d.n.
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 16:39   #48
Parvati
Zakorzenienie
 
Avatar Parvati
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 064
Dot.: Nowa wyszukiwarka: publiczne BETA testy

Obiecałam i potestowałam dziś KWC i ogólnie jest ok na pewno lepiej niż parę dni temu
Jeśli miałabym dodać jakieś "ale" to podpięłabym się pod posty dziewczyn z prośbą o zwiększenie ilości wyników na stronie "z automatu". Dodatkowo brakuje mi informacji o ilości "hitów" przy wyświetlanych kosmetykach:
https://wizaz.pl/search/index.php?fr..._type=kosmetyk

edit:
Cytat:
Napisane przez zlosliwiec Pokaż wiadomość
Wprowadziłem kilka poprawek, pracuję nad dalszymi.
Poprawki dotyczyły przeszukiwania forum:
- inna prezentacja kategorii/katalogu forów
- poprawka w filtrowaniu "tylko wątek"
- poprawki w przeszukiwaniu konkretnego wątku
- poprawki w przeszukiwaniu konkretnego forum

c.d.n.
Sprawdziłam przeszukiwanie konkretnego forum pod kątem konkretnych wątków (posłużyłam się tym co opisywałam w poście nr 44) i tym razem bezbłędnie wyszukało mi tylko wątki zawierające "ślub cywilny"

Jednakże przeszukiwanie wątków samych w sobie nadal ma defekt i myślę, że jest to związane z polskimi literami.
Wątek o kosmetykach z Avonu (https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...post32076807): po wpisaniu "perełki" wyskakuje nadal o to: "pere�ki Wyszukiwarka nie znalazła dokumentów spełniających zadane kryteria.
Spróbuj ponownie, odpowiednio dobierając kryteria i słowa przeszukiwania ". Jak zaś wpiszę "perelki" to wyszukuje mi perełki bardzo ładnie (choć nie chronologicznie).
Tak samo jest w innych wątkach - polskie znaki psują wyszukiwanie
__________________
czytam


CBT

Edytowane przez Parvati
Czas edycji: 2012-02-15 o 16:52
Parvati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 16:53   #49
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nowa wyszukiwarka: publiczne BETA testy

Kiedy wskakuję na wyszukiwarkę, to już nie widnieję, jako osoba zalogowana. Poza tym poprzednia wyszukiwarka bardziej mi się podobała, zwłaszcza, że od razu mogłam wskoczyc na KWC lub wybrać wyszukiwanie na forum. Obecnie wszystko jest przemieszane, ale moze po tych ulepszeniach bedzie już lepiej i sie przyzwyczaję.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-15, 17:53   #50
Veiovis
Zakorzenienie
 
Avatar Veiovis
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 4 135
Dot.: Nowa wyszukiwarka: publiczne BETA testy

Jeżeli chodzi o KWC... Bardzo dobrze, ze wróciła możliwość sortowania według ocen, ilości recenzji, itd, jednak dalej to wszystko jest dość nieprzejrzyste. Brakuje tego co było w poprzedniej wersji, czyli linijka pod linijką, produkt pod produktem... szybko można było porównać ilość recenzji i gwiazdek. Dopóki przegląda się jeden produkt - w porządku. Niestety przegrzebywanie setki kosmetyków z tą wyszukiwarką jest bardzo niepraktyczne - u mnie jest to ciągłe scrollowanie góra dół, żeby jakoś sensownie porównać ze sobą produkty (na ekranie wyświetlają mi się zaledwie trzy produkty przez ich obszerne opisy, a nie po 10 i więcej jak w poprzedniej wersji)
Veiovis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 19:14   #51
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Nowa wyszukiwarka: publiczne BETA testy

Cytat:
Napisane przez Parvati Pokaż wiadomość
Sprawdziłam przeszukiwanie konkretnego forum pod kątem konkretnych wątków (posłużyłam się tym co opisywałam w poście nr 44) i tym razem bezbłędnie wyszukało mi tylko wątki zawierające "ślub cywilny"

Jednakże przeszukiwanie wątków samych w sobie nadal ma defekt i myślę, że jest to związane z polskimi literami.
Wątek o kosmetykach z Avonu (https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...post32076807): po wpisaniu "perełki" wyskakuje nadal o to: "pere�ki Wyszukiwarka nie znalazła dokumentów spełniających zadane kryteria.
Spróbuj ponownie, odpowiednio dobierając kryteria i słowa przeszukiwania ". Jak zaś wpiszę "perelki" to wyszukuje mi perełki bardzo ładnie (choć nie chronologicznie).
Tak samo jest w innych wątkach - polskie znaki psują wyszukiwanie
Dzięki, naprowadziłaś mnie na błąd. Już poprawiłem, przeszukiwanie z polskimi znakami teraz działa prawidłowo

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Kiedy wskakuję na wyszukiwarkę, to już nie widnieję, jako osoba zalogowana. Poza tym poprzednia wyszukiwarka bardziej mi się podobała, zwłaszcza, że od razu mogłam wskoczyc na KWC lub wybrać wyszukiwanie na forum. Obecnie wszystko jest przemieszane, ale moze po tych ulepszeniach bedzie już lepiej i sie przyzwyczaję.
Jeszcze nie podpięliśmy logowania, szukajka jest ciągle we wczesnej fazie testów beta

Cytat:
Napisane przez Veiovis Pokaż wiadomość
Jeżeli chodzi o KWC... Bardzo dobrze, ze wróciła możliwość sortowania według ocen, ilości recenzji, itd, jednak dalej to wszystko jest dość nieprzejrzyste. Brakuje tego co było w poprzedniej wersji, czyli linijka pod linijką, produkt pod produktem... szybko można było porównać ilość recenzji i gwiazdek. Dopóki przegląda się jeden produkt - w porządku. Niestety przegrzebywanie setki kosmetyków z tą wyszukiwarką jest bardzo niepraktyczne - u mnie jest to ciągłe scrollowanie góra dół, żeby jakoś sensownie porównać ze sobą produkty (na ekranie wyświetlają mi się zaledwie trzy produkty przez ich obszerne opisy, a nie po 10 i więcej jak w poprzedniej wersji)
Będziemy dopracowywać wygląd wyników wyszukiwania, ilość dokumentów na stronę itd. Dajcie mi jeszcze trochę czasu, musimy przeprojektować nieco wygląd tej strony.
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-16, 17:02   #52
izka69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 8
Dot.: Nowa wyszukiwarka: publiczne BETA testy

witam
nie ogarniam nowej wyszukiwarki KWC, wolałam starszą...zaawansowane wyszukiwanie niekoniecznie jest posłuszne
z wielu niedogodnień, również irytującą sprawą jest powtarzanie sie jakiegoś kosmetyku co kilka stron i mając do poczytania o kilkuset wyrobach danej firmy można dostać pomieszania z poplątaniem. Studiowanie KWC ciągnie się w nieskoczoność, kiedyś o wiele prościej i szybciej dostałam sie do recenzji interesującego mnie kosmetyku, lub kilku firmy, którą akurat chciałam "prześwietlić", niestety... jestem na nie
izka69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-16, 19:12   #53
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Nowa wyszukiwarka: publiczne BETA testy

Dzisiejsze próby szukania w wątkach po frazach i nickach poszły ok! Nie testowałam wyszukiwarki bardzo dokładnie, ale teraz szukanie już nie wydaje się być takie uciążliwe.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-16, 19:14   #54
dorkinson
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 5
Dot.: Nowa wyszukiwarka: publiczne BETA testy

Witam,
wg mnie nowa wyszukiwarka jest okropna. Szukanie czegokolwiek na KWC zajmuje mi dużo więcej czasu niż przy użyciu poprzedniej wyszukiwarki. Gdy szukam jakiegoś produktu (wpisałam np. Neutrogena krem) wyskoczyło mi mnóstwo produktów, postów, wątków itp. A przecież ja szukam kosmetyku! Zanim ja to przefiltruje to naprawdę mi się odechciewa tego szukania. A kiedyś była to dla mnie przyjemność. Jeśli już wyświetlą się szukane przeze mnie kosmetyki to lista jest mało przejrzysta. 10 wyników na stronie i do tego kilka linijek opisu produktu, który to opis jest mi zupełnie zbędny... Wcześniej wyświetlała się piękna, czytelna lista kilkudziesięciu produktów, każdy w jednym wierszu, z ilością gwiazdek i recenzji w słupku jeden pod drugim . No bajka! Łatwo było się zorientować, który produkt jest uważany za najlepszy (biorąc pod uwagę jednocześnie ocenę i ilość recenzji).
W nowej wyszukiwarce jest mi bardzo ciężko doszukać się oceny i ilości recenzji szczególnie w przypadku, gdy wyświetla się pokaźna lista szukanych przeze mnie produktów. Nie ma też ilości "Mój Hit", co też jest dla mnie ważne. Poza tym zauważyłam, że ilość recenzji na liście wyszukanych kosmetyków nie zgadza się z ilością podaną już po kliknięciu na dany produkt (w wyszukiwarce jest zaniżona). Jeśli sobie jeszcze coś przypomnę, to na pewno dopiszę.
Widząc tyle negatywnych opinii innych Wizażanek, mam nadzieję, że powrócicie to poprzedniej, starej, ale przejrzystej wersji. Jeśli nie, to naprawdę stracę chęć do zaglądanie na Wizaż. A może to i dobrze- jaka to oszczędność czasu by była
dorkinson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 09:06   #55
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Nowa wyszukiwarka: publiczne BETA testy

Cytat:
Napisane przez izka69 Pokaż wiadomość
witam
nie ogarniam nowej wyszukiwarki KWC, wolałam starszą...zaawansowane wyszukiwanie niekoniecznie jest posłuszne
z wielu niedogodnień, również irytującą sprawą jest powtarzanie sie jakiegoś kosmetyku co kilka stron i mając do poczytania o kilkuset wyrobach danej firmy można dostać pomieszania z poplątaniem. Studiowanie KWC ciągnie się w nieskoczoność, kiedyś o wiele prościej i szybciej dostałam sie do recenzji interesującego mnie kosmetyku, lub kilku firmy, którą akurat chciałam "prześwietlić", niestety... jestem na nie
Co zrobiłaś, że powtarzał się ten sam dokument kosmetyk?
Możesz dać tutaj linka do tego wyszukiwania?
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 21:42   #56
kasia2d16
Raczkowanie
 
Avatar kasia2d16
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 201
Dot.: Nowa wyszukiwarka: publiczne BETA testy

Moje uwagi dotyczą wyszukiwarki KWC i mam na myśli bardziej jej funkcjonalność / użyteczność z punktu trochę bardziej podchodzącego pod estetykę - czy też jak tu wspomniały użytkowniczki - kompaktowość wyników.
Zrobiłam zrzut i zaznaczyłam w ramce na czerwono rzeczy, które według mnie są zbędne w wynikach wyszukiwania - to znaczy część opisu kosmetyku i data dodania - to wszystko jest informacją mniej istotną niż przejrzysty widok i trafienie na właściwy kosmetyk. Jeżeli już znajdę kosmetyk to chętnie przeczytam te rzeczy będąc już na jego stronie w KWC a nie w wynikach wyszukiwania - po prostu zaśmieca to obraz.
Na zielono zaznaczyłam to, co jest dla mnie ok w wynikach wyszukiwania - czyli kategoria, ocena i ilość recenzji. Fajnie by wyglądało, gdyby to info w zielonej ramce z dołu (oceny/ilość recenzji) wskoczyło wyżej pod opis produktu i gwiazdki a nad kategorię - gwiazdki są przecież powiązane z tą informacją
Myślę, że zasada "less is more" jest ważna z punktu widzenia funkcjonalności i stąd to, co zaznaczyłam na czerwono - spokojnie może wypaść z wyników wyszukiwania. Też jestem za kompaktowością i większą ilością wyników na stronie. Obecnie nie wygląda to jak wyszukiwarka prowadząca do produktów a raczej jakiś serwis prowadzący do artykułów nt. danego kosmetyku, takie skojarzenie - mało profesjonalne
Co do filtrów dla mnie jest ok.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kwc wysz.jpg (108,4 KB, 21 załadowań)
kasia2d16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-20, 11:18   #57
lucy007
Rozeznanie
 
Avatar lucy007
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 504
Dot.: Nowa wyszukiwarka: publiczne BETA testy

Cytat:
Napisane przez zlosliwiec Pokaż wiadomość
Zmieniłem wyszukiwarkę kosmetyków w KWC uwzględniając część ciekawych uwag od Wizażanek.

Przeskakujemy tutaj: https://wizaz.pl/kosmetyki/ i szukamy czegokolwiek w KWC.

Dobry kierunek zmian?
Zdecydowanie tak, szuka o wiele szybciej i czytelniej Dobra robota
lucy007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-20, 15:03   #58
Yasinisi
Zakorzenienie
 
Avatar Yasinisi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 247
Dot.: Nowa wyszukiwarka: publiczne BETA testy

Generalnie z szukaniem nie mam problemu, ale dla mnie trochę dziwne jest, że np wpisując "Meow" wyskakują mi, owszem pozycje na temat, ale nie jako lista kosmetyków tej firmy, tylko wszystkie recenzje danego produktu. Dopiero filtrem można ograniczyć wyniki do samego kosmetyku.
Moim zdaniem lepiej byłoby gdyby automatycznie wyszukiwało kosmetyki, a nie ich recenzje. Wówczas filtrem można by sobie przejść do bardziej szczegółowych wyników.

Ogólnie rzecz biorąc moim zdaniem podstawowe wyniki (bez użycia filtrów) powinny być bardziej ogólne (w tym przypadku wszystkie produkty Meow a nie recenzje poszczególnych Wizażanek na ich temat)
__________________
WYMIANKA

NIE PRZESYŁAM TŁUMACZEŃ KSIĄŻEK!!!
Yasinisi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-20, 18:41   #59
201605090956
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 157
Dot.: Nowa wyszukiwarka: publiczne BETA testy

Zło - dzięki serdeczne wreszcie mogę znaleźć tak jak chcę
201605090956 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-20, 20:32   #60
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Nowa wyszukiwarka: publiczne BETA testy

Znalazłam dziwny błąd... Jak wpiszę w wyszukiwarkę KWC „Catzy” to w wynikach pojawiają się recenzje szamponu Catzy itd. Ale jak dodam filtr „kosmetyk” to nie pojawia się nic Jest to dziwne... Są recenzje kosmetyku, ale nie ma samego kosmetyku
Oczywiście załączam zrzuty ekranu. Może to ja coś źle zrobiłam

I przyłączam się do prośby użytkowniczki Yasinisi:

Cytat:
Napisane przez Yasinisi Pokaż wiadomość
Generalnie z szukaniem nie mam problemu, ale dla mnie trochę dziwne jest, że np wpisując "Meow" wyskakują mi, owszem pozycje na temat, ale nie jako lista kosmetyków tej firmy, tylko wszystkie recenzje danego produktu. Dopiero filtrem można ograniczyć wyniki do samego kosmetyku.
Moim zdaniem lepiej byłoby gdyby automatycznie wyszukiwało kosmetyki, a nie ich recenzje. Wówczas filtrem można by sobie przejść do bardziej szczegółowych wyników.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wyszukiwanie1.jpg (27,7 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wyszukiwanie2.jpg (25,5 KB, 6 załadowań)
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Techniczne forum


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:33.